PTT Kargo Karataş Merkezi Şube (Şahinbey, Gaziantep)

Adres: Şahintepe Mahallesi 133398. Nolu Cadde Numara: 13/C Şahinbey – Gaziantep
Telefon: 0 342 371 75 17
Telefon 2: 0 342 371 34 07
Faks: 0 342 371 34 06

PTT Kargo Karataş Merkezi şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Karataş Merkezi şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

40 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Fatma Kapan

  Dağıtıma çıkan arkadaş da müşteri hizmetlerini de işini yapmıyor. Türkiye’nin en geniş ulaşım ağı olan görünürdesiniz. Karşında insan yok insan. Sabahtan akşama kadar evde bulunuyor olmama rağmen dağıtıcı evde yoklar diye kayıt düşmüş. Ayın 12 sinde gelen ürün 4 gün sonra şubeden çıkıyor. Dağıtıma onda da evde bulamadık gelin şubeden alın oluyor.

  Yorum Yap
 2. Gül Fırat

  Şu yorumu yazarken bile arıyorum açan yok. Cuma günü merkeze gelen kargo pazartesi Karataş şubesine gideriliyor şu gün olmuş hala ortada yok. Eve tıkıldık temel ihtiyaçları bile almaya çıkamıyorum dışarı. İki günde Sivas’tan buraya gelen kargo hala elime ulaşamadı.

  Şube evime uzak gidemiyorum. Cumadan beri kargo bekliyorum. Arıyorum açan yok. Mailden de dönüş yapacaklarını sanmıyorum. Yani kendimiz mi gelmemiz lazım illa rezillik başka bir şey değil PTT’den istediğime bin pişman oldum.

  Yorum Yap
 3. Kemal Döner

  Ya 4 gündür kargom sizde getirin artık. Para da çekilmiş halen ürün gelmedi. Güneykentteyim 2 dakikalı yol bir türlü getiremediniz.

  Yorum Yap
 4. Şeref Tuncer

  Adana’dan verilen kargo 10 gün oldu hala gelmedi. Kargo hala Şahinbey şubesinde bekliyor. Bu kadar ilgisizlik olur.

  Yorum Yap
 5. Melis Bağcı

  Evim biraz uzak olduğu için hiçbir zaman bu şubeden gelen kargolar bana ulaşmıyor. Sürekli adreste yok deniliyor. Çok sorumsuz bir şube 4. kez gidip şubeden almak zorunda kaldım.

  Yorum Yap
 6. Leyla Ay

  Kargom elime sorunsuz ulaştı teşekkür ederim.

  Yorum Yap
 7. Mustafa Çatal

  Allah böyle kargoyu bildiği gibi yapsın. Bu kargodan bir daha bir şey sipariş vermeyeceğim. Arıyorum açmıyorlar belki 50 defa aradım hiç memnun değilim. Ya çalışanlar değiştirilsin ya da PTT kargo diye bir kargo markası olmasın.

  Yorum Yap
  1. Sümeyra Yıldız

   Mustafa Çatal dağıtımını yapmadığı halde evde yok diyen bir kargo firması ve asla telefonla ulaşamıyorsunuz. Gidip kargonuzu kendiniz almanız lazım bunu alışkanlık haline getirmişler.

   Yorum Yap
 8. Turgut Güngör

  Hep bu kargoyla sıkıntı yaşıyorum kargom ayın dördünden beri gelmiş bir hafta oldu dağıtıma çıkarmadılar. Arıyoruz açmıyorlar bu kadar da olmaz.

  Yorum Yap
 9. Hasan Akış

  Hiç yardımcı olmuyorsunuz. Paketim dün sizde olmasına rağmen hala bana ulaşmadı. Üç ayrı numarayı aradım kimse telefonu açmıyor. İşlerimi erteledim bundan dolayı kargo gelir diye evde bekliyorum.

  Yorum Yap
 10. Birol Akşeker

  Sınavım var. Bir buçuk hafta önce sipariş verdim hâlâ kargom gelmedi telefonu da açmıyorlar.

  Yorum Yap
 11. Mehmet Selva

  2 hafta oldu kargom gelmiyor. Her zaman bu kargoda sıkıntı yaşıyorum.

  Yorum Yap
 12. Enes Dinler

  Kargom 3 günde geldi, 5 gündür şubenizde bekliyor. Ne telefonlar bakılıyor ne kargolarla ilgili gelen bir mesaj var. Aynı günde sipariş verdim 4 günde geldi. Kargo bu 1,5 hafta oldu daha gelmedi.

  Yorum Yap
 13. Songül Çelikten

  8 gündür şubenize ulaşmış kargom gelmedi ve telefonlar hep meşgul kaç gündür arıyorum.

  Yorum Yap
 14. Deniz Karayel

  Telefona bakan yok ilgilenen yok özelleştirme adı altında satılan ne varsa iğrenç bir hal aldı. Bu ülkede sanki bedava çalışıyorsunuz isinizi hakkıyla yapmak bu kadar zor olmamalıdır.

  Bir daha kesinlikle ptt kargo ile kargo istemeyeceğim. Hakkımı helal etmiyorum şikayetler yetersiz kimi kime şikayet edeceğiz belli değil resmen paramızla rezil oluyoruz. Bu kadar olmaz ya 8gundur hâlâ kargo gelecek.

  Yorum Yap
 15. Muhammet Avni Küçük

  Rezalet! Ne zaman bana bu firmadan kargo gelse bir sorun çıkıyor. Bu seferde kargom teslim edildi görünüyor ama elimde hiçbir şey yok. Şubeyi arıyorum telefona bakan da yok

  Yorum Yap
 16. Seda Nisa Çadırcı

  Ayın 2 sinde şubenize gelen ürünümü 4 gündür teslim etmiyorsunuz kesinlikle sizin firmanızdan hiç memnun değilim. Biraz daha getirmediğiniz takdirde yasal tüm haklarımı kullanacağım.

  Yorum Yap
 17. Duru Kocabaş

  Berbat firma şube arıyorum ulaşılamıyor. Kargoyu dağıtıma çıkmıyorlar, ilgisizler.

  Yorum Yap
 18. Kıraç Sevici

  Kargom geldiğinde en az 4-5 gün şubede bekliyor. Yoğun olabilirsiniz bunu anlıyorum ama ne telefon ne mail hiçbir şekilde cevap alamıyoruz. Bir kere ben geldim kargomu almaya suratlar 5 karıştı. Sizin göreviniz bu görevinizi düzgün ve güler yüz ile yapın.

  Yorum Yap
 19. Fahriye Kahveci

  10 gündür şubede gelmedi kargomuz bir türlü. Kayıp ettiyseniz söyleyin kardeşim haberi olsun.

  Yorum Yap
 20. Ceren Kartal

  3 gündür size gelen kargoyu teslim etmediniz, neyi bekliyorsunuz anlamıyorum.

  Yorum Yap
 21. Gülcan Balbay

  Kargo şubeye geliyor ama ne hikmetse 3-4 günden aşağıya asla dağıtıma çıkmıyor. Ben anlamıyorum duasını mı okuyorsunuz ne yapıyorsunuz ?

  Yorum Yap
 22. İpek Baştopçu

  Berbat firma şube arıyorum ulaşılamıyor. Kargoyu dağıtıma çıkmıyorlar, ilgisizler.

  Yorum Yap
  1. Rumeysa Uçmak

   Aynen öyle bu kadar kalitesiz çirkin bir yer görmedim. 5 gündür dağıtıma çıkmasını bekliyorum.

   Yorum Yap
  2. Mevlüt Özdere

   İpek Baştopçu benim de 3 gündür ürün dağıtımda deniliyor Allah bildiği gibi yapsın böyle çalışmayı olmaz olsun. Oturduğunuz yerden para kazanmayın. Berbat bir kargo pişman oldum.

   Yorum Yap
 23. İsmail Erköne

  Allah sizi bildiği gibi yapsın.

  Yorum Yap
 24. Mustafa Şimşek

  Her konuda berbat bir ne telefona bakıyorlar ne gelen ne giden berbat!

  Yorum Yap
 25. Mehmet Çifçi

  01.10.2020 tarihinde kargom Karataş dağıtım merkezine geldi takipten görüyorum halen adresime teslimi yapılmadı.

  Yorum Yap
 26. Abdullah Doğan

  Selamun aleyküm güzel insanlar. Bugün cuma mübarek gün hep birlik olalım. Fakat bu telefonları niye koyunuz niye bakmıyorsunuz. 7. kata çimento çekiyorum güneşte çalışıyoruz. Allah korkarak görevinizi iyi yapın. Hak edin Allah için kimsenin günahına girmeyin Allah’a emanet olun.

  Yorum Yap
 27. Seycan Kır

  9 gün olmasına rağmen halen kargom gelmedi. Aramalarıma rağmen telefonlara hiçbir şekilde cevap verilmiyor.

  Yorum Yap
 28. Fatma Bozkurt

  Kargo size geldiği halde hiçbir şekilde dağıtıma çıkmadı olarak gözüküyor işinizin gerektirdiğini yapmak zorundasınız bizim kargonun peşine düşmemiz değil sizin işinizin başında olmanız gerekiyor o kadar aramama rağmen hiçbir şekilde cevap alamadım işinizi yapamıyorsanız bırakın!

  Yorum Yap
  1. İlksen Mortepe

   O kadar hakkısınız ki bütün sinirlerim bozuldu beklemekten ve cevap alamamaktan.

   Yorum Yap
 29. Dilek Gönül

  Yazılanlara katılıyorum berbat bir kargo PTT kargoların genelinde sıkıntı iş bilen yok ki orada ne yaptıkları da bilinmiyor. Telefona bakma zahmetinde bulunmuyorlar ben sabah saatlerinde aradım telefonu açıp meşgule verdiler. Berbat bir kargo ayın 14 kargo verilmiş ayın 21 oldu kargodan ses seda yok.

  Yorum Yap
 30. Nalan Işık

  Evde olduğum halde evde bulunamadı diyerek kargomu getirmiyorsunuz. Telefon açılmadı ve gelmediniz. Üstelik sitenin güvenliği de var. Daha önce adresime de başka teslimatlar yaptınız.

  Nasıl bir çalışma anlayışıdır bu durum. Adreste yok deniyor. Eğer geldiler ve ulaşamadılar ise kapımda neden geldiklerine dair bilgi notu yok.Çünkü evde idim. Bu kadar net. Ayrıca sizi aradığımda yukarıdaki telefonunuz cevap vermiyor. Neden ulaşılamıyor?

  Yorum Yap
 31. Mehmet Aslan

  Bu nasıl PTT KARGO. Evde olmama rağmen adres kapalı geçiyorsunuz. Ne kapım çalındı nede tlf aradınız.

  Yorum Yap
 32. Dilara

  3 gündür ısrarla aramalarıma rağmen telefona bakılmadı. Mesai saatleri içinde defalarca aramama rağmen telefonlarıma bakılmıyor iğrenç bir kargo.

  Yorum Yap
 33. Canan

  Mesai saatleri içersinde en az 15 kere aradım hiçbir şekilde tlfnuma bakılmadı evde olmama rağmen ürün şubeye geri dönmüş ne arama ne kapı çalma hiçbiri yok

  Yorum Yap
 34. Ganime

  Berbat bir kargo şirketi bütün kargolar eve gelmezden önce arıyorlar bunlarda tik yok

  Yorum Yap
 35. Bülent

  iş yerime ptt kartımı gönderilecekti ancak bütün gün iş yerinde olmama rağmen gelmedi kamera kayıtlarımda var ver dağıtan kişi sorumsuzca yerinde yoktur diyor kargomu iptal edin dedim de bana olmayacağını 2 ay beklemem gerektiği söylendi.

  Yorum Yap
 36. Elif

  sizin gibi kargo olmaz ptt miş bide beleş çalışıyosunuz bana sanki bi telefona dahi bakıl mıyo bir haftadır kargın gelmedi

  Yorum Yap