PTT Kargo Takip

PTT Kargo ile gönderim yaptınız veya size başkası tarafından gönderi yapıldı, siz kargonuzun nerede olduğunu görmek istiyorsunuz.

Kargo takip işlemi tam olarak görmek için PTT sitesinden yardım almalısınız. Ptt.gov.tr PTT kargo’nun asıl, resmi ve kesin sonuç veren tek sitesidir. Takip sorgulaması yapılabilmesi için sayfanın altında “PTT Kargo Takip Sayfasına Git” butonundan PTT sitesine gidiniz.

Gönderi takip ekranında her satıra 5 adet kargo takip numarası yazarak çoklu 5 adete göre kargo gönderisi sorgulayabiliyorsunuz. İlk kargo numarasını yazarak klavyede Enter tuşuna basınız ve bu şekilde 5 adet gönderi takibi yapabiliyorsunuz.

PTT Kargo Takip Sayfası

Tek kargo takibi için sadece kargo takip numarasını yazarak “Sorgula” butonundan sonra diğer ekranda doğrulama sorusu sorulacaktır. Doğrulama sorusu sonrasında kargonun hangi işlemlerden geçtiğini, şubelerin hangi işlemler yaptığını ve şu an nerede olduğunu detaylı olarak görebilirsiniz.

Doğrulama ekranında (reCaptcha sistemi, robot olmadığınızı doğrulama) size sorulan soruları doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Doğrulama ekranı doğru bir şekilde girildiğinde kargo takip ekranı gelecek, yanlış doğrulama yapıldığında gönderi takip sayfası açılmayacaktır.

PTT Kargo Takip Doğrulama Ekranı

Kargo takip numarasını PTT’den alınan kargo gönderi çıktısı üzerinden bulabilirsiniz. Gönderi sizin tarafınızdan yapılmadıysa gönderen kişiden, firmadan veya PTT şubelerinden öğrenebilirsiniz. Tüm PTT şubelerinin iletişim bilgilerini sitede bulabilirsiniz. Şubeleri iletişim bilgileri için “PTT Kargo Şubeleri” sayfasını kullanabilirsiniz.

PTT Kargo Takip Sayfasına Git

Şuna Göre Sırala:

Yorum Yazın

Müşteri yorumları

228 Müşteri Yorumu

 1. A**** H***** Y*******

  kp02729639769 hello please where is my cargo?

  Yanıtla
  1. Kemal

   Hello you cargo looks at the branch, they gave it to the cargo courier. KIRAÇ KARGO DAĞITIM/KIRAÇ KARGO DAĞITIM web ptt.gov.tr Gönderi Takibi Page

   Yanıtla
 2. can

  Ptt kargo ile su ana kadar 4-5 kere alışveriş yaptım. Her seferinde tüm gün evde olmama rağmen. Sizi evde bulamadık, mesajıyla karsılaştım. Ptt kargodan hiç memnun değilim.

  Yanıtla
 3. Yıldız

  Bu nasıl kargoculuk. Bir haftadır kargom ellerinde ve dağıtıma çıkmıyor. Madem dağıtmıyacaksınız niye bu işe girdiniz. Bir allahın kuluda telefona bakar değilmi. Bu nasıl iş!

  Yanıtla
 4. melih

  benim kargom günlerden beri bekliyorum kaç gündür takip ediyorum kargom hala gelmedi artık gelmesini istiyorum hizmet sıfır hiç begenmedim bir hafta oldu

  Yanıtla
 5. recai

  El insaf ya; İstanbul dan Bursa’ya 40 Gr lık bir kargo 6 gündür yolda ya (TAŞIMADA DİYOR) ya. Böyle şey olmaz ya. Aslında suç PTT de satıcılarda.

  Yanıtla
 6. Gözde

  Benim ürünümün başka bir insana teslim etmişler ve nedense aradığımda açmıyorlar buna bu çözüm bulunsun artık babalarının hayrına çalışmıyorlar.

  Yanıtla
 7. Merve

  Ptt kargodan hiç memnun değilim, kafalarının üzerinde yumurta var da düşürmeyelim diyerek yavaş hareket ediyor gibiler. Kargom geleli 3 gün olmuş hala dağıtıma çıkmadı. Arıyorum ulaşılmıyor bile, hizmet çok kötü!

  Yanıtla
 8. Serkan

  15 günden beri benim ptt kart batman merkeze gelmiş bir türlü iş yeri adresime gelmedi sanki bana deve yükü ile eşya gelmiş gibi her gün takip ediyorum arıyorum telefonlara da çıkmıyorlar hizmet sıfır

  Yanıtla
 9. Funda okutan

  27 mayısta trendyoldan aldığım çiçek tekstiden 2 ürünüm hala denizli görünüyüyor. Bursaya ne zaman gelecek merak ediyorum

  Yanıtla
 10. Ali Çakır

  Korgom Arnavuköy KİM de görülüyor bir işlem yapılmamış kendim gidip oradan alabilirmiyim yoksa günlerce gelmeyecek sanırım.

  Yanıtla
 11. Güler

  Asker oğluma gönderdiğim resmi evrak bir haftadır hala İstanbul’dan çıkmamış. Nasıl duyarsız bir firmasınız Üzerinde askeriye adresı yazıyor bari onlara karşı saygılı olun bir hafta sonra dağıtım var bu kargoyu ordan kim nasıl alacak.

  Yanıtla
 12. Mehmet oktay

  Pandemi sebebiyle 3 aydır hamile eşimi evden çıkartmıyoruz ancak evde bulunmadığımız için kargomuz sözde geri gitmiş kardeşim sen geldin mi ki ya 24 saat evdeyiz biz kesinlikle kaldırılması gereken bir kargonuz var hiç yapmayın bu işi daha iyi

  Yanıtla
 13. Yakup

  Beş gündür Arnavutköy’deki (İstanbul) teslimat şubesinde tuttuğunuz kargomu bir zahmet Kocaeli şubesine gönderin artık

  Yanıtla
 14. Buket

  O kadar pişman oldum ki verdigim siparişden firma sizi secmiş ve bizlerde bazı seyleri planlayıp düşünüp sipariş veriyoruz ki en normalini yaptım bir hafta öncesinden sipariş verdim 2 veya 3 günde gelen kargo bir hafta oldu gelmedi arıyorum telefonları kimse acmıyo cevremdekileri hep uyaracağım asla sizden kargo göndermesin. Bari telefonları açın.!

  Yanıtla
 15. Nazmiye Bayrak

  5 gündür kargom Acıbadem şubede görünüyor. hala teslimat yapılmadı. tlf devamlı meşgul yada bekletip sonra arayın diyor. hiçbir bilgi alamıyorum.

  Yanıtla
 16. metin

  Günde 5 defa ptt kargo aracı geçiyor evimin önünden 02.hazirandan bu yana kargo bursada görünüyor hala gelmedi

  Yanıtla
 17. Gülgün Özgür

  Kargom 2 haziran 2020 günü geldi. Mesai saatlerinde teslim edileceği mesajı geldi.Bugün ayın 5’i.Hala kargom gelmedi.Tekrar mesaj geldi ” kargonuz PTT kargo Dikili şubesinde beklemektedir”diye 65 yaş üstüyüm çıkmam mümkün değil. Evde 2 hazirandan beri bekliyorum. Bir telefon edin bari.

  Yanıtla
 18. HAYDAR

  ptt nin resmi sayfasında dahi mesaj yada yorum yazacak bölüm yok telefonlarıda açmıyorlar bide reklam yapıyorlar

  Yanıtla
 19. Şevnem

  11 Martta Mersin’e göndermiş olduğum kargom kayıptır, hiç bir şekilde cevap alamıyorum.

  Yanıtla
 20. Nihat

  22.05.2020 de Gazimağusa da işlem gören kargom Lefkoşa PTT ye henüz gelmedi. Tarih 28.05.2020 ayıptır günahtır

  Yanıtla
 21. Melek

  Benim siparişlerim var gipas tekstilden ve bana verilen ptt kargo takip numarası yanlış ve 7 gündür kargoya verilmiş ve hic bir ses yok. Nereye şikayet edeyim nasıl iade edeyim paramı?

  Yanıtla
  1. Hulusi

   Cimer e şikayet edin ben öyle yapacağım

   Yanıtla
 22. Rasim

  Valla 2 haftadır kargo bekliyorum ptt yi bence kapatsınlar gereksiz bence insanlar bu kadar bekletmeye hakları yok

  Yanıtla
 23. filiz

  Kaç gündür kargo bekliyorum ve halem gelmedi saçma iş yapıyorsunuz

  Yanıtla
 24. bülent

  15 de gelmiş merkeze ayın 20 si olmuş kargo halen merkezde nasıl bir sistem anlamış değilim ayrıca merkez kargo şubeyi arayınca telefonu kaldırıp bırakmak nedir böyle yaparak işiniz düzgün yapmamış olursunuz işinizi düzgün yapın kardeşim.

  Yanıtla
 25. orhan

  6 gün oldu hala gelmedi

  Yanıtla
 26. Ahmet

  Sizin kadar geç bir kargo şirketi görmedim marstan mi getiriyorsunuz 1 hafta oldu daha gelmedi

  Yanıtla
 27. nazım yaman

  kardeşim size gelen kargoları zamanında niye teslim etmiyorsunuz arıyoruz telefona bakmıyorsunuz bu ne biçim bir hizmet

  Yanıtla
 28. Sevgi YAVUZ

  kp02621032132 kargom üç gündür kartal dağıtımda. hiç hareket yok. hastayım tedavi siparişlerimi bekliyorum. yaş 65

  Yanıtla
 29. Sezer

  2 gün oldu hala kargom gelecek ne merkezmis burasi bian once gonderin sunu allah askina 1 hafta oldu nerdeyse bi insan bu kadar bekletilir mi biraz insaflı olun.

  Yanıtla
 30. Nur

  Boyle kargo gorulmemeıs berbat olarak yanı ne tlf bakıyorlar urun bı hafta oldu hala gelecek bı türlü dağıtıma cıkamadı

  Yanıtla
 31. Mahir

  Hizmette sınır yok

  Yanıtla
 32. İsmet

  Benim kargom bugün (07/05/2020) saat 13:08’de teslim edildi görünüyor ama kargo elime ulaşmadı henüz. Arıyorum telefonu açan yok.

  Yanıtla
 33. Murat Polat

  Telefonlara cevap vermiyorsunuz bu nasıl bir hizmet anlayışı

  Yanıtla
 34. Murat

  PTT kargo kadar işini safsaklayan kargo yok bir hafda oldu ürünümü getirmedi berbat

  Yanıtla
 35. salih

  korgom merkezde iki günden beri ne zaman dağıtacanız

  Yanıtla
 36. fatih

  Kargom geldi ama teslim etmediler 3 gündür bekliyor şubede üstelik telefonu da açmıyorlar.

  Yanıtla
 37. Semra

  Pandemi 1000 TL gönderime ulaşamıyorum ne yapabilirim gelmedi hala

  Yanıtla
 38. Fevziye

  Evde olmama rağmen evde yoktu mu ne bu şaka falan mı hastalık yüzünden çıkamıyoruz zaten dışarı arıyorum açmıyorsunuz berbat kötü ne bu ya

  Yanıtla
 39. Sacide

  Kargom nerde kaldı

  Yanıtla
 40. Necmi

  Sokağa çıkma yasağında iş yerine getirmişler adreste yok diye geri götürmüşler bıraktık dedikleri kağıtta ortada yok onların kafasına nasıl ulaşabiliriz acaba

  Yanıtla
  1. İlayda

   aynı şey aynı tarihte benim de başıma geldi ve telefonları faksa bağlamışlar :(

   Yanıtla
 41. Selen

  Sipariş verdim ptt teslim etmişler kaç gün oldu getiren yok kesinlikle tavsiye etmem başka firmalara bakın

  Yanıtla
 42. naim

  yorum yazıp gönderemiyorum bu sayfayı neden açıyorsunuz o zaman.

  Yanıtla
 43. Nedime

  İşinizi yapmayacaksanız çıkın o işten dışarda devlet memuru olmak isteyen tonla işsiz var verilen sürelerde neden işlem olmuyor ya

  Yanıtla
 44. Oguzhan

  Insan bi arar ya kargo grldi dige cimere sikayet etmek lazim bunlari bole birsey olamaz onemli evraklar geliyo tenezur esip zile bile basmiyolar bu ulkede develetden kimse bedava para yiyemez hesabini verecekler

  Yanıtla
 45. kadriye

  1 aydır evdeyim adrese teslim edilememiştir die msj gelio bu nasıl iş ya 2t ane kargom var bizmi gidip alcaz yapmayın o zaman bu işi ?

  Yanıtla
 46. Engin Adıgüzel

  Benim kargom Atasehir mustafa kemal şubeye gelmesi gerekiyordu. Bir haftadır acıbadem şubeden bana mesaj geliyor kargonuzu buradan almanız gerekiyor diye bu nasıl bir iştir

  Yanıtla
 47. Cafer

  slm ehliyet değişimi yaptım ptt kargo ile gelecek hala bekliyoruz evde bulamadık diye elektrik ortamda not bırakıyorlar telefonlara bakan yok gelen giden yok!

  Yanıtla
 48. UĞUR

  kargo adresim hatalı yada yetersiz gibi tamamen asılsız bir nedenden dolayı kargomu iade etmişler geri. böyle bir uygulama yok çalışanlar yaptıkları işi beğenmiyorsa bıraksınlar bekleyen bir sürü insan var. başka iş yapsınlar diğer kargolar adresi buluyor ptt bulamıyor. şimdi bişe yazacam ayıp olacak.

  Yanıtla
 49. Filiz

  Rezalet adreste bulunamadı deniyor ve teslim edilmiyor hangi şubede olduğu belli değil. Bence PTT bu işleri bıraksın

  Yanıtla
 50. Halis

  Günlerdir evde beklediğim halde, otomatik mesaj geliyor, adreste kimse yok denilip, hesapta kağıt bırakılmış. Kağıt falan yok, çünkü ptt kargo gelmiyor. Telefonlara asla cevap verilmiyor. Ulaşamıyorum. Çok önemli kargo fakat elime bir türlü ulaşmadı.

  Yanıtla
 51. Yasemin

  Bir haftadır kargomuz bir haftador yalova postanesinde içindeki malzemeler bozuldu her gün aradım bugün gelir dendi ama gelmedi eve teslim yapılmadı

  Yanıtla
 52. Cahit BAYSAL

  Sizden hiç memnun değilim kaç gündür arıyorum tenezzül edip telefonlara bakmıyorsunuz

  Yanıtla
 53. Ünal Ertürk

  Sizin kadar maaşını haketmeyen bir kurum görmedim telefonlara tenezzül edip bakmıyorsunuz bile çileden çıkarmak için mi çalışıyorsunuz.

  Yanıtla
 54. Sevda koç

  Korgom için şikayet oluşturdum şikayetimin gidişatını nereden takip edebilirim

  Yanıtla
 55. Gökhan

  Rezalet dağıtımda deniyor hala kargo ulaşmıyor ev ile PTT kargo Arası 5 dk olmasına rağmen kargom ulaşmadı

  Yanıtla
  1. Mert

   Rezaleti çekeceğinize siz gidip alsaydınız ya.

   Yanıtla
 56. salih

  PTT kargo İstanbul dan 10 gündür gönderilen kargoyu elimize ulaştırmadı kimseye tavsiye etmem.

  Yanıtla
 57. deniz

  Malatyada bütün kargolarda sorun yasayan tek insan ben miyim sürekli alakasız bölgelere gönderiliyor o kadar özensiz calisiyorsunuzki nefret ettirdiniz cimere yazacağım artik 1 haftadan beri ptt kargom nerde geziyorsa gelemedi

  Yanıtla
 58. Sevcan

  3. kezdir teslim edilemedi mesajı atıyorsunuz. Ben 3 haftadır evde sizi beklediğim halde kargom bana neden teslim edilemiyor bari onu söyleyin. Kiminle muhatap olacağımızı bilmeden teslim edilemedi Sizi şikayet edicem yetkili yerlere üç haftadır beni eve hapsettiniz kargom gelse amenna oda yok. Mesajla teslim edilmedi diyip kolaya kaçıyorsunuz. ?

  Yanıtla
 59. Mahir

  Kargo takibi için ptt sitesi çok kötü

  Yanıtla
 60. Tülay

  Ptt kargodan çok şikayetçiyim rezalet kargoları zamanında getirmeyi bırakın. Kargonuzun Nerde olduğu bile bilinmiyor.sistemde sizde doğru düzgün çalışmıyorsunuz

  Yanıtla
 61. Mikail

  Eski web sayfanızı istiyoruz bu yeni olan ise yaramaz en kısa zamanda düzeltin yeter ya takipsiz postaların gümrük bedelleri gözükmüyor bunda

  Yanıtla
 62. Mehmet

  Sitenizde kargoyu takip edelim derken biz kayboluyoruz.

  Yanıtla
 63. Yeşim

  Telefonlara cevap veren yok bu kadar berbat niye maaş alıyorsunuz 1 haftadır kargo gelmedi

  Yanıtla
 64. Ali

  Bir şeyi de becerin yahu

  Yanıtla
 65. ahmet

  telefona bile bakmayan insanlar topluluuğu ne işe yarıyorsunuz

  Yanıtla
 66. tuğrul

  16.01.2020 tarihinden beridir kargo gelmedi berbat hemde bes kurus etmez telefonlara bile bakmiyorlar gereksiz adamlari koymuslar bosuna maas alıyorlar

  Yanıtla
 67. mahmut

  bu kadar yavaş sorumsuz ilgisiz ulaşılamayan bir kargo!!!4 gündür hala ulaşmayan kargom.ne telefonlara bakıyorlar ne gelen ne giden var!!firmalar bu şirketi neden tercih ederler anlamıyorum.Kıraç şubeniz sınıfta kaldı.hala kargom ulaşmadı

  Yanıtla
 68. Necla

  Tek kelimeyle berbat

  Yanıtla
 69. Rabia

  PTT Kargo berbat 9 gün gelmiyor çok ayıp ediyorsunuz bidaha PTT asla göndermem

  Yanıtla
 70. Ramazan Varol

  Yazıklar olsun

  Yanıtla
 71. Mehmet Kutlar

  Yurt dışından Kıbrıstaki adresime gelmesi gereken kargom Elazığa gelmiş ve birisine teslim edilmiş.alan da itiraz etmemiş almış.ne yapayım ben şimdi umarım yardımcı olunur

  Yanıtla
 72. Hasan TIĞLIOĞLU

  Siparişimi vereli yaklaşık 10 gün oldu, 2 gün önce takip numarasını SMS olarak gönderdiler ancak bir türlü sorgu yapılmıyor. Güvenlik soruları bıktırdı. Bundan sonra kesinlikle bu kargo ile göndermem

  Yanıtla
 73. Zeynep

  Berbat bir kargo Telefonla arıyoruz Cevap verilmiyor telefon meşgul internetten bakıyoruz sürekli doğrular bisiklet araba fotoğrafı bu ne ya çok kötü bir kargo

  Yanıtla
  1. Figen

   Ülkede doğru olan ne var bana söylermisin

   Yanıtla
 74. yaşar

  Hayatımda böyle iğrenç bir sistem görmedim ne ulaşılabiliyor ne kargonuzun nerde olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

  Yanıtla
 75. Dziyana Latifoğlu

  2781533097061 ne zaman kargo gelecek? 25.12.2019 sizin şube geldi, bekliyorum?

  Yanıtla
 76. niyazi yeşil

  haber kağıdı bırakılmış gel al diyorlar

  şimdi ta şube nerede kim gidecek oraya kadar

  Yanıtla
 77. Ferhunde

  Asla ulaşılamıyorsunuz. Gelen dağıtıcıda hiçbir aman para üstü yok. Kargo şubede çok bekliyor daha ne olsun tebrikler. Bırakın bu işi

  Yanıtla
 78. özlem ÇEPNİ SAĞDIÇ

  ptt kargosuna verilen ürünümüz 1ayı geçti, hala elime ulaşmadı , ilk taksit zamanı geldi ödedim.şaka gibi gerçekten…

  Yanıtla
 79. Çiğdem

  İş adresimi vermiştim pazar günü getirdiklerini yazmışlar ama bu doğru değil gelip ptt’dende almamız çok zor bence siz bu işi bırakın çalış disiplininiz yok

  Yanıtla
 80. Fadime Arslan

  ptt kargosundan şikayetim var bir hafta oldu hala yerine ulaşmadı

  Yanıtla
 81. Şafak Aydın

  Kasım ayının 26 sında verdiğim sipariş Aralık 5 de PTT kargoya verildi. Bugün Aralık 20 kargom hala ortada yok

  Yanıtla
 82. ulvi

  bmm kargom hala yola çıkmamış günler oldu şaka mısınız siz ya…dalga mı geçiyorsunuz insanlarla yapmayın bu işi siz bence.

  Yanıtla
  1. Sevda

   Aynen rezilik cok kotu bir kargo

   Yanıtla
 83. Kerem

  Bu rezalet nedir lütfen kargo bölümünden ayrılsın ptt . Yapamıyorsunuz bu işi. 29 kasımda aldığım ürünler 18 gün oldu hala elime ulaşmadı. Ümitle bekliyorum.

  Yanıtla
 84. Bahar

  Arıyoruz cevap vermiyorlar kargo ne durumda bilmiyoruz kaç hafta oldu hala gelmedi!

  Yanıtla
 85. Ayşe

  ben böyle kargo görmedim kapatın orasını berbatsınız

  Yanıtla
  1. Şafak Aydın

   Kargolarım evde olduğum zamanlar da bile teslim etmiyorlar. Evim 4, katta olduğu için çıkmak zor geliyor. Aşağıya evde yoktunuz kağıdı bırakıp gidiyorlar. Her seferinde gidip şubeden almak zorunda kaldım. Orada ki çalışanlar da çok saygısız

   Yanıtla
 86. Yasemin

  Bu kadar berbat kötü hizmet veren bir şirket görmedim birde adı kargo ben gidip alsaydım daha çabuk olurdu 9 gündür kargodan haber yok bekliyoruz

  Yanıtla
  1. şule

   Aynen öyle bir haftadır kargo bekliyorum

   Yanıtla
   1. Güler kendigelen

    Arkadaş, Eve geldik sizi bulamadık diyorsunuz, Hala evde bekliyoruz ama Ne gelen var ne giden

    Yanıtla
 87. Hanifi

  PPT korgoya bir şey vermeyin cok berbat bir kargo

  Yanıtla
 88. Ali

  2 aralıkta gönderilen kargom 11 gün oldu hala teslim edilmedi

  Yanıtla
 89. kemal mavili

  kargom 10 gün oldu kabul edileli kargom gelmedi telefonlara bakılmıyor.

  Yanıtla
 90. Vesile

  8 gün oldu ama kargom daha gelmedi ve kargom nerede diye bakmak istiyorum ama hiç bir şekilde giriş yapamıyorum iğrenç bir hizmet anlayışı

  Yanıtla
 91. Ugur

  Kargom göderileli 8 gün oldu hala gelmedi, böyle rezil kepaze bir ulaştırma sistemi olmaz ya İstanbul içi üstelik

  Yanıtla
 92. Nermin

  Tam 12 gün oldu kargom kabul edileli ama asla gelmiyor bu nedir böyle

  Yanıtla
 93. Özlem

  Niye bu kadar yavaş bir kargo bu ya on alti gün oldu hala gelmedi

  Yanıtla
 94. ismet ulu

  25 kasımda aldığım ürün 11 aralık oldu hala elimize ulaşmadı bide bakılmayan tlf tabiki böyle yavaş kargo görmedim 16 gün oldu ya

  Yanıtla
 95. bekir

  4 koliden 2 varmış 2 bekliyor nasıl oluyor ben anlamadım kimse bilmiyor bunun cevabını

  Yanıtla
 96. Deniz

  Sabahtan beri arıyorum hep meşgul bence açık bırakıyorlar bu kadar da olmaz …!

  Yanıtla
 97. bülent

  sabahtan beri ptt menderes şubesini 50 kere aradım çalıyor ve fax a geçiyor bu kadar mı kolay? açmayız böylelikle rahat ederizmi diyorlar. bildiğin sorumsuzluk

  Yanıtla
 98. makbule

  telefonlara bilerek bakılmıyor.. insanlara mağdur duruma düşürmeye bayılıyorsunuz.. ben böyle iğrenç bi kargo görmedim. kaç haftadır bekliyorum hala ürünüm elime ulaşmadı..

  Yanıtla
  1. seval

   Bende arıyorum cevap veren yok.

   Yanıtla
 99. Yunus Güvercin

  Kargom dağıtıma bugün çıkacak mı

  Yanıtla
 100. Nurhan

  US,den 1 haftada TR fakat Bayraklı ptt,den 1 hafta oldu dağıtım yapılmıyor telefonları sus olarak kullanıyorsunuz arada bir su verinde çiçek açsın!

  Yanıtla
 101. ferhat

  PTT kargo pişmanlık 3 çıkan kargo 6 oldu aynı yerinde duruyor hizmet sıfır

  Yanıtla
 102. Gülay Serttasgil

  Alanya Mahmutlar pastanesinden İstanbul Suadiye postanesine jargon hala gitmedi. Sormuşlar Afyon’daymış. Doğum günü geçti, dünya emek be masraf yaptım. Hakkımı helal etmiyorum.yazıklar olsun.

  Yanıtla
 103. Ercan cetim

  Ya arkadaş telfonlara bakmak bu kadar zormu

  Yanıtla
 104. serdar bağcı

  bayraklı ptt kargo 02324869235-45 defalarca aramama rağmen ya meşgul ya açılmıyor yada meşgule atılıyor..neden telefonlara bakılmıyor..lütfen müşterilerinize bilgi veriniz bu devirde çok zor değil.sevgili ptt..

  Yanıtla
 105. EMRAH

  Allahtan özel kargo şirketleri var bir tek bunlar olsaymış yanmışız bir hafta oldu kargom hala yok

  Yanıtla
 106. Tayfun PINAR

  Türk firmalarından neden bu kadar nefret ediyorum.

  Yanıtla
 107. serdar

  bu kadar rezil hizmet olmaz

  Yanıtla
 108. şevket

  lütfen ptt kargo telefonlarına bakılacaksa telefon numarası verin nasıl takıp edeceğiz kargolarımızı

  Yanıtla
 109. Şevki GÜL

  türkiye gov tr adresinden yapın orada robot yok kargo takip numarasını türkiye gov tr adresinde girin kargonuzun nerede olduğu daha rahat görüyorsunuz ptt sitesi açılmıyor yoğun veya yapamıyorsanız türkiye.gov.tr adresinden yapın daha rahat orası

  Yanıtla
 110. Şadi

  12. gündür konyaaltı lara dağıtım merkezinde kargom bekliyor. Telefonlara cevap vermiyorlar. İstanbuldan gönderdim, İstanbul bize ne diyor.

  Yanıtla
 111. nedim

  Böyle bir muamele üçüncü dünya ülkelerinde bile görülmez.

  Yanıtla
 112. ÖZGE

  bugün 7.gün hiç bu kadar yavaş bir kargo görmedim bir daha asla!

  Yanıtla
 113. Ahmet Çeker

  kargodan vazgeçtik muhatap bulamıyoruz sistem berbat telefona cevap vermiyorlar

  Yanıtla
 114. yasin

  kargom 4 gündür elime ulaşmadı ptt kargo berbat sakaryada kaldı hala bekliyorum

  Yanıtla
 115. Berivan

  Kargom var nerede diye sorguluyoruz ama cevap yok müşteri hizmetlerini desen ayrı bir dert cevap veren yok dakikalarca bekliyoruz sadece müzik dinletiyorlar ayıp ya insanla resmen kafa buluyorsunuz?

  Yanıtla
 116. Ayşegül

  Böyle şey görmedim ne kargo takibinden netice alabildim ne de telefona cvp veriliyor insanlar madur ediyorlar bi daha tövbe ptt kargo herkese heryerde anlatıcam kimse tercih etmesin bi fr aps ile gönderim yapıldı 1 hafta oldu normal yollama olsa 1 ay sürer galiba

  Yanıtla
 117. Can

  haftadır kargom Ortada Yok haber Yok ne saçma bir sistem Bundan sonra tövbe tek kelimeyle İlgili Kişiler gerekeni yapsın çalışanlara dahil Telefonlara bakılmıyor ulaşamıyoruz kimseye ?

  Yanıtla
 118. Gökhan

  Barkod numarasını yazıyorum sonuç bulunamadı diyor nasıl bir iş bu

  Yanıtla
 119. Ülkem

  PTT artık sacmalığın doruğunda keyfe kader iş yapıyor zandersin işverenden iş yapanda baba sının hayrına yapıyor

  Yanıtla
 120. Mehmet Efe

  Arkadaşlar nasıl takip sistemi bu istanbuldan kargoya verileli 3 gün oldu sistemde görünmüyor bile nerede diye… gerçekten sisteminizi elemanlarınızı gözden geçiriniz. 2 gün önce bir kargo şirketinden gönderilen elime geçti. PTT kargo nerede.. yazık

  Yanıtla
 121. huriye

  bir daha ptt kargoyla birşey yok stoppppp

  Yanıtla
 122. Hülya SOLUK

  Keyfiniz ne zaman yetip kargomu getireceksiniz veya telefona bakacaksınız acaba nasıl bir çalışma sisteminiz var yazıklar olsun size ve insanlara verdiğiniz değere.

  Yanıtla
 123. Berfin

  nasıl işe yapıyorsunuz beceriksiz ve tembelsiniz

  Yanıtla
 124. Aylin

  bu kadar saygısızlık olmaz ne bir telefonu açan var nede kargomu getiren sonra şikayetçi olduğum zaman suçlu ben oluyorum böyle saçmalık olamaz kaç gündür kargomu bekliyorum

  Yanıtla
 125. murat

  3 saatlik yoldan 1 haftada gelemeyen kargo hizmetleri

  Yanıtla
 126. musa yeşil

  musa yeşil benim kargolarım 25 temuzda teslim olması gerekiyordu hala yok bu kadarmı agır çalışıyor ptt kargo ve gümrükleme

  Yanıtla
 127. veysel

  12 gündür kargom yurtdışından cıkmış ama hale elime ulaşmadı ne iğrenç bir sisteminiz var

  Yanıtla
 128. şaban

  Bence çok saçma kargo takip sistemi neden kargo takipe basılınca reklama geçiyor oyalama taktiğimi acaba? kargo takip sisteminizi hiç beğenmedim

  Yanıtla
 129. Nevin

  Kargom 4 gündür manisa dağıtımda bekliyor telefonları açan yok

  Yanıtla
 130. mahmut önder

  kargom geldi bana ulaşdıran yok halen bekliyorum saçma sapan bir kargo

  Yanıtla
  1. Hülya

   Kargom merkeze geldi ama nedense 4 gündür çıkamadı şubeden bakıyorum kargo takip nosuna hala merkezde kuryenin keyfi gelincemi getirecekler acaba arıyorum telde beklemeye alıyorlar sonrada kapatıyorlar nasıl bi saçmalık bu

   Yanıtla
  2. Beyhan

   Benimde kargom 5 gündür ppt de bekliyor halen elime ulaşmadı

   Yanıtla
 131. Şevket YOLCU

  gaziantep ptt kargomu sorgulatacağim tlf cvp yok bu nasıl bir çalışma şekli

  Yanıtla
 132. Ümit

  başakşehir şubesi ” adam gibi” ya telefonu açın yada telefonunuzu kapatın sizi her aradığımda bekliyorum

  Yanıtla
 133. Şahaser

  Saçma sapan şeyler

  Yanıtla
 134. senem

  paramızla rezil olmak budur işte

  Yanıtla
 135. şule

  Aydın ptt kargo şubesinin takibini yapamıyorum

  Yanıtla
 136. Burcu

  numara başına kp ekleyerek yazın

  Yanıtla
 137. Ayşe

  Kargom dün ptt geldi daha getiren yok ya nasıl kargo sistemi bu ya!

  Yanıtla
 138. hülya

  hiç iyi değil

  Yanıtla
 139. Adem

  Eski sayfa güzeldi kargomu goremiyorum site başa atıyor

  Yanıtla
 140. buket

  Ne saçma bir kargo takip sistemi olmuş

  Yanıtla
 141. Mehmet

  Allah sizi bildiği gibi yapsın

  Yanıtla
 142. Numan

  eski sayfanızın neyi vardı yeni sayfanızda sürekli başa dönüyorum kargomu takip edemiyorum

  Yanıtla
  1. Ömer

   Aynen

   Yanıtla
 143. Esma

  Kargomu takip edemiyorum bütün soruları işaretliyorum halen 8 soruyu işaretleyin yazıyor bu ne saçma şeyler yapıyorsunuz

  Yanıtla
 144. Hatice

  Evdeyim kargom gelmiş güya evde bulamamışlar mesajla bilgilendiriyorsunuz.. Helal olmasın.

  Yanıtla
 145. Melih

  Kargo takip numarasını girdiğim halde kargomun durumuna bakamıyorum sürekli olarak resimler çıkıyor ve sayfa açılmıyor. Yeni takip numarası sayfası kullanışlı gelmedi çok sıkıntı yarattı

  Yanıtla
  1. Burak

   Aslında daha kolay olmuş öncekinden bu yeni robot sistemi bilenler için daha kolay öncekinde yazı okuyordun yanlış okuyordun bunda direk soruları cevaplıyorsun ikinci girişinde tekrar girmene gerek kalmadan size onaylıyor. Tabi bu söylediğim sürekli kullananlar için geçerli.

   Sisteme millet alışkın değil ondan zorlanıyorlar bir iki denemede reCaptcha sistemini çözerler basit bir sistem. Ben sorguladığımda direk olarak sayfa çıktı resim çıkmadı acaba doğrulama alanından yani reCaptcha alanından mı bahsediyorsunuz tam anlamadım ama bu sistem hem kolay hem de rahat olmuş ptt yapmış olduğu bu yeni kargo takip sayfası benim görüşünce iyi bir gelişme olmuş.

   reCaptcha sistemi görmeyenler bilmeyenler için de yazayım bir nebze milletin işini kolaylaştırmış olalım reCaptcha sistemi sizin gerçek kişi olduğunuzu doğrulayan bir sistemdir.

   Yapmanız gereken size sorulan mesela köprü içeren kareleri seçin, trafik lambası olan kareleri seçin yangın musluğu olan kareleri seçin artık bunlar değişiyor tabi birçok kez bunu sorar sistem örnek verdim. Size o an ne soruluyorsa o kareler bitene kadar fare ile seçiyor bitince de doğruluyorsunuz bu kadar basit bir işlem.

   Yanıtla
 146. cahit

  kargo takibi önceden böyle değildi değiştirmişler benim merak ettiğim kargom ne zaman gelecek ekranda bakıyorum

  zimmet alındı diyor zimmete aldını ne kargom ne zaman elime geçer

  Yanıtla
  1. gökhan ulucan

   Ptt zimmet alındı demek kargonuz pttye teslim edildi ptt tarafından kabul edilerek zimmetine ematine diyelim alındı anlamında kullanılmaktadır. Zimmete alınan kargolar da işlem başlar ve müşteriye teslim edilene kadar ptt zimmetindedir. Görüşüne göre kayseriden daha yeni verilmiş nerede olursanız olun 2 veya 3 güne kadar teslim ediyorlar.

   Yanıtla
 147. Hülya güzel

  Hayatımda gördüğüm en ilgisiz en tembel ve işini düzgün yapmayan tek adres ptt çalışanları ama bütün hepsi sanki kendini müdür zannediyor bir havalar o kadar olsun hiç kimsenin işini yapmıyorlar

  Yanıtla
 148. Hülya ÇETİN

  Hayatımda gördüğüm işini düzgün yapmayan tek kargo şubesi bu ne kadar duyarsızlık ya ilgilenen yok tele cevap veren yok bir haftayı geçti kargom nerde ortada yok Allah için işini yapan insanlarla çalışın veya işinizi tam yapın!

  Yanıtla
 149. atilla aydın

  ptt kargoya bir yetkiliye ulaşılmıyor telefonla 3 gündür uğraşıyorum

  Yanıtla
 150. Mucahit unal

  Kargo gonderdim bartindan istanbul ulasinca niye bilgi gelmiyor sms

  Yanıtla
 151. Sevim sever

  PTT Kargo kadar rezalet bir hizmet dahi olamaz YAZIKLAR olsun. Paketim nerde günlerdir ne telofonlata cevap veriliyor nede paketim geliyor

  Yanıtla
 152. Mustafa TÜRÜDÜ

  6120931761505 gelen mesajdaki numarayı giriyorum kargo yok diyor ne yapalım

  Yanıtla
 153. rıdvan kalıcı

  aliexpress kargom nerde

  Yanıtla
 154. yaşar

  ptt. kargo en son tercihimdir.

  Yanıtla
 155. neslihan

  a101 den verdiğğim sipariş ptt kargoyla gelmesi gerekirken hem evime hiç gelmedi hemde göndericisine geri gitti kabul edilmedi diyor .. ne tekrar getiriyorlar ne de parasını geri yatırıyorlar acilen duruma el atılsın artık ya 20 gun oldu ne kargo nede para var ortada

  Yanıtla
  1. rıza bulak

   19 Temmuz’a girdik ve kargomun 18 Temmuz’da elime geleceği yazıyor. Sanırım 1 yıl bekletecekler. Sondan 2 tercihim PTT Kargo çünkü daha kötü bir kargo firması da var ve herkes biliyordur eminim

   Yanıtla
 156. önder

  asla tavsiye etmiyorum

  Yanıtla
 157. Hakan

  iğrec bir hizmet veriyor

  Yanıtla
 158. MARKUS SCHRİJER

  Merhaba adıma gelen GÖNDERİ NUMARASI:TG15000169183/27.06.2019/ 16:13 nolu kargo nerede neden takıldı?

  Yanıtla
 159. yılmaz

  en dandik firmaların işleri bile sizden daha iyi

  Yanıtla
 160. Penjani

  Selam, Bir ürün için: Takip Numara PR011691457YP ve sipariş numara 97318587560230. Başka urun için: Takip Numara PR011763383YP ve sipariş numarası 97328829780230. Ürünleri var mı?

  Yanıtla
 161. can

  siteleri bile kendileri gibi çalışmıyor…

  Yanıtla
 162. alper

  devletten maaş alınca (iş garantisi )malesef böyle oluyor…bu ülke geri kalmayıp da uzaya mı çıksın.doğru çalışmayınca böyle oluyor…elalemin gavuru böyle çalışmıyor.sözde biz müslümanız.evet sözde

  Yanıtla
  1. mert

   aynen katılıyorum

   Yanıtla
 163. Kuddusi ERSOY

  03.05.2019 tarihinde Konya 5. noterden gönderilen 4200515038321 barkot nolu ihtanamem 67 gün geçmesine rağmen Konya adresli muhatabıma ulaşmadı… Siz ne yapıyorsunuz kardeşim…??? Bu evrak bu sürede ÇİN’e ulaşırdı…!!!

  Yanıtla
 164. Hasan

  Ben okulda çalışıyorum. Kargom nerede diye sorguladığımda “Dağıtım Adreste Yok/Kapalı-Haber Kağıdı Bırakıldı” yazıyor. Burası hem okul hem Pansiyon Gece yarısı bile gelseniz 3 nöbetçi öğretmen, 200 öğrenci var. Ne demek adreste yok kapalı.

  Yanıtla
 165. Müşerref deveci

  2751363283453 kargom ne zaman gelecek 4 gündür dağıtımda

  Yanıtla
 166. Öznur yazıcı

  Bir daha PTT kargo ile iş yapmak mı asla.özel kargo ile 2 günde gelen sipariş 1 haftayı geçti daha gelecek .takibe bakıyorum geldik kapıda yok not bırakıldı diyor bir arasaydınız belki zili duymadık belki komsudayız, devletin kurumuyuz nasıl olsa paramızı çalışsak da çalışmasak alıyoruz diyorsunuz galiba.

  Yanıtla
 167. Petek şenol

  KP02197515947 kargom ne zaman gelecek

  Yanıtla
  1. Ceyda

   Tam bir rezalet ptt iki kere sokağıma geldi gördüm ama kargomu bırakmadı

   Yanıtla
 168. Mehmet Canbolat

  85601805998 kargom ne zaman gelecek

  Yanıtla
 169. K**** K****

  2790779737099 nolu inegölden gelen kargom nerede?

  Yanıtla
 170. sumeyye e.

  ptt kargo geliyor musun van edremit ?

  Yanıtla
 171. Ali ŞAHİN

  3 gündür iadeli taahhütlü göndermiş olduğum RR05808943160 BARKOT NOLU evrak SABAH BERİ POSTACIDA GÖRÜNÜYOR bunun aps veya iadeli taahhütlüsü nerede

  Yanıtla
 172. ismet

  arkadaş kaç gündür köy dağıtımına tabi bekliyor neredeyse 7 gün olmuş göndereli 10 günü geçmiş saat akşam 7 ptt mesaisi beşte bitiyor halende dağıtıcı gözüküyor bu nasıl iştir anlamadım. bekle bekle dur bakalım ne zaman kargo teslim olacak!

  Yanıtla
 173. Aisha

  Merhabalar yurtdışından buraya kargom ne zaman gelir?

  Yanıtla
 174. Polat ŞİŞKİN

  sıfır hizmet pişman oldum bir daha asla

  Yanıtla
 175. filiz

  benimde kargom bir turlu gelmiyor. Takip sayfamda ptt ye geldiği gözüküyor ama ptt den daha gelmedi. 5 gün oldu

  Yanıtla
 176. şahan

  Bir türlü kargom gelmiyor 8 günü geçtik

  Yanıtla
  1. Burcu

   benim de bu kargoyu seçmeyin ya rezillik 1 hafta oldu ya 1 hafta

   Yanıtla
 177. Kadir

  Kargo takip sitesi açılmıyor dışarda işe aç insan dolu biz kimlerden hizmet görüyoruz yazıklar olsun

  Yanıtla
  1. Sevim kutal

   aynen yorumuna bende katılıyorum

   Yanıtla
 178. yaşar

  Kırılacak eşya olarak belirttiğim halde nasıl davranmışlarsa o kadar sardığım halde kırılmış hepsi. Doğru düzgün koymakla kırılmazdı onlar. Rica ediyorum düzgün davranın. İşiniz bu sonuçta. Benim kargom oraya kırık gidecekse ne anlamı kaldı??!!

  Yanıtla
 179. serpil cilsal

  ben çok memnunum… ptt kargo takiple kargomu an an nerede olduğunu görüyorum. ilçedeki ptt calışanlarıda çok çalışkan ve çok yardımseverler.herkese islerinde kolay gelsin..

  Yanıtla
 180. mujde tugsuz

  kargoları kapının önüne atıp gidiyorlar.yerde bahçeye atılmış bulup getirdi komsu.. bu nasıl rezilliktir. telefonda acıcam.. devam ederse kamera kayıtlarını nete koyucam.. sanatçıyız hayran sayfamızda da ptt kargo rezıllıgı adı altında paylaşacam. çeki düzen verin çalışanlarınıza

  Yanıtla
 181. yasin tekil

  kasten kimse ulaşamasın diye bin bir türlü işlem yapıyorlar ulaşsanızda sorunu çözecek kimse bulabileceğinizi sanmıyom.

  Yanıtla
 182. Orhan YANKI

  Ptt kargo takibi yaparken garip garip kelimeler oluyor yok cihete eklendi yok kısatmalar OA KP vs falan arkadaşım bu millet ne anlayacak bunlardan biraz daha açık yazsanızda anlasak bulmaca çözer gibi kargo takibi yapıyoruz bilmiyoruz ya tahmin ediyoruz!

  Yanıtla
 183. ibrahim yağmur

  nasıl bir hizmet! takip formu boş. insanla dalga geçer gibisiniz kınıyorum sonra da okullara gelip kendinizin reklamını yapıyorsunuz. Yapılanları tüm öğrencilere hizmet konusu işlenirken örnek olarak anlatayım mı ha ne dersiniz?

  Yanıtla
 184. İbrahim Güzel

  08.06 tarihinde gönderilen kargo henüz teslim edilmedi. Takip’te dağıtıma çıktığı kaydı var. Muhatap kimseye ulaşılamıyor. Telefonlara ulaşılamıyor. 1 haftadır evde esir kaldım. Kargo değil işkence. Hizmet değil, tam bir boş vermişlik. Paramız ile rezillik. Şikayet ve sorunların dikkate alindiğını hiç sanmıyorum. Ciddiyetsizlik. Yazıklar olsun…Böyle basitlik olmaz…Her şey ticaret değil…Kınıyorum…

  Yanıtla
  1. RTVN

   Aynen katılıyorum

   Yanıtla
 185. Orhan BALLI

  08.06.2017 tarihinde istanbul dan gönderilen kargo’yu halen beklemekteyim. Müşteri hiz. ulaşılamıyor.Tlf. cevap verilmiyor. Yazıklar olsun. Hizmet değil, işkence. Bugün tam 1 hafta oldu. Kargo takip’te kargonun 09.06 da ankara’ya geldiği ve dağitımda olduğu yazılı. Ama ne hikmetse, 1 haftada teslim edilemiyor.

  Yanıtla
 186. Bahri ÖNAL

  Nasıl bir hizmet anlayışı bu 2 gün kargo süresi diyorsunuz ancak yok yok yok

  Yanıtla
 187. fahri yakışır

  Takip sayfası çalışmıyor..

  Yanıtla
  1. önder görkem

   kargo takip çalışmıyorsa size tavsiyem 444 17 88 numarasından ptt müşteri hizmetlerini arayın oradan size kargonunuzun şu an nederede olduğunun ayıntısını verirler.

   Yanıtla
 188. Saliha

  ptt kargo sorgulanmıyor düzeltiniz lütfen nolur ya

  Yanıtla
  1. halit

   Ptt kargo takip iki gündür iptal Yardım lütfen

   Yanıtla
 189. Yaşar ELMACIOĞLU

  Bu yorumları maalesef ptt nin dikkate aldığını tahmin etmiyorum Nuh nebiden kalma bir takip programı ile kargomuzu bile göremiyoruz konya dan 25 5 2017 saat 10 gönderilen bir tane kitap bugün elime geçmedi acaip güzel bir hizmet politikası Tebrikler.

  Yanıtla
  1. İmdat Tanir

   Hizmet sıfır 0

   Yanıtla
 190. Beyhan

  Kargo mesajı geldi adınıza su barkot nolu kargo kabul edilmistir PTT gov tr den sorgulayabilirsiniz.denmis PTT ye giriyorum su numaradan öğrenin diyor numarayı aradım birine bağladı toplam 2.5 dakika konuştum 25 lira gitti. Allah çıkarsın bu nasıl bişey anlamadım.

  Yanıtla
 191. Barış

  Nasıl bir sistem bu kağıdı yapıştırıp gidiliyor kapıya arasanıza paketiniz geldi diye ya da yarın su saat içinde adresinize teslim edilecek diye her hangi bilgi yok evde yoksa hakkını kaybettin oluyor.

  Yanıtla
 192. Şerife

  Valla bir ay oldu siparis vereli bi defa gelmis hic aramadan geri gönderilmiş ne kargonun ciktigina dair bi msj geldi nede buraya geldigine simdi hala yok kac defa aradim adima kargo olmadini soyluyolar bide biz tek kisinin kargosunu mu takip edelim diye azarladilar

  Yanıtla
 193. abdulbasit boztepe

  8 gün oldu hala kargo gelmedi

  Yanıtla
 194. BAHAR TEKİNOL

  Benim kargom şu an nerdedir nasıl kısa bir şekilde internet üzerinden telefonla ile aramadan net bilgi alabilirim?

  Yanıtla
 195. Sezai ÜNAL

  Kargo görevlisi kapıya gelip kapıdaki telefon cep telefon numarasını aramak tembelliğinden kapıya haber kağıdı yapıştırıp gidiyor. Vatandaş uğraşsın umurunda değil.

  Yanıtla
  1. yaşar

   Aynen öyle avrupa değil burası dağıtıcı da ister 50 tane alıp aheste aheste dağıtmayı ama bi dağıtıcıya 100 ü aşkın kargo kurye teslim edilirse ayriyeten üzerine şöförlük de yaparsa sonucu da bu oluyor malesef

   Yanıtla
 196. ozlem yildiz

  Ongun oldu kargo gelmedi

  Yanıtla
 197. Leyla ÇOBAN Ardahan

  Türk hava yollarınca Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü adresime 27/03/2017 tarihinde 2780936126293 takip numarası ile gönderilen Miles-Smiles kartım adreste olmama rağmen Ardahan PTT kargo Şubesince 30/03/2017 tarihinde tarafıma teslim edilmeden adresten ayrılmış diye iade edilmiştir. Bu tür sorunlar ilimizde sık sık yaşanmakta ve hiç bir çözüm bulunmamaktadır.

  Yanıtla
 198. ismail

  İsmail şahin kredi kart maaşı alacam konu hakkında bilgisi olan var mı?

  Yanıtla
  1. recep

   kredi kartı değilde hesap kartınızdan alacaksınız sanırım atm veya şubeden maaşınız yatmışsa çekebilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde iseniz herhangi bir şubeye gidip kimliğinizle maaşınızın tümünü veya bir kısmını çekebilirsiniz veya ptt atmlerinden ptt kartınızda yapabilirsiniz.

   Yanıtla
 199. Salih ŞAHİN

  PTT yetkilileri ptt resmi sitesinden müşterilerine bilgilendirme için duyuru yapmıştır bu duyuru okumakta fayda var alt kısımda bu duyuru sizlerle paylaşıyorum.

  “Son zamanlarda mesafeli satış yoluyla internet, radyo, televizyon vb. bunun gibi iletişim araçları vasıtası ile alımı yapılan gönderileri içerisinden sipariş edilenden farklı ürün çıkması nedeniyle mağduriyet yaşandığı ve haksız kazanç sağlandığı yönünde çok sayıda şikayet alınmaktadır.

  Alıcı tarafından sipariş edilen ürünün özelliği Şirketimizce bilinemeyeceğinden sadece kabul esnasında beyan edilen ürün ile gönderi kapsamının aynı olup olmadığına bakılabilmektedir.

  Vatandaşlarımızın istenmeyen bu tür üzücü olaylara maruz kalmaması, maddi ve manevi zarara uğramaması için Şirketimiz aracılığı ile teslimi sağlanacak siparişlerinizde teslim esnasında gönderi içeriğinin kontrol edilmesine imkan sağlayan “kontrollü teslim” özel hizmeti ile gönderilerin yollanması vatandaşlarımızın menfaatine olacaktır.

  Şüphelendiğiniz siparişlerinizde mutlaka bu özel hizmetimizden yararlanmak ve gönderici nezdinde hak aramak için lütfen göndericiyi talimatlandırın.”

  Yanıtla
  1. Nazan

   Nekadar alakasız bir şekilde ilgisizler

   Yanıtla
   1. melisa

    ya 2 gündür kargom iletiliyor alıcıya

    Yanıtla
  2. Memet

   Benim kargoda şubede iki gündür kargo bekliyor ilgisizler

   Yanıtla