PTT Uluslararası Posta İşleme Merkezi UPİM (Arnavutköy, İstanbul)

Adres: Tayakadın Mahallesi Terminal Caddesi Numara: 1 Arnavutköy – İstanbul
Telefon: 0 212 465 55 19
Faks: 0 212 465 74 95

PTT Uluslararası Posta İşleme Merkezi UPİM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Uluslararası Posta İşleme Merkezi UPİM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

10 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Mustafa Dinçer

  Merhaba, 8 Kasım 2021 de yurtdışına Mersinden kargo yolladım. Kargom en son PTT Uluslararası Posta İşleme Merkezi UPİM (Arnavutköy, İstanbul) de görüldü yazıyor. 1 haftadır da oradan bir hareketlilik olmamış. Söyler misiniz daha ne kadar yola çıkmasını beklememiz gerekiyor. Kargomun nerede olduğunu nasıl ne zaman öğreneceğim? Lütfen hemen yollayın ve ya kolimizi geri iade edin. Böyle bir işleyiş olamaz.

  Yorum Yap
  1. Mustafa Özsoydan

   Mustafa Dinçer biz de ayni durumdayız. 10 gündür kargoda hareketlilik yok. Neden yani nasil oluyor da kargodan ses çıkmıyor, bir haber alamıyoruz. Sistemde nasıl görünmez.

   Desinler ki surda su kadar güne yola çıkacak ya da gidemedi geri yolluyoruz. Ben buna da razıyım. PTT başkanı Twitter’dan sevgi kutlama mesajı paylaşıyor. Mağduriyetler çok ve kimse yardımcı olmuyor.

   Yorum Yap
   1. Erdal Polat

    Mustafa Özsoydan bende aynı durumdayım. Ne kargomun geçmesine izin veriyorlar ne de kargonun geri iadesine izin veriyorlar. Ne yapmamaya çalışıyorlar anlamadım.

    Yorum Yap
 2. Arif Korkmaz

  29 Eylül 2021 de Yeni Zelanda küçük paket kargom UPİM’den çıkış yapamadı. 8 Ekimde kapanan Yeni Zelanda transferinden dolayı benim paketimi bekletiyorlar bilgi verme zahmetinde de bulunmuyorlar.

  Gün dolduruyor süresi dolunca bana iade edilecek gönderi ücretimde yanacak haliyle, dilekçe yazmama rağmen dönüş yok. Gönderim ücretimi ve kargomu geri istiyorum kabul edilen paketi transfer yapamıyorsanız sizin hatanız para iademi istiyorum.

  Yorum Yap
 3. Emre Güleç

  Çin’den Türkiye’ye 5 günde gelen kargo 10 günde İstanbul’dan Hataya gelmiyor iş yapmıyorlar bedavaya para yiyorlar hakkımı bunlara helal etmiyorum. PTT hokus pokus eve geldik yoktunuz.

  Yorum Yap
 4. Asım Binici

  Sanki Uganda dayız. İlgililere ulaşılamıyor.

  Yorum Yap
 5. Gülizar Arpacı

  Bu ne iştir anlamadım. 13 gündür kargo bekliyorum. Telefonlara hiçbir şekilde cevap verilmiyor. Mademki insanları bu kadar mağdur edeceksiniz bu işi yapmayın kardeşim.

  Yorum Yap
 6. Necdet Albaş

  Bu ne iştir anlamadım. 13 gündür kargo bekliyorum. Telefonlara hiçbir şekilde cevap verilmiyor mademki insanları bu kadar mağdur edeceksiniz bu işi yapmayın kardeşim.

  Yorum Yap
 7. Baki Gültepe

  Konuşmamak için arayarak açtığında ses gelmiyor diyerek kapatıyorlar.

  Yorum Yap
 8. Kemal kırcı

  Neden telefon numarasını aradığımızda saatlerce bekletilip suratımıza kapatılıyor telefon

  Yorum Yap