PTT Kargo Uluslararası Kargo İşleme Merkezi PTT UKİM (Başakşehir, İstanbul)

Adres: Ziya Gölkalp Mahallesi Bedrettin Dalan Bulvarı Atkosan Sanayi Sitesi 2. Kısım E Blok Başakşehir – İstanbul
Telefon: 0 212 567 65 65
Faks: 0 212 544 91 41

PTT Kargo Uluslararası Kargo İşleme Merkezi PTT UKİM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Uluslararası Kargo İşleme Merkezi PTT UKİM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

10 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Baran Üge

  Sistemleri 20 yıl gerisinde gibi çalışıyor. Kargoyu yanlış adrese gönderip sonrasında adreste bulamadık diye bilgi girip benim herhangi PTT şubesine gidip dilekçe doldurmamı istiyorlar.

  Yorum Yap
 2. Berrin Ateş

  Amerikan’dan aileme imza karşılığı göndermiş olduğun paketim Denizli’ye ulaşıyor. Fakat verdiğim adrese götürmüyorlar. PTT Kınıklı şubesinde bekletiliyor. Ailem medyummu da paketin evlerinin 100 metre uzağındaki PTT şubesinde olduğunu bilipte alamaya gidecek.

  Paketim 20 gün bekletilmenin sonunda bana garı gönderilmesi için yola çıkıyor. Ben buradan paketimin İstanbul içinde de seyir halinde olduğunu görüyorum.

  Yorum Yap
 3. Bayram Şimşek

  Çin’den Mersin’e kadar gelen kargoyu bir türlü bana ulaştıramayan ve geri iade kararı alan kurum, verdikleri telefonlarla problemleri çözemeyen kurumdur. Binlerce kilometre uzaklıktan gelen kargoyu, evime 500 metre uzaklıkta ofislerinden bana ulaştıramayan kurumdur yazık!

  Yorum Yap
 4. ismail Kara

  Çinden gönderilen kargoma ulaşamıyorum. PTT görevlisi barkot numarası istedi. PTT kargo numarası emalinize gönderilir PTT tenin gönderdiği takip barkodu yok kargomu bulamıyorum.

  Kargomun hangi şubenizde olduğunu bulamıyorum. Sayfalarınız yardımcı olmuyor.

  Yorum Yap
 5. Mehmet Ergüven

  UKİM aldığınız maaşları hak ediyor musunuz? Keyfi buyurduğunda hizmet veriyorsunuz. Milleti parasıyla süründürüyorsunuz. Allah bildiği gibi yapsın sizi!

  Yorum Yap
 6. Şemsi Ümit Demirel

  Kardeşim bir kargo nasıl kaybolur. Bir kuruluşa telefonla nasıl bu kadar ulaşılmaz. Utanç verici bir durum…

  Yorum Yap
 7. Rasim Erman

  Böyle devlet firması olmaz olsun yazıklar olsun. Hem büyük maddi kayıp hem müşteri kaybettim sadece bir belge yüzünden!

  Yorum Yap
 8. Cemre Karakaya

  Ben çok sinirlendim hepsi numara bu kargo henüz ulaşmadık. Benim kargo o kadar çok kaldı orada 1 ya 10 gün. Orada neden kimseye cevap yok.

  Yorum Yap
 9. Osman Baytürk

  Sinirleriniz ve sabrınızın, dayanma gücünüzle terbiyenizin ne durumda olduğunu anlamak ve denemek istiyorsanız veya bir deneyim yasamak istiyorsanız Almanya’dan Türkiye’ye posta yoluyla paket gönderebilirsiniz.

  Bürokrasinin bu kadar keşmekeş olduğu ve insan emeğine ve zamanına bu kadar saygısızlık yapıldığı başka bir organizasyon yoktur.

  Yorum Yap
 10. Zafer İpek

  11.16.2019 Cumartesi saat 14:01’de Almanya’nın Freilassing şehrinde gönderdiğim paket bir bucuk ayı geçmesine rağmen gidip ulaşmamış. Sorguluyorum ama bulamıyorum, kargomu bularak gönderin.

  Yorum Yap