PTT Kargo Şikayet

PTT kargo şu anda ülkemizde her şehir, ilçe hatta köylerde dahi şubesi bulunan en çok kargo şubesi bulunan kargo şirketlerinden birisidir.

PTT kargo hizmetleri sırasında kargo gönderme, teslim alma ve diğer konularda PTT kargo şikayetiniz olabilmektedir. Sizlere Ptt kargo nasıl şikayet edilir ve yetkililere şikayetinizi nasıl internet üzerinden ulaştırırsınız onun bilgisini aktarma çalışacağız.

PTT kargo şikayetinizi dile getirmek için PTT sitesinden İletişim sayfasına gitmelisiniz. En alt kısımda PTT iletişim sayfasını bulabileceksiniz. Sayfa gittikten sonra sıra şikayetiniz için sırayla yapmanız gerekenler ise şunlar.

Açılan iletişim sayfasından “Şikayetim Var” kutusunu seçiniz. Ad Soyad, ev telefonu,sabit telefonunuz, iş telefonu, cep telefonunuve faks numarası kısmını düzgün bir şekilde giriniz.

Haberleşme kısıma size size ulaşılacak olan adresinizi, email adresinizi giriniz.

Bu kısımları doğru girdikten sonra asıl önemli olan şikayet kısıma geleceğiz burada bize hangi konuda şikayetimizi dile getirmemiz sorulacak bu kısma biz ptt kargo işlemleri hakkında şikayetimizi dile getireceğiniz için “Kargo, Kurye” kısımı işareleyeceğiz.

Mesaj kısımına ise asıl şikayet yazacağımız kısımdır. Bu kısımda elimizde barkot numarası var ise yazmayı unutmadan şikayetimizi detaylı anlaşılır bir şekilde yazarak gönder tuşuna basıp PTT kargo şikayet etme işlemimizi bitirmiş olacağız.Alt kısımdan PTT sitesinde şikayet sayfasına gidebilirsiniz.

PTT Kargo Şikayet Etme Sayfasına Git

17 Yorum

 1. melek

  ptt kargo ile yıllardır çalışırım sadece bir şikayetim var oda ürünü daha sakin taşımaları gerekmekte taşımada sıkıntı var.

  Cevap
 2. bahattin

  Ptt yılardır yaparım işimi tam zamanında teslimat teşekkürler tüm çalışanlara temizlikçisiden şefine kadar.

  Cevap
  1. mecnun

   ben daha bukadar sorumsuz bir firma görmedim türkiyeden fıransaya yedek parca istedim bir ay oldu ama nerde oldugu belirsiz

   Cevap
 3. tuba

  6 gün oldu kargom hala ortada yok adrese teslim diye adres yazdım hala ptt subede bekliyor once dagıtıma çıktı diyorsunuz sonra subede bekliyor. Devlete dayamişsiniz sırtınızı işinizi yapın.

  Cevap
 4. hakan

  Kargolar gününde şubeye ulaşıyor ama dağıtımda biraz bekliyorsunuz dağıtımın biraz daha hızlı olması gerekli.

  Cevap
 5. ali özdemir

  kapıya kadar gelip kağıt bırakıp gitmişler böyle olmaz

  Cevap
 6. tuğba

  Böyle bir iş olmaz! dağıtıma çıktı diyor. Birkaç saat sonra şubede bekliyor diyor.

  Cevap
 7. emirkan kotan

  14.12.16 saat 1.45 sefaköy kemal paşa şubesinden avona 382 lira para yatırdım yanlız faturama 179 TL olarak gösterilmiş

  Cevap
 8. Tuğba

  5 günde bir kargo nasıl gelmez merak ediyorum telefona bakmıyorsunuz netten kargo takip bilgileri boş.

  Cevap
 9. Asuman KATIRCI

  Antalya’dan Kıbrıs’a gidecek kargo neden İstanbul’a gidiyor zaman kaybına neden oluyor doğrudan Mersin’e gitse hem ptt için masraf az olur hemde 2 günde gidecek kargo uzun sürede gitmez bu talebimin yapılmasını istiyorum.

  Cevap
 10. Orhan GÜLER

  Oğlumun adına kargo gelmiş evde yoktuk. Bırakılan haber kağıdı ile PTT ye gittim.. Kimliğimi ibraz ettim. Memur bana kargoyu vermedi.Yassak dedi. Kendisinin dışında kimseye veremiyoruz. Ben babasıyım dedim. Bana haber kağıdı üzerindeki başka kimseye teslim edilemez cümlesini gösterdiler. Aynı paragrafta kanuni temsilcisine ödenir diyor, onu hiç kaale almadılar.

  Kargoyu göndereni arayın, oğlunun yerine senin ismini yazsınlar o zaman veririz diye de yol gösterdiler. Memur raftaki kargoyu bana teslim etmiyor. Göndericiyi PTT ye gönderiyor.

  Cevap
 11. Aygün

  Ankara’dan çarşamba sabah gönderdiğim kargo pazartesi öğeln Muş’a vardı

  Cevap
 12. Perihan

  ankara istanbul ben bir de ulaştığını izledim 2 gün değil tam 1 günde ulaştı

  Cevap
 13. Hadi ÇELİK

  Kargoların ulaşım zamanı 1 veya 2 gün ancak şubede beklememeli çalışmalar biraz daha hızlandırmalı.

  Cevap
 14. Halime Tüzün

  İyi akşamlar daha once kaybolan kargom için şikayette bulunmuştum. Göstermiş oldugunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Kargomun akıbeti belli oldu. Tüm Ptt çalışanlarına candan selamlar ve saygılarımı sunarım.

  Cevap
 15. Mustafa yaşar

  Devlet kurumu olması biraz çekici kılıyor milliyetçi olanlar benim gibi devlet kurumu olmasından ötürü olabilir

  Cevap
 16. hakkı

  ankara ile istanbul arası 2 günde ulaşıyor hızları iyi tşkler.

  Cevap

Yorum Yaz

Müşteri yorumları