PTT Kargo Bekleme Süreleri Kaç Gün?

PTT kargo şubelerinde bekleme sürelerinin kaç gün olduğun detaylarını sayfada bulabilirsiniz. Yurtiçi gönderiler, yurtdışı gönderiler, yurtdışı ve yurtiçi koli, mektup, telgraf, faks, havale ve diğer hizmetlerin kaç gün bekleme süresin olduğunu sayfada okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tüm PTT gönderileri için eğer gönderi adreste bulunamadı ise haber kağıdı bırakıldığı günün ertesi günü bekleme süresi başlar. PTT şube teslimlerinde ise şubeye ulaştığı gün gönderi bekleme süresi başlamaktadır. Gönderi türleri ve bekleme sürelerine bakalım.

PTT Kargo Bekleme Süreleri Kaç Gün?

PTT bekleme süreleri gönderi türleri göre yan tarafta verilmiştir.

 • Kargo / APS Kurye / Posta Kargosu: 10 Gün
 • Ödeme Şartlı Kargolar ve Ödeme Şartlı Hizmetler: 15 Gün
 • Yurtdışı APG / Yurtdışı Kayıtlı Mektup: 7 Gün
 • Yurtdışı Koli (paket): 20 gün
 • Kayıtlı Diğer Posta Gönderileri: 10 Gün
 • Telgraf (kabul saati itibaretli süre başlar): 48 Saat
 • Faks (ihbar saati itibaretli süre başlar): 24 Saat
 • Gelen Havale (PTT’ye adınıza gelen para): 2 Ay

PTT şubelerinde için bekleme süreleri bu şekildedir. Bekleme süresine kadar bekleyen gönderi veya hizmetler bekleme süresi bitiminde gönderen kişiye bekleme süresi (müddeti) bitti mesajı ile tekrar gönderi yapan kişiye iade edilmektedir.

Bekleme süresi biten gönderilerin de gönderen kişiye iade edilmesi durumunda iade için ayrıca ek bir ücret talep edilebilmektedir. Bu ek ücret gönderi türüne göre değişiklik göstermektedir. Bekleme süresi biten gönderiler şubeden bekleme süresi (müddeti) bittiği andan itibaren tekrar geri dönüşü yapılmamaktadır. Bu durumda gönderici teslim alarak tekrar göndermesi gerekir.

Şuna Göre Sırala:

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

28 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Vural Çalışkan 27 Haziran 2022

  Ben yurtdışı Fransa’dayım Türkiye’den APS gelecekti evde olmadığım için APS mektubumu vermemişler. Şimdi ne yapmalıyım? Bilenlerden yardım rica ediyorum.

  1. Metin Kılınç 28 Haziran 2022

   Selam Vural Çalışkan APS takip numarasından nerede olduğuna bak APS orada bekliyordur. Nerede ise sende gidip alırsın ya da iletişim kurarsın. Adreste bulunmadığın için APS bekletiliyordur.

 2. Sefa Çelik 22 Şubat 2022

  PTT kargonun 3 gündür Konya’da olup dağıtıma çıkmaması için hiç bir engel yok. Konya PTT dağıtım şubesi madem bu işi yapamıyorsunuz bırakın yapabilenler geçsin.

 3. Miray Afşar 17 Eylül 2021

  Sen gerçekten ama gerçekten gelmiş ve gelecek olan en yavaş ve sorumsuz kargosun PTT yeter artık. 5 gün oldu kargom halen gelmedi.

 4. Yusuf Bilici 16 Eylül 2021

  Pazartesi kargo yolladım Perşembe oldu kargo 2 saatlik mesafe hala teslim edilmedi. Alıcıyı arayarak kolininiz yırtılmış ve içindeki kirilmiş deniyor özellikle üstünde kırılır uyarı yazısı bulunmasına rağmen böyle oluyor. Kargo henüz piyasada yok sonuna kadar hakkimi arayacağım.

 5. Ayşe Uluğ 10 Ağustos 2021

  Oğluma gönderdiğim kargo hala daha PTT şubesinde bekliyor. Neden adrese teslim edilmiyor, niye dağıtıma çıkmıyor anlamış değilim. Valla kafayı yiyeceğim lütfen bu sorumsuzluğu giderin.

 6. Sevgi Korkmaz 26 Temmuz 2021

  Kargomu bir türlü getiremediler. Arıyorum cevap verilmiyor. Bu ne sorumsuzluk yarın giyeceğim elbise ortalıkta yok.

 7. Zehra Mutlu 30 Mayıs 2021

  4 gündür kargom şubede bekliyor. Neden kargom gelmiyor?

 8. Mevlüt Güçlü 10 Mayıs 2021

  Mersine gelen kargo depoda 3 gün bekledikten sonra bu adres neresi diye telefon açtılar. Silifke civarı adresi tarif ettim. 3 gündür de Silifke de bekliyor. Telefonlara cevap veren yok. Devlet memuriyeti işte yazık!

 9. Nurşen Baycın 20 Nisan 2021

  İstanbuldan İzmire gelen kargomu almaya gittim İzmir buca Kozagaç PTT şubesine bugün PTT kapalı korona nedeniyle geçici olarak kapalıdır yazısı var başka bir bilgi yok. Kargom geri dönerse bunun sorumlusu kim olacak ilgi alaka hiç yoktur.

 10. Leyla Önal 5 Nisan 2021

  Benim İstanbul’dan kargo gelmesi lazım. Kıbrıs’ta Mart 1de teslim edildi. Nisan 5 oldu hale kargo gelmedi. Kod bile gelmedi para almayı biliyorsunuz. O zaman işiniz doğru yapacaksınız.

  Bakıyorum en geç 20 gün diye yazıyor ama nerde 1 ay geçti hale ortada mesaj yok, kod gönderecekti kod yok. Arıyoruz kod olmadıkça yardımcı olmuyoruz diyorlar. Bu kadar rezil olmamalıdır.

 11. Mustafa Kadı 17 Ocak 2021

  Benim Mersinden gelecek kargom vardı. Ben rahatsız birisiyim. Kayseride misafir olarak bulunuyorum. Verdiğim adresteyim. Ancak bana adreste bulamadık diye mesaj geldi. Ben hem rahatsızlığın ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile evden çıkamıyorum.

 12. Zehra Çörekçi 20 Kasım 2020

  Safranbolu PTT çok şikayetçiyim. 2 – 3 günde gelmesi gereken kargo 5 – 6 günü buluyor. Tel cevap verilmiyor. Maalesef hiç memnun değilim

 13. Gamze Usta 18 Kasım 2020

  Trendyol’dan beşik sipariş verdim ama iki gündür dağıtıma çıkmadı.

 14. Tülay Upçin 12 Kasım 2020

  Malatya’dan verilen kargom 6 gündür İstanbul Acıbadem şubesinde bekliyor. Verilen kargo kodu ile takip edemiyorum. Bu ne sorumsuzluk bu ne ciddiyetsizlik paralı hizmetin karşılığı bu kadar saygısızlık olmamalıdır.

 15. Halit Bayraktar 7 Kasım 2020

  10 gün oldu hala kargom orada duruyor. Bu ne sorumsuzluk ya!

 16. Faruk Altınöz 20 Ekim 2020

  Viemor com sitesinden sipariş verdim geldi mi acaba? Bilgi verirseniz sevinirim ve geldi diye haber verirseniz çok memnun olurum. En güvenilir diye PTT ye verdim inşallah yanılmam.

 17. Özcan Karaca 26 Eylül 2020

  PTT kargodan bir şey olmaz bekle dur.

 18. Zehra Beşli 19 Eylül 2020

  Kuyucaktan paketin ptt ile gelmesini istedim biçim memleket 03/09 dan beri elime geçmedi. Sordum çıktı yola dediler. Aradan 17 gün geçti resmen rezillik bunun peşini bırakmam mahkemeye vereceğim.

 19. Derya 28 Temmuz 2020

  Diğer kargolar en fazla üç gün ama PTT üç hafta bu nasıl bir rezillik ya günlerdir kargomu bekliyorum tabi aldınız parasını git ki gelsin kargo.

 20. Hülya 8 Temmuz 2020

  Parayı peşin alın işe gelince yatın neden o telefonlara bakılmaz ne işe yarıyorsunuz işinizi düzgün yapın be.

 21. Mahmut 30 Haziran 2020

  04 den başlayıp 06 ya kadar 3 hat koymuş başına birini koymamış diğer şube telefonlarının hiç biri cevap vermiyor. 5 ayrı numara daha yazarım bir tek 32 dakika beklemek kaydıyla 444lü numara baktı oda yardımcı olamadı iletişim bakanı var iletişimde bakandan başka çalışan yok.

  TV de görüyoruz bu kadarmış kötü bu kadar mı hizmet bu kadarmış 14 gün olmuş hala kargom gelecek.

 22. Muhammed 26 Haziran 2020

  10 günden fazla bir süredir hala kargom gelmedi Ptt kadar işini düzgün yapmayan bi kurum yok.

 23. Betül 16 Haziran 2020

  Bütün gün evde olmama rağmen ne kargo geldi ne de iletişime geçtiler kargo evime gelmeden takip sitesinde gönderici adreste yok haber kağıdı bırakıldı yazıyor, daha gülüncü kapıda haber kağıdı falan hiçbirşey yok muhtemelen başka daireye gittiler ya da gelmediler , nasıl bir durum anlamıyorum memnun kalmadım.

 24. Deniz 27 Mayıs 2020

  PTT kadar gevşek çalışan kargo görmedim.

  1. aysima 12 Haziran 2020

   Deniz yoo gayet iyi.

  2. Birsen 21 Temmuz 2020

   Bir haftadır kargo bekliyorum bu kadar sorumsuzluk olmaz takipten bakıyorum 4 gün olmuş Tekirdağ ereğliye gelmiş ereğliden yeniçiftliğe hâlâ gelecek nasıl hizmet bu ya!

   1. Ahmet Taşkan 22 Ekim 2020

    Ne telefona bakıyorlar ne de gelen giden var. 2 gün dür evde gelecek diye bekliyorum yok 50 kere arıyorum cevap veren yok. Bir daha asla PTT ile çalışmam.