PTT Kargo Ücret Hesaplama

Burada size PTT kargo ile gönderim yaparken ücretin ne kadar tutacağına dair bilgileri sunmaya çalışacağız. Bunun için PTT sitesinden yardım almalıyız. Alt kısımda bulunan link adresinden PTT kargo gönderi ücreti öğrenme sayfasına gidiniz.

Sayfada yurt içi hizmetler ve yurt dışı hizmetler olarak size iki adet seçenek sunulacaktır. Burada bizlerin öğrenmesi gereken kargo ücreti olduğundan ilgili sayfada yurtiçi kargo ise yurt içi kısmından PTT kargoyu seçmeli yurt dışı kargo ise yurt dışı PTT kargoyu seçmeliyiz.

Seçimden sonra önünüze kargonuz ile alakalı olan KG. ve DESİ bilgilerinizi girmenizi isteyecektir. İlgili seçenekleri girerek alt kısımda yer alan özel hizmetler kısmına geçmeliyiz. Burada ise özel hizmetler seçeneklerini göreceksiniz bazı özel hizmetler ek ücrete tabidir istediğiniz seçimleri yapmanız durumunda direk ücret bilgisi önünüzde yer alacaktır.

PTT Kargo Ücret Hesaplama Sayfasına Git

Yorum Yaz

Müşteri yorumları

36 Yorum

 1. Yusuf Atmaca

  Sahafım ve kitap gönderiyorum, kampanyaya dahil etmiyorlar. Gerekçe de ticari imişim. Kitap 1 tl veya 2-3-4-5.. tl Kargo bedeli İstanbul içi 9 tl, istanbul dışı 12 tl. Okuyucu okumak istediği kitaba sahaflar , kitapçılar aracılığı ile ulaşabilir. Devlet vatandaşını kültürel olarak geliştirmek durumundadır. Kitaba ulaşma da kendi üzerine düşeni yapmalıdır. 3tl istanbul içi, 5 tl istanbul dışı olarak bunu milli bir politika olarak ele alıp devamını sağlamalıdır.

  Cevap
 2. Sercan

  Kocaeliden eskişehir sivrihisar ilçesine 200 kg kargo göndereceğim urünler 6 çuval yapiyo ortalama ne kadar öderim

  Cevap
 3. Ayhan cam

  38x52x35 ölçülerinde tahmini 3. en fazla 5 kg. koli balıkesire kac tl ye gider.

  Cevap
 4. Mehmet

  3 kilo elbise yolladım 20 türk lirası tuttu uygunmu

  Cevap
 5. Hilal

  Merhaba ben kayseriden antalyaya 10 koli göndereceğim ve bunlar kırılacak ürünler çeyizim yani ne kadara mahal olur acaba?

  Cevap
 6. nermin günaydın

  çift kişilik yatak bursa mudanyadan elazığ ne kadara gider?

  Cevap
 7. Mahmut

  Tekirdağ şarköyden antalya alanya ya 7 kg ptt kargo gönderecem fiyat ne kadadardır?

  Cevap
  1. görkem

   türkiyenin her yerine aynı ücret il farketmez fakat ek ücretler var sigortalı gönderim, telefonla bilgilendirme, alma haberli, alıcının kendisine teslim vs ek ücretler. Ek ücretlerden yararlanmadan normal bir kargoyu direk olarak gönderirseniz 7 kg. 21 türk lirasına yakın tutacaktır.

   Cevap
 8. selin

  slm yurt dışı kargo en fazla 1 kilo ne kadar tutar?

  Cevap
  1. kadriye

   merhaba selin ülkeye göre değişiyor üst tarafta bulunan adresten ptt sayfasına gittiğinizde hangi ülke olduğunu seçer ve kolinin ağırlığını ölçülerini girerseniz fiyatı size orada gösteriyor.

   Orada ki sayfaya git kolinin en boy yükseliğini de bir yere not alarak gelen ptt sayfasına yazarsanız fiyatı rahatlıkla görebilirsin.

   Cevap
 9. Kaplan isa

  10 kilo ne kadara giresundan gaziantep e gider

  Cevap
  1. yılmaz

   Biraz önce sizin baktım il olarak faketmiyor nerden nereye gönderirseniz gönderin aynı fiyat sizin ağırlık olarak 10000 gram yani 1 kilo ek ücret yoksa gönderiz ppt kargo ile 25.20 türk lirası tutuyormuş.

   Cevap
  2. sevgi

   25 kg bir kargoyu adanadan istanbula ne kadar tutar acaba

   Cevap
   1. görkem

    25 kg ptt kargo ile yaklaşık olarak 45 türk lirasına yakın tutar. Fakat eğer göndereceğiz uzun boylu ise bunu kg. değilde desi üzerinden gönderiyorlar siz burada en iyi yapmanız gereken göndereceğiniz ürünü ya da neyse en boy yükseklik ile bir ptt şubesine giderek öğrenseniz daha iyi olur sizin ürün biraz ağır fiyatda tam doğru bilgi için şubeye gitmeniz daha iyi olur ürünü götürmenize gerek yok ölçüleri alın ptt giderek sorup bilgi alın ona göre karar verirsiniz.

    Cevap
 10. Arif Yusuf koşar

  Ben hiç bir şekilde yurtiçi kargoyu tavsiye etmiyorum Gaziosmanpaşa küçükköy şubesi filmlerdeki kabadayılar gibi davranıyorlar müşteriye

  Cevap
 11. hanifi

  ptt 2 koli gönderdim kolilerin ağırlığı toplam 36 kg boyu 60 40 tl 85 40 tl ödedik bu nasıl bir fiyat neye göre hesapladınız?

  Cevap
  1. yılmaz

   36.000 gram, 36 kilo normal de 105.40 tutuyormuş siz 85 tl ödemişiniz uzunluğu eğer 60 cm ise 72.00 desiye denk geliyor yeni zam geldi diyorlardır zamlı hali de olabilir ben hesaplatırken. Doğru bir fiyat için şubede hesaplatmak lazım zaten ptt hesaplama sayfasında da görmüştüm burada bulunan fiyat ortalama fiyattır asıl fiyat şubede belliyor yazısını.

   Cevap
 12. makbule

  Hem gidiş hemde dönüş ne kadar?

  Cevap
 13. çetin kargın

  Böle zam olmaz İstanbul içi 12,5 şehir dışında öle 12,5 istanbul içi daha uygun olması geerek bu kadar zam olmaz çok yüksek bir fiyat yapmışınız diğer kargolara bakıp yapmıyormusunuz bu zamları.

  Cevap
 14. Vedat

  Bir bulaşık makinesi ve kapalı kutuda plazma ne kadar tutar adresten alma ve adrese teslim

  Cevap
 15. Erdem

  Küçük bir paket yolladık yarim kilo gelmez 12.5 tl aldılar haram olsun

  Cevap
  1. mahmut

   kime haram olacak devlete mi ptt geliri devlete gidiyor yarım kilo 12.5 Tl. fazla da ödemişsiniz, diğer kargolara da tabi bakmak lazım en ucuz hangisi ise ondan göndermek doğrusu fakat haram olsun demek bence yakışmaz özelde olsa kurum da olsa e nihayetinde bir sürü alternatif var araştırmak lazım.

   Cevap
 16. Mehmet yılmaz

  5 kişi 40 cm istanbula konya kutudan ücret ne olur.

  Cevap
 17. ilyas

  30 kg kitap indirim durumda bursadan adıyamana ne kadar tutar?

  Cevap
 18. ferdi kar

  PTT den kargo göndereceğine kargoyu ptt önüne hayrına bırak daha karlı olur. Bu ne ya tam kazık

  Cevap
 19. Can

  39 kg yolladım bu sabah 87 lira hiç tavsiye etmem en uygun aras kargo

  Cevap
 20. fahri

  706 gram kargo istanbuldan Avusturya ya ne kadar ücret tutar

  Cevap
  1. Cansu

   Yurt disina anahtar gondermek kac tl dir

   Cevap
 21. kadir

  Almanyaya 60 kl ve uzunlugu 124 olan bir paket kaca gelir

  Cevap
 22. Selvi

  Yurt dışına halı göndermek ne kadar

  Cevap
 23. nadir

  40 kg lık ürün ne kadara gönderilir

  Cevap
  1. yusuf

   150 tl gibi tutar

   Cevap
  2. Alperen

   35 tl felan

   Cevap
 24. burak

  tekirdağ askeriyeye 2 kilo göndermek istyorum kilo ne kadar?

  Cevap
 25. Ali

  koli göndermek istiyorum kilo ne kadar

  Cevap
  1. Ercan

   50 kiloluk bir ürün ne kadara gidiyor

   Cevap