Kargo Şirketleri ile Gönderi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Değerli ziyaretçilerimiz Kargosube.com olarak siz ziyaretçilerimize faydalı sayfaları sunmaya çalışıyoruz. Bu sefer ki faydalı sayfa başlığımız kargo müşterileri ve kargo şubeleri her iki tarafında ilgilendiren önemli bir yazı kargo gönderirken nerelere dikkat etmeliyiz?

İlk olarak kargo göndereceğiniz ürün kolisinden hiç çıkarmayınız. Kolisini sıkı, sıkı bant ile aşırı israfa da kaçmadan açılmayacak şekilde bantlayınız. Daha sonra koliyi koruması için havalı poşet veya halk diliyle pıt, pıt poşet ile iyice sarınız. Bu şekilde taşıma esnasında gelecek darbeye veya yolda gitme sırasında oluşabilecek darbelere karşı havalı naylon ürününüz muhafaza edecek kırılma veya ezilmeye karşı ürününüzü koruyacaktır.

Ürün bu şekilde hazırladıktan sonra İsim ve Soy isim telefon numarası adres bilgilerini dikkatli vermeniz gerekmektedir.

Genellikle ürün benden çıkıyor nasıl olsa adrese gider gibi düşünce ile gönderilen ürünler alıcı teslim almadığında veya başka bir nedenden dolayı geri size dönebilir, dönme işleminde kargo kuryesi sizi bulamayabilir geri dönme riskini düşünerek dikkatli bir şekilde Ad soyadı ve adres bilgileri ve telefon bilgilerini doğru bir şekilde veriniz.

Gönderici adı soyadı ve adresi telefonu bu kısım ise hepsinden önemli göndericinin adı ve soyadı okunaklı olarak İsim harfi ilk harf büyük diğerleri ufak, soy isim ise tamamen büyük olacak (Örnek: Ahmet EVEGELDİ) şekilde yazınız. Adres kısımda ise kısaltmalar çok kullanmadan örnekle sokak yerine s veya so yazılmalı mahalle yerine m. veya mls. gibi anlamsız kısaltmalar yapılmamalı bunun yerine uzunca doğru bir şekilde adresini yazmalısınız.

Eğer adres açık bir şekilde doğru olmaz ise adres bulunamaz ve kargonuz size tekrar döner hem zaman kaybı hem de boşuna kargo ücreti ödememiş olursunuz.

Adresi doğru bir şekilde yazdığınıza tam emin olmak için size tavsiyemiz göndereceğiniz kişi arayarak yazdığınız adresi gönderen kişiye harfi, harfine okuyarak doğrulamasını isteyiniz, bu şekilde kargo sorumluluğunu karşı taraf almış olur yanlış adres olma durumda “sana teyit etmiştim” diyebilirsiniz. Bu şekilde kargo veya kargolarınız sorunsuz bir şekilde yerine ulaşacaktır.

Şuna Göre Sırala:

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları