PTT Adapazarı Posta Dağıtım Merkezi Adapazarı PDM (Adapazarı, Sakarya)

Adres: Maltepe Mahallesi 511 Nolu Sokak Numara: 41 Adapazarı – Sakarya
Telefon: 0 264 291 55 50
Telefon 2: 0 264 291 55 66
Faks: 0 264 291 55 09

PTT Adapazarı Posta Dağıtım Merkezi Adapazarı PDM Müdürlüğü iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Adapazarı Posta Dağıtım Merkezi Adapazarı PDM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

15 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. İdris Üşenmez

  Kargom 6 gündür dağıtımda görünüyor bu yüzden aldığınız parayı helal etmiyorum. İşinizi düzgün yapın.

  Yorum Yap
 2. Mesut Gökdemir

  Geldik evde yoktunuz kâğıt bıraktık geç bunları evden dışarı çıkmıyorum. Son 3 kargom PTT ile ve hepsinde aynı şeyler oldu. Benim kargomu evde yoktu diyerek evime 2 dakika mesafede PTT şubesi varken 50 km uzaktaki toplama merkezine bırakmakta ne demek. Allah işini hakkıyla yapmayan mağduriyet yaşatan herkesin cezasını tez vakitte versin. 😡

  Yorum Yap
 3. Muthanna Salman

  Ben PTT ile Almanya’dan gelen bir kutu var. Bolu’da bana ulaşmak zorunda ama iki günden beri hala Sakarya’da bekliyor.

  Yorum Yap
 4. Enver Bektaş

  23.09.2020 tarihinde Bursa Orhangazi PTT müdürlüğünden KP02857341473 seri numaralı kargo ile Trabzon / Ortahisar ilçesine gönderi yaptım. Üzerinden 14 gün zaman geçmesine rağmen kargo adrese ulaşmadı.

  Kargo takip sisteminden yaptığım sorgulamada kargom Bursa’dan Sakarya merkeze gittiği ve oradan sonra başka bir hareketin bulunmadığı görülmektedir. 07.102020 tarihinde konu ile ilgili Orhangazi PTT müdürlüğüne hem sözlü hem de yazılı olarak müracaat ettim. Adını bilmediğim PTT müdiresi bizzat ilgilenmesine rağmen sonuç alınamadı.

  Sakarya illinde kargom şu anda kayıp görünüyor kargomun içindeki malzemeleri hatta dışındaki ambalaj kutusu üzerindeki (yumurta kolisi Lütfi Yüksel) yazıya kadar hem sözlü hem de yazılı olarak bildirmeme rağmen dönüş alınamamıştır.

  Yorum Yap
 5. Yılmaz Gülle

  PTT özelleştirilsin çalışanlar işini o zaman düzgün yapar.

  Yorum Yap
 6. Musa Mert

  PTT 2 adımlık yere 5 günde ürün teslim edemiyor. Diğer kargo ta Kayseri den 2 günde ürün teslim ediyor. Kapatın PTT’yi özelleştirin milletin sırtından memur beslemeyin.

  Yorum Yap
 7. Kadir Şen

  Barkod No: KP02809049143 – Kabul İşyeri: Karabağlar – Ödeme Şart Bedeli: 320.00 – son işlem açıklaması: PTT işyerine geldi.
  27/08/2020 – 14:27:58 Kabul edildi Karabağlar / Karabağlar / Konak / İzmir.
  27/08/2020 – 14:46:16 PTT işyerinden çıktı İzmir Kargo İşleme Merkezine sevk işlemi gerçekleşti. Karabağlar / Konak / İzmir.
  28/08/2020 – 06:58:15 PTT işyerine geldi Sakarya PİM / sakarya PİM Adapazarı Sakarya.

  KP02809049143 numaralı kargo Perşembe verildi ama nedense sizin orada beklemede durumu sebebi nedir ve ne zaman göndermeyi düşünüyorsunuz.

  Yorum Yap
 8. Miray

  Kargonuz burada ama bu gün getiremeyiz ne demek ya nasıl bir konuşmadır bu. 21 Temmuzda PTT ye gelen kargom için ne zaman teslim edeceklerini bile doğru düzgün söylemiyorlar. Nereye şikayet ederseniz edin gibi bir tarz nasıl tarzıdır. Biraz tatlı dille halletmeye çalışır.

  Yorum Yap
 9. sadi

  yazıklar olun size… nasıl bir çalışma sisteminiz varsa 05/06/2020de adapazarı dağıtım merkezine gelen kargom 4 gündür bana ulaşamadı… nasıl bir anlayıştır bu…. işinizi yapın… insanları bekletmeyin bu kadar….

  Yorum Yap
 10. Bayram Ali köse sakarya

  İstanbul dan 15. Önce kargo verildi halen elimizde değil nasıl bir sistem

  Yorum Yap
 11. Ümmühan

  Kayseri den ürün gönderdim 1 haftadır bekletiyorsunuz şubede….turşusunu mu kuracaksınız kardeşim,biraz Kayseri’de örnek alın…3 gün kalmadan evimize gelir burda

  Yorum Yap
 12. hakan kalaylı

  aliexpressten yıllardır alışveriş yaparım. son derece hızlı güvenilirdir. adamların üç günde ülkemize gönderdiği gönderiyi bana bir aydır ulaştıramadınız.üstelik böyle bir mal gelmedi diye inkara gidiyorsunuz.PR060575320YP kargo takip. ayıptır be.yazıklar olsun.

  Yorum Yap
 13. Gülbahar

  Gerçekten hizmet konusunda çok kötüsünüz gönderdiğim evrak hala ulaşmadı işinizi doğru yapın millet sizi beklemek zorunda değil burda herkesin işi gücü var ..

  Yorum Yap
 14. gülsüm

  mesleginizi sevmiyorsaniz baska meslek bulun…ama insanlara eziyet vermeyin hizmet vermeyecekseniz

  Yorum Yap
 15. gülsüm

  çok fenasınız… inşallah sizin de basınıza böyle bir şey gelir paketi rehin almak da ne oluyor acaba

  Yorum Yap