PTT Hatay Dağıtım Toplama Merkezi Hatay DTM (Antakya, Hatay)

Adres: Odabaşı Mahallesi İsmet İnönü Caddesi Numara: 42 Antakya – Hatay
Telefon: 0 326 225 02 75
Telefon 2: 0 326 225 09 20
Faks: 0 326 225 11 20

PTT Hatay Dağıtım Toplama Merkezi Hatay DTM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Hatay Dağıtım Toplama Merkezi Hatay DTM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

31 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Zehra Yıldırım

  Arıyorum telefona bakılmıyor. Numara ne işe yarıyor acaba. Bu nasıl memurluk ya ne ilgisizliktir.

  Yorum Yap
 2. Özlem Çapar

  Kargom kaç gün oldu gelmedi nerede belli değil. Bir daha PTT kargo ile gönderi yapmayacağım ve çalışan personeli de saygısız ve kaba davranıyor.

  Yorum Yap
 3. Gülay Mazmanoğlu

  20 kere PTT kargoyu aradım, şu an saat 2 bir kişi bile bakmadı, o zaman o telefon numaraları ne işe yarıyor. Hiç vermeyin insanlara boş, boş aramak zorunda kalmayız, sizde rahat edersiniz.

  Yorum Yap
 4. Ebru Güre

  Kargo eve geldiğini söylüyor fakat ne geldi ne aradı. Bütün gün evdeyim ayrıca not bırakmış diyor not falan yok. Berbat iş yapıyorsunuz orada telefon numarası var aramak çok mu zor?

  Yorum Yap
 5. Ali Köseoğlu

  Kargolar gelmiyor iletişime de geçmiyorlar üstüne bir de telefonlar açılmıyor sabahtan akşama kadar arıyorum cevap yok. 100 – 150 aramaya ulaştım yine cevap yok. Habersiz olarak kargolarımı iade etmişler. Olmaz olsun böyle iş anlayışı şiddetle kınıyorum.

  PTT kargo iş yapmayı bilmiyor ve ya çalışmak istemiyor ise kapatın bir işi ya tam yapın ya da hiç yapmayın. Sizin yüzünüzden zor durumda kalıyoruz, vaktimiz olsa siparişle uğraşmazdık zaten. Olmaz olsun böyle iş! PTT kargodan nefret ediyorum bence artık komple kapatılmalıdır.

  Yorum Yap
 6. Gülsüm Öncel

  Bu telefonlar nasıl meşgule atılıyor anlamış degilim!

  Yorum Yap
 7. Yeşim Demirci

  Asla kargo eve gelmedi, iletişime geçmeye çalışıyorum üstüne birde telefonları açmıyorsunuz. Gerekli mercilere şikayet edeceğim.

  Yorum Yap
 8. Çağlayan Tekin

  Kargo personeliniz evden dışarı çıkmadık geldiğini iddia ediyor not bıraktığını beyan etti. Böyle bir şey olmadı. Gerekli mercilere şikayet edeceğim.

  Yorum Yap
 9. Şule Arısoy

  Neden telefonlara cevap vermiyorsunuz. Ekimin 22sinde Zonguldak’tan Arsuz PTT’sine kargo gelmiş ne getirdiler ne haber verdiler depoda bekliyormuş ta Zonguldak’tan haber aldım şikayetçiyim. Benim zararını kim ödeyecek?

  Yorum Yap
 10. ibrahim Yüzak

  Modem siparişi verdim halen elime ulaşmadı.

  Yorum Yap
 11. Resul BALCIOĞLU

  Aradığından 5 dakika sonra geri aradığımda getiremeyeceğini söyleyen elektrik kesintisinden dolayı çalmış zil çalmadı diyip ürün ücreti hariç ücret talebini istemesine rağmen PTT kargodan almam söylendi. Kurye aldıkları paranın hakkını vererek çalışmıyorlar!

  Yorum Yap
 12. Alev Sarı

  Zil çalınmadığı halde zil çalındı evde yoktunuz deyip üstüne bir de azar yediğim çok güzel bir kargo şirketi teşekkürler.

  Yorum Yap
 13. Mehmet Emin

  16/01 de Antakya ya gelen kargo 20/01 saat 14 00 da halen teslim edilmiyor. 2 adet sabit telefonlarınız 10 larca defa aranmasına rağmen bakan yok. Buna maşallah desek mi acaba.

  Yorum Yap
 14. Uğur Şahin

  Perşembe gününden paketimi kargoda bu nasıl iştir.

  Yorum Yap
 15. Salih

  1 saatlik mesafedeki yere üç günde gelemiyor geçen kaldığında kaza yaptık dediler yuttuk neyse. Bu sefer 2 gündür dağıtıma çıkıyormuş evde kimse yokmuş hikâye.

  Yorum Yap
 16. Gökhan Aracı

  Devlete sırtını dayamış, kendini geliştirememiş ve geliştirmek istemeyen ile iş yapıp, kurumun adını ve yetkiyi kötüye kullanan insanlar ile çalışmaktan utanç duyuyorum.

  Yorum Yap
 17. Hakkı

  Ya ne biçim işletme ya! Yahu arkadaş ne getiriyorsunuz. Ne telefona çıkıyorsunuz. Nede kargonuz var gelin alın demiyorsunuz. Bu kargolarım hiç mi önemi yok sizde ya gerçekten bu ülkede yaşanmıyor ya!

  Yorum Yap
 18. Ercan

  Rezil bir kargo ne telefonu açıyorlar, ne geri dönüş var.

  Yorum Yap
 19. Yıldıray

  Kargomu getirmişler eve bulamamışlar bildiri kâğıdı bırakmışlar. Maalesef bildiri kâğıdı bırakılmamış. Bugün Sabahtan bu yana evdeyim gelen giden yok telefonlara da cevap verilmiyor.

  Yorum Yap
  1. Mercan

   Telefonlar açılmıyor!

   Yorum Yap
 20. Mehmet Dönmez

  Güvenlikteyim sitede oturanlara kargo geldi. 2 kişiye 1 zarf birde ufak bir şey foto paylaşamadım görmeniz lazım giriş kapısına attı gitti arıyorum meşgul çalıyor.

  Yorum Yap
 21. Hilal Akyel

  Pazartesi 10:45 de Hatay dağıtım merkezine ulaşan kargomu evde bugün dahil 3 gündür beklemekteyken PTT kargodan evde olmadığıma dair bir mesaj geldi bu nasıl bir durumdur?

  Yorum Yap
 22. Hūseyin Koca

  Telefonlarımıza neden cevap verilmiyor. Sizler devletimizi temsil eden bir kurumsunuz. Bu kadar şikayet var. Siz hala aynı vurdumduymazlıkla çalışıyorsunuz. Antakya ptt kargo çalışanları sizleri Genel müdürlüğüne şikayette bulunacağım.

  Yorum Yap
  1. Orhan Altay

   Tamamen sana katılıyorum Hüseyin bey. ?

   Yorum Yap
 23. Murat

  Ya kardeşim bana gelen postayı adreste bulamadıkları için kargo şubesine gittim almaya bana gelen bana ait mali bana vermiyorsunuz. Kimliğim var üstümde kimlik numarası var bu saçmalığı birilerinin açıklaması lazım.

  Yorum Yap
 24. Necmi

  Bilerek açık bırakmışlar şikayet edeceğim bunları.

  Yorum Yap
 25. Adnan Özyılmaz

  Telefona bakan yok bu nasıl iştir.

  Yorum Yap
 26. Seher

  3 gündür sürekli arıyorum Serinyol PTT ve Antakya PTT’yi ama ikisi de ya meşgul ya da açmıyorlar!

  Yorum Yap
 27. Büşra Şahin

  Neden Antakya PTT telefonları açmıyor.

  Yorum Yap
 28. Ayşe

  Berbat, arayınca açılmıyor ya da meşgul hiç memnun kalmadık.

  Yorum Yap
 29. Gökhan Sakin

  Mersinden 03/01/2017 tarihinde APS gönderdim, ama halen adrese teslim edilmedi, telefonlara da ulaşılamıyor, ya meşgul, ya da açan olmuyor. Şu durumda APS’nin ne anlamı kaldı anlamadım.

  Yorum Yap