PTT Atakum Şube (Atakum, Samsun)

Adres: Mimar Sinan Mahallesi 133. Sokak Numara: 4 Atakum – Samsun
Telefon: 0 362 437 20 21
Faks: 0 362 437 71 22

PTT Atakum şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Atakum şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

10 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Ebru Acar

  İki gündür bekliyorum balkonda ve evde yoksunuz gönderiniz teslim edilemedi msj geldi. Yine kapı geldiğinizi evde bulamadığınızı kanıtlayın bu nedir ya!

  Yorum Yap
 2. Ebru Özkol

  PTT kargo evde değilsiniz diye kargoları getirmiyor ve gidip almamızı istiyor. Evimiz yakın mı aracımız var mı düşünmüyor hâlbuki firmalar kapı teslimi için ödeme yapıyorlar. Kolaycılığa kaçıyorlar maalesef…

  Kargo bekliyorum evde sırf geldik yoktunuz dememeleri için dışarı adım atmadım sonucu merak ediyorum.

  Yorum Yap
 3. Bilge Gümüş

  Bir hafta oldu hala ne mesaj gitmiş ne bir şey hala ulaşmamış. Eline numarasını yanlış yazmışlar tekrar gittim söyledim demek ki düzelttim diye yine aynı konuşmuş düzeltmiş. Düzeltilmiş olsaydı mesaj varırdı. İlk ve de son olur hiç umursamıyorlar.

  Yorum Yap
 4. Uğur Tarhan

  Kargom samsun 75. Yıl P.İ.D.M / Atakum dağ.şef.’de 09/11/2020 tarihinden beri beklemekte, neden dağıtmıyorsunuz ki?

  Yorum Yap
 5. Oğuz Yenice

  12.10.2020 tarihinde Amasya Taşova’dan verilen kargo 16,10,2020 tarihi olmasına rağmen hala da elime ulaşmadı. Şubelerin hiç biri telefona bakmıyor nasıl bir PTT anlamadım gitti. yazıklar olsun PTT nasıl bir iş ahlakınız var anlamadım.

  Yorum Yap
 6. Aysun Koç

  Sipariş verdiğiniz firmalar sizinle göndermiş maalesef 15 gün oldu kargom gelmedi. Bundan sonra firmalarla önceden konuşmak lazım PTT kargoyla gönderirseniz alış veriş yapmıyorum diye. Çalışanlarını da yetkililerini de Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın. Bizleri bu kadar mağdur durumda bıraktığınız için. Bu nasıl bir iş ahlakıdır. Ne iş yaparsınız siz, kapatın orayı. Ben asla size bir şey vermem bundan sonra.

  Yorum Yap
 7. Kazım Atsız

  PTT kargo için söylenecek çok şey yok. Alaka sıfır, ilgisizlik had safhada, telefonları asla açmıyorlar. Kargo kabulünde bile müşteri memnuniyeti yoktur. Nerdeyse niye geldin diyecekler.

  Birde çalıştıkları kurum sanki kendi malı. Bir şey sormaya bilgi istemeye gelmiyor. Kargo 3 gündür teslimata çıkmadı. Ne diyelim Allah sizi bildiği gibi yapsın. Bizi boş yere 3 gündür evde hapsettiniz Avrupa da yapın bakalım şikâyet edince neticesini görüsünüz. Devlet mekanizmasını tıkayanlar bu kafalar.

  Yorum Yap
 8. Meltem Arıcı

  Ufak bebeğim var sabahtan beri evdeyim hiç bir yere çıktığım yok. Ne gelen oldu ne kapıyı çalan nede arayan. Akşamüstü bir mesaj geldi evde yoktunuz kargonuzu şubeden alın. Boşuna evlere gitmeye gerek yok geldik yoktunuz deyin bitti. Allaha havale ediyorum sizi.

  Yorum Yap
 9. Feride Altın

  Kaç gündür bekliyorum kargom getirilmedi. Telefon numaralarını arıyorum ulaşamıyorum gidip alacak durumum yok.

  Yorum Yap
  1. Başar Selvi

   Bu tiplerden hayır gelmez Feride Hanım, ne telefona bakarlar, ne 15 gün sonra kargonuzu getirdiklerinde yüzünüze bakarlar. İşlerini bir kere nefret ederek yapıyorlar. Ne bekliyoruz ki…

   Yorum Yap