PTT Kargo İle Nasıl Anlaşma Yapalır, İstenilen Belgeler Nedir?

Sürekli ve devamlı olarak kargo gönderimi yapıyor ve PTT Kargo ile anlaşmak istiyorsanız nasıl anlaşma yapılır ve istenilen bilgilerin neler olduğunu püf noktaları halinde sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

PTT Kargo İle Nasıl Anlaşma Yaparsınız?

PTT Kargo ile anlaşma yapmak için ilk olarak size tavsiyemiz bulunduğunuz ilde PTT başmüdürlüğüne, ilçede iseniz ilçenizde bulunan en yetkili PTT şubesine gitmenizi öneririz. Bunun nedeni ise şubeden yapılan anlaşmalar gerek şube çalışanın yetkisinin kısıtlı olması gerekse kendisine anlaşma için gelenlerin az olduğundan bilgisi olsun yetersiz kalabilmektedir.

Bunun yerine size en yakın olan en yetkili PTT binasına gitmek doğru bir karar olacaktır. Anlaşma sağlarsanız zaten sözleşmeniz de herhangi bir yerden adıma kargo kabulü yapılacaktır ibaresi olduğundan nereden olursa olsun il dışı da dâhil olmak üzere anlaşma numaranızla gönderi yapabilirsiniz.

PTT Kargo İle Nasıl Anlaşma Yapalır, İstenilen Belgeler Nedir?

Bu durumda en üst sizin anlaşma yeriniz gönderim ise her yer olacaktır. Diğer bir husus ise PTT kargo önceden tek taraflı anlaşma yapabiliyordu. Bu anlaşmayı Türkiye geneli olarak yaklaşık 3 sene önce PTT kaldırdı, şimdi tek taraflı anlaşma yapılmamakta. Tek taraflı anlamı ise sadece kilo ile gönderme sadece desi ile gönderme anlamına gelmektedir. Tek taraflı anlaşma yok yinede teklif edebilirsiniz.

Çift taraflı anlaşmada size PTT gönderilerinize göre indirim sağlayacaktır. Bu gönderiler aylık 50 üzerinden başlar ve üst sınırı yoktur. Ne kadar fazla ise gönderiniz o oradan PTT ile daha fazla indirim alırsınız. Elinizden geldiğince pazarlık yapmaya çalışınız. Anlaşma püf noktaları bu şekilde. Şimdi de istenilen belgelere bakalım.

Kargo Anlaşması İçin İstenilen Belgeler Nedir?

Esnaflar için vergi levhası fotokopisi, imza sürgüsü, oda sicil belgesi verilmektedir. İstenilen belgeler bunlardır ama yıllara göre değişiklik gösterdiğinden yine siz PTT’ye anlaşma için istenilenleri sormanızı tavsiye ederiz. Ayrıca E-Ticaret siteleri için özel indirim yapılabilmektedir. Vergi levhanızda İnternet satış ibaresi yer alması gerekli. Bunun sürüp sürmediğini de PTT sormanızı tavsiye ederiz.

Şuna Göre Sırala:

Yorum Yazın

Müşteri yorumları