PTT Kargo Yurt Dışı Kargo Ücreti Hesaplama

PTT Kargo ile yurt dışına gönderi yapacaksanız burada sizlere yurt dışı gönderilerinizin ne kadar ücrete gideceği hakkında bilgisi sayfadan okuyabilirsiniz.

PTT Kargo yurt dışı birçok ülkeye gönderi yapmaktadır. Yurt dışı gönderi ücretini öğrenebilmemiz için ilk olarak PTT resmi sitesine gitmelisiniz. En alta link adresini bulabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde Yurt dışı hizmetler alanını görecek buraya gidiniz ve kargo ücreti hesaplayacağımız için PTT Koli seçimini işaretleyiniz.

PTT yurt dışı gönderi ücreti hesaplama için PTT resmi sitesini (ptt.gov.tr) kullanmalısınız. PTT resmi sitesi ve PTT şubeleri hariç başka yerleri kullanmayınız. Sayfa altında bulunan adres size PTT resmi sitesine yönlendirmektedir.

PTT Kargo Yurt Dışı Kargo Hesaplama PTT Koli Seçim Ekranı

PTT koli seçiminden sonra sayfanın hemen altında ülke ve gönderi bilgilerinizi girmenizi sizden isteyecektir. İlk alana gönderi yapacağınız ülkeyi seçiniz ülke seçimi sırasında eğer göndermek istediğiniz ülkeye PTT tarafından gönderi yapılıyorsa diğer bilgilerinizi girmenizi isteyecek gönderi yapılamıyorsa uyarı vererek gönderi yapılmadığını size bildirecektir.

Ülke seçiminizi yaptık sonra alt tarafta yüzey ve uçak seçimlerini göreceksiniz. Yüzey seçim karayolları ve diğer ulaşım araçlarını, uçak seçimi ise Uçakla gideceği anlamına gelmektedir. Hızlı gönderiler için Uçak alanını seçebilirsiniz fakat uçak yüzey gönderiden biraz pahalıdır.

Hemen alt tarafta gönderi yapacağınız yerini gümrük beyanı, ülke kodu, maksimum alabilecekleri ağırlık gibi bilgileri göreceksiniz. Onun altında geçtiğinizde asıl ücret hesaplama alanına geçmiş oluyorsunuz Burada sırası ile gönderinizin ağrılık, en, boy, yükseklik bilgilerini girdiğiniz alt tarafta gönderi ücretini öğrenebilirsiniz.

Ek hizmetler alanında ise isterseniz alma haberli, ödeme şartlı ve sigortalı gönderimlerden istediğinizi seçebiliyorsunuz bunlar ek ücrete tabi olabilmektedir. Ek ücretler seçimini yaptığınızda ek ücret varsa gönderi ücreti alanında üzerine ekleyerek gönderi ücretini yine size vermektedir.

PTT kargo resmi sitesinden gönderi ücretlerinin ortalama bir ücret olduğunu ve asıl ücretin PTT şubelerinden verileceği uyarısı da sayfa içerisinde yazmaktadır. Gönderi hesaplarken eğer bilgilerini doğru bir şekilde yazarsanız ücret PTT şubelerinde yakın çıkacaktır. Fakat bir çok kullanıcı en, boy ve yükseklik ölçülerini yanlış girdiğinden dolayı fiyatı yanlış hesaplayabilmektedir. Özellikle ağırlık yurt dışı kargo gönderileri için önemlidir. Gönderi ölçülerini tam olarak aldığınıza dikkat etmenizi öneririz. Gönderi ölçülerini tam olarak girdiğinizde şubeler ile hesaplanan ücret birbirine yakın olacaktır.

PTT Kargo Yurt Dışı Kargo Ücreti Hesaplama Giriş Alanları

Bazı ülkelerde ise yüzey kargo gönderimi PTT tarafından yapılmıyor uçak kargo gönderi yapılıyor olabilir. Siz ülke seçiminizi seçtiğiniz de eğer yüzey seçimini seçerken uyarı vermeden ölçü ekranı geliyorsa yüzey gönderi yapılıyor demektedir. Uçak için de geçerli yani tam tersi olabilir. Bu durumda yüzey ve uçak seçiminizi doğru olarak girmelisiniz.

Gönderi yapılmayan ülkeler veya yüzey ya da uşak gönderisi yapılmayan ülkeleri doğru seçtiğinizde PTT sitesinde bu ülkeye gönderi yapılmamaktadır, bu ülkeye yüzey gönderi yapılmamaktadır veya bu ülke için uçak gönderi yapılmamaktadır sadece yüzey gönderi yapılmaktadır gibi uyarıları site içerisinde görebilirsiniz.

PTT ilet yurt dışı kargo ücreti hesaplarken diğer öneli husus ise ülke seçiminden sonra mutlaka en çok alınan yani maksimum ağırlığın ne olduğuna dikkat ediniz. Maksimum ağırlık veya ölçüleri geçmeniz durumunda PTT şubelerinden yurt dışı kargo gönderisi yapamazsınız. Gönderinizin ulaşıp ulaşmadığına bakmak için size verilen yurt dışı kargo takip numarası ile takip edebilir veya alma haberli seçimi ile telefonunuza mesaj gelmesini sağlayabilirsiniz. Eğer gönderiniz değerli bir ürün ise yine ek hizmetler için size sigortalı gönderi yapmanızı tavsiye ederiz fazla bir ücret vermeden yurt dışına sigortalı gönderi yapabilirsiniz.

PTT Kargo Yurt Dışı Kargo Ücreti Hesaplama Sayfasına Git

PTT Kargo yurt dışı kargo ücreti için bilgiler verilmiştir. PTT ile yurt içi kargo gönderisi yapacaksanız ücret için sitede “PTT Kargo Ücret Hesaplama” sayfasına giderek yurt içi kargo gönderim ücreti hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Şuna Göre Sırala:

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

49 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Daniela Petrova 6 Ocak 2023

  Benim paket 4 ay yerine ulaşmadı. Her yere paylaşırım. Sizi şikâyet ederim. Bu paket içinde önemli şeylerim var.

 2. Ayten Eryıldız 10 Kasım 2020

  Avustralya’ya 5 kg ne kadar tutar?

 3. Aydan Kalıcı 4 Kasım 2020

  Moskova’ya 10 kilo ne kadar olur?

 4. Nalan Özpolat 19 Ekim 2020

  PTT sitesinde verilen fiyat ile şube fiyatları uyumlu değil % 100 fark çıkıyor.

 5. Tülin özel 2 Mayıs 2020

  Eskişehirden şırnak Uludere ye iki kg paket ne kadar tutar

 6. Engin 2 Mayıs 2020

  Suudi arabistana korona salgınında kargo gönderimi varmı?

 7. Ayfer 29 Nisan 2020

  Manisa dan İstanbul gaziosmpaşa ya 2 teneke 18 lik z yağı göndereceğim fiatı ne tutar

 8. Tarık 18 Nisan 2020

  Kıbrıstan Tükiye’ye kargo göndereceğiz ama seçeneklerde Türkiye yok?

 9. Ülviyye Özbek 7 Nisan 2020

  Merhaba 10000 gr Türkiye Azerbaycan fiyat öğrenebilir miyim?

 10. Eylem Şengül 15 Aralık 2019

  Yaklaşık 1 kg kadar istanbul dan zonguldağa göndereceğim var Fiyat nedir.

 11. seda 28 Eylül 2019

  Türkiye azerbaycan 1000gr kac tl başlıyor?

 12. Carkin 25 Ağustos 2019

  Kirgizistana 2 kilo kargo gonderirsen nekadar tutar

 13. suheyla 23 Haziran 2019

  merhaba 4 kilo fransa icin kargo ucret ne kadar acaba?

 14. Lazizi 9 Haziran 2019

  Merhaba geçende Ptt’den Güney Afrika’ya 10tane forma kolyede koyup Ölçturlar 4,222g olmustur ve 419TL almislar benden. kg ileölçuluyor mu yoksa Kolye Nin büyüklugunu Mu? Bilgisi olan Var mi,çünku daha 25formam daha yölamak istiyorum .

  1. Mert 13 Temmuz 2019

   PTT ile yurt dışı kilo ile ücretleniyor.

 15. Gül 5 Şubat 2019

  Selam ben Özbekistana 60 kg kargo gondarsam ne kadar ulur

 16. metin 26 Ocak 2019

  moskova 5 kg kargo ne tutar

 17. Harika 31 Aralık 2018

  Almanyaya 1 kg ürün yollatacağım ücreti ne kadar olur birde 700 gr

 18. Celal çelik 14 Aralık 2018

  Ankara dan istanbula kargo göndereceğim 2000 gram çap 50×60 x70 kaça gider

 19. HASAN 28 Kasım 2018

  selam hollandaya bir paket göndereceğim boy 50=50 yüksekliği 25 kilosu 6 kilo kaç para tutar.

  1. doğu 28 Kasım 2018

   Hasan Bey istediğiniz bilgilerini PTT sitesinden girdim ben yüzey yani karadan 125,25 Türk Lirası kadar, uçakla da 162,70 Türk Lirası kadar gösterdi. PTT ücret hesaplama girme ekranında kilo yerine gram olarak girmelisiniz. 1 kilo 1000 gram, 6 kilo 6000 gram gibi.

   Sizde üst tarafta ki adresten PTT sitesine giderek bakabilirsiniz. Yüzey gönderi ile uçak gönderi arasında zaman farkı var. Uçakla daha hızlı gidiyor.

   1. fırat 13 Aralık 2018

    İyi günler 1,290gr. Paket almanyaya kaç tlye gider ve kaç günde gider

 20. Kadir ŞİMŞEK 28 Kasım 2018

  Gürcistana ptt ile 1 kilo ne kadar gider? Kilo öğrendim mi gerisini hesap ederim ben.

  1. doğu 28 Kasım 2018

   Kadir bey sizin ki de 1000 grama yani 1 kiloya karadan yüzey olan 52.05 TL uçaklada 99.60 Türk lirasına falan gidiyor.

   Burada eğer paket küçük ilo bir kilo ise kilo üzerinden eğer 1 kilo ama paket en, boy, yükseklik fazla ise desi üzerinden hesap ederler. Siz en iyisi paketin en, boy ve yükselik ölçülerini alarak PTT sitesinden bakın.

 21. HASAN ŞİMŞEK 16 Kasım 2018

  Merhaba yunanisandaki abim kışlık kıyafetleri göndereceğiz. Fiyatı siteden hesapladım 3 sorum olacaktı… 1- Tek kriter ağırlık mı? çünkü desiyi çok yükseltsemde fiyat hiç değişmiyor… 2-İk defa yurt dışına gönderi yapacağım evrak faln ne isteniyor …Valizde kışlık kıyafet , ayakkabı falan olacak 3- elektronik olarak 10 yıllık laptopu göndersek gümrüğe takılır mı? Teşekkürler

 22. Ali 9 Kasım 2018

  Kırgısıztanın oş sehrine hizmet veriyormusubuz

  1. Metin ÇİFTÇİ 9 Kasım 2018

   Kırgızistan gönderim PTT ile yapılıyor fakat dediğiniz şehire bilgim yok. 444 1 778 PTT Kargo müşteri hizmetlerini arayarak veya şube giderek sorabilirsiniz.

 23. Erkin 15 Ekim 2018

  Kıbrıs girne ye bir adet hoddie yana kapşonlu yollamak istiyorum tahmini ne kadar eder.

  1. nevzat 15 Ekim 2018

   500 gramdan az olduğundan 25 Türk lirası falan tutar, tahmini de 8 – 10 gün arası gider tam bilgiyi ise şubeden size veriyorlar.

 24. sezgin 14 Ekim 2018

  amerikaya 1 kiloluk kutu göndermek istiyorum en 15cm. boy 30 cm yükseklik 5cm ne kadar sürede ve hangi fiyatla gönderebilirim..takip numarası istiyorum ve maksimum varış süresi 10 gün olmalı.

  1. nevzat 15 Ekim 2018

   Sezgin bey orada bulunan adrese giderek burada yazmış olduğunuz ölçüleri yazarsanız fiyatını görebilirsiniz. Ayrıca bir de teslimat süresini hesap etmeniz gerekli. Kargonuzu şubeden gönderdiğinizde size kargo takip fişi veriliyor onun üzerinde kargo takip numarasını görebiliyorsunuz. Göndermeden kargo takip numarası alamazsınız.

 25. Büşra 4 Ekim 2018

  Merhabalar ilk defa yurt dışına kargo göndereceğim ama kargo gönderirken ekstra bir şeye ihtiyaç duyuluyor mu? İsim ve adres yeterli oluyor mu yoksa telefon numarasına veya herhangi bir şeye ihtiyaç duyuluyor mu?

  1. latif 5 Ekim 2018

   Büşra hanım telefon numarası vermeniz gerekli birde göndereceğiniz ürün elektronik ürünse gümrük vergisi alabilirler. Adres, telefon numarası, isim soy isim ile ptt şubelerine gitmeniz yeterli. Gümrük kurallarını oradan sorabilirsiniz.

 26. Atajanov 26 Eylül 2018

  Ben Çindeyim, türkiyedeki arkadaştan ihtiyacım olan kitapları kargo yoluyla yollatmak istiyorum. Karşı ödemeli yapılabilirmi?

 27. Ayşegül 16 Eylül 2018

  iyi günler fransaya bir kilo paket gonderecem ne kadar tutar acaba

  1. ferdi 16 Eylül 2018

   Kilo ve en, boy, yükseklik ölçülerini ptt sitesinden yazarsanız (alt tarafta yurt dışı kargo hesaplama alanı) oradan size ne kadar tutacağını yazar bir de Fransa için geri alma taleplerini kabul etmemektedir bilginiz olsun.

   Ben biraz önce sizin yerinize baktım fransaya 86 tl falan tutuyor tabi koli büyükse o zaman desi üzerinden sistem hesap eder. Yok koliniz küçükse o fiyatla gider.

   1. Musa 17 Eylül 2018

    Ben İngiltere ye kargo göndermek istiyorum 1 kilo ne kadar oluyor? Bilen var mı?

    1. Yiğit Üstün 17 Eylül 2018

     Üst tarafta PTT Kargo Yurt Dışı Kargo Ücreti Hesaplama Sayfasına Git alanına tıklayın oradan ptt sitesi açılıyor alt tarafta yurt dışı kargoyu işaretleyin sonra Yurt dışı olan yerde ülke için Fransayı işaretleyin kiloya da 1000 gram yazın fiyat çıkıyor.

  2. rıza 10 Kasım 2018

   Portaneye bir zahmet git sor

 28. Levent YÜKSEL 18 Nisan 2018

  Merhabalar, iyi günler. Türkiyeden Kırgızistana kargo göndermek istiyorum. 20-30 kilo civarinda ne kadar tutar?

  1. ferdi 16 Eylül 2018

   20 kilo yaklaşık 460 Türk lirası 30 kilo ise 666 Türk lirası tutuyor. En fazla aldığı ağırlık ise 30 kilo. 20 – 30 kilo arası demişiniz yani 500 ile 650 arasında tutar. Sizin gönderi 30 kiloyu aşarsa kabul edilmez bilginiz olsun.

   1. Gülsüm Danacı 16 Kasım 2020

    Merhaba ben Fransa’ya 10 kilo göndermek istiyorum ne kadar tutar?

 29. Ali 20 Mart 2018

  Turkiyeden tayvana 2 kiloluk kargo gondersek fiyat ne tutar acaba?

  1. ferdi 16 Eylül 2018

   117 Türk lirası tutar Tayvan için 2 kilo, bir de bu Tayvana bilginiz olması için yazıyorum şu an için en fazla 20 kilo kabul ediyor ptt.

 30. Emine 7 Mart 2018

  10 kilo küçük el çantası ne kadar tutar kargo ücreti kırşehirden hollandaya

  1. Yılmaz Bucak 9 Mart 2018

   Sizin söylediğiniz sayfada PTT koli olarak geçer. Hollanda’ya 20 kiloya kadar gönderebiliyorsunuz 1 kilo 1000 gram edeceğinden 77 Türk lirasına yakın tutacaktır. Birde Türkiye’nin neredesinden gönderirseniz gönderin Hollanda yurt dışı için aynı fiyat değişmiyor. Yani Kırşehir’den de gönderseniz, Kars’tan da gönderseniz aynı para olacaktır.

   1. Orhan Yüksek 20 Eylül 2018

    Hacer Hanım burada verilen bilgiler yurt dışı için siz yurt içi fiyatını öğrenmeniz için PTT Kargo Ücret Hesaplama sayfasına gitmeniz gerekli orada fiyatı nasıl öğreneceğinize dair bilgiler var.

   2. Havva Şeker 13 Ekim 2018

    Yılmaz Bucak yani 1 kilosumu 77 TL ediyor?

    1. Şakir Uzun 13 Ekim 2018

     Havva Şeker orada bir kilo için 77 Türk lirasına yakın tutar demek istemiş fiyat zaten değişmiş. 10 kilo 10.000 gram eder oda yaklaşık iki yüz elli TL falan tutar şu anda Hollanya’da 1 kilo 120 Türk lirasına falan gidiyor. PTT sitesine gidip hesaplarsanız sormaya gerek duymazsınız.