PTT Kargo Ücret Hesaplama

PTT kargo ile kargo gönderimi yaparken kargo ücretin ne kadar tutacağına dair bilgileri sayfa içerisinde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. PTT kargo ücret hesaplama yapmadan önce sizden istenilen ölçüleri doğru bir şekilde girmeye özen gösteriniz. Site içerisinde verilen ücret ile kargo teslimi sırasında şubeden verilen ücret arasında küçük de olsa ücret farkı olabilmektedir.

Şimdi ücret hesaplama işlemine geçelim ücret hesaplama yapabilmemiz için PTT’nin sitesinden yardım almalısınız. Alt kısımda “PTT Kargo Ücret Hesaplama Sayfasına Git” menüsünden PTT kargo gönderi ücreti öğrenme sayfasına gidebilirsiniz.

Sayfada gönderi ücreti öğrenme menüsünün hemen altında “Yurtiçi Hizmetler” alanını göreceksiniz. Bu alanda PTT kargonun kargo hizmeti ücretini öğrenmek istediğimiz için sayfa içerisinde bulunan “Yurtiçi Hizmetler” ve “PTT Kargo” seçimini işaretleyiniz. Seçimden sonra kargonuz ile alakalı olan kilo, en, boy yükseklik bilgilerini girmenizi isteyecektir. Bu bilgileri girdiğiniz de kargonuzun kaç desi tuttuğu ekranın hemen altında görebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra diğer aşama olan özel (ek) hizmetler alanına gidiniz.

PTT Kargo Ücret Hesaplama Sayfası Görünümü

Özel hizmetler alanında alma haberli gönderi, ücreti alıcıdan tahsil, telefon ile teslim bilgisi, sigortalı kargo gönderimi, şubeden teslim alma işlemleri gibi özel hizmetlerden istediğinizi seçebilirsiniz. Özel hizmetlerden bazıları ek ücrete tabidir, ek ücrete tabi olan ek özel hizmetler kargo ücreti yükseltmektedir buna dikkat etmenizi öneririz. Özel (ek) hizmetler seçiminden birini seçtiğinizde ücret yükseliyorsa o seçimin ek ücrete tabi olduğunu anlayabilirsiniz.

PTT Kargo Ücret Hesaplama Sayfasına Git

Burada verilen bilgiler yurtiçi ücret hesaplama ile alakalı olan bilgilerdi eğer siz yurtdışına gönderi ücretini öğrenmek istiyorsanız ” PTT Kargo Yurtdışı Kargo Ücreti Hesaplama ” sayfasına gitmelisiniz. İlgili sayfada yurtdışı gönderi ücreti hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Şuna Göre Sırala:

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

257 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Saniye Merdan 28 Temmuz 2022

  Denizli Zonguldak 6 metre kare 2 halı göndermek istiyorum. Fiyat ne tutar?

  Yorum Yap
 2. Gülay Pek 17 Nisan 2022

  Bulaşık makinesi gönderimi ne kadar?

  Yorum Yap
  1. Hakan Solak 18 Nisan 2022

   Gülay Pek en, boy ve yükseklik ve kaç kilo ise PTT şubelerine vererek ne kadar tutacağını öğrenebilirsin. Ağır ama kısmen ağırlığına göre ufak olduğu için kilo üzerinden hesap ederler. Şube sana fiyatı verebilir. Şubeyi ara kilo ve ölçüleri ver fiyatı sana söylerler. PTT sitesinde de var üst tarafta PTT sitesinin kargo hesaplama sayfasına giden internet adresini vermişler. PTT sitesinden de ölçü ve kilo girerek kargo fiyatını öğrenebilirsin.

   Yorum Yap
 3. İlknur Yıldırım 3 Mart 2022

  Süre hesaplama var, ücret hesaplama yok. Nasıl bilgi hizmeti ben anlamadım. İkinci el bir uygulamaya eşyamı koydum alacak kişi ne posta ücreti ödeyeceğini de bilmek istiyor ama gazetelerde yazan doğru mu değil mi bilgi dışında PTT’nin kendisinden bilgi yok. Hiç bir bilgi veremiyoruz, dolayısıyla biz de hizmet edemiyoruz.

  Yurtdışı bilgisi var ama yurtiçi niye yok, herhalde PTT kafasına göre fiyat koymuyordur bir yerlerde önceden danışıp hesaplama imkânı sunulmuş olmalı dedik ama bulamadık. Şubelerin kendisinden mi öğreniyoruz lütfen

  Yorum Yap
 4. Çetin Alışık 19 Kasım 2021

  Hatay’dan Fransa’ya 3 kg kargo ücreti ne kadar?

  Yorum Yap
 5. Göktan Öncü 10 Kasım 2021

  Bir kağıt göndermeye 20 TL. verdim ya! Çok pahalı götürüyorlar.

  Yorum Yap
 6. Aslan Işık 5 Mayıs 2021

  İstanbul Maltepeden Mersine Tarsus ilçesine 1 kg. kargo ücreti ne kadar olur?

  Yorum Yap
 7. Ahmet Tetik 30 Nisan 2021

  Posta ücret baskı makinesinden posta gönderi ücret listesini nereden bulabilirim? Her yere baktım. Bu iş neden bu kadar zor!

  Yorum Yap
 8. Veli Güler 16 Ocak 2021

  Kütahya Diyarbakır arası bisiklet kargo fiyatı ne kadar tutar?

  Yorum Yap
 9. Orhan Doğandemir 9 Aralık 2020

  Yurtiçi kargo 10 günde gelmez mi? Bu kadar geç getiriliyorsa kargonuz hizmetten bahsedilebilir mi? İnsanlar para karşılığında bu hizmeti bekliyor. Yorum sizin…

  Yorum Yap
 10. Mehmet Aksoy 27 Kasım 2020

  Ptt kargo ile adrese teslim kargo gönderiliyor telefona mesaj dahi gelmiyor. Evde ailem varken kapıya kağıt yapıştırılıyor kargonuzu şubeden alın diye zil denen bir uyarı cihazı var süs diye heralde koyulmadı.

  Kaç keredir şubeden teslim alıyorum eve teslim ücreti olduğu halde ve ücret ödeyerek ben gelen kargomu alıp eve gidiyorum telefonuma kargonuz teslim edilmiştir mesajı geliyor. Devletin ptt şubesi mi hizmet vermeyen özel bir şubemi belli değil! 50 gr yanık kremi Şarkikaraağaçtan Akşehir’e 5 günde 16.25 kuruşa geldi. 5 günde sanki ptt kargo değil de turizm seyahat acentesi tam bir rezillik.

  Yorum Yap
 11. Kadir Karakuş 4 Kasım 2020

  Tekirdağ’a kargo gönderebilir miyim?

  Yorum Yap
  1. Ersin Güler 17 Aralık 2020

   PTT sitesinde Kadir Bey, en boy ve yüksekliği yazarak yurtdışı kargo ücretlendirme sayfasında fiyatı görebilirsin. Nereden nereye gidecekse onu da seçmeyi unutma! Ülkeden ülkeye fiyat değişiyor.

   Yorum Yap
  2. Ersin Güler 17 Aralık 2020

   Anladın mı nasıl Kadir Bey PTT kargo ücretilendirme nasıl yapacağını anlmadığın bir yer olursa bir daha anlarabilirim. Sorun değil.

   Yorum Yap
 12. Sefa Sağlam 16 Ekim 2020

  İstanbul’dan Azerbaycan Bakü şehrine kargo göndermek istiyorum kilosu kaça mal olur?

  Yorum Yap
 13. Fatih Kavaklıoğlu 26 Ağustos 2020

  Ankara’dan Baküye kargo göndermek istiyorum, bilmek isterdim kilosu kaça olacak, kaç kiloya izin var ve kaç günde yetişiyor?

  Yorum Yap
 14. Süreyya Işınay 21 Ağustos 2020

  Ben İzmir’den İstanbul şehrine 30 kilo kuru üzüm göndereceğim ne kadar tutar?

  Yorum Yap
 15. Ali Tabir 17 Temmuz 2020

  PTT kargonun 30 kg üstü gönderiyi teslim etmemiş şubeye gelip almamı istemesi normal mi?

  Yorum Yap
  1. Mikail Çetin 17 Temmuz 2020

   PTT kargo gönderirken kargo gönderisi yazdığınız kağıdın arkasından yazıyor olmalı 30 kg. kargo alıyorlar ama sadece şubeden alımlar için biliyorum PTT Kargo Kaç Kiloya ve Desiye Kadar Kargo Kabül (Taşıma) Yapıyor? sayfasında detayları sitede anlatmışlar.

   Sizin kargo da tam sınırda yani 30 kg. takılmış. 29 kilo olsa giderdi. Ben gönderirken kaç kilo diye sordular 25 kilo demiştim 30 kilo üzeri olursa sorun oluyor dediler de oradan aklıma geldi. Önceden gönderdiklerim de sorulmadı önceden de vardır bu kilo kuralı pandeminden sonra kargolar baya bir sıkıştı sanırım ondan şimdi üzerine düşüyorlar.

   Ali bey dediğim gibi detaylı bilgiyi yazdığım sayfada okursan daha iyi anlarsın.

   Yorum Yap
 16. Tamer 13 Temmuz 2020

  Kargomun ağırlığı 57 kilo geliyor ben bu kargoyu 3 parça halinde göndereceğim aynı ücretle mi gider yoksa her parça için ayrı, ayrı ücret alınır?

  Yorum Yap
  1. Şevket 14 Temmuz 2020

   Selam Tamer her parça için ayrı, ayrı ölçülendirme yapılır ve ayrı, ayrı fiyatlandırma yapılır her bir parçayı bir kargo olarak düşün.

   Tek bir ölçü ve fiyat olsun dersen tek bir kutuya koyabilirsin ama bazı PTT şubeleri 50 kilo üzeri alamıyor olabilir sor sana en yakın PTT şubesine 50 kilo üstü alıyorlarsa tek bir bütünde topla tek ücret öde umarım yardımcı olabilmişimdir.

   Yorum Yap
 17. Ayşe 26 Mayıs 2020

  ankaraya bir kilo mantı ne kadara gider?

  Yorum Yap
  1. levo bıçaklanmış 1 Haziran 2020

   20 tl gider gidin linkten bakın

   Yorum Yap
   1. Menekşe 22 Temmuz 2020

    Rusya’nın Krasnoyarsk şehrine 4-5 kilo arası kaç liraya gider acaba?

    Yorum Yap
 18. Yıldırım 20 Mayıs 2020

  Duşa kabin göndereceğim acaba ücret ne kadar olur

  Yorum Yap
 19. ismihal 10 Nisan 2020

  bana antalyadan kahramanmaraş pazarcık ilcesine cep telefonu gelecek ptt kaç tl alır ve kaç günde elime ulaşır?

  Yorum Yap
 20. Şeyma 2 Nisan 2020

  Adanadan istanbula 1 kilo ağırlığında çarşaf ne kadara gider acaba

  Yorum Yap
 21. remzi 30 Mart 2020

  Denizliden mersin akdenize kargo kilo ucreti ne kadar

  Yorum Yap
 22. Haluk Bekdemir 19 Mart 2020

  4000 gr kargo yurt içi ücreti nekadar

  Yorum Yap
 23. yunus 8 Mart 2020

  manavgat konya kulu koli birde demir kac tl fiyat cikar ortalama 20 kg

  Yorum Yap
  1. Faruk 8 Mart 2020

   Yunus bey üst tarafta anlatılmış kolinin en boy yüksekliğini bilmeniz gerekli üst taraftan ptt sitesi ücretlendirme sayfasına gider orada sizden istelen ölçüleri girer kilo yerine de 20 kb. yani 20000 gram yazarsanız fiyatı görürsünüz

   Yorum Yap
   1. Turgay 17 Nisan 2020

    140000 gram ne kadardir

    Yorum Yap
 24. Mustafa ÇİMEN 4 Mart 2020

  Mersinden Tekirdağ Çorluya kot ceket ne kadar gider acaba

  Yorum Yap
  1. Faruk 8 Mart 2020

   Mustafa bey Türkiyenin neresine gönderirseniz gönderin fiyat değişmez yani mersinden tekirdağ iline urfa iline kars iline fiyat iller için aynıdır gönderiniz fazla bir şey tutmaz 15 lira gibi anca tutar bir poşete kodu koyun iyice sarın poşeti mümkün oldukça ufaltın dediğim gibi 15 lirayı geçeceğini düşünmüyorum.

   Emin olmak istiyorum fiyatdan derseniz poşetin en, boy ve yükselikliğini ölçerek kilo ile üst tarafta olan ptt ücret hesaplama adresinden ptt sitesine gidin fiyatı göreceksiniz.

   Yorum Yap
 25. Enes 17 Şubat 2020

  Edirne den ara adanaya 3 kg göndercem ne kadar tutar

  Yorum Yap
 26. Angela 27 Ocak 2020

  İstanbul istanbul 10 kg fiyatı ?

  Yorum Yap
  1. yasin 1 Şubat 2020

   2 litre zeytinyaği izmirden batmana

   Yorum Yap
 27. rıza 18 Ocak 2020

  Muğlada İstanbula 3 kg göndercem ne kadar tutar

  Yorum Yap
 28. Sabri 4 Ocak 2020

  İstanbul dan sanlıurfa 15 20 kılo var ne kadar tutar ortalama

  Yorum Yap
  1. murat 9 Ocak 2020

   Üst tarafta nasıl hesaplama yapacağınızı anlatmışlar sabri bey oradan görebilirsin en boy yükseklik gir bir de ki ptt sitesinde alta hemen yazıyor

   Yorum Yap
  2. Faruk 8 Mart 2020

   Sabri bey ptt ücretlendirmesinde en,boy, yükseklik ve kilo baz alınır. Anlamanız için eğer ufak fakat ağırsa boy üzerinden hesap edilir.

   Ufak ama ağırsa 2020 fiyatına göre 15 kilo 15 000 gram eder fiyat 41 türk lirası falan tutar.

   20 kg. içinde 2020 fiyatı 50 türk lirası falan tutar. Ptt sitesinden aldım bu bilgileri oraya gidin detayları yazın fiyat hakkında daha detaylı bilgileri görürsünüz. Araştırmadan dulayı siz verdiğim bilgilerden dolayı banada bir dua edersiniz artık.

   Kilo girerken gram olarak girdiğinize dikkat edin 15 kilo için 15 yazmayın 15 gram olur 15.000 gram yazacaksınız. Her kiloya bir üç sıfır eklenecek yani.

   Yorum Yap
  3. Resul 18 Temmuz 2020

   İstanbul Büyükçekmece’den İstanbul kartala 35 kilo kedi maması ne kadara gider?

   Yorum Yap
 29. Seyhan Kayabaşı 19 Aralık 2019

  Kütahya dan eskişehir e 68cm 56 cm 35 cm ölçülerinde plastik oyuncak at gelecek fiyat ne kadar olur?

  Yorum Yap
 30. Ali 17 Aralık 2019

  Gaziantep ten Almanya veya isvicreye hediyelik tahminen 20kg kac günde ve ücreti ne kadar olabilir

  Yorum Yap
 31. İkbal 5 Aralık 2019

  izmir den istanbula kiyafet göndermem lazım 10-15 kilo civarı ne tutar?

  Yorum Yap
  1. kenan 30 Aralık 2019

   85 tl

   Yorum Yap
 32. Şükran 1 Kasım 2019

  Artvine 5 kilo kargo

  Yorum Yap
  1. Çetin 5 Kasım 2019

   Türkiyenin neresinden gönderirseniz gönderin fiyat değişmiyor şükran hanım km. değeri önemli değildir.

   Eğer ek telefon ihbarlı, kapıda ödeme vs. gibi ek hizmet yoksa ve büyük bir ürün değilse 23.60 (yirmi üç tl, altmış kuruş) türk lirası falan tutuyor büyük ürünse o zaman en boy yükseklik girmeniz gerekiyor büyük ürünleri sistem desi üzerinden küçük ama ağır ürünleri kilo üzerinden hesap ediyor

   Yorum Yap
  2. Ayşe 2 Aralık 2019

   26 kg, yükseklik 165 cm, en 65 cm, boy 95 cm beşik göndereceğim dolap uygulaması ile ne tutar acaba?

   Yorum Yap
 33. Ismael Abdoulaye 27 Ekim 2019

  Merhaba Ben ismael konyadayim benim koli geldi konya ama Istanbul kim müdürlüğüne gitti

  Yorum Yap
  1. Çetin 5 Kasım 2019

   Ismael merhaba yabancısınız sanırım PTT kargoda gönderimler aktarmalı olarak gider o yüzden İstanbul’a gitmiş olabilir 444 1 788 PTT kargo telefon numarasından sorarsanız bilgi veriyorlar.

   Yorum Yap
 34. Erva 27 Ekim 2019

  Her ptt şubesi kargo alır değil mi bir de Ptt şubeleri kaç kiloya kadar kargo alır 80 kilo. Malatya ‘dan İstanbul’ a ne kadar tutar

  Yorum Yap
  1. orhan 27 Ekim 2019

   erva, her şubeden kargo gönderisi yaparsınız şehiriçi 50 kiloya kadar şehir dışı ilçe veya köylere 30 kiloya kadar alıyorlar burada yazmışlar detayları ile okuyabilirsiniz: https://www.kargosube.com/ptt-kargo-kac-kiloya-ve-desiye-kadar-kargo-kabul-tasima-yapiyor.html

   Yorum Yap
 35. aslı 22 Ekim 2019

  150 kilo tutar ne olur

  Yorum Yap
  1. Veli 22 Ekim 2019

   Aslı hanım ptt 50 kilo üzeri almıyor biliyorum ama değişmişte olabilir bir şubeye sorun.

   Yorum Yap
 36. Songül 19 Ekim 2019

  1 kilo kocaelinden antebe ne kadar eder?

  Yorum Yap
  1. Veli 22 Ekim 2019

   Küçük ama ağır yani yüksekliği eni falan fazla değilse 2019 fiyatıyla 16.25 türk lirasına gider.

   Ama bu fiyat küçük fakat ağır paket için geçerli eni, boyu ve yüksekliği fazla olan gönderilerde sistem kilo üzerinden değil desi üzerinden hesap eder. Bunu anlamanın tam yolu ptt sitesinden kilo alanına gram olarak 1000 girin yani 1000 gram kilo girilmez. Gönderinizin en, boy ve yükselliğini de girerek hesaplatın tam fiyatı görürsünüz.

   Yorum Yap
 37. Hülya 10 Ekim 2019

  16 kilo robot et kıyma makinesi istanbuldan ingiltereye Kaç günde gelir ücreti ne kadar

  Yorum Yap
 38. leyla 9 Ekim 2019

  9 buçuk kilo urun kıbrısa kaç para gider

  Yorum Yap
  1. Murat 9 Ekim 2019

   en boy yükselik ölçerek ptt sitesinden öğrenebiliyorsunuz leyla hanım şu şekilde sadece kilo ile fiyat yanlış olur

   Yorum Yap
 39. Nadir YÜKSEKTEPE 25 Eylül 2019

  16 kilo yüküm var gebzede kocaeliden istanbula ptt ile kaça gelir bilgi verirmisiniz

  Yorum Yap
  1. Kayserili 6 Ekim 2019

   Yükünüz. Kaç liraya kaç günde gitti acaba bende kayseriden izmite gönderecegimde

   Yorum Yap
   1. Murat 9 Ekim 2019

    16 kilo 2019 ekim fiyatlarına göre 43.40 türk lirasına gidiyor. PTT sitesinde yazar eni, boyu ve yüksekliğinide girmek gerekli küçük 16 kilo ise o fiyattan eğer büyük genişli, yüksekli bir gönderi ise en, boy ve yükseklik hesap ederek fiyatı öğrenebilirsiniz.

    Yorum Yap
 40. Orkide 23 Eylül 2019

  6 metre halım var adanada istanbula kaç tutar

  Yorum Yap
  1. Murat 9 Ekim 2019

   halının en, boy, yükseklik ve kilosunu bilmeniz lazım şubeye görürseniz oradan ölçer fiyat söylerler ya da siz biliyorsanız üst linkte ptt sitesine giderek öğrenebilirsiniz orkide hanım

   Yorum Yap
  2. Orhan 15 Ekim 2019

   ;) tanga fiyatımıdır o

   Yorum Yap
 41. yılmaz güney 21 Eylül 2019

  ankaradan konya bozkır a 1 adet sadece tül perde göndereceğim fiyat ne tutar

  Yorum Yap
  1. yavuz 23 Eylül 2019

   Elinizde geldiğince küçük bir kutuya koyun, tül zaten ağırlık olarak birşey tutmaz muhtemelen sistem kutunun desisi üzerinden hesap ecektir onun içinde tülü koyduğunuz kutunun eni, boyunu ve yüksekliği ölçerek ptt sitesinden ne kadar tutacağını bulabilirsiniz. Kutuyu ne kadar küçültürseniz o kadar fiyat düşer sığdırabildiğiniz kadar sığdırın daha ucuza gitmiş olur.

   Yorum Yap
   1. Gizem 30 Ekim 2019

    3 tane kıyafet doldurdum çuval en fazla 30 kilo ne kadar tutar istanbuldan trabzona gönderecem

    Yorum Yap
  2. deniz 17 Aralık 2019

   denize atın bedava gider

   Yorum Yap
 42. Ömer 18 Eylül 2019

  İki adet araba lastiği Ankara-polatlidan Mardin’e ne kadar tutar

  Yorum Yap
  1. yavuz 23 Eylül 2019

   en boy yükselik ölçerek ptt sitesinde ağırlığı ile birlikte girerseniz yaklaşık olarak fiyatını ptt sitesinde görebilirsiniz.

   Yorum Yap
 43. Sedat Topkaya 10 Eylül 2019

  Ordu’dan Antalya’ya 55 kg fındık göndereceğim. Kaç Tl tutar?

  Yorum Yap
  1. yavuz 23 Eylül 2019

   55 kilo 55000 gram eder ortalama siz onu 108 türk lirasından falan gönderirsiniz. Ayrı, ayrı paketleme yaparsanız her bir için kaç kilo tutuyorsa ptt siteden kilo ve ölçülerini girerseniz detayları görürsünüz.

   Yorum Yap
 44. Kamil 26 Ağustos 2019

  17 kilo ürün kaç tl tutar

  Yorum Yap
  1. Yavuz Tunabaş 23 Eylül 2019

   17 kilo eğer desisi yani en boy yükselliği fazla değilse 2019 fiyatı ile 45.20 Türk lirası tutar. Ama dediğim gibi ufak ağırsa PTT sistemi kilo üzerinden yok eğer yüksekliği eni boyu fazla ise desi üzerinden hesap eder PTT sitesinde siz en iyisi en, boy, yükseklik ve kilo girerek bir hesap yaptırın.

   Yorum Yap
   1. Elif Göksu 1 Temmuz 2021

    Yavuz Tunabaş 1 tane kot pantolon göndermek istiyorum. İstanbul’a sizce fiyat ne kadar olur?

    Yorum Yap
 45. Filiz 25 Ağustos 2019

  İstanbul silivride oturma gurubu izmire kemal pasaya göndermek istiyorum kemal paşada oturma gurubu getirmek istiyorum fiyat ne kadar olur yardımcı olur sanız çok memnun olurum

  Yorum Yap
 46. Ercan 18 Ağustos 2019

  Türkiye’den Almanya’ya 3 kg kargo kaç tl tutar

  Yorum Yap
  1. yavuz 23 Eylül 2019

   Ptt sitesinde yurtdışı PTT kargoyu seçin oradan Gidecek ülke olara Almanya ve kiloya 3 kilo karşılığı olan 3000 gram yazı size desini de soracaktır. Ufak birşey ise kiloda gider ben adınıza baktım 130.50 türk lirasına falan yaklaşık siz yineden en, boy yükseklik ölçülerini girin fiyatını da görürsünüz.

   Yorum Yap
 47. furkan can 7 Ağustos 2019

  kargolar silah alıyor mu bilgisi olan varmı?

  Yorum Yap
  1. Sedat 8 Ağustos 2019

   her türlü havalı ve ateşli silah alınmaz kargolarda ruhsat işlemleri artık hangi işlemler varsa tam olsa kargo yönetmeliğine göre yasaktır. Av için silah satan yerler silahlar için de özel işlem yaptırıyorlar deniliyor ama nasıl yapılıyor ne yapıyorlar bilmiyorum doğru bilgiyi şubelerden edinebilirsin.

   Yorum Yap
 48. veli kırılmaz 24 Temmuz 2019

  Tezgah alti buzdolabi izmit ten trabzona kargo ucreti nedir

  Yorum Yap
  1. Nedim SONGÜL 25 Temmuz 2019

   Kargo ücretini bu şekilde hesaplayamazsınız en, boy, yükselik ölçülerini bilerek ptt sitesine girdiğinizde sitede ptt kargoda ne kadar fiyat tuttuğunu yazar bu şekilde kargo fiyatı hesaplarsınız.

   Yorum Yap
 49. Mustafa ÖZÜPEK 18 Temmuz 2019

  Ankara merkezden Konya merkeze içi dolu bilgisayar kasası göndereceğim. PTT Şube teslim fiyat ne olur?

  Yorum Yap
  1. Nedim SONGÜL 25 Temmuz 2019

   Kargo fiyatını hesaplaya bilmeniz için ürün ölçülerini bilmeniz gerekli bu şekilde ölçü nedir bilmezseniz fiyatı da bilemezsiniz.

   Yorum Yap
 50. yasin ulucan 16 Temmuz 2019

  Bir adet telefon kutusuyla izmirden tekirdağ, çerkezköye göndercem ücreti ne kadar olur acaba.

  Yorum Yap
 51. Elif 12 Temmuz 2019

  Merhaba bebek maması gönderiçem boy 14cm en19 5 kılo acıl cvp beklıyorum bugün göndermem lazım

  Yorum Yap
  1. Nedim SONGÜL 25 Temmuz 2019

   Elif hanım yüksekliği yazmamışınız muhtemelen sizin kargoyu sistem kilo fazla olduğundan 5000 kilo üzerinden hesaplar o da 23 türk lirası 60 kuruşa falan denk geliyor eğer yükseklik fazla ise bu sefer desi yani en, boy ve yükseklikten hesap eder fiyat değişir kargonun yüksekliğini de ölçerek ptt sitesinden fiyata bakabilirsiniz yüksekliği ölçükten sonra siz yinede kiloyu girin kiloyu da kilo olarak değil gram olarak giriyorsunuz 5 kilo yerini 5000 gram girmelisiniz.

   Yorum Yap
 52. efe 8 Temmuz 2019

  merhaba ben antalyadan kocaeline bisiklet getirmek istiyorum koliyle 18kg 60cm boy 120cm eni ne kadar tutar acaba ?

  Yorum Yap
  1. Murat 9 Ekim 2019

   şu bilgilere göre fiyatı kırk yedi türk lirası ama yükselik yok fiyat değişecek tabi yükseliğini de bilmeniz gerekli efe bey

   Yorum Yap
 53. ercan 25 Haziran 2019

  Merhaba ben 4 adet otomobi jantı edirnede ankara göndercem masraf ne kadar tutar?

  Yorum Yap
  1. veli 26 Haziran 2019

   en, boy, yükseklik ve kilo bir adet lastikte ölçün üst tarafta ki adresten ptt sitesine giderek bir adet lastik kargo ücretini öğrenirsiniz bunu da 54 ile çaparsanız ne kadar tutacağını öğrenebilirsiniz

   Yorum Yap
 54. Fifi 23 Haziran 2019

  Alıcıdan onay alınmadan kargo ücreti alıcıya devredilebiliyormu?

  Yorum Yap
  1. veli 26 Haziran 2019

   Kargo gönderisi alıcı ödemeli ise ve ödemeyi alıcı kabul etmedi ise gönderen kişi kargo ücretini ödemek zorunda onu mu soruyorsunuz devretme dediğiniz o sanırım.

   Şubeden bir gönderi yaptınız ve kargoyu karşı taraf ödeyecek dediğinizde sizden kabul ettiği durumda sizin ödemenizi dair imza alırlar eğer kargo alıcısı ödemezse sizden ücreti alırlar.

   Yorum Yap
   1. Mehmet 1 Eylül 2019

    Türkiyeden polonyaya 10 kg kargo kaç tl tutar.

    Yorum Yap
 55. Leyla ÖZTAŞ 22 Haziran 2019

  Ukraine kargo kilosu kaç para?

  Yorum Yap
  1. veli 26 Haziran 2019

   Üst sayfada yurtdışı kargo ücreti hesaplama sayfasına giderseniz detayları orada görebilirsiniz. Burada ptt yurt için kargo hesaplamayı anlatmışlar.

   Yorum Yap
 56. Elzat 18 Haziran 2019

  Merhaba Türkiye Bişkek 100 kilo kargo fiyatı nedir?

  Yorum Yap
  1. veli 26 Haziran 2019

   Sayfada ptt yurt dışı kargo ücreti hesaplama linkinden yurtdışı kargo hesaplama sayfasına giderek orada istenilen kargo bilgilerini girdiğiniz de kargo ücretini görürsünüz

   Yorum Yap
  2. Yasemin 23 Ağustos 2019

   Kirgiziztana gidiyormiki kargoo

   Yorum Yap
 57. Tamer Saygül 16 Haziran 2019

  Slm ben Mut dan Mersin’e Halkkent Mahallesine bisiklet göndermek istiyorum ağırlığı 17 kg inç 12-30 cm kadro malzemesi Alüminyum Ön Amatösör Var 26 Jant 21 Vites Ücreti Ne Kadar Olur ??

  Yorum Yap
  1. veli 26 Haziran 2019

   bisikleti desi üzerinden hesap ediyorlar biliyorum yanılmıyorsam en, boy ve yükseklik ile siz ptt sitesine girin birde 17000 orada gram giriyorsunuz girin ücreti öğrenirsiniz en boy yükselik desiyi yazsanız adınıza bakardım siz üst linkde bulunan ptt adresinden artık yaparsınız.

   Yorum Yap
 58. doğa 11 Haziran 2019

  Merhaba, 3 tl ye kitap gönderme kampanyası devam ediyor mu acaba

  Yorum Yap
 59. Mevlut 6 Haziran 2019

  Slm ben fransa ya bi paket yolluycam 5 kg en20 boy 30 cm nekadar tutar

  Yorum Yap
 60. Hatice Bayat 30 Mayıs 2019

  Benim bir karyola bir beşik ve puset var. Kargo ücreti ne kadar olur toplam 100 kg eder gibi.

  Yorum Yap
  1. veli 26 Haziran 2019

   ayrı ayrı ölçerek ölçülerini bilmeniz gerekli ölçüler olmadan fiyatı öğrenemezsiniz

   Yorum Yap
 61. Güneri 23 Mayıs 2019

  Kolay gelsin Bebek arabası (katlanabilir) ve yanında puseti tahmini fiyat öğrenebilir miyiz. Ankara- Tokat Teşekkürler

  Yorum Yap
  1. veli 26 Haziran 2019

   Ölçüleri yani en,boy, yükselik ve kilo öğrenerek üst ayfada yer alan Ptt sitesine giderek kargo ücreti ne kadar tutar öğrenebiliyorsunuz

   Yorum Yap
 62. Yilmaz 6 Mayıs 2019

  Kolay gelsin benim bi çuvalim var istanbuldan elaziga gönderecem kaca gider acaba

  Yorum Yap
  1. Fırat YÜZ 17 Mayıs 2019

   Çuvalın kilosunu bilmeniz gerekli çuval eğer hafifse en boy yükselik hesap edeler. Bu durumda sizin hem kilosunu hem de en boy yüksekliğini bilmeniz gereklidir bu şekilde fiyatı bilemezsiniz

   Yorum Yap
 63. Murat 5 Mayıs 2019

  60*60*85 cm çamaşır makinesini köye göndermek istiyorum. ptt kargo kaç paraya taşır?

  Yorum Yap
  1. Fırat YÜZ 17 Mayıs 2019

   Murat Bey söylediğiniz ölçülerin desisi 102 fiyatı ise yaklaşık olarak 133 Türk lirası falan tutar. Ama ağırsa kaç kilo ise sistem ağır basan kilo olursa fiyat değiştir. Yani sistem hesaplarken desi yüksekse desiyi kilo yüksekse kiloyu baz alır. Şöyle basit olması için diyelim 40 kilo kare bir şet gönderiyorsunuz 10*10*10 kare olsun bunu sistem 40 kilo üzerinden hesap eder. Sizin buradan yapmanız gereken kilosuda alarak PTT sitesinden girdiğinizde orada fiyatı görürsünüz.

   Yorum Yap
 64. Levent 2 Mayıs 2019

  15 kg lık koliyi gemlikten osmaniye iline kaç lira tutar.tşk

  Yorum Yap
  1. Mehmet 2 Mayıs 2019

   Büyük bir paket değilse kilo üzerinden hesap ederler oda PTT kargo ile yaklaşık 35 Türk lirası falana gider.

   Yorum Yap
  2. Recep kayataş 6 Mayıs 2019

   45x45x135cm boyutunda 20kg ağırlıkta bir koli çatalcadan antalya ya gidecek ne kadar tutar

   Yorum Yap
   1. Fırat YÜZ 17 Mayıs 2019

    2019 Mayıs fiyatlarına göre Recep bey 123 Türk lirası gibi bir tutar tutuyor.

    PTT siteden fiyat görünümün resmini üst tarafta gönderdim.

    Yorum Yap
  3. Fırat YÜZ 17 Mayıs 2019

   Levet Bey sizin işlemde aynı Murat Bey’de olduğu gibi siz en, boy yüksekliği de öğrenerek PTT sitesinden kontrol ettiğinizde fiyatı görürsünüz.

   Yorum Yap
   1. yıldız 13 Eylül 2019

    Fırat bey birde bana yardımcı olsanız bebek arabası Bursa’dan Konya’ya gelecek 15 kilo eni 50cm olur herhalde boyu yüksekliği nedir bilmiyorum bı fikriniz varmi

    Yorum Yap
 65. Fatma 17 Nisan 2019

  Istanbullu dan tunceliye telefon gönderecem ücret ne kadar

  Yorum Yap
  1. Mehmet 2 Mayıs 2019

   En boy yükseklik ve kilo ölçerek PTT sitesine giderek fiyatı öğrenebilirsiniz ölçüleri bilmeden fiyatı nasıl bileceksiniz bilmezsiniz ölçüleri ve kilosunu PTT sitesinde gönder bilgi ekranında girerseniz fiyatı görürsünüz bu şekilde fiyatını öğrenemezsiniz.

   Yorum Yap
 66. sezai 2 Nisan 2019

  izmir den ordu merkeze 4 adet oto lastiği göndereceğim ücret ne olur

  Yorum Yap
  1. hakan 1 Mayıs 2019

   Ordudan alsalar lastikleri daha ucuza gelir

   Yorum Yap
 67. Bilge 17 Mart 2019

  Merhabalar antalyadan,ankaraya bebek ayakkabısı gönderimi fiyatı ne kadar olur

  Yorum Yap
 68. Kadriye 3 Mart 2019

  İyi günler istanbul yeşilpınardan izmir bucaya 3 kg ağırlığında bir paket yollamak istiyorum ücret ne kadar olur teşekürler

  Yorum Yap
 69. Meryem 2 Mart 2019

  Merhaba ben Rusya federasyonunun yekaternburg şehrine 950 gram ağırlıkta mont göndermek istiyorum ücreti ne olur

  Yorum Yap
 70. Oya 27 Şubat 2019

  Özbekistan 6000 gr boyu 50 meni 80 ne kadar olur?

  Yorum Yap
  1. hakan 4 Mart 2019

   nereden bileyim?

   Yorum Yap
 71. Ali 26 Şubat 2019

  İstanbul la televizyon gönderecem ağır lık 40 kilo fiyat ne tutar.

  Yorum Yap
  1. Mehmet 2 Mayıs 2019

   2019 güncel fiyatına göre sizin televizyonlar adet başı 65 Türk lirasından falan gider. Yalnız iyice muhafaza etmeniz gerekli özellikle fiyattan çok televizyonu muhafazasına dikkat etseniz sizin için daha iyi olur.

   Yorum Yap
 72. Mustafa Akduğan 25 Şubat 2019

  Burdura 4 tane otomobil lastiği göndermek istiyorum fiyat nekadar yer ipsala

  Yorum Yap
  1. Mehmet 2 Mayıs 2019

   Tek lastiğin ölçülerini ölçün birde kaç kilo tuttuğunu PTT sitesinde ölçüleri ve kilosu girin çıkan kargo ücretini 4 ile çarpın bu şekilde 4 lastiğin ne kadara PTT ile gönderileceğini bulabilirsiniz.

   Yorum Yap
 73. Noname 12 Şubat 2019

  Azerbaycana kargo göndermek istiyorum yaklaşık 1000 gr fiyatını öğrenmek istitorum ve ücretin ağırlığıyla ilgilimi yani mesela 1000-3000g arası sabit fiyat gibi bi olay var mı yani

  Yorum Yap
  1. Mehmet 2 Mayıs 2019

   PTT hesaplamayı şu şekilde yapıyor eğer sizin gönderiniz ufak ve ağırsa o zaman kilo üzerinden hesap ediyorlar. Gönderi uzun geniş ama hafifse o zamanda desi yani en boy yükseklik üzerinden hesap ediyorlar.

   20 yükseklik 20 boy 20 en olsun 30 kilo olsun bunu kilo üzerinden uzun bir şey göndereceksiniz boyu 1 metre kilosu ise yarım kilo olsun bunu da en boy yükseklik üzerinden hesap ederler.

   Yorum Yap
 74. ALİ KIRAN 3 Şubat 2019

  selamın aleyküm kule hopörlör iki adet 1 metre boyunda 3 kilo agırlıyında antalya laradan ısparta ya ne kadar tutar kargo ücreti

  Yorum Yap
  1. Mehmet Y. 3 Şubat 2019

   aleyküm selam onu desi üzerinden sistem hesap eder boyu fazla çünkü, ptt sitesinden en boy yükseklik olarak girerseniz fiyatı görürsünüz. İl olarak fark etmez, fiyat değişmez yani karsada aynı edirneye de aynı sadece şube teslimler bir iki lira düşük ek hizmetler için de artı ücret alıyorlar. Sizin yerinize bakabilirdim fakat sadece boy vermişiniz en ve yüksekliğini de ölçerek ptt sitesinden bakınız.

   Yorum Yap
 75. kadir 31 Ocak 2019

  20 kg nekadar tutar

  Yorum Yap
  1. Mehmet Y. 3 Şubat 2019

   20 kilo 20000 gram eder onun fiyatı da 37.95 ediyor. Birde PTT bireysel olan müşterilere Nisan 2019 tarihine kadar %25 indirim yapmış mesaj şu şekilde sitede yazıyor.

   “30/04/2019 tarihi salı günü mesai bitimine kadar bireysel göndericiler tarafından postaya verilecek olan tüm yurtiçi APS kurye, Posta Kargosu ve Kargo gönderilerine mevcut Posta ve Telgraf Ücret Tarifemizin üzerinden %25 oranında indirim uygulanmaktadır…”

   Yorum Yap
 76. Nurullah 16 Ocak 2019

  Selamunaleyküm ben şuan istanbulda askerlik yapiyorum.gaziantepe 20 kg agırlında valiz göndericem.nekadar ücret veririm? Şimdiden teşekürederim

  Yorum Yap
  1. Mehmet Y. 3 Şubat 2019

   Üste bulunan kadir beyin mesajı ile aynı mesaj sizinkinin fiyatıda kadir beye verilen fiyat tutar. %25 kampanya varmış yararlanmanızda fayda var. Kadir beyin fiyatı gibi sizin kide 37.95 yani 38 tl civarında olur. Tam fiyat ve kampanyadan yararlanmak için şubelere gitmenizi tavsiye ederim.

   Yorum Yap
 77. rıza 28 Aralık 2018

  çanakkale bayramiç den ankara ya beş kglık yağ kargo ücreti ne kadar

  Yorum Yap
 78. Nadre 24 Aralık 2018

  Trabzon’dan Özbekistana kargo yollamak istiyorum kilosu ne kadar

  Yorum Yap
 79. yasin 22 Aralık 2018

  Tuladan malatyaya 40 kilo kaç tl tutar

  Yorum Yap
 80. Asedefe 20 Aralık 2018

  30 kiloluk eşya dolu valizin ücreti ne olur? Ebatları ortalama 30-50

  Yorum Yap
 81. Kazım Öner 15 Aralık 2018

  Şu ana kadar birçok değişik firmalardan Kargo Hizmeti aldım,Ancak PTT KARGO nun vermiş olduğu güvenilir,iletişim kolaylığı,hızlı,sağlam ve gününde teslim hizmetinin yerini dolduran olmadı.Teşekkürler PTT KARGO. Yolunuz açık olsun.
  Kazım Öner
  15.12.2018

  Yorum Yap
  1. orhan şimşek 15 Aralık 2018

   Kazım bey sana katılıyorum ptt babadır (devlet) birkaç kurye, gişe çalışanı var kendini bilmez oda her işte muhakkak oluyor onun haricinde hizmet iyi tavsiye ederim herkese

   Yorum Yap
 82. fahrettin koca 10 Aralık 2018

  İstanbuldan orduya 15 kg 30x50x50 koli ne tutar

  Yorum Yap
  1. peker 10 Aralık 2018

   biraz önce sizin yerinize baktım 25 desiye denk geliyor 59 Türk lirası altmış kuruş gösterdi. Türkiyenin neresinden gönderirseniz gönderi fiyat aynı değişmiyor, sanırım sadece PTT şube teslimler bir iki lira kadar düşük oluyor.

   Yorum Yap
 83. Elif 9 Aralık 2018

  Kolay gelsin merhaba ben istanbuldan Antalya’yaya 50 cm uzunluğunda bir tablo ve ağırlığı yaklaşık 4 kg lık eşya göndereceğim kaç tl tutar lütfen cevaplandırırmısınız

  Yorum Yap
  1. doğu 10 Aralık 2018

   Elif hanım 4 kilo 21 Türk lirası seksen kuruş gösteriyor. Fakat siz sadece yükselliğini yazmışınız.

   Üst adresden PTT sitesine giderek diğer desi ölçülerinden en ve boyu girerseniz fiyatı görürsünüz. En ve boy fazla ise kilo üzerinden değil desi üzerinden sistem hesap eder.

   Yorum Yap
 84. vedat 30 Kasım 2018

  mrh istanbuldan 4 adet lastik kütahya/tavşanlı ya gelecek kac para tutar acaba

  Yorum Yap
  1. tarık 30 Kasım 2018

   Lastiğin en boy yüksekliğini bir de kilosunu ölçerek ptt sitesinden görebilirsiniz. Hangisi daha fazla ise sistem ona göre hesaplıyor yani büyük ürünleri desi küçük ağır ürünleride kilo üzerinden hesap ediyor sizin ki lastik olduğundan muhtemelen kilo üzerinden hesap eder ptt sitesinde net görürsünüz.

   Yorum Yap
 85. Rusya Kargo İçin Bilgi İstiyorum 27 Kasım 2018

  Merhabalar ben Rusyaya kıyafet gönderecem de kilosu ne kadar olur

  Yorum Yap
  1. doğu 27 Kasım 2018

   Sayfada bulunan yurtdışı kargo ücreti ödeme yerinde yazıyor. Oradan ptt sitesine gider yurtdışı seçiminizi Rusya yaparsanız ne kadara gider görürsünüz. Burada yurtiçi kargo fiyatları hakkında bilgi verilmiş.

   Öyle bir göz attım Rusya için geri teslim yokmuş, bir kilo da 165 Türk Lirası falan tutuyor. Orada ek hizmetlere ayrı ücret alabilirler. Net bilgi için ptt sitesine bakınız.

   Yorum Yap
 86. Tülay 8 Kasım 2018

  Merhaba istanbul dan bursa ya bi tane 6 metre kare bi tane 4 metre kare 3 tane de yolluk toplam da 60 70 kilo yu bulur diye tahmin ediyorum ne kadar tutar acaba bilgilendirir misiniz
  Teşekkür ederim

  Yorum Yap
  1. şakir 15 Kasım 2018

   1080 tl hanımefendi

   Yorum Yap
   1. orhan 16 Kasım 2018

    Sesli güldüm güzel memleketimin şakacı insanları. Şaka yapıyorsunuz tabi o kadar tutmaz.

    Biraz önce PTT kargonun üst tarafta verilen adrese giderek size yakın ölçülerini girdim Tülay hanım fiyatı yazıyor. Siz oradan PTT kargo sitesine giderek de görebilirsiniz.

    Yorum Yap
 87. Aras aras 2 Kasım 2018

  Slm ben bir kilo kadar eşya almanya göndermek isityorum ucakla ne tutar acaba

  Yorum Yap
  1. nedim düz 2 Kasım 2018

   Çamaşırları bir kutuya koyun ve kutunun en, boy, yüksekli ve kilosunu ölçerek ptt kargo hesaplama sayfasından yurt dışı olan alana yazarsanız ne kadar tutacağını görebilirsiniz. Almanya için ne kadara gider fiyat öğrenmeniz için ölçüleri girmeniz gerekli.

   Yorum Yap
 88. Telefoncu 27 Ekim 2018

  Ankaradan nevşehire telefon gelecek kargo ücreti ne kadar olur arkadaşlar?

  Yorum Yap
  1. doğu 27 Ekim 2018

   İl olarak fark etmez ücret nere olursa olsun ortalama 15 – 20 arası bir tutarı gönderirsiniz. Size tavsiyem telefonu sağlam bir kutu içerisine pıt pıt naylonla sarınız pıt pıt naylondan katsım havalı naylonlar bu şekilde telefonun kırılma riski olmaz.

   Birçok kişi düzgün olarak sarmadığından üzerine ürün biniyor ve kırılıyor buna dikkat etmenizi tavsiye ederim. Kutu ve havalı naylon PTT şubelerinin çoğunda oluyor oradan da alabilirsiniz. Ödemeli gönderecekseniz diğer önemli husus faturasını da yanında götürmelisiniz. Ödeme şartlı kargoları faturası olmadan kabul etmiyorlar.

   Yorum Yap
 89. yücel cetin 25 Ekim 2018

  Merhaba benim konya dan ankara nallihan a motosiklet gelecek boy 160 cm yük 70 cm kilo 130 kg nekadar tutar şimdiden teşekkür ederim

  Yorum Yap
  1. doğu 26 Ekim 2018

   Orada eni yazmamışınız enini de ölçerek ptt sitesine üst tarafta bulunan link adresinden giderseniz. Çıkan sayfada en boy yükseklik alanına girin kilo olarak da 130 kiloyu gram olarak girerseniz fiyatı görürsünüz.

   Burada dikkat etmeniz gereken bir husus var ptt şubesine ulaşarak 130 kilo gönderi kabul ediyorlar mı bir sorun. Yanlış hatırlamıyorsam 50 kilo üzeri sorun olabilir diye hatırlıyorum. Şubeden size tam bilgi ve fiyatı verirler. Ptt hangi şube yakınsa telefonla da ulaşabilirsiniz.

   Yorum Yap
 90. Serdar 24 Ekim 2018

  Park beşik tahmini 8 ile10 kilo arası ankaradan corum a ne kadar tutar

  Yorum Yap
 91. Sibel 21 Ekim 2018

  Merhaba ben karabukten ankaraya ayakkabı kutusu şeklinde bir hediye kutu göndereceğim ne kadar tutar yardımcı olurmusunuz

  Yorum Yap
  1. Kadir L. 22 Ekim 2018

   12 – 15 Türk lirası tutar eğer kutu biraz daha büyükse ayakkabı kutusunun ölçünü bilmediğimden 20 Türk lirası falan tutar.

   Yorum Yap
 92. sinem 4 Ekim 2018

  Van ercişten manisa merkeze bir gözlük gönderecem ücreti nekadar

  Yorum Yap
  1. latif 5 Ekim 2018

   Van şehrinden Türkiye içi nereye gönderirseniz gönderin tahmini 12 – 15 lira arası tutar.

   Fakat gözlüğün kırılma ihtimali yüksek size tavsiyem şubede pıt pıtlı naylon isteyerek ona iyice sarın gözlüğü dikkatli bir şekilde sararsanız sorun olmaz direk poşete koyarda gönderirseniz o sıkıntı işte zaten şube öyle görse kırılır diye kabul etmez.

   Yorum Yap
 93. hulusi 28 Eylül 2018

  diyarbakır da gölce 5 kilo elbisem var izmite ne kadar ücret alınır

  Yorum Yap
  1. Gökhan B. 28 Eylül 2018

   Türkiyenin neresinden gönderirseniz gönderin yeni PTT zamları ile göndereceğiniz ilde Türkiye için olacak şekilde 5 kiloya 23 Tl. falan ödersiniz.

   Size tavsiyem koliye elbiseleri sıkıştırarak koyun. Koli büyük olursa bu sefer kilo üzerinden değil desi yani en boy ve yükseklik üzerinden sistem fiyatlandırır daha fazla ödeyebilirsiniz. Koliyi elinizden geldikçe ufak tutun.

   Yorum Yap
 94. ahmet 18 Eylül 2018

  Arkadaşlar tekirdağ dan antebe bebek puseti yollayacaklar ne kadara gelir acaba

  Yorum Yap
  1. bedir 18 Eylül 2018

   fiyat her il için aynı siz puseti bir koliye koyarak en boy yükseklik ve ağırlığını ptt sitesinde yazarsanız ne kadar fiyattan gideceğini görürsünüz. Bu şekilde fiyatı kimse bilemez! En, boy yükseklik ve kilosunu biliyorsanız yazarsanız ne kadara gideceğini yazabilirim.

   Yorum Yap
 95. Emrah 3 Eylül 2018

  3 koli 70*50 60 kg ne tutar

  Yorum Yap
  1. hakan 3 Eylül 2018

   Kardeş hesaplama sayfasında yazıyor ya yanlış sen ya eni ya boyu ya da yüksekliği yazmamışın desi için bu şart orada hesapla sayfasına giderek hangisini eksik girdiysen yazarsan bulursun. Bir de 60 kilo desiyi baz almazsan 120 Tl. falan gider sayfada kiloyu ve ölçüleri girersen fiyatı görürsün.

   Yorum Yap
 96. vedat 30 Ağustos 2018

  En 60 boy 85 yukseklik 101 kilo 10 ankaradan ağrıya ne kadar tutar

  Yorum Yap
  1. Hulusi ŞAKİR 31 Ağustos 2018

   Kilosu çok fazla onu desi üzerinden değil kilo üzerinden hesaplarlar 100 kilo gidecek bir üründe yaklaşık 165 Türk lirasına falan gider.

   Fakat tam emin olmadığım bir konu var 50 kilo üzeri olan kargoları almıyorlar diye duymuştum. Bulunduğunuz yerde PTT kargo şubesinden 100 kilo gönderebilir miyim diye bir sorun.

   Yorum Yap
 97. Gulsanam 14 Haziran 2018

  Selam ben Özbekistanna zarf maktub.yolijakdim yolla bilirmiyim fiyati nekadar qac gunda yetishyo

  Yorum Yap
 98. Bahri Sinan 17 Mart 2018

  PTT Kargo 2018 yılının Ocak ayında yeni güncellen fiyatları şu şekilde açıklamaları da hemen alta veriyorum. Burada ki fiyatlar 2018 Ocak ayında yayınlandı ve halen geçerli fiyatlardır.

  1- En fazla otuz kilogram ağırlığa veya üç yüz desimetreküp (Yüz Desi) hacme sahip yurtiçi gönderiler “Posta Kargosu” , yurtdışı çıkış ve varışlı olanlar “Posta Kolisi”, ağırlık ve hacimsel olarak posta kargosunun üzerinde olanlar ise “Kargo” olarak adlandırılır.

  2- Posta kargosu ve posta kolilerinin boyut itibariyle 2 mm toleransla bir yüzü 14×9 cm’den, tomar halinde ise uzunluğu 10 cm’den az olmamak üzere iki çap toplamı ile birlikte 17 cm’den az olamaz.

  3- Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada varışlı posta kargoların ağırlığı 20 kg.ı geçemez.

  4- Posta Kargosu ve Kargoların hacimsel oranı ( DESİ) 3 boyutunun santimetre (cm) cinsinden (En, boy, yükseklik) birbiri ile çarpılarak 3000’e ölünmesi ile bulunur.

  5- As-Pos K.K.T.C. varışlı Posta Kargosu ve Kargolar yurtiçi ücretlerle kabul edilir.

  6- İade veya tekrar yollanan Posta Kargosu ve Kargolardan kabul ücretinin %30’u alınır.

  7- Posta Kargosu ve Kargoların ücretlendirilmesinde, ağırlık ya da hacimsel oranlara karşılık gelen ücretlerin hangisi fazla ise o dikkate alınır.

  8- “PTT İşyerinde Teslim” özel hizmeti ile kabul edilen Posta Kargosu ve Kargolarının; kabul listesi ve adres etiketinde, alıcı adresi yerine “PTT İşyerinde Teslim” hizmetli olduğu ve ilgili PTT işyerinin adı belirtilir. Alıcının telefon numarası belirtilmeyen “PTT İşyerinde Teslim” özel hizmetli gönderiler kabul edilmez. Ayrıca telefonla haber verme ücreti alınmaz.

  9- Bireysel müşterilerin il merkezi dağıtım sahası adresi varışlı posta kargoları ile kargolar ağırlık olarak en fazla 50 kg, hacimsel olarak 200 desiye kadar; il merkezi dağıtım sahası dışında kalan yerler varışlılar ise en fazla 30 kg ve 150 desiye kadar alıcı adresinde teslim edilmek üzere kabul edilebilir. İstisnai yerlerden kabul edilecek posta kargoları ve kargolar ile sözleşmeli müşterilere ait posta kargoları ve kargolara ilişkin farklı boyut ve ağırlık uygulaması, hizmete tahsis edilen araç ve imkanlar çerçevesinde taşınabilecek maddelerle sınırlıdır.

  10- Adli makamlarca yollanan gönderilerin kabulünde ağırlık, boyut ve hacim şartı aranmaz ve bu gönderiler uçakla sevk edilmez.

  11- Seçim posta kargosu ve kargoların ücretlendirilmesinde sadece ağırlık esas alınır, varış yerinde normal dağıtım beklenilmeden özel dağıtımla teslim edilir.

  12- Yurtdışına gönderilecek posta kolilerinin ücretlendirilmesinde ağırlık esas alınır. Ağırlık limitleri ve ücretleri için Yurtdışı Koli Tarifesine bakılmalıdır.

  13- Posta kolilerinin en uzun kenarı ya da yüksekliği 100 santimetreden fazla olmamak üzere, uzunluktan başka bir yönde alınmış çevre toplamı ile birlikte 300 santimetreyi geçemez.

  Yorum Yap
 99. Deniz uzun 15 Ocak 2018

  İşe bak yurtdışından taaa 10 bin km öteden ücretsiz kargo, bizdede 10 metre öteye 10 tl

  Yorum Yap
  1. şevket 27 Şubat 2018

   Hiç bir kargo hizmeti ücretsiz değildir demek ki sizin aldığınız yerden kargo ücretini firma ödemiş aldığınız fiyata eklemişlerdir ayrıca ptt kargo diğerlerine göre daha uygun ve köye dahi bir zarf olsa gönderebiliyorsun bence mu kadar hizmeti veren bir kurumu kötülemek yerini övmek gerekli.

   Yorum Yap
 100. Fahri 14 Ocak 2018

  15 kilo koli kadirliden ankaraya kaç lira tutar

  Yorum Yap
 101. ilknur 9 Ocak 2018

  80,120 yuvarlak halı gondermek istiyorum ne kadar olur

  Yorum Yap
 102. Erhan Bay 2 Ocak 2018

  Teşekkürler….

  Yorum Yap
 103. İsimsiz 21 Aralık 2017

  Ben sakaryadan istanbula sadece dosya yollayacam tahmini fiyat ne olur acaba

  Yorum Yap
 104. volkan 14 Aralık 2017

  Selam almanyan 31 kilo paket gönderecem kayseriye ne kadar ücret tutar

  Yorum Yap
 105. Kamile 11 Aralık 2017

  İstanbul zeytinburnunda ankaraya 6 kg koli gonderecem ne kadar tutar

  Yorum Yap
 106. Ayşe 10 Aralık 2017

  Ispartadan Şırnak’ın ilçesi İdile yüzük kutusu göndermenin ücreti ne kadar olur?

  Yorum Yap
 107. Ziya 4 Aralık 2017

  Bingol kigidan istanbula 40kg nekadar tutar

  Yorum Yap
 108. Ayşe 22 Kasım 2017

  İzmir den özbekistan 10 kilo kargo fiyatı ne kadar tutar

  Yorum Yap
  1. ilker 11 Aralık 2017

   20 türk lirası tutar.

   Yorum Yap
  2. Peker 22 Eylül 2018

   sayfada ki link adresinden gittiğinizde ptt sitesinde bilgileri girmeniz durumunda ne kadar tutacağı ortaya çıkıyor

   Yorum Yap
  3. Vasia 11 Ocak 2019

   İzmir Özbekistan kargo hucreti ne kadar tutuyor 10 kg

   Yorum Yap
 109. Levent YURT 22 Kasım 2017

  Yurtdışına konya dan Fransa ya 3. kg olan kargonun ücreti ne kadar olur ve ne kadar zamanda ulaşır acaba.

  Yorum Yap
 110. saniye 20 Kasım 2017

  İst erzincana çok hafif bisey nekadar gider

  Yorum Yap
  1. hadi 21 Kasım 2017

   Mektup tarzında yani 10 gr kadarsa 12 lira falan tutar. Saniye hanım orada ücret hesaplama sayfasına gidin adresinden sizde bunu görebilirsiniz.

   Yorum Yap
 111. Hakan 20 Kasım 2017

  Hayrabolu dan tarsusa 25 kilo ne kadar

  Yorum Yap
  1. hadi 21 Kasım 2017

   Elli türk lirasına yakın tutar en boy yükseklik de önemli tabi eğer ürün kare küçük bir şey falan ağırsa ağırlık üzerinden büyük bir şey ise en boy yükseklik yani desi üzerinden hesap ediyorlar.

   Yorum Yap
 112. misafir 19 Kasım 2017

  ankara ili içinde bir ilçeden başka bir ilceye 500 gr. lık ufak bir paket göndereceğim, ne kadara gönderirim?

  Yorum Yap
  1. ilker 20 Kasım 2017

   Direk olarak şubeden gönderirseniz Ankara iline on iki buçuk lira falan tutar.

   Yorum Yap
 113. Hüseyin 19 Kasım 2017

  Kütahyadan antalya ya 10 ve 15 kilo kargo ücreti ne kadar?

  Yorum Yap
  1. ilker 20 Kasım 2017

   10 kilo 25 lira 15 kilo ise 32 lira falan tutacaktır. 10 ile 15 kilo arasında ise arada ki fiyat farkı 3 5 lira falan olur

   Yorum Yap
 114. rana 13 Kasım 2017

  edirneden almanyaya küçük bir paket kıyafet hediye yollıycam kaç para tutar bir esofman takımı yollıycam

  Yorum Yap
 115. Halit 13 Kasım 2017

  Şanlıurfa dan istanbula 30 40 kilo arası

  Yorum Yap
 116. veli onat 3 Kasım 2017

  Şanlıurfa’dan Ankara’ya paket gönderecem adrese 5-6 Kg falandır ne kadar tutar?

  Yorum Yap
  1. muaz 12 Kasım 2017

   İl farketmiyor nereden nereye Türkiye için gönderseniz ücretsiz değişmez sizin kargo ortalama 20 türk lirası falan tutar.

   Yorum Yap
 117. fatih 23 Ekim 2017

  30 kilo ankaradan tekirdağa ne kadar

  Yorum Yap
  1. şevket 1 Kasım 2017

   Yaklaşık olarak 16 türk lirası falan tutar fakat ürün çok uzun ya da çok geniş ise bu sefer kilo üzerinden değil de desi üzerinden hesap yaparlar desi hesabı içinde en boy ve yükseklik bilgilerini girerek fiyat hesaplaması yapmalısınız.

   Yorum Yap
 118. Yusuf 23 Ekim 2017

  32 kilo ne kadar tl yapar

  Yorum Yap
  1. şevket 1 Kasım 2017

   Sizin ki de aynı Yusuf beyin gibi olacaktır. Yani 32 kilo eğer göndereceğiz ürün büyük veya geniş değilse 16.80 (On altı Tl. Seksen kuruş) tutacaktır. Dediğim gibi eğer yüksekliği veya genişliği fazla ise o zaman kilo üzerinden hesap yapılmaz desi üzerinden şubelerde fiyat hesaplaması yapıyorlar.

   Yorum Yap
 119. Zehra 16 Ekim 2017

  Mersin anamurdan Ankara’ya 10 kg ne kadar yapar

  Yorum Yap
  1. muaz 12 Kasım 2017

   10 kilo PTT ile gönderirseniz yaklaşık olarak 10.000 gram 25 – 26 türk lirası falan tutar.

   Yorum Yap
 120. mira 13 Ekim 2017

  İstanbuldan kazakistana 20 kg kargo ücreti ne kadar tutuyor şimdiden çok teşekkür ederim

  Yorum Yap
 121. Maya 12 Ekim 2017

  Mersinden antalyaya 100 tl ne kadar tutuyor?

  Yorum Yap
 122. Dona 30 Eylül 2017

  Turkiyeden Kirgizistana 15 kilo kargo ucreti ne kadar tutar örgenebilirmiyim

  Yorum Yap
 123. ahmet 26 Eylül 2017

  en ucuzu ptt. ben gönderdiğim koliye ptt de 33 tl verdim. Diğerlerinin sayfasından hesaplıyorum hepsi 60 tl hesap çıkarıyor.

  Yorum Yap
  1. Samet 14 Şubat 2020

   Ankara dan adanaya motosiklet jantı göndercem ne kadar tutar

   Yorum Yap
 124. Yusuf Atmaca 12 Eylül 2017

  Sahafım ve kitap gönderiyorum, kampanyaya dahil etmiyorlar. Gerekçe de ticari imişim. Kitap 1 tl veya 2-3-4-5.. tl Kargo bedeli İstanbul içi 9 tl, istanbul dışı 12 tl. Okuyucu okumak istediği kitaba sahaflar , kitapçılar aracılığı ile ulaşabilir. Devlet vatandaşını kültürel olarak geliştirmek durumundadır. Kitaba ulaşma da kendi üzerine düşeni yapmalıdır. 3tl istanbul içi, 5 tl istanbul dışı olarak bunu milli bir politika olarak ele alıp devamını sağlamalıdır.

  Yorum Yap
 125. Sercan 12 Eylül 2017

  Kocaeliden eskişehir sivrihisar ilçesine 200 kg kargo göndereceğim urünler 6 çuval yapiyo ortalama ne kadar öderim

  Yorum Yap
  1. muhammed 10 Ekim 2017

   üst tarafta bulunan PTT Kargo Ücret Hesaplama Sayfasına Git alanına tıkla, tıkladıktan sonra ptt sitesi açılacak oradan bilgilerini gir direk olarak ne kadar tutacağını görebilirsin ben öyle yapıyorum bilgileri girdikten kargomun ne kadar tutacağını görebiliyorum.

   Yorum Yap
 126. Ayhan cam 6 Eylül 2017

  38x52x35 ölçülerinde tahmini 3. en fazla 5 kg. koli balıkesire kac tl ye gider.

  Yorum Yap
 127. Mehmet 6 Eylül 2017

  3 kilo elbise yolladım 20 türk lirası tuttu uygunmu

  Yorum Yap
  1. çetin 1 Kasım 2017

   İstanbul – Gürcistan numune kazak göndermek istiyorum ne kadar tutar akabinde 10 kg her hafta göndereceğim tekstil urunu bu ptt nin sitesinde verdiği rakam doğru mudur?

   Yorum Yap
   1. şevket 1 Kasım 2017

    Orada bilgileri tam olarak girdiğinizde en boy yükseklik ve kilo (desi ölçüsü) yaklaşık olarak fiyatı görebiliyorsunuz. Asıl fiyatı ise ptt şubesinde öğrenebiliyorsunuz. Şubenin yapmış olduğu ölçümler net olduğundan fiyat net olacaktır. PTT sitesinde size verilen fiyat yaklaşık olarak verilen fiyattır.

    Yorum Yap
 128. Hilal 1 Eylül 2017

  Merhaba ben kayseriden antalyaya 10 koli göndereceğim ve bunlar kırılacak ürünler çeyizim yani ne kadara mahal olur acaba?

  Yorum Yap
 129. nermin günaydın 27 Ağustos 2017

  çift kişilik yatak bursa mudanyadan elazığ ne kadara gider?

  Yorum Yap
 130. Mahmut 25 Ağustos 2017

  Tekirdağ şarköyden antalya alanya ya 7 kg ptt kargo gönderecem fiyat ne kadadardır?

  Yorum Yap
  1. görkem 25 Ağustos 2017

   türkiyenin her yerine aynı ücret il farketmez fakat ek ücretler var sigortalı gönderim, telefonla bilgilendirme, alma haberli, alıcının kendisine teslim vs ek ücretler. Ek ücretlerden yararlanmadan normal bir kargoyu direk olarak gönderirseniz 7 kg. 21 türk lirasına yakın tutacaktır.

   Yorum Yap
 131. selin 21 Ağustos 2017

  slm yurt dışı kargo en fazla 1 kilo ne kadar tutar?

  Yorum Yap
  1. kadriye 21 Ağustos 2017

   merhaba selin ülkeye göre değişiyor üst tarafta bulunan adresten ptt sayfasına gittiğinizde hangi ülke olduğunu seçer ve kolinin ağırlığını ölçülerini girerseniz fiyatı size orada gösteriyor.

   Orada ki sayfaya git kolinin en boy yükseliğini de bir yere not alarak gelen ptt sayfasına yazarsanız fiyatı rahatlıkla görebilirsin.

   Yorum Yap
  2. Turgut 4 Kasım 2017

   10 tl

   Yorum Yap
  3. muaz 12 Kasım 2017

   Selin hanım her ülkeye göre fiyatlar değişir beyefendi 10 türk lirası yazmış ama ülkeye göre fiyatlar değişmekte yurt dışı gönderiler 10 türk lirasından fazla tutar. Muhtemelen yanlış okudu yurt içi kargo gönderisi sandı.

   Yorum Yap
 132. Kaplan isa 19 Ağustos 2017

  10 kilo ne kadara giresundan gaziantep e gider

  Yorum Yap
  1. yılmaz 19 Ağustos 2017

   Biraz önce sizin baktım il olarak faketmiyor nerden nereye gönderirseniz gönderin aynı fiyat sizin ağırlık olarak 10000 gram yani 1 kilo ek ücret yoksa gönderiz ppt kargo ile 25.20 türk lirası tutuyormuş.

   Yorum Yap
  2. sevgi 25 Ağustos 2017

   25 kg bir kargoyu adanadan istanbula ne kadar tutar acaba

   Yorum Yap
   1. görkem 25 Ağustos 2017

    25 kg ptt kargo ile yaklaşık olarak 45 türk lirasına yakın tutar. Fakat eğer göndereceğiz uzun boylu ise bunu kg. değilde desi üzerinden gönderiyorlar siz burada en iyi yapmanız gereken göndereceğiniz ürünü ya da neyse en boy yükseklik ile bir ptt şubesine giderek öğrenseniz daha iyi olur sizin ürün biraz ağır fiyatda tam doğru bilgi için şubeye gitmeniz daha iyi olur ürünü götürmenize gerek yok ölçüleri alın ptt giderek sorup bilgi alın ona göre karar verirsiniz.

    Yorum Yap
 133. Arif Yusuf koşar 1 Ağustos 2017

  Ben hiç bir şekilde yurtiçi kargoyu tavsiye etmiyorum Gaziosmanpaşa küçükköy şubesi filmlerdeki kabadayılar gibi davranıyorlar müşteriye

  Yorum Yap
 134. hanifi 31 Temmuz 2017

  ptt 2 koli gönderdim kolilerin ağırlığı toplam 36 kg boyu 60 40 tl 85 40 tl ödedik bu nasıl bir fiyat neye göre hesapladınız?

  Yorum Yap
  1. yılmaz 19 Ağustos 2017

   36.000 gram, 36 kilo normal de 105.40 tutuyormuş siz 85 tl ödemişiniz uzunluğu eğer 60 cm ise 72.00 desiye denk geliyor yeni zam geldi diyorlardır zamlı hali de olabilir ben hesaplatırken. Doğru bir fiyat için şubede hesaplatmak lazım zaten ptt hesaplama sayfasında da görmüştüm burada bulunan fiyat ortalama fiyattır asıl fiyat şubede belliyor yazısını.

   Yorum Yap
 135. makbule 20 Temmuz 2017

  Hem gidiş hemde dönüş ne kadar?

  Yorum Yap
 136. çetin kargın 19 Temmuz 2017

  Böle zam olmaz İstanbul içi 12,5 şehir dışında öle 12,5 istanbul içi daha uygun olması geerek bu kadar zam olmaz çok yüksek bir fiyat yapmışınız diğer kargolara bakıp yapmıyormusunuz bu zamları.

  Yorum Yap
 137. Vedat 18 Temmuz 2017

  Bir bulaşık makinesi ve kapalı kutuda plazma ne kadar tutar adresten alma ve adrese teslim

  Yorum Yap
 138. Erdem 18 Temmuz 2017

  Küçük bir paket yolladık yarim kilo gelmez 12.5 tl aldılar haram olsun

  Yorum Yap
  1. mahmut 24 Ağustos 2017

   kime haram olacak devlete mi ptt geliri devlete gidiyor yarım kilo 12.5 Tl. fazla da ödemişsiniz, diğer kargolara da tabi bakmak lazım en ucuz hangisi ise ondan göndermek doğrusu fakat haram olsun demek bence yakışmaz özelde olsa kurum da olsa e nihayetinde bir sürü alternatif var araştırmak lazım.

   Yorum Yap
 139. Mehmet yılmaz 18 Temmuz 2017

  5 kişi 40 cm istanbula konya kutudan ücret ne olur.

  Yorum Yap
 140. ilyas 17 Temmuz 2017

  30 kg kitap indirim durumda bursadan adıyamana ne kadar tutar?

  Yorum Yap
 141. ferdi kar 17 Temmuz 2017

  PTT den kargo göndereceğine kargoyu ptt önüne hayrına bırak daha karlı olur. Bu ne ya tam kazık

  Yorum Yap
 142. Can 20 Haziran 2017

  39 kg yolladım bu sabah 87 lira hiç tavsiye etmem en uygun aras kargo

  Yorum Yap
 143. fahri 15 Haziran 2017

  706 gram kargo istanbuldan Avusturya ya ne kadar ücret tutar

  Yorum Yap
  1. Cansu 3 Temmuz 2017

   Yurt disina anahtar gondermek kac tl dir

   Yorum Yap
 144. kadir 14 Haziran 2017

  Almanyaya 60 kl ve uzunlugu 124 olan bir paket kaca gelir

  Yorum Yap
 145. Selvi 17 Mayıs 2017

  Yurt dışına halı göndermek ne kadar

  Yorum Yap
 146. nadir 8 Mayıs 2017

  40 kg lık ürün ne kadara gönderilir

  Yorum Yap
  1. yusuf 11 Haziran 2017

   150 tl gibi tutar

   Yorum Yap
  2. Alperen 13 Haziran 2017

   35 tl felan.

   Yorum Yap
 147. burak 24 Nisan 2017

  tekirdağ askeriyeye 2 kilo göndermek istyorum kilo ne kadar?

  Yorum Yap
 148. Ali 24 Şubat 2017

  koli göndermek istiyorum kilo ne kadar

  Yorum Yap
  1. Ercan 24 Nisan 2017

   50 kiloluk bir ürün ne kadara gidiyor

   Yorum Yap