PTT Kargo Mevlana Posta İşleme Merkezi Müdürlüğü PİM (Karatay, Konya)

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Adana – Ereğli Çevre Yolu Numara: 42 Karatay – Konya
Telefon: 0 332 342 43 33
Faks: 0 332 342 43 56

PTT Kargo Mevlana Posta İşleme Merkezi Müdürlüğü PİM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Mevlana Posta İşleme Merkezi Müdürlüğü PİM’de yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

12 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Mustafa Gürkan Toktaş

  Adrese teslim ürün aldım. Konya Mevlana Posta Kargo İşletme Müdürlüğü Şubeden almamı söylüyorlar. Şubeden alacaksam neden adrese teslim hizmeti var. Orada çalışanların görevi ne anlamadım.

  Kargo geliyor adrese getirmeden şubeden alın diyorlar. Üstüne üstlük PTT kargo şubesinin bulunduğu yere şehir ulaşım yok. Devlet kurumunun yaptığına bak. Hiç bir işe yaramayan bir hizmet var. Alışveriş yaptığım şirket PTT ile çalıştığı için başka alternatifim yok. Adrese teslim ücreti veriyorum. Gümrük vergisi veriyorum. Üstüne üstlük şubeye gidip almamı söylüyorlar. Bu kadarı ayıp değil mi?

  Yorum Yap
 2. Tarık Pek

  10 gündür neden kargolar dağıtıma çıkmaz. Madem o telefonlara bakılmayacak kapatın dükkânı bitsin. Bu nasıl bir sorumsuzluktur.

  Yorum Yap
 3. Tuğba Bozdemir

  Beş gündür Konya’da duran paketlerim evime hâlâ gelmiyor. Telefonu açan yok hep meşgul. PTT Mevlana şubesi şikâyetçiyim. On gün oldu sipariş vereli.

  Yorum Yap
 4. Melike Kaya

  Benim bir kargom vardı da 1 hafta önce teslim edilmesi gereken halen gelmedi. Telefonu açsanız bunu diyeceğim. Gerisi de sürpriz olsun.

  Yorum Yap
 5. Mesut Demirçalı

  Gerçekten rezalet evde olduğumuz halde geldik bulamadık diyorlar. Birde utanmadan kargo geri gitti. Yapamayacaksanız bu işi bırakın anlayanlar yapsın ve utanmadan telefonlara bakmıyorlar.

  Yorum Yap
 6. Kübra Çiftci

  Gerçekten rezalet! Bu PTT telefonlarına neden ulaşılamıyor yahu? Ankara’dan gelen kargo 3 gündür sözde dağıtıma verilmiş, ama tık yok. Kaç gün daha ev bekleyeceğiz. Bu duruma acil el atın lütfen gerçekten sinir bozucu!

  Yorum Yap
 7. Fatih Turgut

  Beş gündür kargom şubede. Teslimata çıkmadı, adrese gelen olmadı, not bırakan bilgi veren olmadı, telefonlara ulaşmak imkânsız üstü kare ve şimdi kargo iade 2020 deyiz ve çok yazık!

  Yorum Yap
 8. Fatih

  Bu işi yapmayacaksanız niye uğraşıyorsunuz urun konyaya geleli 5 gün oldu hala getireceksiniz hayvanlarıma bir şey olursa sorumlusu sizsiniz iptalde edemiyoruz getirin artik su kargoyu ayıp ya

  Yorum Yap
 9. Nihal

  Ankaradan gelen Kargo aynı gün oradan çıkıyor..Fakat Konya Mevlana Kargo bölümünde 4 günden beri bekliyor bu Kargo … Getirmeyecekseniz telefon edin de almaya gelelim. Bu nedir ya ?

  Yorum Yap
 10. şeyma

  5 gündür kargom şubede neden dağıtıma çıkmıyor merak ediyorum telefona bakan yok bu nasıl bir kargo şirketi rezalet

  Yorum Yap
 11. METİN

  istanbuldan 1 günde gelen kargo konya içine kaç günde gelir. telefon açarız bakmazsınız kargonun akıbeti belli değil, kaç gün daha evde kargo bekleyeceğiz gelecek diye bu nasıl bir hizmettir

  Yorum Yap
 12. Hüseyin

  Sizin gibi kargo şirketi olmaz olsun kaç gündür kargomun peşinde koşuyorum. Ptt den kimse telefona bakmıyor gerekli açıklama ve bilgi aktarılmıyor.

  Yorum Yap