PTT Van Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Van PİDM (İpekyolu, Van)

Adres: Selimbey Mahallesi İskele Caddesi Numara: 295/A İpekyolu – Van
Telefon: 0 432 222 16 66
Telefon 2: 0 432 222 00 03
Telefon 3: 0 432 22 206 56
Faks: 0 432 222 00 01

PTT Van Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Van PİDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Van Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Van PİDM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

64 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Arafat Duman 24 Haziran 2023

  Kargom yaklaşık 12 gündür teslimat şubesinde olmasına rağmen bugün bana teslimat kodu geldi. Gün boyu kargom gelir diye bekledim durdum. Kargom nerede diye bakmak isterken yazılan mesaj “adreste Yok/Kapalı-Haber Kâğıdı Bırakıldı.” Kargom geri gitsin. Hepsinden teker, teker şikâyetçi olacağım.

 2. Fatma Çiftçioğlu 27 Mayıs 2023

  Gün boyu evde olduğum halde, diğer firmaların kargolarını teslim almışım, PTT’nin adreste yok diye not edilmiş. Kargonuz iade edilecek hemen iletişime geçin diye mesaj geliyor. Defalarca şubeyi arıyorum, telefon ya meşgulde ya da boş çalıyor kimse açmıyor. Bu nasıl bir sorumsuzluktur. Kaç defadır PTT ile aynı sorunu yaşıyorum. En üst mercilere de şikâyette bulunacağım.

 3. Sarya Baykara 22 Mayıs 2023

  Böyle sorumsuzluk olmaz ya kargom günlerdir bekletiliyor arayıp muhatap olabileceğimiz bir kimse yok. Telefon numaraları boşuna çalıyor insanları bu kadar mağdur edemezsiniz. Gerekirse Cimere şikâyet edeceğim.

 4. Tuğba Özbaş 17 Mayıs 2023

  Lütfen artık kargomu dağıtıma çıkarın. Neden bu kadar bekletiyorsunuz? Acil lazım bebeğimin eşyaları var. Bu kadar zamanda Türkiye öbür ucundaki kargolar vana geldi. Siz kaç gündür Van’daki kargoyu getiremediniz. Ne muhatap bulabiliyoruz ne ilgilenecek bir müşteri hizmetleri bu kadar insanları mağdur etmeyin.

 5. Tuğba Özbaş 16 Mayıs 2023

  Siparişim 2 gündür Van’da neden dağıtıma çıkmıyor? Aciliyeti var lütfen dağıtıma çıkarır mısınız artık.

 6. Rasim Çallı 11 Mayıs 2023

  Güya 17.15 te gelmişler yokmuşum. Bizim mesai saatleri 17’ye kadar her devlet dairesi böyledir şimdi de arıyorum telefonla ulaşamıyorum.

 7. Sabahat Akdeniz 5 Mayıs 2023

  Günlerdir neyi bekliyorsunuz bilmiyorum. Bu rezaletin bir devlet kurumunda olması insana daha hayret veriyor. Özel kargo firmaları ile kargonun gelmesi dört günü geçmiyor sadece kargo merkezinde kargom beş gündür bekletiliyor.

 8. Yasin Özen 1 Mayıs 2023

  Açık adres vermeme rağmen, güya PTT kargo gelmiş de çalıştığım iş yerinde beni bulamamış. Aradım müşteri hizmetlerini diyorum ki; kargomu getiren arkadaş beni aradı mı? Diyor ki sizi aramak zorunda değil. E tamam diyorum kurumdaki çalıştığım birime getirmiş mi, yok diyor içeri girmek zorunda değil. Pardon da çalıştığım birimime gelmiyorsanız ya da beni aramıyorsanız nasıl bana ulaşıp kargomu vereceksiniz. Ayrıca e-devletten zaten şikâyet ettim. Bir de gelip orada dilekçe de vereceğim.

 9. Mehmet Öcal 19 Nisan 2023

  İki haftadır bir kargom İstanbul’dan gelmiş ama hala dağıtıma verilmemiş. Böyle bir şey olamaz. İnsanları neden mağdur ediyorsunuz.

 10. Zeynep Kaynar 14 Nisan 2023

  Yaklaşık olarak bir haftadır siparişim Van İpekyolu PTT şubesinde dağıtıma çıkmayı bekliyor. Nasıl sorumsuzluk telefonlara cevap verilmiyor. Siparişimin bir an önce elime ulaşması lazım. Trendyol gibi bir firmanın sizinle çalışması çok şaşırtıcı gerçekten. Sipariş verdiğime pişman ettiniz.

 11. Meral Koltak 5 Nisan 2023

  Gönderim yaklaşık 3 gündür Van’da Pazartesi gece 3 den beri şubeye ulaşmış hâlâ dağıtıma çıkmamış. Bu nasıl sorumsuzluk gönderim biran önce elime ulaşmasını istiyorum.

 12. Özlem Pakdil 10 Mart 2023

  Gönderim yaklaşık 4 gündür Van PKİDM’e ulaşmasına rağmen hala dağıtıma çıkmamıştır. Gönderimin biran önce verdiğim adrese ulaşmasını gerekiyordu. Bu nasıl bir sorumsuzluk ki telefonları bile açmıyorsunuz.

 13. .Ezgi Durmuş 7 Mart 2023

  4 tane numaranız var ve hiçbiri çalışmıyor. Bu nasıl bir sorumsuzluktur. Numaraları oraya süs niyetine mi yazdınız? Bir kargo ya bir kargo ben gidip İzmir’den getirseydim bu kadar zor olmayacaktı. Tenezzül edip bir işlem bile yapmıyorsunuz! Dağıtıma dahi çıkarmamışsınız en son ki işlem cuma günü yapılmış.

 14. Tarık Solak 18 Şubat 2023

  Beni aramadan kargoyu evime getirmeden kargonuz teslim edilmemiştir diye bildirim geliyor. Trendyol nasıl böyle bir firmayla çalışır aklım almıyor. Kendimiz firmadan alalım diye telefonlara cevap bile vermiyorsunuz. PTT pişmanlıktır çok sorumsuz çok alakasız meslek etiğine aykırı davranışlar.

 15. Leyla Sönmez 13 Şubat 2023

  Telefon numarası eklemişsiniz size ulaşabilmemiz için hem de bir değil 4 tane var. Fakat nafile bir Allah’ın kulu cevap vermiyor.

 16. Barış Azad 6 Şubat 2023

  Kaç gündür kargomu bekliyorum. İhtiyacım çok oldu kargo daha elime gelmedi. Ne kadar sorumuz firmadır.

 17. Süleyman Doğan 2 Şubat 2023

  Bu kadar ilgisiz alakasız vurdumduymaz bir yer görmedim. İnsanları tamamen mağdur ediyorsunuz ilgisiz alakasızsınız. Müşteri haklarını korumuyorsunuz. Herkes gelip kargosunu kendi teslim alsın diye dağıtıma bile çıkartmıyorsunuz. Yazıklar olsun verdiğiniz hizmete tüm kurumlara şikâyet dilekçemi yazacağım.

 18. Ceylan Aktaş 28 Ocak 2023

  Lütfen yeter ya kaç gündür kargom bekliyor. El insaf ya hak hukuk yeminle, hakkım helal olmasın. Günlerce kargoda ürünün beklemesi ne demektir.

 19. Ali Toptaş 27 Ocak 2023

  Bu şube ve çalışanları hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Siz ne hadle o telefonları açmıyorsunuz.

 20. Sevim Öz 23 Ocak 2023

  Dağıtıma çıkan kargom eve hiç gelmeden adres kaynaklı teslim edilemedi şeklinde açıklama yazılmış olup kargo yine bekliyor daha teslim alamadım. Yetkililer kimse bir zahmet ilgilenin.

 21. Ayla Sönmez 13 Ocak 2023

  4 gündür dağıtıma çıkmıyor. Kargom muhatap yok umursayan yok. Burnunuzdan gelsin yaptığınız iş de emek de ne iğrenç bir firmasınız.

 22. Esra Oğan 12 Ocak 2023

  Van PTT’de çalışanların hiçbiri tek kuruş hak etmiyor. Yazıklar olsun. Günlerce dağıtıma çıkmayan dağ gibi kargoları bile saymıyorum. Para geliyor zaten tek dertleri sıcak çay içmek.

 23. Hakkı Sönmez 9 Ocak 2023

  2 haftadır siparişim var. 3 Ocaktan beri de Van’da şubede bekliyor. Tenezzül edip getirmiyorsunuz. İnsanların mağduriyeti hiç umurunuzda değil. Altından kalkamıyorsanız firmalarla o zaman anlaşmayın.

 24. Merve Aydoğdu 8 Ocak 2023

  4 gündür bekletilen kargom neden dağıtıma verilmiyor. 3 tane telefon numarası bırakmışsınız tenezzül edip cevap veren yok.

 25. Hülya Aysan 31 Aralık 2022

  Herkesin Trendyolda yeterli bulup kargomu getirdiği adresi PTT kargo yeterli bulmamış telefonlar açılmıyor. Yılbaşında giyeceğim elbise öylece kaldı. Her seferinde mi sorun çıkar ya bıktım artık.

 26. Arzu Sönmez 30 Aralık 2022

  Tam bir rezalet bir haftadır kargom bekletiliyor. Artık sizlere zahmet dağıtıma çıksın. 2 hafta önce kargo istedim 1 haftadır Van PTT kargo şirketinde bekletiliyor. Arıyoruz muhatap yok 2 gün önce diğer kargoyla ürün gönderildi bugün elime ulaştı. PTT firması tam bir rezalet çalışmıyorlar.

 27. Hülya Kara 29 Aralık 2022

  8 gündür kargo Van dağıtım müdürlüğünde bekliyor. Değiştirin şu şube çalışanlarınızı işini yapmıyorlar.

 28. Alper Kaya 28 Aralık 2022

  1 haftadır Van dağıtım merkezinde kargomuz bekliyor. Telefonu açan yok muhatap yok. Ne zaman keyifleri yerine gelirse o zaman kargomuz gelecek sanırım.

 29. Dicle Oğan 28 Aralık 2022

  Eve gelmeden adreste kimse yok diye girilmiş ve adla telefonlara cevap verilmiyor. Şu an kargom iade edilmez üzere ve asla ulaşamıyorum. Yapamayacaksanız bu işi bırakın.

 30. Gürkan Doğu 16 Aralık 2022

  2 haftadır depoda bekletilen ürün dağıtıma çıkarıldı. Eve gelmeden adreste kimse yok diye yazıp geri iade yapılmış. Tam bir rezalet, bu nasıl bir saçmalıktır.

 31. Sena Tanrıkulu 8 Aralık 2022

  Kargom 3 gündür Van Posta / Kargo İşl. ve Dağ. Müdürlüğünde hâlâ dağıtıma çıkmadı. Neden bu kadar insanları bekletiyorsunuz? Herkes mi aynı sorunu yaşar bir kişi bile mi memnun kalmaz. Kardeşim bu işi yapamıyorsanız bırakın.

 32. Zeynep Gülden 11 Kasım 2022

  PTT kargo tam bir pişmanlıksın ne zaman teslim edeceksiniz? Kargo işini yapamıyorsanız lütfen bırakın.

 33. Demhat Karakoyun 10 Kasım 2022

  3 Kasım’dan beri Kitapyurdunda sipariş ettiğim kitaplar Van Posta / Kargo İşl. ve Dağ. Müd. Van burada halen beklemekte dağıtıma çıkarılmaktadır. Tez için gerekli kitapların neden bu kadar bekletildiği anlam veremiyorum. Madem dağıtım yapmayacaksanız kargoyu almayın.

 34. Temel Köroğlu 2 Kasım 2022

  Kargom 5 gündür hâlâ Van şubesinde neden dağıtım yapılmıyor.

 35. Samiye Eğerli 26 Ekim 2022

  PTT kargo ikinci haftaya döndü hâlâ ürün gelmedi bir haftadır dağıtım merkezinde bekliyor. Ne zaman keyifleri yetecek getirecekler acaba İstanbul’dan onun üstüne kaçıncı kargo geldi.

 36. Adem Durmuş 26 Ekim 2022

  Kargo İstanbul’dan 3 günde geliyor, Van’a 6 gündür dağıtıma çıkmıyor? Hayır, Van merkeze gelecek kargo Allahtan ilçelere istemiyoruz, yoksa hiç gelmezdi.

 37. Şahin Duru 27 Eylül 2022

  Telefonları açmıyorsunuz. Kargoyu dağıtıma çıkarmıyorsunuz. Hizmetinizi hiç beğenmedim.

 38. Songül Dinç 26 Eylül 2022

  Türkiye’nin diğer ucundan 3 günde ürün geliyor. Kargo tam 7 gündür dağıtım bölümünde bekliyor. Kargonun turşusunu mu kuracaksınız.

 39. Özge Yüksek 24 Ağustos 2022

  2 gündür dağıtıma çıkarılmasını bekliyorum. Aradığımda açan çalışan yarın yapabileceğimiz bir şey yok deyip iyi günler dileyip telefonu kapatıyor. Böyle sorumsuzluk görmedim.

 40. Mustafa Solak 24 Ağustos 2022

  Kaç gün oldu ürünüm elinize ulaşmış ne aramalara cevap veriyorsunuz nede ürün teslimatı yaptınız. İnsanları böyle mağdur etmeyin.

 41. Sadiye Yıldırım 24 Ağustos 2022

  İstanbul’dan Van’a kargo 3 güne geliyor ama Van’dan elime 5 güne gelemiyor. İnsanları mağdur ediyorsunuz. Dağıtıma çıktı diyorlar ama ortada kargo yok.

 42. Bengü Polat 23 Ağustos 2022

  Düzgün hizmet vermiyorsunuz anladık da üç telefon numaranız var üçü de çalıyor bari telefonunuza cevap verin. Bir kargo 7 gün oldu teslim edilmez mi yazıklar olsun. O kadar işe muhtaç insan var. Çalışkan kişileri muhtaç kişileri işe alın hizmeti görün.

  1. Rasim Topçam 28 Ağustos 2022

   Bengü Polat dediğin kişileri de işe alsalar yarında onlara aynısını yazarsınız.

 43. Büşra Gülen 22 Ağustos 2022

  Telefonlara bakamayacaksanız neden bu telefon numaraları var. 5 gündür kargom PTT Van Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Van’da ve hala dağıtıma çıkmadı. Bırakın isi severek yapan insanlar şubelerinizde çalışsın.

 44. Berivan Kaya 6 Ağustos 2022

  20 gündür kargomu bekletiyorlar. Arıyorum köy dağıtıcısına bağlı diyor. Cuma ya da Cumartesi dağıtım oluyor yok o zamanda getirmediler. Kaç gündür kargomu bekliyorum ya bu ne sorumsuzluk göndereceksiniz gönderin şu kargoyu babanızın hayrına mı çalışıyorsunuz.

  Arıyorum bir kız acıyor uykudan yeni uyanmış mızmızlanıp duruyor. İnsanlar sizi beklemek zorunda değil. İşiniz bu yapacaksanız yapın yapmayacaksınız da bu işi gerçekten yapılanlara verin.

 45. Yusuf Dülger 1 Ağustos 2022

  Bu nasıl devlet kurumu çok sorumsuzlar. Telefonları açmıyorlar.

 46. Barış Dinçer 31 Temmuz 2022

  PTTAVM den aldığım ürün 10 gün geçmesine rağmen elime ulaşmadı. Çok sorumsuz maalesef hiçbir şeye aramayan bir kurum oldu.

 47. Okan Uslu 29 Haziran 2022

  Sorumsuz PTT kargo şubesi sürekli gelen kargolarımda sorun çıkarmak moda haline gelmiş. Yahu elbise ayakkabı ne zamandan beri kargoda sorun olmaya başladı. Herhalde yasak şeyleri göndermek amacındasınız.

 48. Şule Narin 15 Haziran 2022

  İnsanı canından bezdiriyorlar. Böyle kargo olmaz olsun. ?

 49. Ertuğrul Ser 16 Mayıs 2022

  PTT kargo gibi olmaz olsun. Evdeyiz yok dersiniz, ararız telefona bakmazsınız. Şehir içinden kargoya ulaşamayız Allah sizi bildiği gibi yapsın.

 50. İsmail Arınç 2 Mart 2022

  PİM’i arıyorum cevap yok. 10 gündür zimmet alındı gelmedi.

 51. Canan Ak 7 Şubat 2022

  Cihetten çıkarıldı diyor. Bugün gelmesi lazım ve hala gelmedi.

 52. Salim Özkaya 14 Eylül 2021

  Bir kaç tane kargon var da ama adresime getirmeden ‘adresin yanlış, şubeye gel al.’ dedi. Ama adresim doğru dağıtıcının hiç haber yoktu. Eğer şubeden almıyorsa iade yapacak dedi.

 53. Okan Aslan 1 Eylül 2021

  Kargom 1 haftadır gelmedi. Yok kayıt oluşmamış yok bilmem ne olmamış kardeşim ne bekletiyorsunuz. Babanızın hayrına mı yapıyorsunuz bu işi bide vatandaşla minetsiz konuşuyorsunuz. Düzgün işinizi yapın boş yere para alıyorsunuz.

 54. Merve Karabulut 25 Mayıs 2021

  Kargom nerede bir türlü gelmedi.

 55. Ece Tokdoğan 2 Aralık 2020

  Bir haftadır kargom orada bekletiliyor. İlçeye gelmiyor yok adres bulunamadı kapalı kağıt yapıştırıldı. Diğer adrese sevk edildi, edilen adres VAN PİDM bu kadar da olmaz gerçekten ilk defa böyle bir sıkıntı yasıyorum. Dikkat efendim biraz dikkat.

 56. Yılmaz Kahraman 28 Ekim 2020

  Kargom daha gelmedi. Bir an önce gelmesini istiyorum.

 57. Münir Şığva 20 Ekim 2020

  Kaç gündür kargo gelmiş. Ne gönderiyorsunuz ne haber veriyorsunuz. Ne kadar rezil bir işletme oldu bu PTT!

 58. Bayram Doganay 16 Ekim 2020

  Buraya 12 gündür kargom verilmiş daha da öyle kaldı yaklaşık bir aya ulaştı toplam kargo süresi hala elime ulaşmadı. Telefonla iletişim kurmakta imkansız hale gelmiş.

 59. Reşat Kaplan 4 Eylül 2020

  Eğer bundan böyle mutlaka PTT kargo ile gönderi göndermem gerekirse, asla onu yapmam. Gider bir binek hayvan satın alırım ve gönderimi gönderirim. Daha çabuk ve emin bir şekilden yerine ulaşır.

  1. Hüseyin Yalçın 29 Eylül 2020

   Reşat Kaplan kesinlikle haklısın.

 60. taner 13 Aralık 2016

  Kargom vardı bugün gelmesi gerekir. Acaba ptt şubesine gelip ben mi alacam yoksa adresime mi gelecek?

  1. Alp Baştuğ 3 Aralık 2020

   Şikayet etmezsen gelmez.

   1. Sevgi Kaya 1 Mayıs 2022

    Alp Baştuğ nereye şikâyet edilmesi gerekir benimde kargomu getirmiyorlar?