PTT Buca Posta Dağıtım Merkezi Buca PDM (Buca, İzmir)

Adres: Yenigün Mahallesi 222-14. Sokak Numara: 28 Buca – İzmir
Telefon: 0 232 275 75 91
Telefon 2: 0 232 275 75 92
Faks: 0 232 275 75 62

PTT Buca Posta Dağıtım Merkezi Buca PDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Buca Posta Dağıtım Merkezi Buca PDM’de yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

99 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Ece Günel 6 Nisan 2023

  Herkesi anladım ben evden çalışıyorum istisnasız 7/24 evdeyim defalarca geldik yoktunuz diye mesaj geldi. Sürekli avdayım ve bu süreçte onlarca farklı kargo geldi onlar nasıl bulabiliyor? Şikâyeti oluşturduk PTT müşteri hizmetlerinden ama bir sorun mu var eleman mı yok subayı arayıp sorucağız telefonlar açılmıyor. Grev yapıyor herhalde arkadaşlar herkes evinde yattığı yerden ara sıra geldik yoktunuz mesajı gönderiyorlar.

 2. H. İbrahim Sosyal 16 Mart 2023

  PTT ile ne zaman evrak veya kargo gelse illalah ettiriyorlar. Binaya gelip yanlış zile basıp sonra evde yok diye geri gidiyorlar. Halbuki hadi zili bilmiyorsunuz üzerinde alıcı kişinin telefonu var arayıp söyliyebilirler ama illede eziyet olsun diye maalesef yapmıyorlar.

 3. İpek Akçay 18 Şubat 2023

  Bu dağıtım yerine ne zaman kargo gelse illallah ettiriyorlar. Ne telefonla ulaşabilirsiniz ne de başka bir şey yapabilirsiniz.

 4. Leyla Demirel 23 Aralık 2022

  Gerçekten bıktırdınız artık evde olduğum halde kargom geri gidiyor. Boşuna PTT kargo ya para ödüyoruz. Adamlar teslim etmiyor şubeden almak zorunda kalıyorum. Kargo ücreti sizlere helal etmiyorum. İşinizi düzgün yapın.

  1. Suzan Elibol 2 Şubat 2023

   Aynen Leyla Hanım katılıyorum size gerçekten biriktiriyorlar. PTT kargo bu son bir daha sipariş vermeyeceğim.

 5. Büşra İnce 17 Aralık 2022

  Kargoyu getirmediler haber kâğıdı bıraktık diyorlar oda yok. Evde oturuyorum 10 dk önce geldiğini iddia edip evde bulamadık diyorlar. Böyle saçmalık olmaz ben hafta içi çalışan insanım 48 saat içinde almamı bekliyorlar. İşten izin alıp gelmem mümkün değil. Şimdi nasıl olacak bilmiyorum.

 6. Gönül Üstündağ 16 Aralık 2022

  İzmir Buca PTT dağıtım merkezi kargonuz dağıtıma çıktı diye mesaj yolluyorsunuz. Tün gün bekliyoruz gelmiyorsunuz. Ertesi gün 13:00′ e kadar bekliyoruz, yine yoksunuz, hastane randevumuz var, evde bulamayacaksınız diye size değer veriyoruz. Kapıya not bırakıyoruz, şuraya bırakın diye ama siz notu dikkate almıyor ve gelin dağıtım merkezinden alın diye mesaj yolluyorsunuz.

  80 yaşında kadın acaba nasıl gelip alacak? Kaçtır aynı sorunu yaşatıyorsunuz ve kargo iade ediliyor. Lütfen daha sistemli çalışın ve telefonlara da cevap verin.

 7. Yeliz Karabulut 9 Aralık 2022

  Yaklaşık 15 gündür dağıtımda beklemede hangi dağıtımda olduğu belli değil. Herkes başka yere yönlendiriyor. PTT işini yapmıyor.

 8. Ahmet Balbay 8 Aralık 2022

  Rezalet ya internetten sipariş mi ettin PTT kargoya verdiler. Direk iptal et zamanına yazık çok beklersin. 8 gün oldu yazıktır.

 9. Fusün Düz 2 Aralık 2022

  1 günde İzmir’e gelen kargo 1 haftadır adresime gelmiyor. PTT kargo kadar rezil bir firma görmedim.

 10. Ceyda Büken 1 Aralık 2022

  6 gün önce Buca dağıtım merkezine gelen kargom hâlâ elime ulaşmadı. Öyle kıyafet falan da değil kartımı bekliyorum. Benim için cidden önemli, bu nasıl bir sorumsuzluk anlamadım getirmeyecekseniz de en azından bilgilendirin. Ne alın diyen var ne arayan soran var.

 11. Aylin Can 25 Kasım 2022

  Adres bölümünde adresim tam yazmasına rağmen satıcı şube olarak Dicle Mahallesi Buca yazmış. Fark eder etmez değiştirmek üzere defalarca aradım ulaşamayınca ilkokul çocuğumu şubeye gönderdim. Şubede bile zor cevap vermişler. Paketi bulup teslim etmediler. Göndereceğiz adresinize diye çocuğu eli boş geri göndermişler. Ertesi gün bir mesaj geldi telefonuma paketiniz Antalya şubesinde gelip alabilirsiniz yazıyor.

  Yani anlayacağınız ben şubeden bile alamadım kargomu şikâyetçiyim ve bu işin peşini bırakmayacağım işlerini düzgün yapmıyorlarsa çalışmasınlar. İş yerimden sırf bu iş ile ilgili önümüzdeki hafta izin aldım nereye başvuracaksam oraya koşturacağım ve gözlerimle görmeden de bu işin peşini bırakmayacağım.

 12. Atakan Akgün 24 Kasım 2022

  Kargoya ulaşmak imkansız telefon numarası mevcut fakat açan yok. Kargonuzu kesinlikle getirmiyorlar. Adreste yokmuşsunuz gibi şubeden almanızı talep ediyorlar. Türkiye’nin en berbat şubesidir.

 13. Sevgi Can 24 Kasım 2022

  Kargom uzaktan İzmir’e 20 saatte geldi ama 4 gün olacak tarafıma teslim edilmedi.

 14. Şüheda Gürses 24 Kasım 2022

  Kargomu hiçbir zaman zamanında alamadım. Sürekli bekletiliyor ve günlerdir hiçbir işlem yapılmıyor. 4 gündür Buca’da olan kargom dağıtıma çıkarılmamış. Neredeyse 10 gün olacak müşteri hizmetleri bile belirsiz konuşuyor. Sürekli mağdur ediliyoruz.

 15. Türkan Bersu Erbuga 22 Kasım 2022

  Bu ne berbat bir kargo sistemidir? Çarşamba günü Ankara’dan yolladığım kargo bugün salı oldu hala gitmesi gereken kişiye ulaşmamış. PTT kargoyu ilk ve son kullanışım oldu. Kargom 2 gündür PTT Buca dağıtım yerinde ve dağıtımda gözüküyor.

  2 gündür nasıl bir kargo dağıtılamaz şok içindeyim. İlk defa başıma böyle bir şey geliyor. Arkadaşımın doğum günü için yollamıştım ve gerçekten tam bir hayal kırıklığısınız bundan sonra önünden bile geçmeyeceğime eminim. En azından bir telefon açın o bile yok. Rezillik.

 16. Semra Aydoğdu 21 Kasım 2022

  Allah gerçekten sizi bildiği gibi yapsın. Yapmanız gereken tek bir iş var onu da gerektiği gibi yapmıyorsunuz. Kaç gün oldu elime ulaşmadı. Yetmezmiş gibi dağıtıma çıkardık yazdınız. Mağdur etmekten başka hiçbir şey yapmıyorsunuz.

 17. Mehmet Karakaş 16 Kasım 2022

  PTT kargo Buca dağıtım şubesi hiçbir kargoyu dağıtıma çıkarmıyor.

 18. Nihat Demirbağ 7 Kasım 2022

  Kargo gelmiyor ve onlarda kalıyor. Ya kendin alacaksın ya da iade ediliyor. Hayatım da gördüğüm en berbat kargo PTT insanı resmen isyan etmeye sürüklüyorlar.

 19. Gülay Kılınç 5 Kasım 2022

  Aradığım halde telefonlara cevap verilmiyor. Dört gözle beklediğim ve evde olduğum halde adresinizde bulunmadığınız için şubeden teslim alınmalı diye mesaj geliyor.

 20. Erdal Taygun 1 Kasım 2022

  Ekimin 26 sından beri kargom Buca dağıtımda bekletiliyor. Bugün 1 Kasım 2022 kargo merkezini günün farklı saatlerinde telefonla aramama rağmen telefonu açan yok demek bu kadar sizin iş anlayışınız.

 21. Muharrem Aslan 28 Ekim 2022

  Evde olmamıza rağmen evde olmadığımızı kargo hareketlerinde yazılmış birde bilgi notu bırakılmış denmiş. Kamera kayıtlarını inceledim PTT Kargodan eser yok. Ne gelen var ne giden sizin gibi kargo olmaz olsun.

 22. Cemile Bayar 21 Ekim 2022

  Telefonları neden açmıyorsunuz?

 23. Hazal Açıkel 10 Ekim 2022

  Evde olduğum halde SMS geldi evde adresinizde olmadığınız için kargonuz şubeye bırakıldı yazıyor.

 24. Tuğçe Yalman 5 Ekim 2022

  Kesinlikle rezalet ne açan var ne de kalkıp evde olduğumuz halde gelen var. Cimer’e şikayet edeceğim.

 25. Gülhanım Akkaya 29 Eylül 2022

  İki gündür evde kargo bekliyorum. Dağıtıma çıkarıldı diye mesaj geldi ama kargom teslim edilmedi. Bugün tekrar dağıtıma çıkarıldı mesajı geldi, tüm gün evdeydim ama gelmedi. Adreste bulunulmadığından şubeden alabilirsiniz mesajı geldi. İki gündür evde olduğum halde kimse gelmediği gibi böyle bir mesajın gelmesi de ilginçtir. Üstelik hiçbir haber kâğıdı ve benzeri bir şeyde bırakılmamış.

  1. Nihal Aldemir 11 Ekim 2022

   Gülhanım Akkaya aynı şey bana da oldu. Dağıtımda diyor ama adres yetersizliğinden bulamamışlar. Diğer kargomu ayni gün sipariş ettim o nasıl geldi. Birde teslim edilmedi diyor. Arıyorum açmıyorlar.

 26. Gülcan Işık 16 Eylül 2022

  Kargom dağıtıma çıkmadıysa yarın çıkmasını isteyecektim. Eğer dağıtımda ise komşuma bırakılmasını söyleyecektim ancak telefonu açan yok. Saat 11 den beri arıyorum. Bir saat sonra da öğlen izni başlayacak. Sonra evde yoktunuz gelin alın deniyor.

 27. Nafia Necla Arı 10 Eylül 2022

  2 gündür kargo bekliyorum bana gelen mesaj aynen şöyle barkodlu numaranızı adresinizde bulamadığınız için teslim edilmemiştir. Oysaki ben evden hiç çıkmadım diyelim ki bana ulaşılmadı kapıda çağrı kâğıdı yok. Böyle bir rezalet yok.

 28. Buse Ata 8 Eylül 2022

  Ben böyle rezalet kargo hizmetini hep eleştirilen kargo görmedim. Açık ara Buca’nın en berbat kargo şubesi sizsiniz. Kart gibi önemli bir kargom evde olduğum halde “teslim edilemedi” mesajı atılarak bana teslimatı yapılmadı. Aradığımda ertesi gün tekrar dağıtılacak denildi, ertesi gün oldu yine gelmedi. Bugün tekrar, tekrar arıyorum telefona bakan yok.

  İşinizi düzgün yapın atmışsınız kendinizi rahata yaptığınız isten haberiniz yok. Çalışan işi gücü olan insanlar sizin doğru düzgün teslim edemediğiniz kargoların peşinden mi koşacak? Yarım yamalak is yapmayın artık.

 29. Ercan Uçar 3 Eylül 2022

  31.08.22 de sipariş verdiğim firma Adana’dan aynı gün kargoya verdi. ptt kargo galiba Akdeniz’i dolaşarak geliyor. İzmir’e 5 gün oldu ya hala teslim edilmedi bu ne ya bu kadar terbiyesizlik olmaz.

  Dağıtım merkezinde bekliyor neden anlamıyorum zorlarına mı gidiyor çalışmak. Çık o zaman kardeşim çalışma müşteriyi mağdur etme hakkını yok. İşini güzel doğru dürüst yap ekmek yiyorsun gönderen para veriyor bende veriyorum.

  Benim paramla maaş alıyor. 06 Eylül 2022 Pazarartesi gönderme zahmetinde bulunacaklar mı merak ediyorum.

 30. Rukiye Dere 26 Ağustos 2022

  Arıyorum açan yok, şaka gibisin, açmayacaksanız şu kargoyu getirin. Böyle sorumsuz iş bilmez bir yer görmedim, herkes aynı şikayet ediyor.

 31. Ertuğrul Bülbül 25 Ağustos 2022

  Kargo şubeye teslim edilmiş 3 gün olmuş hala beklemekteyim lütfedip götürecekler diye sorun şubeden mi yoksa PTT’den mi anlamadım. Rezalet başka firmalarda sabah şubeye gelen öğlen dağıtıma çıkıyor bunlarında aklına gelirse yollayacaklar.

 32. Nesrin Civan 24 Ağustos 2022

  Çok kötü bir kargo sistemi ve hiç işini doğru düzgün yapamayan bir kuruluştur. 4 gündür dağıtım gösteriyor ne gelen var ne giden şimdide iade gösteriyor. Her yere şikâyet edeceğim. Bu ikidir aynı şekilde adrese gelmeden geldik diyorlar. Evdeyiz mümkün değil telefonları açma zahmetinde bile bulunmuyorlar.

 33. Nüket Akpınar 16 Ağustos 2022

  Nasıl bir dağıtım yapılıyor. Çalıştığımız için gelip alamıyoruz kartı 3 seferdir gelip evde kimse olmadığını söyleyip geri dönüyorlar. Not kâğıdı da bırakılmış. Biz mi göremiyoruz not kâğıdını işiniz doğru dürüst yapın. Bu nedir 1 haftadır kart bekliyorum hala gelecek. Telefonla arıyoruz açılmıyor.

 34. Mehmet Vehbi Tüzüner 14 Ağustos 2022

  Yurt dışından posta gönderilmiş ve dağıtım merkezinde olduğu halde bana ulaşmadı.

 35. Fatma Gül Ziya 11 Ağustos 2022

  Nasıl bir sisteminiz veya evdeyiz gelmeden evde yok diye not alıp gidiyorsunuz. Arıyoruz açılmıyor.

 36. Ebru Yüksel 11 Ağustos 2022

  Kargom 3 gün önce Buca dağıtımda bekliyor neyi bekliyorsunuz. Arıyoruz açan yok böyle sorumsuzluk olamaz. 🤦‍♀️

 37. Tuğçe Matlı 1 Ağustos 2022

  1 haftadır kargom Buca dağıtım şubenizde bekliyor ve günde 25 kere aramama rağmen telefonlar açılmıyor.

  Çalıştığım için gelip almam mümkün değil. Satışı gerçekleştiren taraf teslim aldım talimatımı bekliyor ve sıkıştırıyor. Arada kaldım bu ne sorumsuzluk ya gerçekten bu şekilde insanları mağdur etme hakkı nereden geliyor.

  1. Ercan Kaya 19 Ağustos 2022

   Tuğçe Matlı evet ya yorumlar gerçek aynisini ben yaşadım bu ne ya neyin peşindesin kurumu batırmak mı niyetiniz. İnsanları böyle sıkıntıya sokuyorsunuz. Cimer’de yazdım.

 38. Didem Sağıl Yavaşca 27 Temmuz 2022

  Ya siz ne biçim bir firmasınız böyle kargom 7 gündür Bayraklı şubeniz de durmuş dağıtıma çıkarmak için bekliyorsunuz. Yazıklar olsun. Size bu işten kazandığınız para helal mi oluyor size sanıyorsunuz. İnsanları böyle bekletip mağdur ediyorsunuz. Ya bu işi düzgün yapın ya da işinizi yapan birine bırakın.

 39. Elif Bayraktar 26 Temmuz 2022

  Elemanlar uzaktan mı çalışıyor eve gelmeden evde olmadığımızı nasıl görüyorlar. Kargo elemanları grevde mi girdi. Kart elimize neden ulaşmıyor. İş ahlakı diye bir şey var telefonlarda cevap verilmiyor. Şirket iflas mı etti.

 40. Bülent Kalaycı 25 Temmuz 2022

  Kardeşim yazıklar olsun. Kargo ayın 7 sinde dağıtıma çıkmıştır diyor bugün ayın 25 hala ortada bir şey yok. Ne biçim bir iş ahlakiniz var. Bin kerede kapıma gelmeden evde yoklar diye not almışlar.

 41. Aysun Güven 8 Temmuz 2022

  PTT kargo bekletiyor dağıtma çıkarmıyor. Arıyorum açan yok. Nasıl bir hizmettir.

 42. Belgin Arslan 8 Temmuz 2022

  Sisteme telefonumu yanlış girmişler. Arıyorum telefonu açan yok. Kargom geldi kaç gün oldu orda bekliyor. Dağıtıma çoktan çıkması gerekirdi. Nasıl ulaşıp teslim alacağız kiminle muhatap olacağız.

 43. Cengiz Onat 7 Temmuz 2022

  Şubeyi arıyorum telefonu açan yok. Ne biçim iş yapıyorlar. Kendi paramızla, kendi ürünümüzle rezil oluyoruz

 44. Gülsüm Ayan 6 Temmuz 2022

  Kargom geldi şube hâlâ dağıtıma çıkarmadılar. Arıyorum telefona bakan yok, telefonları meşgule alıyorlar. Nasıl iş yapıyorsunuz siz ya hizmetinizi hakkıyla yapın. Millet sizleri şikâyet etmekle az bile yapıyorlar.

 45. Duygu Karadeniz 29 Haziran 2022

  Bütün gün evde olmama rağmen evde olmadığım yazılıyor. Not bıraktık deniliyor not mot yok. Arıyoruz açan yok. Evden dışarı çıkamayan biriyim. Bu ne sorumsuzluktur. Lütfen artık gına geldi.

 46. Sinan Gür 23 Haziran 2022

  PTT kargo hiç adrese gelmeden yok diyip kargoyu geri götürüyor. Bugün evdeyim adreste kimse yok diyor oysa evde bekliyorum. Buca PTT yani 23.06.2023 şu an bile bekliyorum. Hizmet sıfır yazıklar olsun.

 47. Gülcan Şimşek 13 Haziran 2022

  Telefonlara bakan yok. 08:15 te mesaj geliyor dağıtıma çıktı diye bekliyoruz gelmiyor. Sonra 5 dakika evden ayrılınca kapıda not buluyoruz. Neden telefonla aranmadan not bırakılıyor. O kadar saat bekliyoruz.

 48. Atilla Gürsoy 11 Haziran 2022

  Evet, bende aynı evde bulunmadı ibaresi ile kargomun hala gelmesini bekliyorum. Kesinlikle zile bile bastıklarını tahmin etmiyorum. Acaba isini doğru dürüst yapan var mıdır?

 49. Emine Armağan 27 Mayıs 2022

  3 gündür arıyorum telefona bakan yok. Kargom gelmiş iade edilmiş hiçbir şekilde bilgilendirme yok düzgünce işinizi yapmayacaksınız çalışmayın.

 50. Sultan Yıldızlı 15 Nisan 2022

  Evdeyim kapı pencere açık evde bulunamadı diyor. 4 numarayı da binlerce kez arıyorum telefona bakan yok.

 51. Canay Karaboğa 22 Mart 2022

  Benimde kargom evde olduğum halde evde yok denmiş. Kimse eve gelmedi şu an kargon mu nereden alacağım bilmiyorum.

 52. Kenan Camus 15 Mart 2022

  Cihet isimli dağıtıcı tarafından 2 kere üst üste evde olmama rağmen adreste yoktu denerek zilim hiç çalınmadan kargom eve getirilmedi. Yetiştiremiyorsanız bu şekilde gelmiş gibi göstermek yerine başka güne bırakın. Rica ediyorum yatmayacak düzgün bir dağıtıcı elemanı çalıştırıp hak ettiğimiz hizmeti almamızı sağlayın.

 53. Aliye Enginsu 10 Mart 2022

  İzmir Adliyesinden gönderilmiş bir tebligatımız halen iletilmemiş görünüyor. Telefonla ulaşamıyorum.

 54. Volkan Yayla 25 Şubat 2022

  Telefonlarınız hiç açılmıyor. Çalışan birilerimi yok eleman eksikliğimi var ama telefonla ulaşamıyorum.

 55. Ebru Çelik 14 Şubat 2022

  Şimdi bana mesaj geliyor evde olmadığımdan dolayı kargo verilmemiş hâlbuki tüm gün ben evdeydim.

 56. Figen Acar 24 Ocak 2022

  Ya ne kadar ciddiyetsiz ne kadar işine saygısız insanlar çalıştırıyorsunuz pes! Çalışmayacaksa dağıtım elamanlarınız dışarıda bir sürü genç işsiz dolanıyor bırakın onlar çalışsın ya da eğitim verin.

  Evde olduğum halde evde yok mesaj gönderip eve hiç gelmemek ne demek acaba soruyorum size nerde bunların eve gelindiğine dair ellerinde evrak hani kapılara yapıştırıyorsunuz ya onlardan bahsediyorum. Kardeşim 83 TL ödemesi olan bir ürün alıyorum bizzat kargo kullanıyorum ama yaptığınız terbiyesizlik resmen ben mecbur muyum hem kargo ücreti ödeyip hem senin ayağına gelip kargomu teslim almaya?

  Sizi ve şubenizi Cimere şikâyet ettim çünkü bunu sürekli yapıyorsunuz. Diğer kargolar gelirlerken teyit alıyor müşteri evde mi değil mi ki evde olunduğu halde ne arayan var ne gelen bu nasıl bir ciddiyetsizlik adını siz koyun.

  Üstüne üstlük birde telefonları da açmıyorsunuz kargomuzu sormak için kendimize muhatap bulamıyoruz bu nasıl bir hizmet anlayışı? Şikâyet ettim ve tekrar Cimere şikayet edeceğim.

 57. Ali Kemal Aydın 12 Ocak 2022

  Bugün Buca Efeler Forbes caddesi adrese gelen kargoyu getiren kargo dağıtımı yapan görevli adres tanımlı değil diye kargoyu geri götüren görevli gelen kargo paketin üzerinde iletişim bilgilerim var. Tenezzül edip aramıyorsun. Yaptığın işe saygın yok senin yazıklar olsun.

 58. Serkan Özen 11 Ocak 2022

  Kaç gün oldu kargom gelecek halen bekliyorum. PTT kargo rezilliktir.

 59. Sultan Fidanboy Şen 2 Ocak 2022

  Evde bulunmama rağmen hiç bir bilgi kâğıdı bırakmadan evde yok diyip teslim edilmeyen ürünün sorumluluğunu kime verdiniz bilmiyorum. Evimdeki kamera sistemi ile kaydettiğim görüntülerle şikâyette bulunacağım. Bu kadar saçmalık olmaz tüm firmalar telefon ile ulaşım sağlayabilirken PTT bu işte sınıfta kaldı.

 60. Emre Özkan 30 Kasım 2021

  30.11.2011 tarihinde her yarım saatte bir sıklıkla ve ısrarla aramama rağmen telefonlara kesinlikle cevap verilmeyip meşgule atıyorlar. Sistemin saçmalığı mıdır çalışanların başıboşluğumudur bilmiyorum ama bir daha kesinlikle işim olmaz.

 61. Seher Beyazıt 8 Ekim 2021

  3 gün oldu Buca dağıtıma geleli 2 gündür kuryede görünüyor arasam telefona bakan yok. Sonrasında adreste bulunamadı deyip gidiyorlar. 20 liralık şeye 30 lira taksi parası veriyoruz bu nasıl hizmet ya!

 62. Serkan Akar 13 Eylül 2021

  Aylardır kargo gelecek, çok güzel hizmet ediyorlar. Bir daha işim olmaz.

 63. İrfan Can 1 Eylül 2021

  Yaklaşık 16 gün oldu Mavi Jeans dan aldım ürünler halen daha gelmedi. 21 Ağustos tarihinde cihet hazırlama listesine eklendi şeklinde işlenmiş ama daha sonra bir işlem yok. Bütün hevesimi kırdınız yazıklar olsun.

 64. Fatma Kiraz 17 Ağustos 2021

  Eve gelmediğiniz halde evde yoktunuz mesajı niye atıyorsunuz. Bari yakın şubeye bırakın.

  1. Duygu Aksoy 23 Ağustos 2021

   Fatma Kiraz herkes de aynı sıkıntı yazıklar olsun. Nasıl bir PTT ise bir daha mı asla göndermem.

 65. Tayyip Sarıteke 28 Temmuz 2021

  Zile bas kapıyı açan yok bas git. İletişim bilgisi neden alıyorsun o zaman aramanız için almıyor musunuz?

 66. Sema Görgülü 13 Temmuz 2021

  Ödemeli kargom var. Bugün geldi ama PTT dağıtımcılara para üstü vermiyormuş. Dağıtımcının üzerinde para üstünü verecek parası olmadığı için kargoyu göndermek zorunda kaldım. Nasıl bir sisteminiz var sizin ya!

 67. Erhan Kamertay 24 Haziran 2021

  PTT kargo bekliyorum kaç gündür zil çalıyor ben kapıya gidip otomata basıyorum yok gitmiş. Zile basıp gitmiş böyle bir şey olamaz adrese gittik yok deniyor. Şubeye gidip alacakmışım bir daha PTT kargoya hiçbir şey vermem.

 68. Hülya Sayan 31 Mayıs 2021

  Evde olmama rağmen geldik evde yoktunuz mesaj atıyorsunuz ayıptır ya! Aşağıda esnaf çalışıyor onlar bile kargocunun gelmediğini söylüyor. 8 gündür bi ürünü getiremediniz.

 69. İsmail Biçer 11 Mayıs 2021

  PTT kargo kargoları neden apartmanların içine atıp gidiyorsunuz. Bize bunları babanızın hayrına getirmiyorsunuz sonuçta. İş diye kıvranırsınız sonrada böyle yaparsınız. Neymiş pandemiymiş kapıya kadar getiren diğer kargolara pandemi yok mu?

 70. Murat Yılmaz 6 Mayıs 2021

  2 aydır kartımı teslim etmiyorsunuz arıyorum açılmıyor da. Adreste yok diyor yok böyle bir olamaz.

 71. Işıl Şimşek 3 Mayıs 2021

  Tam kapanma sürecindeyiz hepimiz evdeyiz mesaj geliyor kartınız teslim edilince diye 2 saat sonra adresinizde sizi bulamadık diye mesaj atıyorsunuz. Tam kapanmada nerde olabiliriz ne ara geldiniz nasıl bulamadınız. Gerekli tüm mecralara Cimer’e kadar şikayet edeceğim.

 72. Hilal Arıcan 1 Mart 2021

  2 aydır kartımı teslim etmiyorsunuz arıyorum açılmıyor da. Adreste yok diyor yok böyle bir şey bir de ben evden çalışıyorum her gün her saat evdeyim.

 73. Murat Damar 21 Ocak 2021

  Pttavm den sipariş ettiğim ürünü en yakın kargomata bırakılması için sipariş ettim. Telefonuma gelen mesajda kargomata bırakıldığı ve yazan şifreyle 3 gün içinde alınması gerektiği yazıyordu. Almaya gittiğimde defalarca denememe şifre ve barkod no girmeme rağmen kutu açılıp ürün çıkmadı ve siparişlerinde teslim edildi yazıyor. Bu nasıl bir uygulamadır.

 74. Şinasi Orman 8 Aralık 2020

  Ankara’dan adıma gönderilen 05.12.2020 tarihinde geldiği belirtilen kargom tarafıma teslim edilmedi. Korona virüsten dolay paket servisi kalkıp yerine gel al uygulaması mı başladı da haberimiz yok. Torpille işe alımlar olgundan ötürü böyle bir uygulamaya gidilmiş oluna bilinir mi?

 75. Doğan Verep 13 Kasım 2020

  Bugün sabah saatlerinde Trendyol ‘dan adresime teslim olması gereken KP02941222145 takip nolu kargom binaya kadar kurye ile geliyor.

  Dairemin ziline basıyor eşim dış kapı otomatiğine basıyor ve dairenin kapısında bekleyen eşim kuryenin gelmediğini görünce binanın girişine iniyor. Merdivenin başına paketi bırakıp gidiyor

  Ben o saatte işteydim ve teslimata da bana teslim ettiğini mesajla bildiriyor. Bu ne sorumsuzluktur. O kargo kaybolsa başkası almış olsa ve bende kargo bana teslim edilmedi diye şikayette bulunsam. Nasıl olur!

 76. Ömer Tanrıver 3 Kasım 2020

  10 gündür kargo gelecek ve gelmedi. Telefonlar açılmıyor acaba PTT kapandı mı diye düşünüyorum.

 77. Ugur Bala 2 Ekim 2020

  Buca PTT de kargo saçmalıkları hiç bitmiyor mesaj geldi kargonuz mesai saatlerin de teslim edilecektir diye bekliyorum evde gelecek diye sonra bir mesaj daha geldi geldik yoktunuz yazıyor.

  Birde şöyle bir kurnazlık var kargom verilmezse ben mecburen şubeye gidip ekstradan 2 lira ödeyeceğim. Para lazımsa isteyin bağışlarız. Zaten bizim bağışlarımızla kuruldu bu PTT şimdi gidip iki saat sıra da bekleyeceğim.

 78. Meryem Türemiş 1 Ekim 2020

  6 gün oldu PTT APS gönderim gelmedi. Ben Adanaya gönderdim arkadaşımın eline ulaştı ancak buca ptt işini yapmıyor. Önemli belgem var içinde arıyorum açmıyorlar. Ben ne yapacağım hastaneye gitmem gerekiyor ama gidemiyorum.

 79. Zeynep Çınar 12 Eylül 2020

  PTT kargo kadar kötü bir firma yok bu firmayla nasıl çalışıyor şirketler anlamıyorum daha dün kargom dağıtıma çıkarılmışken bugün kontrol ettiğimde tekrar taşımada diyor.

  Neden teslim edilmedi sebebini öğrenmek için PTT kargonun buca dağıtım şubesini arıyorum tenezzül edipte telefonları açmıyorlar. Bu kadar sorumsuz bir firma olamaz. Biran önce buranın kendisini düzeltmesi gerekir

 80. Sümeyye 14 Ağustos 2020

  4 tane kargom var hala elime hala ulaşacak arıyorum açmıyorsunuz kaç defa aradım iğrençsiniz neden insanları mağdur ediyorsunuz anlamıyorum.

 81. Melike 11 Ağustos 2020

  Kargom adres hatasından dolayı iade edilmiş bana cmt günü mesaj geliyor dağıtıma çıktı diye pzr kapalı zaten pzt hemen iadeye göndermişler ben gelip alacaktım halbuki telefonları da asla açmıyorlar o kadar kotu bir şube ki

 82. Yasemin öncü 13 Temmuz 2020

  Elinizde tarafıma getireceğiniz kargom var ama ptt kargoyu arıyorum size yönlendiriyor siz telefonlara cevap vermiyorsunuz insanları neden mağdur ediyorsunuz anlamıyorum ki

 83. onur 30 Haziran 2020

  Buca ptt dağıtım şubesinde yatan bir sipariş. Ense yapan bir ekip. telefon açılmaz.

 84. Aslı Övül 15 Haziran 2020

  10 gün oldu hala kargom dağıtımda gözüküyor. Rezalet bir kargo firması PTT kargo berbat bir firma kapatılsın. Yarın gidip kendim dağıtım merkezinden alacağım.

 85. Ayten Ünerken 15 Haziran 2020

  Ayın 2 sinde kargom sizde gözüküyor. Yani 2 haftadır neden teslim edilemez bu kargo anlamış değilim. Kargomu istiyorum bugün.

 86. Hulya 6 Haziran 2020

  Nasıl bi isletme burası 1 haftadır kargo şubede yazıyor gelmek bilmedi ilgili yerlere şikayet edicem anca oturun yiyin için yaptığınız tek şey bu

 87. Nuran KOÇ 1 Haziran 2020

  Sizi şikayet edicem biz hep evdeyiz zaten koronodan dolayı insanları kandırmayın getirin kargomu

 88. Şamil Kahraman 8 Nisan 2020

  Bildiğiniz tek şey adreste bulamadık. Bu adreste kimseyi bulamadık demeniz doğru değil çünkü burası okul ve mutlaka görevli birisi var.

 89. mustafa kılıç 17 Mart 2020

  Allah sizi bildiği gibi yapsın 1 haftadır bekliyorum berbattttt

 90. SERCAN 27 Aralık 2019

  Kapansada kurtulsak şu pttden kargo verirsin 1 haftada gelmez gonderirsin 1 haftada gitmez telefonlar açılmaz özelliklede buca dağıtım merkezi

 91. sevgi 27 Kasım 2019

  ne lanet bir iş akışınız var bir türlü kargo teslim etmiyorsunuz

 92. Seren 27 Eylül 2019

  Madem açmıyorsunuz niye burda telefon var 1 aydır Kargo bekliyorum evde olduğum halde geri gidiyor şubeye gidiyorum dağıtımda diyor

 93. Türkay Baran 26 Ağustos 2019

  Yanlış adresler gidip tebligat bıraktığını iddia eden, sorunlu dağıtım birimi

 94. Hülya 7 Mayıs 2019

  Eskiden bayraklı daqıtım merkezine ulasıp qelirdi karqom we cok hızlı bi şekilde olurdu.şuan 3 qündür buca daqıtım merkezi yazıyor we hiç bir hareket yok.

  1. Ekrem Baysal 10 Kasım 2020

   Kargom 4 gündür buca dağıtım merkezinde bekliyor çok yazık insanları neden mağdur ediyorsunuz anlamıyorum. Bu durumu ptt bize ulaşın bölümüne de yazdım. Olmadı Cimer’e de yazacağım. Herkes görevini en iyi şekilde yapmak zorunda yapmıyorlarsa yapacak çok insan var.