PTT Kargo Bekleme Süreleri Kaç Gün?

PTT kargo şubelerinde bekleme sürelerinin kaç gün olduğun detaylarını sayfada bulabilirsiniz. Yurtiçi gönderiler, yurtdışı gönderiler, yurtdışı ve yurtiçi koli, mektup, telgraf, fak, havale ve diğer hizmetlerin kaç gün bekleme süresin olduğunu sayfada okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tüm PTT gönderileri için eğer gönderi adreste bulunamadı ise haber kağıdı bırakıldığı günün ertesi günü bekleme süresi başlar. PTT şube teslimlerinde ise şubeye ulaştığı gün gönderi bekleme süresi başlamaktadır. Gönderi türleri ve bekleme sürelerine bakalım.

PTT Kargo Bekleme Süreleri Kaç Gün?

PTT bekleme süreleri gönderi türleri göre yan tarafta verilmiştir.

 • Kargo / APS Kurye / Posta Kargosu : 10 Gün
 • Ödeme Şartlı Kargolar ve Ödeme Şartlı Hizmetler: 15 Gün
 • Yurtdışı APG / Yurtdışı Kayıtlı Mektup: 7 Gün
 • Yurtdışı Koli (Paket): 20 gün
 • Kayıtlı Diğer Posta Gönderileri: 10 Gün
 • Telgraf (Kabul saati itibaretli süre başlar): 48 Saat
 • Faks (İhbar saati itibaretli süre başlar): 24 Saat
 • Gelen Havale (PTT’ye Adınıza Gelen Para): 2 Ay

PTT şubelerinde için bekleme süreleri bu şekildedir. Bekleme süresine kadar bekleyen gönderi veya hizmetler bekleme süresi bitiminde gönderen kişiye bekleme süresi (müddeti) bitti mesajı ile tekrar gönderi yapan kişiye iade edilmektedir.

Bekleme süresi biten gönderilerin de gönderen kişiye iade edilmesi durumunda iade için ayrıca ek bir ücret talep edilebilmektedir. Bu ek ücret gönderi türüne göre değişiklik göstermektedir. Bekleme süresi biten gönderiler şubeden bekleme süresi (müddeti) bittiği andan itibaren tekrar geri dönüşü yapılmamaktadır. Bu durumda gönderici teslim alarak tekrar göndermesi gerekir.

Şuna Göre Sırala:

Yorum Yazın

Müşteri yorumları

6 Müşteri Yorumu

 1. Hülya

  Parayı peşin alın işe gelince yatın neden o telefonlara bakılmaz ne işe yarıyorsunuz işinizi düzgün yapın be

  Yanıtla
 2. Mahmut

  04 den başlayıp 06 ya kadar 3 hat koymuş başına birini koymamış dğer şube telefonlarının hiç biri cevap vermiyor 5 ayrı numara daha yazarım bir tek 32 dakika beklemek kaydıyla 444 lü numara baktı oda yardımcı olamadı iletişim bakanı var iletişimde bakandan başka çalışan yok onuda TV de görüyoruz bu kadarmış kötü bu kadarmı hizmet bu kadarmış 14 gün olmuş hala kargom gelecek.

  Yanıtla
 3. Muhammed

  10 günden fazla bir süredir hala kargom gelmedi Ptt kadar işini düzgün yapmayan bi kurum yok.

  Yanıtla
 4. Betül

  Bütün gün evde olmama rağmen ne kargo geldi ne de iletişime geçtiler kargo evime gelmeden takip sitesinde gönderici adreste yok haber kağıdı bırakıldı yazıyor, daha gülüncü kapıda haber kağıdı falan hiçbirşey yok muhtemelen başka daireye gittiler ya da gelmediler , nasıl bir durum anlamıyorum memnun kalmadım.

  Yanıtla
 5. Deniz

  PTT kadar gevşek çalışan kargo görmedim.

  Yanıtla
  1. aysima

   yoo gayet iyi

   Yanıtla