PTT Bahçelievler Posta Dağıtım Merkezi Mersin Bahçelievler PDM (Yenişehir, Mersin)

Adres: Akkent Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Numara: 563/A Yenişehir – Mersin
Telefon: 0 324 341 27 96
Telefon 3: 0 324 341 42 57
Faks: 0 324 341 42 54

PTT Bahçelievler Posta Dağıtım Merkezi Mersin Bahçelievler PDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Bahçelievler Posta Dağıtım Merkezi Mersin Bahçelievler PDM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

75 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Merve Karabacak

  Kargom 4 gündür dağıtıcıya verildi yazıyor. Kargo parası ödüyoruz anlamadım ki boşuna mı ödüyoruz. 2 tane telefon numarası var birisi meşgul çalıyor direk meşgule alıyorlar, biride açılmıyor.

  Yorum Yap
 2. Ali Şahin

  Allah kimseyi PTT’nin eline düşürmesin. 4 gündür şubede arıyorum bir ton numaralarını açmıyorlar. Siz bizim sayemizde iş yapıyorsunuz be bu ne pişkinlik yapmayın. Bu işi o zaman kardeşim getirin kargomu şikâyet ederim sizi yeter!

  Yorum Yap
 3. Emirhan Uluhan

  20.10.2021 – 09:58:03 tarihinde gönderilen kargo Mersin Bahçelievler şubesinde bekliyor. Yaklaşık 8 gündür orda ne telefonu açıyorlar nede kargomu getiriyorlar ne biçim çalışma sistemdir. Çalışmıyorsanız kapatın gitsin.

  Yorum Yap
 4. Kübra İnce

  Adresi tam olarak neresi? Kaç gündür teslim alamadığım kargomu ben de gidip kendim almak istiyorum.

  Yorum Yap
 5. Hamdi Aydemir

  15.10.2021 02:54:28 İstanbul’dan çıkan kargo 18.10.2021 08:49:14 tarihinde Mersin PTT Bahçelievler Posta Dağıtım Merkezine ulaşıyor ancak 21.10.2021 tarihi itibariyle 3 gün olmasına rağmen elime ulaşmıyor. Telefonlarda cevap vermiyorlar. Bizler size nasıl ulaşacağız.

  Yorum Yap
 6. Prof. Dr. Etem Akbaş

  8 Eylül’de Milas’tan gönderilen Bir “Acele Posta Servisi” gönderim var. Bu gün 14 Eylül 2021 Cuma 4-5 gündür Bahçelievler şubesinde bekliyor. Hala teslimat yapılmadı. Bunca gecikmenin mantıksal bir açıklaması herhalde vardır.

  Yorum Yap
 7. Halide Su Girit

  Ne telefonlarına bakıyor ne de şubeye ulaşan kargoyu teslim ediyor ve siz PTT olarak yetkinliği olmayan bu personel kadronuza maaş mı ödüyorsunuz. Rezil bir şube!

  Yorum Yap
 8. Cihan Demirel

  Kargomu getirin artık 6 gündür cihet listesinde bekliyor. Bari telefonları açın ya!

  Yorum Yap
 9. Alev Kabukçu

  Ya açsana şu telefonu sınavım var kitap deneme bekliyorum. Sınavdan sonra mı gelecek?

  Yorum Yap
 10. İpek Ünal

  Telefonları bile açmıyorsunuz. Bu nasıl sorumsuzluktur. Ya nasıl bir şubesiniz? Kaç gündür kargom cihet listesinde ve dağıtıma çıkmıyor. İnsanları böyle mağdur etmeye ne hakkınız var? Sabrım cidden taşıyor. Üstelik bir an önce gitsin diye kargo olarak göndermedim. Haberleşme olarak gönderdim. Ayrıca ek hizmet olarak taahhütlü gönderdim. Neden dağıtıma çıkmıyor.

  Yorum Yap
 11. Bülent Özyol

  Ayın 9 unda gelen kargom hala dağıtım listesine eklendi yazıyor. Bugün ayın 12 si hala teslim edilmedi alışverişim PTT Avm den olduğu halde geç geldi.

  Yorum Yap
 12. Ebru Merdan

  Gönderdiğim tebligat kaç gündür Mersin PTT Bahçelievlerde dağıtımı çıkarılmak için bekliyor ne zaman dağıtmayı acaba düşünüyorsunuz? Telefonlara da bakılmıyor.

  Yorum Yap
 13. Pelin Büyük

  Bu Mersin bahçelievler PTT kargosu nerde telefonu açmıyorlar.

  Yorum Yap
 14. Tolga Saçıkara

  10 gündür kargom orda ne telefona bakıyorlar nede gelip teslim ediyorlar. Sipariş geçtiğim yerde teslim edildi gözüküyor. Bu kadar rezil bir yer olamaz.

  Yorum Yap
  1. Menekşe Özdemir

   Tolga Saçıkara aynen katılıyorum.

   Yorum Yap
 15. Seda Batur

  Nerdeyse iki haftadır gelmeyen kargom güya dün teslim edilmiş. Hem geç geliyor hem de teslim edildi deniliyor. Kargo elimizde değil bu nasıl iştir.

  Yorum Yap
 16. Büşra Karamehmetoglu

  Kargoyu 14 gündür teslim alamadığım gibi dün de “adreste bulunamadı, haber kâğıdı bırakıldı” mesajı geldi. Külliyen asılsızdır. Tam da söylendiği saatte evdeydim ne kapı çaldı ne de haber kâğıdı bırakıldı.

  Müşteri hizmetleri size şube telefonu verelim arayın diyor, aradığımı ama telefonun cevaplanmadığını söylememe rağmen başka bir yardımları olamayacağını belirtiyor. Vah PTT vah ne hallere düştün, ne günlere kaldın, yazık.

  Yorum Yap
 17. Dilara Yücel

  Kargom 12 Aralıkta şubeye teslim edildi. Bir haftadır şubede arıyorum açmıyorlar, altı üstü bir tane kargo, bir haftadır şubede bekliyor. Sonra da eve geldik yoktunuz teslim edemedik derler. Nasıl bir rezalet bu ben anlamadım. Hakkıyla bir işi yapamayacaksanız dışarıda hakkıyla bu işi yapacak bir sürü issiz insan var bari çıkında onlar işlerini yapsınlar.

  Yorum Yap
 18. Hazal Karaca

  Günlerdir postanede kargo, teslimatını yapmayacaksanız arayın gelip alalım. 1 hafta oldu 1 kargo getireceksiniz yazıklar olsun böyle bir sorumsuzluk olamaz. Ne telefon açan var ne teslimata çıkan var böyle saygısızlık olamaz parasını ödediğimiz ürünü teslim alamıyoruz.

  Yorum Yap
 19. Furkan Akmeşe

  10 gündür kargom şube de gözüküyor ama ne getiren var ne telefonu açan… Ne yapmaya çalıştıklarını anlayan varsa bana anlatabilir mi böyle berbat böyle kötü bir şirket görmedim.

  Yorum Yap
 20. Ali Uslu

  Kaç gündür bende bekliyorum, gelmedi. Ne gelen var ne giden sonrada biz getirdik siz evde yoktunuz diyecekler.

  Yorum Yap
 21. Merve Karadağ

  1 tane eyeliner söyledim ya 1 tane. Bir haftadır şubede görünüyor ama asla elime ulaşmıyor. Ne yapıyorsunuz! Her gün bir birinize eyeliner mı çekiyorsunuz siz. Berbatsınız.

  Yorum Yap
 22. Fatoş Aksu

  Kaç gündür kargo bekliyorum. Arayan soran yok. Telefonla arıyorum açmıyorlar. Sistemden bakıyorum günlük girişler halen yapılmamış.

  Yorum Yap
 23. Mustafa Kaya

  20 gündür kargom gelmedi ne telefona bakan var nede ilgili kişi var.

  Yorum Yap
 24. Mehmet Kaya

  Ben şunu anlıyorum. Bize kargo falan verip iş çıkarmayın. Hele hiç arayıp tel sesi ile de rahatsız etmeyin. Tamam, mesajınız alındı bundan sonra ptt ile hiç bir iş yapılmayacak.

  Yorum Yap
 25. Mehmet Polat

  Telefona bakan yok. Üniversiteye yolladığımız kargoya köy dağıtımı diyor.

  Yazıklar olsun yollayamayacağınız kargoyu neden alıyorsunuz söyleyin bize 2 haftada gider diye bizde başımızın çaresine bakalım.

  Zamanında gitmeyen kargo işime yaramaz. Özellikle PDM şubesi kargoyu hala tutuyorlar.

  Yorum Yap
  1. Tülin Sürücü

   Mersin Bahçelievler postanesi yatacak yerin yok!

   Yorum Yap
 26. Ceren

  Kargom 8 gündür ortada yok arıyorum açan yok ne biçim iş yapıyorsunuz bütün çalışanların hepsini dava edeceğim, şikayet edeceğim hepinizi.

  Yorum Yap
 27. Mehmet Savaş

  Kargom 27.08.2020 de İstanbul’dan teslim edildi. 31 Ağustos itibariyle Bahçelievler PDM de bekliyor. Telefonlar çalışmıyor. İlgilenen yok. Daha önce başka bir kargo için gitmiştim, kargoculuktan anlamayan birileri görev yapıyor.

  Kargomu bulmakta güçlük çekmişlerdi.. Karman çorman bir yer. TC ne yakışmayan bir kurum. Bizim ne günahımız var bu iş bilmezlere vazife veriyorlar anlayabilmiş değilim…

  Yorum Yap
 28. Mevlüt

  Nefret ettim PTT kargodan, bir iş bu kadar savsaklanmaz kardeşim ya! ?

  Yorum Yap
 29. Mert

  Bu ay dağıtıma çıkacak inşallah kargomuz. Perşembe gece ellerine ulaşan kargoyu Salı günü bile dağıtıma çıkarmadılar halen bekliyor.

  Yorum Yap
 30. Remzi

  Bir haftayı geçti kargom daha elime ulaşmadı ne saçma sapan iş yapıyorlar

  Yorum Yap
 31. Zeynep

  Kaç gündür 2751990430476 nolu kargom mersin PTT Bahçelievler şubesinden teslim edilmiyor. Lütfen artık adrese teslim edin!

  Yorum Yap
  1. Vildan

   geldi mi kargonuz acaba ben de aynı sorunu yaşıyorum 1 haftadır bahçelievler şubesinde bekletiliyor

   Yorum Yap
 32. Koray

  7 gündür kargom mersin ptt Bahçelievler şubesinden teslim edilmiyor. Telefonlara cevap verilmiyor. Bugün şubeye gittim kargonun nerde olduğunu dahi bulamadılar. Allaha emanet çalışıyorlar. İçeride personel birbirine girmiş laf dalaşı yapıyor. Böyle rezalet bir çalışma ortamı görmedim..

  Yorum Yap
 33. Murat

  Kargom 1 haftadır şubede bu nasıl bir saçmalık ne zaman lütufta bulunup getireceksiniz acaba

  Yorum Yap
 34. fikret

  o kadar ilgisizler ki diğer şubeden haberleri olmadığı gibi yanlış yönlendirme yapıyorlar 6 gündür ulaşması gereken kargom var

  Yorum Yap
 35. Tuğçe

  Kargom 6 gündür şubede bekletiliyor ne zaman aklınıza gelecek çok merak ediyorum

  Yorum Yap
  1. Senem

   6 gündür şubede olan kargom hala getirilmedi lütfen ne zaman dağıtıma çıkaracaksınız artık

   Yorum Yap
  2. Deniz

   Rezalet ya gerçekten rezalet başka şubeye verilen kargo en kötüsü bile bahçelievler pttnin eline su dökemez aciliyetim var ve 2 haftadan beri ellerinde olan kargomu dağıtıma çıkmadılar.

   İrtibat numaraları desen evlere şenlik bir tanesi saatlerce ararım açmaz diğeri arar aramaz meşgulde görünür rezil bir çalışma sistemi bu kadar insanları mağdur etmeyin yahu!

   Yorum Yap
 36. Zeynep

  Kargom ayın 3ünden beri şubede olmasına rağmen getirilmedi. Şu işleri sağlam yapın artık yeter!

  Yorum Yap
 37. Solmaz Hoşol

  459745396 teslimat nolu kargom 8 gündür elime ulaşmadı neden kargoda bekletiyorsunuz? Trendyoldan aldım ürünü kargo kayıp süreci başlatıldı bu kadar zor mi yani bir kargoyu getirmek ne diye maaş aliyorsunuz o zaman siz işinizi hakkıyla yapım yada bırakın bu işi öyle kolay yoldan para kazanmayı herkes ister

  Yorum Yap
 38. Emre

  Aliexpress siparişlerini getirmeye tenezzül etmiyor arkadaşlar. Normal kargoyu da iki hafta beklettiler.

  Yorum Yap
 39. İrem

  Şirketlerin anlaşması yüzünden bu kargo şirketini kullanmak zorunda kalıyorum. 1 hafta oldu kargom pdm de ondan önce ki kargom 10 gün bekledi. Çalışanlar sohbet muhabbet ediyor oturup, gidip kargomu kendim buluyorum.

  Yorum Yap
 40. Demet

  3 gündür dağıtım yok sanırım.

  Yorum Yap
 41. Mukdades

  Kaç gündür kargom şubede dağıtıma çıkmıyor arıyorum hep meşgul PTT müşteri numarası da aynı şekilde bu nasıl iş

  Yorum Yap
 42. ali

  Ayın 2 sinde ptt ye verilen kargo 15 inde daha elimde değil 5 gündür bahçelievler pdm şubesinde 2 haftada dünyanın öbür ucundan express kargo geliyor ptt 1 haftada 5 km mesafeden kargo teslimatı yapamıyor.

  Yorum Yap
 43. cevdet

  2 hazirandan beri kargo gönderilmiş. Bugün 15/06/2020 hala PDM de görünüyor. Telefonlarına cevap veren yok ptt kargo müşteri hizmetleri numarası: 444 17 88 numarasını arıyorum hep meşgul. Ayıp günah yazık hakkımı kabul etmiyorum.

  Yorum Yap
 44. İlkay

  10 gündür kargom merkezde arayan yok tlf na cevap veren yok. Nasıl yürüyor bu işler anlamış değilim.

  Yorum Yap
 45. cevdet

  10 gündür kargo pdm de görünüyor tık yok. Çok rahatlar arkalarında kim varsa

  Yorum Yap
  1. ali

   hocam kargonuz ulaştı mı elinize?

   Yorum Yap
 46. Nevin BAYSAL

  Bir haftadır kargom getirilmedi

  Yorum Yap
 47. Yeter

  Telefonları açmıyorlar. Gelen kargo 1 haftadır dağıtıma çıkmıyor. Ne diyeyim. Şubeye gitsem torba açılmadı diyip geri yollayacaklar

  Yorum Yap
 48. Sıla

  24 nisanda şubeye gelmiş ama hala taşımada elime ulaşmadı neden bu kadar yavaşlar anlamıyorum

  Yorum Yap
 49. Adem

  tüm gün bekliyordum ama hiç kimse yoktu. şimdi message geldi yer kapalı ve bilgi kağıt bırakıldı kağıt da yoktu!

  Yorum Yap
 50. Âlim

  Bir tane adam yok galiba telefon bakacak 10 gündür kargo elimize ulaşmadı

  Yorum Yap
  1. Sıla

   Merhaba bende aynı durumu yaşıyorum kargonuz elinize ulaştı mı acaba

   Yorum Yap
  2. Sıla

   Merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum kargonuz geldi mi acaba?

   Yorum Yap
 51. Dilan

  7 nisanda şubeye gelmiş hala elime ulaşmadı bugün 14 nisan hizli şekilde gönderilsin diye aps yapıoruz ama taahhütlü olsaydı gene aynı oluyor

  Yorum Yap
 52. GÜLNİHAL

  Kargom 6 gündür şubede hala dağıtıma çıkmadı, telefonlara yanıt verilmiyor. Daha önce de ptt den kargo gelmişti ama bu şubeden bir türlü gelmedi!

  Yorum Yap
 53. MELTEM

  Arıyorum hiç bir şekilde telefon açılmıyor,yada meşgul çalıyor. Genel merkezi arıyorum onlarda haliyle illerin çalışma saatlerini dahi bilmiyorlar hiç bir yardımları olmuyor.Dağıtım deseniz zaten zaman sıkıntısı hat safada.

  Yorum Yap
 54. sinem

  şikayet etmek için şikayet hattını aradım oda meşgul çalıyor

  Yorum Yap
 55. mehmet

  bilerek telefonu açık bırakıp aradığımda meşgule düşüyor nedir sizden çektiğimiz bizim 3 gündür gelmiş ehliyetim kimseeye ulaşamıyorum bu ne ya dk başı ofisten izin alıp oraya gelmek zorundamıyım ben

  Yorum Yap
 56. serkan

  başı boş iş yapıyorlar kargom gelmiş getirmiyeceklerini bilidiğim için kendim gittim almaya bana diyor torba açılmadı daha e aç kardeşim banane ben seni bekleyemem gelmişim buraya kadar senimi beklicem ben

  Yorum Yap
 57. fahri

  Ptt kargoyla gönderim yapılan hiçbir kargo zamanında gelmiyor

  Yorum Yap
 58. ahmet

  kardeş bu ne rezalet, kargomuzu bir haftadır bekliyoruz, kargo takipte “cihet listesine eklendi” yazıyor, şubeyi arıyoruz telefonu açan yok :(

  Yorum Yap
 59. ahmet

  bir haftadır kargomuzu bekliyoruz daha gelmedi, “cihet listesine eklendi” yazıyor ve şubeyi arıyoruz telefonu açan yok :(

  Yorum Yap
 60. fariz

  pazartesi verilen aps gönderisi bugün cuma hala teslim edilmedi telefonlara cevap yok

  Yorum Yap
  1. uğur

   Telefonları açmıyor

   Yorum Yap
   1. ahmet

    aynen kardeş kargomuzu bir haftadır bekliyoruz daha gelmedi onları 700 kere aradık telefonu açan yok :(

    Yorum Yap
  2. Dilan

   Benimde aynı belki acil birşey geçen pazartesi teslim edilmiş cuma günü gttim dağıtım şubesinde dendi hala gelmedi hala gelmedi

   Yorum Yap
 61. Ferit

  Sahil güzel ancak işletme sıfır paranızı harcamaya değmez.Etrafında bir market bile yok acil bir işiniz veya ihtiyacınız olsa zor durumda kalırsınız. Özellikle Snack Bar’dan hiç memnun kalmadık her şey gereksiz bir şekilde pahalıydı. İlgi alaka zaten yok. Yemekleri fena değildi ama çeşit azdı ve yemekler de bazen bayattı. Yani doğru düzgün bir tatil yapmak istiyorsanız burayı asla önermem zaten ben de tekrar gitmeyeceğim.

  Yorum Yap
  1. çetin olgun

   Kardeş burası kargo işletmesi yemek işletmesi veya tatil işletmesi değil sanırım sen yanlış yere yorum yazdın yorum yazacağız diğer sekmedeydi : )

   Yorum Yap
  2. Genco

   :D :D aynen ben de memnun kalmadım ilgi alaka sıfır, sıra numarası aldım gişeye gittim bana bir buçuk iskender dedim, güvenlik dışarı attı.. Böyle işletme mi olur bir daha gitmem…

   Yorum Yap
   1. metin

    Cıvıtmayın ciddi olun :D

    Yorum Yap