PTT Kargo Takip

PTT Kargo ile gönderim yaptınız veya size başkası tarafından gönderi yapıldı ve siz kargonuzun nerede olduğunu görmek istiyorsunuz.

PTT kargo takip işlemi tam olarak görmek için PTT sitesinden yardım almalısınız. ptt.gov.tr PTT kargo’nun asıl sitesidir. Site içerisinde hemen üst sağ kısımda gönderi takip kısımını göreceksiniz, site içerisinde yazının sonunda da kargo takip için link adresi bulabilirsiniz. Gönderi takip sayfasını açınız.

Sayfada karşınızı direk olarak sizden barkot numaranızı girmenizi isteyecektir. O sayfada barkod numarası ve güvenlik kodunu doğru girdiğinizde sizin kargonuzun sonucu alt kısımda direk önünüze çıkacaktır. Kargonun nerede olduğu nerelerden işlem yaptığı saat ve tarihi ile birlikte. Barkot numarasını ptt size verdiğini PTT kargo fişinde yer almaktadır.

PTT Kargo Takip Sayfasına Git

8 Yorum

 1. abdulbasit boztepe

  8 gün oldu hala kargo gelmedi

  Cevap
 2. BAHAR TEKİNOL

  Benim kargom şu an nerdedir nasıl kısa bir şekilde internet üzerinden telefonla ile aramadan net bilgi alabilirim?

  Cevap
 3. Sezayi ÜNAL

  Kargo görevlisi kapıya gelip kapıdaki telefon cep telefon numarasını aramak tembelliğinden kapıya haber kağıdı yapıştırıp gidiyor. Vatandaş uğraşsın umurunda değil.

  Cevap
 4. ozlem yildiz

  Ongun oldu kargo gelmedi

  Cevap
 5. Leyla ÇOBAN Ardahan

  Türk hava yollarınca Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü adresime 27/03/2017 tarihinde 2780936126293 takip numarası ile gönderilen Miles-Smiles kartım adreste olmama rağmen Ardahan PTT kargo Şubesince 30/03/2017 tarihinde tarafıma teslim edilmeden adresten ayrılmış diye iade edilmiştir. Bu tür sorunlar ilimizde sık sık yaşanmakta ve hiç bir çözüm bulunmamaktadır.

  Cevap
 6. ismail

  İsmail şahin kredi kart maaşı alacam konu hakkında bilgisi olan var mı?

  Cevap
  1. recep

   kredi kartı değilde hesap kartınızdan alacaksınız sanırım atm veya şubeden maaşınız yatmışsa çekebilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde iseniz herhangi bir şubeye gidip kimliğinizle maaşınızın tümünü veya bir kısmını çekebilirsiniz veya ptt atmlerinden ptt kartınızda yapabilirsiniz.

   Cevap
 7. Salih ŞAHİN

  PTT yetkilileri ptt resmi sitesinden müşterilerine bilgilendirme için duyuru yapmıştır bu duyuru okumakta fayda var alt kısımda bu duyuru sizlerle paylaşıyorum.

  “Son zamanlarda mesafeli satış yoluyla internet, radyo, televizyon vb. bunun gibi iletişim araçları vasıtası ile alımı yapılan gönderileri içerisinden sipariş edilenden farklı ürün çıkması nedeniyle mağduriyet yaşandığı ve haksız kazanç sağlandığı yönünde çok sayıda şikayet alınmaktadır.

  Alıcı tarafından sipariş edilen ürünün özelliği Şirketimizce bilinemeyeceğinden sadece kabul esnasında beyan edilen ürün ile gönderi kapsamının aynı olup olmadığına bakılabilmektedir.

  Vatandaşlarımızın istenmeyen bu tür üzücü olaylara maruz kalmaması, maddi ve manevi zarara uğramaması için Şirketimiz aracılığı ile teslimi sağlanacak siparişlerinizde teslim esnasında gönderi içeriğinin kontrol edilmesine imkan sağlayan “kontrollü teslim” özel hizmeti ile gönderilerin yollanması vatandaşlarımızın menfaatine olacaktır.

  Şüphelendiğiniz siparişlerinizde mutlaka bu özel hizmetimizden yararlanmak ve gönderici nezdinde hak aramak için lütfen göndericiyi talimatlandırın.”

  Cevap

Yorum Yaz

Müşteri yorumları