PTT Kargo Şikayet

PTT kargo şu anda ülkemizde her şehir, ilçe hatta köylerde dahi şubesi bulunan en çok kargo şubesi bulunan kargo şirketlerinden birisidir.

PTT kargo hizmetleri sırasında kargo gönderme, teslim alma ve diğer konularda PTT kargo şikayetiniz olabilmektedir. Sizlere Ptt kargo nasıl şikayet edilir ve yetkililere şikayetinizi nasıl internet üzerinden ulaştırırsınız onun bilgisini aktarma çalışacağız.

PTT kargo şikayetinizi dile getirmek için PTT sitesinden İletişim sayfasına gitmelisiniz. En alt kısımda PTT iletişim sayfasını bulabileceksiniz. Sayfa gittikten sonra sıra şikayetiniz için sırayla yapmanız gerekenler ise şunlar.

Açılan iletişim sayfasından “Şikayetim Var” kutusunu seçiniz. Ad Soyad, ev telefonu,sabit telefonunuz, iş telefonu, cep telefonunuve faks numarası kısmını düzgün bir şekilde giriniz.

Haberleşme kısıma size size ulaşılacak olan adresinizi, email adresinizi giriniz.

Bu kısımları doğru girdikten sonra asıl önemli olan şikayet kısıma geleceğiz burada bize hangi konuda şikayetimizi dile getirmemiz sorulacak bu kısma biz ptt kargo işlemleri hakkında şikayetimizi dile getireceğiniz için “Kargo, Kurye” kısımı işareleyeceğiz.

Mesaj kısımına ise asıl şikayet yazacağımız kısımdır. Bu kısımda elimizde barkot numarası var ise yazmayı unutmadan şikayetimizi detaylı anlaşılır bir şekilde yazarak gönder tuşuna basıp PTT kargo şikayet etme işlemimizi bitirmiş olacağız.Alt kısımdan PTT sitesinde şikayet sayfasına gidebilirsiniz.

PTT Kargo Şikayet Etme Sayfasına Git

30 Yorum

 1. kazım yurdagül

  15 dakika mesafeye 2 gündür gelmedi yarın 3 üncü gün olacak işi bilen adam yok

  Cevap
 2. halid

  ptt kargo sistem yok sistem yok 2017 yılında teknoloji bir cağdayız sistem yüzünden bir türlü kargo gönderimi yapamıyoruz yetkililer bi ilgilenmiyor mu bu kargolarla bu nasıl iş.

  Cevap
 3. esra

  Kitap secten alışveriş yaptım ve kargo olarak PTT kargoyu seçtim. 14 subatta Siparişiniz kargoya verildi mesajı gelmesine rağmen siparişini takip sayfasında 2 gün göremedim dolayısıyla 2 günüm evde kargo beklemekle geçti PTT yıl arayıp şikayetini bildirdim 2. Günün akşamı takip sayfama kargonun nerede olduğunu ile ilgili bilgiler ulaştı. 3. gün kargonun bekledim ve adreste bulunmadiginiz için şubeye bırakıldı diye bir mesaj geldi mesaj atılırken evdeydim hiçbir şekilde bir kargo gelmedi. 1 ay önce de ptt kargoyla alışveriş yaptım aynı şekilde mesaj geldi ve şubeye gittiğimde kargom orda da yoktu. Bugün 17 Şubat 15 Şubat’ta gelmesi gereken kargom 20 Şubat’ta elime geçecek tabi şubede bulabilirsem PTT kargoyla yaşadığım bu üçüncü sorun bu.

  Cevap
  1. Mehtap

   Aynı sorunu aynı şekilde Ben de yaşadım, bir de adreste bulunamadı diye not düşülüyor, o adreste günboyu kargoyu beklediğiniz halde ve ertesi gün arayıp yeniden durumu anlatıp muhattap bulduğunda, dağıtımdaki arkadaş aranıp rica edilerek o gün 6 gibi gelmesi sağlanıyor.

   Cevap
   1. hakan koruncuk

    Benimde ptt ye uzaklığım sadece 500 metre 3 gündür dağıtıma çıkacak bir daha ptt kargomu… Bunlar devlet işçisi olduğu için 8 de işe başlar çay saati der 10da dağıtıma çıkarlar. 12 ile 1.30 yemek paydosu 4 de paydos ondan sonra aylık 4000 bin lira maaş alırlar beğenmezler özelleşse sabah 8 de dağıtırlar oturamazlar.

    Cevap
 4. KADIR ARAT

  13 02 2017 tarihinde sivastan bir kargo yollandı bugün ayın 17 sı ve kargom hala elime ulaşmış değil aradığımız numara cevap vermiyor yok efendim kargonuz kuryede yok efendim kargonuz kargomuzun akıbeti belli değil ayrıca gelecek olan kargonun elime ulaşmadığı hergün için ben zarar ediyor cebimden para çıkıyor. Şikayetçiyim şikayetimize muhatap yok kimse ilgilenmiyor ve ptt kargoya yakışmıyor kendinize bir çeki düzen verirseniz çok iyi olur.

  Cevap
 5. hakan pars

  ayın 10unda bir kargom var bugün ayın 14 daha hala elime ulaşmadı çok yavaş sistem ve ben ygs sınavına gireceğim zaman benim için önemli ama kitap sparişim var ve hala bekliyorum…!!!

  Cevap
 6. Fatma

  bu 2 oldu antakya odabaşı mahallesine kim bakıyorsa hiç memnun değiliz!

  Cevap
 7. Ercan Özdemir

  Ercan Özdemir, Danimarka da yaşıyorum Türkiye den gönderilen kargomun ulasmadı ptt kargo dan şikayetçiyim kaç defa sorduk kargomu teslim ettiklerini iddia ediyorlar.

  Cevap
 8. huriye

  ankara odtü teknokentte dagıtım yapan kuryelerinizden şikayetciyim konuşma şekliyle uslubu ve işe olan saygısızlıgıyla ptt adını kötüye kullanıyo yaptıgı terbiyesizlikler bir degil iki degil artık inanın şoktayımtelefon numarasından ulaştım fakat ordan yardımcı olamadılar

  Cevap
 9. Ibrahim

  3 ocak 2017 günü istanbul arnavutkoy subesinden sevk hollanda ya sevk edilen 6 kiloluk paketim den halen haber alamıyorum.

  Cevap
 10. melek

  ptt kargo ile yıllardır çalışırım sadece bir şikayetim var oda ürünü daha sakin taşımaları gerekmekte taşımada sıkıntı var.

  Cevap
 11. bahattin

  Ptt yılardır yaparım işimi tam zamanında teslimat teşekkürler tüm çalışanlara temizlikçisiden şefine kadar.

  Cevap
  1. mecnun

   ben daha bukadar sorumsuz bir firma görmedim türkiyeden fıransaya yedek parca istedim bir ay oldu ama nerde oldugu belirsiz

   Cevap
 12. tuba

  6 gün oldu kargom hala ortada yok adrese teslim diye adres yazdım hala ptt subede bekliyor once dagıtıma çıktı diyorsunuz sonra subede bekliyor. Devlete dayamişsiniz sırtınızı işinizi yapın.

  Cevap
 13. hakan

  Kargolar gününde şubeye ulaşıyor ama dağıtımda biraz bekliyorsunuz dağıtımın biraz daha hızlı olması gerekli.

  Cevap
 14. ali özdemir

  kapıya kadar gelip kağıt bırakıp gitmişler böyle olmaz

  Cevap
 15. tuğba

  Böyle bir iş olmaz! dağıtıma çıktı diyor. Birkaç saat sonra şubede bekliyor diyor.

  Cevap
 16. emirkan kotan

  14.12.16 saat 1.45 sefaköy kemal paşa şubesinden avona 382 lira para yatırdım yanlız faturama 179 TL olarak gösterilmiş

  Cevap
 17. Tuğba

  5 günde bir kargo nasıl gelmez merak ediyorum telefona bakmıyorsunuz netten kargo takip bilgileri boş.

  Cevap
 18. Asuman KATIRCI

  Antalya’dan Kıbrıs’a gidecek kargo neden İstanbul’a gidiyor zaman kaybına neden oluyor doğrudan Mersin’e gitse hem ptt için masraf az olur hemde 2 günde gidecek kargo uzun sürede gitmez bu talebimin yapılmasını istiyorum.

  Cevap
 19. Orhan GÜLER

  Oğlumun adına kargo gelmiş evde yoktuk. Bırakılan haber kağıdı ile PTT ye gittim.. Kimliğimi ibraz ettim. Memur bana kargoyu vermedi.Yassak dedi. Kendisinin dışında kimseye veremiyoruz. Ben babasıyım dedim. Bana haber kağıdı üzerindeki başka kimseye teslim edilemez cümlesini gösterdiler. Aynı paragrafta kanuni temsilcisine ödenir diyor, onu hiç kaale almadılar.

  Kargoyu göndereni arayın, oğlunun yerine senin ismini yazsınlar o zaman veririz diye de yol gösterdiler. Memur raftaki kargoyu bana teslim etmiyor. Göndericiyi PTT ye gönderiyor.

  Cevap
 20. Aygün

  Ankara’dan çarşamba sabah gönderdiğim kargo pazartesi öğeln Muş’a vardı

  Cevap
 21. Perihan

  ankara istanbul ben bir de ulaştığını izledim 2 gün değil tam 1 günde ulaştı

  Cevap
 22. Hadi ÇELİK

  Kargoların ulaşım zamanı 1 veya 2 gün ancak şubede beklememeli çalışmalar biraz daha hızlandırmalı.

  Cevap
 23. Halime Tüzün

  İyi akşamlar daha once kaybolan kargom için şikayette bulunmuştum. Göstermiş oldugunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Kargomun akıbeti belli oldu. Tüm Ptt çalışanlarına candan selamlar ve saygılarımı sunarım.

  Cevap
 24. Mustafa yaşar

  Devlet kurumu olması biraz çekici kılıyor milliyetçi olanlar benim gibi devlet kurumu olmasından ötürü olabilir

  Cevap
  1. Savaş

   Selamün Aleyküm Mustafa Bey Bizde Ptt Kargo çalışanıyız.

   Aslına Bakarsanız İşlerin Yoğunluk Derecesi ve Bir o kadar da lüzumsuz dağıtımı olan evraklar işleri hem yavaşlatıyor. Hemde gerek yaya gerek Motorize ekip gerekse araçlı dağıtım personeli çok çaba sarfetmesine rağmen personel yetersiz olması, Ürün Segmentinin çok geniş olması yani hem ticari alanlardaki Kurumlara çalışması Hemde Kamu Kurumlarının işleri evrak dağıtımı yelpazenin genişliğini ispat eder durumdadır.

   Misal; Kamu Dağıtımına Tabii Olan ve Halk için Gereksinimi ve zarurati Olan Kamu Kurumu Evraklarından bahsetmek gerekirse (pasaport, yeni kimlik, yeni Ehliyet, araç Ruhsatları, yabancı vatandaşlara ait oturma izin belgesi, Tüketici Hakem Heyetlerine Yapılan Gönderi formları, ceza evi mektupları, Garanti, TEB, Vakıf bank, Üniversiteyi Kazanan Öğrenci Formları Gibi ve daha sayamadığım bunun gibi bir çok evraklar.

   Zaten Şahıslar Tarafından ve satış amaçlı ve kayıtlı yurt dışı gönderileri cabası Tüm şikayet ve Takdir yazan herkesede saygı duyuyorum. Herkes mantığınca haklı fakat derler ya hiçmi hırsızın suçu yok.Araba park sorunları, bozuk para sıkıntısı, üstelik arkadaşlar olarak fedakarlık yapıp, birçok müşteriyi cepten arıyor olması farklı bir açı; ve inanın saat:08:30 dan saat:19:00-20:00 ye kadar durmaksızın çalışan arkadaşlarımız var. Lütfen Siz Değerli Halkımızdan biraz daha anlayış ve tölerans bekliyoruz.

   Cevap
   1. Yusuf Ziya FER

    Kardeşim eminim ki bu senin yazdığını bir çok kişi biliyor ama nedense bizim milletimiz benim işim hemen olsun bana ne derdinde. İnsanları anlamak istemiyorlar. Bu yazından dolayıda inan seni takdir ettim senin gibi kurum çalışanları inşaallah ülkemizde daha çok olur.

    Cevap
 25. hakkı

  ankara ile istanbul arası 2 günde ulaşıyor hızları iyi tşkler.

  Cevap

Yorum Yaz

Müşteri yorumları