PTT Lüleburgaz Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Lüleburgaz PİDM (Lüleburgaz, Kırklareli)

Adres: Sevgi Mahallesi İstasyon Caddesi Numara: 120/1 Lüleburgaz – Kırklareli
Telefon: 0 288 415 30 90
Telefon 2: 0 288 415 39 31
Telefon 3: 0 288 415 39 32
Faks: 0 288 415 39 60

PTT Lüleburgaz Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Lüleburgaz PİDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Lüleburgaz Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Lüleburgaz PİDM’de yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

25 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Şeref Gül 25 Mayıs 2023

  Kargom teslim edilmiş gözükmesine rağmen elime ulaşmadı ve şube telefonlarını açmıyor. Dün telefonu açtılar sistemlerde arıza olduğunu on dakika sonra tekrar aramamı istediler. İki gündür sürekli arıyorum ancak hiçbir şeklide telefonlar açılmıyor. PTT kargo pişmanlıktır.

 2. Ece Şimşek 24 Mayıs 2023

  Gönderim PTT kargo tarafından teslim edilmiş gözüküyor ancak elime ulaşan böyle bir kargo yok.

 3. Şakir Ersöz 22 Aralık 2022

  Berbat ötesi bir kargo, rezalet yattığınız yerden para kazanıyorsunuz. Sizinle çalışan satıcılara da ayrıca şaşırıyorum.

 4. Batuhan Çallı 21 Temmuz 2022

  Gerçek anlamda alın teriyle para kazanmak yerine gelişi güzel iş yapan kargocu arkadaşları tebrik ediyorum. 10 gün geciktirmeleri ekstra evde olunmasına rağmen evde yok denilmesi ekstra şubedeki arkadaşların telefonları sürekli meşgule atması bu kadar olmaz.

 5. Cemile Batuhan 22 Aralık 2021

  Bütün gün evde olmama rağmen demir kapıya kâğıt bırakmışlar evde bulamadık diye bir zile basma zahmetinde bulunmadılar. Evde miyim değil miyim görseydiniz. Korkmayın zile basınca parmağınıza bir şey olmaz. Arıyorum açan yok daha 3 4 kargo var şimdi siz geleceksiniz diye küçücük çocuğumu bırakıp camlarda mı bekleyim.

 6. Zeynep Kayabaşı 16 Temmuz 2021

  Kargolar gelmez, telefonlar açılmaz, personel iç bilinci yoktur. Web sitelerine bir de müşteri odaklıyız yazmışlar.

 7. Tuba Safi 11 Mayıs 2021

  PTT kargo elamanları adrese uğramadan yalan yanlış bulunup paketleri teslim etmeden ve kargoların iadesinden sorumlu oldukları halde kargoları teslim etmedikleri için iade oluyor. Karşı taraftan kabul etmediğimiz dair yazı geliyor. Kargo elemanların bu kadar vurdumduymaz olması işlerini yaparak disiplinli davranmalarını umuyorum.

 8. Ümmü Gülsüm Türkyılmaz 16 Mart 2021

  Ben bugün mağdur edildim. Evde olmama rağmen kargom elime ulaşmadı ve bana teslim edildi diye mesaj atıldı. Ürünüm elime geçmediği halde nasıl böyle müşterinizi mağdur ediyorsunuz. Çok yazık!

 9. Ercan Kayalı 25 Ocak 2021

  Sakın o 3 tane telefonu açmayın yoksa çok büyük günaha girersiniz. Lafa geldi mi çalışıyoruz herkes biliyor sizin nasıl çok iyi çalıştığınızı! Yazık size vergilerden maaş veriyor.

 10. Arife Tali 26 Aralık 2020

  Sabah 10 gibi zil çaldı kapıyı açtım kimse yoktu. Kargo olabileceği geldi aklıma takipten baktım evde yok gözükmekte ve kapıya kâğıt bırakıldı yazılmış. Aşağı indim bina kapısında ne bir kâğıt ne de başka bir şey yok. PTT kargonun her zamanki hali evde olana evde yok demek. ?

 11. Rümaysa Bozkurt 6 Ekim 2020

  Diğer kargo firmalarına kıyasla PTT’deki personeller daha gayretli. Size önerim lütfen geldiğinizde bir haber verin yahu! Bakkala çıktım geldim kargom gelmiş benim bakkala gitmemi beklemişler sanki.

 12. Deniz Meriç 18 Eylül 2020

  PTT kargo telefonla ulaşamıyoruz yolda geçerken gördüğüm postacı sağ olsun durdurdum yardım etti yoksa kargomun nerde olduğunu bile bulamayacağız. PTT dağıtıcıları gayretli bide telefonları açsalar.

 13. Ali Hakan 11 Eylül 2020

  Kargo zamanında gelmiyor. Telefonlar açılmıyor rezillik başka bir şey değil!

 14. Aziz Metin 28 Ağustos 2020

  Benim evimde 95 yaşında yaşlı var bunun yaşlılık maşı gelmedi telefonları arıyorum ulaşamıyorum bu nasıl izettirben devamlı gündüz çalışıyorum eşimde babasını bırakamıyor gecen ayki maşı gelmedi bir zahmet gönderir misiniz yazan aziz metin

 15. Busenur 14 Ağustos 2020

  PTT kargo deyince aklıma ilk gelen kurtuluş Mahallesi’ndeki egemen keskin işi layıkıyla yapan tek kargocu diyebilirim konuşması ve yardımseverliği gerçekten takdir edilmesi gerekli teşekkürler PTT kargo.

 16. Ada 17 Temmuz 2020

  kargoyu eve getiriyor zile basmadan gidiyor haber kağıdı bırakıyor telefonlar zaten hiç açılmıyor rezilllik

 17. Gamze 23 Haziran 2020

  Kargom 2 gündür hep dağıtımda ne zaman gelecek acaba…

 18. kadir 12 Nisan 2020

  Kac gündür engelli kasım gelmedi çok mağdur edildim nasıl iş bu

 19. Nalan YILDIRIM 31 Ekim 2019

  Kargoyu getirenler evde yoksak bi ararmısınız

 20. Gamze çetin 31 Ekim 2019

  Merhaba bugün kargo geldi evde yoktum ama kağıt falan yok msj geldi yarın gelir mi kargo tekrar yıldırım mahallesi

 21. salih 27 Eylül 2019

  komple dükkanı kapattınız galiba adrese teslim kargom niye adrese gitmiyor sizde bekliyor telefonlar niye açılmıyor

 22. Damla 14 Mayıs 2019

  Lüleburgaz ilçesinde PTT kargo çalışanlarına ve özellikle egemen keskin arkadaşımıza teşekkür ederim herkesin bu kargoyla çalışmasını isterim

  1. Duygu 31 Ağustos 2019

   Kurtuluş mahallesine hizmet veren Egemen Keskin isimli personelinizin müşteriye tavrı,güleryüzlü iletişimi ve iş sorumluluğu bizim için kargonuzun değerini arttırdı.Çok teşekkür ederiz.

   1. Abdullah Karakaya 8 Ekim 2020

    Telefonları açmamak için organizasyon olmuş kurumdur.

    1. Eşref Ayaz 11 Aralık 2020

     Arkadaş benim kargom Ankara’dan iki gün önce Lüleburgazda bekliyor dağıtıma çıkarmamışlar. Bu düzensiz işler Allah katında bile kabul edilir mi, sizlerden rica ediyorum kargomu gönderin bu kadar da mihnetsiz olmayın.