Adrese Ulaşmayan Kargo Olması Durumunda Ne Yapmalıyız?

Gelmeyen ya da adrese ulaşmayan kargo olması durumda ne yapmalıyız. Bu gibi durumlar ilk olarak kargonuzun hangi ilden hangi gün ve saat de çıktığını bilmeniz gerekmektedir.

Ankara’dan çıkan bir kargo var 14 Ağustos 2017 tarihinde çıktı ve bugün günlerden 18 Ağustos 2017 neredeyse 4 gün olmuş ve kargo halen size ulaşmadı. 4 günde Ankara’dan İstanbul’a normal şartlarda kargo ulaşır.

Bu durumda bir sorun var demektir. Kargomuzun nerde olduğunu araştırmalı ve akıbetini öğrenmelisiniz. Ne yapacaksınız nu çok basit kargo varış yani gelecek olan kargo şubesi ile elinizde bulunan kargo takip numarası ile kargo şubesinden direk bilgi alın müşteri hizmetleri size kargonuz hakkında detaylı bilgi verecektir.

Diğer bir seçenek ise çıkış şubesini arayarak bilgi almak ama bizim tavsiyemiz ilk olarak varış şubesini arayın. Kargo gelmiş evde veya adresten bulamamış olabilir, yeni gelmiş teslim olmamış olabilir ya da tatil dolayısıyla şubeden kalmış olabilir. Bu bilgiyi en doğru şube müşteri hizmetleri size verecektir.

Burada önemli hususlardan birisi ise Eğer şube size ulaşamadıysa belli bir müddet sonra çıkış şubesine gönderilmektedir. Bu gibi durumlar zamanda kaybı olmaması için hemen şube ile iletişime geçmekte fayda var.

Şuna Göre Sırala:

Yorum Yazın

Müşteri yorumları

17 Müşteri Yorumu

 1. Ceylan

  Adres yetersiz adres hatalı deniliyor bu nasıl kargo dağıtımı adres yetersiz se hatalıy sa numara boşuna mı yazıyoruz arayın

  Yanıtla
 2. Feridun

  bu nedir ya maşallahınız var eve bile gelmeden direk postaneye bırakılıyor kargo ptt ye gidiyoruz malüm dönem 200 kişi sıra bekliyor aldığınız paranın hakkını verin hakkını ?

  Yanıtla
 3. şebnem

  PTT kargo ya ben evden hiç çıkmıyorum hem de üç aydan beri çıkmıyorum. nasıl yazarınız ben evde yokmuşum

  Yanıtla
 4. halis

  şube cevap vermez çağrı merkezi şikayetinizi alır hiç bir şey yapmaz kargo hiç gelmeden iade edilir sayın satıcı, mal satmak istemiyorsanız sayın alıcı mal almak istemiyorsanız tercihiniz kargo olmalı!

  Yanıtla
 5. Basri

  3 gündür kargomu dolaştiriyorsunuz . PTT şubesine gittim kargonun dağıtımda olduğunu soyluyorlar, siz dagitamiyorsaniz şubede bırakın da biz alalım.

  Yanıtla
 6. T**

  622008794110 nolu kargom 10.03.2020 sabah randevu verdiğiniz halde teslim etmediniz. Neden randevu alıyoruz o zaman. Lütfen kargomu ulaştırır mısınız. Ya da arayıp bilgi verir misiniz. Randevu almanın mantığı nedir o zaman.

  Yanıtla
 7. Fatma bozkurt

  Ptt kargocuları ankara altındağ evde bulamadım hikayesi gelmeyenin aldığı maaş msj dan sonra 4 gündür evden çıkmadım

  Yanıtla
 8. BAHRİ AYGAR

  kp02453097934 nolu kargom evde olmadığım gerekçesiyle şubeden almam istendi kargo 15 kg civarında. iki gündür evdeyim bu kargoyu bekliyorum. Kapıyı zili duymayacak bir işle özellikle uğraşmadım.

  Bu şekilde ikinci defa kargom şubeden almam için mesaj yollandı. Bunu sürekli yapıyorlar ağır kargoları getirmiyorlar. Bu sizin göreviniz değilse söyleyin bilelim. genel müdürler başkanlar tuzluk gibi oturup maaş hesabı yapmasın bu işlere bir çözüm bulsunlar. Benim kargomu getirecek kardeşim.

  Yanıtla
 9. beyazım

  ayın 21 inde gönderilen kargo bugün ayın 30 u hala teslim edilmedi.bravo ptt kargo bi daha asla!!!!!!

  Yanıtla
 10. Eray

  Ptt kargo adresime teslim olmadığı halde mesai saatim içinde gelinmiş ama bulunmamış görünüyor. Pazartesiden beri gelecek pes ya size ulaşamıyorum

  Yanıtla
 11. Merve

  Köye hizmet yapılıyor mu?

  Yanıtla
 12. Canan

  2 ağustos teslimi olan kartım hala antalya kemer ptt tim de neden hala göndermediğinizi elinizde neden beklettiğinizi öğrenebilirmiyim hizmet sıfır bu yüzden ptt kargoyu hiç bi şekilde tercih etmiyecegim bir daha atelefonla aradığım zaman telefonlar açılmıyor..!!

  Yanıtla
 13. Ümmü

  Kargo şubeye geldi görünüyor ama dağıtıma çıkarılmadı. Telefona cevap verilmiyor.

  Yanıtla
 14. öznur

  ben almanyadan paket yoladim 1 ay oldu adrese ulasilmadi takip ediyorum ptt beketiliyor lutfen aliciya gönderin

  Yanıtla
 15. ALİ Tosun

  Yurtdışı kargom 1 ay oldu elime geçmedi gönderen kişiyede de gitmemiş çalınmış olabilir mi?

  Yanıtla
  1. hakan özalp

   Kargonuz hangi firmada olursa olsun çalınmaz boş verin çalınmayı kayıp bile olamaz. Birçok kişi kargom kayıp yok öyle yok şöyle dese de kargoyu unutmadığınız müddetçe kaybolma gibi bir durum olmaz. Nedeni ise kargoyu teslim alırken şube size fatura verir veya kargo takip numarası bu sizin kargoyu verdiğinize dair bir ispattır burada sizin gönderinizin tüm bilgileri yazar kilosu cinsi vs. gönderiniz giderken her geçtiği yerde bir yetkili kişi tarafından işlenir ve gönderim bu şekilde devam eder.

   Yapmanız gereken kargo takip numarası alarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek olacaktır. Elinizde olmadan boş, boş uğraşırsınız belgeden giderseniz kargonuzun nerede olduğunu çok rahat göreceksiniz.

   Tahminim sizin kargo adres yetersizliği veya sizi bulamadıklarından ya da başka sebeplerden dolayı size gönderilen şubede veya göndericisin şubesinde bekliyordur.

   Yanıtla
 16. Kureş Kurt

  Sürat kargo şanlıurfanın Halfeti ilçesine geldiği halde benim kargomu şanlıurfadan almamı söyledi Şanlıurfa buraya 2 saat uzaklıkda kargonun görevi alınan eşyayı sahibine ulaştırmak değilmi bu ne biçim bi hizmet

  Yanıtla