PTT Kargo Esenyurt Posta Dağıtım Merkezi Esenyurt PDM (Esenyurt, İstanbul)

Adres: Turgut Özal Mahallesi 67. Sokak Numara: 10/A Esenyurt – İstanbul
Telefon: 0 212 428 68 71
Telefon 2: 0 212 423 68 29
Telefon 3: 0 507 457 88 10
Faks: 0 212 875 38 91

PTT Kargo Esenyurt Posta Dağıtım Merkezi Esenyurt PDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Esenyurt Posta Dağıtım Merkezi Esenyurt PDM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

42 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Ülkü Aydın

  Ben Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğünden icra takibi yaptım. Esenyurt İnönü Mahallesi adresine 4 defa tebliğ yaptım. Sonunda tebliğ yapılınca yakınına teslim ediliyor. Borçlunun itirazını kaldırmak için Büyükçekmece 4. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açtım dağıtıcınız aynı adreste olan borçluya tebliğ ediyor.

  Benim tebligatım mernis adresim olmasına kapıma gelmeden muhtara gitmeden tanınmıyor diye tebligatımı iade ediyor. Uyaptan bakmasam itiraz haklarımı kullanma sürem geçecek. Dağıtıcılarınız Esenyurt İnönü Mahallesi adresime mernis adresim olup tanınmıyorum diye tebligat numaralı tebligatımı haksız ve taraf kayırarak kasıtlı olarak iade etmiştir.

  Yorum Yap
 2. Sezai Çoşkun

  Kargom 3 gündür Esenyut şube kuryeye vermiş gözüküyor ve dağıtımda yazıyor. Hiç kimseye ulaşılamıyor ne şubeye ne de cep telefona ulaşılıyor. 8 şubat tarihinden beri kuryede gözüküyor. Kızımın ders kitapları var böyle bir şey yok bu kadar senedir internetten alışveriş yaparım bu kadar kargo yüzünden mağdur olmadım. Bayram değil yılbaşı değil yoğunlukda yok gerçekten çok ayıp evdeyiz bi yere çıkdığımızda yok. Bu nasıl bir çalışma şeklidir. Şu mübarek Miraç kandilinde bir Allahın kulu ilgilenmiyor.

  Yorum Yap
 3. Mert Yıldırım

  1 dakikada dağıtıma çıkarıp 1 dakika sonra evde yoksunuz demişiniz. Hayırdır uzay çağına daha dün geçtik bugün ışınlanmayı mı buldunuz?

  Yorum Yap
 4. Orhan Çolak

  İş yerime verdiğim sipariş günlerce dağıtıma çıkmadı. Hafta sonu dağıtıma çıkmış ve beni bulamamışlar. Şaka gibisiniz gerçekten. :)

  Yorum Yap
 5. Kenan Ovalı

  Ne kargo gelir ne telefonlara bakılır.

  Yorum Yap
 6. Gizemnur Güdücü

  Ya siz şaka mı yapıyorsunuz. İkidir kargomu haftalarca elime alamıyorum. Ne iş yapıyorsunuz yapamıyorsanız kapatın. Bu nasıl iştir işinizi hakkınızla yapın ya da yapmayın.

  Yorum Yap
 7. Çiğdem Akgül

  26/11 de Ankara dan çıkan kargom 02/12 de Esenyurt posta dağıtım teslim edilmiş. Tarih 16/12 ve bana teslim edilen herhangi bir şey olmadı. 3 gündür de dağıtım şubesine ulaşamıyorum. Bu nedenle genel müdürlüğe şikayet dilekçesi yazdım. Bu hafta sonuna kadar teslim edilmezse ptt hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Siparişini verdiğim şey kızımın sınav için almış olduğu kitap sınav geçen hafta pazar günü yapıldı. Yazıklar olsun. Bir dahaki siparişte kargo hangi şirket araştırmadan vermeyeceğim siparişimi. Ptt yi de asla kullanmayacağım.

  Yorum Yap
 8. Necdet Kefal

  Ne kolay evde yok diyip gitmek, bütün gün evde zilin çalmasını bekliyorum internetten takip ediyorum adım adım, adamlar adrese gelmeden yok deyip geçiyorlar. İlla özelleştirme mi lazım düzgün bir şekilde çalışmanız için…

  Yorum Yap
 9. Mahmut Elkatmış

  Eve gelmeden adres bulunamadı deniliyor.

  Yorum Yap
 10. Mehmet Emin Puslu

  PTT kadar işini yapmayan hiç bir kargo şirketi yok. Diğer kargo firmaları tarafından ürünlerim geleli 2 gün oldu dağıtımda olmasına rağmen 3 gündür sipariş verdiğim ürün gelmedi. Arıyoruz telefonlar hep meşgul açan yok eden yok işinizi ya doğru yapın yada bırakın bu mesleği.

  Yorum Yap
 11. Sümeyye Uzun

  Esenyurt PTT kargo dağıtımında ki beyefendi (Ser** T***) eve gelmeye zahmet etmemiş evden dışarı çıkmadığım halde kargomu evde yok diye Balıkyolu şubeye bırakmış. İşinizi düzgün yapın hamile, halimle kargo peşinde dolaştım. Madem işinizi hakkıyla yapmayacaksınız işi bırakın hakkıyla yapacak insanlar yapsın.

  Yorum Yap
 12. Rahmat Jan

  10 günü geçti halla kartım gelmedi. Takip ediyorum taşınmış diyorsunuz. Eve gelen yok kimse gündüzüm evdeyim.

  Yorum Yap
  1. Burak Akşahin

   Rahmat Jan katılıyorum aynen size. Ya belli ki bu işi yapamıyorsanız bırakın yapmayın. 11 gündür kargoda ürünüm 3 gündür de dağıtımda gözüküyor ne gelen var ne bir şey maske aldık siz getirene kadar pandemi bitecek bu nedir ya!

   Yorum Yap
 13. Ünzile Delen

  Ayin 23 de beylik düzgünden kargo verildi. Esenyurt ta ve 6 gün geçti kargom gelmedi aynı gün gelmesi gereken kargoyu 6 gündür bekliyoruz. Üstelik dağıtım merkezi aynı mahalledeyiz getirmeleri 10 dakika bile sürmez çok sorumsuzluk var, ihmal var.

  Yorum Yap
 14. Emrah Özata

  21 Eylül 2020 tarihinde Antalya dan İstanbula göndermiş olduğum kargo (ki içinde küçücük bir telefon kartı bulunmaktadır) 8 gün geçmiş olmasına rağmen hala alıcının eline geçmemiştir. Kargo takibinden kontrol ettiğimde 26 Eylül saat 07.57 de Esenyurt posta dağıtım merkezine gelmiş gözükmektedir.

  3 gündür Esenyurt posta dağıtım merkezinden dağıtıma çıkmamıştır. Güvercinle bile göndermiş olsaydım herhalde daha çabuk alıcıya ulaşırdı. El insaf ya insanları mağdur etmeye hakkınız var mı, telefonlara bile ulaşamıyoruz; bu nasıl bir hizmettir…

  Yorum Yap
 15. Hasan ÇELEBİ

  Takip no Adınıza düzenlenen sürücü belgeniz 09.07.2020 18:19 de 2606107795405 barkod numarası ile kabul edilmiş olup, en kısa surede tarafınıza teslim edilecektir. B001 bir haftadır evdeydim kargom gelecek diye takip ediyorum ev de yok yazmışlar boş arsamı kardeşim burası lütfen ciddiye alalım işinizi!

  Yorum Yap
 16. Nami Yeliz

  Sistemde kargom Esenyurt PDM geldiği gözüküyor. Hala dağıtıma çıkmadı. Şans eseri yolda bir PTT çalışanı gördüm ve durumu anlattım dağıtım yapılıyor mu diye sordum.

  Görevli eğer Esenyurt PDM ise gönderin dağıtım elemanı sıkıntısı var dedi. Geç gelebilir dedi, haydi dedim. Ya şimdi almaya geleceğim de bir ton kuyruk vardır.

  Yorum Yap
 17. Yunus Öztürk

  9 gün önce sipariş verdim daha kargon elime gelmedi. Bizi de mağdur durama bırakıyorsunuz, telefonlara da cevap vermiyorsunuz. İşinizi nasıl yapıyorsunuz sizin ürünüz de böyle geç gelse siz ne yapardınız?

  Yorum Yap
 18. Hikmet Soykenar

  11 Haziranda verilen kargo neden teslim edilmedi. Nasıl bir zihniyetsiniz. Telefonlara bakan yok. Kargo yolda mı şubede mi belli değil. Kargo takip KP02685495294 numaram bakın.

  Yorum Yap
 19. Hülya

  Kargom 2 haziranda yola çıktı ve bugün 6 haziran ses seda yok internetten takip ediyorum bir orda bir burada Yenibosna ve Esenyurt arası 1 saat 4 gündür kargo yok yarın pazar kim bilir kaç gün daha evde hapis kargo bekleyeceğim olmaz olsun böyle kargo şehir dışından başka şirket ile söylüyorum bir günde elimde ptt kargo ilk ve son olacak ? telefonu açın bari bu kadar olmaz artık ?

  Yorum Yap
 20. Adem Tekşan

  Bu kargom günlerdir bana niye ulaşmıyor. Hiç bir telefonunuza ulaşamıyoruz.

  Yorum Yap
 21. Kevser

  KP02600818375 urunumu alamıyorum telefonu açmıyorlar kesinlikle ulaşıp birşey soramıyorsun ürününü nasıl alabilirim vs dilemiyorsun şubenin onu 200 kusur insan dolu güvenlik akşama kadar boşuna bekleme diyor yine ürünü alamıyorsun ulaşabildiğim hiç bi insan yok kargom geri dönücek ve içinde kırılacak malzemeler var

  Yorum Yap
 22. aslı

  devlete sırtını dayamışlar müşteriyle kimse ilgilenmio

  Yorum Yap
 23. hilal

  1 hafta da 3 kez geldim kargo dağıtımı yok dediniz Ürün şuan geri gidiyor

  Yorum Yap
 24. Tamer

  kargom 5 gündür Esenyurt pdm ye gelmiş. kimse getirmiyor. telefona cevap vermiyorlar. şikayet açtım cevap vermiyorlar. bir daha bir ürün alırsam kargo ptt olursa almıyacağım.

  Yorum Yap
 25. Tutku Akçay

  Bu kadar kötü bir hizmet olamaz Esenyurt Pdm merkezine gelip dört gün orada kalıyor ulaşmak mümkün değil her gün de PTT ye geliş tarihi revize oluyor. Telefonları bile açmıyorlar.

  Yorum Yap
 26. FUNDA

  ne biçim bi kargo bu anlamıyorum ki sabahtan beri arıyorum ulaşamıyorum.. dünden beri hiç hareket yok şubede bekliyor.bugün teslim edilmesi gerekiyordu..

  Yorum Yap
 27. Özlem Avcı

  Yurt dışına çıkacağım, hafta sonu ne kimliğimi ne de pasaportumu getirmediler. Gelmedikleri halde adreste yoktunuz diyorlar.

  Yorum Yap
 28. Abit Katıkaya

  18 inde verilen kargom, Ayın 21 inde dağıtım merkezine gelmiş, 23 ü akşam olmuş gelen giden yok. Arıyorum telefonlara cevap veren yok. İstanbul içindeki kargo gönderisi 5 günde gelemedi. Allah sizleri bildiği gibi yapsın.

  Yorum Yap
 29. Şenol Yılmaz

  Bir kurum bu kadar düzgün bir şekilde çalışmaz. Bence açık adreste olmama rağmen türlü bahaneler ile gönderiyi ulaştıramıyorlar.

  Yorum Yap
 30. Burak Kavak

  Böyle bir şey olamaz ya 7 gündür İstanbul da olan kargo hala elime ulaşmadı. İnsanları mağdur etmekten başka bir şey değil bu.

  Yorum Yap
  1. Alya Balbay

   Burak Kavak acaba siparişin geldi mi benim bir türlü gelmiyor. Cevapta veren yok.

   Yorum Yap
 31. Zarife Maral

  Ptt dağıtıcılar işinizi neden düzgün yapmıyor da sadece sms gönderiyorsunuz eve neden kargom gelmiyor.

  Yorum Yap
 32. Elzem Özüberk

  Nasıl bir işletme muhatap bulamıyorsun sallabaşını al maaşını…

  Yorum Yap
  1. Kubilay Kasacı

   Elzem Özüberk herkese aynı ne yazık ki!

   Yorum Yap
 33. Salim Ayvazoğlu

  PTT kargodan beklediğim paketim maalesef elime ulaşmadı. İade ettiğimden bahsetmişsiniz ama görmediğim bir ürünü nasıl iade edebilirim. Bilmiyorum diyelim ki geldiniz kapıyı duymadım geri dönebilmem için bir not vs bir şeyde bırakılmadı. Nasıl bir dağıtım şekliniz var anlamadım konuyla ilgili gerekli makamlara şikâyetlerime devam edeceğim.

  Yorum Yap
 34. Belkız Karaçay

  Nasıl bir çalışma sisteminiz var çok merak ediyorum?

  Yorum Yap
  1. Ömer Çimen

   Belkız Karaçay ne yorum be ptt kargo ne kadar güzel çalışıyor ki vatandaşın işlerini şıp şak hallediveriyorlar. Çok büyük bir kurum olduğundan.

   Yorum Yap
 35. Şentürk Yılmaz

  Kargoları getirmemekten başka ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum ama telefonlarınız da cevap vermiyor.

  Yorum Yap
  1. Ömer Dinçer

   Bu nedir ya! Adamlara ulaşmak mümkün değil.

   Yorum Yap
   1. BAHAR

    İnsanlara zulümden başka bir şey yapmayan memurları koymuşlar soru bile sorulmuyor

    Yorum Yap
  2. Sefa Kıryayla

   Evet ya oturdukları yerde para kazanmak bu olsa gerek. Ayıp ya!

   Yorum Yap