PTT Yenimahalle Posta Dağıtım Merkezi Yenimahalle PDM (Yenimahalle, Ankara)

Adres: Işınlar Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi Numara: 8 Yenimahalle – Ankara
Telefon: 0 312 307 50 60
Telefon 2: 0 312 307 53 27
Telefon 3: 0 312 307 53 30
Faks: 0 312 307 53 32

PTT Yenimahalle Posta Dağıtım Merkezi Yenimahalle PDM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Yenimahalle Posta Dağıtım Merkezi Yenimahalle PDM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

41 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Yılmaz Kocaman 5 Haziran 2023

  Benim kargom bana yanlış geldi. Bana ta Samsun iline Yenimahalle ilçesine 1 gün sürdü. Fakat hatalı bir kitap olduğundan iade edildi. Samsun’dan 1 günde Yenimahalle ilçesinde 1 haftadır hala bekliyorum.

  Belki 2 hafta barkot numaramı vermiyorum. Bu nasıl çalışma Ankara Yenimahalle peki ben yasal yollara başvurmak istiyorum. Nasıl PTT Ankara Yenimahalle dağıtımı nereye şikâyet etmem gerekir.

 2. Rümeysa Akın 13 Mart 2023

  Gelmedikleri halde geldiklerini yazıyorlar. Şubeden almak zorunda kalıyoruz. Bu nasıl bir iş ahlakı buna bir çözüm bulunsun.

 3. Elif Şirin 25 Ocak 2023

  20 Ocaktan beri kargom Yenimahalle Ankara dağıtım merkezinden çıkartmadılar. Neden göndermiyorsunuz. Sizden herhangi bilgide gelmedi. Kargo takibi sizde olduğunu gösteriyor. Telefonlara da cevap vermiyorsunuz bu nasıl iştir.

 4. Burkay Teke 28 Aralık 2022

  22 Aralıktan beri kargom Yenimahalle Ankara dağıtım merkezinden çıkartmadılar. PTT kargo pişmanlıktır.

 5. Kübra Yılmaz 27 Aralık 2022

  Ben böyle bir şey görmedim. Çalışmak adı altında orada yatıyorsunuz. Kargo geldi diye sisteme yazmışsınız ne gelen var ne haber kâğıdı var. Telefonları açmıyorsunuz. Kargonun durumu belli değil.

 6. Burcu Aksoy 20 Aralık 2022

  Aralık 15 ten beri Ankara da bulunan KP04165045685 nolu gönderime resmen alıkoydular. Asla telefonlara bakmıyorlar. PTT kargo tam anlamıyla bir pişmanlıktır. Cimer dâhil ticaret bakanlığına da şikâyette bulunacağım. Ürünü teslim etmek sizin göreviniz. Ödemesini yaptığım bir şeyi getirmekle mükellefsiniz.

 7. Ayşegül Yazıcı 14 Aralık 2022

  5 gündür kargoyu ellerinde bekletiyorlar. Buraya ulaşmak zaten imkânsız telefonu açmıyorlar.

 8. Yasin Avcı 8 Aralık 2022

  04.12.2022 tarihinde kargom dağıtım merkezine ulaştı şuan 08.12.2022 halen daha dağıtıma çıkmadı. Bu ne biçim kargo merkezi anlayabilmiş değilim. Arıyorum operatör çıkıyor daha sonra arayınız diyip kapanıyor. Ne biz size ulaşabiliyoruz nede siz bize kargomuzu ulaştırıyorsunuz. Özellikle Yenimahalle dağıtım merkezinde var bu sorun anladığım kadarıyla görevinizi ya düzgün yapın ya da o işi bırakın. Lafa gelince yetkili arkadaşlar Yenimahalle dağıtım merkezini çok iyi iş yapıyor. Yasal olan süreyi sonuna kadar bekleyip gerekli tüm mercilere şikâyet edeceğim.

 9. Hakan Bayburt 7 Aralık 2022

  Ücreti ödenmiş kargomu eve getireceğiniz halde neden şubeye bırakıyorsunuz. Birde üstüne 3 gün içinde şubeden alabilirsiniz diyorsunuz. Ben kendim gidip şubeden alacaksam sen ne iş yapacaksın. Bu şikâyetimi Cimer’e de yapacağım. Bu kadar sorumsuzluk olmaz.

 10. Fatmanur Oğuz 1 Aralık 2022

  Ostim’den Yenimahalle’ye kargo 3 günde geliyor. 3 günde gelmesini geçtim ev hanımıyım evde olduğum halde şubeye bırakılıyor. Çocukla şubeyede gidemiyorum. Tanıdığımı göndersem ben olmadan teslim etmiyorlar.

  Göndericide tekrar dağıtıma çıkmasını rica ettim. 23 Kasımda sipariş verdim 1 Aralık oldu hala taşımada bekliyor. Böyle sorumsuzluk olmaz. Müşteri hizmetlerini arıyoruz şikâyet oluşturuyoruz bir çözüme kavuşmuyor.

 11. Ömer Kaya 30 Kasım 2022

  Sizin gibi işini yapmayan her insana yazıklar olsun.

 12. Öznur Çelik 17 Kasım 2022

  Kargo takibinde 15 Kasımdan beri il içi aktarmada diyor. Telefonu saatlerdir arıyorum açmıyor. Ayrıca telefonlarını da açık bırakıyorlar ara sıra da meşgul çalıyor. Bizde çalışıyoruz siz geleceksiniz babamı bekletiyorum. Kaç gündür evde adam dışarı çıkmıyor.

  Umarım geldik evde yoktunuz notunuz bana gelmez. Tavsiyem beceremeyecekseniz bu işi o koltukta oturmayın.

  1. Filiz Tutam 30 Kasım 2022

   Öznur Çelik aynen katılıyorum. Bizim kargoda Mersin’den Ankara’ya ulaşması gereken yere 9 günde ulaşmadı. Hala Yenimahalle PDM yazısı var. İlgili arkadaşlar lütfen görevini yapsın.

 13. Ömer Zararsız 9 Kasım 2022

  Ne demek kapıya kadar gelip aramamak ve haber kâğıdı bırakmamak ne demektir. Şu yorumlara bakar mısınız bütün insanları nasıl mağdur etmişsiniz. Ya var ya ben böyle sorumsuzluk görmedim. Her yeri arayacağım şikâyet edeceğim. Size nasıl size güvenceğiz bilmiyorum.

 14. Berk Batuhan Ceylan 8 Kasım 2022

  Kargom 28.10.2022 gününden beri Yenimahalle dağıtım müdürlüğünde taşımada gözüküyor.. Bu kadar gecikme olmaması lazım geleceği yer Etimesgut’tur. Çağrı merkezlerini aramaktan cidden gına geldi. Lütfen kargomu en kısa zamanda teslimini yapın lütfen kimseyi uğraştırmayın.

 15. Sezer Işık 2 Kasım 2022

  Kargom 29 Ekimden beri Yenimahalle dağıtım şubesinde neden dağıtıma çıkmıyor. Bu kadar insanları uğraştırıyorsunuz. Ne kadar kötü kargo şirketisiniz. Yazık günahtır uğraştırmayın kargomu en kısa zamanda teslim edin.

 16. Selda Başaran 27 Ekim 2022

  Kargom iade olarak geriye geldi. 25 ‘kimden bu tarafa Yenimahalle şubesinde bir türlü dağıtıma çıkmadı. Etimesgut’a gelmesi bu kadar zor olmasa gerek, telefonlara dahi bakmıyorlar.

 17. Levent Bozkurt 26 Ekim 2022

  Siparişim iki haftadır gelmedi arıyorum açmıyorsunuz. Sürekli dağıtımda bazen de şubede gösteriyor. Lütfen paketimi getirir misiniz?

 18. Hüseyin Avcı 24 Ekim 2022

  24.10.2022 tarihinde 2752592452900 Takip numarası ile BKM kitap tarafından gönderilmiş olan kargom evde olmama rağmen (Adreste Yok/Kapalı-Haber Kağıdı Bırakıldı) ibaresiyle teslim edilmemiştir. Evde ve posta kutumda herhangi bir haber kâğıdı yoktur.

 19. Serkan Kahraman 17 Ekim 2022

  12.10.2022 tarihinden beri Yenimahalle Kargo dağıtım merkezinde olan paketim, 17.10.2022 oldu hala gelemedi bir türlü. Geleceği yerde yarım saatlik mesafe hâlbuki nerede unutulduysa artık bilmiyorum.

 20. Ayla Cevheri 29 Eylül 2022

  Kargom sabahtan çıktı dağıtımım mesajida geldi ama ne kargo var ne gelen var. Üzerine gelmişiz yoktunuz yazmışlar.

 21. Elif Harmankaya 23 Eylül 2022

  Siparişim 21 Eylül’den beri Yenimahalle PDM’de bekletiliyor. İlgili yer telefonları açmıyor. Müşteri temsilcisi ile görüştüm. Şikâyet oluşturuldu. Kargom henüz elime ulaşmadı. Her seferinde bu sıkıntıyı yaşamak zorunda mıyız? Neden hizmet alıcılarına bu durum yaşatılıyor. İlgili merkez işlevsiz o halde kapatılsın ya da bu soru çözülsün artık.

 22. Taner Ekinci 17 Eylül 2022

  PTT Kargom Eskişehir merkezden hemen gönderildi. 16 Eylül 2022 tarihi itibariyle 3 günde Sincan Ankara ya teslim edilmedi. Kesinlikle haber kâğıdı bırakılmadı telefon ile aranmadım. Adrese ve Sincan Pınarbaşı şubesine de bırakılmadı çünkü sordum.

 23. İlknur Özdoğan 9 Eylül 2022

  Kargo 3 gündür Ankara’da hala gelmedi. Birde farklı ilçede 5 kere dağıtıma çıktı mesajı geldi. Bu nasıl bir iş yapmadır.

 24. Merve Nazlı 7 Eylül 2022

  Bu nasıl bir iştir anlamadım. Ben evdeyim adam aşağıdan kapı numarama basıyor kapıyı açıyorum ve evde yokum dire kapıdan donup gidiyor. İşini seven yapsın kardeşim bu insanlar bide para alıyor. Bu şekilde insanların hakkına giriyor.

 25. İlker Lal 13 Ağustos 2022

  Kargo çok geç geliyor. Kargo şuan Ankara’da ve bende Ankara’dayım en fazla 1 gün içinde gelmesi lazım ama 3 gündür dağıtımda gelmedi. Bu günde gelmezse artık kendimiz gelip alacağız kargoyu, asla önermiyorum. Çok geç geliyor bir daha ölsem PTT kargoyu kullanmam.

 26. Eslem Filiz 13 Ağustos 2022

  Salı günü Ankara’nın ilçeleri arasında verilen kargom bugün Cumartesi olmasına rağmen gelmedi. Bir kargo ilçeden ilçeye 5 günde bile gelmez mi? Kargoyu gönderen kişi yürüyerek getirse eminim üç kez getirmiş dönmüştü. Şehir değiştireceğim, acil, dağıtıcı neredeyse gidip ben alayım dememe rağmen dağıtıcının numarasını vermediler. Mağdur ettiler.

 27. Seyit Yaman 12 Ağustos 2022

  Böyle kargo olmaz olsun ya. Kargo eve gelmediği halde geldik evde yoktunuz diyorlar. İşinizi düzgün yapın. Yenimahalle PTT kargo rezaletsiniz.

 28. Şeyma Nur Küçük 23 Temmuz 2022

  Dün kargo kapıma kadar gelip kapıyı açmamı beklemeden gitti. Ne arama var ne haber kâğıdı bırakma var rezalet şubeden gidip alma imkânım yok. İkinci kez yapıyor.

 29. Dilan Uludağ 3 Haziran 2022

  Bugün Şentepe’ye kargom adres eksik olduğu halde getirdiler. PTT görevlisi hanımefendi ye çok teşekkür ederim.

 30. Yusuf Özpolat 16 Mayıs 2022

  Bir haftadır kargom ulaşmadı alıcı aranmadı. Haber kâğıdı bırakılmadı. Telefona cevap yok.

 31. Osman Kubat 18 Nisan 2022

  Kargom kapıya geldi zile bastılar kapıyı açtık bırakmadan gittiler. Teslim binaya girilemedi yazıyor.

 32. Ebrar Polat 3 Mart 2022

  Bugün kargom gelecekti ama evde olmadığım gerekçesiyle şubeden alın diye mesaj geldi. Kapı çalmadı ben evdeydim kargo dağıtımı yapan kişi sanırım başka daire numarasına bastı. Ama diğer kargolar kapı açılmadıysa 2–3 kez arıyor hiç aramadı ve kapım da çalmadı. Merkezi aradım açan olmadı.

 33. Yavuz Boylu 31 Ocak 2022

  Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışıyorum. İlkokulu müdürünün gönderdiği okulun önemli bir evrakı 20 Ocak 2022 de PTT kargo ile gönderildi. Bugün 31 Ocak 2022 ancak kargo hala müdürlüğümüze ulaşmadı.

  Bakanlık merkez ofisinin istediği bu evrakın acilen müdürlülüğümüze ulaşması gerekmektedir. Cimer’e şikâyet etmek zorunda kalacağım. Aradığım hiçbir telefona cevap alamadım

 34. Mehmet Rıfat 17 Kasım 2021

  KP03478129143 nolu kargom 11.11.2021 tarihinde sabah 06-07 saatleri aralığında şubemize ulaşmış bugün 17/11/2021 gün bitimi hala kargom bana ulaşmadı. Yorumlarda gördüğüm kadarıyla şikayetçi sayısı bayağı kabarık (nasıl çalışıyorsunuz) ben bu saatten sonra kesinlikle sizi tercih etmeyeceğim. Tavsiyede de bulunmayağım.

 35. Füsun Şahin 22 Ekim 2021

  Nasıl iş yapıyorsunuz siz ya bir kargo bu kadar mı gecikir? 19 Ekim’de Ankara Yenimahalle PTT ye ulaşmış kargo bugün 22 Ekim 3 gündür Yenimahalle PTT de bekliyor! Cimere sizi şikâyet edeceğim.

 36. Ela Şahin 18 Ekim 2021

  10 gündür kargom dağıtıma bekliyor. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Siz nasıl iş yapıyorsunuz.

 37. Zeynep Sadık 25 Eylül 2021

  Yenimahalle’ye 2 günde gelen kargo 15 gün oldu hala gelmedi. Bu ne biçim iş bıktım sözde ülkemizin kargosu Cimere kadar şikayet edeceğim.

 38. Kadriye Güzoğlu 23 Eylül 2021

  Kargom 2 günde Yeni Mahalle Kargo dağıtım merkezine geldiği halde 7 gündür bekletiliyor. En son 16.092021 de işlem yapılmış, bugün 23.09.2021 daha “geldik evde yoktunuz” deyip demeyecelerinden emin değilim.

 39. Melek Karataş 6 Eylül 2021

  Afyon’dan Ankara’ya kargom bir günde geldi Yenimahalle kargodan Eryaman’a on bir günde gelemedi. Hiç memnun değilim geldik evde yoktunuz mesajı geliyor fakat gelen olmadı kâğıt bıraktık diyorlar ortada kağıt yok.

 40. Saime Altın 24 Mart 2020

  PTT Yenimahalle Kargo dağıtımdan baktım eve geldik yoktunuz mesajında dolayı herkes şikâyetçi oluyor. Bu ne içim sorumsuzluk acaba ben bütün gün kargo bekledim gelmedi sonra bir baktım geldik evde yoktunuz mesajı var. Bu işi yapamıyorsanız bırakın.