PTT Kargo Avrupa Yakası Kargo İşleme Merkezi Avrupa Yakası KİM (Arnavutköy, İstanbul)

Adres: Yassıören Mahallesi Dolunay Sokak Numara: 28/1 Arnavutköy – İstanbul
Telefon: 0 212 671 44 44

PTT Kargo Avrupa Yakası Kargo İşleme Merkezi Avrupa Yakası KİM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Avrupa Yakası Kargo İşleme Merkezi Avrupa Yakası KİM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

49 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Julia Santos

  Brezilya’da bir mağazam var ve ürünlerimi Kore’den Türk Postası ile almak istiyorum. Mümkün mü?

  Yorum Yap
 2. Sevim Arslan

  Kargom bir haftadır burada görünüyor. Arıyorum cevap yok nu işi yapamıyorsanız kapatın gidin. İşini düzgün yapacak kişiler gelsin.

  Yorum Yap
 3. Mukaddes Köse

  2020 Aralık 15 gönderdiğim kargo Arnavutköy dağıtım merkezinde hala adrese gitmedi. Bu gün 23 gün oldu lütfen bu kadarda olmaz.

  Yorum Yap
 4. Aslı Yalçın

  Kargom hareket etmediği gibi arıyoruz açan da yok. Bu nasıl bir sorumsuzluk insanlar sizi beklemek zorunda mı o zaman yapamıyorsanız işinizi bırakın.

  Yorum Yap
 5. Aslı Güral

  Tam bir rezilsiniz acil gelmesi gereken kargolar günlerdir şubenizde bekletiliyor. Şikayet edebileceğim her yere şikayet edeceğim.

  Yorum Yap
 6. Bahar Balbay

  Tüketici mahkemesine şikayet sizi edeceğim. 2 haftadır kargo var gelemedi. Bu nasıl iştir arıyoruz açan yok sürekli meşgul çalıyor.

  Yorum Yap
 7. Sema Karadağ

  Bu nasıl bir şirket ya sınav haftasına girdim aldığım kitap gelmedi. Sınavdan sonra gelse ne olur. Aradığımız zamanda telefona da bakmıyorlar.

  Yorum Yap
 8. Bedir Baştopçu

  Size yazıklar olsun. Alışveriş esnasında 3-5 gün olarak belirtilen kargo süreniz 10 günü geçti ne bir ses var ne bir hareket.

  Kargo takibine baktığımız zaman kargo kabul edildi yazısından başka bir şey yok. PTT müşteri hizmetleriniz gelen telefonlara bakmaya bile tenezzül etmiyor. Zor bela bir kez konuştum ve derdimi açıkladım şikayet oluşturulsa da 3 gün olacak hala bir ses yok.

  Sizin gibi sorumsuz işini bilmeyen kargo şirketi görmedim. İnsanlar mağdur olmaktan başka bir şey olmuyor, acil bir kargo olsa daha mağdur olacağız.

  Yorum Yap
 9. Zeynep Doğan

  Kargomuzu arıyoruz, kargomuz yok! Günler geçti burada olduğu söyleniyor. Arıyoruz telefonlarımıza bakan yok! 6-7 seferde bir hat düşüyor. Düştüğünde de operatör açmıyor. Gönderdiğimiz şubeden başlayıp sora, sora buraya ulaştığını öğrendik.

  Gidip kendimiz alacağız onun için bile bilgi alamıyoruz. Kapıya dayanmak mı gerekiyor? Acil bir kargo, teslimi önemli. İş ile ilgili olduğundan koca ekibin emeği boşa gidiyor! İnanılır gibi değil, rezalet bir hizmet.

  Yorum Yap
 10. Leyla Tatar

  Bu nasıl bir kargo, siz bırakın bu işleri, kargolar eve gelmedi kendimiz gittik kargomuzu teslim aldık. 19:90 tl kargo bedeli var.

  Yorum Yap
 11. Samet Denetleyici

  Kargo İstanbul’un ilçelerini dolaşıyor, ama bizim eve gelmiyor.

  Yorum Yap
  1. Betül Mavi

   Samet Denetleyici aynısı banada oldu hala bekliyorum kargoyu rezil bir hizmetleri var.

   Yorum Yap
 12. Kadir

  20 gündür siparişim gelmiyor ve mağaza otomatik iptal yapacağını söylüyor pttye ulaşmak da imkansız sizi cimere şikayet ediyorum. Bilginiz olsun bu işi yapamıyorsanız bırakın zararımı kim karşılayacak. İndirimli aldığımız ürünü aynı fiyattan almak mümkün mü?

  Yorum Yap
 13. Tahsin

  Kargom kaç gündür bekliyor inanılır gibi değil

  Yorum Yap
 14. Oğuzhan

  Tek kelime ile rezillik..

  Yorum Yap
 15. Metin

  Kargo neden günlerdir şube de bekliyor ve aradığımız halde neden telefon hep meşgul müşteriye cevap verilmeyecekse neden telefon numaranız var

  Yorum Yap
 16. Çiğdem

  Bu ne sorumsuzluktur kargom bekletiliyor telefon açıyorum kimse telefonlara bakmıyor yada telefonlar devamlı meşgul doğru düzgün iş yapmıyorsunuz hiç yapmayın bu ne rezilliktir

  Yorum Yap
 17. Serkan

  01.06.2020 tarihinde 500 TL tutarında bir siparişim vardı ve kargomu hâlâ arnavutköy şubesinde bekletiyorlar derhal bu sorunun çözülmesini istiyorum nasıl iş yapıyorsunuz bu şekildemi çalışıyorsunuz çok uzak sayılmaz istanbul esenyurttayım 1 saatlik yol!

  Yorum Yap
  1. Nur

   Kargonuz geldi mi acaba ben de aynı durumdayım

   Yorum Yap
   1. Emre

    Rezalet telefonlar açılmıyor kargomu alamıyorum, geri iade edecekler arıyorum açmıyorlar!

    Yorum Yap
 18. BERK

  kendi kafasına göre geldik bulamadık diyen ama gümrük ücreti almaya geldimmi 1 kuruş eksik olunca paketi vermeyen beceriksizler ordusu. ptt kapatılsın

  Yorum Yap
 19. Murat

  Ben olsam bu kurumu kapatırım ve işi yerel dağıtım şirketlerine veririm yurtdışından kargom geldi hala iadesi yapılmadı adres yanlış falan diye tekrar iadesi sağlanıyor!

  Yorum Yap
 20. Meryem

  16 gün önce sipariş verdiğim kargom hâlâ işleme merkezinde görünüyor . Ne bir yetkili var , ne telefona bakılıyor . Rezillik. Assssssssla PTT den sipariş vermem bir daha , herkese de söyleyeceğim vermesinler . Her yere de şikayet edeceğim

  Yorum Yap
 21. Nur

  KP02451999407 kargom ayın 16 sından beri sizde görünüyor bu nasıl bir saçmalıktır telefonlar açılmıyor muhatap kimse yok

  Yorum Yap
  1. Nejdet

   Sen Nur ayın 16 sı diyon ben geçen kasım 27 kayseriden gönderdim ayın 20 si olmuş bir ay yani halen şubede bekliyor.

   Yorum Yap
 22. ECE

  PTT beceremiyorsan daha fazla teslimat alma. Kapasitemiz doldu de. Ayıp ya adres verin ben kendim gelip alacağım.

  Yorum Yap
 23. FUAT

  kargom istanbuldan vana gitmiş saçmalık böyle bişey olabirmi

  Yorum Yap
 24. aslan

  8 gündür almış oldum urun elinizde bekletiliyor arnavut köyle beyoğlu arası kaç kilo metre barkotlu almış oldum ürün 2751432113520 kilo metre

  Yorum Yap
  1. Nur

   KP02451999407 kargom ayin 16 sindna beri sizde gorunuyor bu nasil bir sacmaliktir telefonlar acilmiyor muhatap kimse yok

   Yorum Yap
 25. fırat dişli

  24 kasımdan bu yana bekleyen kargom hala istanbul da işleme merkezinde onay alamadı maalesef bu kadar kotu mesleğini yapan firma olamaz!

  Yorum Yap
 26. Seda bakan

  Ptt çalışanı memur olarak ürünlerınızı en kısa zamanında elinize ulaşacaktır emin olun gece gündüz demeden mesaiye kalıp ürünlerinizi ulaştırmaya çalışıyoruz.

  Yorum Yap
  1. isa çelebi

   Kime göre neye göre siz işinizi düzgün yaparsanız müşterileri mağdur etmezsiniz. yeterli sayıda personel yok zaten o beni ilgilendirmez beniz kargom 4 gündür hiçbir şekilde PTT’ye ulaşamıyorum.

   Yorum Yap
  2. Fesih Artun

   Tekirdağ Çorlu’dan gelen kargom Bingöl Solhan şubesinde teslim edilmesi gerekirken hala orda duruyor. 2 haftadan beri arıyoruz, cevap veren yok.

   Yorum Yap
 27. eda

  11.12.2019 tarihinde teslim alındı bilgisi dışında hiçbir hareket yok. telefondan ise ulaşılmıyor

  Yorum Yap
 28. ESMA SÖNMEZ

  KP02447586697 barkod nolu kargomdan hiç bir şekilde haber alamıyorum sizde olduğunun bilgisi var sadece ama sizede ulaşılamıyorum. Bana acil o kargonun gelmesi lazım lütfen iletişim için yada durumu ile bilgi vermenizi bekliyorum acil

  Yorum Yap
 29. Esra Tarakçı

  2 Aralık’ta kabul edilen kargom hâlâ işlem yapılmadan bekletiliyor. Ne zaman göndermeyi düşünüyorsunuz? Muhatap olacağımız kimse de yok, telefonlarınız sürekli meşgul.

  Yorum Yap
 30. Hulusi

  Ne bir telefona ulaşılabiliyor ne bir yetkiliye, bilgi alacak, para verip yaptırdığım işin durumunu soracak hiç bir kimse muhatap yer yok. Kargo takip diye site yapmışlar kargo bilgisi adına zerre içerik yok dalga geçer gibi iş olsun niyetine… Arkadaş 3.dünya ülkesi mi burası, Kenya mı, Zambabbe mi, nerede yaşıyoruz, bu insanlar niye sesini çıkarmıyor haklarını aramıyorlar hadlerini bildirmiyor böyle çalışan, insanlarla dalga geçerek para kazanan bu firmalara anlamak mümkün değil. Cimere, Şikayetvar.com a, tüketici haklarına, mahkemeye hepsine tek tek üşenmeden hakkımı aldığımı ve hakkettiklerini ödettiğimi anlayana kadar başvuracağım.Şimdi sen düşün PTT!

  Yorum Yap
 31. Erol Soysal

  Postaneler artık çiftlik olmuş. 2 saat çalışıp günün geri kalan kısmını yatarak geçiren devlet memuru modelleri var. Size bir el atılması lazım.

  Yorum Yap
 32. G****** O*

  KP02432234596 barkod nolu kargom 30 kasımdan beri sizde bekliyor, neden teslim edilmiyor.

  Yorum Yap
 33. Sait

  Kargom hala kabul edildi görülüyor normalde 2-3 is günü içinde teslim edilmesi gerekiyordu ama hala ne bir işlem ne bir sevk olmadı gerekli yerlere ulaşabileceğimiz bir iletişim adresiniz bile yok sizi merkez ptt şubesine şikayet edeceğimi bildiriyorum

  Yorum Yap
 34. Rana

  28 kasımdan beri kargom sizde uzun uğraşlar ve şikayetler sonunda işleme alınmış ama 2 gündür taşımada gözüküyor nezaman biryerlere ulaşacak acaba yaya olarak mı taşıyosunuz ki gelemiyor hala.Siz dalgamı geçiyorsunuz bizle

  Yorum Yap
 35. Nilay

  Ulaşabileceğimiz bir telefonunuzda yok. Kime soracağız kargomuzun durumunu.

  Hala taşımada görünüyor. Nerden seçtim sizi bilmiyorum ki?

  Lcwdan daha öncede ürünler almıştım farklı kargolarla kısa surede elime ulaşmıştı. Bu defa sizi seçtim ama gelen giden yok. Ulaşamıyorumda. Kim yardımcı olacak anlamadım.

  Yorum Yap
 36. fırat doğu

  bu nasıl bir hizmet arıyoruz telefonlar meşgul açıyorsunuz operatör yok diyorsunuz kapatıyorsunuz,.verdiğimiz parayla rezil oluyoruz!

  Yorum Yap
 37. Nazmiye

  Kargom 4 gündür şubenizde kabul edildi olarak gözüküyor bana ulaşması gereken kargo neden hala yola çıkmadı

  Yorum Yap
 38. mehmet

  Kitapseç den kitap aldım. Adresi Küçükçekmece olarak yazmışlar. Kargo halen bana ulaşmadı.

  Yorum Yap
 39. Bahar

  Ulaşamayacağımız telefonları neden var acaba anlayamadık. Anadolu yakasına gelmesi gereken kargo neden Avrupa yakasına gönderiliyor ve 4 gündür bekletiliyor acaba cevapta alamıyoruz rezalet

  Yorum Yap
 40. Nuray

  Sabahtan beri arıyorum, telefonları açan yok. Teslim yer Üsküdar olan bir kargonun Kasımpaşa’dan nasıl dağıtım yeri olarak İstanbul’un diğer ucuna Arnavuköy’e gidebiliyor ? Bu nasıl bir dağıtım planlaması. Hala da Arnavuköy’de gözüküyor. Ne telefonlara bakılıyor ne de doğru bir organizasyon planlaması var. Hata PTT kargo ile çalışmak. Bİr daha mı asla.

  Yorum Yap
 41. Cihan

  Telefonlara bakmıycaksanız niye yazıyorsunuz telefonları hiç anlamıyorum bir haftadır karbonu bekleterek elinize ne geciyor

  Yorum Yap
 42. İlyas Yaslı

  Gönderim Kadıköy’e ait. Niçin size gelmiş?

  Yorum Yap