PTT Manisa Dağıtım ve Toplama Merkezi Manisa DTM (Yunusemre, Manisa)

Adres: Güzelyurt Mahallesi 5773. Sokak Numara: 2 Yunusemre – Manisa
Telefon: 0 236 211 11 99
Telefon 2: 0 236 211 65 97
Telefon 3: 0 236 211 01 65
Faks: 0 236 211 01 67

PTT Manisa Dağıtım ve Toplama Merkezi Manisa DTM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Manisa Dağıtım ve Toplama Merkezi Manisa DTM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

45 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Mehmet Yılmaz 11 Mayıs 2022

  Takip sisteminde gönderim dün Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü adresine gelindi adreste bulunamadı görünüyor. Resmi kurum tam gün işteyim nasıl oluyor.

  Yorum Yap
 2. Güler Kocabıyık 24 Mart 2022

  Gönderim dün sözde dağıtıma çıktı. Sonra bir baktım ki evde yok açmıyor yazmışsınız. Haber kâğıdı bırakıldı yazmışsınız. Ben bütün gün evdeydim ne bir haber kâğıdı var ne bir şey yaptığınız çok ayıptır.

  Yorum Yap
  1. Fatoş Ağca 13 Mayıs 2022

   Güler Kocabıyık merhabalar benim kargomda bu PTT’de kargonuz elinize ulaştı mı? Yoksa halen PTT de mi bekliyor?

   Yorum Yap
 3. Rahman Utku 23 Mart 2022

  Telefonu neden açmıyorsunuz. Kaç defa aradım.

  Yorum Yap
 4. Osman Yağız 22 Mart 2022

  PTT kargo Manisa düzgün hizmet vermiyor.

  Yorum Yap
 5. Celal Parmaksız 16 Şubat 2022

  Kaç gündür kargoyu getiremediniz.

  Yorum Yap
 6. Emine Saçar 16 Şubat 2022

  Kargom ayın 12sinde işlem görmüş en son ne zaman dağıtıma çıkacak telefonu da açan yoktur.

  Yorum Yap
 7. Nilgün Ergin 14 Şubat 2022

  Kargom Manisa dağıtım şubede görünüyor. Kaç gündür dağıtıma çıkarılmıyor. Bu sorumsuzluk nedir telefonları da açın.

  Yorum Yap
 8. Semih Özen 31 Ocak 2022

  5 gündür kargo Manisa’da gözüküyor. Bir eve getiremediniz.

  Yorum Yap
 9. Hasan Bağana 24 Ocak 2022

  Ya bir kargo gelecekti 1 haftadır bekliyorum arıyorum açan kimse yok. Cidden yazıklar olsun.

  Yorum Yap
 10. Melek Torol 21 Ocak 2022

  Saatlerdir arıyoruz, telefonlara cevap verilmiyor. Gerçekten yazıklar olsun.

  Yorum Yap
 11. Selcan Akova 28 Aralık 2021

  Bu kadar sorumsuzlukta olmaz ama bugünle 6 gün oldu İstanbul’dan gelen kargom hala işlem görmemiş bir şekilde bekliyor. Bugün de gelmese ama cidden şikayet edeceğim.

  Yorum Yap
 12. Eylül Önder 27 Aralık 2021

  PTT dağıtım merkezi Manisa hakkında bu kadar duyarsız ve iş etiği olmayan kurum olduğunuzu düşünmekteyim. Bir hafta önce Van Beşyol şubesinden gönderdiğim önem arz eden kargom 4 gün önce Manisa DM ulaşmış fakat hiç bir işlem görmemiş vaziyette beklemektedir.

  Adreslerinizde belirtilen telefonların hiç biri cevap vermemekte hatta meşgule atılmaktadır. Bu şekilde bir devlet kurumu işlememeli derhal işlem yapılmalıdır. Gereken bilgi üst mercilere yazımı yazdım.

  Yorum Yap
 13. Pelin Köseler 10 Aralık 2021

  Bu dağıtım günü hangi gün acaba? Telefonlara cevap verirseniz, biz gelip alalım.

  Yorum Yap
 14. Nazlı Kuman 10 Aralık 2021

  Cumar bugün Pazar kaç gündür kargom gelmedi. Allah bildiği gibi yapsın.

  Yorum Yap
 15. Zeynep Özdemir 7 Aralık 2021

  Günlerdir kargo da en ufak bi ilerleme yok. Yoğunsanız işçi sayısını çoğaltın. Gerçekten rezillik.

  Yorum Yap
 16. Cenk Barut 2 Aralık 2021

  Berbat bir sistem mümkün olduğunca PTT ile artık kargo göndermeyeceğim. Size tavsiyem çok pişman olursunuz ayrıca şunu da belirtmek isterim ki telefonlar dahi açılmıyor yazılar olsun.

  Yorum Yap
 17. Sena Ocak 11 Kasım 2021

  İnternet üzerinden aldığım ürün PTT kargo ile 6 Kasımda Manisa’da dağıtıma çıkarıldı. Bugün 11 Kasım aradan 5 koca gün geçmiş, Ancak Manisa’da ki iş yerime ürün hâlâ getirilip de tarafıma teslim edilmedi.

  Hey beyler uzaya kargo mu götürüyorsunuz! Defalarca telefonla aradım bir Allahın kulu da telefonu açıp ta cevap vermiyor. PTT genel merkez müşteri hizmetlerini aradım yok efendim yoğunluktan teslimler geç oluyor.

  Falan filan klasik şeyler… Sözde şikâyet mesajı oluşturduk demeler… Ancak hiçbir yetkilinin sizi arayıp ta olumlu ya da olumsuz dönüş yapılmadı. Böyle rezalet böyle sıradan ve kalitesiz kurum görmedim. Devlet ve özel sektör farkı ortada bu yüzden özelleştirilmeli böyle kurumlar hepinize yazıklar olsun. ?

  Yorum Yap
 18. Ercüment Doğan 22 Ekim 2021

  Aradığınız dâhili numara 2 saattir cevap vermiyor. Hoş çakalın bir daha beni de aramayın.

  Yorum Yap
 19. Bahri Şen 4 Ekim 2021

  PTT kargo hafta sonları çalışmıyormuş. 1 (bir) haftada anca gidiyor. Manisa’da ilçeden merkeze kargo 5-6 günde anca gidiyor. Yöresel ürünler diye Demirci’den hediye meyve göndermişler, gelene dek bozuldu. Bir daha PTT ile çalışmayacağım.

  Yorum Yap
 20. Sümeyye Arslan 30 Eylül 2021

  PTT kargo kadar mağdur eden bir kargo şirketi daha tanımıyorum. Bu kadar problemli olunmaz ki bırakın adrese getirmeyi gidip şubeden alacağız kargomuzu ama ne yazık ki ona bile cevap vermeye tenezzül edilmiyor. Tek muhatap bulamıyoruz keşke herkes işini iyi yapsa.

  Yorum Yap
 21. Uçansu Acemoğlu 17 Eylül 2021

  Bugün bütün gün evde idik gelmişler bulamamışlar öyle bir şey olmadı hiç dışarı çıkmadım. Madem geldiler bulamadılar telefonla arasalarmış öteki kargo şirketi bulamadığında arıyor inş. yarın bir daha getirirler. PTT kargo iyi geceler.

  Yorum Yap
 22. Vahit Baykal 27 Mayıs 2021

  Devlet kurumu olacak insanları nasıl mağdur ediyorlar. Ararsın açmazlar genel merkezi ararsın yok sistem sıkıntısı bilmem ne oyalarlar.

  Yorum Yap
 23. Esma Güler 26 Mayıs 2021

  Pandemi var evdeyiz hep ama bir telefonla arama yok. Kapıya gelince sözde bulunmamışız insan zaruri ihtiyaç ekmek almaya inmiş olabilir bir arayın. Mesaj ertesi gün geliyor arayınca telefona cevap veren bir Allah’ın kulu yok. Gerçekten madem açılmayacak ne diye numara koydunuz.

  Yorum Yap
 24. Halil İbrahim Tahtalı 18 Mayıs 2021

  KP03251773372 takip nolu kargonun sahibi H. İbrahim Tahtalı’yım. Mayıs 2021 başı Trentyol’dan 2 siparişim vardı. Siparişimin birisi diğer kargodan 5 Mayısta tarafıma teslim edildi. 2. siparişim 18 Mayıs Salı günü dahil hala tarafıma teslim edilmedi.

  EOKSIJEN TARAFINDAN 6 MAYIS PERŞEMBE GÜNÜ Telefonuma kargo kabulü yapıldığı 17 Mayıs pazartesi günü saat 08.43 de kargomun dağıtıma çıktığı aynı gün saat 16.20 de Sonnur Edebalı’ya teslim edildiği mesajı geldiği halde hala kargomu alamadım.

  Yaptığım kıyaslamada devlet ile özel sektörün farkı ayan beyan ortada. Devlet kuruluşları neden tercih edilmediği anlaşılıyor.

  Mayıs başı aynı gün bir firmaya 2 değişik mal siparişi verdim özel bir kargo firmasına verilen siparişim 5 Mayısta tarafıma teslim edildi. PTT kargoya verileni bugün 18 Mayıs halen bekliyorum. Ayrıca telefonlarda açılmıyor hiç bir şekilde kargo temsilcilerine ulaşamıyorum.

  Bu şikâyeti de üzüntümü belirtmek için yazıyorum. Genelde herkese hayırlı işler ve kolaylıklar diliyorum.

  Yorum Yap
 25. Veysi Akagün 11 Mart 2021

  1 Allah’ın kulu yok mu şu telefonlara bakacak yazıklar olsun.

  Yorum Yap
 26. Sibel Gülbay 20 Şubat 2021

  Ben hayatımda böyle sorumsuzluk görmedim. Bu nasıl bir devlet dairesi ne telefonları açan var nede kargomla ilgili bilgi veren var. Haftalardır uğraşıyorum.

  Yorum Yap
 27. Nihat Çökek 15 Aralık 2020

  Tam bir hafta oldu kargom yok. Getirmeye de niyetiniz yok gibi duruyor. Telefonlara zaten bakan yok. Yazıklar olsun size.

  Yorum Yap
 28. Gül Ökmen 14 Aralık 2020

  Neden kimse telefonlara bakmıyor siz neden orada görev alıyorsunuz. Boş boşa oturmak için mi neden insanları mağdur ediyorsunuz.

  Yorum Yap
 29. Ozan Mıstık 27 Kasım 2020

  Yurtdışından gelen kargom Manisaya geleceğine Balıkesir’e gelir, veya dağıtımda evde olmama rağmen teslim edilemez. Ben giderim kargomu vermezler geri gider. 2 hafta kargo peşinde koştuğumu bilirim, ararım telefonu açmazlar, Allah kimseyi bunların eline düşürmesin.

  Yorum Yap
 30. Ayşenur Akpınar 27 Kasım 2020

  Neden hiçkimse bu telefonlara bakmıyor bizleri bu kadar mağdur etmenize gerek yok.

  Yorum Yap
 31. Ali Kolsuz 20 Kasım 2020

  Kargom zamanında gelmiyor. Telefonla ulaşamıyoruz. Böyle işini yapmayan bir kurum olamaz.

  Yorum Yap
 32. Hakan Çavuş 19 Ekim 2020

  Burası bir devlet kuruluşu diye biliyorum nerde bu çalışanlar bedava maaş almak oluyor mu? Çok mu meşgulsünüz yoksa telefona mı eliniz yetmiyor ayıp, ayıp siz bir devlet memurusunuz en çok sizin dikkat etmeniz gerekir.

  Yorum Yap
 33. Burak Arda 26 Ağustos 2020

  14 yıldır farklı sitelerden aynı adres üzerinden alışveriş yapmış olmama rağmen ne hikmetse bir tek PTT kargo’da “hatalı adres” ibaresi gördüm. Adresim için “hatalı adres/eksik adres” gibi kendilerince uydurma bir sebep yazmışlar. Sabahtan beri kaç kez aradım Allah bilir, hiçbir telefonuma cevap verilmedi. Berbat ötesi bir şirket. İlk ve son kez denedim. Çevremdeki hiçbir kimseye de kullandırmayacağım. Yazıklar olsun

  Yorum Yap
 34. Bülent 17 Ağustos 2020

  Böyle bir kargo şirketi görmedim kargoyu getirmeden bulunamadı yazıp gelin alın diye mesaj atıyor daha sonra ara, ara telefonları açmıyorlar.

  Yorum Yap
 35. AHMET 12 Ağustos 2020

  Manisa PTT kargonun yunus emre ilçesini bütün telefonlarını aradım. Hiç birini de açmadılar sağ olsunlar!

  Yorum Yap
 36. James Beck 1 Şubat 2020

  Customer service agents are unprofessional, that is if they pick calls at all. James Beck from England.

  Yorum Yap
  1. Mehmet Onat 1 Şubat 2020

   James, Turkish customer service is better from there.

   Merak edenler için James İngiltere’den yazıyormuş. Demiş ki müşteri hizmetleri iyi değil. Cevap olarak bende Türk müşteri hizmetleri oradan iyidir yazdım.

   Yorum Yap
 37. Deniz 31 Ekim 2019

  Telefonları açmıyorlar

  Yorum Yap
 38. Gökçe 14 Ekim 2019

  Allah eskaza bidaha bu ptt illetine bulaştırmasın

  Yorum Yap
 39. kübra 30 Eylül 2019

  Bunlardan daha rezil bir kurum olamaz kimse telefonu açmıyor!!!

  Yorum Yap
 40. serap 29 Temmuz 2019

  telefonları açmıyorlar.

  Yorum Yap
 41. Salih Mercan 29 Eylül 2017

  Manisa tekstilciler sitesindeki şube Cumartesi açık mı?

  Yorum Yap
  1. Oktay Okumuş 11 Aralık 2020

   Ptt kargo kadar kötü çalışan bir kargo şirketi görmedim. Ne telefon açıyorlar. Ne de gelen kargoyu getiriyorlar. Yapamayacaklarsa kapatsınlar ki bizde mağdur olmayalım. Yazık başka bir şey demiyorum.

   Yorum Yap
   1. İlhan Özdemir 29 Nisan 2022

    Oktay Okumuş bende 22/04 den beri kargom bekliyorum. Telefonlar açılmıyor.

    Yorum Yap