PTT Kütahya Şube (Merkez, Kütahya)

Adres: Balıklı Mahallesi Osmanlı Caddesi Numara: 57 Merkez – Kütahya
Telefon: 0 274 224 30 38
Telefon 2: 0 274 223 41 11
Faks: 0 274 223 54 24

PTT Kütahya şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kütahya şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

24 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Zahid Karalar 15 Şubat 2022

  1 saattir arıyorum kargo durumu öğrenmek için ya beni oradan oraya yönlendirip duruyorlar, ya da açan yoktur.

  Yorum Yap
 2. Ersin Durmaz 16 Kasım 2021

  PTT kargo ile gelecek farklı yerlerden aldığım iki adet ürünün var bakıyorum durumuna hala şubede dağıtıma çıkartılmıyor. Arıyorum açılmıyor telefonlar asla iyi bir hizmet verilmiyor. En son Perşembe şubede görünüyordu bu gün Salı şikâyet edilmesi gereken tüm yerlere edeceğim.

  Yorum Yap
 3. Erol Uluhatun 19 Mart 2021

  Bana iki gündür mesaj geliyor eve geldik bulamadık diye inanın evde eşim iki gündür bekliyor kargo gelecek diye ne gelen var ne giden misali hiç kimse gelmemiş. Nasıl oluyorsa evde bulamıyorlar ben anmadım. Ya insan hadi diyelim evde bulamadı. Gelince eve varız ama bir telefon eder biz eve geldik siz yoksunuz diye. Bunlar gidiyorlar adrese geldik bulamadık diye mesaj gönderiyor. İnan çocuklar iki gündür kargo gelecek diye evde bekliyor.

  Yorum Yap
 4. Özlem Usta 14 Aralık 2020

  Vatandaşa hizmet yok satılsın firma yada kapatılsın.

  Yorum Yap
 5. Gülseren Sönmez 8 Aralık 2020

  Antalya’dan kabul edilmeden yanlışlıkla Kütahya giden kargom 19 Kasımdan beri bulunamıyor. Sipariş ettiğim yer şube ile görüştüklerinde bulmaya çalıştıklarını söyledi ama kaç haftadır kargomu bulamadılar. Gerçekten hiç hoş bir davranış değil kargom bana gönderilmesini istiyorum.

  Yorum Yap
 6. Kadir Açık 5 Kasım 2020

  ABD den 10 günde Kütahya’ya gelen paket, 5 günde torbadan çıkamadı. 5 günün 3 ünde gittim kendim alayım diye, bir hafta içinde dağıtılır diyor eleman. Güler misin ağlar mısın torbayı açacak da kimse yok. Dağıtımda arkadaşlar. Neyi dağıtıyorlar anlamadım. Bu kargolar civciv değil ki kuluçkadan çıkmasını beklesinler.

  5 günde torbadan çıkarıp dağıtıma çıkaramıyorlar kargoları. Kütahya’nın bir diğer rezil kurumu olarak listeye ekliyorum (ilk sıra çinigaz’ın). Bütün şube toptan satılsın. Firma kapatılsın. İşini yapamayanlar kendilerine başka iş bulsun.

  Yorum Yap
  1. İpek Sözümçetin 4 Aralık 2020

   Kadir Açık kargo İstanbuldan 2 günde Kütahya’ya geldi. Tam 5 gündür dağıtıma çıkaramadılar. Arıyorum açan yok. Benim gözümde sorumluluk sahibi bir tane çalışan yoktur.

   Yorum Yap
 7. burhan borlu 28 Ağustos 2020

  ben hayatımda bu kadar sorumluluk almayan bir işçi takımı daha görmedim.

  Yorum Yap
 8. İsmail DURMAZ. 28 Ağustos 2020

  Tarih 27 Ağustos 2020 Saat 14.30 KÜTAHYA Yurtdışından gelen kargomu almak için (adresime gelmesi gereken) PTT merkez şubesine gittim. İlgili görevliye kargo takip numaramı verdim. Görevli arkadaş kargomun dağıtımda olduğunu ve bir üst kattaki ilgili kişiye sormamı söyledi.

  Bende rahatsızlığından dolayı yürüme zorluğum olduğu halde üst kata çıkarak ilgili kişiye bana ait kargonun burada dağıtımda olduğunu söyleyerek buraya yönlendirildiğini, kargomun dağıtım çıkmadı ise almak istediğimi söyledim. İlgili arkadaş sistemden bakarak kargomun aşağıda yani ilk müracaat ettiğim yerde olduğunu söyledi.

  Tekrar aşağı kata inerek yukarı kattaki ilgilinin kargomun sizde olduğunu ve aşağıdan almam gerektiğini söylediğini bildirdim. İlgili görevli bana yok abi yukarıda olması lazım dedi. Ben ısrarcı olunca bu defa bir alt katta olabilir dedi. Bende alt kata inmeyeceğini söyleyerek bildiğim tüm iyi niyetlerimi içimden söyleyerek PTT den ayrıldım.

  Yorum Yap
 9. Serap 28 Ağustos 2020

  Gerçekten böyle de olmaz artık aynı hafta içinde iki kargoyu da evden çıkmıyor olmama rağmen evde yok diye beni şubeye götürmeye zorlayan, genel merkeze kadar şikayet etmeme rağmen bu kadar gevşek davranan bir yer görmedim. Diğer kargo şirketleri adresi buluyor da PTT bulamıyorsa bıraksın bu işi.

  Yorum Yap
 10. Gözde CEYHUN 17 Ağustos 2020

  Kütahya PTT kargo çalışanları kadar sorumsuz ve tembel bir personel görmedim.17.08.2020 saat 15:30 sıralarında kapıma kadar geliyor ve evi bulamadık diye telefon ediyorlar binanın önünden. Kendileri arabadan inmeden beni arabaya kadar çağırıp kargomu veriyorlar.

  Bütün kargo şirketleri evi çok rahat bulurken bu personel neden bulamıyor acaba? Çok ilginç. Üstelik bu durum kaç kez oldu. Geçen hafta 13:30da açılması menderes şubesi 13:40ta hala açık değildi.

  Yorum Yap
 11. Şule 15 Ağustos 2020

  5 gün oldu kargom şubeye geleli ama hala elime ulaşmadı arıyorum açan yok ne biçim iş yapamıyorsanız bırakın.

  Yorum Yap
 12. Zehra 27 Temmuz 2020

  Ben böyle sorumsuzluk görmedim 5 gün oldu kargo yok ortada. arıyorsun açan yok. subeye gidiyorsun ilgi alaka yok. Bastan sağma is ? gerçekten yapamıyorsanız bırakın arkadaş ne bu böyle

  Yorum Yap
 13. Seyhan 22 Haziran 2020

  Hocam siz bu işi yapamıyorsunuz o yüzden bırakın

  Yorum Yap
 14. Hatice 17 Haziran 2020

  Kargo Antalya dan 1 gün bile olmadan Kütahya ya ulaştı ama iki gündür gönderi takibine bakıyorum,zimmet alındı diyor. Bu nasıl sorumsuzluk.

  Yorum Yap
 15. Zeynep 3 Haziran 2020

  6 gündür Kütahya merkez şubesinde olan ürünüm hala elime ulaşmadı ve ulaşmadığı gibi de tamamlandı gözüküyor.

  Yorum Yap
 16. cemal 18 Mayıs 2020

  Ne telefonlara cevap veriyorlar nede kargoyu teslim ediyorlar,sistemden kontrol ediyorsun kargo teslim edildi görünüyor gelen yok.

  Yorum Yap
  1. hülya 12 Haziran 2020

   Peki daha sonra geldi mi kargonuz bana da aynısı oldu da :(

   Yorum Yap
 17. Ahmet Akkaş 8 Mayıs 2020

  Ptt kargo mu bidaha asla rezalet

  Yorum Yap
 18. aslı 10 Aralık 2019

  kütahya ptt kargo ürünleri teslim etmiyor. gelin alın diye mesaj atıyor. aradığımda çok yoğun dediler. diğer kadrolarda yoğun ama problem yaşamıyorum. ptt kargo mu aman uzak olsun benden.

  Yorum Yap
 19. Fulya 17 Ekim 2019

  Kimliklerimizi beklerken sorun yaşadık. Geleceği gün ne kapı zili çaldı ne arayan oldu ne de not bırakıldı kargo takibine bakınca evde bulunamadığı için geri gönderildiği yazıyor.

  Yorum Yap
 20. hülya ökten 20 Eylül 2019

  Bu ne sorumsuzluk arıyorum acılmıyor telefonlar müşteri temsilcisi desen kendi halinde kargo eskişehirden kütahyaya kargo gelicek bş gelemedi kargo numarası hatalı cıkar ararız acmazlar napalım alkışlıyım mı sizi koskoca ptt şubesine bak deli oldum ya

  Yorum Yap
 21. ilhan 26 Ağustos 2019

  telefon sistem yönlendiriyor ancak 10 kez aradım kimse cevap vermedi kargon 10:55 dağıtıma çıkmıştır yazıyor ama gelen bir kargon yok nedense

  Yorum Yap
  1. Esra 17 Ocak 2020

   kargomun durumunu öğrenmek için kaç gündür arıyorum cevap veren birisi çıkmıyor.

   Yorum Yap