PTT Kargo Ankara Kargo İşleme Merkezi Ankara KİM (Yenimahalle, Ankara)

Adres: Çamlıca Mahallesi 149. Cadde Numara: 10 Yenimahalle – Ankara
Telefon: 0 312 397 47 20
Faks: 0 312 397 47 03

PTT Kargo Ankara Kargo İşleme Merkezi Ankara KİM ait olan iletişim bilgileridir. Kargo işleme merkezine adresten veya telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Eğer telefon ile iletişime geçerseniz telefona ilk olarak sesli yanıt operatörü çıkarak sizin hangi bölüme bağlanmak istediğinizi soracaktır. Siz burada size uygun olan seçimi yapabilir veya müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Ek Bilgi

PTT Kargo Ankara Kargo Dağıtım Merkez Müdürlüğü için çalışma saatleri diğer şubelerde farklı olup sadece burası için geçerlidir. Çalışma saatleri ise şu şekildedir; Hafta içi Pazartesi ve Cumartesi arası 08:30 – 17:00 Pazar günleri ve resmi tatillerde kapalıdır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

107 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Murat Sana

  Buraya kargo vereceğinize kendiniz götürün daha iyi. :)

  Yorum Yap
 2. Fatma Sayın

  PTT kargo ile gelecek ürünüm 22.01.2021 den beri Ankara merkez de görünüyor. Teslim alacağımız şubeye gelmiyor, o günden beri hem size ulaşmakta zorluk çekiyorum. Hem sizden bir dönüş olmuyor bu nasıl sorumsuzluk neredeyse bir ay olacak artık bu sorumsuzluğa diyecek şey bulamıyorum.

  Yorum Yap
 3. Canan Aksoy

  Sürekli KP…. nolu kargonuz merkezimizde bizzat alın yazıyorsunuz kargo takip sorgulamadan o numara kaydı ile bir veri çıkmıyor. Günde 3 saat sokak izni olan birisinin nasıl oraya gelecek. Telefonları açan da yok. Neyin nesi olduğu belli olmayan bir kargo üstelik neden evime teslim edilmediği de meçhul…

  Yorum Yap
 4. Sinem Toğan

  Vereceğiz hizmet 5 para etmez.

  Yorum Yap
 5. Sanem Tunçay

  2752072660542 barkod numaralı siparişim neredeyse 6 gün önce kargoya verilmişti. Bir türlü gelmedi. Telefon numaranızı neredeyse 100 defadır arıyorum açmıyorsunuz. Artık getiren kargonu lütfen zaten aciliyeti vardı.

  08/01/2021 – 23:04:45 – PTT İşyerine Girdi. Torbaya Eklendi . İSTANBUL KİM / İSTANBUL KİM ARNAVUTKÖY İSTANBUL(AVR).
  09/01/2021 – 10:22:56 – PTT İşyerinden Çıktı. Kabul Edildi. İSTANBUL KİM / İSTANBUL KİM ARNAVUTKÖY İSTANBUL(AVR).
  09/01/2021 – 15:21:47 – PTT İşyerine Girdi. Torba Geliş Kaydı Yapıldı. ANKARA KARGO İŞL.MER / ANKARA KARGO İŞL.MER MERKEZ ANKARA.
  09/01/2021 – 18:57:21 – Torba Kapandı. ANKARA KARGO İŞL.MER / ANKARA KARGO İŞL.MER MERKEZ ANKARA.

  Yorum Yap
  1. Feyza Alp

   Sanem Tunçay siz 6 gündür bekliyormuşsunuz. Aynı bölümde 13 gündür bekleyen kargom var. Görünen o ki daha çok bekleyeceğiz.

   Yorum Yap
 6. Melike Karaaslan

  2751994782823 barkod nolu kargom dün gece 4 ten beri Ankara kargo işletim merkezinde bekletiliyor. Ne zaman Sivas’a gelecek acaba hiç işlem yapılmıyor.

  Yorum Yap
 7. Melek Eroğlu

  Kargom 5 gündür ellerinde rehin tutuluyor, Cimer, şikayetvar, pttkargo şikayet neresi varsa şikayet ettim. En son Kırklareli’ye gönderilmesi gereken kargom Kırıkkale’ye gönderilmiş. Sonra yanlışlık oldu herhalde tekrar Ankara Kargo İşleme Merkezi’nde kargom geldi. Telefonları açmıyorlar bilerek zaten google’da görebilirsiniz puanı 1.2 herkes bu durumdan şikayetçi 400 küsur da yorumda var.

  Yorum Yap
 8. Recep Demir

  Ayın 23 de İstanbul’dan Kırıkkale’ye kargom gelecekti ayın 25 den beri Ankara’da bekliyor arıyorum muhatap olacak biri yok verdikleri numara sürekli hat düşüyor ulaşıyorum. Saçma, saçma kelimeler söylüyorlar nasıl işin içine düştük. Malamat olduk bu nasıl firma ya!

  Yorum Yap
 9. Ayşe Eryıldız

  22 Aralıktan beri kargom hala Ankara’da bekliyor. Lütfen artık ilgilenir misiniz?

  Yorum Yap
  1. Melike Keskin

   Ayşe Eryıldız kargonuz ulaştımı size? Bende benzer bi sıkıntı yaşıyorum o yüzden sordum.

   Yorum Yap
 10. Gizem Özbay

  Kargom Ankara işlem merkezinden 1 haftadır çıkamadı. Bu nasıl bir rezalet böyle! Teslimat süresinin 2-6 gün olmasına rağmen daha merkezden çıkamadı. Bizi bu şekilde mağdur edemezsiniz. Kargomun biran önce elime ulaşmasını istiyorum.

  Yorum Yap
 11. Sevgi Cecelioğlu

  Benimde kargom 5 günden beri Ankara Kargo Dağıtım Merkezinde bekliyor. Alo PTT web chatten müşteri hizmetlerine yazdım kargom kayboldu mu 5 gündür Ankara’dan çıkamadı diye baktı kayıp kaydı bulunmuyor.

  Şubeyi arayıp bilgi alabilirsiniz dedi..Şubenin numarasını aradım açan yok dedim başka iletişim bilgisi yok ara, ara tekrar deneyebilirsiniz diyor. Gözüken bu kargoyu daha çok beklerim. :(

  Yorum Yap
 12. İsranur Küpeli

  Kargom Ankara kargo işlem merkezinden çıkamadı bir türlü kabul işlemleri bitemiyor mu bu kargoların… Ne biçim çalışmadır bu gerçekten PTT berbat durumdasın. Bir kargoyu bir haftadan önce Ankara kabulden yola çıkaramıyorsunuz! Bu çok büyük bir sorun bir daha asla PTT ile kargo almamda yollamamda her iliniz her şubeniz çok ağır çalışıyor.

  Yorum Yap
 13. Özge Balkı

  10 gündür kargo bekliyorum hala Ankara’da işinizi yapmayacaksanız herkesi mağdur etme gibi bir lüksünüz yok. O zaman kargoları almayacaksınız. Böyle iğrenç bir çalışma sistemi olan başka bir firma yoktur. Bir daha asla ptt kargo ile olan hiçbir sipariş vermeyeceğim. İnsanı bu kadar bezdirdiniz.

  Yorum Yap
 14. Yücel Hürmeydan

  RE122651893CN nolu mal 2.5 aydır diğerleri gibi hala elime ulaşmadı Çin gibi çok uzak bir ülkeden Yenimahalle’ye kadar kısa sürede gelen mal 2 adımlık yere neden gelemez. İlgi alaka bildirim hiçbir şey yok.

  Yorum Yap
 15. Nuran Kar

  20 gün oldu daha kargomu almadım. Ankaradan Almanyaya gelecek 2 gün dediler şimdide telefonlara bakmıyorlar ayıp be!

  Yorum Yap
 16. Sevil Dalkılıç

  Ankara’da yasayan kız kardeşime Hollanda’dan gönderdiğim koli bugün dağıtıma verildi. Kız kardeşim bütün gün bir dakika bile dışarı çıkmadan koliyi bekledi. Saat 4 sıralarında koli halen teslim edilmeyince hem kız kardeşim hem de ben Ankara kargoya telefonla ulaşmaya çalıştık açmadılar. Ben PTT iletişimi aradım. Oradan kolinin teslim edilemediğini öğrendim.

  Kız kardeşimi bilgilendirdim. O halen evde koli bekliyordu. Görüntülü potsa kutusuna baktığında dağıtıcının posta kutusunun üstüne adrese gelip bulamadığına dair kâğıt yapıştırıp gittiği görüyor. Dağıtıcı sitedeki herkese bir yıldır ayni şeyi yapıyormuş. Koliyi yukarıya taşımaya üşendiğinden posta kutusunun üstüne evde bulamadık diye kâğıt yapıştırıp gidiyormuş. Defalarca Ankara kargoya şikâyette bulunmuşlar. Buna rağmen bu hakkında bir işlem yapılmamış. Kâğıdın üstüne adını bile yazmamış. Geri PTT bilgi hattını arayıp adını öğrendim.

  Şikayette bulundum. Gün boyu Whatsapp üzerinden koli hakkında kız kardeşimle mesajlaştım. Kız kardeşimin bütün gün evde oturup koliyi beklediğini resmi olarak kanıtlayabilirim. Bu yapılan ayıp değil mi? Kız kardeşimin arabası yok. On kiloluk bir koli. Gidip onu almak zorunda kalacak. Ben buradan eve kadar teslim edilsin diye para ödüyorum. Madem üşenip eve teslim etmiyorsunuz o zaman posta parasının bir kısmını iade edin.

  Yorum Yap
 17. Duran Şahin

  18.09.2020 tarihinde göndermiş olduğum Antalya Iğdır merkeze gidecek olan kargo halen ankarada görünüyor. Ne zaman adrese gidecek bilgim yok. Bende emekli PTT personeliyim.

  Yorum Yap
 18. Abdulkadir

  Rezil bir PTT kargo rezil bir haftadır gönderi çıkamadı Ankaradan çalışmayacaksanız kargo teslim almayın yoğunuz deyin elinizdekini temizleyin, rezil firma devlet anlayışı bu gün geçsin yenisi gelsin.

  Yorum Yap
 19. Alev

  Yarım saat boyunca telefonla beklettiler ardından ben daha cümlemi bitirmeden yüzüme kapattılar telefonu. Bu nasıl bir şey böyle anlamış değilim.

  Yorum Yap
  1. Hülya

   Evde olduğum halde geldik evde olmadığınız için PTT ye bıraktık kargonuzu diye mesaj geldi arıyorum kimse cevap vermiyor böyle bir saçmalık olamaz her defasında farklı bir sorun çıkıyor daha bir kere bile sorunsuz bir kargo getirmediler ha bide geldikleri zaman arama falanda yapmıyorlar.

   Yorum Yap
 20. Şeyda

  Telefonlara neden cevap vermiyorlar anlamıyorum biz kime ulaşalım o zaman PTT kargoyla yıllardır çalışıyorum bole bir şey görmedim ya

  Yorum Yap
 21. Meral ÇETİN

  Telefonları çok geç açıyorlar müşteri iletişimi çok az telefonun diyer ucu boş kargo çok geç geliyor

  Yorum Yap
 22. mali

  birdaha ptt kargomu asla aldıkları para helal mi olsun 10 günde kargo gelmezmi ya

  Yorum Yap
 23. Nejdet

  İstanbul halk ekmekten 4 gündür ekmek gelemedi arıyorum telefona bakan yok. Bu nasıl hizmet, nasıl hizmet bedeli alacaksınız. Getirdiğiniz ekmeği kim yiyecek. Acil yazılmasına rağmen kargom gelmiyor.

  Yorum Yap
 24. Dilek

  Katılıyorum bende memnun değilim akşama kadar esir kaldım evde telefona bakan yok bilgi veren yok bu nasıl bir hizmet anlamadım ?

  Yorum Yap
 25. tarık

  kargom eksik teslim edildi kuryenin konuyla ilgili yorumu belki yarın gelir oluyor telefonlara yanıt veren yok

  Yorum Yap
 26. kamil

  Ankara dan Tekirdağ’a 4 günde kargo gidiyorsa bu iş böyle yürümezki kardeşim

  Yorum Yap
 27. Sefa

  Görüşmeler kayıt altına alınacakmış! 20 30 kere aradım açmıyosunuz nesini kayıt alacaksınız insanları mağdur etmekten başka yaptığınız iş yok haber kağıdıma girdiğiniz barkod no yanlış vs bir sürü problem yaşadım.

  Yorum Yap
 28. Erol

  Ya 4 gün oldu bir kargo teslim edilmez mi

  Yorum Yap
 29. Semra

  Birdaha tövbeler tövbesi PTT ye kargo verirsem bana gelecek olan kargo İstanbul’a gitmiş arıyorum telefondaki bayan yanlışlık olmuş diyor neyse aradan 1 gün geçiyor kargom hala ulaşmadı elime tekrar arıyorum bu defa da bizlik bi durum yok dağıtıcı firmayiz biz diyorlar aldığınız maaşı haketmiyorsunuz utanmadan inkar ediyorsunuz hatanizi kabul etmek yerine

  Yorum Yap
 30. salih

  Kargom 07.09.2018 cumartesi günü saat 09.14 de dağıtım merkezine giriş yaptığı halde elime ulaşmadı. Arıyorum cevap veren yok. Web sitesinde cumartesi açık deniyor kimseler yok. Zar zor birisi çıktı da telefona” evet kargonuz bizde ama pazartesi elinize geçer diyor” Cumartesi neden acık o zaman

  Yorum Yap
 31. Muharrem

  Aman aman dikkat, bir de diyorlar ki niye özelleştiriyorsunuz, böyle kurumlar hemen bir an önce satılmalı, telefona bakan yok, çağrı merkezi e-mail adresi yok, adı var kendi yok

  Yorum Yap
 32. ABDURRAHİM

  Yav arkadaş 4 gündür kargo dağıtıcının elinde geziyor bu ne düşüncesizlik .kargonun içinde pasaport var 4 gündür ulaştıramadı kasıt mı var acaba?Dağıtıcı bu kargoyu neden ulaştırmaz.

  Yorum Yap
 33. Hilmi

  Sakın arkadaşlar ptt ile çalışmayın ilgisiz sorunlu çözüm yok 1 haftadır kargom elime ulaşmadı ne telefon açan var ne bilgi veren var aman dikkat

  Yorum Yap
 34. önder kuzgun

  Ne biçim iş yapıyorsunuz siz işinizi düzgün yapmıyorsunuz.

  Yorum Yap
 35. Ayşe Durmaz

  Merhaba ben ayşe durmaz çayyolu ptt kargoya gelecek olan iki ürüne iki kargo parası alınmış tek kargo takip numarası verilmiş satıcı gönderdim diyor ptt verdik diyor ama ürünün biri kayıp mağdur oldum

  Yorum Yap
 36. anekdot

  sizin yapacağınız işin ben bu ne biçim bir firma çalışmayacaksanız neden kargo işi yapıyorsunuz.

  Yorum Yap
 37. halil

  berbat hizmetlerinden hiç memnun kalmadım

  Yorum Yap
  1. Ünsal

   Daha önceden kargo teslim edilen adrese yurtdışı ikinci teslimatta adrese sokak eksik yazılmış alıcıya tel. İle adres sorulması gerekmezmi

   Yorum Yap
 38. eda

  bu gün gelmesi gereken kargo pazartesiye kaldı sizin yaptığınız iş mi bu sistemi düzeltin bir an önce ayrıca şu çalışanlarınıza da biraz ders verin öğretin işi sonra işe alın kendi kafalarına göre dağıtım yapıyorlar hizmet sıfır

  Yorum Yap
 39. Bayram

  Ne bir kimse telefona çıkıyor ne bir apartman bulabiliyorlar ne de bir 2 haftadır siparişimi alamıyorum.

  Yorum Yap
 40. fatih aydın

  Ben böyle görmedim! İletişim telefonlarına bakan yok, müşteri hizmetleri hattına zaten ulaşılmıyor. yardımcı olabilecek hiç bir şeyiniz yok. Bu kadar sorumsuz olabileceğinize anlam veremiyorum.

  Yorum Yap
  1. Bayram

   Aynen

   Yorum Yap
 41. hüseyin gülbaş

  Ptt kargo müşterisiyim. Kargo adresimize getirilmediği halde, adreste yok deniliyor.Haber kağıdı bırakıldı yazıyor.Ne haber kağıdı var, nede kargo.Üstelik telefonlara cevap veren kimsede yok.

  Yorum Yap
 42. Gonca ÖZDEMİR

  İyi günler. Kargom 01.02.2017 cumartesi günü saat 13.07 de dağıtım merkezine giriş yaptığı halde elime ulaşmadı. Arıyorum cevap veren yok. Web sitesinde cumartesi acık deniyor kimseler yok. Zar zor birisi cıktı da telefona” evet kargonuz bizde ama pazartesi elinize geçer diyor” Cumartesi neden acık o zaman bu dağıtım merkezi anlamadım. Sadece telefona cevap vermek için mi diyeceğim ama. Telefonuna cevap veren de yok.

  Yorum Yap
 43. şule görkem

  Adres tam olmasına rağmen ki daha önce aynı adres bilgisiyle kargo gönderdiniz. Bu sefer ne oldu da eksik ve yetersiz buldunuz! Gerekli düzeltme için telefonunuzu arıyorum onu da açmıyorsunuz. Bir daha tercih etmem sizi! Gün içerisinde aralıksız aradım. Ulaşmak mümkün değil. Madem telefonlara bakmayacaksanız neden iletişim numaranızı yazıyorsunuz! Müşteri hizmetinize berbat kelimesi bile yetersiz!

  Yorum Yap
 44. tarcan olgun

  kargo takip müşetirisiyim 16.06.2017 tarihinde verilen kargom 21.06.2017 olmasına rağmen hala gelmediği gibi telefonlarada ulaşmak mümkün değil lütfen biri ilgilensin

  Yorum Yap
 45. Mustafa Çınar

  Çok önemli bir kargo bekliyorum. 12 saat oldu kuryenin telefonunu verinde biz alalım.

  Yorum Yap
 46. Gizem

  istanbul olan adresim ankara dağıtım merkezine gidiyor ve başka birine teslim ediliyor!

  Yorum Yap
 47. bertan yiğit

  butun gun oturup evde beklememe ragmen, dagitim gorevlisi arkadas buharlasarak binaya girmis hic bir guvenlik kamerasina yakamanmadan kapima gorunmez bir not birakip gitmis oyle mi.. yok daha neler.. kurumunuda ankara’dan ankara’ya bir mektubu 3 gunde teslim edemedik utaniyoruzun ifade sekli adreste yok sanirim.

  Yorum Yap
 48. Adem Dağbağ

  3 gün şehir içinde bekleyen kargo ısrarla elime geçmiyor. Almanya’dan Türkiye’ye bir günde gelen kargoyu şehir içinde bekliyor olmak gerçekten saçma bir durum.

  Yorum Yap
 49. Arslan YAN

  14 gündür kargom elinizde bekletiliyor!

  Yorum Yap
 50. Kenan ORHAN

  kargom 22 mayıs’da ulaşmış tarafınıza, ama 24 mayıstan beri adres yetersizliği bahanesiyle orada bekletiliyor. telefonunuzu da açan kimse yok. ben zaten ptt kargo kullanmam, ama gönderici firma maalesef sizi seçmiş gönderin artık! adres tamdır ve doğrudur.

  Yorum Yap
  1. üçlü

   abartma

   Yorum Yap
 51. kadir tarık

  İstanbuldan bir günde gelen kargoyu ankara içi üç gün oldu hala teslim edemediniz!

  Yorum Yap
 52. Yaşar ELMACIOĞLU

  Hayatım da ptt kargo ile gelen iki gönderim geri dönüyor sebeb adres yetersizliği koskoca bir kurumun adresi nasıl yetersiz olur ki kurumun bir de merkezi evrak Müdürlüğü var teslim edersiniz oraya onlar getirir bu tamamen personelin insiyatifinde olan yanlislik anlaşılan kamuda bu işler yürümüyor ki artık sizinle çalışan kurum yada firmalara dikkat edeceğiz mağdur olmamak için öyle şatafatli reklamlariniz boşa ben mağduriyet yaşadıktan sonra özel kargo firmaları bize hiç bir sorun yasatmiyor bu da sizin ayibiniz buraya tlf yazmıyorum isterseniz benim numaramı bulursunuz tlf hizmetini de ptt alıyorum ancak arayacaginizi sanmıyorum.

  Yorum Yap
 53. şehriban

  berbat bir kargo adres hatalı diye ürünü geri göndermişler ürüne ulaşamıyorum adres hatalı falan değil dünya kadar kargo geldi aynı adrese

  Yorum Yap
 54. Orhan Şenyurt

  PTT kargo ile kargom gelmiş kurye adrese gelmiyor. Beni arıyor adrese geldim kimse yok diye halbuki ben evde bekliyorum birde aksam 7 de gel şubeden al diyor.

  Yorum Yap
 55. Mahir Uslu

  Keşke telefonlara cevap verseniz.

  Yorum Yap
  1. fahri

   Orhan bey yılmak yok sürekli aramaya devam… Ben ya ulaşırım ya ulaşırım arkadaşım başka yolu yok bunun.

   Yorum Yap
 56. reşit bağcıtek.

  05.05.2017 tarihinde ruhsat içerikli kargom 11.05.2017 tarihine kadar elime ulaşmamıştır kendimde emekli ptt müdürü olarak hizmetinizde memnun değilim reşit bağcıtek.

  Yorum Yap
 57. Mustafa

  Bugün 5. Mayıs. Saat 9.17 de bana ait gönderinin Dağıtıcıya verildiği ve dağıtım süresi içinde tarafıma verileceği SMS ile bildirili. Gün boyu bekledim ve saat !5 ten sonra 0312 3974730 numaralı telefonu 5 sefer aradım, Ümitköy-Sincan dağıtım bölümü ile görüşmek istedim, ulaşamayınca operatöre ulaşmaya çalıştım. Ulaşmak mümkün değil. Her halde telefonlar süs olarak konulmuş. Benim bildiğim kurye ye verilen gönderi aynı gün teslim edilir. Dağıtım süresi ne demek? Açıklayan olursa memnun olurum.

  Yorum Yap
 58. Mustafa

  olmaz böyle bir iş ya, ankara içi 4 günde teslim etmediler bi kuryeyi

  Yorum Yap
 59. Bahri

  Ankara Pasaport Dairesinden gönderilen pasaportum için ptt kargodan 30.03.2017 Perşembe günü 08:47 de gelen mesajda, 08:19 da dağıtıcıya verildiği ve gün içinde teslim edileceği yazıyordu. Bütün gün evde beklememe rağmen gelen olmadı. Bugün 31.03.2017, pasaport gelmedi ve hiçbir bilgi de verilmedi.

  Yorum Yap
 60. İsmail YEŞİLBUDAK

  Ptt kargonun hizmetlerini kullanın arkadaşlar parası devlete gidiyor bunun için ptt’nin her ürününü kullanmaya davet ediyorum sizi.

  Yorum Yap
 61. halime avundukgil

  Geldik not bıraktık baska birşey yok önce iyi iş yapacaksınız, bizi degil kendinizi kandırıyorsunuz vergilerimizle maaş alıyorsunuz sonra gelişmiş ülkelere imrenirsiniz önce ciddi olun yazıklar olsun eve geldik bulmadık diyenlere.

  Yorum Yap
 62. Tülay

  Evde olduğumuz halde olmadığımız deniyor.Birde haber kağıdı bırakılmış nereye bırakıldı acaba ben niye görmedim haber kağıdını

  Yorum Yap
 63. Kadir ARSLAN

  07/03/2017 Salı günü kargocu arkadaş geliyor aşağıdan zile basıyor fakat ASANSÖRLE yukarı çıkmaktan imtina ediyor ve aşağıdaki zile evde yok diye not yazıp haber kağıdı bırakıyor. Birde PTT şubeden yarın 4 te alın diyor. Akşama kadar çalışıyoruz adam bizi bide kendi ayağına çağırıyor gel şubeden al.

  Yorum Yap
 64. Ahmet

  kargo takipte kargom geldi diye yazıyor adreste bulunmadığım içinmiş bütün gün evde beklememe rağmen kargom gelmedi bide kapalı zarf bıraktık diye yazıyor onu bile bırakmamışlar.

  Yorum Yap
 65. İHSAN ÇILDIR

  Ankara E.G.M. Sürücü belgesini barkotla PTT ye vermiş. Gün boyu evde bekledim, PTT’den hiç kimse gelmedi ama internet sitesine geldiklerini ve evde bulamadıklarını yazmışlar. Sürücü belgesinin gelmediğini telefonla bildirmek istedim 0312 3974730 nolu telefon sekreteri her telefonu açtığında operatöre bağladığını söylüyor telefon açılmıyor bayan telefonun meşgul olduğunu söyleyip kapatıyor. Saat 16.23 -16.37

  Yorum Yap
 66. Dursun Öcal

  İki gündür evde bekliyorum. PTT Tepebaşı şubesi dağıtıcıda, evde bekleyin diyor gelen yok. Düzensiz, disiplinsiz başıboş bir personel yönetimi. Telefonlara bakan yok İlgilenen yok. Sicil noları olan dağıtıcılar görevlerini ihmal ediyor kargoyu gereksiz yanlarında gezdiriyor.

  Yorum Yap
 67. halit

  Bolu dan ankaraya kargo verdim dağıtım merkezini arıyorum açmıyorlar ne yapabilirim

  Yorum Yap
 68. Çınar

  10 şubatta kargolanan kargom 6 gün oldu gelmedi arayan soranda yok biz arıyoruz açanda yok bu ne be kardeşim

  Yorum Yap
 69. gökhan

  4 gündür bekliyorum gelen giden yok tlf la arıyorum açan yok almış olduğum bir şeyi hangi kargoyla gönderiyorlar diye sorcam ptt kargo derse almaktan vazgeccem kesinleşti bir daha ptt kargonun önünden geçmem göndermem göndertmicem

  Yorum Yap
 70. ayse

  Ankara içinde gelecek olan kargom 3 gün oldu gelmedi bekleyip duruyorum

  Yorum Yap
 71. Bahadır

  1 haftadır kargom elime geçmedi eve tıkılı kaldım ne gelen var ne giden ne arayan 2 seferdir adres yanlış dogrulamadı yazıyo internette bu kadar sacma olamaz.

  Ankaranın göbeğinde kızılaya 15dk mesafedeki bir yerin adresi bulamıyorsanız gidin kumda oynayın yakında bulundugum bölgeyide haritada böyle bir bölge yok dersenız sasırmam kımseye tavsıye etmem diğer kargo şirketlerı helal olsun gozun arkada kalmıyo evde bulamassalar bile en yakın şubeden kargonuzu alın dıye not bırakıyokar.

  Yorum Yap
 72. osman

  ayın 5 inde dagıtıcıya verilen kargo bugun ayın 9u hala beklemedeyim…

  Yorum Yap
  1. Fatih

   Geldimi kargonuz benimkide bu şekilde hala yok

   Yorum Yap
 73. buse

  Cihet hazırlanma listesine eklendi bu ne demek bilen varmı?

  Yorum Yap
 74. sadık yenice

  Adres aynı, soyisim aynı ama eşimin adına gelen postayı teslim etmediler. Evde olsam teslim edecekken, izin alıp şubeye kadar gidiyorsun. Sen niye geldin dercesine postayı vermediler. Ptt kargo hizmetten ziyade, prosedürü uyguladım ne mutlu bana derdinde.

  Yorum Yap
 75. Mustafa AKCAN

  Kargo gönderi takip sayfasına göre 14.12.2016 saat 08.21 de dağıtıcıya verilen kargom 15.12.2016 saat 12.00 halen gelmedi. iki gündür eve tıkılıp kaldım maalesef.

  Yorum Yap
 76. Resul Yaşar

  07/12/2016 tarihinde saat 12:20 de dağıtım şirketi teslim aldığı halde şuan 09/12/2016 ve gelmedi gönderecekleri yer arasi 10 km yok ve dağıtım merkezi telefonları açmıyor.

  Yorum Yap
  1. Bedir

   Berbat bi kargo dağıtım arıyorum arıyorum açan yok herkes başkasına bağlıyo ne biçim iş yapıyosunuz kargo dağıtıma çıktı yaziyo ama kargo geldiği falan yok

   Yorum Yap
 77. Elif

  Sabah dağıtıma cıktı denen kargo ulaşmıyor bütün gün eve tıkıyorlar insanı. Yarın işe gitmek zorundayım bugün gitmedim kargoyu bekleyeceğim diye ve gelmedi. Gelecek olan pasaport. 5-7 iş günü deniyor kargo 3 gün sürüyor, ne biçim iş! İnsanın elini ayağına sokuyorlar…

  Yorum Yap
 78. Jale YAMAN

  30/11/2016 da teslim edilen kargo 02/12/2016 tarihinde saat 09:41 de Ankara’da dağıtıma çıkmasına rağmen an itibariyle 05/12/2016 saat 16:30 ve henüz ulaşmadı. Ankara PTT kargo dağıtım merkezi telefonları da cevap vermiyor…..

  Yorum Yap
 79. Hasso

  17.11. 2016 sabah PTT kargoya verilen mal, 18.11.2016 tarihinde kargo dağıtıcısına teslim edilmiş. Ankara içinde 19.11.2016 tarihinde saat 17.00 oldu hala gelmedi, Pazartesiyi bekleyeceğiz. Üstelik kargoya verilen mal “Pasaport” Pazar günü yurtdışına çıkacağım.

  Yorum Yap
 80. Mehmet

  Sabah saat 10.41 de dağıtıcıya teslim edilen kargo şu an itibari ile (15.51)de hala teslim edilmemiştir bu nasıl dağıtım anlamadım.

  Yorum Yap
 81. Recai DEN

  Devlet kurumunda diğer özellere göre daha anlayışlı olmanız gerektiğini düşünüyorum ben eğer bir şikayetiniz var ise şube şefleri var özel devlet tarafında ptt’ye atanmış kişiler şef ile görüşmelerinizde çözemeceğiz hiç bir sorun yok arkadaşlar.

  Yorum Yap
 82. erkan yılmaz

  birde devlet kuruluşu deniliyor aradığımızda ne müşteri temsilcileri ne dağıtım merkezindeki kurye elemanları telefonunu bile açmıyorlar şehirler arası gelişi 1 gün veya 2 gün ama şehir içi dağıtım sıfır

  Yorum Yap
 83. Mustafa

  Ayın 1 de kargomu Trabzondan verdim ayın 5 oldu Ankarada hala ele geçmedi ?

  Yorum Yap
 84. mehmet

  Dün kargo verilmişti Gaziantep’den. Bugün Ankara’ya geldi, fakat daha elime geçmedi kaç gibi gelir.

  Yorum Yap
 85. yaşar

  Bayrama kadar kargom gelmedi artık bayramdan sonraya kaldı 9 günde tatil…

  Yorum Yap
 86. Saffet Sunay

  Ayrıca koskoca sosyal sigortalar kurumu emeklilik hizmetleri genel müdürlüğü emeklilik daire başkanlığı’nı bulamadın da mithatpaşacdn 7 mi kusur kaldı
  Gerçekten merak ediyorum

  Yorum Yap
  1. yekin

   onu bilemeyecem işte o adres satırında yazılımıydı peki ?

   Yorum Yap
 87. Saffet Sunay

  Mithatpaşacdn 7 sıhhiye yazılı gönderiyi mithatpaşa caddesi numara 7 Sıhhiye olarak okuyamayan dağıtıcı seni merak ediyorum

  Yorum Yap
  1. yekin

   Kardeş baya benziyor ama çok yakın birbirine bende de olsa aynen öyle okurum.

   Yorum Yap
 88. Edanur

  Ya benim kastamonudan kargom gelcek istanbula. Adres hersey dogru belirtildi ama kargo takipten bakıyorum ankarada görünüyor. Acaba yanlıs mı gitti yoksa oradan mı istanbula gelcek bilen var mı arkadaslar ?

  Yorum Yap
  1. tarık

   Edanur hanım bildiğim kadarı ile İstanbul’a gelen kargolar Ankara üzerinden aktarmalı geliyor siz de Ankara ilinden sevk edildi görüyorsunuz.

   Kargo takip numaranız var anladığım kadarıyla ptt sitesinden kargo takip numarasını girdiğinizde adres ve diğer detayları görebiliyorsunuz oradan adres bir kontrol edin adres istanbul adresimi yani sizi kargoyu istediğiniz adres mi.

   Yorum Yap
 89. zülküf

  Adres yetersizliğinden iade telefon numarası var, telefonla ararsanız bizde ona göre işlemlerimizi yaptırırız bundan sonra telefonla aramanızı rica ederiz.

  Yorum Yap
 90. Yurdakul

  cumartesi leri dağıtım oluyor mu

  Yorum Yap
 91. Mahmut Yıldız

  Teslimatlar bu şekilde iyi sürekli olarak böyle çalışırsanız güzel.

  Yorum Yap
 92. Hakkı Denli

  PTT kargo bir kargo gönderirken hangi aktarmalar üzerinden kargolar geçiyor bilen var mı? Direk mi gidiyor yoksa aktarma olarak ben biliyorum.

  Yorum Yap
  1. Bekircan Polat

   Kargolar gönderilirken dağıtım merkezlerinden aktarma yapılıyor.

   Yorum Yap
  2. Yahya Muken

   Misal Bursa’dan İstanbul’a gönderirsen direkt gider eğer İstanbul’dan Ağrı’ya gönderirsen Bursa Ankara Erzurum’a kadar aktarma yapar. Erzurum’dan Ağrı’ya direkt gider.

   Yorum Yap
 93. Bekir Çimen

  Ptt kargoyu tercih ederim gönderilerim için ptt çünkü kurum olması sebebi.

  Yorum Yap