PTT Avcılar Posta Dağıtım Merkezi Avcılar PDM (Avcılar, İstanbul)

Adres: Merkez Mahallesi Şamlı Sokak Numara: 19/2 Avcılar – İstanbul
Telefon: 0 212 695 11 14
Telefon 2: 0 212 695 11 18
Telefon 3: 0 212 695 11 22
Faks: 0 212 695 11 24

PTT Avcılar Posta Dağıtım Merkezi Avcılar PDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Avcılar Posta Dağıtım Merkezi Avcılar PDM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

23 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Serhat Koçer 23 Kasım 2022

  Uygulamadan gönderdim. İki haftayı geçti kargom hala teslim edilmedi.

 2. Necla Türk 22 Kasım 2022

  Bir hafta oldu hala kargom gelmedi. Yarında gelmezse geri iade edeceğim.

 3. Birol Can 15 Kasım 2022

  10.11.2023 tarihinde Ankara kurumdan tarafınıza teslim edilen postayı teslim etmediniz. Hakkınızda görevi kötüye kullanımdan yasal işlem başlatacağım.

 4. Burak Sayan 11 Kasım 2022

  Telefonu açmıyorlar. PTT personeli kamu görevlisidir. Cimer’e şikayet edeceğim.

 5. Kaan Çolak 10 Kasım 2022

  Ehliyetim gelecekti hala il içi aktarma yazıyor. Arıyoruz telefona bakan yok. Bunları Allah bildiği gibi yapsın.

  1. Halil Üstün 16 Kasım 2022

   Kaan Çolak benimde aynı oldu. Kaç kere gittim ehliyetimi bulamadılar.

 6. Ece Yücel 9 Kasım 2022

  1 haftayı geçti hala il içi aktarmada gözüküyor. Bir zahmet İşinizi yapın.

 7. Salim Kaynarca 5 Kasım 2022

  26.10.2022 tarihinde kargoya verilen ürün hala il içi aktarmada görünüyor. 2 sınır ilçe arasındaki kargoyu 10 gündür teslim etmiyorsunuz. Allah sizi bildiği gibi yapsın.

 8. Ravza Gürlevik 29 Ekim 2022

  Ürün 21 Ekim’den beri aynı noktada ve hala teslim edilmedi. ürünlerimi nereden bulabilirim?

  1. Orhan Düzenli 29 Ekim 2022

   Ravza Gürlevik şubede ürünlerim (aynı noktada) diyorsun ve nerede bulabilirim diye soruyorsun. Bu senin ki sorumu anlamadım. Beklersen gelecektir.

 9. Oktay Sönmez 13 Ekim 2022

  Ankara’dan kimliğim gelecek telefonları açmıyorsunuz. Gerçekten rezillik numara koymuşsunuz 3 tane bari birini acın. Bu ilgisizliğinizi Bimer’e yazıyorum.

 10. Mevlüt Kızıl 29 Eylül 2022

  İnternetten üzerinden 23.09.2033 tarihinde İstanbul Beyazıt ilçesinden almış olduğum Takio numarası: 2708450806*** lu ürün hala İstanbul / Esenyurt adresime teslim edilmedi. Kargo hareketlerinde teslim edildi olarak gözüküyor. Ürün bir başkasına teslim edildi veya teslim edilmesi kaidesiyle komşu market vs. bırakılarak gidildi ise bu konuda gerekli kanuni yaptırımları ilgili mercilere ileterek çözüm sürecine gireceğimi hatırlatmak isterim.

  Ayrıca ürün teslim edilmedi ve Avcılar PDM’de duruyorsa bu konuda şöyle bir bilgi paylaşmak isterim. 2. gün önce yurt dışı Amazon uygulamasından aldığım ürün elime ulaştı. Muğla’dan gönderilen diğer kargo 1,5 günde elime ulaştı. 6 gündür İstanbul içi Beyazıt’tan Esenyurt’a bir ürün ulaşmadı. Takibinde düzgün yapamıyoruz.

  Teslim edildi yazıyor. Bu gecikmeden kaynaklı olarak ürün elime ulaştığında, umarım kırık gelme gramında eksilik, paketinde açılma veya test ettirdiğimde çıkacak sorun için de aynı prosedürü uygulayacağımı bu mailimle bildirmek isterim.

  Ürünle ilgili hareket detayı görselleri ektedir. PTT anladık yavaş sürekli personellerinizden duyduğumuz yoğunluk var yetişemiyoruz sloganı olacak muhtemel cevabınız. Bana ve tüm müşterilerinize de hak veriniz. Bu bağlamda PTT müşterilerinize verdiğiniz değer ortaya çıkmaktadır. Site üzeninde PTT dışında bir taşıma firması olsaydı emin olun PTT’yi seçmezdim. Maalesef PTT kurumuna güvenemiyorum.

 11. Gökhan Söylemez 1 Ağustos 2022

  6 gündür kargo gidemedi. Hala Avcılar dağıtma müdürlüğünde görünüyor ve telefonla da kimseye ulaşamıyorum. Bu nasıl bir rezilliktir.

 12. Zeycan Teber 30 Mayıs 2022

  Daha gelmeden bana mesajda adres eksik kartınız ulaştıramadık diye mesaj geldi. Göndereni aradım daha dağıtıma başlamamış dedi.

 13. Turgay Akyol 25 Nisan 2022

  Kimlik gönderiyorum ama alıcının telefon numarasını yanlış aldım. Numarayı nasıl değiştirebilirim bilen varsa yazmasını rica ederim.

  1. İbrahim Güngör 26 Nisan 2022

   Turgay Akyol gönderici kimse gönderdiğin yere giderek telefon değişikliği için dilekçe yazmalısın. Genelde telefon yanlışlığında kargolar gitsede sen yine de ulaşılması ya da aranmasını düşünerek telefon yanlışlığı için şubeye telefon değişikliği dilekçeni ver.

 14. Sedat Durmaz 23 Kasım 2021

  Rize’den İstanbul’a perdeden kargo yolladım perşembe günü bu gün 6. gün gitmedi. Bunu öğrenmek istiyorum.

 15. Hatice Ucal Akbaba 19 Mart 2021

  PTT kargo Avcılar dağıtım merkezi. Aylardır kaç kere Evden hiç çıkmadığım halde geldik adreste yoktunuz bilgilendirme notu bıraktık diye mesaj gönderiyorsunuz. Teslimat için gelmediniz ve hiç not bırakmadınız. İşiniz yapamıyorsanız bu işi yapmayacaksınız ki pandemi döneminde mağdur ettiniz.

 16. Erhan Gemici 8 Ocak 2021

  25 gündür kargo teslimatı yapamayan bir firmamsı iş yeri, evde olduğumuz halde gelmeyip, herhangi bir uyarı not olmadan sözde teslimata gelmişler evde yokmuşuz. Kardeşim ben evden çalışıyorum. evdeyiz anlatabildim mi. Bebek Bezi / Sleepy Erhan Gemici.

 17. Şener Budak 28 Aralık 2020

  Hafta sonu yasak olduğu halde evdeyiz ama gelmişler ve evde olmadığımız söyleniyor. Kapıya yazı asmışlar oda yok işinizi düzgün yapın zor geliyorsa bırakın çok çalışmak isteyen insan var onlar çalışın.

 18. Süleyman Erdem 21 Kasım 2020

  Madem kargo şirketisiniz düzgün işeyem bir sistem yapın. Kapıya yazı yapıştırıyosunuz evde olduğumuz halde evde yok diyorsunuz. Doğru düzgün bir sistem yapın.

 19. Ahmet Köse 30 Ekim 2020

  Çorumdan 7.10.2020 de gönderdiğim kargo hala yerine ulaşmadı. Bugün itibari ile 21 gün oldu . Acaba ne zaman teslim edilir.

 20. Hakan Gündüz 26 Eylül 2020

  Allah sizi de posta dağıtımını da bildiği gibi yapsın. 4 gündür aradığım hiç bir PTT Kargo şubesi cevap vermiyor.