Kargoyu Hasardan Nasıl Koruruz?

Bu yazımızda gönderimizi hasardan nasıl koruruz bunu detaylı bir şekilde öğreneceğiz

Kargo şikâyetlerinin neredeyse %70’i kargo hasarından kaynaklanmaktadır. Bu da demek oluyor ki tedbiri gönderici olarak biz sağlamalı, kargomuzu hasara karşı elimizden geleceği kadar korumasını yapmalıyız.

Kargo hasardan nasıl korunur sorusunun cevabı ise çok basit. İlk olarak göndereceğiniz kargonun orijinal paketinden çıkarmayın, orijinal paketler genellikle kutusu sağlam olur eğer orijinal bir paketi yoksa bir koli temin etmeliyiz. Burada temin edeceğimiz kolinin ince olmaması dikkat etmeliniz.

Koli yaptıktan sonra en önemli kısım ise bu koliyi havalı poşet veya halk dili ile pıt, pıt naylona ile iyice sarın. Sarma işlemini mümkünse 2 kere yapın. 3 defa sarmaya gerek yok bu gereksiz ve israftır.

Kargonuzu havale poşetle iyice sardıktan sonra ilk olarak uçlarını bantlayın ve tüm her yerini bantlayın bant sadece açılmaması içindir. Fazla bantlamanın gereği yok hasara bandın hiç bir faydası olmaz. Bu şekilde paketlediğiniz zaman çok büyük bir darbe almadığı müddetçe gönderiniz hasar görmeyecektir.

Şuna Göre Sırala:

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları