PTT Kargo Kaç Kiloya ve Desiye Kadar Kargo Kabül (Taşıma) Yapıyor?

PTT kargo şehir içi azami kaç kilo, şehir dışı ilçeler, köyler için kaç kilo teslim aldığını bireysel müşteriler, yurt dışı kargo ağırlık, anlaşmalı müşteriler, istisnai durumlar ve adli makamlar tarafından verilecek olan kargo kabulü kaç kilo ve desi’ye kadar olduğunu sayfada bulabilirsiniz.

PTT resmi sitesinde bireysel müşteriler için 9 madde’ye göre kargo gönderilerinde;

PTT Kargo Kaç Kiloya ve Desiye Kadar Kargo Kabül (Taşıma) Yapıyor?

Bu maddeye göre şehir içi için en fazla 50 kiloya kadar, hacimsel olarak 200 desiye kadar kargo teslimatı alırken, şehir dışı ilçe köy veya beldelere 30 kilo, hacimsel olarak 150 desiye kadar kargo kabulü yapmaktadır.

Bazı istisnai durumlar olan yerleri ise Büyükada, Burgazada, Heybeliada ve Kınalıada bu kilo ve ücretlere dâhil değildir. Buralar için en fazla alınacak kilo 20 kg. geçmemektedir.

Yurt dışına gönderilecek olan kargolar kilo ve desi her ülke için farklılık göstermektedir. Yurt dışı kilo ve desi ücretlendirmeleri için 444 17 88 PTT müşteri hizmetleri veya PTT şubelerinden gidecek ülke adı ile birlikte bilgi alınmalıdır.

Anlaşmalı Müşteri Kargo Taşıma Sözleşmesi Örneği

Bireysel Müşteri PTT Şubeden Alınan Gönderi Belgesi Örneği

Bireysel olan şehir içi 50 kilo, 200 desi şehir dışı 30 kilo ve 150 desi sadece bireysel, tekli gönderiler için geçerlidir. Anlaşmalı müşteriler için anlaşma kilosu ve desisine göre taşıma yapılmaktadır. Adli birim ve makamlarda kargo kabülleri için ağırlık ve desi şartı aranmaz. Adli makam (devlet kurumları) kargoları uçak ile gönderim yapılmamaktadır.

Şuna Göre Sırala:

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları