PTT Kargo Manisa Dağıtım ve Toplama Merkezi Manisa DTM (Yunusemre, Manisa)

Adres: Güzelyurt Mahallesi 5773. Sokak Numara: 2 Yunusemre – Manisa
Telefon: 0 236 211 11 99
Telefon 2: 0 236 211 65 97
Telefon 3: 0 236 211 01 65
Faks: 0 236 211 01 67

PTT Kargo Manisa Dağıtım ve Toplama Merkezi Manisa DTM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Manisa Dağıtım ve Toplama Merkezi Manisa DTM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

22 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Vahit Baykal

  Devlet kurumu olacak insanları nasıl mağdur ediyorlar. Ararsın açmazlar genel merkezi ararsın yok sistem sıkıntısı bilmem ne oyalarlar.

  Yorum Yap
 2. Esma Güler

  Pandemi var evdeyiz hep ama bir telefonla arama yok. Kapıya gelince sözde bulunmamışız insan zaruri ihtiyaç ekmek almaya inmiş olabilir bir arayın. Mesaj ertesi gün geliyor arayınca telefona cevap veren bir Allah’ın kulu yok. Gerçekten madem açılmayacak ne diye numara koydunuz.

  Yorum Yap
 3. Halil İbrahim Tahtalı

  KP03251773372 takip nolu kargonun sahibi H. İbrahim Tahtalı’yım. Mayıs 2021 başı Trentyol’dan 2 siparişim vardı. Siparişimin birisi diğer kargodan 5 Mayısta tarafıma teslim edildi. 2. siparişim 18 Mayıs Salı günü dahil hala tarafıma teslim edilmedi.

  EOKSIJEN TARAFINDAN 6 MAYIS PERŞEMBE GÜNÜ Telefonuma kargo kabulü yapıldığı 17 Mayıs pazartesi günü saat 08.43 de kargomun dağıtıma çıktığı aynı gün saat 16.20 de Sonnur Edebalı’ya teslim edildiği mesajı geldiği halde hala kargomu alamadım.

  Yaptığım kıyaslamada devlet ile özel sektörün farkı ayan beyan ortada. Devlet kuruluşları neden tercih edilmediği anlaşılıyor.

  Mayıs başı aynı gün bir firmaya 2 değişik mal siparişi verdim özel bir kargo firmasına verilen siparişim 5 Mayısta tarafıma teslim edildi. PTT kargoya verileni bugün 18 Mayıs halen bekliyorum. Ayrıca telefonlarda açılmıyor hiç bir şekilde kargo temsilcilerine ulaşamıyorum.

  Bu şikâyeti de üzüntümü belirtmek için yazıyorum. Genelde herkese hayırlı işler ve kolaylıklar diliyorum.

  Yorum Yap
 4. Veysi Akagün

  1 Allah’ın kulu yok mu şu telefonlara bakacak yazıklar olsun.

  Yorum Yap
 5. Sibel Gülbay

  Ben hayatımda böyle sorumsuzluk görmedim. Bu nasıl bir devlet dairesi ne telefonları açan var nede kargomla ilgili bilgi veren var. Haftalardır uğraşıyorum.

  Yorum Yap
 6. Nihat Çökek

  Tam bir hafta oldu kargom yok. Getirmeye de niyetiniz yok gibi duruyor. Telefonlara zaten bakan yok. Yazıklar olsun size.

  Yorum Yap
 7. Gül Ökmen

  Neden kimse telefonlara bakmıyor siz neden orada görev alıyorsunuz. Boş boşa oturmak için mi neden insanları mağdur ediyorsunuz.

  Yorum Yap
 8. Ozan Mıstık

  Yurtdışından gelen kargom Manisaya geleceğine Balıkesir’e gelir, veya dağıtımda evde olmama rağmen teslim edilemez. Ben giderim kargomu vermezler geri gider. 2 hafta kargo peşinde koştuğumu bilirim, ararım telefonu açmazlar, Allah kimseyi bunların eline düşürmesin.

  Yorum Yap
 9. Ayşenur Akpınar

  Neden hiçkimse bu telefonlara bakmıyor bizleri bu kadar mağdur etmenize gerek yok.

  Yorum Yap
 10. Ali Kolsuz

  Kargom zamanında gelmiyor. Telefonla ulaşamıyoruz. Böyle işini yapmayan bir kurum olamaz.

  Yorum Yap
 11. Hakan Çavuş

  Burası bir devlet kuruluşu diye biliyorum nerde bu çalışanlar bedava maaş almak oluyor mu? Çok mu meşgulsünüz yoksa telefona mı eliniz yetmiyor ayıp, ayıp siz bir devlet memurusunuz en çok sizin dikkat etmeniz gerekir.

  Yorum Yap
 12. Burak Arda

  14 yıldır farklı sitelerden aynı adres üzerinden alışveriş yapmış olmama rağmen ne hikmetse bir tek PTT kargo’da “hatalı adres” ibaresi gördüm. Adresim için “hatalı adres/eksik adres” gibi kendilerince uydurma bir sebep yazmışlar. Sabahtan beri kaç kez aradım Allah bilir, hiçbir telefonuma cevap verilmedi. Berbat ötesi bir şirket. İlk ve son kez denedim. Çevremdeki hiçbir kimseye de kullandırmayacağım. Yazıklar olsun

  Yorum Yap
 13. Bülent

  Böyle bir kargo şirketi görmedim kargoyu getirmeden bulunamadı yazıp gelin alın diye mesaj atıyor daha sonra ara, ara telefonları açmıyorlar.

  Yorum Yap
 14. AHMET

  Manisa PTT kargonun yunus emre ilçesini bütün telefonlarını aradım. Hiç birini de açmadılar sağ olsunlar!

  Yorum Yap
 15. James

  Customer service agents are unprofessional, that is if they pick calls at all.

  Yorum Yap
  1. mehmet

   James, turkish customer service is better from there.

   Merak edenler için James müşteri hizmetleri iyi değil yazmış. Cevap olarak bende türk müşteri hizmetleri oradan iyidir yazdım.

   Yorum Yap
 16. Deniz

  Telefonları açmıyorlar

  Yorum Yap
 17. Gökçe

  Allah eskaza bidaha bu ptt illetine bulaştırmasın

  Yorum Yap
 18. kübra

  Bunlardan daha rezil bir kurum olamaz kimse telefonu açmıyor!!!

  Yorum Yap
 19. serap

  telefonları açmıyorlar.

  Yorum Yap
 20. salih

  Manisa tekstilciler sitesindeki şube cumartesi acık mı?

  Yorum Yap
  1. Oktay Okumuş

   Ptt kargo kadar kötü çalışan bir kargo şirketi görmedim. Ne telefon açıyorlar. Ne de gelen kargoyu getiriyorlar. Yapamayacaklarsa kapatsınlar ki bizde mağdur olmayalım. Yazık başka bir şey demiyorum.

   Yorum Yap