PTT Kargo Kayseri Merkezi Şube (Melikgazi, Kayseri)

Adres: Hunat Mahallesi Postalar Geçidi Caddesi Numara: 1 Melikgazi – Kayseri
Telefon: 0 352 221 27 91
Faks: 0 352 223 27 17

PTT Kargo Kayseri Merkezi şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Kayseri Merkezi şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

56 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Nimet Savur

  İzmir’den 2 günde Kayseri’ye ulaşan kargo 8 gündür dağıtımda gözüküp hala elime ulaşmadı arıyorum cevap vermiyorlar Bir kargo şirketine ulaşılmaz mı? Bunun en büyük örneği sizsiniz insanları mağdur ediyorsunuz biz boşuna mı kargo ücreti ödüyoruz? İşinizi diğer kargo şirketleri gibi hakkını vererek yapın zimmet edildi diye kimseyi oyalamayın. Bir daha PTT ye güvenmek gibi bir hata yapmam bu son olsun.

  Yorum Yap
 2. Osman Ozan

  28 Mayıs tarihinde Nevşehir’den Kayseri’ye gönderilen Kargo paketim 29 Mayısta Kayseri’de dağıtıma çıktı demesine rağmen hala bana ulaşmadı aradaki mesafe topu, topu 60 km yol gelecekler.

  Yorum Yap
 3. Nuran Kılıç

  Benim kargo ta bayramda verildi. Gelip, gelip geri götürüyorsunuz. Sadece kapı notu yanlış girmiş. 3 tür böyle yapıyorsunuz arıyorum telefonu açmıyorsunuz. Günlerdir evde kargo bekliyorum. Madem kargo geldi neden geri gidip ben mecburcuyum gidip PTT’den almaya telefon numara varr koli üstünde insan bir zahmet edip aramaz mı?

  Yorum Yap
 4. Betül Soytürk

  İstanbul’dan bir günde Kayseri PTT şubesi ne gelen kargom 10 gündür zimmet alındı diyor. Başka hiç işlem yapılmıyor. En uyduruk kargolar bile getirdi kargoları da koca PTT getiremedi. Daha ürün almam nasıl bir zimmet almaymış arkadaş dağıtın artık ya şu kargoları kaç şikâyet oluşturdum. Hiç dönen yok hizmet sıfır.

  Yorum Yap
 5. Kiraz Çakıcı

  Kargo teslim edilemedi, haber kâğıdı bırakıldı diyor. Kâğıt yok. Kargo nerede o bile belli değil.

  Yorum Yap
  1. Nur Kuzgun

   Kiraz Çakıcı evet kardeşim bu durumdan bende muzdaripim ya düzeltilebilir bunu yada şikayet edeceğim.

   Yorum Yap
 6. Gül Seymen

  İki gündür iade kabul edilmedi diyor. Dağıtıma çıkmış haberimiz yok gelmiş haberimiz yok nasıl olur. Evdeyken yasak varken gelmez kargo anlayamıyorum. Numaraya da ulaşamıyorum. Bu nasıl bir sistemdir.

  Yorum Yap
 7. Semra Aydın

  Kayseri’den şehir içi teslim edeceğim kargo 5 gündür hâlâ dağıtıma çıkmadı. Arıyoruz açan yok. Kargonun başına bir şey gelse haberimiz olmayacak. Lütfen kargomu dağıtıma çıkarıp teslim edin!

  Yorum Yap
  1. Beyza Cengiz

   Semra Aydın merhaba, ben de aynı durumdayım da kargonuz teslim edildi mi acaba?

   Yorum Yap
 8. Muhammed Fidan

  Benimde kargom Melikgazi şubesinde fakat adreste yok kâğıt bırakıldı deniliyor. Evden çıkmadık ve de kâğıt bırakılmamış. Postacı verilen adrese doğru dürüst gelmemiş. İşinizi düzgün yapın.

  Yorum Yap
 9. Mücahit Durdağ

  İstanbul’dan kargom geldi Kayseri PTT kargomu getiremedi rezalet bir durum keyfinize göre mi kargo dağıtıyorsunuz. İnsanlar kargo bekliyor sizden 3 gündür şehirdeki kargomu getiremediniz.

  Yorum Yap
 10. Günay Sert

  Kargom 6 gündür şubede bekliyor. Arıyorum kimse açmıyor. 2 3 kez arayınca direk meşgul çalıyor. Böyle rezillik anca Kayseri’ye yakışır.

  Yorum Yap
 11. Furkan Sakarya

  O kadar alış veriş yaptım ilk kez bu kadar işini düzgün yapmayan bir kargo şirketi görüyorum. Bir daha kargo şirketi PTT kargo olan bir yerden alış veriş yapmayacağım. Bu nedir!

  Yorum Yap
 12. Vahit Altaş

  Kargom 2 Mart saat 22.40 da hibe edildi diyor. Bugün 3 üncü gün hala aynı hiç bir hareket yok tek kelimeyle rezalet! Şubeye ulaşmış olan bir paket 3 gündür merkez deki bir adrese nasıl teslim edilmez? Ptt kargo = pişmanlık 👎 kim bilir daha kaç gün şubede bekleyecek.

  Yorum Yap
 13. Bilge Boztepe

  Bir hafta oldu Kayseri Melikgazi ilçesine gelmiş kargom halen elime ulaşmış değil ne zaman dağıtmayı düşünüyorsunuz acaba?

  Yorum Yap
 14. Osman Dursun

  Van ilinden çarşamba 17.2.2021 tarihinde verilen kargo bu gün 7.gün henüz gelmedi.18. Şubat perşembe günü Kocaeli’ye diğer kargoyla göndermiş olduğum kargo 3. gün olan Cumartesi adrese teslim edilmiş PTT kargo ne iş yapıyor da 7. gün oldu henüz kargom gelmedi.

  Şikayetimi ayrıca tarih ve kayıtlarıyla birlikte ulaştırma bakanlığına bildireceğim. Demek ki Devlete ait her kurum özelleştirilmeli ki düzgün hizmet yapılsın.

  Yorum Yap
 15. Fatma Köse

  Üç gündür kargoyu bekliyorum gelen giden yok Kargom dağıtıma çıkıyor ama ne hikmetse bana ulaşmadan geri dönüyor. Bu ne ya kaç kere oldu arıyoruz cevap veren yok yapamıyorsanız ya kardeşim bırakın.

  Yorum Yap
 16. Hasan Altay

  Tam bir rezalet ilgi yok, kargo yok, muhatap yok eşittir ptt kargo yazıklar olsun.

  Yorum Yap
 17. Semanur Açık

  Ürünüm bir aydır elinizde Aksaray’a gidecek, hala arıyorum açan yok eden yok. Şikayet ediyorum, makul bir dönüş yok. Bırakın yapmayın bu işi, hakkıyla ilgilenenler yapsın. Üç kuruş para alacaksınız diye insanlara bu sıkıntıyı vermeyin.

  Yorum Yap
 18. Mehmet Kutluata

  İstanbul’dan iki günde çıkan kargo Kayseri’de dört gündür elime ulaşmadı. Telefonla da ulaşmak mümkün değil nasıl iştir bu. Dört gündür takip ediyorum açıklama kısmına zimmet edildi yazılıyor her gün yenileniyor. Ama bize ulaşan bir ürün yok boşuna mı kargo ücreti ödüyoruz.

  Yorum Yap
 19. Nurettin Payas

  Kargom 26 Kasım 2020’de gelmesine rağmen haftadır ellerinde görünüyor. Telefonla ulaşamıyorum. Kargoyu neden bekletilir anlamak mümkün değil. Diğer kargo şirketleri Kayseri’ye yenince en geç ikinci gün elimizde oluyor. Bu nasıl kargo şirketi sizinle iş yapılmaz. Hakkını vererek iş yapmıyorsunuz insanları mağdur ediyorsunuz.

  Yorum Yap
 20. Yusuf Mete

  Bir kargo şirketine nasıl ulaşılamaz tam örneği sissiniz gerçekten. Kargom Kasım 18 de Kayseri ye geliyor ne bir iletişim ne bir haber ne bir kargo hareketliği var koskocaman Ankara şubesine bile tek arama ile ulaşılıyor gerçekten hiç mutlu değilim.

  Yorum Yap
 21. Fırat İzgi

  Kargom 1 haftadır ellerinde görünüyor. Telefona bakıyorlar ne de kargoyu getiriyorlar bu nasıl kargo şirketi sizinle iş yapılmaz. Hakkını vererek iş yapmıyorsunuz insanları mağdur ediyorsunuz.

  Yorum Yap
 22. Filiz Merdan

  Cuma gününden beri kargom gelmiş halen bana teslim edilmedi. Nu nasıl bir şey anlamadım. Telefonla arıyorum hep meşgul bakmıyorlar.

  Yorum Yap
 23. Savaş Bozdemir

  Devlet kurumları özelleşsin o zaman çalışırlar. Bu ne biçim iş açın şu telefonları maaşı hak edin.

  Yorum Yap
 24. Osman Özaydın

  Kayseri Melikgazi ptt de üç gündür kargo bekliyor. Neden ilçelere (incesu) sevkiyat yapmıyorsunuz. Bu işi yapamıyorsanız bırakın.

  Yorum Yap
 25. Gül Sancak

  Bu nasıl kargo şirketi arıyorum kargonuz şubede adrese bile gelmedi. Ben iş yerindeyim aranmadım bile gel al bu nasıl iş o zaman kargoculuğu biz yapalım ayıptır ya! Ben böyle bir kargo şirketi görmedim.

  Yorum Yap
 26. Sabri Erkuş

  Kardeşim yapamayacağınız işi neden alırsınız anlamam ki bu kadar başıboşluk Afrika ülkelerinde bile yok, muhatap bulamıyorsun. Arıyorsunuz cevap yok kargo eve gelecek gel al diye mesaj atıyorlar. Siz ne yapıyorsunuz arkadaşlar yoksa kasıtlı mı yapıyorsunuz. O oturduğunuz koltuklar babanızdan kalmadı. Yapamıyorsanız çekilin yapacak adamlar gelir. Bu davranışlarınız kamu kurumlarına zarar veriyor benden söylemesi.

  Yorum Yap
 27. Aybüke Kırkpınar

  Nasıl bir kurumsunuz, eve geldik yoktunuz diyorsunuz. Dört kişi yaşadığımız evde dışarı adım atmıyoruz, birde telefonlarımıza cevapta verilmiyor.

  Yorum Yap
 28. Tarık Şahin

  Karom kaç gündür bana ulaşmadı. Bu durumdan şikâyetçiyim. Kuryeye ulaşmak istesem ulaşamıyorum. Ulaşabilsem bizzat ben gideceğim almaya ama maalesef bilgi verende yok.

  Yorum Yap
 29. Eda Tanış

  Koskoca İstanbul’daki PTT şubelerini aradığımda muhatap bulabiliyorum fakat Kayseri’deki hiçbir PTT şubesi telefonlara bakmıyor. Bir derdiniz mi var sizin insanlarla işinizi mi sevmiyorsunuz ne bu bıkkınlık hizmeti sevmeme nefret ettirdiniz PTT şubelerinden.

  Yorum Yap
 30. Şerife Adalı

  Ayın 4 den beri kargo bekliyorum bu kadar duyarsızlık olur mu telefonlara bakmıyorsunuz müşteri temsilcisi 10 dakikadır müzik dinletiyor bu ne biçim iş kardeşim!

  Yorum Yap
 31. Sevda Şentürk

  Resmen nefret ettim şu PTT kargodan. Böyle başı buyruk ve ilgisizlik görmedim. 😡

  Yorum Yap
 32. Mehmet Pehlivan

  1 haftadır kargo gelecek acaba babanızın hayrına mı kargoları getiriyorsunuz. Karşılığında para alıyorsunuz. Diğer kargo şirketi 3 günde getirdi en önemlisi muhatap buluyorsun ama PTT kargo uyuyor.

  Yorum Yap
 33. Ahmet

  Böyle dandik bir kargo şirketi yok telefona bakan birileri bile yok

  Yorum Yap
 34. ADEM

  11,07,2020 tarihlerde kargo Kayseriye geldi fakat bir türlü dağıtıma çıkarılmadı. Kargo gelecek diye evden ayrılamıyoruz. Bilgilendirme yok aradığımızda telefona bakan yok. Kargoyu elden alalım dedik veren yok. Bu nasıl zihniyettir. Kargo rehin kaldı!

  Yorum Yap
 35. Tuba

  Benim de kargom 5 gündür kayserinin merkez dağıtım yerinde görünüyor ama bir türlü elime ulaşmadı. Ben de ana dağıtım yerine gidip elden teslim almak istemem rağmen ürünü teslim etmediler. Yarın adresime gelecekmiş. Yorum sizin. Bu ikidir bu kargo şirketi sıkıntı çıkarıyor.

  Yorum Yap
 36. Deniz

  Kargo şirketi diye adınızda yazmasın bari. Gerçekten işini yapmayan bir şirket.

  Yorum Yap
 37. Yavuz

  Sözde devletin kargo firması ama arandığında telefonlara cevap vermeyen dağıtımını beceremeyen bi kargo firması milleti bu kadar mağdur etmenize gerek yok

  Yorum Yap
 38. Süheyla

  Sizin gibi bir kargo şirketi daha görmedim. Kayseri de ne kadar şubeniz varsa tamamını aradım ama hiç biride açmadı. Birine bile ulaşılamazmı şaka gibisiniz resmen ya, çevre ilçe şubelerinize varana kadar aradım. Kargom gelmedi kimseye ulaşamıyorum. Bu işi yapamayacaksanız kapatın gitsin.

  Yorum Yap
  1. beste

   merhaba bende aynı sorunu yaşıyorumda somrak istedim geldimi kargonuz

   Yorum Yap
 39. Tülay

  Slm ankaraya karo nezaman teslim edilir

  Yorum Yap
 40. Melike

  Gerçekten çok ilgisizsiniz. Ürünüm 5 gündür dağıtımda ama hala gelmedi. Arıyorum cevap vermiyorlar veya meşgule atıyorlar Burada o kadar insanların hakkına giriyorlar yaptıkları şey hoş değil Umarım bir an önce bu durumu düzeltirler.

  Yorum Yap
 41. Yılmaz

  Sizin yaptığınız iş batsın

  Yorum Yap
  1. Fatma

   Kayserideki tüm şubeleri 3 gün boyunca aramama rağmen açan olmadı madem telefonlara bakmıyorsunuz

   Yorum Yap
 42. Özlem

  On gündür kargom elime geçmedi arıyorum açan yok bu nasıl bir kargo anlayışıdır anlamadım muhatap alınacak kimse yok bu kadar mı düşük kargo

  Yorum Yap
  1. Şükrü

   2 haftadır kargom gelmiyor arıyoruz açmıyorsunuz kargom malatyaya gitmiş geri gelmiş güya devletin kargosu beceremiyorsan siz bu işi yapmayın millette ona göre başının çaresine baksın

   Yorum Yap
 43. Kader

  Bune ya kargo yu arıyorum meşgul açan yok kargom halen elime ulaşmadı ben ilk kez böyle bir kargo ile karşılaşıyorum kargom gelmeden aramıyor ne zaman geleceği belli değil

  Yorum Yap
 44. ayten serin

  Bir mektubu dağıtma yapamayan bir PTT olabilir mi hele Kayseri şubesi

  Yorum Yap
 45. BÜŞRA ŞEN

  kargo getirdiğini iddia ettiği saatte iş yerimde bulunuyorum adreste yok diye not düşülüyor arayacak telefon yok sistem saçma sapan lanet olası bi kargo şirketi ptt.

  Yorum Yap
  1. Hüseyin

   Siparişim şubeye geleli 5 gün oldu hala zimmete alındı bilgisi yazıyor dağıtıma çıkmaz mı arkadaş.Hangi cagdayiz.yogunluk bahane bir iki gün olsa neyse.

   Yorum Yap
 46. Zuhal TEKİN

  hayatımda bu kadar düzensiz çalışan bir firma görmedim. telefonlara kimse bakmıyor. gönderim henüz ulaşmadı elime bugün ulaşack diye ssm geldi. gelen ürünüm 15 kg lık köpek maması. ürünü ben gidip alacaksam neden kargo ücreti ödüyorum.. elimde olsa ptt ile çalışmam ancak maalesef aldığım firma ptt ile çalışıyormuş. kargoculuk böle yapılmaz.

  Yorum Yap
 47. Mehmet Fırat

  Bana gönderilen kargo gelmediği halde geldi teslim edildi gözüküyor bu nasıl oluyor lütfen görevli arkadaşlar daha sorumlu şekilde çalışmaları gereklidir.

  Yorum Yap
 48. Mithat

  Bir haftadir kurye Kayseri’de dağıtıma çıkmıyor arıyoruz kimse telefonlara bakmıyor adam gibi hizmet veremiyorsaniz bırakın gidin

  Yorum Yap
 49. Rümeysa

  Çok ama çok yavaş geliyor, diyecek söz bulamıyorum size…

  Yorum Yap
 50. Duygu Bahan

  Kargom kayıp hangi şubede olduğu belli değil. Talas diye mesaj geliyor, Mimsin’e gönderiyorsunuz. Ve şimdide çarşıdaki şubeye pes doğrusu çok ilgilisiniz.

  Yorum Yap