PTT Kargo Trabzon Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Trabzon PİDM (Ortahisar, Trabzon)

Adres: Yalıncak Mahallesi Yalıncak Rize Caddesi Numara: 92 Ortahisar – Trabzon
Telefon: 0 462 334 06 46
Faks: 0 462 334 06 79

PTT Kargo Trabzon Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Trabzon PİDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Trabzon Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Trabzon PİDM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

59 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Fatma Sevil

  Kargom Cuma akşam şubenize ulaşmış bana ne zaman gelir belli değil. Mesaj atsanız ben gelip alsam olmaz mı sanki. Önemli bir şey olmasa acele etmezdim ama kimlik olunca acil oluyor.

  Yorum Yap
 2. Nagihan Edagül

  Çok mu çalıştınız da kapattınız şubeyi ben böyle bir şey görmedim yazık ki çok yazık insanlara bunu yapmaya hakkınız yok. Hastayım ihtiyacım 10 dakikalık yola gelemiyor beni hasta, hasta dışarı çıkardınız. Kesinlikle hakkımı helal etmiyorum.

  Bu şehre geleli 3 aya yakın oldu kendi memleketinde bu kadar zorluk yaşayan bir halk görmedim. 10 dakikalık yola gelmesi haftalar alıyormuş acilse şubeden alın diyorlar. Böyle bir rahatlık olmaz olamaz. B kadar insanı mağdur etmeye hakkınız yok. Yan gelip yatacaksanız şubeyi tamamen kapatın sonsuza kadar yatın.

  Yorum Yap
 3. Hamza Çiçek

  KP02935969261 ve KP02935973688 TRABZON P.İ.D.M 07.11.2020 tarihinde Trabzon merkeze ulaşmış olan iki adet kargo gönderilerin KP02935973688 numaralı olan 10.11.2020 tarihinde teslim edilmiş olup. KP02935969261 olan diğer bir gönderinin ne zaman teslim edileceğiyle ilgili olarak, ilgili kurum 0 462 334 06 46 veya 4441788 kanallarıyla hiçbir şekilde iletişim kurulamamaktadır.

  Yorum Yap
 4. Fırat Bayraktar

  1 Kasım da Trabzon’a ulaşan kargo 10 Kasım ve daha teslim edilmedi. Kaplumbağa’ya yüklense eminim menzile varmıştı. Ödenen maaşlara ve yakılan benzinler çok yazık.

  Yorum Yap
 5. Ayşe Temel

  Burada bir iş yapıyorsunuz, karşılığında maaş alıyorsunuz. Buradan ekmek yiyorsunuz. Kargom 10 gün oldu hale bekliyor. Sonrada geldik adresinizde bulamadık diye aslı olmayan mesajı paylaşacaksınız. Sonunda ben yollara düşerek işten arta kalan zamanım olursa kargomu alma derdine düşeceğim. Bunu bana kaç kez yaşattınız. Hakkımı size helal etmiyorum size çünkü çok doldum.

  Yorum Yap
 6. Bülent Sapan

  PİDM telefonları meşgule almış çalsa da açan olmuyor. Vergilerimizle iş yapılması için atanan bu personelin görevlerini kötüye kullanıyorlar. Cimere şikayette bulundum.

  Yorum Yap
 7. Hatice Pektaş

  21/10/2020 tarihinde Trabzon’ a ulaşan ürünüm bugün itibariyle 9 gündür elime ulaşmadı. Trabzon P.İ.D.M. işin kolayını bulmuş, telefonunu meşgule almış. Hizmet anlayışları ne zaman değişecek acaba…

  Yorum Yap
 8. Cengiz Kaynarca

  12.10.2020 tarihli kargom hala taşımada görünmekte. Tüm aramalarıma rağmen hiç bir geri dönüş alamamaktayım. Aldığım ürün aciliyet teşkil eden bir ürün olabilir. 15 gün olmuş hala teslim edilmemiş. Ciddi anlamda her seferinde ptt mağduriyeti yaşamaktan yoruldum.

  Yorum Yap
 9. Ferit Yurtsever

  18.10.2019 tarihinde Trabzon merkeze gelen kargo hala teslim edilmedi. Attığınız zaman mangalda kül bırakmayan çalışanlar kargonda yiyecek maddesi var bozulduktan sonra mı teslim etmeyi düşünüyorsunuz. Nasıl bir zihniyetle özel kargolarla rekabet etmeyi düşünüyorsunuz. Fiyatlarınız ucuz öylemi özelleştirdiniz kenara çekildiniz. Şimdiki hizmet anlayışınız çok iş az eleman, az lojistik ve çok para doğrumu doğru…

  Yorum Yap
 10. Kemal Aydoğdu

  Trabzon’a 1 günde gelen kargom, P.İ.D.M’de zimmete alındı denilerek beklemeye alındı. Akıbeti hakkında bilgi almak için aradığım 4441788 nolu Müşteri hizmetleri telefonuna, cevap verme süresi ortalama 10 dakika denilmesine rağmen şu anda 25 dakika geçti, halen bakan yok. Ne yapmaya çalışıyorsunuz? PTT taşra şubeleri ayrı bir dert, bilgi edinmek için kurulan müşteri hizmetlerine ulaşmak ayrı bir dert! Yazıklar olsun!

  Yorum Yap
 11. Aylin

  Nefret olsun yapacağınız ise ya böyle bir rezillik olamaz istanbuldan trabzona 1 günde gelen paket trabzondan yomraya gelemedi 1 hafta oldu ya sınav geçtikten sonra çözerim artik denemeleri rezilsiniz!

  Yorum Yap
  1. Betül Atsız

   Bende aynı durumu yaşıyorum on gündür zimmete alındı dağıtıma çıkmıyor. Bu nasıl iş anlamadık.

   Yorum Yap
 12. Ramazan

  KBU söylediğim Trabzon ili yazıklar olsun kocaman PTT ülkenin PTT kargo bölümünde bir kişi telefon açmaz mı böyle başıboş rezillik olmaz!

  Yorum Yap
 13. Demet

  Biri 3 ünde biri 5 inde PİDM ye gelen paketlerimi hala beklemekteyim, tele cevap vermezler,ararsın şikayet hattını onlarda seni baya tel de bekletirler, sonra nihayet açarlar halini anlatırsın karşı tarafa onlar da PİDM ye yazı gönderirler,şikayetini çağrı merkezindeki müşteri temsilcisine anlatırsın,kısacası kimseye bu PİDMyi şikayet edemiyoruz, hepsi aynı kapıya çıkıyor ne de olsa….

  PTT kendine gel artık, bizimle ayaktasın bunu unutma, pandemiyi de bahane etme, getireceksen getir artık kargolarımızı, işte o kadar.

  Yorum Yap
  1. Demet Mumcu

   Bugün bizzat gidip aldık kargolarımızı ve anladık ki eleman yetersiz ve oradaki çalışanların hali içler acısı, Müdürle de görüştük eleman yetersizliğinden kaynaklı bu sorun dedi ve o da bize çaresizliğini gösterdi. Kısacası iş devletimizde bitiyor bunu geç de olsa pidm de ki manzarayı bizzat kendimiz gidip gördük, bu çalışanlar da insan ve lütfen onların da işini biraz da olsa hafifletin, ne onları haddinden fazla yorun ne de bizi bu süreçte mağdur edin!

   Yorum Yap
   1. Mustafa

    Nerde bu ana dağıtım merkezi gidip alsam?

    Yorum Yap
   2. Birsen

    Merkezden kendimiz alabiliyor muyuz?

    Yorum Yap
 14. Deniz

  5 gündür trabzonda olan kargomu beklediğim için çok beklediğimi sanıyordum. Benden daha çok bekleyen de varmış. Sabahtan beri arıyorum. Telefonlara bakılmıyor. Bu ne sorumsuzluktur ne işbilmezliktir böyle.

  Yorum Yap
 15. Enes

  Bu nasıl bir iştir kargom 6 temmuzda trabzon geldi bugün 16 temmuz hala kargom zimmette bu kadar zor mu trabzon meydana bir kargonun gelmesi kimsede telefona bakmıyor napalım kime şikayet edelim ayıptır rezilliktir.

  Yorum Yap
  1. Cevdet Açık

   Ana merkezi nerede Trabzon P.İ.D.M biliyor musunuz?

   Yorum Yap
   1. Hadi Kaynar

    Ana merkezi sayfada yazılı olan adresdir.

    Yorum Yap
   2. Fatma Yalçın

    Ramada Oteli (Rize İstikametinde) geçtikten sonra hemen yol kenarında, ama PTT rezil bir işletme haline geldi.

    Yorum Yap
 16. Yasemin

  Aynı şube de 2 paketimin olması ve birinin getirilmesi nasıl bir sorumsuzluk. Arasan açan yok. Trabzon pidm ile cevahir avm arasında 3 dk lık yol mesafesi neden 1 hafta sürer. Neden bir işlem yapılmadan zimmet te bekler. Yoğunsa personel alacaksın. İşini bilmeyen adamlar işbaşına geçerse böyle hizmet olur.

  Yorum Yap
 17. Selim

  Böyle gereksiz bir kargo şirketi yok 10 gündür bir kargo gelmedi ben gittim almaya beyefendiler uğraşmamak için atamayla biz yarın getiririz dediler şuan ana bayisini aradım ve bana hala kargo çıkarıldığı görünüyor.

  Yorum Yap
 18. serkan

  kimse telefonlara bakmıyor şikayet kaydı oluşturuyoruz kimse dönüş yapmıyor antalyadan 15/06/2020 antalyadan verilen kargo 17/06/2020 de trabzon p.i.m e ulaştı 8 gündür teslim olmadı şehir içi 8 günde kargo gelmedi.

  Öncelik istemiyorum kargo 8 gündür bekliyor kime söyleyelim, ne yapalım?

  Yorum Yap
 19. yasemin

  Istisnasiz her gelen kargomu gidip dağıtım merkezinden kendim aldım. Ayıptır ya trabzona 2 günde gelen kargo 10 gün bekler mi. Adresim de KTÜ yani sanki dağın başında oturuyoruz.

  Yorum Yap
 20. Aysun

  Ucuz diye prt ile alış veriş yaptım mağdur oldum. illa cimere şikayetmi etmek gerekiyor anlamıyorum

  Yorum Yap
 21. Belkıs

  4 Haziran’da Trabzon Posta İşleme Merkezi’ne gelen kargom, 9 Haziran’a kadar orada bekliyor. “Köy Dağıtımına Tabi Bekliyor” diye bir ibare var. Köy dediğin, 1 Nolu Bostancı Mahallesi. Ankara’dan iki günde Trabzon’a gelen kargo, Trabzon’dan 5 kilometre ötedeki mahalleye ulaştırılamıyor. Telefonlara de cevap verilmiyor. Olacak iş değil.

  Yorum Yap
 22. Nuray

  8 Mayıs 2020’de Trabzon’a gelen kargom 15 Mayıs 2020 itibariyle henüz elime ulaşmadı. Sabırla bekliyorum.

  Yorum Yap
 23. Nurullah

  10 gündür kargom gelmiyor. ALLAH ptt kargoyu bildiği gibi yapsın

  Yorum Yap
 24. Onur

  2 günde Trabzona gelen paket 5 gündür adresime gelmiyor. Bundan sonra parasını verip farklı şirketle isteyeceğım kargolarımı. Ptt kargo ile çalışmayın.

  Yorum Yap
 25. Ali

  Ptt harika

  Yorum Yap
 26. ilya

  28 şubat cuma trabzon pidm ‘ye gelmiş kargo,bugün 5 mart perşembe bakalım ne zaman gelecek…

  Yorum Yap
 27. zeynep

  tüketici hakları anlar mı bu işten dersim var dersim gönderin artık

  Yorum Yap
 28. Erdoğan birinci

  20 şubatta İstanbuldan çıkan paket 24ünde Trabzon ana depoya ulaşıyor, bu gün ayın 27si ve akşam oldu 3gün bitti şehir içi dağıtımı yapılmadı hala siz bence bu işi yapmayın. Bu iş sizin işiniz değil! Çokta uygun fiyat yok zaten sizde! Bundan sonra asla..!

  Yorum Yap
 29. ayşe

  Nasıl rezalet bir iletişim hattınız var telefonlara bakılmıyor. Görevinizi yapmayacaksanız o koltuklarda ne işiniz var?

  Yorum Yap
 30. remzi

  BU PTT hizmeti nasıl bişey ya 50 defa aradım acan bir şahıs bile yok ya böyle tembel ne calısan nede insan gördüm yaöyle olmaz şikayetim CİMERE BİMERE Heryere olacak

  Yorum Yap
 31. hülya

  Kesinlikle şaşkınim. Bu PTT şubesine telefondan ulaşmak mümkün değil.5 gündür bekliyor kargo. Ayıptır kardeşim.

  Yorum Yap
 32. İlkgül

  8 ocaktan beri pidm de olan kargomun iletilmesini bekliyorum….ne tlf cevap var nede bilgi veren….inanın tokattan gidip alsaydım daha erken olurdu…bari ne zaman göndereceksiniz onu haber söyleyin

  Yorum Yap
 33. Tuba

  Adrese uğramadan, zili çalmadan nasıl ‘Adreste yok’ diyebiliyorsunuz.. Bu nasıl oturduğun yerden para kazanma sistemidir bu ya!

  Yorum Yap
 34. gül

  Neden hala kargom sb dağıtıma çıkmamış bugün 8 gün tel cv yok hep nasıl bir çalışma sisteminiz var ürünü sizin hatalarınızı ben ödemek zorundamiyim.

  Yorum Yap
 35. hande

  5 gündür de benim kargom beklemede bugun yarın gelmezse küf tutacak heralde bir kişiyede ulaşılmıyor ki arkadaş niye böyle desin bişe böyle rezillik olamaz

  Yorum Yap
 36. fatma

  Nasıl vurdumduymaz bir kurumsunuz! 14 Aralıkta çıkan kargom 5 gündür gelmedi. Gelmediği gibi her hangi bir bilgi de verilmedi. Asla telefonlara cevap verilmiyor! Ve sizler de memuruz diye geçiniyorsunuz.

  Yorum Yap
 37. elif

  Bu nasıl iştir telefnlara bile bakılmıyor ararnmıyor evde bulmamadık deniyor evde üç kişi var nasıl bişey bu beceremiyorsanız yapmayın ya da telefona muhattap olacak birini koyun teefone bakmamak nedir 15 gündür bir çocuk bezini getiremediniz. Allah sizi bildiği gibi yapsın rezil ettiniz.

  Yorum Yap
 38. Hakkı

  Eleman mı yok arkadaşım 7 gündür gelmeyen kargo olur mu neyi bekliyor o kargo deponuzda küflenmesini mi bekliyorsunuz.

  Yorum Yap
 39. Zeynep

  2 günde de elinizde olur diye kargoya verdiler hala istanbulda gözüküyor 2 gün değil kargoya verildiğine 6 gün oldu telefona cevap veren yok

  Yorum Yap
 40. umut

  bence bu işi yapmak zorunda değilsiniz. fındık yetiştirin hayvancılıkla falan uğraşın ama lütfen kargo işini bırakın

  Yorum Yap
 41. ümit hakan

  Şu trabzon postanesi kadar sorumsuz bir yer yok. Postayı 5 gündür beklettiriyorsunuz ne anlıyorsunuz bundan arıyorum tel ulaşılamıyor tel acan yok .

  Yorum Yap
 42. yalçın

  Trabzon Ptt şubeleri işlerini düzgün yapmıyor. Devlete bağlılar diyemi bilmem ama acil kendilerine gelmeleri gerek.

  Yorum Yap
 43. Burhan

  Kargom 5 gündür şubede bekliyor.Para almasını biliyorsunuz.Ne ciddiyesiz bir şube

  Yorum Yap
 44. süleyman

  burası ptt kargo mu kargosuz ptt mi yeter artık ptt kargo bu yaptığın

  Yorum Yap
 45. şahin

  bir kere de aramadan getirin be

  Yorum Yap
 46. Cevdet

  bu kadar işini berbat yapan başka bi kurum asla yoktur hayırdır bana gelen kargomun sizde bekletmenizin mantığı ne ayrıca subelerinize ulaşmak başsavcıya ulaşmaktan daha zor trabzon dağıtım ağı acil olarak ciddi uyarılmalı sürekli yaşıyoruz ve en ufak bir iyileştirme yok personeliniz vasıfsız

  Yorum Yap
 47. Tarık

  Size ulaşan kargoyu neden bekletiyorsunuz olgunlaşmasını mı beklemiyorsunuz. PTT kargo kadar işini berbat yapan daha yok.

  Yorum Yap
 48. Taner

  28.09.2018 tarihinde zimmete alınmış kargo. Ama zimmetinize geçirdiniz herhalde amiyane tabirle.

  Yorum Yap
 49. Şükriye

  21 inde elinize gelen kargomu ne zaman getirmeyi düşünüyor sunuz 7 gündür elinizde korkuyorum getirmeden geri gotureceksiniz

  Yorum Yap
 50. NERMİN

  Sipariş verdiğim ürünü eve getirmeden evde bulunmadığımızı anlayarak başka bir şubeye bırakan arkadaşımı tebrik ediyor, kendisini allaha havale ediyorum. iş ahlakı bu olsa gerek

  Yorum Yap
  1. Yasemin Öncü

   Bu nedir ya bu şubede bir Allah kulu telefonu açmaz mı ya!

   Yorum Yap
   1. Davut Aktürk

    Hizmet kalitesi gereği kayıt ediyorlar. Hizmet yok ki kalite olsun. Bir aydır kargo beklemede. Muhatap olmadığı gibi telefonlar açılmıyor.

    Yorum Yap