PTT Kargo Ankara Kargo Dağıtım Merkezi Ankara KDM (Yenimahalle, Ankara)

Adres: Çamlıca Mahallesi 149. Cadde Numara: 10 Yenimahalle – Ankara
Telefon: 0 312 397 47 30
Faks: 0 312 397 91 55

PTT Kargo Ankara Kargo Dağıtım Merkezi Ankara KDM’ye ait olan iletişim bilgileridir. Kargo dağıtım merkezine adresten veya telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Eğer telefon ile iletişime geçerseniz telefona ilk olarak sesli yanıt operatörü çıkarak sizin hangi bölüme bağlanmak istediğinizi soracaktır. Siz burada size uygun olan seçimi yapabilir veya müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Ek Bilgi

PTT Kargo Ankara Kargo Dağıtım Merkez Müdürlüğü için çalışma saatleri diğer şubelerde farklı olup sadece burası için geçerlidir. Çalışma saatleri ise şu şekildedir; Hafta İçi Pazartesi ve Cumartesi arası 08:30 – 17:00, pazar günleri ve resmi tatillerde kapalı.

Yorum Yazın

Müşteri yorumları

83 Müşteri Yorumu

 1. mali

  birdaha ptt kargomu asla aldıkları para helal mi olsun 10 günde kargo gelmezmi ya

 2. Nejdet

  İstanbul halk ekmekten 4 gündür ekmek gelemedi arıyorum telefona bakan yok. Bu nasıl hizmet, nasıl hizmet bedeli alacaksınız. Getirdiğiniz ekmeği kim yiyecek. Acil yazılmasına rağmen kargom gelmiyor.

 3. Dilek

  Katılıyorum bende memnun değilim akşama kadar esir kaldım evde telefona bakan yok bilgi veren yok bu nasıl bir hizmet anlamadım 😡

 4. tarık

  kargom eksik teslim edildi kuryenin konuyla ilgili yorumu belki yarın gelir oluyor telefonlara yanıt veren yok

 5. kamil

  Ankara dan Tekirdağ’a 4 günde kargo gidiyorsa bu iş böyle yürümezki kardeşim

 6. Sefa

  Görüşmeler kayıt altına alınacakmış! 20 30 kere aradım açmıyosunuz nesini kayıt alacaksınız insanları mağdur etmekten başka yaptığınız iş yok haber kağıdıma girdiğiniz barkod no yanlış vs bir sürü problem yaşadım.

 7. Erol

  Ya 4 gün oldu bir kargo teslim edilmez mi

 8. Semra

  Birdaha tövbeler tövbesi PTT ye kargo verirsem bana gelecek olan kargo İstanbul’a gitmiş arıyorum telefondaki bayan yanlışlık olmuş diyor neyse aradan 1 gün geçiyor kargom hala ulaşmadı elime tekrar arıyorum bu defa da bizlik bi durum yok dağıtıcı firmayiz biz diyorlar aldığınız maaşı haketmiyorsunuz utanmadan inkar ediyorsunuz hatanizi kabul etmek yerine

 9. salih

  Kargom 07.09.2018 cumartesi günü saat 09.14 de dağıtım merkezine giriş yaptığı halde elime ulaşmadı. Arıyorum cevap veren yok. Web sitesinde cumartesi açık deniyor kimseler yok. Zar zor birisi çıktı da telefona” evet kargonuz bizde ama pazartesi elinize geçer diyor” Cumartesi neden acık o zaman

 10. Muharrem

  Aman aman dikkat, bir de diyorlar ki niye özelleştiriyorsunuz, böyle kurumlar hemen bir an önce satılmalı, telefona bakan yok, çağrı merkezi e-mail adresi yok, adı var kendi yok

 11. ABDURRAHİM

  Yav arkadaş 4 gündür kargo dağıtıcının elinde geziyor bu ne düşüncesizlik .kargonun içinde pasaport var 4 gündür ulaştıramadı kasıt mı var acaba?Dağıtıcı bu kargoyu neden ulaştırmaz.

 12. Hilmi

  Sakın arkadaşlar ptt ile çalışmayın ilgisiz sorunlu çözüm yok 1 haftadır kargom elime ulaşmadı ne telefon açan var ne bilgi veren var aman dikkat

 13. önder kuzgun

  Ne biçim iş yapıyorsunuz siz işinizi düzgün yapmıyorsunuz.

 14. Ayşe Durmaz

  Merhaba ben ayşe durmaz çayyolu ptt kargoya gelecek olan iki ürüne iki kargo parası alınmış tek kargo takip numarası verilmiş satıcı gönderdim diyor ptt verdik diyor ama ürünün biri kayıp mağdur oldum

 15. anekdot

  sizin yapacağınız işin ben bu ne biçim bir firma çalışmayacaksanız neden kargo işi yapıyorsunuz.

 16. halil

  berbat hizmetlerinden hiç memnun kalmadım

  1. Ünsal

   Daha önceden kargo teslim edilen adrese yurtdışı ikinci teslimatta adrese sokak eksik yazılmış alıcıya tel. İle adres sorulması gerekmezmi

 17. eda

  bu gün gelmesi gereken kargo pazartesiye kaldı sizin yaptığınız iş mi bu sistemi düzeltin bir an önce ayrıca şu çalışanlarınıza da biraz ders verin öğretin işi sonra işe alın kendi kafalarına göre dağıtım yapıyorlar hizmet sıfır

 18. Bayram

  Ne bir kimse telefona çıkıyor ne bir apartman bulabiliyorlar ne de bir 2 haftadır siparişimi alamıyorum.

 19. fatih aydın

  Ben böyle görmedim! İletişim telefonlarına bakan yok, müşteri hizmetleri hattına zaten ulaşılmıyor. yardımcı olabilecek hiç bir şeyiniz yok. Bu kadar sorumsuz olabileceğinize anlam veremiyorum.

  1. Bayram

   Aynen

 20. hüseyin gülbaş

  Ptt kargo müşterisiyim. Kargo adresimize getirilmediği halde, adreste yok deniliyor.Haber kağıdı bırakıldı yazıyor.Ne haber kağıdı var, nede kargo.Üstelik telefonlara cevap veren kimsede yok.

 21. Gonca ÖZDEMİR

  İyi günler. Kargom 01.02.2017 cumartesi günü saat 13.07 de dağıtım merkezine giriş yaptığı halde elime ulaşmadı. Arıyorum cevap veren yok. Web sitesinde cumartesi acık deniyor kimseler yok. Zar zor birisi cıktı da telefona” evet kargonuz bizde ama pazartesi elinize geçer diyor” Cumartesi neden acık o zaman bu dağıtım merkezi anlamadım. Sadece telefona cevap vermek için mi diyeceğim ama. Telefonuna cevap veren de yok.

 22. şule görkem

  Adres tam olmasına rağmen ki daha önce aynı adres bilgisiyle kargo gönderdiniz. Bu sefer ne oldu da eksik ve yetersiz buldunuz! Gerekli düzeltme için telefonunuzu arıyorum onu da açmıyorsunuz. Bir daha tercih etmem sizi! Gün içerisinde aralıksız aradım. Ulaşmak mümkün değil. Madem telefonlara bakmayacaksanız neden iletişim numaranızı yazıyorsunuz! Müşteri hizmetinize berbat kelimesi bile yetersiz!

 23. tarcan olgun

  kargo takip müşetirisiyim 16.06.2017 tarihinde verilen kargom 21.06.2017 olmasına rağmen hala gelmediği gibi telefonlarada ulaşmak mümkün değil lütfen biri ilgilensin

 24. Mustafa çınar

  Çok önemli bir kargo bekliyorum 12 saat oldu kuryenin telefonunu verinde biz alalım

 25. Gizem

  istanbul olan adresim ankara dağıtım merkezine gidiyor ve başka birine teslim ediliyor!

 26. bertan yiğit

  butun gun oturup evde beklememe ragmen, dagitim gorevlisi arkadas buharlasarak binaya girmis hic bir guvenlik kamerasina yakamanmadan kapima gorunmez bir not birakip gitmis oyle mi.. yok daha neler.. kurumunuda ankara’dan ankara’ya bir mektubu 3 gunde teslim edemedik utaniyoruzun ifade sekli adreste yok sanirim.

 27. Adem

  3 gün şehir içinde bekleyen kargo ısrarla elime geçmiyor. Almanya’dan Türkiye’ye bir günde gelen kargoyu şehir içinde bekliyor olmak gerçekten saçma bir durum.

 28. Arslan YAN

  14 gündür kargom elinizde bekletiliyor

 29. Kenan ORHAN

  kargom 22 mayıs’da ulaşmış tarafınıza, ama 24 mayıstan beri adres yetersizliği bahanesiyle orada bekletiliyor. telefonunuzu da açan kimse yok. ben zaten ptt kargo kullanmam, ama gönderici firma maalesef sizi seçmiş gönderin artık! adres tamdır ve doğrudur.

  1. üçlü

   abartma

 30. kadir tarık

  İstanbuldan bir günde gelen kargoyu ankara içi üç gün oldu hala teslim edemediniz!

 31. Yaşar ELMACIOĞLU

  Hayatım da ptt kargo ile gelen iki gönderim geri dönüyor sebeb adres yetersizliği koskoca bir kurumun adresi nasıl yetersiz olur ki kurumun bir de merkezi evrak Müdürlüğü var teslim edersiniz oraya onlar getirir bu tamamen personelin insiyatifinde olan yanlislik anlaşılan kamuda bu işler yürümüyor ki artık sizinle çalışan kurum yada firmalara dikkat edeceğiz mağdur olmamak için öyle şatafatli reklamlariniz boşa ben mağduriyet yaşadıktan sonra özel kargo firmaları bize hiç bir sorun yasatmiyor bu da sizin ayibiniz buraya tlf yazmıyorum isterseniz benim numaramı bulursunuz tlf hizmetini de ptt alıyorum ancak arayacaginizi sanmıyorum.

 32. şehriban

  berbat bir kargo adres hatalı diye ürünü geri göndermişler ürüne ulaşamıyorum adres hatalı falan değil dünya kadar kargo geldi aynı adrese

 33. Orhan

  Ptt kargo ile kargom gelmiş adam adrese gelmiyo beni arıyo adrese geldim kimse yok diye halbuki ben evde bekliyorum birde aksam 7 de gel subeden al diyo

 34. Orhan

  Bi cevap verseniz telefona keşke

  1. fahri

   Orhan bey yılmak yok sürekli aramaya devam… Ben ya ulaşırım ya ulaşırım arkadaşım başka yolu yok bunun.

 35. reşit bağcıtek.

  05.05.2017 tarihinde ruhsat içerikli kargom 11.05.2017 tarihine kadar elime ulaşmamıştır kendimde emekli ptt müdürü olarak hizmetinizde memnun değilim reşit bağcıtek.

 36. Mustafa

  Bugün 5. Mayıs. Saat 9.17 de bana ait gönderinin Dağıtıcıya verildiği ve dağıtım süresi içinde tarafıma verileceği SMS ile bildirili. Gün boyu bekledim ve saat !5 ten sonra 0312 3974730 numaralı telefonu 5 sefer aradım, Ümitköy-Sincan dağıtım bölümü ile görüşmek istedim, ulaşamayınca operatöre ulaşmaya çalıştım. Ulaşmak mümkün değil. Her halde telefonlar süs olarak konulmuş. Benim bildiğim kurye ye verilen gönderi aynı gün teslim edilir. Dağıtım süresi ne demek? Açıklayan olursa memnun olurum.

 37. Mustafa

  olmaz böyle bir iş ya, ankara içi 4 günde teslim etmediler bi kuryeyi

 38. Bahri

  Ankara Pasaport Dairesinden gönderilen pasaportum için ptt kargodan 30.03.2017 Perşembe günü 08:47 de gelen mesajda, 08:19 da dağıtıcıya verildiği ve gün içinde teslim edileceği yazıyordu. Bütün gün evde beklememe rağmen gelen olmadı. Bugün 31.03.2017, pasaport gelmedi ve hiçbir bilgi de verilmedi.

 39. İsmail YEŞİLBUDAK

  Ptt kargonun hizmetlerini kullanın arkadaşlar parası devlete gidiyor bunun için ptt’nin her ürününü kullanmaya davet ediyorum sizi.

 40. halime avundukgil

  Geldik not bıraktık baska birşey yok önce iyi iş yapacaksınız, bizi degil kendinizi kandırıyorsunuz vergilerimizle maaş alıyorsunuz sonra gelişmiş ülkelere imrenirsiniz önce ciddi olun yazıklar olsun eve geldik bulmadık diyenlere.

 41. Tülay

  Evde olduğumuz halde olmadığımız deniyor.Birde haber kağıdı bırakılmış nereye bırakıldı acaba ben niye görmedim haber kağıdını

 42. Kadir ARSLAN

  07/03/2017 Salı günü kargocu arkadaş geliyor aşağıdan zile basıyor fakat ASANSÖRLE yukarı çıkmaktan imtina ediyor ve aşağıdaki zile evde yok diye not yazıp haber kağıdı bırakıyor. Birde PTT şubeden yarın 4 te alın diyor. Akşama kadar çalışıyoruz adam bizi bide kendi ayağına çağırıyor gel şubeden al.

 43. Ahmet

  kargo takipte kargom geldi diye yazıyor adreste bulunmadığım içinmiş bütün gün evde beklememe rağmen kargom gelmedi bide kapalı zarf bıraktık diye yazıyor onu bile bırakmamışlar.

 44. İHSAN ÇILDIR

  Ankara E.G.M. Sürücü belgesini barkotla PTT ye vermiş. Gün boyu evde bekledim, PTT’den hiç kimse gelmedi ama internet sitesine geldiklerini ve evde bulamadıklarını yazmışlar. Sürücü belgesinin gelmediğini telefonla bildirmek istedim 0312 3974730 nolu telefon sekreteri her telefonu açtığında operatöre bağladığını söylüyor telefon açılmıyor bayan telefonun meşgul olduğunu söyleyip kapatıyor. Saat 16.23 -16.37

 45. Dursun Öcal

  İki gündür evde bekliyorum. PTT Tepebaşı şubesi dağıtıcıda, evde bekleyin diyor gelen yok. Düzensiz, disiplinsiz başıboş bir personel yönetimi. Telefonlara bakan yok İlgilenen yok. Sicil noları olan dağıtıcılar görevlerini ihmal ediyor kargoyu gereksiz yanlarında gezdiriyor.

 46. halit

  Bolu dan ankaraya kargo verdim dağıtım merkezini arıyorum açmıyorlar ne yapabilirim

 47. Çınar

  10 şubatta kargolanan kargom 6 gün oldu gelmedi arayan soranda yok biz arıyoruz açanda yok bu ne be kardeşim

 48. gökhan

  4 gündür bekliyorum gelen giden yok tlf la arıyorum açan yok almış olduğum bir şeyi hangi kargoyla gönderiyorlar diye sorcam ptt kargo derse almaktan vazgeccem kesinleşti bir daha ptt kargonun önünden geçmem göndermem göndertmicem

 49. ayse

  Ankara içinde gelecek olan kargom 3 gün oldu gelmedi bekleyip duruyorum

 50. Bahadır

  1 haftadır kargom elime geçmedi eve tıkılı kaldım ne gelen var ne giden ne arayan 2 seferdir adres yanlış dogrulamadı yazıyo internette bu kadar sacma olamaz.

  Ankaranın göbeğinde kızılaya 15dk mesafedeki bir yerin adresi bulamıyorsanız gidin kumda oynayın yakında bulundugum bölgeyide haritada böyle bir bölge yok dersenız sasırmam kımseye tavsıye etmem diğer kargo şirketlerı helal olsun gozun arkada kalmıyo evde bulamassalar bile en yakın şubeden kargonuzu alın dıye not bırakıyokar.

 51. osman

  ayın 5 inde dagıtıcıya verilen kargo bugun ayın 9u hala beklemedeyim…

  1. Fatih

   Geldimi kargonuz benimkide bu şekilde hala yok

 52. buse

  Cihet hazırlanma listesine eklendi bu ne demek bilen varmı?

 53. sadık yenice

  Adres aynı, soyisim aynı ama eşimin adına gelen postayı teslim etmediler. Evde olsam teslim edecekken, izin alıp şubeye kadar gidiyorsun. Sen niye geldin dercesine postayı vermediler. Ptt kargo hizmetten ziyade, prosedürü uyguladım ne mutlu bana derdinde.

 54. Mustafa AKCAN

  Kargo gönderi takip sayfasına göre 14.12.2016 saat 08.21 de dağıtıcıya verilen kargom 15.12.2016 saat 12.00 halen gelmedi. iki gündür eve tıkılıp kaldım maalesef.

 55. Resul Yaşar

  07/12/2016 tarihinde saat 12:20 de dağıtım şirketi teslim aldığı halde şuan 09/12/2016 ve gelmedi gönderecekleri yer arasi 10 km yok ve dağıtım merkezi telefonları açmıyor.

  1. Bedir

   Berbat bi kargo dağıtım arıyorum arıyorum açan yok herkes başkasına bağlıyo ne biçim iş yapıyosunuz kargo dağıtıma çıktı yaziyo ama kargo geldiği falan yok

 56. Elif

  Sabah dağıtıma cıktı denen kargo ulaşmıyor bütün gün eve tıkıyorlar insanı. Yarın işe gitmek zorundayım bugün gitmedim kargoyu bekleyeceğim diye ve gelmedi. Gelecek olan pasaport. 5-7 iş günü deniyor kargo 3 gün sürüyor, ne biçim iş! İnsanın elini ayağına sokuyorlar…

 57. Jale YAMAN

  30/11/2016 da teslim edilen kargo 02/12/2016 tarihinde saat 09:41 de Ankara’da dağıtıma çıkmasına rağmen an itibariyle 05/12/2016 saat 16:30 ve henüz ulaşmadı. Ankara PTT kargo dağıtım merkezi telefonları da cevap vermiyor…..

 58. Hasso

  17.11. 2016 sabah PTT kargoya verilen mal, 18.11.2016 tarihinde kargo dağıtıcısına teslim edilmiş. Ankara içinde 19.11.2016 tarihinde saat 17.00 oldu hala gelmedi, Pazartesiyi bekleyeceğiz. Üstelik kargoya verilen mal “Pasaport” Pazar günü yurtdışına çıkacağım.

 59. Mehmet

  Sabah saat 10.41 de dağıtıcıya teslim edilen kargo şu an itibari ile (15.51)de hala teslim edilmemiştir bu nasıl dağıtım anlamadım.

 60. Recai DEN

  Devlet kurumunda diğer özellere göre daha anlayışlı olmanız gerektiğini düşünüyorum ben eğer bir şikayetiniz var ise şube şefleri var özel devlet tarafında ptt’ye atanmış kişiler şef ile görüşmelerinizde çözemeceğiz hiç bir sorun yok arkadaşlar.

 61. erkan yılmaz

  birde devlet kuruluşu deniliyor aradığımızda ne müşteri temsilcileri ne dağıtım merkezindeki kurye elemanları telefonunu bile açmıyorlar şehirler arası gelişi 1 gün veya 2 gün ama şehir içi dağıtım sıfır

 62. Mustafa

  Ayın 1 de kargomu Trabzondan verdim ayın 5 oldu Ankarada hala ele geçmedi ?

 63. mehmet

  Dün kargo verilmişti Gaziantep’den. Bugün Ankara’ya geldi, fakat daha elime geçmedi kaç gibi gelir.

 64. yaşar

  Bayrama kadar kargom gelmedi artık bayramdan sonraya kaldı 9 günde tatil…

 65. Saffet Sunay

  Ayrıca koskoca sosyal sigortalar kurumu emeklilik hizmetleri genel müdürlüğü emeklilik daire başkanlığı’nı bulamadın da mithatpaşacdn 7 mi kusur kaldı
  Gerçekten merak ediyorum

  1. yekin

   onu bilemeyecem işte o adres satırında yazılımıydı peki ?

 66. Saffet Sunay

  Mithatpaşacdn 7 sıhhiye yazılı gönderiyi mithatpaşa caddesi numara 7 Sıhhiye olarak okuyamayan dağıtıcı seni merak ediyorum

  1. yekin

   Kardeş baya benziyor ama çok yakın birbirine bende de olsa aynen öyle okurum.

 67. Edanur

  Ya benim kastamonudan kargom gelcek istanbula. Adres hersey dogru belirtildi ama kargo takipten bakıyorum ankarada görünüyor. Acaba yanlıs mı gitti yoksa oradan mı istanbula gelcek bilen var mı arkadaslar ?

  1. tarık

   Edanur hanım bildiğim kadarı ile İstanbul’a gelen kargolar Ankara üzerinden aktarmalı geliyor siz de Ankara ilinden sevk edildi görüyorsunuz.

   Kargo takip numaranız var anladığım kadarıyla ptt sitesinden kargo takip numarasını girdiğinizde adres ve diğer detayları görebiliyorsunuz oradan adres bir kontrol edin adres istanbul adresimi yani sizi kargoyu istediğiniz adres mi.

 68. zülküf

  Adres yetersizliğinden iade telefon numarası var, telefonla ararsanız bizde ona göre işlemlerimizi yaptırırız bundan sonra telefonla aramanızı rica ederiz.

 69. Yurdakul

  cumartesi leri dağıtım oluyor mu

 70. mahmut

  Teslimatlar bu şekilde iyi sürekli olarak böyle çalışırsanız güzel

 71. Hakkı DENLİ

  ptt kargo bir kargo gönderirken hangi aktarmalar üzerinden kargolar geçiyor bilen var mı direk mi gidiyor yoksa aktarma olarak ben biliyorum

  1. bekircan

   Dağıtım Merkerlerinden Aktarma Yapılıyor Kargolar Gönderilirken

  2. Yahya Muken

   Misal Bursadan istanbula gönderirsen Direkt gider eğer İstanbuldan Ağrı ya gönderirsen Bursa Ankara Erzurum’a Kadar aktarma yapar Erzurumdan Ağrı ya direkt gider.

 72. Bekir ÇİMEN

  Ptt kargoyu tecih ederim gönderilerim için ptt çünkü kurum olması sebebi