PTT Kıraç Kargo Dağıtım Merkezi Kıraç KDM (Esenyurt, İstanbul)

Adres: Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi 2300. Sokak Numara: 6 Esenyurt – İstanbul
Telefon: 0 212 830 31 47
Telefon 2: 0 212 830 39 70

PTT Kıraç Kargo Dağıtım Merkezi Kıraç KDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kıraç Kargo Dağıtım Merkezi Kıraç KDM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

240 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Nesrin Yılmaz 24 Kasım 2022

  2 hafta önce İstanbul’a gönderdiğim kargo hâlâ Kıraç dağıtım merkezinde görünüyor. Her hangi bir şekilde ulaşamıyoruz

 2. Fuat Özçelik 24 Kasım 2022

  8 gün kargo İstanbul’da KİM dağıtım merkezinde yattıktan sonra 7 günde Kıraç kargo dağıtım da bekliyor. Hâlâ bana ulaşmadı. Tam bir rezalet yaşıyorum. Yapamıyorum deyip çekilmen lazım. Artık kargocu olmak senin neyine ey gerici PTT yapamıyorsun.

 3. Cafer Has 16 Kasım 2022

  Gülsüm Bozan kargo takip numarası haber kâğıdında yazıyor. PTT sitesine girerek kargo takip sayfasında kargo takip numarası ile hangi şubede olduğunu görebilirsin.

 4. Gülsüm Bozan 16 Kasım 2022

  7 Kasımda sipariş girdim 8 inde çıktı kargom 8 gün oluyor ortada kargo yok. Sözde dün gelmişler 11 de evde yokmuşum aranıp kâğıt bırakılmış ama oda yok. Sitede oturuyorum bütün kargolarımız güvenlik alıyor. Siz nasıl gelip de bulamamış oluyorsunuz.

  Şimdi benim oraya gidecek durumum yok. Birde en yakin şubeye bırakıldı diyor. Çevremde PTT 1 – 2 şube var. Hangisinde belli değil.

 5. Hasan Kocabaş 15 Kasım 2022

  PTT kargo berbat 15 gündür bekliyorum hala gelmedi.

 6. Harun Soysal 11 Kasım 2022

  Bir hafta oldu kargo çıkalı 3 gün dendi ama hala gelmedi 5 gündür Kıraç dağıtım merkezinde duruyor görünüyor. İçindeki eşyalar bozulunca mı gelecek anlamadım. Nasıl bir sistem nasıl bir işletme Allah aşkına biraz düşünceli olun.

 7. Muhittin Erülken 10 Kasım 2022

  3 Kasım Kıraç PTT gelen paket 10 Ekim oldu halen orada işlem görmedi. Arıyorum açan yok. PTT merkez 2 defa konuyu belirttim şikâyette bulundum. Fakat hiçbir çözüm yok.

 8. Dilara Yılmaz 8 Kasım 2022

  10 gündür ne ulaşabiliyorum ne de ortada kargo var.

 9. Miray Doğan 3 Kasım 2022

  28.10.2022 Cumadan beri bekleyen Avon kargo 3.11.2022 Perşembe oldu hala gelmedi.

 10. Büşra Zeliba 1 Kasım 2022

  Kargom 10 gündür dağıtım için bekletiliyor. Dağıtıma çıkarmak için neyi bekliyorsunuz. Arıyorum telefonu açan yok. İşinizi düzgün yapın.

 11. Ziya Berat Albahan 1 Kasım 2022

  27 sinde verdim sabahtan kargoyu bugün ayın 1 oldu. 7 – 8 gün geçti kargo dağıtıma çıkarılmadı. Nasıl bir sistem bu anlamadım ama hakkımı asla helal etmiyorum. Kaç gündür telefonları arıyorum. Kendi paramızla rezillik çekiyoruz. Farklı bir şubeden gönderdiğim için normalde bu sorun oldu.

  Sürekli verdiğim kargo da böyle bir sorun olmuyordu. Kaç gündür mağdurum içindeki ürün kokacak belki hediye gönderiyorum? Fakat ne hediyenin tadı kaldı ne bir şey çok ilgisiz. Resmen üst birime şikâyet etmek istiyorum. Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın.

 12. Başak Demir 1 Kasım 2022

  Kargom 3 gündür şubede bekliyor. Asla dağıtıma çıkmıyorsunuz.

 13. Sevilay Çayırcı 29 Ekim 2022

  19 dan beri kargom Kıraç’ta dağıtmak için neyi bekliyorsunuz. Senesinin dolmasını mı bekliyorsunuz. Bu nasıl çalışma Allah sorsun. Parayı almaya gelince alırsınız.

 14. Nurcan Özgül 28 Ekim 2022

  PTT Kıraç kargo şubesinde 4 gündür siparişim bekletiliyor. Bir günde Balıkesir’den İstanbul’a ulaşan kargom 4 gündür şubede bekletiliyor. Beni neden müşteriye karşı mağdur bırakıyorsunuz. Hiçbir şekilde iletişim sağlanmıştır. Telefonlara cevap verilmiyor.

 15. Nazım Hancı 27 Ekim 2022

  Kaç gündür arıyorum ne açan var ne ulaşabileceğimiz doğru düzgün bir numaraları var. Dün evde olmama rağmen evde yok kapıyı kâğıt bırakıldı diye sisteme geçilmiş. Aynı kargo bugün dağıtımda çıkmıştır diye mesaj geliyor. Nasıl bir iş anlamadım.

 16. Kübra Songur 24 Ekim 2022

  Kargom 2 haftadır gelmiş ve hala dağıtıma çıkmadı. Acil dağıtıma çıksın istiyorum.

 17. Serpil Denktaş 20 Ekim 2022

  Ayın 14 Van’dan kargom gönderildi. 18 İstanbul’a kargo dağıtım merkeziniz de şubeye gönderip dağıtıma çıkarmayı neyi bekliyorsunuz. Amacınız ne anlamadım. 3 gün oldu insanları mağdur ediyorsunuz.

 18. Yıldız Arslan 19 Ekim 2022

  Kargolarım geleli 4 gün olmuş ama hâlâ neden dağıtıma çıkmamıştır.

 19. Tuğba Karakuş 13 Ekim 2022

  Ayın 6 sında Antalya’dan gönderilen kargom 10 unda İstanbul’a geldi 3 gündür kargo dağıtım merkezinde ama hala dağıtıma çıkarılmıyor. Bu ne sorumsuzluk böyle biran önce kargomun dağıtıma çıkarılmasını istiyorum.

  1. Ziya Berat Albahan 1 Kasım 2022

   Tuğba Karakuş geldi mi peki kargonuz bende merak ediyorum.

 20. Mahsa Ulupınar 13 Ekim 2022

  Dün evdeydim ve kimse gelmedi ama şimdi web sitenizde dün evde olmadıkları yazıyor. Kapıya bağlı kâğıt de yok. Aynı anda başka bir kurye geldi.