Adrese Ulaşmayan Kargo Olması Durumunda Ne Yapmalıyız?

Gelmeyen ya da adrese ulaşmayan kargo olması durumda ne yapmalıyız. Bu gibi durumlar ilk olarak kargonuzun hangi ilden hangi gün ve saat de çıktığını bilmeniz gerekmektedir.

Ankara’dan çıkan bir kargo var 14 Ağustos 2017 tarihinde çıktı ve bugün günlerden 18 Ağustos 2017 neredeyse 4 gün olmuş ve kargo halen size ulaşmadı. 4 günde Ankara’dan İstanbul’a normal şartlarda kargo ulaşır.

Bu durumda bir sorun var demektir. Kargomuzun nerde olduğunu araştırmalı ve akıbetini öğrenmelisiniz. Ne yapacaksınız nu çok basit kargo varış yani gelecek olan kargo şubesi ile elinizde bulunan kargo takip numarası ile kargo şubesinden direk bilgi alın müşteri hizmetleri size kargonuz hakkında detaylı bilgi verecektir.

Diğer bir seçenek ise çıkış şubesini arayarak bilgi almak ama bizim tavsiyemiz ilk olarak varış şubesini arayın. Kargo gelmiş evde veya adresten bulamamış olabilir, yeni gelmiş teslim olmamış olabilir ya da tatil dolayısıyla şubeden kalmış olabilir. Bu bilgiyi en doğru şube müşteri hizmetleri size verecektir.

Burada önemli hususlardan birisi ise Eğer şube size ulaşamadıysa belli bir müddet sonra çıkış şubesine gönderilmektedir. Bu gibi durumlar zamanda kaybı olmaması için hemen şube ile iletişime geçmekte fayda var.

Şuna Göre Sırala:

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

39 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Faruk Ak 27 Nisan 2023

  12 Nisan’da vermiş olduğum siparişi 13 Nisan’da MNG kargo teslim aldı hala yolda gözüküyor. Müşteri temsilcilerinin hiç bir şeyden haberi yok. 2 hafta oldu ama hala kargom ulaşmadı.

 2. Nur Demirbağ 7 Nisan 2023

  Müşteri hizmetleriyle iletişim kuramıyorum. Ne zaman arasam bekleyen sıram 10 ve bu sıra hiç düşmüyor. Geri dönüşte sağlanmıyor. ?

 3. Hesham Elallous 1 Nisan 2023

  Çin’den Aliexpress iki siparişim var adres değiştirdiğim için gelmediler nasıl teslim alabilirim? Fatih’teydim, ürünleri sipariş ettikten sonra adresimi değiştirdim ve şu an Kâğıthane’deyim. Siparişi lütfen gönderir misiniz?

 4. Ismet Durmuş 22 Ekim 2022

  Benim kartım kuryeye verilmiş teslimat 19 Ekim diyor kuryeyi arıyorum yok diyor merkeze ulaşılamıyor. Bende şikâyetçiyim.

 5. Cüneyt Karadeniz 18 Ekim 2022

  Aynen bende de durum öyle şikâyetlere katlıyorum. Böyle kargo şirketi olmaz.

 6. Adem Bezek 30 Ağustos 2022

  PTT kargodan şikâyetçiyim. İlk kargom yanlış adres dediler ikinciye yerinde yok dediler. Telefonla arıyoruz kimse bakmıyor. Kargoyu dağıtan kurye acep müşteri numarasını neden aramıyor. Kuryelerin islerine öyle geliyor galiba konumu bulamayınca iptal edip türlü, türlü bahaneler uyduruyorlar. Yediğiniz ekmeğin hakkını verin.

 7. Fatmanur Anılmış 2 Ağustos 2022

  Ben PTT kargodan şikâyetçiyimdir. Kargo gönderildi Siirt şubeden Bursa’ya ne gelen var ne takip numarası var ne bize ulaşan var büyük ihtimalle kargo şubede yok. Şimdi de ulaşılamıyor.

 8. Şura Küçükaydın 28 Temmuz 2022

  35 gündür Kartal içine kartım ulaştırılamadı. Acenteyi her aradığımda adresinde bulunamamıştır diyor. 8 – 12 saat iş yerindeyiz. Bu ne iştir.

 9. Hafız Taşçı 2 Haziran 2022

  PTT kargo eve gelmediği halde adreste yok diyerek not bırakıldığı söylüyor ki oda bırakılmadı. Numara boşuna verilmiyor. Arama zahmetinde bile bulunmuyor.

 10. Vahit Çakır 2 Şubat 2022

  Kargom 10 gündür şube de kargo eliniz de telefonları açmıyorsunuz.

 11. Meryem Sargın 13 Ağustos 2021

  Bir haftadır kargom şubenizde olduğu halde gelmedi neden acaba? Sinir oldum resmen!

 12. Necati Türkel 6 Temmuz 2021

  MNG kargo ile eve teslim olunacak eşyamı alamadım. Bana gelen mesajda, adrese teslim edilemedi diye yazıyor. Sabahtan akşama kadar evde olmama rağmen, bana evime adresime kargo gelmedi. Telefon numaram onlarda var olmasına rağmen neden telefonu açıp sormuyorlar. MNG Kargo elemanları iş yapmıyor çalışmıyorlar.

  Müşterinin adresine gitmedikleri halde gittik adresinde yoktu diyorlar. Müşterinin kendisinin şubeye gelip kargoyu teslim almasını mesajla bildiriyorlar. Müşteri mecbur mu onların ayağına gitmeye. İşte bu tipler yüzünden internetten alışveriş yapmayı da bırakacağım.

 13. Lale Uyanık 2 Temmuz 2021

  4 Mayıs günü yurt dışı UPS kargo ile Türkiye ye paket yolladım ama maalesef hala kargo ulaşmadı. Buradaki şirkete soruyorum bizim yapacağımız bir şey yok karşı tarafla görüşün diyorlar. Karşı tarafın numarası da bir türlü bağlanmadan kapanıyor. Ne yapmalıyım?

 14. Engin Kahraman 29 Nisan 2021

  Evdeyim evde değil diye mesaj alıyorum. Ürünümü teslim alamadım, dağıtımdan dönüş süreleri belli değil. Kargoya varıyorum kapanmış şirket diyor ise de kodunu PTT kargoya ver tam kapanma pandemiden çıkış mümkün değil. PTT kargoya iade kodunu hangi adresinden iletebilirim.

 15. Arzu Aydoğdu 2 Kasım 2020

  Ptt kargo ile sorun yaşamaktan bıktım. Sorunu özellikle kargocular yaşatıyor. Eve geldik diyorlar kardeşim bir tlf açmak bu kadar mı zor. Arasa kargom gezmeyecek. Şimdi git postanede bu pandemide sıraya gir. Görevini hakkıyla yapanlara sözüm yok. Fakat bazı çalışanlar gerçekten insafsız.

  1. Rıza Önay 19 Şubat 2021

   Arzu Aydoğdu bende teslim edildi diyor kargo elimize ulaşmıyor nasıl iş anlamadık.

 16. Zeynep İlgezdi 28 Ekim 2020

  Kargom gelmedi durumunda öğrenemiyorum ne yapmalı onu da bilmiyorum. 23 Ekim’de postaneye gelmiş ama hiçbir haber yok.

 17. Müge 24 Ağustos 2020

  Bu kadar insanın hakkına giriyorsunuz lütfen aldığınız paranın hakkını verin yazık günah!

 18. Muazzez 24 Ağustos 2020

  İki defadır PTT kargoya sipariş veriyorum gelmiyor birinde evde yokmuşum evden çıkmadığım halde ikincisi de adres hatalı veya yetersizmiş adresi kontrol ettim yanlışlık yok kapıda hizmet için para alıyor bizden ama kapıya getirmiyorlar gelin şubeden alın diyorlar.

  1. Belgin Değer 18 Eylül 2020

   Keşke gidip alabilsek iade edileceği yazıyor bir günde göndereceklerinden korkuyorum. Sen nasıl aldın.

   1. Turgay Ölmez 18 Eylül 2020

    Kargo sizin adınıza ise kargo takip numarasından hangi şubede bekliyorsa nufüs cuzdanı ile giderek teslim alabilirsiniz. Tüm kargolar eğer kabul edilmeyse en az şubede 3 gün bekletir. Kargo adınıza olması gerekir. Başka birinin adına geldiyse siz giderseniz vermezler. Bu durumda da adına gelen kişi gidip alması gerekir.

  2. Ferhat Çoban 22 Kasım 2020

   2019 Mart ayında Almanyadan tarafıma gönderilen oradaki geçerli takip numarasını vermeme rağmen Burada geçerli değil denildi. Hangi takip numarasını vermemiz gerekiyor ki ismimi ve bilgileri tamamen onlara verdim. İstanbula böyle kargonuz giriş yapılmamış diye geçiştirildi kargom halen ortada yoktur.

 19. Ceylan 29 Haziran 2020

  Adres yetersiz adres hatalı deniliyor bu nasıl kargo dağıtımı adres yetersiz se hatalıy sa numara boşuna mı yazıyoruz arayın

 20. Feridun 8 Haziran 2020

  bu nedir ya maşallahınız var eve bile gelmeden direk postaneye bırakılıyor kargo ptt ye gidiyoruz malüm dönem 200 kişi sıra bekliyor aldığınız paranın hakkını verin hakkını ?

 21. Şebnem Çevik 13 Mayıs 2020

  PTT kargo ya ben evden hiç çıkmıyorum hem de üç aydan beri çıkmıyorum. Nasıl yazarınız ben evde yokmuşum.

 22. halis 10 Nisan 2020

  şube cevap vermez çağrı merkezi şikayetinizi alır hiç bir şey yapmaz kargo hiç gelmeden iade edilir sayın satıcı, mal satmak istemiyorsanız sayın alıcı mal almak istemiyorsanız tercihiniz kargo olmalı!

 23. Basri 16 Mart 2020

  3 gündür kargomu dolaştiriyorsunuz . PTT şubesine gittim kargonun dağıtımda olduğunu soyluyorlar, siz dagitamiyorsaniz şubede bırakın da biz alalım.

 24. Tülay Kalıcı 11 Mart 2020

  Kargom 10.03.2020 sabah randevu verdiğiniz halde teslim etmediniz. Neden randevu alıyoruz o zaman. Lütfen kargomu ulaştırır mısınız ya da arayıp bilgi verir misiniz? Randevu almanın mantığı o zaman nedir.

 25. Fatma bozkurt 30 Aralık 2019

  Ptt kargocuları ankara altındağ evde bulamadım hikayesi gelmeyenin aldığı maaş msj dan sonra 4 gündür evden çıkmadım

 26. Bahri Aygar 17 Aralık 2019

  KP02453097934 nolu kargom evde olmadığım gerekçesiyle şubeden almam istendi kargo 15 kg. civarındaydı. İki gündür evdeyim bu kargoyu bekliyorum. Kapıyı zili duymayacak bir işle özellikle uğraşmadım.

  Bu şekilde ikinci defa kargom şubeden almam için mesaj yollandı. Bunu sürekli yapıyorlar ağır kargoları getirmiyorlar. Bu sizin göreviniz değilse söyleyin bilelim. Yetkililer tuzluk gibi oturup maaş hesabı yapmasın. Bu işlere bir çözüm bulsunlar. Kardeşim benim kargomu getirecek.

 27. beyazım 30 Ekim 2019

  ayın 21 inde gönderilen kargo bugün ayın 30 u hala teslim edilmedi.bravo ptt kargo bi daha asla!!!!!!

 28. Eray 9 Ekim 2019

  Ptt kargo adresime teslim olmadığı halde mesai saatim içinde gelinmiş ama bulunmamış görünüyor. Pazartesiden beri gelecek pes ya size ulaşamıyorum

 29. Merve 22 Eylül 2019

  Köye hizmet yapılıyor mu?

 30. Canan 4 Eylül 2019

  2 ağustos teslimi olan kartım hala antalya kemer ptt tim de neden hala göndermediğinizi elinizde neden beklettiğinizi öğrenebilirmiyim hizmet sıfır bu yüzden ptt kargoyu hiç bi şekilde tercih etmiyecegim bir daha atelefonla aradığım zaman telefonlar açılmıyor..!!

 31. Ümmü Çelebi 17 Ağustos 2019

  Kargo şubeye geldi görünüyor ama dağıtıma çıkarılmadı. Telefona cevap verilmiyor.

 32. Öznur Aktaş 26 Mayıs 2019

  Ben Almanya’dan paket yolladım 1 ay oldu adrese ulaşılmadı takip ediyorum PTT bekletiliyor. Lütfen alıcıya gönderin.

 33. Ali Tosun 18 Ocak 2019

  Yurt dışı kargom 1 ay oldu elime geçmedi. Gönderen kişiye gitmemiş.

  1. Hakan Özalp 19 Ocak 2019

   Kargonuz hangi firmada olursa olsun çalınmaz boş verin çalınmayı kayıp bile olamaz. Birçok kişi kargom kayıp yok öyle yok şöyle dese de kargoyu unutmadığınız müddetçe kaybolma gibi bir durum olmaz. Nedeni ise kargoyu teslim alırken şube size fatura verir veya kargo takip numarası bu sizin kargoyu verdiğinize dair bir ispattır burada sizin gönderinizin tüm bilgileri yazar kilosu cinsi vs. gönderiniz giderken her geçtiği yerde bir yetkili kişi tarafından işlenir ve gönderim bu şekilde devam eder.

   Yapmanız gereken kargo takip numarası alarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek olacaktır. Elinizde olmadan boş, boş uğraşırsınız belgeden giderseniz kargonuzun nerede olduğunu çok rahat göreceksiniz.

   Tahminim sizin kargo adres yetersizliği veya sizi bulamadıklarından ya da başka sebeplerden dolayı size gönderilen şubede veya göndericisin şubesinde bekliyordur.

 34. Kureş Kurt 29 Temmuz 2018

  Sürat kargo Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine geldiği halde benim kargomu Şanlıurfa’dan almamı söyledi. Şanlıurfa buraya 2 saat uzaklıkta kargonun görevi alınan eşyayı sahibine ulaştırmak değil mi bu ne biçim bir hizmettir.