PTT Kargo Adana Posta İşleme Merkezi Adana PİM (Seyhan, Adana)

Adres: Fevzipaşa Mahallesi 48019. Sokak Numara: 18 Seyhan – Adana
Telefon: 0 322 421 40 42
Faks: 0 322 421 30 60

PTT Kargo Adana Posta İşleme Merkezi Adana PİM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Adana Posta İşleme Merkezi Adana PİM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

16 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Av. Hatice Bozkurt

  Çiçek sepetinden sipariş verdiğim bir ürünü kapıma gelmeden gelmiş gibi ve haber kağıdı bırakıldı deniliyor ama ne gelen oldu nede kapıya haber kağıdı bırakıldı. Bu olayla ilgili şikâyette bulundum ve yetkili kişilerle de görüşüp durumu bildirdim. Bir avukat olarak böyle davranılmasına ve olayla ilgili şu istimal durumdan hatta arayıp telefonu meşgule atmaktan şikâyet ettim.

  Yorum Yap
 2. Emel Dirik

  Kargomun Adana açık adresli olması halinde kargomun geliş kaydı yapılıp 1 dakika sonra Kocaeli’ye sevk edilip oradan Anadolu kim’e gönderilmiştir. Adana’da yapılan bu yanlışın beni mağdur etmiştir.

  Yorum Yap
 3. Rıza Toksun

  Böyle bir ciddiyetsiz kargo şirketi olamaz. 5 gün önce kargom Adana şubesine gelmiş. 5 gündür dağıtıma çıkmıyor. Ney bekliyorsunuz. Rüyada yaşlı dede gelerek sizi uyarmasını bekliyorsunuz.

  Yorum Yap
 4. Şilan Tunç

  2 gündür şubede olan kargom hala elime ulaşmadı. Telefonu bile açmaya tenezzül etmeyen bir kargo şirketidir.

  Yorum Yap
 5. Ahmet Şahin

  Karogumu bekliyorum gelmedi. Telefonlara cevap veren yok arıyoruz ulaşamıyoruz. Bir daha tövbe ettim.

  Yorum Yap
 6. Yusuf Başar

  Hayatımda bu kadar vasat Kargo görmedim ben! 15.09.2020 tarihinde Hepsiburada siparişimin Kayseri’den yola çıkıp 18.09.2020 tarihinde sabah Adana PİM şubesine gelmiş olup tarih olmuş 22.09.2020 hala HATAY a yola çıkmış değil ne yapmak lazım bir daha PTT kargo mu tövbe ettim.

  Yorum Yap
 7. Ali Özer

  Sizin gibi kargo şirketi olmaz olsun. Ne telefonu acıyorsunuz ne kargoyu gönderiyorsunuz. Paranızı bir gün geç alınca şikâyet ediyorsunuz işinizi düzgün yapın.

  Yorum Yap
 8. Tayfun Miraç

  Yok böyle bir sorumsuzluk telefona bakan yoktur. Kargom nerde belli değil bir daha PTT kullanmam!

  Yorum Yap
 9. Elir Yanmaz

  100 kere aradım asla ulaşamıyorum. Telefonları açık bırakmışlar. Ne zaman arasam meşgul bize kim yardımcı olacak. Kargom nerede ne zaman gelecek. Bir daha PTT ile asla çalışmayacağım.

  Yorum Yap
 10. Tarık Çelik

  İnsanların sinirlerini bozuyorsunuz. Adreste olmamıza rağmen adreste bulunamadı haber kağıdı bırakıldı diyorsunuz ortada kağıt falanda yok. Telefonları açmayacaksanız ne diye iletişim numarası diye yazıyorsunuz. Müşteri hizmetlerine de bağlanamıyorum bir daha asla PTT kargoyu kullanmayacağım.

  Yorum Yap
 11. Meryem Atıcı

  Elazığ’dan Adana’ya 1 haftada kargoyu getiremediniz! Ne telefona cevap veren var milyon tane numarayı aramama rağmen şikayet edilecek ne kadar yer varsa sizi şikayet edeceğim.

  Yorum Yap
 12. Yasemin Kaşık

  Evden çıktığımız yok, evde bulamadık diyorsunuz. Müşteriye verilen değer sıfırdır.

  Yorum Yap
 13. Mustafa Yıldırım

  İğrenç bir kargo şirketi, eve gelmeyip kimseyi bulamadık diyorlar. Telefona bakan yok. İletişim sıfır. Önünden geçmeyin.

  Yorum Yap
 14. Sema Aydın

  Muhatap yok ulaşamıyoruz! Ne kargom geldi ne bir ilgiliye ulaşabildim.

  Yorum Yap
 15. Döndü Çiğdem

  Daha PTT ye kargo filan vermem adamalar ne zaman getireceklerini sistemden göremiyor. Telefonlar ise sürekli meşgul çalıyor.

  Yorum Yap
 16. Halil Bulut

  Böyle laçka bir kargo firması olamaz. Paranızla rezil oluyorsunuz.

  Yorum Yap