PTT Kargo Malatya Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Malatya PİDM (Yeşilyurt, Malatya)

Adres: İnönü Mahallesi Yeşiltepe Yolu Sokak Numara: 1 Yeşilyurt – Malatya
Telefon: 0 422 324 07 39
Faks: 0 422 212 44 83

PTT Kargo Malatya Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Malatya PİDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Malatya Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Malatya PİDM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum Yazın

Müşteri yorumları

84 Müşteri Yorumu

 1. Eren

  Bir haftadır kargomuz Malatya da olduğu halde adresimize teslim edilmemiştir. PTT müdürlüğünü aradığımda yetkilisi bağlatamıyorum. Telefona çıkan bayanla muhatap oluyorum.

  Pandemiden dolayı diyorlar.bizde pandemiden dolayı evde yatmıyoruz. 8 ila 5 aradı çalışıyoruz. Gücün yetmiyorsa bu işi beceremiyorsan kargo kabul etmeyeceksin… Devletin kurumunu bu hale getirmeye kimsenin hakkı yok.

  Yanıtla
 2. Seda

  Kargom 1 haftadır şubede olmasına rağmen hala dağıtıma çıkmadı. Kendimiz gidip şubeden alalım desek o da olmuyor vermiyorlar kendi kargomuzu bize. Nasıl bir çalışma anlayışınız var anlamıyorum. Arıyoruz telefonlara da çıkan yok. İnsanları zor duruma sokuyorsunuz. Sizi CİMER’e şikayet edeceğim. Böyle sorumsuz çalışma prensibi olamaz.

  Yanıtla
 3. zeynep

  Bu nasıl bir sorumsuzluk kargo kaç gündür dağıtım merkezinde neden adreslere teslim etmiyorsunuz telefonlara bile cevap vermiyorsunuz bu kadar ihmalkarlık olmaz

  Yanıtla
 4. Sercan

  Nasıl çalışıyorsunuz anlamıyorum. Kargom 10 gündür PTT Dağıtım Merkezine geldi olarak görünüyor. Telefonlara cevap yok. Aldığım malzemelerin son kullanma tarihi geçmek üzere. Hiç muhatap bulamıyorum. PTT müşteri hizmetlerini aradım 444 1 788 ‘i şikayet ettim. Sizlerde şikayet edin. Tabi ordanda bir sonuç alamayacağımız kesin. Hiç kimsenin umrunda değil mağdurluğumuz.

  Yanıtla
 5. Emine karaman

  Ürünüm 14 gündür malatya ptt kargoda bekliyor zahmet edip eve getirmiyorlar iletişim numarası cevap vermiyor bu ne biçim sistem

  Yanıtla
 6. Melih

  Siz şimdi diyeceksiniz ki: “Eve geldik yoktunuz”. 10 gündür Malatyada bekleyen kargomuz var ve yüzlerce kişi şikayetçi olmuş sizden. Gerekli birimlere elbette şikayet edeceğim!

  Yanıtla
 7. Gülsüm

  1 haftadır kargom Malatya’da olmasına rağmen ulaştıramadınız. Bugün dağıtımda diye mesaj geldi tüm gün evde olmama rağmen adreste bulunamadığı için teslim edilemedi diyorsunuz. Nasıl bir çalışma prensibiniz var sürekli mağduriyet yaşatıyorsunuz insanlara.

  Yanıtla
 8. Perihan

  Bu nasıl bir kargo sistemi. İstanbul’dan iki gün de gelen ürün iki hafta oldu hala subenizde kaç defa aradım hep meşgule aldınız..bir daha asla sizinle iş yapmam. Berbat bir sisteminiz var

  Yanıtla
 9. miray

  9 gündür şubede bekleyen kargomu,almak için gittiğimde mesaileri bitmiş oluyor, öğle arasında oluyor. insan bir nöbetçi bırakır. herkes işini bırakıp gelemiyor. bu kadar sorumsuzluk olmaz. yapamayacaksanız firmalarla anlaşma yapmayın. telefonla da ulaşılamıyor.

  Yanıtla
 10. Bertan

  Bir kargoyu getirmek bu kadar zor olamaz ben almaya gittim onda bile zorluk çıkarıyolar keşke malatyadan istanbula gidip alacağım şeyi oradan alsaydım benim için daha kolay olurdu.

  Yanıtla
 11. belgin

  Çinliler işkence sistemini sizden öğrenmiş olmalı çin işkencesi gibisiniz nasıl saçma sapan bir yer bu.

  Yanıtla
 12. erdal

  nasıl bir sistem. 10 gündür ürün malatya da. sizi cimer e şikayet ettim. bundan sonra çalışırsınız

  Yanıtla
 13. Adem

  Samsundan Ankaraya aynı gün, Ankara dan Malatyaya 2.gün varan kargo, Malatyada şehir merkezinde 4.gün oldu ortada yok. Çilesiz merkez 15 dk. tüm yeşilyurt dolaşsa 1gün…ptt kargo Malatyada gecikmeli..

  Yanıtla
 14. Fatma

  1 haftadır Malatya’da olan kargomu bekliyorum. Almak için dağıtım merkezine gittim vermediniz! Bu nasıl bir kargo şirketi ya. Tam anlamıyla pişmanlıksınız! Şehir dışına çıkacağım kargom ortada yok!

  Yanıtla
 15. Hakan

  Böyle bir rezillik olamaz. Bir haftadır kargom şubeye geldiği halde dağıtıma çıkmamış. Sipariş ettiğim şehirden gidip alsam daha çabuk ulaşırdı elime. Personel eksiğiniz varsa personel alın kardeşim bu nedir ya! Üstelik telefonlara da çıkmıyorsunuz ne arayıp derdimizi anlatabiliyoruz ne de iletişime geçebiliyoruz.

  Yanıtla
 16. Gonca

  Ya ptt kargo bi kere şaşırt da zamanında getir şu kargoları gerçekten elimden geldiğince tercih etmiyorum ama şans eseri denk gelince illallah ettiriyorsunuz erzurumdan malatyaya 2 günde ulaşan kargo 10 gündür pidm’den evime ulaşamadı

  Yanıtla
 17. Gökhan

  Operatör meşgul diyor şaşırdım hiç bir birim telefona cevap vermiyor bu nasıl bir saçmalıktır.

  Yanıtla
 18. Veli

  11 gündür kargo Malatya’da ama 3km link yere ulaştıramıyor

  Yanıtla
 19. Aslı

  Sınava giricem ben kitabım hala elime ulaşmadı 1 haftadır şubeye gelmiş olmasına rağmen dağıtıma çıkmayan kargo. Sınav günü getirin kitabımı tamam mı. Arıyoruz ulaşamıyoruz da

  Yanıtla
 20. Betül

  Kargocunun teşrif edip kargomu getirmesini 1 haftadır bekliyorum. Aradığımızda da telefonu açıp, konuşmayıp yüzümüze kapatıyorlar. Böyle rezillik görülmedi. Tebrik ediyorum sizi alkışlıyorum. 10 numara 5 yıldız veriyorum. ?

  Yanıtla
 21. Burak

  Kaç gün oldu kargoyu eve getirmiyorsunuz.

  Yanıtla
 22. Sevda

  Kargom hangi şubede

  Yanıtla
 23. mustafa

  kargom 8 gündür şube getirme zahmetinde bulunmayacaksanız arayın biz gelip alalım

  Yanıtla
  1. Musa

   Kargomu getirin derhal! İşinizi iyi yapamıyorsunuz. Bi halta yaradığınız yoksa istifa edin. Başkaları çalışsın!

   Yanıtla
 24. Lale

  Telefonlara cevap verilmiyor. Kargom gelmiş 1 haftadır şubede bekliyor, bozulabilecek bir ürün… Bir daha PTT kargo anlaşmalı hiçbir firmadan alışveriş yapmayacağım.

  Yanıtla
 25. Can

  Kargoyu getirmezler, 2-3 hafta sonra getirdik bulamadık diye söylerler, telefonları kesinlikle açılmaz.

  Yanıtla
 26. Mert

  6 gun olfu kargo hala yok mubarek aydir calisanlara tolerans olsun dedik simdide ariyoruz bitane muhatap yok telefonlar hep kapali ve mesgul emeginiz sifir sizin

  Yanıtla
 27. Hülya

  Ne biçim bi yer Allah bildiği gibi yapsın işinzi doğru yapın yapmayacaksanız bırakın gidin

  Yanıtla
 28. osman

  Sizi nereye şikayet edebilirim! Hattınız hep meşgul kargomuz gelmedi? İşinizi yapmak zor geliyorsa bırakın bir sürü işsiz var ayıptır ya ben böyle bir şey görmedim

  Yanıtla
 29. Birtan

  Kargo 6 gündür şubede bekliyor gözüküyor. Acaba bir ara dağıtıma çıkmayı düşünüyor musunuz? En kötü çalışan kargo şirketisiniz.

  Yanıtla
 30. Duha

  Ürün aldım 6 gün oldu daha adresime gelmedi bu kadarda şey olmazya 1 haftadır bekliyoruz yazık günahtır

  Yanıtla
 31. Bedir

  Kargomu 10 gündür neden saklıyorsunuz anlamış değilim. İşini berbat yapan bir firmasınız gönderen Kişiler neden hala ısrarla pttyi kullanıyor anlamış değilim

  Yanıtla
 32. Çiçek

  Diyecek söz kalmıyor size yazıklar olsun günlerdir evdeyim kredi kartım getirilmiyor üstünede evde yok denilen ibare bırakılıyor yaptıgınız işe de sizede yazıklar olsun yapılan yorumlarıda begenmıyorsunuz

  Yanıtla
 33. Kübra

  Kargom kaç gündür ptt şubesinde neden dağıtıma çıkmıyor?

  Yanıtla
 34. Karatlı

  Adreste oldugum halde kargomu ulaştımayıp birde üstüne adreste yok diyip geri göndermişsiniz.. İşinizi düzgün yapmıycaksanız insanların emeklerini de hiç edip çöpe atmayın yazıkk bi o kadar da ayıp size..!!!

  Yanıtla
 35. filiz

  Adreste olduğum halde kargomu ulaştırmayıp birde üstüne adreste yok diyip geri göndermişsiniz. İşinizi düzgün yapmayacaksanız insanların emeklerini de hiç edip çöpe atmayın yazık bi o kadar da ayıp size..!

  Yanıtla
 36. Betül

  Ürünüm gelmesine rağmen 2 gündür bekletiyorsunuz. Ben üşenmeden gelip alıyorum kargo parası vermeme rağmen sizin işinizi de yapıyorum. Birde ürünümü patlatmışsınız nasıl bir firmasınız ya kendi kafanıza göre iş yapıyorsunuz Ayıp be

  Yanıtla
  1. NACİ

   Nereden aldınız kargonuzu benimde kargom varda nasıl alabilirim.

   Yanıtla
 37. Hasan

  Ürünüm kaç gündür gelmesine rağmen halen dağıtıma çıkarıp bana ulaştırmadılar. Yazık!

  Yanıtla
 38. Yasemin

  Ürünlerimizi zamanında teslim ediniz. Günlerce neden bekletiyorsunuz!

  Yanıtla
 39. Göknur

  kargoyu biz gelip alacaksak size kargo parası niye veriyoruz

  Yanıtla
 40. Hacer Ulutaş

  Her seferinde gelıp kargoyu bızım almamız gerekiyor. Bir kere de siz teslim edin. Kargonun gelmesi gereken en son günden bir hafta gecti hala getirmediniz. Evim dagıtın merkezine beş dakika. Bu kadar olmaz ya

  Yanıtla
 41. TUGRUL CANDAN

  Bir haftadır aynı il sınırı içerisindeki ürünü teslim edemediniz.

  Yanıtla
 42. Tarık

  6 günce önce malatyaya geldi kargom PTT yetkilileri ürünümü teslim etmedi Kapatın kardeşim dandik firmalar bile 2 günde teslim ederken sizin için 15-20 günlük süre normal olmuş. Kargoya dikkat etmeden almışım 15 gündür uğraşıyorum .

  Yanıtla
  1. Gizem

   Bende malatyadayım dün ulaşmış bugün gelmedi numarada yok burası!

   Yanıtla
 43. Raziye YOLAÇAN

  Pazartesi ptt kargo verdim iki gün oldu ellerine ulaşmamış ama hala ptt bekliyor neden ulaşmıyor acaba

  Yanıtla
 44. Senem DERİN

  Ya yapamıyorsanız kaldırın kargonuzu haftalardır kargo bekliyorum kaç tane kargom kayboldu şimdi sizi mahkemeye vermeye gidiyorum ürün alıyorum parasını ödüyorum karşı taraf gönderiyor fakat kargo elime gelmiyor şimdi gidip sizi şikayet etcem mahkemeye vericem yeter artık.

  Yanıtla
 45. Tekin

  kargom nerde 2 hafta oldu hala gelmedi dağıtıma ne zaman çıkacak ya

  Yanıtla
 46. Oğuz

  trendyoldan bir kazak aldım almaz olaydım 20 gün oldu kargoda şitketmi battı

  Yanıtla
 47. KADER

  Allah kimseyi bu ptt kargoya düşürmesin 9 gündür Malatya da kargom hala gelmedi

  Yanıtla
 48. Yasin

  Bu ne böyle kargom 12 gündür dağıtım merkezinde telefona cevap yok müşteri hizmetleri zimmet diyor.

  Yanıtla
 49. Nesrin

  Telefonlara cevap verilmiyor. Şikayetçiyim

  Yanıtla
 50. Pamuk

  Başkada birşey demiyorum 8 gündür bekletiliyor kargom ne telefona bakılıyor ne ediliyor şikayet oluşturdum 3 defa bir dönüş sağlanmadı. Şimdi tüketici hakem heyetine başvurumu yapıyorum.

  Yanıtla
  1. Özlem

   Kargom bir haftadır merkezde telefonlara da yanıt yok. Kargo hareketlerinde de merkezde diyor başka bir şey yok!

   Yanıtla
  2. yaser

   Bimere yazın çalışanların keyfi bi bozulsun

   Yanıtla
 51. Mustafa aslan

  ne ankarada ne malatyada hiç bir telefon numarasına ulaşamıyorum. Kargo 1 haftadır dağıtım merkezinde bekliyor. İlk özelleşmesi gereken yer PTT. Adamlar keyfe keder iş yapıyor

  Yanıtla
 52. Salih

  Diğer adrese sevk yazıyor bende, ne demek ki bu, ben başka adres vermedim.

  Yanıtla
  1. fatih

   Ulaştı mı kargonuz

   Yanıtla
 53. ahmet

  ptt özelleşmesi gereken ilk kurum. kimse işini yapmıyor

  Yanıtla
 54. turgay

  ye kürküm ye devlet kurumu böyle yaparsa şahıslar neler yapar neler 10 gün oldu tık yok muhattap yok

  Yanıtla
 55. Fayih

  20 gündür kargom MALATYA PİDEM ptt de bekliyor 3 defa geldim kargomu bulamıyorlar tertip düzen yok böyle bir labalılik görmedim devlet kurumlarının buraya el atmasını istiyorum

  Yanıtla
  1. metin

   Birde insanlarla dalga geçiyorlar, kargomu almaya gittim poşetlerdeymiş bugün vermezlermiş birde oradaki kadın bana gülerek, hepsiburda nın alacağı olsun PTT ile gönderiyor.

   Yanıtla
 56. mustafa

  10 gün oldu kargo hala zimmetli görünüyor 5 gün olmuş hala dağıtıma çıkarılmış boşuna devletin parasını yiyorsunuz orda hiç bir telefonu açmıyorlar ya açmaz lar yada bilerek açık bırakıyorlar ulaşılmıyor

  Yanıtla
 57. Aysun

  Bundan daha berbat bi ptt yok

  Yanıtla
 58. Melih

  Resmen dalga geçiyorlar insanlarla. Bir devlet kurumunun bu kadar sorumsuz olmasına söyleyecek başka sözüm yok..

  Yanıtla
 59. cemal

  berbat diğer kargo şirketleri iki günde ulaştırıyor ptt 10 gün oldu hala gelmedi

  Yanıtla
 60. yağmur

  paketim 10 gündür malatya pidm ulaşmış görünüyor sistem de ama hala gelen bişey yok. bu nasıl sorumsuzluk ya, günlerdir destek hattını arayıp şikayet oluşturuyorum bi işe yaradığı da yok. malatya da ki hiç bir ptt şubesi telefona bakmıyor. ptt müdürlüğü de aynı şekilde. paketim kaybolursa gelip şubeye her şeyi yapacam.

  Yanıtla
 61. Şahabettin selçuk

  Devlet kurumu diye güvendik 11 09 2019 tarihinde ist gönderilen kargo 18 09 2019 tarihi olmuş halen elime ulaşmadı yuh diyorum diğer kargo şirketleri 2 veya 3 günde ulaşırken 8 gün halen yok şikayet ediyorum muhatap yok

  Yanıtla
 62. Hilal

  Gerçek ten okadar sorumsuz bir sistemki kargom Malatya’ya geliyor görüyorum 4 gün sonra elime ulaşıyor e abi ben sizin keyfinizimi bekleyeceğim ne zaman canınız isterse o zaman mı getiriyorsunuz bu kargoları

  Yanıtla
 63. Şeyda

  Allah kimseyi bunlara bulaştırmasın.lanet olsun böyle firmaya.ne ulaşılabiliyor ne cevap vwren nasıl hizmettir.

  Yanıtla
 64. İsmail İSYAN

  Bir hafta dan fazla oldu kargo gelmedi 4 gündür bekliyor. Telefon ediyoruz cevap veren yok. Siz orada ne ne yapıyorsunuz. Sonra da maaş yetmiyor diye ağlıyorsunuz. Allah sizi bildiği gibi yapsın

  Yanıtla
 65. yasin

  1 haftadır kargomuz gelecek inşallah.telefonalra da bakmıyorlar.

  Yanıtla
 66. esra

  acaba ürün bizim elimize ulaşmayacak biz ordan gelip 1 hafta sonra alacaktık ne diye aps yaptık acaba sizi hem bimer e hem de cimer e şikayet edecem

  Yanıtla
  1. Veysel

   Ben ne diyeceğimi bilmiyorum denile bilecek ne varsa hepsini dedim arıyorum ulaşamıyorum kimse telefonlara bakmıyor bir haftayı geçti iki günden ulaşacaktı güya yazıklar olsun kazandığınız paralar helal mi düşünmek lazım

   Yanıtla
 67. Haci

  Ben kargom bir haftadır neden bekletiliyor hala

  Yanıtla
 68. MEHMET

  neden telefonlara bakılmıyor illa şikayet mi etmek gerek sizi

  Yanıtla
 69. Hakan ÇİL

  o telefon sizin ne işe yaradığını anlamanız için kondu açmak isteseniz bile açamıyasınız

  Yanıtla
 70. Hasan

  Su tlf sus diyemi aldiniz

  Yanıtla
 71. Adil

  Telefonlar sürekli meşgul. Hat düşmüyor. Düşünce de açılmıyor. O telefonlar neden varkii???

  Yanıtla
 72. Hasan SICAK

  İyi günler istanbuldan perşembe günü bir kargo yola çıktı cumartesi sabah pidime ulaştı darende ye ne zaman ulaşır

  Yanıtla
  1. Alaaddin Karakuş

   yeni ulaşmıştır ancak ptt hızına yetişilmiyor ki

   Yanıtla
 73. Tevfik ÇOBAN

  Geçen yıl gönderdiğim kargo PİDM merkezinde bekletilip geri döndürüldü. Bu sene gönderdiğim kargoya da KÖY DAĞITIMINA TABİ bekliyor diye bir bilgilendirme yapılmış. DİLEK MAHALLESİ köy mü? mahallemi? Yoksa sabır mı sınıyorsunuz?

  Yanıtla
 74. Kartal

  Telefonlara bakmayacaksanız ne diye numara koymuşsunuz akıllı ? Adamlar. Acaba daha saçma bi sistemle çalışan kurumlar var mı sizin gibi. Bir haftadır kargo yerinde sayıyor ne bir arama nede bir bilgi veren yada bilgi alacağımız yer.

  Yanıtla
  1. Hikmet Alkan

   Bu kafayla sizler bu kurumu daha çok satarsınız.

   Yanıtla