Adrese Ulaşmayan Kargo Olması Durumunda Ne Yapmalıyız?

Gelmeyen ya da adrese ulaşmayan kargo olması durumda ne yapmalıyız. Bu gibi durumlar ilk olarak kargonuzun hangi ilden hangi gün ve saat de çıktığını bilmeniz gerekmektedir.

Ankara’dan çıkan bir kargo var 14 Ağustos 2017 tarihinde çıktı ve bugün günlerden 18 Ağustos 2017 neredeyse 4 gün olmuş ve kargo halen size ulaşmadı. 4 günde Ankara’dan İstanbul’a normal şartlarda kargo ulaşır.

Bu durumda bir sorun var demektir. Kargomuzun nerde olduğunu araştırmalı ve akıbetini öğrenmelisiniz. Ne yapacaksınız nu çok basit kargo varış yani gelecek olan kargo şubesi ile elinizde bulunan kargo takip numarası ile kargo şubesinden direk bilgi alın müşteri hizmetleri size kargonuz hakkında detaylı bilgi verecektir.

Diğer bir seçenek ise çıkış şubesini arayarak bilgi almak ama bizim tavsiyemiz ilk olarak varış şubesini arayın. Kargo gelmiş evde veya adresten bulamamış olabilir, yeni gelmiş teslim olmamış olabilir ya da tatil dolayısıyla şubeden kalmış olabilir. Bu bilgiyi en doğru şube müşteri hizmetleri size verecektir.

Burada önemli hususlardan birisi ise Eğer şube size ulaşamadıysa belli bir müddet sonra çıkış şubesine gönderilmektedir. Bu gibi durumlar zamanda kaybı olmaması için hemen şube ile iletişime geçmekte fayda var.

Şuna Göre Sırala:

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

26 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Engin Kahraman

  Evdeyim evde değil diye mesaj alıyorum. Ürünümü teslim alamadım, dağıtımdan dönüş süreleri belli değil. Kargoya varıyorum kapanmış şirket diyor ise de kodunu PTT kargoya ver tam kapanma pandemiden çıkış mümkün değil. PTT kargoya iade kodunu hangi adresinden iletebilirim.

  Yorum Yap
 2. Arzu Aydoğdu

  Ptt kargo ile sorun yaşamaktan bıktım. Sorunu özellikle kargocular yaşatıyor. Eve geldik diyorlar kardeşim bir tlf açmak bu kadar mı zor. Arasa kargom gezmeyecek. Şimdi git postanede bu pandemide sıraya gir. Görevini hakkıyla yapanlara sözüm yok. Fakat bazı çalışanlar gerçekten insafsız.

  Yorum Yap
  1. Rıza Önay

   Arzu Aydoğdu bende teslim edildi diyor kargo elimize ulaşmıyor nasıl iş anlamadık.

   Yorum Yap
 3. Zeynep İlgezdi

  Kargom gelmedi durumunda öğrenemiyorum ne yapmalı onu da bilmiyorum. 23 Ekim’de postaneye gelmiş ama hiçbir haber yok.

  Yorum Yap
 4. Müge

  Bu kadar insanın hakkına giriyorsunuz lütfen aldığınız paranın hakkını verin yazık günah!

  Yorum Yap
 5. Muazzez

  İki defadır PTT kargoya sipariş veriyorum gelmiyor birinde evde yokmuşum evden çıkmadığım halde ikincisi de adres hatalı veya yetersizmiş adresi kontrol ettim yanlışlık yok kapıda hizmet için para alıyor bizden ama kapıya getirmiyorlar gelin şubeden alın diyorlar.

  Yorum Yap
  1. Belgin Değer

   Keşke gidip alabilsek iade edileceği yazıyor bir günde göndereceklerinden korkuyorum. Sen nasıl aldın.

   Yorum Yap
   1. Turgay Ölmez

    Kargo sizin adınıza ise kargo takip numarasından hangi şubede bekliyorsa nufüs cuzdanı ile giderek teslim alabilirsiniz. Tüm kargolar eğer kabul edilmeyse en az şubede 3 gün bekletir. Kargo adınıza olması gerekir. Başka birinin adına geldiyse siz giderseniz vermezler. Bu durumda da adına gelen kişi gidip alması gerekir.

    Yorum Yap
  2. Ferhat Çoban

   2019 Mart ayında Almanyadan tarafıma gönderilen oradaki geçerli takip numarasını vermeme rağmen Burada geçerli değil denildi. Hangi takip numarasını vermemiz gerekiyor ki ismimi ve bilgileri tamamen onlara verdim. İstanbula böyle kargonuz giriş yapılmamış diye geçiştirildi kargom halen ortada yoktur.

   Yorum Yap
 6. Ceylan

  Adres yetersiz adres hatalı deniliyor bu nasıl kargo dağıtımı adres yetersiz se hatalıy sa numara boşuna mı yazıyoruz arayın

  Yorum Yap
 7. Feridun

  bu nedir ya maşallahınız var eve bile gelmeden direk postaneye bırakılıyor kargo ptt ye gidiyoruz malüm dönem 200 kişi sıra bekliyor aldığınız paranın hakkını verin hakkını ?

  Yorum Yap
 8. şebnem

  PTT kargo ya ben evden hiç çıkmıyorum hem de üç aydan beri çıkmıyorum. nasıl yazarınız ben evde yokmuşum

  Yorum Yap
 9. halis

  şube cevap vermez çağrı merkezi şikayetinizi alır hiç bir şey yapmaz kargo hiç gelmeden iade edilir sayın satıcı, mal satmak istemiyorsanız sayın alıcı mal almak istemiyorsanız tercihiniz kargo olmalı!

  Yorum Yap
 10. Basri

  3 gündür kargomu dolaştiriyorsunuz . PTT şubesine gittim kargonun dağıtımda olduğunu soyluyorlar, siz dagitamiyorsaniz şubede bırakın da biz alalım.

  Yorum Yap
 11. T**

  622008794110 nolu kargom 10.03.2020 sabah randevu verdiğiniz halde teslim etmediniz. Neden randevu alıyoruz o zaman. Lütfen kargomu ulaştırır mısınız. Ya da arayıp bilgi verir misiniz. Randevu almanın mantığı nedir o zaman.

  Yorum Yap
 12. Fatma bozkurt

  Ptt kargocuları ankara altındağ evde bulamadım hikayesi gelmeyenin aldığı maaş msj dan sonra 4 gündür evden çıkmadım

  Yorum Yap
 13. BAHRİ AYGAR

  kp02453097934 nolu kargom evde olmadığım gerekçesiyle şubeden almam istendi kargo 15 kg civarında. iki gündür evdeyim bu kargoyu bekliyorum. Kapıyı zili duymayacak bir işle özellikle uğraşmadım.

  Bu şekilde ikinci defa kargom şubeden almam için mesaj yollandı. Bunu sürekli yapıyorlar ağır kargoları getirmiyorlar. Bu sizin göreviniz değilse söyleyin bilelim. genel müdürler başkanlar tuzluk gibi oturup maaş hesabı yapmasın bu işlere bir çözüm bulsunlar. Benim kargomu getirecek kardeşim.

  Yorum Yap
 14. beyazım

  ayın 21 inde gönderilen kargo bugün ayın 30 u hala teslim edilmedi.bravo ptt kargo bi daha asla!!!!!!

  Yorum Yap
 15. Eray

  Ptt kargo adresime teslim olmadığı halde mesai saatim içinde gelinmiş ama bulunmamış görünüyor. Pazartesiden beri gelecek pes ya size ulaşamıyorum

  Yorum Yap
 16. Merve

  Köye hizmet yapılıyor mu?

  Yorum Yap
 17. Canan

  2 ağustos teslimi olan kartım hala antalya kemer ptt tim de neden hala göndermediğinizi elinizde neden beklettiğinizi öğrenebilirmiyim hizmet sıfır bu yüzden ptt kargoyu hiç bi şekilde tercih etmiyecegim bir daha atelefonla aradığım zaman telefonlar açılmıyor..!!

  Yorum Yap
 18. Ümmü

  Kargo şubeye geldi görünüyor ama dağıtıma çıkarılmadı. Telefona cevap verilmiyor.

  Yorum Yap
 19. öznur

  ben almanyadan paket yoladim 1 ay oldu adrese ulasilmadi takip ediyorum ptt beketiliyor lutfen aliciya gönderin

  Yorum Yap
 20. ALİ Tosun

  Yurtdışı kargom 1 ay oldu elime geçmedi gönderen kişiyede de gitmemiş çalınmış olabilir mi?

  Yorum Yap
  1. hakan özalp

   Kargonuz hangi firmada olursa olsun çalınmaz boş verin çalınmayı kayıp bile olamaz. Birçok kişi kargom kayıp yok öyle yok şöyle dese de kargoyu unutmadığınız müddetçe kaybolma gibi bir durum olmaz. Nedeni ise kargoyu teslim alırken şube size fatura verir veya kargo takip numarası bu sizin kargoyu verdiğinize dair bir ispattır burada sizin gönderinizin tüm bilgileri yazar kilosu cinsi vs. gönderiniz giderken her geçtiği yerde bir yetkili kişi tarafından işlenir ve gönderim bu şekilde devam eder.

   Yapmanız gereken kargo takip numarası alarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek olacaktır. Elinizde olmadan boş, boş uğraşırsınız belgeden giderseniz kargonuzun nerede olduğunu çok rahat göreceksiniz.

   Tahminim sizin kargo adres yetersizliği veya sizi bulamadıklarından ya da başka sebeplerden dolayı size gönderilen şubede veya göndericisin şubesinde bekliyordur.

   Yorum Yap
 21. Kureş Kurt

  Sürat kargo şanlıurfanın Halfeti ilçesine geldiği halde benim kargomu şanlıurfadan almamı söyledi Şanlıurfa buraya 2 saat uzaklıkda kargonun görevi alınan eşyayı sahibine ulaştırmak değilmi bu ne biçim bi hizmet

  Yorum Yap