PTT Kargo Yenimahalle Kargo Dağıtım Merkezi Yenimahalle KDM (Yenimahalle, Ankara)

Adres: İnönü Mahallesi Cengiz Aytmatov Cadde Numara: 5 Yenimahalle – Ankara
Telefon: 0 312 250 99 53
Telefon 2: 0 312 250 99 50
Faks: 0 312 250 99 57

PTT Kargo Yenimahalle Kargo Dağıtım Merkezi Yenimahalle KDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Yenimahalle Kargo Dağıtım Merkezi Yenimahalle KDM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

37 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Fehmiye Yalçınkaya

  14.07.2021 tarihinde il içi dağıtıma çıkan kargom hâlâ elime ulaşmadı. Kaplumbağa hızıyla iş yapıyorsunuz.

  Yorum Yap
 2. Durdu Solak

  29 Haziran 2021 oldu 25 Haziranda dağıtıma çıktığı belirtilen kargom Ankara içi halen yollarda işte hızlı kargo budur!

  Yorum Yap
 3. Habibe Çelik

  Ya ne muhatap bulabiliyoruz kendimize ne başka bir şey… Telefonları da açmıyorlar. Millet işsiz hep alın çalıştırın milleti çalışsınlar. Ankara’dan Ankara’ya bir kargoyu 3 gündür orda bekletiyorlar. Neymiş işten çıkan olmuş bana ne bundan nasıl bir iştir.

  Yorum Yap
 4. Gamze Aydın

  Bu nasıl bir sorumsuz kurum biz devletin diye güveniyoruz devletimiz kazansın diye PTT ile işlemlerinizi yapıyoruz ama gel gelelim PTT kargoda 0 puan 4 günüdür kargom Ankara Yenimahalle şubesinde bekliyor. Bu sorumsuzluk ve ihmalkârlık değil de ne lütfen herkes işini düzgün yapsın. Kimse kimseyi mağdur etmesin. 1 haftadır evden çıkmıyorum ki kargo tekrar dönmesin diye.

  Yorum Yap
 5. Mesut Demirçalı

  PTT Kargo Yenimahalle Kargo Dağıtım Merkezi Yenimahalle KDM (Yenimahalle, Ankara) iki gündür kargom duruyor halen adrese gidilmedi. İçinde bozulacak malzeme var bu ramazan, ramazan milleti çileden çıkarmayın. Eğer ki bu işi yapamıyorsanız bırakın işi bilenler yapsın. Bu kargomun adrese ulaşması lazımdı.

  İki gündür şu önünüzde duran telefonlara bir elinizi uzatıp alamadınız şu telefonlarınıza cevap verin artık insanları mağdur etmeyi bırakın.

  Yorum Yap
 6. Mustafa Özçelik

  23 Nisan 2021’den Yenimahalle’ye gelen kargo 3 gündür İvedik ilçesine gelmedi. Kuluçkalıkta yumurta vardı. Hepsi hiç oldu. Size emanet etik, telefon numarasını açan yok. Ne için maaş alıyorsunuz siz bu devletten hakkımı helal etmiyorum.

  Yorum Yap
 7. Cemal Demir

  Ben böyle işletme görmedim PTT’yi de devredin özele, inanın bundan iyi olur. Hiç adrese uğramadan uğradık deyip şubeye bırakıyorlar, kaç defa başımıza geldi. Ulaşamıyorsun muhatap yok.

  Yorum Yap
 8. Bircan Kaya

  Şu Türkiye’de düzgün giden hiçbir şey yok ya! PTT kargoyu arıyorum açmıyorlar. 2 tane numara koymuşsunuz oraya sürekli çalıp meşgule veriyor. Muhatap olacağımız karşımızda insan yok.

  Yorum Yap
 9. İdris Polat

  Şehir içinden sipariş ettiğim bir kargo beş günde şikâyet talebiyle elime ulaştı. İlk defa başıma böyle bir şey geldi gerçekten bir devlet kurumuna yakışmayan bir hareketle karşılaştım ve bu yüzden memleketime gidemedim. Gerçekten yazık.

  Yorum Yap
 10. Gökhan Özgül

  2 gündür kargo dağıtıma çıkıyor ama gelmiyor ve oraya telefon koymuşumuz arıyoruz açan yok. Çalışan personelsiniz siz devlet size muhabbet edin diye maaş vermiyor. Orada o telefonu açmak zorunda insanlarsınız.

  Yorum Yap
 11. Ahmet Ay

  06.01.2021 tarihinde Elazığdan gönderdiğim kolinin yeni mah. dağıtımda olduğu söylendi hala çıt yoktur. İnsaf yahu başka bir şey demiyorum.

  Yorum Yap
 12. Reyhan Ceyhun

  Pazartesi kargoya verildi karşı taraftan 1 hafta oldu hâlâ dağıtımda diyor. Pes diyorum ben gitseydim Çoruma alacaklarımı çoktan getirmiştim.

  Yorum Yap
 13. Kübra Hilmi

  Eksiksiz verilen adresi doğru kargo merkezine gönderemiyorsunuz. Üstüne üstlük yanlış giden şubeden bilgi almak için arama yaptığımızda ulaşamıyoruz. Telefonlara cevap verilmeyecekse neden numara yazılıyor anlamış değilim.

  Yorum Yap
 14. Murat Yüksel

  7 günde İstanbuldan Ankaraya bir kargo gelmez mi? Haram olsun beklediğim süre.

  Yorum Yap
 15. Ünsal Şentürk

  Kargom 21/10/2020 sabah Yenimahalle dağıtım müdürlüğüne geldi başka hiç bir işle yapılmadan 6 gündür bekliyor. Bu nasıl çalışma özel kargolar Ankaraya girişinden itibaren 24 saat içinde evime getiriyorlar.

  Yorum Yap
 16. Songül Balcı

  Ürünüm Yenimahalle dağıtım şubesinden farklı birine teslimat yapılmış görünüyor.

  Yorum Yap
 17. Doğa Koca

  Adreste bulunduğum halde üstüne üstlük bina kapısı açık olmasına rağmen “Binaya Girilemedi-Haber Kâğıdı Bırakıldı” şeklinde gönderi durumu paylaşılmış ayrıca posta kutusuna haber kağıdı da bırakılmamış.

  Yenimahalle Dağıtım Merkezini aradığımda ise arıza sebebiyle telefonlara cevap veremedikleri belirtiliyor. Çağrı merkezini aradığımda da adrese tekrar gönderilmesi için göndericiyle irtibata geçmem gerektiği söyleniyor. Bu nasıl bir kargoculuk anlamış değilim. Gerçekten rezil bir kargo şirketi.

  Yorum Yap
 18. Ferdi Yaşar

  Yaslı bir akrabam kullandığı için mecbur kaldım.

  Yorum Yap
 19. İbrahim Duran

  Yenimahalle dağıtım merkezini aradığım halde sürekli meşgul bu ne sorumsuzluk insanları mağdur etmek hoşunuza mı gidiyor acaba? Düzgün dağıtım yapmayacaksanız bu işi neden yapıyorsunuz anlamış değilim.

  Yorum Yap
 20. güldane

  yemin ediyorum rezillik ya adreste yok diye gitmişler.

  Yorum Yap
 21. Yeni

  Kargomu adreste yok diye teslim etmediniz. Ben bütün gün evdeydim. Bu nasıl kargoculuk anlayışı resmen rezillik.

  Yorum Yap
 22. Erdem

  Geçen haftadan beri kargom, PTT Kargo Yenimahalle Kargo Dağıtım Merkezinde yatıyor. O kargoyla birlikte verdiğim, diğer şirketlerle taşınan kargolarım çoktan geldi. Telefonlara zaten cevap veren yok. Elektronik ticaretten soğuttunuz!

  Yorum Yap
 23. Hale

  Pazartesi günü gönderime verilen kargom 2 gündür dağıtımda gözüküyor ve yeni mahalle dağıtım merkezini aradığım halde sürekli meşgul bu ne sorumsuzluk insanları mağdur etmek hoşunuza mı gidiyor acaba, düzgün dağıtım yapmayacaksanız bu işi neden yapıyorsunuz anlamış değilim.

  Yorum Yap
 24. Salih

  Kardeşim bu nasıl iş günlerce kargo dağıtıcıda gezdi adrese gelmedi bide adreste yok diye mesaj görüyorum.

  Yorum Yap
 25. neslihan

  çalışma sisteminizi anlamış değilim gelmeyen kargom için gelindi bulıunamadı kağıt bırakıldı deniliyor burası zaten iş yeri ben olmazsam arkadaşım var haberleri var üstelik bıraktığınız kağıt nerede?

  dağıtım mekezini arıyorum açan yok defalarca aradım sonunda bir numara açıldı başka tel no verildi ama o numarayıda açan yok. soruyorum kargom nerede?

  Yorum Yap
 26. Muhammed

  Aliexpressten ürün aldım kargom gelmiş gitmiş yeter artık ha sayfa yenilenip yenilenip duruyor siz şakamısınız siz benle dalga mı geçiyorsunuz çümle alem beni bilsin pttden birşey almıycam hatta önünden bile geçmiycem

  Yorum Yap
 27. levent

  Iyi akşamlar kitapsecden siparişlerim size yönlendirilmiştir fakat adres eksik veta hatalı deniliyo ancak adresim doğru kargon elime ulaşmadı ne yapabiliriz

  Yorum Yap
 28. Murat Çakar

  Merhaba, Yenimahalle dağıtım merkezi çalışanları telefonlara bakmıyor, iletişim kuramiyoruz. Çağrı merkezi de yardımcı olamıyor. Nasıl iletişime geçebilirsiniz.

  Yorum Yap
  1. yılmaz

   telefon ahizesinin ağzına yaklaşması ile alakalı bir sorunu olan arkadas var telefonun başındam Artık aklına ne getiriyorsa

   Yorum Yap
 29. Mustafa

  Boşuna sinir stres yapmayın.. Ptt kargo diye bir şey yok, unutun..Unutun ve bir daha da PTT Kargoyu kullanmayın..

  Yorum Yap
 30. Murat

  Babaharman posta işleme merkezinde bir allah kulu yokmu telefona bakabilecek ayıptır ya.

  Yorum Yap
 31. peker yurtcal

  önceden de gönderdim ama bu gönderim 6 gündür ulaşmadı ve yetkili birisine de ulaşamıyorum.

  Yorum Yap
 32. Aydın

  Sakın. Aceleniz var ise strese boşuna girmeyiniz. Çünkü çalışanlarının müşteri memnuniyeti diye bir düşünce taşımadıklarına inanıyorum. Çünkü çözüm odaklı değillerdir.

  Yorum Yap
 33. Aydın

  Sakın bir daha PTT kargoyu kullanmam. Devlet memuru ziyniyetinde çalışıyorlar. Verimlilik çok düşük.

  Yorum Yap
 34. Aziz

  Hiç bir yetkiliye ulaşamıyoruz bu nedir arkadaşım ya

  Yorum Yap
  1. Hergüner

   Benim adıma 2009 yılında icra vasıtası ile eski adresime gönderilen tebligatın bir nüshasını nasıl alabilirim..

   Yorum Yap
 35. ulvi

  Burada dağıtım ve toplama işlemi yapıyorlar sanırım giden gelen kargoları bir şubede birleştirip dağıtım veya teslimat işlemlerini sıraya sokuyorlar.

  Yorum Yap