PTT Sultangazi Posta Dağıtım Merkezi Sultangazi PDM (Sultangazi, İstanbul)

Adres: Cebeci Mahallesi 1. Cebeci Caddesi Numara: 59 Sultangazi – İstanbul
Telefon: 0 212 476 16 77
Telefon 2: 0 212 476 16 73
Faks: 0 212 476 16 64

PTT Sultangazi Posta Dağıtım Merkezi Sultangazi PDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Sultangazi Posta Dağıtım Merkezi Sultangazi PDM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

39 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Recep Turan

  O telefonu meşgule almışlar kimsenin baktığı yok. Bu nasıl bir çalışmadır.

  Yorum Yap
 2. Yasemin Kılınç

  Kesinlikle gelmiyorlar. kimi kime şikayet edeceksin ki.

  Yorum Yap
 3. Yusuf Kutlu

  Haysiyetsizlere bak ya geldik yoktunuz diyor. Karantina zamanında nerede olacağız evdeyiz bence biz buradaydık ama siz gelmediniz. Bir daha PTT ye kargo falan yok!

  Yorum Yap
 4. Aslan Altay

  Kaç gün daha beklenir bilmiyorum kargo takip numarasını giriyorum kargo gelmiş gözüküyor. Fakat ne telefon cevap veriyor ne de kargo geliyor. Bırakın kardeşim bu işi yapamıyorsanız.

  Yorum Yap
 5. Hülya Pekcan

  5 gündür kargomdan haber yok, telefonlara da bakılmıyor.

  Yorum Yap
 6. Nihal Çakır

  8 gündür kargomdan haber yok. Sultangazi PDM daha dağıtıma çıkmamış. Hiç bir numara açılmıyor en azından telefonlara bir bakin cevap verin. Ya nasıl iş yapıyorsunuz. Bu işi beceremiyorsanız lütfen yapmayın. En kısa zamanda kargomu istiyorum.

  Yorum Yap
 7. Merve Ulupınar

  Hiç bir şekilde telefonlar neden açılmıyor. Allahın her günü yoğun musunuz? Cimere şikayet ettim.

  Yorum Yap
 8. Betül Erdoğan

  Bu kargolar niye dağıtıma çıkmıyor.

  Yorum Yap
 9. Sude Göksoy

  Her şeyi geçtim telefonlara neden bakılmıyor. Bu kadar sorumsuzluk, vurdumduymazlık pes yani sizi kınıyorum. Aslında aklıma gelen en ağır sözleri söylemek istiyorum ama sizler hak etmediğiniz için değil, kendime olan saygımdan buraya yazmıyorum.

  Yorum Yap
 10. Faruk Gültaş

  Kargo 4 gündür sultangazide kargo bekliyor.

  Yorum Yap
 11. Aykut Aklar

  5 gündür kargom Sultangazi PDM’de. Hiçbir işlem yok dağıtıma da çıkmadı. Resmen vurdumduymazlık. Merkezi aradım oda bilgiyi teyit etti. Artik gidip yakın olduğu için oradan kendim alacağım.

  Yorum Yap
  1. Erol Şahin

   Aykut Aklar kargoyu alırken kargo ücreti ödediniz mi? Ben karttan ödedim ama galiba kargo alırken yine alıyorlarmış. Bir bilginiz var mı?

   Yorum Yap
   1. Halil Solhan

    Erol Şahin kargo ücreti karşı ödemeli ise yani ödenmediyse siz kargo ücreti neyse onu ödersiniz. Kargo ücreti ödendiyse size gelince ya da siz şubeden alınca ödendiği için ödeme yapmasınız.

    Bir de eğer siz kargo gönderdi ve parasını ödediyseniz. Kargo geri döndüyse geri dönüş ücreti yanlış hatırlamıyorsam yüzde 40 ya da yüzde 30 olması lazım siz dönüş ücreti ödersiniz. Bunlar dışında bir ücret yok biliyorum.

    Yorum Yap
 12. Hülya sağlam

  Hem gelmiyorsunuz hem 2 gündür kargo takipde kargonuz dağıtımda alıcıya ulaşılamadı not kağıdı bırakıldı sistemde yazıyorsunuz. Arıyoruz telefona bakan yok. Pandemide evden dışarı çıkmıyoruz nasıl evde yokuz! O bahsettiğiniz not bıraktık dediğiniz kağıt nerede size daha nasıl güveneceğiz?

  23/11/2020 – 13:36:33 – Kabul Edildi SİNCAN POSTA DAĞITIM / SİNCAN POSTA DAĞITIM SİNCAN ANKARA.
  23/11/2020 – 13:45:06 – PTT İşyerinden Çıktı ANKARA KARGO İŞL.MER Merkezine Sevk İşlemi Gerçekleşti. SİNCAN POSTA DAĞITIM / SİNCAN POSTA DAĞITIM SİNCAN ANKARA.
  24/11/2020 – 11:12:54 – PTT İşyerine Geldi SULTANGAZI PDM / SULTANGAZI PDM SULTANGAZİ İSTANBUL (AVR).
  27/11/2020 – 09:01:41 – Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:342713012 SULTANGAZI PDM / SULTANGAZI PDM SULTANGAZİ İSTANBUL (AVR).
  27/11/2020 – 15:52:59 – Dağıtım Adreste Yok/Kapalı-Haber Kağıdı Bırakıldı SULTANGAZI PDM / SULTANGAZI PDM SULTANGAZİ İSTANBUL (AVR).

  KP02975091212 barkot numaram daha fazla mağduriyet vermeden kargomu teslim edin.

  Yorum Yap
 13. Betül Devrim

  3 gündür kargo da bekliyorum. Herkesin dediği gibi telefonları 1 kere bile açmıyorlar.

  Yorum Yap
 14. Cihan Çalışkan

  Kargom 10 gündür Sultangazi PDM’de görünüyor ve halen elime ulaşmadı. Telefonları da açmıyorlar.

  Yorum Yap
 15. Bedir Çakıcı

  Sultangazi PDM kargo kargom evde olduğum halde, evde yok kağıt ve yazıp gönderiyi kaparmışsınız. Sultangazi PDM arıyoruz cevap vermiyorsunuz nasıl rezillik bu ayrıca PTT müşteri hizmetlerinden şikayet açtım hiç cevap yok . Böyle kötü bir hizmet yoktur.

  Yorum Yap
 16. Hümeyra

  5 gündür kargo bekliyorum hala ulaşamadım ve 5 gündür orda kargom takip ediyorum gerçekten de 5 gündür orda yoğunsunuz anlayabiliyoruz ama bu kadar da mağdur etmeseniz keşke alın buyurun hafta bitti cuma günü elimde olması gerekiyordu kargomun! Hiç memnun değilim sizden.

  Yorum Yap
 17. Buket

  Telefonlarınız neden açılmıyor sabah 10’dan beri sizi arıyorum rezilsiniz acil işim olmazsa uğraşacak bir kargo firması değilsiniz!

  Yorum Yap
 18. murat

  ayıp ya insanlar bu kadar madur edilmez bu kaç oldu hep aynı şehir dışından kargo bir günde geliyor sizin ordan beş günde gelmiyor yapamayın bu işi!

  Yorum Yap
 19. Cefer

  Aynen bu nasıl bir şey? Adres yetersizliği diyor, İki siparişi aynı anda yaptık, biri ayrı kargo ile hemen geldi, siz adresi bulamadınız? Bu nasıl iş?

  Yorum Yap
 20. Filiz

  Kargo geldi evde bulamadık diyor kağıt bırakıldı diyor ben kağıdı göremedim. nereye ne zaman nasıl bıraktınız. yaptığınız büyük ayıptır. yazıklar olsun!

  Yorum Yap
 21. Hülya Kurun gül

  Evde olduğum halde ulaşılamadı not kağıdı bırakıldı diye bildirim yapıyorsunuz, hem evdeyiz hem not kağıdı da yok, nasıl güveneceğiz size ben hep şubeden alacaksam kuryeleriniz niye var?

  Yorum Yap
 22. yıldız

  Gerçekten telefonlara bakmayacaksanız neden oradasınız siz?

  Yorum Yap
 23. nasuh

  şu telefonlara artık bir geri dönün!

  Yorum Yap
 24. Ravzanur

  Kargoyu arıyorum telefonu açıp hemen kapatıyorlar . 30dan fazla kez aradım açılmadı. Daha yetkili bir yere de şikayet edeceğim . İşini yapmayanın işine son verilsin. Milyonlarca işsiz var iş bekleyen.

  Yorum Yap
 25. HATİCE

  dün sözde kargomu getirmişler ve kapıya bilgilendirme notu yazılmış nerde not ve kargom nerde?

  Yorum Yap
 26. Eylem

  Kargom 4 gündür Sultangazi dağıtım şubesinde bekletilyor bilgi almak için telefon ediyoruz telefonu da açmıyorlar

  Yorum Yap
 27. Zeynep Ö.

  Ya nasıl bir hizmet veriyorsunuz 20 nisanda beri kargom elinizde ve bana ulaşmadı hala telefonlarla arıyorum ama ulaşamıyorum.

  Yaşadığımız durumdan dolayı dışarıda çıkamıyoruz illa gelip kendimiz mi alalım biz ne diye kargo parası ödüyoruz .Bu nasıl bir iştir ya yazlıklar olsun mübarek günde insanları mağdur ediyorsunuz bu kadar da olmaz ya!

  Yorum Yap
 28. Mehtap K.

  Merhaba PTT Müşteri hizmetleri numarasından yada Sultangazi numarasından asla ulaşılamıyor 2 tane gönderim var elime ulaşmıyor evden çıkmamamıza rağmen bize ulaşılamadığı yazılıyor arayan da yok ki görüşelim bu nasıl iş.

  Yorum Yap
  1. Raşit GÜZEL

   Ne hikmetse pandemi olan evden çıkamadığımız bugünde bize de ulaşamadıķlarını iddia ediyor arkadaşlar günde 4 5 tane kargom geliyor bir tek ptt kargo ulaşamamış.

   Yorum Yap
 29. Kevser

  Kargo takibine bakıyorum kargom teslim edildi gözüküyor ama bana gelen kargo falan yok kime teslim edildi VS bilgi de alamıyorum iki gündür telefona ne şube ne genel merkez ulaşılamıyor!

  Yorum Yap
 30. Ramazan

  Ankaradan gelen kargomun dağıtımını bekliyorum. Getirmedikleri gibi telefonlara bakma zahmeti de göstermiyorlar.

  Yorum Yap
 31. Fatma

  2 günde Ankaradan İstanbula gelen kargom ne hikmetse 10 gündür Sultangazide dağıtıma çıkmıyo bence siz bu işi yapmayın insanları mağdur ediyosunuz!

  Yorum Yap
 32. Ismahan Gökteşe

  KP02526337134 nolu kargom iki gündür sultangazi de ne zaman teslim edeceksiniz.

  Yorum Yap
 33. zeynep

  yahu kaç kez gelip kendi kargomu kndim alıyorum siz ne işe yarıyorsunuz niye bu işi yapıyorsunuz ki rezilsiniz gerçekten ya.

  Yorum Yap
  1. Tayfun Topkaya

   Aynen, 138 yıllık firma 8 yıllık gibi tecrübeye sahip.

   Yorum Yap
 34. Pınar

  Ne telefonumu açıyorsunuz ne de kargomu topluyorsunuz 3 gündür bekliyor benim kargom orada şaka gibisiniz işinizi yapmayı bilmiyorsunuz galiba adamı ancak delirtirsiniz. Bunu bildiğiniz için de sizi beklerken o müziği koyuyorsunuz ki sinirli olmayalım sinir krizi geçirttiniz bana.

  Yorum Yap
 35. nedim turgut

  sultangazi cebeci ptt dağıtım merkezi ne tlf ile ulaşılıyor nede kendileri şubede olan kargomu getirmiyorlar.

  Yorum Yap