PTT Buca Posta Dağıtım Merkezi Buca PDM (Buca, İzmir)

Adres: Yenigün Mahallesi 222/14. Sokak Numara: 28 Buca – İzmir
Telefon: 0 232 275 75 91
Telefon 2: 0 232 275 75 92
Faks: 0 232 275 75 62

PTT Buca Posta Dağıtım Merkezi Buca PDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Buca Posta Dağıtım Merkezi Buca PDM’de yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

47 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Sultan Yıldızlı 15 Nisan 2022

  Evdeyim kapı pencere açık evde bulunamadı diyor. 4 numarayı da binlerce kez arıyorum telefona bakan yok.

  Yorum Yap
 2. Canay Karaboğa 22 Mart 2022

  Benimde kargom evde olduğum halde evde yok denmiş. Kimse eve gelmedi şu an kargon mu nereden alacağım bilmiyorum.

  Yorum Yap
 3. Kenan Camus 15 Mart 2022

  Cihet isimli dağıtıcı tarafından 2 kere üst üste evde olmama rağmen adreste yoktu denerek zilim hiç çalınmadan kargom eve getirilmedi. Yetiştiremiyorsanız bu şekilde gelmiş gibi göstermek yerine başka güne bırakın. Rica ediyorum yatmayacak düzgün bir dağıtıcı elemanı çalıştırıp hak ettiğimiz hizmeti almamızı sağlayın.

  Yorum Yap
 4. Aliye Enginsu 10 Mart 2022

  İzmir Adliyesinden gönderilmiş bir tebligatımız halen iletilmemiş görünüyor. Telefonla ulaşamıyorum.

  Yorum Yap
 5. Volkan Yayla 25 Şubat 2022

  Telefonlarınız hiç açılmıyor. Çalışan birilerimi yok eleman eksikliğimi var ama telefonla ulaşamıyorum.

  Yorum Yap
 6. Ebru Çelik 14 Şubat 2022

  Şimdi bana mesaj geliyor evde olmadığımdan dolayı kargo verilmemiş hâlbuki tüm gün ben evdeydim.

  Yorum Yap
 7. Figen Acar 24 Ocak 2022

  Ya ne kadar ciddiyetsiz ne kadar işine saygısız insanlar çalıştırıyorsunuz pes! Çalışmayacaksa dağıtım elamanlarınız dışarıda bir sürü genç işsiz dolanıyor bırakın onlar çalışsın ya da eğitim verin.

  Evde olduğum halde evde yok mesaj gönderip eve hiç gelmemek ne demek acaba soruyorum size nerde bunların eve gelindiğine dair ellerinde evrak hani kapılara yapıştırıyorsunuz ya onlardan bahsediyorum. Kardeşim 83 TL ödemesi olan bir ürün alıyorum bizzat kargo kullanıyorum ama yaptığınız terbiyesizlik resmen ben mecbur muyum hem kargo ücreti ödeyip hem senin ayağına gelip kargomu teslim almaya?

  Sizi ve şubenizi Cimere şikâyet ettim çünkü bunu sürekli yapıyorsunuz. Diğer kargolar gelirlerken teyit alıyor müşteri evde mi değil mi ki evde olunduğu halde ne arayan var ne gelen bu nasıl bir ciddiyetsizlik adını siz koyun.

  Üstüne üstlük birde telefonları da açmıyorsunuz kargomuzu sormak için kendimize muhatap bulamıyoruz bu nasıl bir hizmet anlayışı? Şikâyet ettim ve tekrar Cimere şikayet edeceğim.

  Yorum Yap
 8. Ali Kemal Aydın 12 Ocak 2022

  Bugün Buca Efeler Forbes caddesi adrese gelen kargoyu getiren kargo dağıtımı yapan görevli adres tanımlı değil diye kargoyu geri götüren görevli gelen kargo paketin üzerinde iletişim bilgilerim var. Tenezzül edip aramıyorsun. Yaptığın işe saygın yok senin yazıklar olsun.

  Yorum Yap
 9. Serkan Özen 11 Ocak 2022

  Kaç gün oldu kargom gelecek halen bekliyorum. PTT kargo rezilliktir.

  Yorum Yap
 10. Sultan Fidanboy Şen 2 Ocak 2022

  Evde bulunmama rağmen hiç bir bilgi kâğıdı bırakmadan evde yok diyip teslim edilmeyen ürünün sorumluluğunu kime verdiniz bilmiyorum. Evimdeki kamera sistemi ile kaydettiğim görüntülerle şikâyette bulunacağım. Bu kadar saçmalık olmaz tüm firmalar telefon ile ulaşım sağlayabilirken PTT bu işte sınıfta kaldı.

  Yorum Yap
 11. Emre Özkan 30 Kasım 2021

  30.11.2011 tarihinde her yarım saatte bir sıklıkla ve ısrarla aramama rağmen telefonlara kesinlikle cevap verilmeyip meşgule atıyorlar. Sistemin saçmalığı mıdır çalışanların başıboşluğumudur bilmiyorum ama bir daha kesinlikle işim olmaz.

  Yorum Yap
 12. Seher Beyazıt 8 Ekim 2021

  3 gün oldu Buca dağıtıma geleli 2 gündür kuryede görünüyor arasam telefona bakan yok. Sonrasında adreste bulunamadı deyip gidiyorlar. 20 liralık şeye 30 lira taksi parası veriyoruz bu nasıl hizmet ya!

  Yorum Yap
 13. Serkan Akar 13 Eylül 2021

  Aylardır kargo gelecek, çok güzel hizmet ediyorlar. Bir daha işim olmaz.

  Yorum Yap
 14. İrfan Can 1 Eylül 2021

  Yaklaşık 16 gün oldu Mavi Jeans dan aldım ürünler halen daha gelmedi. 21 Ağustos tarihinde cihet hazırlama listesine eklendi şeklinde işlenmiş ama daha sonra bir işlem yok. Bütün hevesimi kırdınız yazıklar olsun.

  Yorum Yap
 15. Fatma Kiraz 17 Ağustos 2021

  Eve gelmediğiniz halde evde yoktunuz mesajı niye atıyorsunuz. Bari yakın şubeye bırakın.

  Yorum Yap
  1. Duygu Aksoy 23 Ağustos 2021

   Fatma Kiraz herkes de aynı sıkıntı yazıklar olsun. Nasıl bir PTT ise bir daha mı asla göndermem.

   Yorum Yap
 16. Tayyip Sarıteke 28 Temmuz 2021

  Zile bas kapıyı açan yok bas git. İletişim bilgisi neden alıyorsun o zaman aramanız için almıyor musunuz?

  Yorum Yap
 17. Sema Görgülü 13 Temmuz 2021

  Ödemeli kargom var. Bugün geldi ama PTT dağıtımcılara para üstü vermiyormuş. Dağıtımcının üzerinde para üstünü verecek parası olmadığı için kargoyu göndermek zorunda kaldım. Nasıl bir sisteminiz var sizin ya!

  Yorum Yap
 18. Erhan Kamertay 24 Haziran 2021

  PTT kargo bekliyorum kaç gündür zil çalıyor ben kapıya gidip otomata basıyorum yok gitmiş. Zile basıp gitmiş böyle bir şey olamaz adrese gittik yok deniyor. Şubeye gidip alacakmışım bir daha PTT kargoya hiçbir şey vermem.

  Yorum Yap
 19. Hülya Sayan 31 Mayıs 2021

  Evde olmama rağmen geldik evde yoktunuz mesaj atıyorsunuz ayıptır ya! Aşağıda esnaf çalışıyor onlar bile kargocunun gelmediğini söylüyor. 8 gündür bi ürünü getiremediniz.

  Yorum Yap
 20. İsmail Biçer 11 Mayıs 2021

  PTT kargo kargoları neden apartmanların içine atıp gidiyorsunuz. Bize bunları babanızın hayrına getirmiyorsunuz sonuçta. İş diye kıvranırsınız sonrada böyle yaparsınız. Neymiş pandemiymiş kapıya kadar getiren diğer kargolara pandemi yok mu?

  Yorum Yap
 21. Murat Yılmaz 6 Mayıs 2021

  2 aydır kartımı teslim etmiyorsunuz arıyorum açılmıyor da. Adreste yok diyor yok böyle bir olamaz.

  Yorum Yap
 22. Işıl Şimşek 3 Mayıs 2021

  Tam kapanma sürecindeyiz hepimiz evdeyiz mesaj geliyor kartınız teslim edilince diye 2 saat sonra adresinizde sizi bulamadık diye mesaj atıyorsunuz. Tam kapanmada nerde olabiliriz ne ara geldiniz nasıl bulamadınız. Gerekli tüm mecralara Cimer’e kadar şikayet edeceğim.

  Yorum Yap
 23. Hilal Arıcan 1 Mart 2021

  2 aydır kartımı teslim etmiyorsunuz arıyorum açılmıyor da. Adreste yok diyor yok böyle bir şey bir de ben evden çalışıyorum her gün her saat evdeyim.

  Yorum Yap
 24. Murat Damar 21 Ocak 2021

  Pttavm den sipariş ettiğim ürünü en yakın kargomata bırakılması için sipariş ettim. Telefonuma gelen mesajda kargomata bırakıldığı ve yazan şifreyle 3 gün içinde alınması gerektiği yazıyordu. Almaya gittiğimde defalarca denememe şifre ve barkod no girmeme rağmen kutu açılıp ürün çıkmadı ve siparişlerinde teslim edildi yazıyor. Bu nasıl bir uygulamadır.

  Yorum Yap
 25. Şinasi Orman 8 Aralık 2020

  Ankara’dan adıma gönderilen 05.12.2020 tarihinde geldiği belirtilen kargom tarafıma teslim edilmedi. Korona virüsten dolay paket servisi kalkıp yerine gel al uygulaması mı başladı da haberimiz yok. Torpille işe alımlar olgundan ötürü böyle bir uygulamaya gidilmiş oluna bilinir mi?

  Yorum Yap
 26. Doğan Verep 13 Kasım 2020

  Bugün sabah saatlerinde Trendyol ‘dan adresime teslim olması gereken KP02941222145 takip nolu kargom binaya kadar kurye ile geliyor.

  Dairemin ziline basıyor eşim dış kapı otomatiğine basıyor ve dairenin kapısında bekleyen eşim kuryenin gelmediğini görünce binanın girişine iniyor. Merdivenin başına paketi bırakıp gidiyor

  Ben o saatte işteydim ve teslimata da bana teslim ettiğini mesajla bildiriyor. Bu ne sorumsuzluktur. O kargo kaybolsa başkası almış olsa ve bende kargo bana teslim edilmedi diye şikayette bulunsam. Nasıl olur!

  Yorum Yap
 27. Ömer Tanrıver 3 Kasım 2020

  10 gündür kargo gelecek ve gelmedi. Telefonlar açılmıyor acaba PTT kapandı mı diye düşünüyorum.

  Yorum Yap
 28. Ugur Bala 2 Ekim 2020

  Buca PTT de kargo saçmalıkları hiç bitmiyor mesaj geldi kargonuz mesai saatlerin de teslim edilecektir diye bekliyorum evde gelecek diye sonra bir mesaj daha geldi geldik yoktunuz yazıyor.

  Birde şöyle bir kurnazlık var kargom verilmezse ben mecburen şubeye gidip ekstradan 2 lira ödeyeceğim. Para lazımsa isteyin bağışlarız. Zaten bizim bağışlarımızla kuruldu bu PTT şimdi gidip iki saat sıra da bekleyeceğim.

  Yorum Yap
 29. Meryem Türemiş 1 Ekim 2020

  6 gün oldu PTT APS gönderim gelmedi. Ben Adanaya gönderdim arkadaşımın eline ulaştı ancak buca ptt işini yapmıyor. Önemli belgem var içinde arıyorum açmıyorlar. Ben ne yapacağım hastaneye gitmem gerekiyor ama gidemiyorum.

  Yorum Yap
 30. Zeynep Çınar 12 Eylül 2020

  PTT kargo kadar kötü bir firma yok bu firmayla nasıl çalışıyor şirketler anlamıyorum daha dün kargom dağıtıma çıkarılmışken bugün kontrol ettiğimde tekrar taşımada diyor.

  Neden teslim edilmedi sebebini öğrenmek için PTT kargonun buca dağıtım şubesini arıyorum tenezzül edipte telefonları açmıyorlar. Bu kadar sorumsuz bir firma olamaz. Biran önce buranın kendisini düzeltmesi gerekir

  Yorum Yap
 31. Sümeyye 14 Ağustos 2020

  4 tane kargom var hala elime hala ulaşacak arıyorum açmıyorsunuz kaç defa aradım iğrençsiniz neden insanları mağdur ediyorsunuz anlamıyorum.

  Yorum Yap
 32. Melike 11 Ağustos 2020

  Kargom adres hatasından dolayı iade edilmiş bana cmt günü mesaj geliyor dağıtıma çıktı diye pzr kapalı zaten pzt hemen iadeye göndermişler ben gelip alacaktım halbuki telefonları da asla açmıyorlar o kadar kotu bir şube ki

  Yorum Yap
 33. Yasemin öncü 13 Temmuz 2020

  Elinizde tarafıma getireceğiniz kargom var ama ptt kargoyu arıyorum size yönlendiriyor siz telefonlara cevap vermiyorsunuz insanları neden mağdur ediyorsunuz anlamıyorum ki

  Yorum Yap
 34. onur 30 Haziran 2020

  Buca ptt dağıtım şubesinde yatan bir sipariş. Ense yapan bir ekip. telefon açılmaz.

  Yorum Yap
 35. Aslı Övül 15 Haziran 2020

  10 gün oldu hala kargom dağıtımda gözüküyor. Rezalet bir kargo firması PTT kargo berbat bir firma kapatılsın. Yarın gidip kendim dağıtım merkezinden alacağım.

  Yorum Yap
 36. Ayten Ünerken 15 Haziran 2020

  Ayın 2 sinde kargom sizde gözüküyor. Yani 2 haftadır neden teslim edilemez bu kargo anlamış değilim. Kargomu istiyorum bugün.

  Yorum Yap
 37. Hulya 6 Haziran 2020

  Nasıl bi isletme burası 1 haftadır kargo şubede yazıyor gelmek bilmedi ilgili yerlere şikayet edicem anca oturun yiyin için yaptığınız tek şey bu

  Yorum Yap
 38. Nuran KOÇ 1 Haziran 2020

  Sizi şikayet edicem biz hep evdeyiz zaten koronodan dolayı insanları kandırmayın getirin kargomu

  Yorum Yap
 39. Şamil Kahraman 8 Nisan 2020

  Bildiğiniz tek şey adreste bulamadık. Bu adreste kimseyi bulamadık demeniz doğru değil çünkü burası okul ve mutlaka görevli birisi var.

  Yorum Yap
 40. mustafa kılıç 17 Mart 2020

  Allah sizi bildiği gibi yapsın 1 haftadır bekliyorum berbattttt

  Yorum Yap
 41. SERCAN 27 Aralık 2019

  Kapansada kurtulsak şu pttden kargo verirsin 1 haftada gelmez gonderirsin 1 haftada gitmez telefonlar açılmaz özelliklede buca dağıtım merkezi

  Yorum Yap
 42. sevgi 27 Kasım 2019

  ne lanet bir iş akışınız var bir türlü kargo teslim etmiyorsunuz

  Yorum Yap
 43. Seren 27 Eylül 2019

  Madem açmıyorsunuz niye burda telefon var 1 aydır Kargo bekliyorum evde olduğum halde geri gidiyor şubeye gidiyorum dağıtımda diyor

  Yorum Yap
 44. Türkay Baran 26 Ağustos 2019

  Yanlış adresler gidip tebligat bıraktığını iddia eden, sorunlu dağıtım birimi

  Yorum Yap
 45. Hülya 7 Mayıs 2019

  Eskiden bayraklı daqıtım merkezine ulasıp qelirdi karqom we cok hızlı bi şekilde olurdu.şuan 3 qündür buca daqıtım merkezi yazıyor we hiç bir hareket yok.

  Yorum Yap
  1. Ekrem Baysal 10 Kasım 2020

   Kargom 4 gündür buca dağıtım merkezinde bekliyor çok yazık insanları neden mağdur ediyorsunuz anlamıyorum. Bu durumu ptt bize ulaşın bölümüne de yazdım. Olmadı Cimer’e de yazacağım. Herkes görevini en iyi şekilde yapmak zorunda yapmıyorlarsa yapacak çok insan var.

   Yorum Yap