PTT Kartepe Şube (Kartepe, Kocaeli)

Adres: İstasyon Mahallesi Mithatpaşa Caddesi Numara: 68 Kartepe – Kocaeli
Telefon: 0 262 373 34 94

PTT Kartepe şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kartepe şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

25 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Remzi Ayan 27 Ocak 2023

  Ne biçim çalışanlar böyle telefonları açmıyorlar ve ilgilenmiyorlar.

 2. Akif Canatan 26 Ocak 2023

  Zahmet edip nereye bıraktığını bile söylemiyorlar.

 3. Hülya Polat 24 Eylül 2022

  22.09.2022 tarihinde PTT kargo Karatepe şubesine kargom verildi. 3 gün yarınla 4 gün Pazarteside gelmez. 5 gün olur hayla elime ulaşmadı 3 gündür şubede bekleyip duruyor. Rezillik yemin ederim ve arıyoruz hiç bir şekilde açmıyorlar.

  Bütün numaralardan bilgi de alamıyoruz yapamayasınız bu işi bırakın milleti rezil etmenin anlamı yok paramızla rezil ediyorsunuz. Bizi alışveriş yaptığımıza pişman ediyorsunuz. Yazıklar olsun aldığınız paraya emeğe çalışmaya PTT kargo rezilliktir pişmanlıktır.

  Kargo 3 gün bekler mi? Teslim alınan şubede bende kargocuyum öyle bir şey olmuyor. Bizde ama sizleri her türlü hukuki işlemi yapacağım. Kartepe şube olarak işinizi yapmıyorsunuz. İlgilenmiyorsunuz evde olduğumuz halde bile zil çalmıyor diye aramak yerine yazı yapıştırıp gidiyorsunuz. Belki elektrik kesintisi var demiyorsunuz.

 4. Tuna Şimşek 8 Mart 2022

  Gelen kargoyu depoda bekletiyorlar.

 5. Hatice Bahçeli 3 Mart 2022

  Kargom nerede gelmedi.

 6. Alp Şentürk 24 Şubat 2022

  Kaç gündür bekliyorum. Hiçbir şube telefonlara bakmıyor ve kargom nerede hiç bir fikrim yok. Hangi şubede olduğunu bilsem gidip kendim alacağım.

 7. Olgun Karpuz 24 Şubat 2022

  Oraya bir telefon numarası var ama kimse alo demiyor. 70 defa aradı. Düşüyor kimse alo demiyor. İşinizi düzgün yapın. Yapmayacaksınız gidin.

 8. Nazife Eryıldız 16 Şubat 2022

  Gönderdiğim paketi teslim etmeyip, 5 gündür şubede bekletiyorlar, şube telefonlara cevap vermiyor. PTT yi arayıp şikâyet ettim ama onlardan da bir sonuç alamadım. Kartepe şubesinde hizmet yoktur.

 9. Fatih Anlar 14 Şubat 2022

  4 gündür kargom gelmedi şubeye ulaşmasına rağmen hizmet sıfır kalitesiz hizmet anlayışları var. Ayrıca telefon ile ulaşım kesinlikle olmuyor, maalesef cevap vermiyorlar.

 10. Leyle Bilal 17 Kasım 2021

  Bu kadar ciddiyetsizlik birde devlet sektörü 1 haftadır kargo Karatepe şubesinde bekliyor gözüküyor. Elime geçecek telefonlarda açılmıyor bu nasıl iştir.

 11. Özlem Acar 28 Ekim 2021

  Türkiye’nin diğer ucundan kargolar gelir, fakat Kartepe şubesinde çakılır kalır. Böyle bir saçmalık yok. Bundan sonra kimden ne alırsam sizden kargolamamaları gerektiğini bizzat ileteceğim. Bu ne ya kaç gün oldu, kargolarım gelmiyor.

 12. Ahmet Erdem 22 Eylül 2021

  Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın. Madem telefonları açmayacaksınız niçin buraya telefon no yazıyorsunuz? 3 km. deki mesafeye 7 gündür kargoyu getiremediniz, 444 17 88 i arıyoruz, şubeyi arayın diyor. Şube telefonu açmıyor.

 13. Hilal Utaç 29 Nisan 2021

  9 gündür bir kargo getirmediniz ya! Kaç gündür sizi bekliyoruz. Cihet hazırlama listesi yazıp duruyor telefona da bakmıyorsunuz. Kargomu gönderin gerçekten hakka giriyorsunuz.

 14. Hasan Aslan 12 Ocak 2021

  Allah sizi bildiği gibi yapsın. İşinizin hakkını verin. Ne kargom geliyor nede telefona bakan var. 7 gündür kargo bekliyor.

 15. Musa Kuzu 21 Aralık 2020

  Kargolarım en erken 15 gün içinde geliyor ama gecikmeli geliyor.

 16. Serdar Ökmen 8 Aralık 2020

  Hizmet kötü telefonla ulaşamıyorsun. Kargo dağıtımı yapılmıyor kaç gündür kargom elime ulaşmadı.

 17. Cumhur Güdücü 8 Aralık 2020

  Telefon açılmaz, kargo zamanında gemez. Sözde kurumsal bir firma yazıklar olsun!

 18. Recep Yiğiter 5 Aralık 2020

  20 Kasım 2020 tarihinde kargoya verilen paket 04 Aralık 2020 olmuş hala teslim edilecek siz neyin peşindesiniz kardeşim yazıklar olsun. Bir daha PTT kargoyla iş yapmak mı tövbe, sizdeki iş ahlâkı bumudur, yazıklar olsun.

 19. Gülizar Karayel 13 Kasım 2020

  Bu nasıl vicdan nasıl çalışma sitemi hayret ne telefona bakan var nede bir cevap veren. Pes doğrusu!

 20. Ali Yapar 16 Ekim 2020

  2 Ekimde verdiğim sipariş hâlâ gelmedi. PTT ye teslim edilmiş olarak gözüktüğü halde. Kargom arabaya yüklenip indirilmiş. Yeter artık bu kaçıncı.

 21. Filiz Bilal 26 Eylül 2020

  Dün kendim gittim şubeye vermediler. Kargo çuvallara koyuldu açmayalım yarın kapınıza kadar gelir dediler. Gelen giden yok sabahtan beri evde yollara bakıyorum. Geleceğiz diyorlar gelmiyorlar.

  Ben bugün şehir değiştirmem gerekiyor diye defalarca da uyardım kendim gittim vermediler. Adrese de getirmiyorlar şikayet edeceğim nasıl bir sistem bu ya!

 22. Muhammed 19 Haziran 2020

  Böyle saçmalık olmaz arayınca cevap vermiyolar

 23. Melek 9 Haziran 2020

  Ya siz nasıl insanlarsiniz evde olmama rağmen evde yok teslim edilemedi diye yaziyor o telefonlara bakilmayacaksa ne diye numara veriyorsunuz işinizi hakkiyla yapın yapmayacaksanizda bırakın en yakın birime şikayet edeceğim sizi….

 24. Nuran Öztürk 4 Mart 2019

  Posta dağıtımı evlere verilmiyor kaveye bırakılıp açılıyor ev ev dağıtılması gerekli Kartepe uzunbey mah

  1. Havva 14 Ekim 2019

   Adres yanlış diyip başlarından savuyorlar bu ne ya arıyorsun telefona bakan yok