PTT Kütahya Şube (Merkez, Kütahya)

Adres: Balıklı Mahallesi Osmanlı Caddesi Numara: 57 Merkez – Kütahya
Telefon: 0 274 224 30 38
Telefon 2: 0 274 223 41 11
Faks: 0 274 223 54 24

PTT Kütahya şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kütahya şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

41 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Selim Varan 7 Ocak 2023

  Kaç gün oldu kargom daha gelmedi.

 2. Şükran Derin 30 Aralık 2022

  Bu kadar rezillik olmaz eve not bırakılmış, ne notu nerede acaba not belli değil. O kadar para almasını biliyorlar. 10 gram şey için dünyanın parasını alıyorlar.

 3. Ebru Şahan 21 Aralık 2022

  Bugün sabah 9:30 da kargonuz dağıtıma çıkmıştır diye mesaj gönderdikleri için tüm işimi bıraktım, sabahtan beri bekliyorum. Aradığımda karşımda hiç bir şekilde muhatap bulamıyorum. Madem kargoyu getirmeyeceksiniz insanları da eve bağlamayacaksınız. Bu kadar saygısız ve sorumsuz bir işletme görmedim.

 4. Hasan Ayvaz 21 Aralık 2022

  Muhatap olacağın kimse yok. Bu kadar rezil bir kargo olamaz.

 5. Ayşe Özsoy 16 Aralık 2022

  Aynı anda aldığım 2 ürünün biri geldi diğeri gelmiyor. Neden ikisi aynı anda gelmiyor. Biri ağır çünkü taşımak zor geliyordur. Bir haftadır dağıtımdaymış. Arıyorum hiçbir numara cevap vermiyor. İllaki ayağınıza mı gelelim. Millete eziyet etmeyin. Herkes işini hakkıyla yapsın..

 6. Selin Demiray 12 Aralık 2022

  PTT kargo kapansa yeryüzünden silinse o kadar mutlu olurum. Bu kadar sorunsuz bir iş yeri ve çalışan görmedim.

 7. Ayşe Duyar 5 Aralık 2022

  3 gün oldu kargom hala gelmedi. Üç gündür arıyoruz kimse cevap vermiyor. İşinizi düzgün yapın ve insanları mağdur etmeyin. Sizin kadar işini düzgün yapmayan bir kurum daha görmedim. Aldığınız parayı hak edin.

 8. Mehmet Uslu 29 Kasım 2022

  50 defa arıyorsun açmıyor. Aldığın maaşı hak etmiyorsun.

 9. Yılmaz Şimşek 21 Kasım 2022

  50 defa aradım cevap yok. Sabah 9 da mesaj gönderdiler kargon dağıtıma çıktı diye saat 4 hala gelen giden yok.

 10. Alper Varlı 27 Ekim 2022

  Ne zamanın da kargoyu getiriler ne telefonlara cevap verirler. Yazıklar size olsun.

 11. Kübra Aydemir 17 Ekim 2022

  Gene geç kalan dağıtım şubesinde görünen bir kargo acaba ne zaman elimize ulaşacak belli değil. Hizmet çok kötü gerçekten yazık 1 haftayı da geçti hala bekliyoruz. Telefonlar da sürekli meşgul çalıyor.

 12. Mehmet Akbaş 11 Ekim 2022

  06.10.2022 tarihinde gelen kargom 11’i oldu hala dağıtımda görünüyor. Rezalet hâlbuki hafta sonu da değil.

 13. Abdulmelik Topçu 22 Eylül 2022

  Ayın 17 sinde Kütahya şubesine gelen kargom hala dağıtımda gelmedi. Telefonlar hep meşgul ne biçim iş bu anlamıyorum.

 14. Servet Dağlar 31 Ağustos 2022

  29 unda PTT olan kargom 31’i oldu hala dağıtımda görünüyor. Rezalet hâlbuki hafta sonu da değil.

 15. Kadriye Başaran 25 Temmuz 2022

  Yaklaşık 2 haftadır kargo bekliyorum ve dağıtım toplama merkezine çıkmış olmasına rağmen 5 gündür elime ulaşmadı. İletişim numarasını aradığımda hat meşgul ya da cevap vermiyor. Daha kaç gün bekleyeceğim kargo ücreti öderken sorun yok.

  Boşu boşuna kargo ücreti ödemiyoruz. Sonuçta ayağımıza kadar getiremeyecekseniz hizmet etmeyin. Hakkımı helal etmiyorum. Gerçekten rezil bir şubesiniz.

 16. Selim Öz 13 Haziran 2022

  Kütahya PTT kargo şubesine 1 hafta önce teslim edilen kargom henüz gelmedi. Telefonla dahi ulaşamıyorum. Kurumsal bir kargonun bu derecede rezilliğini anlayamıyorum. Kesinlikle bir daha PTT kargo ile çalışmam. Şiddetle kınıyorum.

 17. Zahid Karalar 15 Şubat 2022

  1 saattir arıyorum kargo durumu öğrenmek için ya beni oradan oraya yönlendirip duruyorlar, ya da açan yoktur.

 18. Ersin Durmaz 16 Kasım 2021

  PTT kargo ile gelecek farklı yerlerden aldığım iki adet ürünün var bakıyorum durumuna hala şubede dağıtıma çıkartılmıyor. Arıyorum açılmıyor telefonlar asla iyi bir hizmet verilmiyor. En son Perşembe şubede görünüyordu bu gün Salı şikâyet edilmesi gereken tüm yerlere edeceğim.

 19. Erol Uluhatun 19 Mart 2021

  Bana iki gündür mesaj geliyor eve geldik bulamadık diye inanın evde eşim iki gündür bekliyor kargo gelecek diye ne gelen var ne giden misali hiç kimse gelmemiş. Nasıl oluyorsa evde bulamıyorlar ben anmadım. Ya insan hadi diyelim evde bulamadı. Gelince eve varız ama bir telefon eder biz eve geldik siz yoksunuz diye. Bunlar gidiyorlar adrese geldik bulamadık diye mesaj gönderiyor. İnan çocuklar iki gündür kargo gelecek diye evde bekliyor.

 20. Özlem Usta 14 Aralık 2020

  Vatandaşa hizmet yok satılsın firma yada kapatılsın.

 21. Gülseren Sönmez 8 Aralık 2020

  Antalya’dan kabul edilmeden yanlışlıkla Kütahya giden kargom 19 Kasımdan beri bulunamıyor. Sipariş ettiğim yer şube ile görüştüklerinde bulmaya çalıştıklarını söyledi ama kaç haftadır kargomu bulamadılar. Gerçekten hiç hoş bir davranış değil kargom bana gönderilmesini istiyorum.

 22. Kadir Açık 5 Kasım 2020

  ABD den 10 günde Kütahya’ya gelen paket, 5 günde torbadan çıkamadı. 5 günün 3 ünde gittim kendim alayım diye, bir hafta içinde dağıtılır diyor eleman. Güler misin ağlar mısın torbayı açacak da kimse yok. Dağıtımda arkadaşlar. Neyi dağıtıyorlar anlamadım. Bu kargolar civciv değil ki kuluçkadan çıkmasını beklesinler.

  5 günde torbadan çıkarıp dağıtıma çıkaramıyorlar kargoları. Kütahya’nın bir diğer rezil kurumu olarak listeye ekliyorum (ilk sıra çinigaz’ın). Bütün şube toptan satılsın. Firma kapatılsın. İşini yapamayanlar kendilerine başka iş bulsun.

  1. İpek Sözümçetin 4 Aralık 2020

   Kadir Açık kargo İstanbuldan 2 günde Kütahya’ya geldi. Tam 5 gündür dağıtıma çıkaramadılar. Arıyorum açan yok. Benim gözümde sorumluluk sahibi bir tane çalışan yoktur.

 23. burhan borlu 28 Ağustos 2020

  ben hayatımda bu kadar sorumluluk almayan bir işçi takımı daha görmedim.

 24. İsmail Durmaz 28 Ağustos 2020

  Tarih 27 Ağustos 2020 Saat 14.30 Kütahya yurt dışından gelen kargomu almak için (adresime gelmesi gereken) PTT merkez şubesine gittim. İlgili görevliye kargo takip numaramı verdim. Görevli arkadaş kargomun dağıtımda olduğunu ve bir üst kattaki ilgili kişiye sormamı söyledi.

  Bende rahatsızlığından dolayı yürüme zorluğum olduğu halde üst kata çıkarak ilgili kişiye bana ait kargonun burada dağıtımda olduğunu söyleyerek buraya yönlendirildiğini, kargomun dağıtım çıkmadı ise almak istediğimi söyledim. İlgili arkadaş sistemden bakarak kargomun aşağıda yani ilk müracaat ettiğim yerde olduğunu söyledi.

  Tekrar aşağı kata inerek yukarı kattaki ilgilinin kargomun sizde olduğunu ve aşağıdan almam gerektiğini söylediğini bildirdim. İlgili görevli bana yok ama yukarıda olması lazım dedi. Ben ısrarcı olunca bu defa bir alt katta olabilir dedi. Bende alt kata inmeyeceğini söyleyerek bildiğim tüm iyi niyetlerimi içimden söyleyerek PTT den ayrıldım.

 25. Serap 28 Ağustos 2020

  Gerçekten böyle de olmaz artık aynı hafta içinde iki kargoyu da evden çıkmıyor olmama rağmen evde yok diye beni şubeye götürmeye zorlayan, genel merkeze kadar şikayet etmeme rağmen bu kadar gevşek davranan bir yer görmedim. Diğer kargo şirketleri adresi buluyor da PTT bulamıyorsa bıraksın bu işi.

 26. Gözde CEYHUN 17 Ağustos 2020

  Kütahya PTT kargo çalışanları kadar sorumsuz ve tembel bir personel görmedim.17.08.2020 saat 15:30 sıralarında kapıma kadar geliyor ve evi bulamadık diye telefon ediyorlar binanın önünden. Kendileri arabadan inmeden beni arabaya kadar çağırıp kargomu veriyorlar.

  Bütün kargo şirketleri evi çok rahat bulurken bu personel neden bulamıyor acaba? Çok ilginç. Üstelik bu durum kaç kez oldu. Geçen hafta 13:30da açılması menderes şubesi 13:40ta hala açık değildi.

 27. Şule 15 Ağustos 2020

  5 gün oldu kargom şubeye geleli ama hala elime ulaşmadı arıyorum açan yok ne biçim iş yapamıyorsanız bırakın.

 28. Zehra 27 Temmuz 2020

  Ben böyle sorumsuzluk görmedim 5 gün oldu kargo yok ortada. arıyorsun açan yok. subeye gidiyorsun ilgi alaka yok. Bastan sağma is ? gerçekten yapamıyorsanız bırakın arkadaş ne bu böyle

 29. Seyhan 22 Haziran 2020

  Hocam siz bu işi yapamıyorsunuz o yüzden bırakın

 30. Hatice 17 Haziran 2020

  Kargo Antalya dan 1 gün bile olmadan Kütahya ya ulaştı ama iki gündür gönderi takibine bakıyorum,zimmet alındı diyor. Bu nasıl sorumsuzluk.

 31. Zeynep 3 Haziran 2020

  6 gündür Kütahya merkez şubesinde olan ürünüm hala elime ulaşmadı ve ulaşmadığı gibi de tamamlandı gözüküyor.

 32. cemal 18 Mayıs 2020

  Ne telefonlara cevap veriyorlar nede kargoyu teslim ediyorlar,sistemden kontrol ediyorsun kargo teslim edildi görünüyor gelen yok.

  1. hülya 12 Haziran 2020

   Peki daha sonra geldi mi kargonuz bana da aynısı oldu da :(

 33. Ahmet Akkaş 8 Mayıs 2020

  Ptt kargo mu bidaha asla rezalet

 34. aslı 10 Aralık 2019

  kütahya ptt kargo ürünleri teslim etmiyor. gelin alın diye mesaj atıyor. aradığımda çok yoğun dediler. diğer kadrolarda yoğun ama problem yaşamıyorum. ptt kargo mu aman uzak olsun benden.

 35. Fulya Biçer 17 Ekim 2019

  Kimliklerimizi beklerken sorun yaşadık. Geleceği gün ne kapı zili çaldı ne arayan oldu ne de not bırakıldı kargo takibine bakınca evde bulunamadığı için geri gönderildiği yazıyor.

  1. Esra Demir 10 Haziran 2022

   Fulya Biçer maalesef aynı konuda muzdaripim. Mesaj ayın 8 inde geldi ve şuan evde yokunuz diye mesaj geliyor. Evde olmama rağmen evde yoktunuz diye mesaj geliyor. Allah’a havale ediyorum. PTT çalışanlarına yazıklar olsun.

 36. hülya ökten 20 Eylül 2019

  Bu ne sorumsuzluk arıyorum acılmıyor telefonlar müşteri temsilcisi desen kendi halinde kargo eskişehirden kütahyaya kargo gelicek bş gelemedi kargo numarası hatalı cıkar ararız acmazlar napalım alkışlıyım mı sizi koskoca ptt şubesine bak deli oldum ya

 37. ilhan 26 Ağustos 2019

  telefon sistem yönlendiriyor ancak 10 kez aradım kimse cevap vermedi kargon 10:55 dağıtıma çıkmıştır yazıyor ama gelen bir kargon yok nedense

  1. Esra 17 Ocak 2020

   kargomun durumunu öğrenmek için kaç gündür arıyorum cevap veren birisi çıkmıyor.