PTT Diyarbakır Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Diyarbakır PİDM (Kayapınar, Diyarbakır)

Adres: Fırat Mahallesi Urfa Bulvarı Numara: 166 Kayapınar – Diyarbakır
Telefon: 0 412 252 63 95
Faks: 0 412 252 64 40

PTT Diyarbakır Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Diyarbakır PİDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Diyarbakır Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Diyarbakır PİDM’de yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

68 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Sevgi Kahraman

  Allah sizi bildiği gibi yapsın telefona neden cevap verilmiyor. Hakkım haramdır size. Alt tarafı bir kart getirecektiniz. Biraz önce canlı destekten de bir destek çıkmadı. Madem yapamıyorsunuz bu işi bırakın.

  Yorum Yap
 2. Orhan Zen

  Telefona cevap veren yok insanları çileden çıkarıyorsunuz. İğrenç bir sistem bir daha kesinlikle kullanmam. Bunu yapmaya hakkınız yok. İşinizi yapın yapamıyorsanız da kapatın.

  Yorum Yap
 3. Melek Altun

  Diyarbakır’a PTT kargo gelecekti halen gelecek. Allah’ın sizi bildiği gibi yapsın.

  Yorum Yap
 4. Ece Demir

  Telefona cevap verilmiyor. Müşteri çok kötü hizmetleri var ben çok pişman oldum. Bir daha tövbe çalışmam.

  Yorum Yap
 5. Yeşim Şahin

  Adres yanlış denilip kargom geri iade edilmiş. Kargoyu gönderirken biz numarayı boşuna mı veriyoruz. Bize bilgi verilmiyor nasıl saçmalıktır.

  Yorum Yap
  1. Orhan Zen

   Yeşim Şahin bugün aynısını yaşadım.

   Yorum Yap
 6. Sultan Aykale

  Haftalardır kargom gelmiyor artık delirmek üzereyim. Böyle bir sorumsuzluk ben ömrümde görmedim yazıklar olsun nasıl sorumsuzluktur. Arıyoruz yoğunluk diyorsunuz kaç haftadır neyin yoğunluğu nerede olduğunu söyleyin biz alalım böyle bir şey olamaz. PTT hizmeti berbat bir kaç güne şehir dışına çıkacağım kaç hafta öncesinden ettim hala elime ulaşmadı.

  Yorum Yap
 7. Hakan Soysal

  22 gündür kargom gelmedi. Nasıl olacak bu iş bilmiyorum.

  Yorum Yap
  1. Cengiz Yiğit

   Hakan Soysal şimdi geldi mi, yani kaçıncı gün geldi?

   Yorum Yap
 8. Özel Dora

  Kargom kaç gündür burada bekletiliyor. Her baktığımda ya torba kapandı ya sevke dildi yazıyor sürekli bir döngü içersinde defalarca aradım. Çalmasına rağmen kimse açmıyor bu kadar mı sorumsuzluk olur. Getirmeyecekseniz bari gelin alın diyin. Telefonlara cevap verin. Yazıklar olsun her yere şikâyet edeceğim, eliminden ne geliyorsa yapacağım.

  Yorum Yap
 9. Berat Kaya

  Gelen kargolar ya evde değil (pandemide bile) ya adres eksik bahaneleriyle geri görülüyor. Teslim edilen kargolar ise ortadan kayboluyor. Telefonlara ise hiç ama hiç cevap verilmiyor. Tek kelime ile anlatılmak istenseydi iğrenç yeterli olurdu.

  Yorum Yap
 10. Aslı Erden

  Ya açsanıza şu telefonu sanki kendi arabanızla getiriyorsunuz. Nerde onu öğrenelim yeter şaka gibi bir ptt yine şaşırtmadı.

  Yorum Yap
 11. Şifa Ekinci

  Kargom gönderici adresine kapalı olduğu saatte adrese götürülmüştür. Pandemi döneminde mesai saatleri 16 ya kadar olduğu bilinmiyor mu? PTT iyi hizmet vermiyor şikâyetçiyim.

  Yorum Yap
 12. Nursel Genç

  Bu ne ya kargomuz nerde olduğunu bile öğrenemiyoruz tamamda iletişim numarası aradık hiç biri cevap vermiyor. Bu nasıl bir sorumsuzluk kargoyu getiren eleman başka bir daireye kağıt bırakmış evde yoklar diye de şubeye demiş. Nasıl evde yokuz pazar günü gelen iş ve yasak olan gün mümkün mü evde olamamamız. İşinizi önemseyerek yapmış olsaydınız daire 8 bırakacağını kargoyu daire 7 ye kâğıt bırakıp gitmezdiniz. Aldığınız parayı hak edin şimdi bize bilgi bile verecek iletişim kuracağımız kimse yoktur.

  Yorum Yap
 13. Mustafa Boran

  KP02980952607 8 gündür zimmet verilmiş. Elime ulaşmadı. Ptt’nin t’si benden size armağan olsun.

  25/11/2020 – 12:26:34 – Kabul Edildi. HALKALI/HALKALI KÜÇÜKÇEKMECE İSTANBUL (AVR).
  25/11/2020 – 15:55:49 – PTT İşyerinden Çıktı. PTT İşyerine Sevk Edildi. HALKALI / HALKALI KÜÇÜKÇEKMECE İSTANBUL (AVR).
  27/11/2020 – 23:02:22 – PTT İşyerine Geldi. DİYARBAKIR P.İ.D.M / DİYARBAKIR P.İ.D.M MERKEZ DİYARBAKIR.
  28/11/2020 – 09:26:52 – Zimmet Alındı. DİYARBAKIR P.İ.D.M / DİYARBAKIR P.İ.D.M MERKEZ DİYARBAKIR.

  Yorum Yap
 14. Mehmet Vefik Ülkü

  Kasım 2020 11’de vermiş olduğum sipariş 14 Kasım tarihi itibariyle Diyarbakır’a ulaşmış. Bugün ayın 21. olmuş 7 – 8 gündür kargom iletilmedi. Telefon açıyorsunuz bakan yok. 4441788 numarayı arıyorsunuz 30 dakika bekletiyor, müzik dinliyorsun ve çözüm bulamadan kapatıyorsun. Devlet malı misali yapmayın işinize gücünüze bakın ayıptır insanları mağdur etmeyin.

  Yorum Yap
 15. Habil Hocaoğlu

  Kitapyurdundan verdiğim sipariş Diyarbakıra iki günde ulaştı ama PTT Diyarbakır teslim aldıktan sonra, ikinci günün sonunda dağıtıma çıkardı. Onu da getirmediler. Durumuna bakıyorum. Geri PTT ye gitmiş. Cihet çıkarıldı yazıyor.

  Allah bilir tekrar ne zaman dağıtıma çıkacak. Telefona da cevap veren yok. Gidip kendim alırdım en azından. Bu ne disiplinsizlik, bu ne baştan savma iş yapmaktır. PTT ye her işi düşeni sinir küpü yapıyorlar.

  Yorum Yap
 16. Serkan Azboy

  Bakın benim kargom 2 gündür ptt iş yerinde hala adrese gitmemiş bana mesaj geldi kargonuz dağıtıma çıkarıldı. 5 dakika geçmeden mesaj geldi kargonuz ptt iş yerine geldi. Kargo adrese gitsin.

  Yorum Yap
 17. Mehmet Çonay

  15 gündür kargo gelecek. Gelene kadar içindekiler ziyan oldu.

  Yorum Yap
 18. Metin Saruhanoğlu

  Diyarbakır Bismil’den yazıyorum. Kargom Çorumdan Bismil’e 3 günde geldi. Bismil’de 5 gündür eleman yetersizliğinden dağıtılamıyor. Esnafım müşteri eşyasını istiyor. Bismil PTT kargoda saat 15,30dan 16 ya kadar sıraya girdik yine kargomu alamdım. Sadece benim değil Bismil’e gelen bütün PTT kargoları dağıtılamıyor.

  Yorum Yap
 19. Aysel Kaplan

  PTT kargo berbat 7 gün etti zimmet almışlar daha da merhaba gelmedi kargom sonunda şikâyet edeceğim. Ne zaman PTT kargodan kargom gelse 2 merhaba haftada zor elime yetişiyor berbat çalışıyor PTT kargo kendinizi düzeltin!

  Yorum Yap
 20. Filiz Değirmen

  Tam bir haftadır zimmet altında tutuluyor. Bu nasıl bir iştir ben anlamadım. Şikâyet ettim. Fakat sonuç yok. Telefonlara bakan yok. PTT berbat çalışıyorsun.

  Yorum Yap
 21. Amine Ilık

  5 gündür zimmet altında ne demek ya!

  Yorum Yap
 22. Habibe Akkaya

  Arıyoruz cevap yok. Nasıl bir hizmet bu kargom iki haftadır zimmet alınmış, benden sonra sipariş verenlerin kargoları geldi iki sefer geldi. Benim daha bir kargom elime ulaşmadı 15 günden fazladır ya bu nasıl bir hizmet arıyoruz cevap da yok!

  Yorum Yap
 23. Ali Çağan

  Ben kargo yolladım. Siirt diye yazmış olduğum kargo numarasını giriyorum Diyarbakırda görünüyor. Müşterime halen ulaşmadı.

  Yorum Yap
 24. Derya Kızıl

  Nasıl bir hizmet sunuyorsunuz. Annem 65 yaş üstü, evden dışarı çıkmıyor. “Adrese gidildi, adreste kimse yok not bırakıldı” diye bilgiyi sisteme giriyorsunuz.

  Yorum Yap
 25. Muhammed Alp

  Arıyoruz açmıyorlar bile ya bu PTT nasıl iş ya aradığımda açmıyorlar. 1 dakika sonra tekrar arıyorum meşguller şikayetçi olacağım ya bu PTT Diyarbakır’dan.

  Yorum Yap
 26. Umut

  Ben şuanda askerim sabahtan beri kargom için telefon açıyorum cevap yok. Madem buradan Telefonlardan cevap yok sosyal medya üzerinden ifşalıyacağım sizi ve çalışma sisteminizi cevap versenize.

  Yorum Yap
 27. Seda Atlı

  2 günde İstanbul’dan Diyarbakır’a gelen kargo ne hikmetse 5 gündür adresime gelmiyor. Ayrıca aynı gün verdiğim kargo farklı bir kargo şirketiyle 4 gün önce elime ulaştı. Bundan sonra alışveriş yapacağım sitelerde öncelikle PTT olmamasına dikkat edeceğim.

  Yorum Yap
 28. Ayşe

  3 günde gönderilen kargo 6 gündür dağıtıma çıkmıyor. Karşımızda muhatap da bulamıyoruz telefonlar da açılmıyor ne rezillik bu. Babanızın hayrına yapmıyorsunuz bu işi hakkını verin yazıklar olsun.

  Yorum Yap
 29. Mehmet Emin

  2 aydır kargom ulaşmadı bir daha ptt mi ne mümkün…

  Yorum Yap
 30. Hakan

  Kargom 5 gündür dağıtıma çıkmıyor 6. gün çıktı ve evde yoktunuz klasik ptt kargo işte telefonu açan yok!

  Yorum Yap
 31. Remziye

  Bir haftadır ulaşmaya çalışıyorum muhatap bulamıyorum karsımda. Adres düzeltmem lazım kendileride aramıyor beni ulaşamıyoruz size diye… Yanı 100 yıl önce hizmet vermeliydiniz bu zamana uyum sağlayamıyorsunuz maalesef.

  Yorum Yap
 32. Nazan Kale

  Ne biçim kargosunuz adres yetersizmiş, arıyoruz açan yok. Ne biçim hizmet işinizi düzgün yapmayacaksanız bırakın kardeşim.

  Yorum Yap
  1. Yeşim Şahin

   Nazan Kale aynen öyle haklısın.

   Yorum Yap
 33. ismet

  ne tlf acilir ne kargo gelir

  Yorum Yap
 34. ebrar

  teslim etmeyecekseniz telefonu açın biz gelip alalım irtibata cevap vermek çokmu zor

  Yorum Yap
  1. Orhan

   Bildiğin en başıboş bir kurum. Diyarbakır’dan bu ptt çalışanları şikayet etmek istiyorum ama muhattan bulamıyorum!

   Yorum Yap
 35. Emine

  Ya bu telefonlar neden açılmıyor acaba? Kargomuzu yollamadığınız yetmezmiş gibi telefonlarımızı da açmıyorsunuz?

  Yorum Yap
 36. Emine

  Kargom 2 gündür zimmet alındığı halde neden teslim edilmiyor acaba?

  Yorum Yap
 37. Mehmet

  Üç günde gelen kargo iki haftadır orda bekletiliyor amaç ne çözemedim

  Yorum Yap
 38. Yeliz

  Böyle kargo olmaz olsun çok kötü iş yapıyorsunuz kargolarımız oralarda sürünüyor eline geçene kadar sinir hastası ediyorsunuz

  Yorum Yap
 39. AHMET

  Böyle kargo olmaz olsun arıyoruz cevap yok

  Yorum Yap
 40. Hakan

  1 günde adanadan diyarbakıra geliyor 14 gün P.İ.M kayapınar ptt de valla yazık devletimizin ptt si ne halde diğer kargoda arkadaşım istanbuldan 3 gün de gelmiş…

  Yorum Yap
 41. Aylin

  ne biçim firmasınız siz en güvelisi ptt diye biliyordum ama diz de aynısınız, 3 gündür kargom bekliyor, telefonlara da cevap vermiyorlar, ne bir yetkili ne bir muhatap, şubelerinin telefonları bilerek açmıyorlar

  Yorum Yap
 42. Merve

  Kargomun memleketten buraya gelmesi 2 gün ama maalesef orada 1 haftadır bekliyor. Halen de dağıtıma çıkmamış gözüküyor bu ne sorumsuzluktur!

  Yorum Yap
 43. Neriman Demirli

  Yani çok kötü dağıtım teslim konusunda. İki gündür kargomu sorgulaya, sorgulaya bir hal oldu yeter artık ya gerçekten.

  Yorum Yap
 44. Erva

  5 gündür kargom PTT de hala dağıtıma çıkmamış. PTT kargo bu iki oldu ne biçim bir kargo şirketidir. Telefonları da açmıyorlar.

  Yorum Yap
  1. Serdar Cayman

   Aynen bende aynı durumdayım bir bilgide alamadım.

   Yorum Yap
 45. Ahmet Yeşi

  Diyarbakırda hangi ptt şubeleri açık şuanda bilgisi olan var mı ?

  Yorum Yap
 46. İlknur

  Niye dağıtımlar yapılmıyor acaba kafayı yiyecem ya! Artık dağıtımı da gitsin mektuplar.

  Yorum Yap
  1. Levent

   Kargom hala gelmedi kardeş dağıtıma dahi çıkmamış nasıl bir sorumsuzluk bu!

   Yorum Yap
 47. Şehriban Kısa

  Ne kargo dağıtılıyor ne telefonlara bakılıyor. Arkadaşlar hiç uğraşmayın; direkt olarak e- devlet üzerinden CİMER’e şikâyet edin. Bakın görün paçaları nasıl tutuşuyor. Sorun çözülene kadar devamlı olarak CİMER’e.

  Yorum Yap
 48. Bahadır Alp

  10 gündür telefonla arıyorum cevap veren yok. Bbunları şikayet etmek lazım.

  Yorum Yap
 49. Alev Olgun

  Tam bir haftadır ürünüm PTT de işinizi düzgün yapın artık!

  Yorum Yap
 50. Kerem Öz

  Yok, artık kargo 7 gündür şubede bekliyor. Arıyoruz telefonu açan yok. Biz nasıl size ulaşacağız. Dünyadaki en kötü şirketi herhalde PTT, ülkede ki ise kesin en kötüsü. Gördüğüm yerde ürünü istemeyi bırakıyorum.

  Yorum Yap
 51. Gül Duman

  Bu nasıl bir zihniyet nasıl vurdumduymazlık! Cahil desem okuyup seni koymuşlar masa başına iki haftadır şubede bekler mi kargo! Telefonları süs eşyası diye mi koymuşlar kucağınıza açın şu telefonları mümkünse!

  Yorum Yap
  1. Yasemin

   Açmıyorlar nasıl ulaşabiliriz. Tam 5 gün oldu ürün getirin artık.

   Yorum Yap
 52. CUMHUR

  Ayın 22 sinden beri kargom sizde daha dağıtıma çıkarmamışsınız. Telefonlara cevap vermiyorsunuz. çağrı merkezine şikayet ediyorum aynı durum ne diyeyim size Allah’tan bulun

  Yorum Yap
 53. Mesut

  2 gündür sabahtan akşama kadar çalıyor Telefonları açmıyorsunuz. Yazılı şikayette bulunmak gerek.

  Yorum Yap
 54. Senem Güneş

  Bu telefonlara neden bakmıyorsunuz acaba ya bizi mağdur ediyorsunuz. Bu nasıl çalışmaktır. İşinize gelmiyorsa yapmayın arkadaşlar bu işi yapıyorsanız da düzgün yapın.

  Yorum Yap
 55. Dilan

  Ayın 6 sında sipariş verdim. Bugün ayın 23 ve hala dağıtıma çıkmamış. Ne bu PTT abi ya telefonlara cevap varın ya da işinizi doğru yapın yapmıyorsanız eğer bırakın bu işi!

  Yorum Yap
 56. Aynur Çelik

  Kargom kaç gündür merkezde tutuluyor. Firmayı arıyorum bana dedikleri laf şu şekilde ”kargonuzun ne zaman geleceğini bizde bilemiyoruz şuan burada birikmiş 20 bin kargo var henüz ayırma işlemini yapamadık” böyle saçma bir iş olamaz!

  Yorum Yap
 57. Mehmet Sezer

  Ne biçim bir kargo firması kargom 3 gündür merkezde tutuluyor merak ediyorum ne zaman dağıtıma çıkarılacak? Kesinlikle PTT’nin özelleştirilmesi gerekiyor. Yazık devlet kurumu olunca kimse ilgilenmiyor.

  Yorum Yap
 58. Abdullah Kuru

  Devlet kurumu dedik kargomuzu onunla attık. Hem de diğerlerinin 2 katı fiyatına para verdik. 7 gündür kargo ulaşmadı ne diyelim tavsiyem PTT kargo bir işe yaramaz. Özelleştirme yapılırsa o zaman adam gibi işlerini yaparlar.

  Yorum Yap
 59. Reşat

  Şu Diyarbakır PTT Kargo PİM Şubedeki çalışanlara söyleyin de Allah rızası için telefonlara bakın. Aldığınız maaş için demiyorum artık. Ne amaçla orada çalıştığınızı

  Yorum Yap
  1. Can Güler

   PİME gittiğimde irtibat numarası istedim biz telefonlara bakmıyoruz dediler. Nedenini sorduğumda öyle dediler ne biçim kargo firmasıdır ya!

   Yorum Yap
 60. Akif

  Şu Diyarbakır Şubedeki çalışanlara söyleyin de Allah rızası için telefonlara bakın. Aldığınız maaş için demiyorum artık. Ne amaçla orada çalıştığınızı unutmuş olabilirsiniz

  Yorum Yap