PTT Manisa Dağıtım ve Toplama Merkezi Manisa DTM (Yunusemre, Manisa)

Adres: Güzelyurt Mahallesi 5773. Sokak Numara: 2 Yunusemre – Manisa
Telefon: 0 236 211 11 99
Telefon 2: 0 236 211 65 97
Telefon 3: 0 236 211 01 65
Faks: 0 236 211 01 67

PTT Manisa Dağıtım ve Toplama Merkezi Manisa DTM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Manisa Dağıtım ve Toplama Merkezi Manisa DTM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

86 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Serdar Ayçiçek 20 Nisan 2023

  Allah sizi bildiği gibi yapsın. 2 gündür evde kargo bekliyoruz telefonlarınıza ulaşılamıyor bir de üstüne dağıtıma çıktı evde bulamadık vs. deniyor. Bu iş bilmezlikten en başka bir şey değildir ya yaptığınız işi iyi yapın ya da hiç yapmayın.

 2. Nesibe Erek 12 Nisan 2023

  Evde olduğum halde hastayım hastaneye gitmiyorum ürünüm toplama ve dağıtım merkezinde iade gidecek diye mesaj gönderiyorsunuz. Ayağınıza geldim ürünümü almaya burada yok araçta dediniz evde geldim gene bekledim. Dün 17.20 de gelmişsiniz ben hep evdeyim ve bu kargomu bekliyorum.

 3. İsa Çiftci 8 Mart 2023

  Ekmek almaya giderken, dış kapıda kargo haber kağıdını gördüm. Gerçekten çok ayıp zil diye bir şey var ve bu dağıtıcı arkadaşlar işini layıkıyla yapmıyorlar.

 4. Seher Kaya 15 Şubat 2023

  Evde olduğum halde kargoyu sabahtan beri beklediğim halde evde yok bilgisi verilmiş. Ne zile basan nede gelen oldu. Bu ne biçim bir dağıtım?

 5. Bilge Karadeniz 11 Şubat 2023

  Sabahtan beri kargo bekliyorum dağıtıma çıktı diye mesaj geliyor. Saat 10 da bekledim, bekledim gelmedi. Karşı takip numarasını girip baktım adreste yok haber kâğıdı bırakıldı yazıyor ama kimse gelmedi. Bu şekilde insanları neden mağdur ediyorsunuz.

  1. Seher Ersöz 16 Şubat 2023

   Bilge Karadeniz aynı şekilde benimde oldu. Akşama kadar kargo bekledim kimse gelmedi evde yok bilgisi vermişler. Siz nasıl bir rezil bir kurumunuz ya

 6. Refik Çığır 9 Şubat 2023

  Bu kurum kadar rezil bir kurum yok. Adamlardaki rahatlığa bak telefonlara bakmıyorlar. Bunu biri izah etsin.

 7. Atilla Cücen 20 Ocak 2023

  İş yerinde olduğum halde adreste yok kapalı olarak kağıdı bırakıldı deniliyor. Kâğıt yok kamera kayıtları var gelip söylesinler bakalım nerde kamera kayıtları da mevcut Manisa DTM’nin hiçbir numarasına aranmıyor ulaşılmıyor.

  Mahkemeye başvuru yaparak şikâyetten bulunacağım. Kamera kayıtları da var ve adreste yok kâğıdı bırakılmış diye not düşmüşler. Ben neden göremiyorum.

 8. Luyidmila Atol 12 Ocak 2023

  Nasıl bir kargo şubesi tam rezillik ya telefonu açan yok. Kargo geldi diye arayan yok. Her seferinde şubeden almak zorunda mıyım? Kendi kafalarına sisteme yerinde yok falan diye not düşüyorlar.

 9. Halit Er 9 Ocak 2023

  Bu ne biçim iş ya dağıtıma cıktı diyor, gelmeden geldik evde yok kâğıt bıraktım diyor. Kâğıt falanda yok numaralarına zaten ulaşılmıyor.

 10. Ali Yüksel 5 Ocak 2023

  Dağıtma çıkan kargom evde olmama rağmen evde yok haber kâğıdı bırakıldı deniyor. Ne gelen kargo nede bırakılan bir haber kâğıdı var.

 11. Ali Kırtay 5 Ocak 2023

  Sabahtan beri kargo bekliyorum nerde kaldı diye bakayım dedim, bir baktım evde yokmuşum. Kargom gelmiş böyle bir şey olamaz. İlk defa karşılaşıyorum.

 12. Rana Ayar 4 Ocak 2023

  Dünden beri bekliyorum sürekli dağıtıma diyor adrese geldik bulamadık birde not bırakılmış. 2 gündür evde sizi bekliyorum. Yazıktır ya bu kadar insanı mağdur ediyorsunuz.

 13. Didem Efe 3 Ocak 2023

  02.01.2023 tarihinde dağıtıma çıkan kargom adreste tanınmıyor diye geri gidiyor. Nasıl bir saçmalık adres Manisa Merkezefendi devlet hastanesi ücreti ödenmiş kargoyu bırakmadan gidiyor. Kendileri de dâhil normalde kuruma kargoyu bırakıp gidiyorlar ama bu kargoda hiç gelinmemiş bile ayrıca aramadılar geldik diye nasıl kötü bir hizmet birde geldik diye yalan söyleniyor.

  Sizin yüzünüzden firmayla uğraşmak zorunda kaldım. Hakkıyla yapın işinizi bütün gün masa başında oturmakla maaş alınmıyor kişi adreste tanınmıyor demek ne demektir. Ayrıca 14 yıldır aynı kurumda çalışıyorum. Bahaneniz biraz mantıklı olsun.

 14. Ayşe Mine Çınar Tunç 28 Aralık 2022

  İlla kapıda mı bekleyelim kargoyu dağıtıma çıktığı gün evde olduğumuz halde ne arama var ne zile bastırlar. Evde yok adrese teslim edilmedi deyip sisteme giriş yapmış. Mağdur ediyorlar insanları 9 aylık bebemle bu soğukta bir de şubeye gideceğim.

 15. Sevil Aydın 20 Aralık 2022

  Gönderdiğim koli günlerdir köy dağıtımında bekletiliyor. Bu nasıl hizmettir.

 16. Merve Bilgi 20 Aralık 2022

  PTT dağıtım merkezi Manisa hakkında bu kadar duyarsız ve iş etiği olmayan kurum olduğunuzu düşünmekteyim. Manisa DM ulaşmış fakat hiç bir işlem görmemiş vaziyette beklemekte olan önem arz eden kargom Manisa DM ulaşmış fakat hiç bir işlem görmemiş vaziyette beklemektedir.

  Adreslerinizde belirtilen telefonların hiç biri cevap vermemekte hatta meşgule atılmaktadır. Bu şekilde bir devlet kurumu işlememeli derhal işlem yapılmalıdır. Gereken bilgi üst mercilere yazımı yazdım.

 17. Emel Saydam 14 Aralık 2022

  PTT kargo dışında hiç bir kargoyla sorun yaşamıyorum. Ulaşılmıyor değil, ulaştırmak istemiyorlar. Neden bu kadar mağdur ediyorsunuz.

 18. Yavuz Bektaş 13 Aralık 2022

  Önemli bir evrak adreste yok diye iade ediliyor. Bu 2 oldu. İşyerinde 50 kişi çalışıyor. Nasıl adreste kimse olmaz. Yazık vergilerimize kapatın gitsin.

 19. Elif Demirbaş 13 Aralık 2022

  Baska sitelerden alışveriş yaparken aynı adresi veriyorum ve adresime geliyor. Nedense PTT kargo adres yanlış diyip kargomu geri gönderiyor.

 20. Semra Bayraktar 10 Aralık 2022

  10 gün oldu hala dağıtıma çıkmadı Bu ne rezilliktir.

 21. Esra Soydan 1 Aralık 2022

  1 haftadır kargomu bekliyorum gelmiyor. Bütün gün evde olduğum halde geldik evde yoktu diye not düşürülüyor ama eve gelen giden yok.

 22. Burcu Akça 29 Kasım 2022

  Gelmeden geldik diyorlar ve kâğıt yapıştırmışlar. Çok sıkıntılı PTT kargo ile çalışmayın önermem.

 23. Sergen Atmaca 17 Kasım 2022

  Bu nasıl bir iş ya anlamadım. 5 gündür köy dağıtımını bekliyor. Baksan her gün sokağımızdan PTT geçiyor. Buna artık bu çözüm olmalı bide yani köy değil yani mahalle oldu. Bu kadar saçmalık olamaz. 3 tane numara hiçbiride kullanılmıyor.

 24. Murat Dinçer 10 Kasım 2022

  Bir günde şehir dışından gelen kargo 2 gündür şehir içine dağıtım yapamadı. Bu yaptığınız yattığınız yerden para kazanmadır.

  1. Filiz Aymaz 11 Kasım 2022

   Murat Dinçer aynı şeyi ben yaşıyorum. 07 Kasım Pazartesi orada bugün 11 Kasım oldu halen gelecek.

 25. Gülçin Uysal 4 Kasım 2022

  Ürünüm tam 19 gün oldu orada bekliyor. Tam rezillik, lütfen ürünümü elime ulaştırın.

 26. Sevda Işık 25 Ekim 2022

  Kargom 8 gündür orada bekliyor. Telefonlar açılmıyor. Başka kargom geliyor sordum neden gelmiyor diye neymiş küçük paketmiş ondan gelmiyoruz dediler. 5 tane telefon koymuşlar hiçbiri açmıyorlar. Tam bir rezalet ve sorumsuzluktur.

 27. Kenan Balcı 17 Ekim 2022

  Bu telefonlara cevap verilmeyecekse niye var arkadaşlar bu ne rezillik kardeşim ben anlamıyorum. 50 kere aradım.

 28. Ercan Atılgan 13 Ekim 2022

  Manisa Muradiye’de çalışan arkadaş işine gelmediği için ben bugün kargomu kendim aldım. Muradiye bir kamyon kargo bekliyor arkadaşın umurunda değil. Ben bugün kargomu kendim aldım. Kargomu ben alacaksam siz yapmayın. Bu işi adam bana ben arayamam seni diye cevap veriyor.

 29. Neriman Köksal 2 Ekim 2022

  29 Ağustos’tan beri Manisa DTM’de tutuluyor. Kargoma ve asla numaralara ulaşılamıyor. Hatta bazen telefonlar bile çalmıyor. Ne yapacağımı nasıl ulaşacağımı bilmiyorum.

 30. Merve Karakuş 1 Ekim 2022

  Asla şubelerindeki numaralara ulaşamıyorsunuz. Kargonuz Türkiye’nin neresinden gelirse gelsin 2–3 gün içinde PTT’ye geliyor ama bulunduğunuz şehirde olmasına rağmen dağıtıma çıkarılıp elinize ulaşmıyor. Ben bu şekilde bir işleyiş görmedim. Evde olsanız da zaten ne arıyorlar ne haber kâğıdı bırakıyorlar ama evde yokmuşsunuz gibi kargonuz teslim edilmiyor.

 31. Zekiye Ekinci 23 Eylül 2022

  Kargolarımız 7 – 8 gün sonra teslim ediliyor. Dağıtım merkezlerinde en az iki gün bekletiliyor. Neden bu kadar geç teslim ediliyor. Yoğunluksa diğer kargo firmalarında yoğun ve en geç uç ya da dördüncü gün teslim ediyorlar. Lütfen hızlanın.

 32. Mehmet Kerim Yakut 21 Eylül 2022

  Kargo dağıtımı için evime gelmeden, kargo takipte adreste yok/kapalı haber kâğıdı bırakıldı diye yazılmış. 15.09.2022 den bu yana bekleniyor. 1 hafta oldu daha yok.

 33. Nazmiye Hasanali 13 Eylül 2022

  4 gündür kargomu bekliyorum. Hep dağıtıma cıktı diyorlar ama bir türlü kargom eve gelmiyor.

 34. Ekrem Şenel 6 Eylül 2022

  10 gündür kargo beklemekteyim.

 35. Emre Geçit 5 Eylül 2022

  İşlerini yapmıyorlar. Burada yazanlar haklılar. 3 tane telefon numarası var üçüne de bakan yok. Yazıklar olsun.

 36. Şefika Aymaz 29 Ağustos 2022

  PTT kargosundan beklediğim kargom 4 – 5 gündür Manisa dağıtım merkezinde bekletilmektedir. Ayrıca evde olmama rağmen kargo teslim edilemedi diye mesaj gönderilmiştir. Telefonlara asla ulaşılamıyor. Kaç defa PTT kargo şikâyet hattını aradım ama maalesef çözüm yok. Aşırı kötü hizmet lütfen bir an önce kargomu teslim edin.

 37. Atilla Kanat 27 Ağustos 2022

  Dünyanın en kötü kargo firmasıdır. Afrika da böyle bir saçmalık olmuyordur. Çalışmak istemiyorsanız bırakın işi kardeşim binlerce insan iş arıyor.

 38. Necla Eş 22 Temmuz 2022

  3 tane numara yazmışsız arıyoruz bir tanesi bir tanesi bakmıyor. Kardeşim sizde oraya memur diye gitmişsiniz. Bir tarafımızı yırtıyoruz ulaşmak için ne minnetsiz insanlarsınız anlamıyorum.

 39. Bülent Sezer 25 Mayıs 2022

  Gönderim dün dağıtıma çıkmış ama adresime dahi gelmeden adreste yok not bırakıldı. Notu düşmüş ne öyle bir not var nede adresime gelen bir kargo gün içinde asla evden çıkmama rağmen bu şekilde dönüş aldım. Kargom geri gidecek.

 40. Mehmet Yılmaz 11 Mayıs 2022

  Takip sisteminde gönderim dün Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü adresine gelindi adreste bulunamadı görünüyor. Resmi kurum tam gün işteyim nasıl oluyor.

 41. Güler Kocabıyık 24 Mart 2022

  Gönderim dün sözde dağıtıma çıktı. Sonra bir baktım ki evde yok açmıyor yazmışsınız. Haber kâğıdı bırakıldı yazmışsınız. Ben bütün gün evdeydim ne bir haber kâğıdı var ne bir şey yaptığınız çok ayıptır.

  1. Fatoş Ağca 13 Mayıs 2022

   Güler Kocabıyık merhabalar benim kargomda bu PTT’de kargonuz elinize ulaştı mı? Yoksa halen PTT de mi bekliyor?

 42. Rahman Utku 23 Mart 2022

  Telefonu neden açmıyorsunuz. Kaç defa aradım.

 43. Osman Yağız 22 Mart 2022

  PTT kargo Manisa düzgün hizmet vermiyor.

 44. Celal Parmaksız 16 Şubat 2022

  Kaç gündür kargoyu getiremediniz.

 45. Emine Saçar 16 Şubat 2022

  Kargom ayın 12sinde işlem görmüş en son ne zaman dağıtıma çıkacak telefonu da açan yoktur.

 46. Nilgün Ergin 14 Şubat 2022

  Kargom Manisa dağıtım şubede görünüyor. Kaç gündür dağıtıma çıkarılmıyor. Bu sorumsuzluk nedir telefonları da açın.

 47. Semih Özen 31 Ocak 2022

  5 gündür kargo Manisa’da gözüküyor. Bir eve getiremediniz.

 48. Hasan Bağana 24 Ocak 2022

  Ya bir kargo gelecekti 1 haftadır bekliyorum arıyorum açan kimse yok. Cidden yazıklar olsun.

 49. Melek Torol 21 Ocak 2022

  Saatlerdir arıyoruz, telefonlara cevap verilmiyor. Gerçekten yazıklar olsun.

 50. Selcan Akova 28 Aralık 2021

  Bu kadar sorumsuzlukta olmaz ama bugünle 6 gün oldu İstanbul’dan gelen kargom hala işlem görmemiş bir şekilde bekliyor. Bugün de gelmese ama cidden şikayet edeceğim.

 51. Eylül Önder 27 Aralık 2021

  PTT dağıtım merkezi Manisa hakkında bu kadar duyarsız ve iş etiği olmayan kurum olduğunuzu düşünmekteyim. Bir hafta önce Van Beşyol şubesinden gönderdiğim önem arz eden kargom 4 gün önce Manisa DM ulaşmış fakat hiç bir işlem görmemiş vaziyette beklemektedir.

  Adreslerinizde belirtilen telefonların hiç biri cevap vermemekte hatta meşgule atılmaktadır. Bu şekilde bir devlet kurumu işlememeli derhal işlem yapılmalıdır. Gereken bilgi üst mercilere yazımı yazdım.

 52. Pelin Köseler 10 Aralık 2021

  Bu dağıtım günü hangi gün acaba? Telefonlara cevap verirseniz, biz gelip alalım.

 53. Nazlı Kuman 10 Aralık 2021

  Cumar bugün Pazar kaç gündür kargom gelmedi. Allah bildiği gibi yapsın.

 54. Zeynep Özdemir 7 Aralık 2021

  Günlerdir kargo da en ufak bi ilerleme yok. Yoğunsanız işçi sayısını çoğaltın. Gerçekten rezillik.

 55. Cenk Barut 2 Aralık 2021

  Berbat bir sistem mümkün olduğunca PTT ile artık kargo göndermeyeceğim. Size tavsiyem çok pişman olursunuz ayrıca şunu da belirtmek isterim ki telefonlar dahi açılmıyor yazılar olsun.

 56. Sena Ocak 11 Kasım 2021

  İnternet üzerinden aldığım ürün PTT kargo ile 6 Kasımda Manisa’da dağıtıma çıkarıldı. Bugün 11 Kasım aradan 5 koca gün geçmiş, Ancak Manisa’da ki iş yerime ürün hâlâ getirilip de tarafıma teslim edilmedi.

  Hey beyler uzaya kargo mu götürüyorsunuz! Defalarca telefonla aradım bir Allahın kulu da telefonu açıp ta cevap vermiyor. PTT genel merkez müşteri hizmetlerini aradım yok efendim yoğunluktan teslimler geç oluyor.

  Falan filan klasik şeyler… Sözde şikâyet mesajı oluşturduk demeler… Ancak hiçbir yetkilinin sizi arayıp ta olumlu ya da olumsuz dönüş yapılmadı. Böyle rezalet böyle sıradan ve kalitesiz kurum görmedim. Devlet ve özel sektör farkı ortada bu yüzden özelleştirilmeli böyle kurumlar hepinize yazıklar olsun. ?

 57. Ercüment Doğan 22 Ekim 2021

  Aradığınız dâhili numara 2 saattir cevap vermiyor. Hoş çakalın bir daha beni de aramayın.

 58. Bahri Şen 4 Ekim 2021

  PTT kargo hafta sonları çalışmıyormuş. 1 (bir) haftada anca gidiyor. Manisa’da ilçeden merkeze kargo 5-6 günde anca gidiyor. Yöresel ürünler diye Demirci’den hediye meyve göndermişler, gelene dek bozuldu. Bir daha PTT ile çalışmayacağım.

 59. Sümeyye Arslan 30 Eylül 2021

  PTT kargo kadar mağdur eden bir kargo şirketi daha tanımıyorum. Bu kadar problemli olunmaz ki bırakın adrese getirmeyi gidip şubeden alacağız kargomuzu ama ne yazık ki ona bile cevap vermeye tenezzül edilmiyor. Tek muhatap bulamıyoruz keşke herkes işini iyi yapsa.

 60. Uçansu Acemoğlu 17 Eylül 2021

  Bugün bütün gün evde idik gelmişler bulamamışlar öyle bir şey olmadı hiç dışarı çıkmadım. Madem geldiler bulamadılar telefonla arasalarmış öteki kargo şirketi bulamadığında arıyor inş. yarın bir daha getirirler. PTT kargo iyi geceler.

 61. Vahit Baykal 27 Mayıs 2021

  Devlet kurumu olacak insanları nasıl mağdur ediyorlar. Ararsın açmazlar genel merkezi ararsın yok sistem sıkıntısı bilmem ne oyalarlar.

 62. Esma Güler 26 Mayıs 2021

  Pandemi var evdeyiz hep ama bir telefonla arama yok. Kapıya gelince sözde bulunmamışız insan zaruri ihtiyaç ekmek almaya inmiş olabilir bir arayın. Mesaj ertesi gün geliyor arayınca telefona cevap veren bir Allah’ın kulu yok. Gerçekten madem açılmayacak ne diye numara koydunuz.

 63. Halil İbrahim Tahtalı 18 Mayıs 2021

  KP03251773372 takip nolu kargonun sahibi H. İbrahim Tahtalı’yım. Mayıs 2021 başı Trendyol’dan 2 siparişim vardı. Siparişimin birisi diğer kargodan 5 Mayısta tarafıma teslim edildi. 2. siparişim 18 Mayıs Salı günü dahil hala tarafıma teslim edilmedi.

  Eoksijen tarafından 6 Mayıs perşembe günü Telefonuma kargo kabulü yapıldığı 17 Mayıs pazartesi günü saat 08.43 de kargomun dağıtıma çıktığı aynı gün saat 16.20 de Sonnur Edebalı’ya teslim edildiği mesajı geldiği halde hala kargomu alamadım.

  Yaptığım kıyaslamada devlet ile özel sektörün farkı ayan beyan ortada. Devlet kuruluşları neden tercih edilmediği anlaşılıyor.

  Mayıs başı aynı gün bir firmaya 2 değişik mal siparişi verdim özel bir kargo firmasına verilen siparişim 5 Mayısta tarafıma teslim edildi. PTT kargoya verileni bugün 18 Mayıs halen bekliyorum. Ayrıca telefonlarda açılmıyor hiç bir şekilde kargo temsilcilerine ulaşamıyorum.

  Bu şikâyeti de üzüntümü belirtmek için yazıyorum. Genelde herkese hayırlı işler ve kolaylıklar diliyorum.

 64. Veysi Akagün 11 Mart 2021

  1 Allah’ın kulu yok mu şu telefonlara bakacak yazıklar olsun.

 65. Sibel Gülbay 20 Şubat 2021

  Ben hayatımda böyle sorumsuzluk görmedim. Bu nasıl bir devlet dairesi ne telefonları açan var nede kargomla ilgili bilgi veren var. Haftalardır uğraşıyorum.

 66. Nihat Çökek 15 Aralık 2020

  Tam bir hafta oldu kargom yok. Getirmeye de niyetiniz yok gibi duruyor. Telefonlara zaten bakan yok. Yazıklar olsun size.

 67. Gül Ökmen 14 Aralık 2020

  Neden kimse telefonlara bakmıyor siz neden orada görev alıyorsunuz. Boş boşa oturmak için mi neden insanları mağdur ediyorsunuz.

 68. Ozan Mıstık 27 Kasım 2020

  Yurt dışından gelen kargom Manisa’ya geleceğine Balıkesir’e gelir, veya dağıtımda evde olmama rağmen teslim edilemez. Ben giderim kargomu vermezler geri gider. 2 hafta kargo peşinde koştuğumu bilirim, ararım telefonu açmazlar, Allah kimseyi bunların eline düşürmesin.

 69. Ayşenur Akpınar 27 Kasım 2020

  Neden hiçkimse bu telefonlara bakmıyor bizleri bu kadar mağdur etmenize gerek yok.

 70. Ali Kolsuz 20 Kasım 2020

  Kargom zamanında gelmiyor. Telefonla ulaşamıyoruz. Böyle işini yapmayan bir kurum olamaz.

 71. Hakan Çavuş 19 Ekim 2020

  Burası bir devlet kuruluşu diye biliyorum nerde bu çalışanlar bedava maaş almak oluyor mu? Çok mu meşgulsünüz yoksa telefona mı eliniz yetmiyor ayıp, ayıp siz bir devlet memurusunuz en çok sizin dikkat etmeniz gerekir.

 72. Burak Arda 26 Ağustos 2020

  14 yıldır farklı sitelerden aynı adres üzerinden alışveriş yapmış olmama rağmen ne hikmetse bir tek PTT kargo’da “hatalı adres” ibaresi gördüm. Adresim için “hatalı adres/eksik adres” gibi kendilerince uydurma bir sebep yazmışlar. Sabahtan beri kaç kez aradım Allah bilir, hiçbir telefonuma cevap verilmedi. Berbat ötesi bir şirket. İlk ve son kez denedim. Çevremdeki hiçbir kimseye de kullandırmayacağım. Yazıklar olsun

 73. Bülent 17 Ağustos 2020

  Böyle bir kargo şirketi görmedim kargoyu getirmeden bulunamadı yazıp gelin alın diye mesaj atıyor daha sonra ara, ara telefonları açmıyorlar.

 74. AHMET 12 Ağustos 2020

  Manisa PTT kargonun yunus emre ilçesini bütün telefonlarını aradım. Hiç birini de açmadılar sağ olsunlar!

 75. James Beck 1 Şubat 2020

  Customer service agents are unprofessional, that is if they pick calls at all. James Beck from England.

  1. Mehmet Onat 1 Şubat 2020

   James, Turkish customer service is better from there.

   Merak edenler için James İngiltere’den yazıyormuş. Demiş ki müşteri hizmetleri iyi değil. Cevap olarak bende Türk müşteri hizmetleri oradan iyidir yazdım.

 76. Deniz 31 Ekim 2019

  Telefonları açmıyorlar

 77. Gökçe 14 Ekim 2019

  Allah eskaza bidaha bu ptt illetine bulaştırmasın

 78. kübra 30 Eylül 2019

  Bunlardan daha rezil bir kurum olamaz kimse telefonu açmıyor!!!

 79. Serap Çolak 29 Temmuz 2019

  Telefonları açmıyorlar.

 80. Salih Mercan 29 Eylül 2017

  Manisa tekstilciler sitesindeki şube Cumartesi açık mı?

  1. Oktay Okumuş 11 Aralık 2020

   Ptt kargo kadar kötü çalışan bir kargo şirketi görmedim. Ne telefon açıyorlar. Ne de gelen kargoyu getiriyorlar. Yapamayacaklarsa kapatsınlar ki bizde mağdur olmayalım. Yazık başka bir şey demiyorum.

   1. İlhan Özdemir 29 Nisan 2022

    Oktay Okumuş bende 22/04 den beri kargom bekliyorum. Telefonlar açılmıyor.