PTT Kargo Şikâyet

PTT kargo şu anda ülkemizde her şehir, ilçe hatta köylerde dahi şubesi bulunan en çok kargo şubesi bulunan kargo şirketlerinden birisidir.

PTT kargo hizmetleri sırasında kargo gönderme, teslim alma ve diğer konularda PTT kargo şikâyetiniz olabilmektedir. Sizlere PTT kargo nasıl şikâyet edilir ve yetkililere şikâyetinizi nasıl internet üzerinden ulaştırırsınız onun bilgisini aktarma çalışacağız.

PTT kargo şikâyetinizi dile getirmek için PTT sitesinden İletişim sayfasına gitmelisiniz. En alt kısımda PTT iletişim sayfasını bulabileceksiniz. Sayfa gittikten sonra sıra şikâyetiniz için sırayla yapmanız gerekenler ise şunlar.

Açılan iletişim sayfasından “Şikâyetim Var” kutusunu seçiniz. Ad Soyadı, ev telefonu, sabit telefonunuz, iş telefonu, cep telefonunu ve faks numarası kısmını düzgün bir şekilde giriniz.

Haberleşme kısmına size ulaşılacak olan adresinizi, mail adresinizi giriniz.

Bu kısımları doğru girdikten sonra asıl önemli olan şikâyet kısmına geleceğiz burada bize hangi konuda şikâyetimizi dile getirmemiz sorulacak bu kısma biz PTT kargo işlemleri hakkında şikâyetimizi dile getireceğiniz için “Kargo, Kurye” kısmı işaretleyeceksiniz.

Mesaj kısmına ise asıl şikâyet yazacağımız kısımdır. Bu kısımda elimizde barkot numarası var ise yazmayı unutmadan şikâyetimizi detaylı anlaşılır bir şekilde yazarak gönder tuşuna basıp PTT kargo şikâyet etme işlemimizi bitirmiş olacağız. Alt kısımdan PTT sitesinde şikâyet sayfasına gidebilirsiniz.

PTT Kargo Şikayet Etme Sayfasına Git

Şuna Göre Sırala:

Yorum Yazın

Müşteri yorumları

529 Müşteri Yorumu

 1. Neşe

  Feriköy ptt şube güvenlik görevlisi müşterilere karşı kibar değil!

 2. Hilal

  21 Haziranda sipariş vermeme rağmen kargo hala gelmedi 29 Hazirandan beridir ptt de bekletiyolar!

 3. Fatma

  25 haziranda siparişim kargoya verildi 04.07 de kargon şubeye teslim edilmiş dağıtımına çıkmıştır diye bekliyorum saha gelmedi hiç bir şekilde bir bilgide geleni bana adresin net bir şekilde yazılı kargocularin hergün geldiği bir adres müşteriyi aramadan yazmışlar müşteri adresine ulaşılamadı ve şuan kimse araması herhangi bir sms gelmedi ve benim ürünüm nerde bilmiyorum lütfen sorunum çözülsün

 4. Yasin

  27 haziranda kargoya verildi ürünlerim ama hala elime ulaşmadı ne biçim bi sorumsuzluk

 5. Güler Çelik

  Neden kimse tel cev vermiyo tel açıldı halde

 6. mehmet

  kargo sorunlarını çözün bu ne ya

 7. güldane

  Biz İnternet üzerinden sipariş girdik ve ödemesini de yaptık kargo takipten 1 hafta ara geçmesiyle baktık kargonun teslim edilip açıldığını yazıyordu kargoyu arıyoruz açmıyorlar bu nasıl olabilir o hatayı yapanda o kargoyu onun muş gibi alanında Allaha havale ediyoruz

  1. Emre

   2 temmuzda kargoya verildi hala bekletiyorsunuz kargoyu gelip biz alalım isterseniz.

 8. aysun

  n11 aracılığıyla 24.6.2020 tarihinde Ankara daki firmadan satın aldığım ürün 30.6 2020 tarihinde adreste bulunamadı kaydıyla geri götürülmüş.

  Ahmet Cengiz 4 sitesine kargo getiren diğer kargo firmaları siteye geldiklerinde ya telefon ile bilgi verirler ya da güvenlik kulübesindeki görevliden kapıyı açmasını isterler. Aslında kapıyı açmasını istemelerine bile gerek yoktur.

  Çünkü kapının otomatiği elle ulaşılabilecek yerdedir.

  Bizim siteye dağıtım yapan PTT kargo görevlisi siteye girip kargoyu ilgilisine teslim etmek yerine adreste bulunamadı ibaresi ile kargoyu geri götürmektedir. Kargo sahibi de kargosunu almak için Kuşadası merkezde olan ptt ye gitmek zorunda kalmaktadır.

 9. hakkı

  konya mevlana pim 18,06,2020 de ankaradan kargo yollauyorlar 19,06,2020 de konya mevlana pim e gelior ayın 30,06,2020 oldu siz halen şubeden eve getiremediniz

 10. UMUT UMUT

  18.06.2020 tarihinde konya mevlana pim “e gelen kargom 11 gün geçmesine rağmen halen tarafıma teslim edilmedi ..telefon açarız 150 defa telesekreter çıkar sorumlu kişiye bağlar oda telefonu açıp konuşmadan yüzümüze kapatır. Mevlana pim (bari mübarek insan mevlananın adını kullanmayın.

 11. Tarık

  Bir gün sonra alacağım kargoyu şimdi hafta içi iş saatinde alacağımı beyan ediyorsunuz yalancisiniz sizin işiniz parayı alana kadar önemli bir evrak gelecekti sizi işe samimiyetsizliginiz yüzünden vergi dairesinden ceza yiyeceğim hakkımı helal etmiyorum

  1. Hamide

   Pazartesi günü anadolu yakasından kargoya verilen ürünüm cuma gününe anadolu yakasına geçemiyor cuma akşam mesai bitimine yarim saat kala şubeye veriliyor.

   Kargo neymiş evde yokmuşuz evde 6 kişi olmasına rağmen kargocu yok deyip şubeye veriyor kargoyu tabi yetmiyor arıyım müşteri hizmetlerini şikayet ediyorum cumartesi açık olacak gidip alabileceğin söyleniyor şubeden yasak var tabi söyliyim açık diyor.

   Bu gün gittik kapı duvar açık gözüküyor kapalı müşteri hizmetlerini aradım tekrar kapalı açık dediniz bizim bir bilgimiz yok bizde açık gözüküyor diyor kargocu kafasına göre şubeye bırakıyor pazar günü doğum günü olan bebek kıyafetini.

  2. osman

   katılıyorum sana kardeşim konya mevlana pim de 13 gündür kargomu getirmiyor.

 12. Hüseyin

  Bize Ulaşın Diye Telefon numarası sadece görüntüden ibaret sanırım.30 dk oldu açmışlar bir müzik kafa ağrıtmaktan başka hiçbir işe yaramıyor. Müzik dinlemeye aramıyoruz. Telefona bakmıyorsanız niye iletişim kısmında telefon numaraları var bu Ptt Kargonun. Demirtaş Şubesini aradım 3 kere sanırım çalışan ahizeyi açık bırakıyor bu kadarda olmaz. Siz insanlara hizmet vermek için çalışıyorsunuz.

  Hizmetten eser yok. İlla şubeye kadar her seferinde gitmek zorunluluğumuz varsa telefon numaralarınızı kaldırın. Cidden kargoyu da bırakın başka şirketler yapsın. Aynı adrese iki kargo var iki kargoda aynı şubeden gelecek fakat biri adrese teslim ediliyor diğeri şubede kalıyor. İki kargoyu da bir kerede göndermeye. Böyle insanları şubeye koymasınlar.

  1. davut

   aynen kardeşim katılıyorum sana bize ulaşın diyorlar ama ortada kimse yok kime nasıl ulaşacaz.

 13. Cengiz MİLLİ

  N11 den aldığım ürün adana ptt kargo da tam 5 gündür bekletiliyor. Aradığımda hemen gönderiyoruz demelerinin üzerinden de 3 gün geçti hala haber yok. ptt kargo işini yapamıyorsa vazgeçsin insanları mağdur etmeye hakkı yok!

 14. Züleyha

  Evde olduğum halde kargo geldiğinde kurye arayıp bilgi vermiyor zile basmıyor sonra da evde yok yazıp gidiyor. Müşteri hizmetleri de cevap vermiyor. Eve gelmesini bekledigim kargoyu gidip şubeden almak zorunda kalıyorum. Böyle rezalet bir şey görmedim.

 15. Beyza Nur

  16 gün oldu küçük bir ürünü hala getiremediniz. Kargo dağıtıma çıktı diye mesaj atıyorsunuz 6 gün geçti mesajın üzerinden hala gelen yok. İşinizi düzgün yapın yapmıyorsanız da bırakın diğer firmalar yapsın

 16. Ceren

  Kargo dağıtımı adı altında yaptığınız çalışma kapılara kağıt asıp gitmekten ibaret. Ev adresi veriyoruz şubeden alıyoruz. Tüm gün evdeydim diğer Kargo firmalarından kargomu ev adresimden teslim alırken PTT zile bile basmıyor. Komiksiniz ve işinizi asla hakkıyla yapmıyorsunuz!

 17. Arif

  Barkod numaram elimde günlerdir Kargo bekliyorum tamam yoğundur falan diyorum bugün bir baktım evde değil not bırakıldı acaba apartman giriş kapısı kapalıydı oraya mı bıraktı diye inip baktım kapı açık not fayda yok illa gidip biz alacağını o zaman çalışmayın milyonlarca insan iş arıyor PTT ilanına bakıyor aldığınız parayı hak edin lütfen jargonu eve teslim edilmezse cimer dahil her yere yazacağım

 18. Fedayi

  Bugün sokağa çıkma yasağı var tam gün evdeyiz ve kargo teslim edilememiştir şubeden alın kargonuzu diye mesaj gönderen PTT kargo işinizi görevinizi niye yapmıyor ve vatamdaşı mağdur ediyorsunuz.

 19. Hakan

  Böyle rezalet olmaz ya Kargo güya eve geliyor ama asla telefonla aranmıyorum sonra gidiyor kargom. Yapmayacaksanız bırakın bu işi

 20. Feride

  RR865822988SE barkod nolu kargom Gümrüklü olduğundan dolayı bana teslim edilmedi. gönderilen ülkeye geri iade edilmesini istedim ama yaklaşık 2 aydır hiçbir haber yok.benim kargom nerede? neden durumu ile ilgili bana bilgi verilmiyor?

 21. MİNE İLDAŞER

  KP02676294011 – KP02678205275 – trendyol 2751914695841 nolu 3 kargom 9 gündür şubede teslimata çıkmayı bekliyor. Bundan önceki kargom da 12 bekledi, ben gidip almak zorunda kaldım ve çuvaldan aradık daha da gelmeyecekti yani…Biraz fazla değil mi bu bekleme süresi? Telefonlarada sabahtan akşama bakan yok çalıp çalıp kapanıyor.

 22. Ali gürhan

  15 günde bir korgo gelmezmi halen bekliyorum. Ayın 15 şinde beri dağıtımda diyorlar gelmedi calışmıyorlar mu ne yapıyorlar.

 23. Gülşah Akyol

  3 gün oldu ulaştı diye mesaj geldi. hala alamadım.. Ankara içinde dağtılamadı.. daha güvenilir diye tercih ettim bi daha asla

 24. BUKET ESİN

  kp02679788524 barkod no’lu kargom 1 haftadır çanakkale de görülüyor ama hala evime teslim edilmedi. bu kadar gecikme niye?

 25. veli dölek

  2750935555264 nolu kargom Bahçeli evler pdm de 11.6.2020 tarihinden beri merkezde gözüküyor niye kargom gelmiyor

 26. Gülseren kayış

  Gebzeden giresuna 8 haziran 2020 10 haziranda giresundaydı 16 haziran oldu eve gitmedi alıcı gittiğinde yok dendi sonra ısrar üzerine nasıl olduysa kargo alıcıya verildi ama eve gelmedi

 27. sabri

  Diğer kargo şirketleri kışa zamanda getirdiği şeyleri siz 1 hafta olmuş ulaştıramıyorsunuz verdiğiniz numaralar boş kimse bakmıyor yapamıyorsanız bırakın bu işi ehli yapsın sizin gibiler ancak fatura işlemleri yapar

  1. Konyalı Çiçekçilik

   Konya içi kargom 19.06.2020 cuma günü.09..010da teslim edildi aynı gün 18de ptt kargoya geldiği halde 2 gün dur ellime geçmedi bu nasıl is ya Konya içinde bile 2 günde değil 2 günde teslim edilmiyorsa bunlar iş yapmıyor demektir.

   Şimdide yasak nedeniyle her yer kapalı birde hafta sonuna girdik. Pazartesiye kadar beklemek zorundamıyız biz.içinse bitkisel organik çiçeklerim var.

 28. Elif Avcı

  Ben böyle bişey görmedim ya saat 15.14 dağıtıma çıkarılmıştır diye mesaj geliyo saat 15.15 de kargonuz teslim edilemediğinden menemen ulukent şubesinden alabilirsiniz diye mesaj geliyo bu ne saçmalıktır yaa hiç memnun değilim ptt kargodan bence düzen gelmelii

 29. ÖZGE ŞİRİN

  hep sorun yaşıyorum heppppp. insanların ekmek parasıyla oynuyor bu ptt bir sürü siparişim müşterilerime ulaşmadı. şikayetçiyim

 30. Dilek TÜMBAŞ

  03.06.. tarihinde Selimpaşa PTT verdiğim paketim halen address teslim edilmemiş gözükmekte! Alıcı address Güzelce! Selimpaşadan araç ile 15 dk uzaklıkta. Kargo neden şehirin başka bir ucuna teslim ediliyor, anlam veremiyorum. 8 gün 15 dk mesafeli bir bölgeye kargo nasıl ulaşamaz? Kargonun Esenyurt’ta ne işi var? Madem Esenyurt’da, halen neden teslim edilmiyor? Alıcıya rezil oldum ! PTT güvenilir diye kullandım’. Şu hale bak. Kargo takip no KP02667555039!!!! Ayıp! Herkes işini yapmalı!

  1. Evrim

   Ptt kargonun sözleşmeli müşterisiyim beni müşterilerime karşı çok zor durumda bırakıyor. Ne biçim çalışma sistemi var anlamıyorum bir kargo 2 hafta teslim alınan noktada bekletiliyor. Ptt kargo lütfen işinizi doğru dürüst yapar mısınız? İzmir içi kargo 10 günde teslim edilmez mi yahu!

 31. İsmet

  Üç gündür bekliyorum sınavdan sonra yollarsanız artık kargoyu. Bıktım.

 32. Vesile uzamış

  Kargom 1 hafta şubede bekledi telefonla arandım Kargo bekleyip beklemediğim beklediğim şeyin ne olduğu soruldu üstündeki kağıt kaybolmuş kime ait olduğunu bilmiyorduk size zor ulaştık gelip alın dediler hay hay gitim gebe halimle 4 kilo ağırlığında ki şeyi aldım ve Kargo ücreti ödedim.

 33. Zehra ÖZDEN

  Kitap siparişi verdik ptt kargoyla gelicekti ama cumartesi günden beri kartal ptt de gözüküyo beş günden beri kartaldan gelemedi bu test kitabı sınavdan sonramı getircekler acaba biri ilgilensin artık sınava iki buçuk hafta kaldı sınavdan önce bitmesi lazım bu kitabın

 34. ŞÜKRAN

  bu kartal ptt şubesi ne iş yapıyor anlamıyorum kargom 3 gündür orada dağıtıma çıkartmıyorlar.
  Telefonlara bakmıyorlar ne saçma bir işletme sistemi.

 35. Simge

  Evde olduğum halde adreste bulunmadı denip haber kağıdı bırakıldı deniliyor ve ortada haber kağıdı falan yok her seferinde kargoya gidip mi alacağız kargomuzu yazıklar olsun hakkımı helal etmiyorum yeni doğmuş çocuğum var evde onu bırakıp gitmek zorunda kalıyorum.

 36. Arif

  2 gündür kargom geldi ve dağıtıma çıkmıyor getirmek için neyi bekliyorsunuz arıyorum yetkili hiç kimse açmıyor

  1. Leyla

   15 gündür kargomu bekliyorum arıyorum telefonlar meşgul konuşuyorum doğru dürüst çalışana ulaşamıyorum nasıl is bu ya nefret ettim!

 37. Esma

  İki gündür arıyorum ya meşgul ya açmıyorsunuz. Nasıl bir sisteminiz var anlamadım 3 farklı numara aradım 3üde aynı.

 38. Suna

  Eksik adres diye bana gelmeden beni arayıp sormadan kargomu nasıl iade edersiniz? Arıyoruz şubelerinizi hiçbir şekilde ulaşılmıyor. Bu güne kadar o kadar kargo geldi aynı adresi kullanarak bütün kargolar adresi buldu yani siz nasıl eksik diye iade edebiliyorsunuz.

 39. Hakkı

  Kargom dün itibari ile sivas ta olmasına rağmen merkez M. Akif ersoy mah. de ikamet etmeme rağmen kargom ulaşmadı nasıl bir dağıtımınız var anlamadım ayıp ayıp acaba uzak ilçede olsam ne olur boş yere bekletiliyorum.

 40. Veysi

  Bursa’dan Gaziantep’e küçük bir paket için 39 TL ücret ödedim, iki günde gider dediler, 6 gün olmuş halen ürün Gaziantep’te dağıtıma çıkmamış.

 41. Saadet tahta

  Kaç gündür adres bulunamadı diyip kargomuzu getirmiyorsunuz bu güne kadar bulunan adres nasıl bulunamadı oluyor adresimiz merkezi ama sanırım hiç dağıtıma bile çıkmadan böyle bir oyun oynuyorsunuz aklıma başka bir şey gelmiyor yazıklar olsun

 42. hatice

  kaç gündür bekliyorum kargomu hala gelmedi dağıtım yerinde bekliyor.neyi bekliyorsunuz acaba arıyorum sürekli meşgul çalıyor yada yetkili birine bağlamıyorsunuz. Ne zaman getirmeyi düşünüyorsunuz acaba?

 43. Melis

  Ne kadar işini düzgün yapmayan kargo şirketisiniz yahu. Kargonuz dağıtıma çıkacak diyorsunuz tüm gün evdeyim kargo bekliyorum tek bir zil çalmadan bana mesaj geliyor adreste bulunamadığınız için yerine bırakıldı diye. Sizin işiniz varda bizim de işimiz gücümüz var kardeşim. Siz doğru yapın işinizi biz de doğru yapalım değil mi? İnsanları zor durumda bırakıyorsunuz kendinize gelin.

 44. Nimet

  Ne kadar ciddiyetten uzak firmasınız. Neyi bekliyorsunuz. Bu günün şartlarında bu kadar zormu.

 45. Rauf ELİAÇIK

  O1.06.2020 tarihli Manisadan verdigim koliler şu ana kadar teslim edilmedi, telefona cevap veren yok. Ne kadar sorumsuzluk

 46. burcu

  PTT İşini yapmıyor telefonlarada bamıyorlar. kargom şubeye gelmiş ama eve göndermiyorlar 3 gündür

  1. sanem

   Benimkinide getirmediler

 47. MUHARREM

  3 gün olmuş merkeze kargom hala elime ulaşmadı nasıl bir hizmet anlayışı anlamadım. Bir türlüde irtibat kuramıyorum.

 48. Merve

  Bir haftadır postanede sürünüyor Kargom 30 mayısta bi geldi hala orda bu kadar büyük mü bu ilçe ya anlamadım gitti çalışan tek Kargo firması da siz değilsiniz farklı firmalar zamanında getirdi nedir yani yoğunluk vardır ama bu kadar da beklemez telefon ediyorum üç gündür açılmıyor

 49. Şule

  Kargom bulunduğum ilçeye geliyor ama eve niye getiirlmiyor kaç gün oldu getirmek için neyi bekliyorsunuz bu kadar da olmaz biraz düzgün yapın işinizi

 50. Mücahit Akpınar

  Alışveriş yaptığım firma bana PTT kargonun gelip beni evde bulamadıklarını söylemiş. Oysa ben tüm gün evdeydim. Dışarı bile çıkmadım. Ne kapı çaldı, ne telefonla aradılar. PTT bu işi bıraksın.

 51. Elif

  Ptt kargo aracılığıyla gönderilen ürünlerimi evde olduğum halde kimse gelmeden geldik evde yoktunu msjı ile postaneye bırakılıyor. Kii bir haftadır evdeyim çünkü küçük çocuğum var be salgın nedeni ile dışarı çıkamıyorum. Böyle olmaz gidipte alamıyorum postaneye çocuğumu bırakılacak kimse yok. Doğru düzgün işinizi yapamıyorsanız bırakın başkaları yapsın.

 52. Adem

  Tam 1 hafta oldu hala kargom gelmedi nasıl bir çalışma bu ayıp denen bir şey var ve kargo çok acilli vereceğim kişi gitti memleketine bir daha mı yollayacağım kargoyu ayıptır ya

 53. Selçuk

  01/06/2020 – 09:20:02 kargom eyüp posta dağıtım mer.müd./eyüp posta dağıtım mer.müd. hala beklemede ne zaman gelecek kp02656576618 – ptt işyerinde

 54. Kader

  Kargo dağıtıma çıkacak diye mesaj atılıyor bütün gün evde bekliyorum bakkala bile gitmiyorum sonra evde yoktu diye teslim edilmedi yazılıyor olmaz bu kadarı da dağıtmayacaksanız yapmayın bu işide

 55. Fatma

  3 gündür evimde kargo bekliyorum. Ama ne hikmetse ‘adresinizde bulunamamanız nedeniyle kargonuz şu şubeye bırakılmıştır.’ diye mesaj gönderiyorlar. Şubeyi arıyorum, telefona bakmıyorlar. Şubeye gideceksem, ki evimden çok uzakta, neden adres yazıyoruz anlamış değilim. Bunu ikinci defa yapıyorlar. Biraz ciddiye alınabilir mi lütfen.

 56. Fuat ÇOŞAN

  Kargo eve gelmeden evde bulunamadiniz deyip geri gidiyor şubeye evdeyim kapı zil çalmadı getirmek zor geldi galiba

 57. Kadir

  ürünün teslim tarihi 6 gün geçti toplam 8 gündür gelmedi 4 gündür taşımada yazıyor

 58. Sinan

  Tüm gün evde olmama rağmen evde yok haber bırakıldı diye not düşülmüş. Bu kadar olmaz.

 59. kanber karaton

  Bu gün enaz 10 defa aradım bilgi almak için tel.açılmıyor.

 60. Esra

  Kargom 1 haftadır şubeden çıkış yapmamış arıyorum cevap yok bu kadarıda olmaz pes

 61. Bekir

  Zonguldak ptt şubeye 23/5/2020 tarihinde girişi olan ürünüm hala teslim edilmedi 2/6/2020 şu anki tarihim

 62. Recep Uslu

  Kargom 22 05 2020 günü saat 9.32de Malkara PTT şubesine gelmiş olmasına rağmen bugün 02/06 /2020 saat 10. 35 hala teslim etmediler.

  1. Selim

   Bütün gün evde olduğum halde kargonun geldiği evde olmadığımıza dair mesaj atıldı kimi kandırıyorsunuz, iş yapmamak için iyi bir bahane.

 63. Ebrar

  Muş ptt kargo sırketı 2 gundur aramalarıma cvp vermiyor hıcbır sekılde ulaşamıyorum bekletip meskule atıyorlar direk musterı memnuniyeti sıfır

 64. Şermin

  Adrese gelmiş evde bulamamışsınız ama ben ptt kargo arabasını gördüm ve bizim binaya girilmedi bile başka kargo da var ikisini beraber getirin lütfen bu işi yapamıyorsanız iyi yapanlara bırakın.

 65. PINAR

  Nasıl bir kargo taşıma şirketisiniz anlamış değilim açıkçası, ne kargom hakkında sistem üzerinde bilgi alabiliyorum telefonlarınıza ulaşmak ne mümkün zaten. 2 hf geçmiş ürünüm halen elimize geçecek… Zaten herkes hakkıyla işini yapsaydı dünyanın hali ne olurdu.

 66. İhsan bozkurt

  Müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum telefonları ulaşılamıyor bile. Ve Şanlıurfa Viranşehir de oturuyorum burada ki PTT de telefonlarını açmıyor

 67. HİLAL

  Bayramdan önce çıkan bayramlık kıyafetler hayla daha tavanlı şubesinden teslim edilmedi istanbuldan geliyor bır günde ama bir haftadır adrese gelmedi nasıl bir çalışma şekli anlamadım

 68. İsmet

  4 gündür kargom şubede hâlâ dağıtıma çıkmadı. Bir de telefonlara cevap vermiyorsunuz. Çok rahatsınız biraz ilgili olun.

 69. Veysel

  2. Kez adresi bulamadilar helal olsun uzayda yaşıyoruz aynı gün aynı adrese 2 kargo gelmesine ragmen adreste bulunamamışız

 70. SERKAN GÖK

  Çalıştığım bankanın hesap kartı ptt kargo tarafından gönderilmek üzere yola çıktı. her gün kargom nerede diye takip ettim 12 mayıs itibariyle kargo şanlıurfaya geldi. aşama aşama takip ettim ve teslim adresi iş yeri adresimdi.

  12 mayıstan 22 mayısa kadar herhangi bir hareketlilik olmadı. bugün 15:40 itibari ile kurye dağıtıma çıktı yazdı. tam 3 dakika sonra kargo teslim edilemedi adreste yoktu diye mesaj geldi. hala iş yerimde oturuyorum bu işlem bu yıl içerisinde 2 kez oldu. adamlar dağıtıma çıkmadan sistem üzerinden evde yoktu diyip oturuyorlar ve adrese teslim kargo ücreti kesiyorlar.

  1 aydır bu kartı bekliyorum her zamanki gibi yine teslim alamadım allah bildiği gibi yapsın sizi.

 71. Hakan ŞİMŞEK

  konyanın bütün ptt şubeleri telefona bakmıyor bu ne rahatlık arkadaş sizin olduğunuz bir kargo sisteminde alışveriş yapmayacağım bir daha.

 72. büşra

  Kargom 10 gündür taşımada asla getirilmiyor daha ne kadar beklememiz gerekiyor

 73. Sevda

  Kargom 5 gün önce dağıtıma çıktığı söylendi ama gelmedi yinede bekledim dün bildirim geldi dağıtıma cıktı diye ama yine gelmedi güya adresime gelmişler yokmuşuz bu ne be!

 74. Serpil YILDIRIM

  Ptt kargom gelmeden teslim aldığıma dair mesaj geldi ne yapmalıyım. Telefonla ulaşmak mümkün değil yaklaşık 50 kere aradım hep operatör meşgul sonra tekrar arayın denip kapanıyor telefon

 75. Mustafa

  Ben sizin kadar uyuşuk bir kargo şirketi görmedim kaç gün oldu hala benim kargom gelicek Kartal’da çürüdü gitti artık

 76. Murat

  Gebze PTT kargo evlere geldik diyorlar bu Pandemi de evde olduğumuz halde haber vermiyorlar gelmiyorlar insanları mağdur ediyorlar

 77. Ayşe

  15 gun önce kitapcimdan iki ayri siparis verdim kargoda diyor hâlâ ne zaman getirmeyi düşünüyorsunuz bir hafta önce yine ptt kargoya verilen ürünüm oda henüz gelmedi

 78. Gönül

  5 gün boyunca bir kargo dağıtım merkezinde bekler mi

 79. Tuğçe

  Kargom gelmiş geri gitmiş virüs nedeniyle şubeye gidemiyorum ve tekrar getirmeleri için hiç bir numaradan ulaşamıyorum.

 80. Mehmet

  Kargom 8 gündür yolda. İlgisiz alakasiz bir kurum olamaz. Tlf. Cevap veren yok.

 81. nur

  kargom 12 gündür şubede ve çıkmıyor bu nasıl bi sistem müşteri hizmetlerijni arıyorum açıp kapatıyırlar

 82. şevket

  kargom nerede sorgulama yaptığımda İmha yazıyor ne anlama geliyor

 83. Fatih

  01.05.2020 sipariş verdim 07.05.2020 izmir bayraklıya geldi ve orda kaldı dağıtıma daha verilmedi 1 haftadır aynı yerde bekliyor daha ne kadar bekliyeceğim acaba telefonlara bile cevap verilmiyor

 84. Canan

  Gönderi takibinden baktım kargom sabah 8’de dağıtıcıya verilmiş. Bütün gün kargo bekledim gelmedi. Kontrol ettiğimde alıcı evde yoktu, haber kağıdı bırakıldı diye palavra sıkmışlar. Telefonla da ulaşamıyorum.

 85. Gözde

  Kargom 3 gündür şubede ne zaman dağıtıma çıkmayı planlıyorsunuz?

  1. Dilara

   hala gelmedi mi

  2. Özlem

   Kargom bir hafta önce dağıtıma çıktı hala gelmedi telefonlarada ulaşılmıyor

   1. Elif Nur

    Sizin yine iyi benn 8 mayısta sipariş verdim bugün 22 mayıs ve hâlâ ulaşmadı elime şikayet ettim dün bugün dönüş yapılmadı bana birdaha asla ptt kargoya siparişimi vermem

   2. Cansu

    PTT kargomu şubede bekletip sonra adres yanlış diosun. Yazıklar olsun. Numarada mı yok. Arasanıza. Hem adresimde doğru. Şimdide torbalamışsınız geri gönderiyorsunuz. Yazık. Bi daha sizinle iş yapmayacağım. Şikayet edeceğim.

 86. evren

  kargomu kocaeliye geliceğine erzuruma gitti şimdi başiskelede hala gelmiyor

 87. hazar

  bu adamlar işlerini yapmıyor bu zor günlerde ihtiyacımız olan eşyalara ulaşamıyoruz virüs var dışarı çıkma yasağı var artık dalgamı geçiyorsunuz napıyorsunuz getirmiyorsunuz kargoları şakamı bu ne ya

 88. Uğur

  Ptt Kıraç kargo ist firmasından şikayetçiyim 3 mayıstan beri ürünü alamadım!

 89. Murat

  6 gündür kargom yok aradığımda ulaşılamıyor ya işinizi adam gibi yapın yada yapamıyorsanız kapatın gidin.

  1. Hülya

   Aynen, kimseye ulaşamıyoruz!

 90. Hamza

  yazıklar olsun ara ara cevap yok yetkili yok tel aradım çalıp çalıp cevap veren yok bu kadar vurdum duymaz bir kargo şirketi olmaz yazıklar olmaz

  1. Murat

   bunları topluca şikayet edelim arkadaşlar

  2. Sümeyye

   Kargom 20 gündür şubede ne zaman getirmeyi düşünüyorsunuz nasıl iş yapıyorsunuz

 91. ercan

  5 mayısta denizliden kargolanan paketim 8mayısta bursaya ulaştı ve bugün 11mayıs hala gelen giden yok ayrıca haber eden de yok aranmıyor bile bu nasıl işletme? bu nasıl müşteri hizmeti? lütfen kendinize gelin lütfen

 92. Akif

  Hizmet vermiyorsunuz.

 93. Hatice DEMİRHAN

  Evde olmama rağmen adreste bulamadık maili aldım az önce. Evden çıkmadığımız şu günlerde nasıl böyle söylüyor olduğunuzu anlamak imkansız. İşsiz bu kadar insan varken beceremediğiniz bu alandan çekilmeniz dileğiyle.

 94. Burak

  Gebze kargo çalışanları bişe demiyorum alllah görüyo telefon arıyom açan yok kargom gelmiyo sistem düzelmeli

 95. Şakir

  Telefonlara bakılmıyor. 2 saattir arıyorum. Rize ptt kargo şubesini ama açan yok. 1 2 kere mesgul caldi bilerek telefonu açık tutuklarindan eminim. Duymama ihtimalleri olamaz.

 96. İnci

  Kargom izmir dağıtım merkezine geldiği halde neden hala orada ? Evdeyiz bekliyoruz icinde acil ihtiyaçlarımız var çıkaramadınız dağıtıma bune rezilliktir ya. Aramadığım izmir ptt şube kalmadı 1 tanesi açmıyor. Bugünde gelmesse kargom artık harbiden dicem şu isinizi düzgün yapına insanları madur etmeyin‼

 97. Cengizhan

  1 maysısta şiparis verdigim kitap onada gözüküyor ama 7mayıs oldu daha gelmedi

 98. Şebnem

  2 mayıs tan beri largom kartalda bekliyor lütfen artık kargomu getirin?

 99. Orhan

  Ptt Oturdugum yerin arka sokaginda 3 gundur teslim edemiyor ptt ile birdaha calismam

 100. Elif

  Ptt kargo çok şikayetçiyim…? 1 mayıstan beri kargom gelmedi.. kartal ptt de gözüküyor ama maltepe ye gelemedi.. yapamıyorsanız yapmayın bu işi?

 101. şenol

  güvenliğinden veznesine kimse telefon açmıyor. kargo gelip gidiyor sürekli. ne rezil bir kuruluş

 102. Özge

  Hiçbir şekilde arama olmadan güya kargom adresime geldi geri gitmiş bari böyle kul hakkına giriyorsunuz madem insanların telefonunu açın yönlendirin

 103. merve

  hatay samandag’da bulunan bir hafta önce gelen kargom 3 defa dağıtıma çıkmasına rağmen tarafıma ulaştırılmadılar. üstelik teslim edilmeme sebebi de alıcının evde olmaması diye belirtilmiş .hafta sonu sokağa çıkma yasağında da aynı bahane gösterilmiş. evim dışında nerede olabilirim ki üstelik de benle hiçbir şekilde iletişime geçilmemiştir.

 104. Ayşe

  Ptt Gebze kargo! Günlerdir kargomu neden bekletiyorsun? Turşusunu mu kuracaksın? Çocuğumun kitapları var içinde. Sizden şikâyetçiyim

  1. Bekir

   Benim de 2 gündür kitaplarım şubede getiren olmadı gebze PTT

   1. Melek

    2 gün çok iyi benim kitaplarımı 2 haftada getirdiler.

 105. Demet

  Evde olduğum halde 10 dakika önce kargo gelmiş ve adreste bulunamadı diye geri gitmiş bu ne rezillik ya ben sokağa çıkamıyorum zaten nasıl alınacak bu kargo artık

 106. hera

  bu gün baktık açık görünüyo aslında kapalı şimdi şikayet edicem

 107. zeynep

  dün gittik işte kargoda ki yeni gelen kadın müdüre yağcılık olsun diye bizi mağdur etti bir aydı orda bekleyen ninenin romatizma çorapları istemiyoruz vazgeçtik, sizi Allaha havale ediyoruz ptt ankara kızılay kargo şubesiden şikayetçiyiz

 108. Hasan

  Tekirdağ Çerkezköy PTT şubesinde dağıtım yapan arkadaşlar biraz üslub dersi alması gerek kendini çok beğenmiş tavırları var

  1. Elif / OSMANGAZI BURSA

   10 gün önce maske için sipariş verdim henüz gelmedi her yeri aradım açılmadı osmangazi belediyesini aradım ptt yi arayın dediler ama telefonlarım açılmadı.Devletimizin verdiği maske nedense elimize ulaştırılmıyor.başka bir sey sipariş verilse ulaşıyor ama maske ulaştırılmadı başka yerlerden ücretlide alamıyoruz ne yapacağımızı şaşırdık artık.

   1. Melek

    Başka şeyleri de aynen öyle yapıyorlar ben kitap sipariş verdim ve PTT kargo ile geliyordu ama 2 haftada anca elime geçti.

 109. Eşe

  Ptt yi hiç bir şekilde önermiyorum bu kadar sorumsuzluk olmaz eve kadar gelipte haber kağıdı birakcaklarina zile basmak bu kadar zor olamaz dimi yazık yeminle çok yazık ariyosun telefonlarda bakan yok bu ne ciddiyetsizlik

 110. Gamze

  Nasıl bu zor günlerde herkes evindeyken kimse evden ayrılmıyorken siz sözde geldiyseniz kapıya bile vurmadan evde değil diyebiliyorsunuz. İnsanların hakkına girmek bu kadar mı kolay ??

  1. Eyce

   Aynısı bana yapılıyor ve bıktım evde yok deniyor. Oysa evdeyim

   1. Hüseyin

    Ptt kargo evdeyim. Neden evde yok diyorsunuz. Bilgisayarım gelecekti. Ödev yapacaktım. Sizin yüzünüzden dönem uzayacak.

 111. ayşe

  PTT yi önermiyorum zile basan yok iki oldu bu yaptıkları evde yok deyip gidiyorlar ertesi güne de alamıyorsun hemen yazık aynı şey yapanında başına gelsin yapamıyorsanız yapmayın

  1. hera

   ayn

 112. Bulut

  Yav kardeşim sokacağım böyle kargo getirmenize adres güncelledik bekledik akşama kadar takip ettik gelmedi ve kargo takipe bakıyoruz adresde tanınmıyor diye yazıyorlar kargo geri gidiyor 0

 113. ZAHİDE BALCI

  başakşehir ptt dağıtım merkezinde sipariş verdikleri 1.sınıf kitabı vardır 1 haftadır getirmiyorlar öğretmenleri bu kitabı aldırmış sınıftaki diğer arkadaşları kitabı yarılamış acil ptt dağıtım merkezindeki görevlilerin 1. sınıf eğitim kitabını evlerine getirmelerini talep etmektedirler.

 114. Özgür

  5 gündür kargosa görünüyor teslim edilmiyor arıyorum şehir içinde hiçbir numaraya ulaşılmıyor. Rezaletin böylesini görmedim beceremiyosanız yapmayın bu işi de millet mağdur olmasın

 115. yaşar

  1 haftadır dağıtım merkezinde bekliyor niye hala gelmiyor

 116. FETHİ ÖZPOLAT

  Müşteri hizmetleri ve destek için 444 numaradan kimseye ulaşamıyorum lütfen ama lütfen artık bi şekilde bana ulasirmisiniz

 117. Sinem

  Evde olduğum halde kargom gelmiyor bu kaçıncı ya!

 118. Hakan

  AFYON karaman mahallesine gidecek kargo KARAMAN şehrine gidiyor maskemiz kalmamıstı ne olacak şimdi

 119. Pelin

  KP02564355*** Barkod numaralı gönderim neden hala teslim edilmiyor? Eceli gün dağıtıma çıkıyor, evde olduğum halde evde yok diye şubeye geri gidiyor. Dün yine dağıtıma çıkıyor bir kaç saat sonra mesaj geliyor. Kargo teslim edilemediğinden Buca PTT Kargo merkezden teslim alabilirsiniz deniyor. Dalga mı geçiyorsunuz?

  1. özay

   katılıyorum kimse uğraşmıyor isini yapmıyor iki tur atıp şubeye geri geliyorlar sonrası siz gitmek zorunda kalıyorsunuz bu isi yapamıyorlar.

 120. Buse Düzenli

  Sizin gibi ptt olmaz olsun işinizi yapamıyorsanız bırakın ben daha iyi yaparım sizden yazıklar olsun bir daha böyle bir kepazelik görürsem bu sefer daha büyük bir şikayette bulunurum.

 121. halis

  Evde olmama rağmen evde bulunamadı diye yanlış beyanda bulunup kargomu şubeye götürüyorlar bu ne terbiyesizlik ortalık virüsten kırılıyor kronik hastayım nasıl gidip alacağım

 122. nimet

  Mersin’de 27 03 2020de gelmiş görünen kargom halen elime ulaşmadı. telefonlara cevap vermiyor.Kargom geri giderse.

 123. melis

  Nasıl yani

 124. HALE

  PTT Acıbadem şube ya ürünleri teslim etmeyip şubede tutuyor ya da tamamen farklı kişiye teslimat yapıyor! Gratis kargom benimle ilgisi olmayan birine teslim edilmiş ve durumla ilgili ne PTT den ne de Gratis den yardım alabiliyorum. Resmen başkasına ürün almış oldum ve parayı sokağa attım!

  1. senem

   benim de aynı durum geldi başıma ve param gitti çözüm bulabildiniz mi?

 125. Gökhan

  İşyeri adresimi veriyorum işteyim o anda mesaj geliyor adreste bulunamadınız diye. Nasıl bir saçmalıktır. Almaya gidiyorum kargomu kapalı bir hafta sonra mesaj geliyor üç gün içinde alın diye gidiyorum yine kapalı kapalı olan bir yerden kargomu nasıl alabilirim. Müşteri hizmetlerini arıyorum açmıyor herhangi bir şubeyi arıyorum açmıyor bu PTT kargo ne iş yapıyor çok merak ediyorum!

  1. Pelin

   evet benimde bugün 7. gün çok kötü bir şirket

 126. Şeref acar

  4 gündür kargom gelemedi bu mağduriyetimi söyleyecek bir numara arıyorum ama yok. Şu dağıtıcı arkadaşların numarasını yazın da onlara ulaşıp derdimizi anlatalım onlara da yazık 4 gündür adresimi bulamıyorlarmış.

 127. Meryem

  Benim bu ptt kargo dan kaçıncı mağduriyetim bugün kızımın doğum günü çarşamba günü verdiğim sipariş bi türlü bize ulaşmıyor ve onlar yüzünden doğum gününü iptal etmek zorunda kaldık gerçekten işini yapan bi kargo degil

 128. Hatice AGIRCAN BALÇIK

  Ben ptt şubeden şikayetçiyim çekmekoy ptt şubesi işini yapmıyor 4 gündür kargom şubede getirmiyor böyle bir iş olmaz ben her seferinde ptt genelinde sorun yaşıyorum kimse vermesin. Ptt kargoya bir şey çünkü kendi. Kafalarına göre tarih belirleyip o tarihlerde getiriyor yeter ya

 129. GÖKCE

  Acıbadem posta dagıtım 8 gündür kargomuzu teslim etmediği gibi yüzlerce kez aramamıza ragmen hat mesgul diyor. Çalışmıyorsanız bilgilendirme için sms gönderdin durduruldu diye. asla bir daha kullanmayacagım

 130. ömer

  Kapıyı kırdılar resmen, imza vs. Vermeden kargoyu elimize verdi kibarlıktan eser yok…

  1. Merve

   Kapıya gelip korna çalıyor korna sesi duymasam kargo gidiyor resmen gözüm kapıda bekliyorum takip kodu bile gelmiyor Diyarbakır Bağıvar dağıtım yapan kişi ye gelsin

 131. Mehmet Sarikaya

  80 yasındayım. Kargoyu şuradan gelip alin biz getiremediğimizden diye mesaj atıyorsunuz. Kargo faaliyetiniz durduruldu mu? Yasım gereği sizin getirmenizi bekliyorum.

 132. Özgür

  Allah kimseye bu PTT kargoyla iş yapmayı nasip etmesin

 133. Sultan Deli

  Kargom 3 defadır adresimde olmadığım bahanesiyle gelip teslim almam gerektiği mesajı atılıyor oysa ben verdiğim adresteyim. Arıyorum ulaşamıyorum. Artık direk o şekilde mesaj attıklarını düşünüyorum

 134. Özge İÇEL

  izmir bostanlı şubesi evde olduğumuz halde yoktur yazısı asarak boya ağır olduğu için sanırım bize ulaştırmadı nedeni nedir? tüm ülke zaten evde yoktur yazısı da çok komik kargo ücreti kesiliyor .neden görevlerini yapmıyorlar neden?

 135. Ahmet

  Evdeyim şuan bekliyorum hop mesaj geliyor adresinizde bulamadık gelin şu PTT adresinden kargonuzu alın madem kargoculuğu yapamıyorsunuz ne diye ortalıkta geziyorsunuz bırakın da hakkını verebilenler yapsın

  1. Mehmet

   Tüm gün evdeydim. Evde yoktunuz diye not düşüyorlar.

 136. Fikri

  Ya ne kadar saçma bir şirketiniz var sabahtan beri evdeyim kargom bugün dağıtımda gözüküyordu ve saat 15.40 da dağıtım adreste yok diye yazılıyor ne gelen var ne giden.! ?

 137. zeynep akkan

  Kıraç ptt kargo telefonlara cevap vermiyor ve 14 Martta kendilerine ulaşan kargom bir türlü bana gelemiyor

 138. ADNAN YURT

  öğrenci için değerli evrak gönderdim kocaman üniversitenin adı var adres teyit edilemedi deyip evrak iade edilmiş zaman kaybı yaşıyoruz ptt kargoya güven kalmadı

 139. Afag Öztürk

  KP025220443756 nolu barkotlu kargom kayıp mı?

 140. Şadi

  Benim mahkeme tebligatim vardı, açık adresim olmasına rağmen neden bana ulaşmadı. Ceza alırsam sorumlusu kim

 141. SEDA

  sultangazi posta dağıtım merkezinde 3 gündür kargom beklemekte ve telefon ile muhatap olacak 1 kişi bulamıyorum, böyle saçmalık olmaz hafta sonu getirdik derler pazartesi kapalıydı bi daha getiremeyiz, yapamıcaksanız almayın işi üzerinize yazık

 142. Kübranur Gök

  Ya benim anlamadığım kapıda ödeme parasını kabul edip ama sonra adrese geldeyip şubeden teslim alın diye atılan mesaj peki gidip aldıktan sonra hakmı size kapıda ödeme ücretini vermek nasıl kurum bu ya

 143. Gamze

  İşinizi düzgün yapmıyorusunuz siz ptt kargo çalışanları olarak işinize bakın lütfen. Aksi halde bu kadar insan mağdur edilmez. Kapıma gelmeyen üründen birde kargo ücreti istiyorsunuz!

 144. Toprak

  Söyleyecek birşey yok artık ulaşamıyoruz kargomuzu teslim alamıyoruz!

 145. bahtışen yılmaz

  Beylikdüzü posta dağıtım merkezinde çalışan Bayram ÇALIŞIR Bey’e kargoların zamanında teslim edildiğinden teşekkürlerimizi iletiriz.

 146. serkan

  ptt kargo hepsiburadadan aldığım eşyaları adrese teslim olmasına ragmen getirmedi.telefonlara da cevap vermiyorlar.

 147. Sırrı

  Evde bulamadık diyorsunuz, halbuki hep evdeyim, doğru düzgün neden yapmıyorsunuz işinizi.

 148. Gülsün

  PTT kargoyu teslim ederken TC numarasına neden alıyorlar hiçbir kargo TC numarasını almıyor adres zaten doğru adres sadece PTT kargo mu alıyor TC numarasına

  1. kemal dayi

   benim dosyam kayboldu resmi dosya acilen bulaşmasını istiyom

 149. ahmet

  Malatya PİDM çalışmıyor. Dört gündür kargom şubede

  1. Zehra

   Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bıktım artık

 150. Melis

  Günlerdir kargom gelmedı adres tanımlanmadı diyor ve adres işyeri adresi gelmıs ler yokmussunuz dıyolr boyle sacmalık gormedım sabah 8 aksam 8 acık olan bıryerde nasıl yokuz rezıl bır kargo bu zmna kadr 10 larca kargo geldo bitek ptt kargo bulamamıs

 151. Mümin

  Günlerdir beklediğim kargom gelmedi üstelik barkod takip baktığımda adreste yok haber kağıdı bırakıldı yazıyor tüm gün evdeydim ve haber kağıdı yok bu nasıl sorumsuzluk nasıl hizmet berbatsınız gerçekten iğrenç ötesi

  1. yasemin

   aynı sıkıntıyı yaşıyorum ptt cevap vermiyor hiç bir sekilde

 152. Birgül

  Ptt kargo berbat telefona bile bakmıyorlar kac gundur kargom gelicek

 153. Mustafa Koçak

  Ptt kargo tam bir rezlalet orada çalışanlar ise müşteriye destek olmak yerine köstek oluyorlar kadına kargom geldi ne bir zile basan ne de telefonla arayan var diyorum oda kalkmış zilde adınızın yazması lazım kalk bir de böyle cahillere laf anlat

 154. Rabia

  Bu PTT kargonun daha fazla insanı mağdur etmemesi için acilen kapatılması gerekiyor tekirdag kapaklı da 3gundur kargom şubede bekletiliyor her gün 15 defa arıyorum telefonlara bakmaya bile tenezzül etmiyorlar bari telefonları açsalar bulunduğum semtteki şubenize getirin oradan alıyım dicem ama nerde açan mi var ki kargoyu olmaz olsun böyle kargo firması

  1. Ahmet

   Ptt kargo turgutlu iş yerimize gelmemelerine rağmen iş yerine gelip kimseye ulaşılmadi diyorlar bu kaçıncı aynı rezalet bu kargo ptt nin işi degil

 155. abdurrahman uçan

  kargomuz zimmete alınmış diyorsunuz bir haftadır elinizde neden göndermiyorsunuz..

 156. Burak

  Resmen rezalet kaç haftadır ürünüm gelmior bu saatten sonrada gelmesin mümkünse kesinlikle burası ile birdaha iş yapmıcam rezaleet

 157. özge

  PTT Kargo mu allah onların eline düşürmesin

 158. Mehmet / İştime engelliyim

  ptt böyle niye 1 haftadır gelmiyor onları aradık gelecek dediler hala gelmedi hep takip ettim beni yordular hiç memnun kalmadım ptt kargo kapatmak engellemek istiyorum memnun kalmazlar

 159. Kenan

  Yeter ya ayıp bişey kactır bu şekilde yapıyorsunuz kargo şiparişi veriyorum gelmiyor gelmiş gibi yapıp gelmiyorsunuz. Bu şekilde calışma sistemimi olur ayıp bişey

 160. Fatih demir

  Bu ne saçmalık biz zaten kargo ücretini ödüyoruz birde PTT bizden 14.95 TL alıyor 10 tlye aldığımız bir şeye 14.95 TL ödemek nedir bunu kaldırım kardeşim.

 161. hüseyin

  bursadan bandırmaya yollanan kargomun neden dağıtım için istanbula gittiği konusunda fikri olan varmı acaba…

  1. hakan

   kargolar aktarmalı gidiyor hüseyin bey, bu yol güzergahı olarak değil de büyük şehirlere tüm kargolar gider oradan dağılır olarak biliyorum şubeyle bir görüşün bence

 162. MEHMET BULUT

  07,01,2020 tarihinde sipariş ettiğim kargo bu gün 15,01,2020 elime ulaşmadı

 163. hatice

  kargom gelmesine ragemn urgup ptt subesi e gidiyorum gelmedi diyorlar takip numarasini gosteriyorum ters ters cevap veriyolar 2 gundur kargo almak icin gidiyorum ama alamiyorum

 164. tekin

  28.12.2019 da Samsun’dan gelen kargom 02.01.2010 den beri (12 gündür) kargom PTT Kargo acıbademde bekliyor ne müşteri hizmetleri ne şube ne de genel müdürlüğe ulaşamıyorum nasıl iştir anlamadım

 165. Esma

  Kargomun bana ulaşmaması ve hiç bir şekilde şubeye ulaşamamasi nedeniyle berbat bir hizmet verilmekte iki gündür kargomun peşindeyim dağıtım her nedense bir turlu ulasmiyor. Insanlarin acil bekledikleri vardık neden göz ününde bulundurulmadan hiç bir bilgi verilmiyor

 166. Bahadır TEZCAN

  23/12/2019 – 13:33:38 Tarihinde KP02460356215 gönderi nosuyla sevk ettiğiniz siparişim 28/12/2019 – 11:16:53 itibariyle ACIBADEM KARGO DAĞITIM/ACIBADEM KARGO DAĞITIM a ulaşmış oluo 04.01.2019 itibariyle hala tarafıma teslim edilmemiştir.

  yurt dışı gönderileri 2 günde teslim edilebilirken Bağcılardan Ataşehire 15 gündür kargonun teslim edilmemiş olmasını anlayamıyorum. Yılbaşı hediyesi olacaktı bu ürün.

  Lütfen empati yaoarak kendinizi benim yerime koyun siz olsanız böyle bir durumda ne yapardınız. İlla tüketici haklarına mı başvurmalıyım.

 167. Ali

  Çok kötü bir firma acilen işi bırakmasını tavsiye ediyorum 1 hafta oldu kargom halen gelmedi. PTT gibi küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum sakın pttden sipariş vermeyin insanları mağdur etmekten başka hiçbir işe yaramiyorsunuz acilen bu işi bırakın..

 168. Dilek

  Bir haftadır beklediğim kargom 02/01/2020 14:30. Saatlerinde apartmanın kapısına kadar geldi ama kata çıkmadan tekrar döndü gitti bu ne saçmalıktır şubeyi arıyorum tlf cevap yok siz bu işten para kazanıyorsunuz helal olduğunu düşünüyor musunuz acaba? Bugünde aynı 14:40 gibi yine PTT kargo geldi bana geldi sandım yan bloğa gelmiş kargom getirilmedi benim iki küçük çocuğum var şubeye gidip alma durumum yok :(

 169. Alya

  Böyle saygısız insanlar görmedim ben, Birde diyorki uğrayın alın. Sen zaten onu getirmek için benden para alıyorsun pardondaaaa

 170. firdes

  19 ve 23 aralikta iki tane kargo gonderdim daha kızımın eline ulaşmamış arıyoruz ilk kargo ulaştı sultan diye birisine teslim ettiklerini soyluyorlar o kişi kim bilmiyoruz ikinci kargo da ortada yok keşke ptt kargoya vermeseydim pişman oldum

 171. ismail

  güvercin bile daha hızlı ulaştırıdı o kadar hızlısınız teşekkür ederiz

 172. hakan

  Beş para etmez 3 gün araçta geziyor kargo

 173. safa

  20.11.2019 bi ürün sipariş ettim ve hala elime ulaşmadı çağrı merkezini arıyorum direk hattı düşürüyo

 174. Ali

  Nasıl bir sistem çok kötü

 175. balıkesir

  ptt kargoya bakmamalı bence. nasıl eleman çalıştırıyolar anlamış değilim. telefonlarıda açan yok

 176. Ümran

  Bolu şubelerinden hepsini aradım 1 tanesi telefona bakmadı. Nasıl çalışma bu? Istanbuldan boluya 1 günde geliyor. Bolu merkezden 3 kimlik yere 3 günde gelmiyor. Çalışma sisteminiz iğrenç

  1. Saliha

   Bu ne biçim Kargo hizmeti kardeşim verilen hiçbir numara açılmıyor 23 aralıkta kargom gelmiş buğün 27 Aralık. Ne biçim saçmalık müşteri hizmetlerini arıyoruz telesekreterden başka muhatap yok

 177. ismail

  PTT kargoyu arıyorum açmıyor nasıl hizmet bu yazık size ptt

 178. Öznur kaplan

  Alanya ptt gargoyu arıyorum cvp yok 10 gündür gönderilmiş olan gargom halen gelmedi evden çıkamıyorum hastaneye gidemiyorum

 179. çisem

  pttye ya ayın 10. 11. 2019 tarihinden beri ptt kargoya teslim edilen urun halen elime ulaşmadı 1 haftadır abartısız 30 defa aradım açan yok nasıl elemanlar çalıştırıyorlar Hatay Antakya odabaşı şubesi

 180. Aysegul

  Ptt kargo akhisar şubesini arıyorum açmıyorlar 2 gündür şubeye gelen kargo dağıtıma çıkmıyor zaten oraya gelmesi 1 hafta sürdü. sanki dağıtım at arabaları ile yapılıyor bu ne hız!!! daha kaç gün beklemeliyim.

 181. Sude

  13 gün oldu kargo bekliyorum.Bir daha bu siteden sipariş vermeyeceğim kaç gündür Sultangazi Dağıtım Merkezi’nde lütfen artik elime ulaşsın kargom

 182. Ayşe

  Gelen kargoları neden dağıtıma çıkarmıyorsunuzda bekletiyorsunuz ayrıca telefonlar neden meşgule düşüyor müşterilerle muhatap olup aldığınız maaşı hak etmek yerine oturup keyif yapıyorsunuz herhalde tabi sizde haklısınız.

 183. Ayse kaya

  Kargom 4 gündür gaziantep şubede görünüyor Islahiye ilçesine gönderilmiyor, Allah sizin cezanızı versin, sizi işe alanlar hiç mi araştırmaz acaba?

 184. Büşra

  10 gün olacak nerdeyse kargo hala teslim edilmedi 3 gündür İstanbul Ataşehir dağıtım da diye görünüyor alıcım da bende mağduruz telefonlarda açılmıyor

 185. hilal

  ya rahatsızmışsınız ne zaman zahmet edip dağıtıma çıkacaksınız bune rezillilik şubede bekletmek nedir yeter be adam gibi işinizi yapın

 186. aylin

  2 hafta oldu kargo yok 2 gündür dağıtıcıda dağıtıcı kayıp

 187. Candan

  18 günden beri kargom Arnavutköy ptt şubesinde ama hala elime ulaşmadı telefonları da açmıyorlar hiçbir şekilde işlem yapılmıyor

 188. Emel Tezcan

  Ayın 1den beri kargom kıraç PTT şubesinde görünüyor arıyorum tel. açan yok işinizin ne olduğunu merak ediyorum

 189. tülin

  Bir hata yapıp internetten ders kitabı aldım. hala ptt kargo teslim etmedi. şubede gözüküyor. ama bir türlü teslim edilmiyor. telefon sürekli meşgul.

 190. Hilmi tanko

  Tam bir haftadır ptt kargo paketin getirmedi, ptt telefon numaraları ulaşılmıyor hizmet sıfır

 191. Müjgan kurşunlukaya

  ptt kargoların memurları çok saygısız !!!

 192. gülay oğultekin

  ptt kargo BKM den BUrsa nilüfer e yollanmış fakat evde yokuz hastanedeyiz kapıda ödemeli olarak kitap gönderisi var istemiyoruz dedik telefona cevap vermeyen BKM kitap merkezinden bu ödemeyi yapmıycaz ve geri iade edeceğiz lütfen PTT nilüfer telefona cevap vermiyor genelde ptt 44417888 de cevap vermiyor

  1. Tekin Aksoy

   Bunların yaptığı kargoculuk değil. Rezillik!

 193. Hasret

  10 gündür kargom ortada yok telefonlarda bakılmıyor bu PTT Kargo çok sıkıntılı bir kargo montum gelmedi soğukta dondum PTT Kargo yüzünden girip oldum

 194. yılmaz

  kardeşim kargonuz geldi diye bir imeil veya mesaj atılır. bu nasıl çalışma.doğru dürüs çalışın lütfen.

 195. ali

  telefonları açılmıyor kargolar gitmiyor. Bilgi yok PTT kargo çok mağdur etti.

 196. Ahmet

  sakın telefona bakmayın haa yerler sizi

 197. Ali

  6-12-2019 Kargo çıkış tarihi bugün günlerden 12_12_2019 üç gündür zimmet alındı yazıyor dağıtıma çıkartıp teslim edemedi Diyarbakır PİM

 198. Murat

  Istanbul Tuzla’da olan kargom 1 hafta oldu sistemde bekliyor hareket yok. Bu işi yapamayacaksanız sektöre girmeyin Tuzla şubesinin çalışanlarınıda koyun kapıya.

  1. Can

   Aynı sorunu bende yaşıyorum

 199. mihriban

  kargon 1 haftayı geçti ankardan hala gelmedi

 200. Kemalettin

  Kargom 5 gündür bayraklı dan Narlıdere daki adrese teslim edilemedi.bozulacak malzeme var.tlf.la kimseye ulaşamıyorum. Açmıyorlar.

  1. emine

   Ben cimere şikayet ettim bekliyorum pasaportu sanırım kaybettiler 12 gün oldu tık yok

 201. Umut

  Harika çalışıyorsunuz, Erzurumdan İzmire iki günde geldi İzmir içine 2 günde bir türlü dağıtım olamıyor.

 202. rıza

  Kargom Antakya da görünüyor gittim bana iskederunda diyorlar bu nasıl kargo bin pişman

 203. hülya oran

  15 gün oldu kargom gelmedi nasıl bir şey bu ya

 204. KENAN

  Işiniz yolunda gitmesin 3 gündür aynı yerde bir kağıt parçası gelecek bekliyorum bir daha ptt mi ölsem çalışmam bunlarla.

 205. serhat

  antalya konyaatı gürsu şubesi kargom 1 haftadır gelmedi şubeyi arıyorum bir süre meşgul çalıyor sonradan normale dönüyor ama açan yok nasıl bir şubedir hiç açmayın daha iyi

 206. Nesrin

  15 gündür avon kolisi bekliyorum işinizden memnun değilsiniz galiba hizmet çok vasat

 207. Buket

  Bir hafta oldu ne bici kargo yan gelip yatma yeri olmuş

 208. Selin

  Hiçbir telefona bakılmıyor. Derdimizi anlatacak insan bulamıyoruz.

  1. Dilek

   Selin hanım bnde ayni magduriyeti yaşıyorum hiç memnun değilim buradan

 209. Berna

  İstanbul’dan zonguldağa 8 günde kargom ulaşamadı..bu nasıl iş..birde açmıyorlar teli….

 210. Bahtiyar

  Ptt kargo çiftlik gibi ,1 günde teslim edilen kargo şirketleri duruken 6 günde manisadan gelen ufak kargom izmire ulaşmadı, muhatap yok.

  Nasıl idare ediliyor, sessiz kalmadan bunları her platformda sürekli şikayet etmek gerek,

 211. enes burak

  be kardeşim her geldiğimde görüyorum akşama kadar kadınlar matinesi yapıyosunuz kahve içiyosunuz telefona bakmıyosunuz!

 212. Ali Can

  Rezalet. Başka bir kelime bulamadım.

 213. İrem

  Cuma günü verdiğim Kargo hala elime ulaşmadı salı günü oldu hala yok bakalım ordan oraya sevk ediliyor efsane cuma kaynaklıymış da bu beni bağlamaz??‍♀️

  1. Tarık ÇONGAR

   Bu efsane cuma, mübarek cuma kampanyaları yaptılar ya onlardan dolayı aynen bende de bu durum var istanbul ve diğer kargolar resmen dolmuş kalmış iki tane kargo var bir hafta oldu yerine ulamaşmadı.

   Adamlara da bir şey diyemiyorum ki anca yetişiyorlar garipler. Biraz ılımlı olmak lazım ama ne diyeyim müşteri her zaman haklıdır. Millette para ödüyoruz hizmet istiyoruz diyor. Biraz ılımlı olmadan kimseye zarar gelmez arkadaşlar.

 214. Mesut

  PTT ye ulaşılamıyor hiç bir telefona cevap vermiyorsunuz Bu nasıl iştir sizi CIMER e şikayet edecem

 215. Pınar

  18 kasımda bursadan gaziantepe gönderilen kargom 22 kasımdan beri bekletiliyor. 30 kasımda dağıtımda görünüyordu, şimdi yinde cihet mihet diyor. bu ne ya 2 hafta oldu 2 hafta. çine yollasam ulaşırdı, ne biçim iş “yapamıyorsunuz” anlamıyorum.

 216. cem

  yazıklar olsun sizinle çalışan sitelere ve insanlara. Yapamıyorsanız kapatın şubelerinizi. Hala bir ürünü çıkaramadınız ve utanmıyorsunuz da telefonlara çıkmayaraK.

 217. Sena

  24.11. de sipariş verdim 25inde acıbadem dağıtım merkezine geldi dedi fakat evime 15 dklık mesafe olmasına rağmen bugün ayın 02.12si hala gelmedi!

 218. Hasan

  Kargom yola çıkalı 1 hafta oldu ama tuzla istanbul şubesinde beklemede hiç hareket etmedi. Arıyorum açmıyorlar!

 219. Nidanur GÜR

  5 gündür kargom gelecek diye bekliyorum ve çağrı merkezinizden öğreniyorum ki daha kuryeye verilmemiş, merkezde bekletiliyor. Bunun amacı nedir? Müşteriyi mağdur ediyorsunuz. Memnun değilim hizmetinizden. Biraz daha özen gösteriniz lütfen. Birde aynı şehir içerisinde göndereceğiniz yer.

 220. Sayyara

  Çok kötü kaç gün oldu kargo bekliyorum nasıl çalışıyorlar anlamıyorum gerçekten telefonlara cevap vermiyorlar

 221. Ersan

  Nevsehirden kırşehire 4 günde gider mi yahu bu nasıl bir iştir

  1. Nida

   Bursadan bursaya 6 gün oldu kardeş :(

 222. İclal

  Çok iğrenç bi kargo 4 oldu daha gelmedi böyle bir saçmalık yok

 223. tijen

  kargom ayın 19 unda yola çıktı 20 sinde bayraklıya teslim edilmiş ve 5 gündür bayraklıda bekliyor şimdi ptt kargo sorgulamaya girdiğimde teslim tarihini 23 yapmışlar birde

 224. Erhan

  Telefonlar açılmıyor. İletişim hiç bir şekilde sağlanmıyor merkez Ankara da dahil! Kurye güya adrese gitmiş kimse yokmuş. Hadi ben görmedim güvenlik te görmedi! Be adam kapıda ki güvenlik kamerası da mı görmez!

 225. Sevda Duman

  İstanbul dan mersin e iki gündem gelen kargo bir haftadır dağıtıma çıkmıyor bir haftadir evden cikmiyorum gelirse diye bu ne sorumsuzluk beceremeyecekseniz çalışmayın kardeşim

 226. neşe özdemir tufanbeyli adana

  kırılmaz kargo ücreti alıp paramparça kargo teslim ediliyor teslimat yapıyor sağlam kargoyu kırıp teslimatı öyle yapıyor

 227. turgay

  izmir Van arası 1776 km Van dan 13/11/2019 tarihinde PTT kargoya verilen ürünün İzmir’ e geliş süresi 2 gün ( Kayseri Aktarmalı) İzmir Buca Posta dağıtım merkezi ile kargomu alacağım mesafe yaklaşık 3 km (5 dk) 15/11/2049 tarihinde Buca posta dağıtıma gelen kargonun gelme süresi 20/11/2019 günü itibariyle henüz ulaşamadı 0 232 275 7592 No’ lu telefona bakmama gün sayısı 3. (İş yerimden izin alamadığım için ürünü elden teslim alamıyorum)

 228. Halit

  Kimlik ehliyet yenilettim kargo elemanı başkasına teslim etmiş arıyorum kimde diye bu ne gardaşım.

 229. Nazlıcan

  O açmadığınız süs olsun diye koyduğunuz telefonu ne iş yapar orada. Demirtaşta oturuyorum adres orayı veriyorum ne alaka nilüfer beşevler şubede oluyor?

  Çalışıyorum gidip şubeden alacaktım ben simdi taa nerede nasıl gideyim. İki otobüs değiştirip. Kapatın indirin kepenkleri çalışmayın arkadaşım siz. Yazık kazandığınız paralara bu nedir yaaaa.

 230. Selos

  İzmir dikili Ptt kargo rezillik 3 gündür kargom gelmedi telefona bakan yok

 231. Gülcan Tin

  Kocaeli İzmit Bekirpaşa’ya Bağlı olan Yeşilova PTT şubesine AP05439185458 numaralı kargoma almaya gittim. Gülcan Tin kendime ait olan kargomu istedim nüfus cüzdanımı verdim. 08.11.2019 öğlen 15:00 civarı şubede çalışan erkek personel kargomun ücretli olduğunu ücreti ödemeden bana veremeyeceğini söyledi.

  Ben kargom ücretsiz dedim üstüne bakmak istedim nakit yazıyor. Bakın dedim bu kargo ücreti ödendi bilgim var kargomu verin. Bunun üzerine adam bana bağırdı benden daha mı iyi bileceksin gel sen çalış o zaman burada ben kargo ücretli diyorum sana vermeyeceğim ücretini öde diye üstüme yürüdü.

  Ben hala kargo ücretsiz bilgim var diye üsteledim. Gözlerini çıkarıp bana hakaretler etti. Paralı bu kargo diye bağırdı. Yanında bulunan çalışan kadından yardım istedim bakar mısın kargoma dedim. Oyunun sana yardım edemem dedi.

 232. Mouna

  Evden hiç çıkmadım sonra neymiş efendi evde hiç kimse yoktu diyorsunuz bide telefonları açmıyorsunuz bu ne saygısızlık ayıp ya.. İşinize yapmak istemiyorsanız söyleyin millet iş bulamıyorlar siz nimet şükür etmiyorsunuz

 233. sevda

  5 gündür kargom ulaşmadı elime, dağıtım şubesinde bekletip duruyorlar. telefonlara bakan yok zaten , bu nasıl çalışma prensibi aklım almıyor. keşke başka bir firmayı seçseydim pişman oldum.

 234. Nurcan

  Arkadaş bir taneside telefona bakmaz miı delirecegim. Kargo geleli 4 gün oldu ben evde çakıldım kaldım bekliyorum yok yok telefonada bakan yok.

 235. serpil

  kapıya zil çalışmıyor yazıyorum yukarı çıkmak zor geliyor kağıt bırakıp gidiyorlar. bu nasıl iş insanlık edip durumu yazıyoruz gelenler yukarı çıkmıyor vay halinize

 236. aylin kızıltaş

  kargom ısrarla dağıtım şubesinde bekletiliyor anlamış değilim.gaziemir şube telefonlara da ulaşılamıyor. aynı gün kargoya verılen ürün bir haftadır postahanede bekletiliyor

 237. Mustafa sağlam

  7 gündür kargomu getirmediniz sakarya erenler kozluk mah.soruyorum 4 gün sonra diyorlar bu sorumsuzluk .bu işi yapamıyorsanız bu hizmetten ayrılın.

 238. Nedim

  neden benim kargomu getirmiyorsunuz düzgünce neden işinizi yapmıyorsunuz

 239. Meryem

  Merhaba tonguç, hepsiburadadan senin 6. Sınıf motivasyon denemesi ve akıl notlarını sipariş verdim.çarşamba sipariş verdim haftaya cuma oldu hala gelmedi. Her zaman şunu diyorlar;

  Yarına gelecek. Ama gelmedi. Babam bugün ptt kargo yerine baskın yaptı intertnette dağıtımda diyor ama şirket şöyle diyor; Biz, pazartesi, salı,çarşamba ve perşembe tatildeydik , kargonuz buraya gelmedi, diyorlar. Beklemesine beklerimde diyerek hafta full yazılımız var,gelisürsede birşey değişmez. Hem param, hem sabrımız boşa gitti.

  1. Derya

   8 gündür kargomu bekliyorum 2 aylık bebeğimin malzemesini ariom cvp veren yok bu nasıl saygisizlik terbiyesizlik

 240. Busra

  Rize ptt kargo berbat bir çalışma sistemine sahip. 26 kez arıyorum telefon açılmıyor sonra tekrar aradığımda hep meşgul günlerdir şubeyle irtibata geçemiyorum. urun eve gelmiyor gelindi diyor ama evde olduğum halde nedense kapım çalınmıyor not bırakılmıyor msjla haber verilmiyor sansa şubeye uğramasam ürünümden haberim olmayacak.

 241. Arif Tuğrul

  1910211746041 nolu sipariş imi almadım aldın diye mesaj geldi

 242. Veysi

  Kargomu dumlupınar mahallesine istiyorum fakat emek mahallesi ne götürüyorsunuz nasıl bir iştir bu anlamadım şimdi benim evim de uzak emek mahallesi ne ben nasıl gidicem simdi oraya kadar

 243. Hümerya SÖZEN

  PTT’de dokuz kargomunda üstüne oturdular Çin’den geliyo vergisi veriyor teslim yok bu duruma biçare kargo farelerimi aldı yoksa kargo mu?

 244. Sercan

  Kaç gündür kargo bekliyorum hala lüleburgaz şubede bekliyor böyle olmaz böyle işler nasıl yürüyecek

 245. Doğa

  Bu ne biçim bi hizmet anlayışı hiç mi telefona bakacak elemanınız yok! Kuryeniz zilime basmadan gitti arksından koştum yetişemedim. Arıyorum açan yok bırakın bu işi

 246. Şule DENİZLİLİ

  Hizmet ve alaka yok. Çok geç getiriyorlar. Ürünüm hangi şubede onu bile söyleyemiyorlar. Sistemi kuramamışlar. Bence bu işi bırakın bilenler yapsın. Ürünüm elime henüz ulaşmadı ve tatmin edici bilgide alamadım. Şubeler telefon açmıyor. Neden varlar o zaman….

 247. Uğur

  Ürünlere kötü davranıyorlar sürekli aldığım ürünler satıcı tarafından güzel paketlenmiş olsa da zarar veriyorlar müşteri memnuiyeti sıfır ilgilenmiyorlar sık sık kargoları kaybedip bizi oradan oraya koşturtup sinir bozucu bir duruma sokuyorlar bir de bu para istiyorlar

 248. Mesut

  yurdışında tohum siparişi verdim 50 gün oldu hala gelmedi herkez şikayetçi zaten böyle bir ülkede yaşanırmı

 249. melek ciğer

  Lanet olası telefonlara cevap vebilirseniz sorunumuz da çözülmüş olacak

 250. Murat

  sabah erken saatte şubeye gelmiş denen kargo dağıtıma çıkmış deniyor 5 dk. mesafedeki şubeden tüm gelemiyor sorgulamak için arıyoruz ne açan var ne soracak muhatao nasıl bir kurum nasıl bir çalışma şekliyse bu.

 251. Sadettin ÖREN

  sabahtan dağıtıcıya verilen kargom hala elime ulaşmadı, mesai saatleri içerinsinde 100 kere aramama rağmen asla telefon açılmadı bu ne iğrenç bir rahatlıktır

 252. Muhammet

  Bolu’daki Köroğlu şubesinde ne çalışanlar var ne umursayan ne de düzgün çalışanlar. Telefon zaten süs için orada arayınca kimse açmıyor. Çalışanlar hep müşterileriyle kaba konuşuyorlar.

  Kargoyu göndermiyorlar sonra yalandan mesaj atıp geldik bulamadık derler ve bazen mesaj bile atmıyorlar. 1 hafta kargo orada bekliyor dağıtıma veren yok şubeye gidiyorum bir sürü insan sırada ve dertleri de aynı şey. Kapatın dükkanı kapatın!

 253. Merve

  Ptt kargo çok hızlısınız kargom elinize ulaşalı 2 gün oldu hala kapıma gelemedi sipariş vereli 5 gün olmuştu

 254. Elif

  Tüm gün evde misafirlerimizle evde oturmama rağmen evde bulunmadıgınızdan kargo bırakılmadı diye mesaj geldi yazık yazık

 255. Hatıce

  Kayserı Ptt talas anayurt subesı hıc memnun degılım. Kargolarım elıme ulasamıyo. Geldıgı zaman aramıyo… 10 gun gectı hala kargom gelecek..

 256. Hüsne

  Manisa ptt kargo evde olmama ragmen kargo takibe evde yok demiş 18:44 de diye bunun düzeltilmesini istiyorum birde kapıda ödeme

 257. Mira

  Kötü ptt kargo. İnanın her gün şaşırtmaya üstünüze yok. Fethiye çiftlik şubesi 12:30 kadar çalışıyor ama kargo almıyor. Neymiş kargo 11 e kadar alınıyormuş. Böyle saçma durumu hiç bir yerde görmedim. Ne böyle bir bilgi var ne de yazısı. Kötüsünü işte kötü kötü

 258. Ebru

  Adresi bulup kargoyu getiremiyorsunuz gelip kendim almak istiyorum adrese teslim veremeyiz diyorsunuz pes diyorum

 259. ali

  ptt kargo gördüğüm en kalitesiz ve gecikmeli kargo 4 gündür ürünüm midyat ptt kargoda bekliyor.Bence kargoculuğu bırakın işi bilenler yapsın

 260. cezmi yılmaz

  ankaradan gönderilen karomu 3 gündür alamadım kurumu kınıyorum

 261. ayşegül

  kargo 5 gün oldu hala elime ulaşmadı şubeyle görüştüğümde dağıtımda aksaklık var diyor pişkin pişkin en erken yarın dağıtıma çıkar diyor daha kaç gün geçecek

 262. Fatma

  16 eylülde aldığım urun 23 eylül oldu hala elime ulaşmadı ptt kargo da bekliyor neyi bekliyorlar ya sinir olmamak elde değil neden dağıtıma çıkarmıyorlar

 263. Eyyüp

  16 eylülde verdiğim urun 19 olduğum halde hala depoda gözüküyor.

 264. İncesizim

  Bende kamışlı Pozantı Adana şubesinden şikayetçiyim zaten haftada iki gün açılıyor o da memur gelmiyo acmiyo ve kargo geri dönüyor saatlerinde şubede olmuyor

 265. M. Budak

  yurt dışından gelen iadeli taahhütlü evrak gelmesine rağmen şubede bekletiliyor gitmesek araştırmasak 2 gün sonra iade edilecek nasıl bir sorumsuzluktur. ptt kargo sıze yakışmıyor bu tür işler

 266. Mehtap irven

  Ptr kargo keyfine gore takılıyor adrese glemdigi halde bide utanmadan msj atıp evde yomtunuz diyor koskoca ptt buna nasıl goz yumuyor herseferinde şubeye gidipmi almamiz gerekiyor

 267. Ramazan

  Ptt kargo kaldırılsın kardeşim yazık vatandaşa o kadar şikayet var neden bir müfettiş gönderilmiyor

  1. Murat YOLCU

   Sana göre öyle ama birçok kişiye göre öyle değil. Binlerce kişi ekmek yiyor, biz anlaşmalı müşteriyiz fiyat diğerlerine göre normal hemen ucuza gönderiyorsundur deme birçok kargo ile çalıştık ptt iyisi emin ol.

 268. Nuran

  Ptt kargoyu kınıyorum. Hiç bir tlf na cevap verilmiyor.

 269. İrfan

  evde olduğum halde evde yoksunuz diye kargoyu teslim etmediler her zaman bunu yapıyorlar

 270. Serkan

  Ptt kargo Salihli şubesi çok yavaş. 2gündür kargom dağıtıma çıkmadı. Ne bekliyorsunuz? İstemiyorsanız çalışmayın kardeşim!

 271. Hasan ULU

  Balıkesir-Gönen PTT Şubesi kişilerin telefonlarına dahi cevap vermiyor. Burası bir devlet kuruluşu olduğu için böyle davranıyorlar.

 272. Cemil

  Bursa’dan Niğde’ye 2 günde gelen kargom 4 gündür kargo şubesinde beklemekte ve kargo torba açılışı yapıldı ibaresinden başka bir hareket görmemektedir. Niğde Merkezde oturmama rağmen neden bu kargo tarafıma ulaştırılmıyor ? İnsanları mağdur etmeye ne hakkınız var Nİğde Ptt kargo şubesi pişmanlıktır bilginize arkadaşlar mümkün mertebe uzak durun ben mağdur oldum siz olmayın.

 273. fatih

  Ptt kargo ile gelecek eşyayı, antika pazarında satabilirsiniz.

 274. akif

  PTT kargo ile gönderi yapan satıcılardan alışveriş yapmayacağız anlaşıldı.

 275. gamze

  Tüm gün evde kargoyu beklememe rağmen bana evde olmadığım için kargomun geri götürüldüğüne dair bir mesaj geldi ve gidip şubeden almak zorunda kaldım. Kapıda ödeme ücreti kesilmesine rağmen böyle bir sorumsuzlukla karşılaşmak kabul edilebilir şey değil. Tabii bir de şube müdürüyle görüşmek istediğimde telefonun meşgule düşmesi… PTT Kargo gibi büyük bir şirkete böyle ucuz işler yakışmıyor.

 276. hulusi yılmaz

  1 haftadır katlrgom ortalıkta yok eve geliyosunuz kimseyi bulamayınca geri götürüyorsunuz insaff yani ya bu ne rezillik yurtiçi kargo aras kargoda hiç böyle sorun yaşamamıştım 1 haftadır yaaa ayıppppp

 277. Ahmet kayış

  1 buçuk gün dediler 3 gün oldu daha kargom yari yolda değil o kargo yarin bana gelmesin kargo şubenizi gelecem 15 tl için yaptığınıza bakın şikayetçi olucam sizden

 278. hulusi dağ

  Adreste olmamıza rağmen “adreste yok” diye mesaj atıyorlar. Kargolar geç geliyor.3-4 günde İstanbuldan bir kargo gelmiyor. Rezalet

 279. ayşegül

  hizmeti cok kötü eleman calıstırmazsanız 1 kişi ile olacak iş değil serik belek bölgesi inanın rezalet. kargolar zamanında gelmesini bırakın muhakkak 5 6 gün gecikmeli geliyor ezilmiş bir vaziyette geliyor

 280. Ekrem

  Cuma gününden beri Kargo bekliyoruz Ya bu ne terbiyesizliktir ya ufak ilçe diye çalışmıyor mu keyfekedermi çalışılıyor bunerezillik

 281. Şeyda kaya

  Günde elli kere arıyorum nerdeyse telefonları açmıyor kimse ürünü kapıda ödemeli aldığım halde kargodan muracaatiniz halinde teslimi sağlanıcaktır diye mesaj geliyor

  1. Esin gözgü

   Kargomu nasil alacagim

 282. yılmaz

  günlerce bir kargo gelmedi sanki çinden geliyor ptt kadar yavaş ve sağlıksız işleyen bir şirket daha bulamasın dünyada tek örnek 1 numara

 283. kürşat

  açın şu telefonları açın

 284. mustafa

  telefonlara hiç bir şekilde cevap verilmiyor

 285. ayhan

  telefonlara hiç bir şekilde cevap verilmiyor

 286. mehmet

  ptt kargo işi, yavaşlattı .artık kargolar geç ulaştırılır oldu.telefon açıyoruz dağıtım bölümüne ne telefona bakan var ne de cevap verende işi umursama.bu gidişle o işide kaybedecek.

 287. Bilal YILMAZ

  aldığım hediyelik eşyayı almam için gelip gelemiceğimi sorup başka şekilde alamıcağımı söyleyip gelemicemi söylediğimde de şubeye bırakıyorum diyen bir kargo aynı olayı kredi kartımda da yaptılar ” iş yerinde cok fazla kargo varmış hangi birini elden vereceklermiş ” bahaneleride bu

 288. Furkan Yüce

  Ankaradan 1 günde geldi özel güvenlik kartım burda 4 gündür gelmio söylememek çok seyvarda neyse ?? böyle mi iş yapıyorsunuz

 289. Elif T.

  7 gündür kargom gelemiyor. Ofisde olduğum halde internet sayfalarına yerinde yok not bırakıldı niye bildirim girmişler. Halbuki güvenlik Ptt kargonun gelmediğini söylüyor. Gelmediğiniz halde ne hakla böyle birşey yazabiliyorsunuz? Bu işi lütfen yapacaklara devredin. Sizin yüzünüzden magdur oluyoruz.

  Karşı tarafa ptt ile göndermesini belirttiğim halde maalesef gönderdiği için bekliyorum bunların yüzünden iade sürem de geçiyor.

 290. Cafer Yavan

  cuma günü teslimat olması gereken kargom evde yok dedi gitmişler oysaki cuma günü full evdeydim bide İnternet sayfasına yazmışlar evde kimse yok not bırakıldı diye ibare yazmışlar hadi oradan bi arama nede bir not hiç bir şey yoktu

 291. Dilek

  Kırklareli merkezde yaşıyorum evde olduğum ve ptt kargo aracınızı gördüğüm halde zilime dahi basılmadan kapıma evde bulunamadı makbuzu bırakılıp gidildi bu ikinci kez oluyor ben ev tespiti yapılsın istemiyorum kargo dağıtılsın ürünüm gelsin istiyorum lütfen herkes işini gerektiği gibi yapsın yapmayacaksanız bırakın bu işleri doğru kişiler yapsın

 292. Fetih

  Ptt kargo rezalet kargom 1 hafta oldu gelmedi ariyorum bakilmiyo telefonu actiklarinda da ha bugun ha yarin gelemedi bi türlü ordakiler ne is yapiyo bilmiyorum bian önce isten cikmalilar okadar issiz var onlar gelsin bunlarin yerine belki daha iyi olur sanki beleş calisiyolar magdur olduğumuz yeter artik yetkililer duyrulur

 293. Tuğba

  PTT Ümraniye Dağıtım Müdürlüğü Kimlik Mağduriyeti – Ümraniye Posta Dağıtım Müdürlüğü kimlik kartımı elime bir türlü ulaştıramıyor. Tüm gün adreste olmama rağmen sisteme adreste bulunamadığı diye bildiri girilmiş artı bir de bildiri kağıdı bırakmışlar güya ama kağıt falan yok. Müşteri hizmetlerini arayıp herhangi bir şubeye yönlendirelim dediğimde adreste teslim edilmek zorunda diyor.Ben zaten tek yaşıyorum bütün gün evde bekledim.

 294. Y**** E*****

  Ayın 14 gonderdim kargo hala şubede yetkiler nerde acaba işini düzgün yapmıyorlar iş bekleyenler var verin onlara zimmet almışlar kargoyu alıcı 10 gündür bekliyor KP02283675289 nolu barkot malatya müdürlüğüne şuç duyurusu

 295. Meryem

  Gerçekten tam bir rezalet. Diğer bütün kargolar aynı adrese kargomu getirdiği halde ptt ile gönderilen hiç bir kargom elime ulaşmadı. Mübarek ramazan günü iki defa şubeye gittim. Yetkililer biran önce sorumluları bulup işten çıkarmalı.

 296. Ayhan Temel

  Konya’da Gaziantep iline, PTT kargo ile 1 adet koli içerisinde Kargo gönderisi yaptım 5 gün oldu hala yerine ulaşmadı acaba biz Hangi çağda yaşıyoruz elin adamı Amerika’ya bir günde kargo gönderiyor yazık Bu kuruma yazık yılların Kurumu ne hale geldi

 297. Duygu

  PTT kargodan uzak durun 5 para etmez ilgi alaka sıfır ürün geç geliyor insanı deli ederler

 298. Muhittin çevik

  18 nisanda gebzeye kargo holladım ist güneşliden 26 nisanda defolu olarak teslim edildi telefonlara bakmıyorlar müşteri hizmetine şikayette bulundum mail de ertesi gün teslim edildi diyorlar teslim tarihi müşteride telefonlara da bakıyoruz diyorlar

 299. Mustafa

  Benim şikayetim 4 ay önce Katar’dan eşime iPhone 7 Plus aldım ve arkadaşım aracılığıyla Türkiye’ye kargo ile gönderdim. Eşim telefonda sorun olduğu için bana tekrar telefonu gönderip, aldığım yere iade etmek istedim. PTT Kargo ile Türkiye’den çalışmakta olduğum Katar’a göndermesini istedim. Gazetelerde PTT ile Katar’ın anlaşma yaptığını gördüğüm için aklıma direk PTT Kargo geldi. Eşim PTT Kargo’ya gittiğinde içindekinin ne olduğunu yazarsanız paketin üzerine daha güvende olduğunu söylemiş. Eşim paketin üzerine iPhone yazarak 105 TL uçak ile gönderilmesi için ücretini ödemiş. Paket Katar’a 1 ay sonra geldi. Katar posta kargomu aldım ve taksiye bindiğimde hemen paketi açtım ve içinde cihazımın olmadığını gördüm.

  Hemen oradaki yetkililer ile görüştüm. Bana kamera önünde açmadığım için yardımcı olamayacağını söylediler. Ve Türkiye’deki yetkiler ile görüşmeye başladım ama şikayet dilekçesi oluşturduk dönüş yapmadılar. Eşim PTT gidip reklamasyon oluşturdu ve karşı tarafın şikayet etmediğinden dolayı yani benim şikayetçi olmadığımdan dolayı takipsizlik kararı verdiler. Her müşteri hizmetlerini aradığımda gazımı alıp olayı kapattılar. Tekrar buradan tercüman tutarak Katar posta gittik 3 ay sonra çünkü Türk yetkililer ancak bana döndüler 3 ay sonra. Türkiye’de eşim kargoyu tattırdığın da 476 gr ama Katar’a geldiğinde kargo 276 gr gözüküyor.

  Anlayacağınız telefon Türkiye yok olmuş. Buradaki yetkililer evrak vermedikleri için mail yolu ile Türkiye’ye bilgi vereceklerini belirtti ve 1 ay sonra tekrar katar posta gittiğimde 3 kez mail çektiklerini ve dönüşün sağlanmadığını belirttiler. Yine müşteri temsilcileri gazımı alıp herhangi bir dönüş yapmamaktalar. Telefonumun IMEI var ve bunu yetkililere söyledim araştırılmasını belirttim ama yok. Katar’da olmasaydım Türkiye’de adli işlemlere başlayacaktım ama iş icabı buradayım.

 300. TC EROL

  ptt kargo ataşehir posta dağıtım şubesi bir felâket ! diğer kargoların 1 günde getirdiğini 7 günde zor getirdi ! :(

 301. Hakkı O.

  Ptt kargo bu yapılan ayıp bor şey adreste bulunamadı diyor insan kendinden emin adres dolu olmasına rağmen yok deniyor Allah bildiği gibi yapsın

 302. Sibel

  Ptt kargo dan urunun bir hafta oldu elime gecmedi aynı şehir olmama ragmen

 303. Selma

  Sürrat devrinde eşşekle dağıtıma çıkmış kargo şirketi. Sözünde durmayan personel. Dağıtıma çıkmadan aradım bulamadım numarası

 304. Hakkı

  Ya bu kadar şikayetçi olduğunuza rağmen müşteri hizmetine arayın orada şikayetinizi bildir senize

 305. sg

  Berbat bir kurum. 5 gün oldu Ankara’dan Uşak’a hala kargo ulaşmadı. 3 ayrı numaradan gün boyunca aradım bir kez bile telefona bakan olmadı.

 306. Figen Turan

  Perşembe günü ulucak ya dağıtım yapılıyor ama unutmuşlar bu ne sorumsuzluk böyle anlamadım İzmir Kemalpaşa ulucak

 307. Levent mötür

  Allah bu sorgun şubesinde çalışanları bildiği gibi yapsın.

 308. nermin

  hep aynı şey evde olduğum halde evde yoktunuz kargonuz şubeye iletildi mesajı geliyor.

 309. kadir şimşek

  Diyarbakır posta işleme merkezine bi türlü ulaşamıyorum cevap vermiyorlar böyle esnaflık olmaz…

 310. hulusi

  PTT böyle olmaz nedeni eve getirmiyor geldik yoktunuz die msj atıyor pezevenkler

 311. ismet

  Hatay reyhanlıda 24 saat evdeyim adreste bulunmadı diyorsunuz hep burdayım ne biçim bi hizmet

  1. Aysun

   Ptt çok kötu kurumsun acil posta diye ek para veriyoruz 5 günden fazla gün geçti hâlâ gelmedi posta haram olsun

   1. Mehmet Ali

    kardaş keşke bu ptt yide satsalardı

 312. tülay

  güyaaa evde kimse yokmuş haber kagıdı bırakmışlar!! bu nasıl olur gün evdeydim kağıt falan ortada yok !!!!!

 313. mehmet

  zili çalmamışlar içeride yokmuşuz gibi gösterip not bırakmışlar

 314. Adile

  işyerimde durmama rağmen 18:37 saatine dağıtım adreste yok diye not yazmışlar 10 dk sonra kontrol edeyim diye girdim manzara bu zili çalan bile olmadı sabahtan beri kargo bekliyorum duruma bak

 315. şebnem

  Yazıklar olsun iki gün deyip bu gün 4 gün oldu hala ulaşmadı nasıl insanlar kandırırız diye Ona bakıyorsunuz yazıklar olsunnnnnn!!!!

 316. çiğdem

  gaziantepten malatyaya kargo suresini 1 gün söyleyip 4.günde bile ulaştıramadınız ayrıca hiçbir şekilde korga dağıtım merkezine ulaşamıyoruz sürekli müşteri temsilcisi meşgul

 317. Gözde mucuk

  Bu kadar sorumsuz bir firma olamaz 1 hafta olacak hala kargomu teslim etmediler

  1. Semra

   3 gün dediler aylar gećti gelmedi

 318. volkan

  bu nasil is ptt ye kargom geldi 5 gun oldu halen getirmiyorlar

 319. Mert

  PTT kargo çanakkale çandan tezkere ve taktir belgesini getirecek Kemalpaşa ya bu getirmedikleri aradım gözükmüyor diyor daha önce İzmir’de Bayraklı’da getirecek öğrenci bı adres yok diyor işinizi düzgün yapın masa başında oturarak olmuyor

 320. metin

  bu kadar sorumsuz bir firma nasl hala ayakta kalabiliyor aklım almıyor. siparişi veriyorum butün kargo sirketleri ertesi gun teslimat yapyor ptt 5 gunden once yapmyor. dagıtım merkezine giden paket en az 2 gun bekliyor şubede. cevap. yogunuz.. hep böyleyse demek ki calışanlarniz yetmiyor. her seferinde mağdur oluyorum. bu nasil bir iş etiğidir anlamadm sinir krizi gecirtirsiniz insana dünden beri 1000 defa aradım telefonlara da bakan yok

 321. Zehra

  Vatan mahallesi ptt görevlileri çok kaba ve anlayışsız kaymakam sanmasınlar kendilerini alt tarafı PTT gorevlisininiz

 322. Feyyaz

  10.11.2018 tarihinde menşei Çin olan aliexpres sitesinden ürün siparişi verdim. Bugün 12.12.2018 tarihi olmuş hâlâ kargom gelmedi. Ürünü aldığım mağaza yetkililerine ilettim.

  Siparişiniz ülkenizde dedi. Takipsiz kargo. Ama 10 gündür kargomun TÜRKİYE’de olduğunu biliyoruz. Bunun dışında 8 9 ürünüm daha var. Esenler istanbulda oturuyorum. Ve ptt şubelerini aramamıza rağmen sorunumuzu çözemedik. Takipsiz olduğu için göremiyoruz diyorlar. Kuryeniz getirmedi. Ve bazı arkadaşlarım kuryenizin aldığını söylüyorlar. Aynı olaylar başlarına gelmiş. PTT Bu sizin sorununuz.

 323. sinan

  Bilerek ve istiyerek getirmiyorlar rahatlar, memur zihniyeti var çünkü hizmet yok. böyle bir kurumun bu hali çok vahim şikayetlere bakıyorum zaten yok adres bulunamadı .

  Yok kişi evinde yoktu hadi ispatlasın nasıl adres yok google map diye bişi yok mu aradığını gösteren kayıt nerde telefon belirtiliyor sonuçta. Her türlü belli ki sallıyorlar yüzlerce şikayet gördüm ilgilenen yetkili de yok muş maalesef yazıklar olsun.

 324. MURAT

  Ptt yi bitirmişler hizmet kalitesi sıfır anakara dan 1 günde istanbula gelen kargom 3 gündür elime ulaşmadı. 1 gün dağıtım merkezinde bekletildi 2 gündür dağıtıcıda görünüyor. Sanırım dağıtıcı koliyle duygusal bağ kurdu bir türlü teslim etmiyor. Karşı tarafta muhatap bulamıyorsun, diğer kargo firmaları maksimum 2 günde teslimat yaptığı bir dönemde kamuya ait kurumun durumu içler acısı gerçekten yazıklar olsun.

  1. sinan

   :) o duygusal bağ kısmı çok hoşuma gitti . bütün kargolar duygusal olsun işini yapmayanlara

 325. rakıf

  Ankara Keçiören ikamet ediyorum 2 gündür dağıtımda gözüküyor hala gelmedi

  1. sinan

   sonra da iade yapıyorlar

 326. Eda malatya

  Malatya ikamet ediyorum geçen hafta ürün sipariş verdim neyse cuma günü oldu ertesigün 10 Kasım belki tatildir diye düşündüm fakat tüm kargolar çalıyor benim ürünüm dağıtıcıya verildi görünüyor kargo ve dağıtıcı gelmedi birde kağıt bırakıldı yazıyor ne de kağıt var gelen kargo evde misiniz ürününüzü getirdim diye arar benim bildiğim hep böyle yapıyorlar gidip şubeden almak gibi bir zorunluluğumuz yok acaba o kargo ücretini niye ödüyoruz

 327. fahri

  25.10.2018de kahramanmarasa kargo gönderdim 27.10.2018 saat 8 buçukta maraş şubesindeydi öğlene kargo ellerinde ulaşır diye düşündüm sonra tatil girdi 29 ekim derken salı günü kesin gider diye düşündüm internet ile sürekli takip ediyorum dağıtıcıya verildimi diye hiç yazmadı sürekli şubede bekliyor yazıyor onikisubat tekerek şubesini aradım kargo salı günü çıkmış fakat evde yoklarmış onun yerine doğalgaz numarasını almışlar ama ben söylemiştim kargo gelecek diye evdelerdi neyse doğalgaz numarasını karşılaştırdık numaralar birbirini tutmuyor.

  Neyse dedim o zaman dağıtıcıya tekrar verin bugün ulaşsın dedim saat daha 11di beyefendi bugün olmaz anca yarın veririz dedi yada şubeden alabilirler dedi peki tamam ben söyliyim başka birisi alsın dedim kargo numarasını falan attım sorun çıkması diye adamda tamam gelsinler veririz dedi.

  Telefonda kargoyu almaya gidiyorlar neymiş kendisi alacakmış kargoyu vermeyeceklermiş kendi hataları yanlış yere gidiyorlar telefon numarasını biz oraya boşuna yazıyoruz zaten gitmeden yanlış beyan bulunuyorlar biz güvenip size emanet ediyoruz ama sizin umrunuzda bile değil kargo kaybolsa bunun hesabini kim verecek acaba?

 328. dilara yavaş

  1 haftadır kargomu bekliyorum hala elime ulaşmadı gelmedikleri halde geldi gibi gösterip yerlerinde yoktular notu düşmüşler kargo takip yerinde kargoyu iş yerime istedim ve saat 20.00 kadar açık böyle birsey mümkün degil!

  1. sinan

   aynı şekil

 329. Fatime başer

  Geçen hafta salı günü malatyaya gelen kargom bugün salı hala tüm uğraşılarıma rağmen elime geçmedi.tlf ya meşgul yada bağlıyoruz deyip kapanıyor. Kesinlikle ptt kargo ile hic birseyiniz gondermeyin.

 330. Selim o

  Ptt kargo hayal kırıklığı takip nolu kargomu evde bekliyorum gelmediği halde evde yok kapalı diye geri iade ediliyor siz bence barkot noyu dağıtıcı kişilere takin eve yatmayamı gidiyor başka işemi gidiyor Not evde yıksak kanıt olsun kapıya geldik evde yok notu birakilsin

 331. Rabia ö. k

  Gölcük ptt kargosundan gelen yeni doğan bebek için gelen eve getirmeyip gitcem yer çok var diye laflar soyluyor bu şahısları seçerken mülakata sokun böylelerini lütfen karşımıza göndermeyin.

 332. Hatice

  Verdiğim kargoyu hiç paketlemeden gönderip içinde ne var ne yok kötü olmuş bu kadar sorumsuz olunmaz insaf vicdan biraz

 333. Beyhan Hürhür

  Karşıyaka Zübeyde hnm ptt şubesine gittik kargo gönderimi yapacaktık pazartesi gelin kargo gönderimleri saat 14 e kadar dediler. Kargo gönderimi saat 14 e kadar olabilir ama kargo alımının saat 17 e kadar olduğunu internet sayfasından gördük elimizde kolimizle döndük kargo işlemini yapar pazartesi gönderimini yapardı bize tekrar koliyi taşıtmazdı ayrıca böyle bir durum var ise ptt girişlerine bilgilendirme asılabilir. Memur iş yapmamak için bu durum oldu herhalde

 334. Boris

  Ben bir hafta bekleniyorum paketimi. of of RY262953135CN 02.09.2018 Alanya!! Ne zaman teslimat?

 335. Gökhan BORA

  Kargo ulaştırma konusunda pek bir şey söyleyemem ama basaksehir merkez Ptt de çalışan Özgür beye “soyadı Özgü” çok teşekkür ederim güler yüz ve yardımcı olma konusunda hiçbir memurun bu kadar iyi olduğunu görmedim

 336. Gider olduk

  Evvela yapacağım eleştirinin ptt kargo hizmet kalitesi namına herhangi bir faydası olacağını sanmıyorum ama yinede içimde kalmasın.

  Aliexpresten birçok defa alışveriş yaptım ve yapıyorum. Türkiye ye gelişi ptt üzerinden. Şuana kadar yapmış olduğum alışverişler 20 yi bulmuştur. Bunlardan 3 veya 4 tanesinde evde olmadığımdan teslimat yapılamadı. Bunda sıkıntı yok. Fakat evde olduğumuz zamanda dahi adamlar bir kapı çalıp teslim etme zahmetinde bulunmuyor. Kapının önüne kargoyu bırakıp gidiyor. Bazen ise adam kapı ahizesinden kapınızın önüne kargonuzu bıraktım diyor. Yine bu iyi ihtimal.

  Daha öncekilerde dış kapıya bırakan mı desen alt komşunun evinin camına bırakn mı desen… binadan herhangi bir kimseye de demiyorlar ki bıraktım diye.bu nasıl bir iştir. Benim paramla aldığım malı sen dışarı atıyorsun. İnsanlar parayı kolay kazanmıyor. Sizde bu isten ekmek yiyor çoluk çocuğunuzun nafakasını evel Allah ın izniyle temin ediyorsunuz. Aldığınız paranın hakkını verin. Ha derseniz ben kadroluyum bana bir şey olmaz işimi düzgün yapsam da yapmasam da paramı alıyorum ona diyecek bir şeyim yok zaten bunun bence bir önemi de yok mühim olan Allah katında sen aldığın maaşı hak ediyor musun ona bak.

  En nihayetinde bu bir kul hakkıdır. Ve kul hakkı da müslümanım diyen birinin, ALLAH ın affetmediği günahlardan biri olduğunu bilmesi gereken bir haktır. Bu arada ben k.maraş merkez onikişubat ilçesinde yaşıyorum.

 337. Hacer Evciman

  7 Ağustos günü sizin şubenizden bir kaç zarf postaladım, zarfların içinde düğün davetiyeleri vardı, gitmesi gereken yerler içerisinde Almanya, Fransa, Kıbrıs, Türkiye içi Sakarya ve Bursa bulunuyor. Sekiz gün geçmesine rağmen hiçbiri gitmemiş, hadi yurtdışı uzun sürüyor anlıyorum ama yurtiçi sekiz gün sürmemeli ve daha ne kadar süreceği de belli değil!

  Bu nasıl oluyor? Siz benden takip no isteyeceksiniz eminim ama hepsini mektup olarak yolladım takip numaram yok, büyük bir zarf Almanya ya yolladım onu taahhütlü yolladım on da sıkıntı yok şimdilik. Ben şimdi ne yapacağım? Davetiyelerim ulaşmazsa ne olacak?

 338. Musa Ensar

  Ptt kargo apartman dayre teslimat yapma zorunluluğu yokmuş. Diğer kargo şirketleri bu hizmeti sunarken ptt kargo çalışanları acaba kadroyamı geçti servis dağıtım elamanı davranış şekli çok çirkin Böyle hizmet verip böyle davranışları tasub etmiyorum böyle hizmeti istemiyorum

 339. Birhat

  Benim kargom 2 aydır ulaşılamadı ve çağrı merkezini arıyoruz diyorlar ki teslim edilmiş ama teslim eden kişi hayali olarak görünüyor.. ve ben nasıl şikayet edecem bilgisi olan var mi nereye başvurayım..

  1. ulvi akar

   İki aya kargo kalır mı o muhtemelen gönderen kişiye dönmüştür. Ptt yanlış hatırlamıyorsam ulaşamadığı kişilere 15 gün şubede bekletir ve alınmaz ise geri gönderen kişiye postalar.

   Siz ilk olarak gönderen kişiye bir sorun daha sonra da hangi ptt şubesi yakınsa ya da hangi şubeye gönderdilerse oraya gidin bakın normal şartlarda 3 günde bir uçtan bir uca kargo gönderdiklerini biliyorum sizin kargonuzda bir sorun var aratırsanız çözersiniz.

 340. semih önen

  bursa altıparmak şubesi kadar berbat bir şube görmedim arkadaş zorla çalışan memurlar koymuşlar sanki oraya sıra bekliyoruz bize geliyor haydaaa mesai bitmiş yuh yani bu kadar olur beklediğiniz yanınıza kar kalıyor üstelik çok terbiyesiz ve seviyesiz personelleri yazık kuruma bence işe ihtiyacı olan bir sürü insan var onları almalısınız kurumunuza zarar veren insanları barındırmamalısınız PTT ismine yakışır çalışkan personel çalıştırmalı bence…

 341. mustafa kırlangıç

  diğer kargolarda adreste kimse olmayınca telefon ediliyor..ama ptt geliyor kimse yok hadi eyvallah deyip gidiyor..birde kağıt bırakıyorlar üzerinde barkot yazmıyorlar,bu barkot numarası olmayınca takibi yapamıyorsunuz,ankara mamak şahintepe ptt şubesine insan gitmek istemez..tam bir devlet dairesi gibi,insana değer yok,soru sorsan cevap vermiyorlar.internette bir tane numaraları var,arıyorsun açan yok,iletişim kurulacak numara yok,nereye şikayet edeceksin ki kurumların hepsi böyle…

 342. LÜTFİYE

  kargomun cuma günü elimde olması gerekiyordu gelmedi bugünde gelmedi ptt kargo

 343. Kübra Çetin

  25.05.2018 tarihinde ev adresime gelen çalıştığım için adres değişikliği yaptığım kargo 20.05.2018 olmasına rağmen hala gelmedi bugün de gelmeyecekmiş. 25.05.2018 de adres değişikliği için sabah 8.30’dan öğlen 12.30’a kadar Topkapı Dağıtım Merkezini belirli aralıklarla kaç defa kaç farklı numara aradım bilmiyorum bir Allah’ın kulu açıp bilgi vermedi!

  Karaköy PTT şubeye gidiyorum ters cevaplar veriliyor yemeğe çıkacaklar diye yüzüme bakılmadı. Çağrı merkezini aradım sonradan aklıma geldi avonu arayıp adres güncelleyebilirsiniz dediler aradım güncelledim o kargo o gün şubeye bırakılmış hafta sonu dağıtıma çıkar mı şube kapalı diye soruyorum çıkar kargo aksam 5’e kadar calisi yo denildi. Pazartesi arıyorum yine 2 3 saat uğraştım sonunda ulaştım buğun dağıtıma çıkar mı dedim internette Topkapı Dağıtım Merkezinde görünüyor bayan açtı.

  Kara köyde dedi numarasını verin dedim Bahçelievler Dağıtım Merkezini arayın bilgi verirler dedi. Aradım bizde yok dedi benim kargom nerede diyorum şuan yolda Hadımköy’e gidecek tekrar dağıtıma çıkacak Hadımköy merkezde yanlış giriş yapılmış normalde 28.05.2018’de teslim edilmesi gerekiyordu yarın dağıtıma çıkar dedi.

  Tek benim siparişim değil kaç kişiye mahçup oldum şikayetim dikkate alınmaz bakılmaz biliyorum ama yine de okuyun bakin nasıl çalışıyorsunuz nasıl birbirinizden kopuksunuz ayrı ayrı bilgiler veriyorsunuz düzeniniz yok koskoca PTT . TEKRAR DİYORUM SORUN KARGOMUN GELMEMESI GEÇ GELMESİ DEĞİL YANLIŞ BİLGİLER BAKILMAYAN TELEFONLAR ..

  1. nalan

   çağlayan ptt kargoyla günlerdir uğraşıyoruz telefon ya meşgul ya da beklemeye alıyolar yarım saat beklediğimi biliyorum bilgi için muhatap yok çok haklısınız kimi kime şikayet edelim şaşırdık

 344. Mustafa

  PTT kargo çok pahalı, bir zarf sürat kargo ile 8 tl ye gelirken aynı zarf PTT ile 12 tl. El insaf

 345. sanem

  ya siz nasıl çalışıyorsunuz anlamıyorum ki bir gün olsun kargomu kapıda alamadım getirmiyorsunuz ve gün boyu evde olduğum takdirde sözde gelmişsiniz haber kağıdı bırakmışsınız benim ne kapım çalınıyor ne aranıyorum nede haber kağıdı bırakılıyor bunlar hep uydurmanız isinizi diğer kargolar gibi düzgün yapın bir kerede yahuuuuu

  1. Fatih

   Aynen kardeşim araçla geziyorlar sözde ewde yoktur bahane

  2. fatih

   Orada müşteri hizmetlerinin numarasını arayın birçok yorumda gelmediği yazılı ama PTT bir kurum bir de cihet ile gönderileri kayıt altına alıyorlar yani gelmeden geldim demek çok zor. Birçok kişide sizi tenzih ederim kağıdı görmüyor ama gelmediler diye yazıyor PTT gelmemesi gibi bir durum bence çok zor.

 346. Timur durmaz

  Eve geliyorlar kapıyı çalmadan kağıt bırakıp gidiyorlar yada hiç gelmiyorlar kargo geri dönüyor!!! Böyle bir sorumsuzluk olamaz!!!

 347. nesibe

  kargom üç gündür pursaklar şubesinde bekliyor ve hala teslim edilmedi.

 348. Yağmur

  Bugün eve kargo gelmiş.Evdede sadece kardeşim vardı…kargocu,kardeşime tc mi sormuş ve çocukta bilmiyor diye bir sürü azarlamış siz kimsiniz ya karşısında çocuk değil ben olsam aynı muameleyi yapabilecek miydi acaba Bunu yapan ne biçim insan ya biri de yukarı kutsal görev falan yazmış böyle mi oluyor kutsallığı?!

 349. Yunus Emre Arslan

  merhaba bir kargo 10 gün aranırmı ya kargomuz gelmiş bana ulaşmadı yanı bununla ilgilenirseniz sevinirim.. Teşekkürler..

 350. Kadir felek

  Ben yanıldım siz yanılmayın aman ha vermeyin kargoya suçlu siz olursunuz ürün 24 01 2018 tarihinde İstanbul Ümraniyeden verildi Yozgat’ta gelecekti bir haftada istanbul ankara van Erzurum ve nihayet yozgat ama ürün van da HASAR GÖRMÜŞ ve suçlu benim işim nasıl ve bana ne dediler ürünü teslim almak istermisiniz hele müşteri hizmetleri anlatamam yaşamanız gerek

 351. Bir (Her) PTT Çalışanındandır

  Bizde çalışanlar olarak sürekli yerli yersiz haksız şikayetlerden muzdaripiz her türlü hava şartlarına rağmen yapmış olduğumuz bu kutsal görevi (bazı) anlayışsız sürekli kendini haklı bulan çalışana saygı göstermeyen vatandaşlar yüzünden artık bizde mağdur oluyoruz ama konuya geleyim en iyisi hepinize bilgi vermek adına yazıyorum aynı zamanda ben şahsım adına yeri gelir kendi imkanlarımız telefonlarımız ile vatandaşa ulaşırız evde yoktur haber kağıdı bırakırız ama ne hikmetse hepsi de evde olduğunu söyler o haber kağıdını yazmak3 ila 4dakikadir.

  Teslim etsem kardayım ama bilmeyen anlamaz tabi ki… 1 sokak posta dağıtımı ortalama 4 dakikadır yani haber kağıdı yerine teslim etmek avantajlıdır… İşi de bir kenara bırakıyorum şuan sonuçta bu isi yapsamda bende bir insanim ayrıca müşteriyim benimde yeri geliyor gönderim geliyor evde olamıyorum. İadesi olur şöyle ki 1 hafta içerisinde şubeden alınmazsa.. ve nitelikli avon gönderiler adresinize 2 kez getirilir tekrar yazıyorum.

  2 kez ayrıca bilginiz olsun evde bulunun diye de size mesaj yollanır PTT tarafından 1 kez merkeze girişi dağıtıma çıkısı ve de kapılarınızda bulunan kofra ve bina numaraları vardır dış kapınızda çıkın göreceksiniz iade olan gönderinizi gidin almaya evrakın üzerinde o numara yazar neden mi postacı adrese gittiğine dair (ispattır) ayrıca terminal adında bir cihaz ile dağıma çıkılır (navigasyon) işlevi de görür eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı (adrese gelinmedi gibi) şu an da dahil olmak üzere bu kurumda kimse çalışamazdı …. Madem işi biliyorsunuz bunları takip edin lütfen öyle eleştirin…

  1. Emre Dikili - Manisa

   Kardeş doğru söylüyon. Kargocunun yerine kendimi koyuyorum da bir sürü kargo hangisinin peşinde koşacan kargocuda evde bulamazsa tabi kağıt bırakıyor şubeye gelmesini istiyor. Düşündüğün zaman bu şekilde yapılmazsa bir sürü kargo birikir ve işler iyice karışır.

   Millet de haklı ama ben para veriyorum adresime istiyorum diye şikayet etmede bakıyorum da kargo ücretlerine adam götürür gibi para alıyorlar. İdare etmek lazım demek ki kargocuyu da müşteriyi de.

   Ha bir de şu var bazı kargo çalışanlarıd a çok agresif arkadaş emir verir gibi bilgi veriyorlar. Tatlı dilli olsalar daha iyi olur ne demiş atalar tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır. Velhasıl iki tarafta idare etmeli hemen şikayet ile çözüm bulmamalı.

  2. Ptt çalışanına

   Kardeşim 1 kez getirilmiş ve kapımın önü atılmış yaptıkları size az bile uydurma bilgilerle millete belli bir süre idare edersiniz biride çıkıp dava etmiyor ki bunları herkes haksız sen haklısın aferin sana

 352. sibel güdükçam

  312-3974720-30 numaranız 20 dakika bekledim ve tlf suratıma kapatıldı ilginiz için tşk ederim cok ilgilisiniz bu nasıl müşteri anlayışı anlayamadım batıkent mesa kargodan mesaj geldi mesai saatleri içinde bırakılcak deyince ne anlarsınız evde beklersiniz beklediğim halde mesaj kagıdı bırakılmış yoksunuz diye 2 gün gene evdeyim gene aynı mesaj gene evdeyim şubeden alın diye mesaj avon merkezdende adres değişikliği talebinde bulundum değiştiremeyiz oh ne ala müşteri temsılciliği kaldırın cvp filan vermeyin yazıklar olsun

 353. Sultan

  PTT Kargo ile asla çalışmayın evde olduğum halde mesaj geldi evde olmadığınız için Kargo en yakın şubeye bırakılmıştır diye. Şube 15 dk mesafede internetten takip ediyorum dağıtımda diyor şubeye gittim paket hiç dağıtıma alınmamış veznedeki görevli akşam bırakıldı dedi hiç dağıtıma çıkmamış bile şikayet için telefonla arıyorum telefonu açan yok.Kargo ücreti ödeyin birde gidip kendiniz alın.Güven ve itibar sıfır.

 354. Ali çalışer

  Saçmamalıktan ibaret bir durumu yazıyorum, insanlar mağdur oluyor kargolarda insanlar için çok önemli değerli gönderiler olabiliyor.

  Adanadan ptt kargo ile tarafıma balikesire kargo gönderildi ve gönderen kişiye giden mesaj adres yanlış yada eksik kargonuz geriye geliyor diye ptt ye gittim. Biz ilgilenmiyoruz dağıtım taşeron firmaya verildi dendi tel no aldım aradım teyit ettik adres doğru ve üzerinde tel numaram yazıyor aranmadım ve gelinmedi adesede tmm yanlışlık olmuş gönderiyoruz denildi ve beklemeye başladım.

  2 saat sonra gelen mesajı kopyala yapıştır yapıyorum size KP02039344** barkot numaralı gönderiniz BALIKESIR DTM-BALIKESIR DTM PTT Şubesine ulaşmıştır. Bizzat müracaatınız halinde teslimi sağlanacaktır. Bu ne saçmalıktır ya ve dağıtım şubesinde şehirin dışına kurmuşlar bunun ücreti ödendi adrese kadar getirmek zorunlulukları var şikayet ediyorum lütfen insanlar mağdur olmasın.

 355. ikram AYDIN

  29 12 2017 tarihinde İstanbul Haznedar dan zarf olarak Artvin Kemalpaşa ya gönderdim,zarf yani kargom kayıp

 356. m.gökhan

  Hepsi buradadan alışveriş yaptım. 03.01.2018 de siparişimi aldılar. 08.01.2018 teslimat tarihi verdiler. Bugün ayın 9 u oldu. PTT kargo şubesini aradım. Bana 3 gün içinden geleceğini söylediler. Toplamda 10 güne yakın bir zamanda alacakmışım. tabi alabilirsem… şikayet için nereye başvurabiliriz biri yardımcı olabilirmi?

 357. Sahra

  İstanbul kadıköy şubesi isinizi düzgün yapın 2 gün içinde teslim edilir denilen paket hala gelmedi bu nasıl is ya.

 358. Sahra

  Bu nasıl bir saçmalık ya parasını alırken alıyorsunuz ama isinizi yapmıyorsunuz. Kardeşim güvenli teslimat diye slogan yapmayın. Kandıran teslimat diye slogan yapın. 2 gün içinde teslim edilir denilen paket ortada yok. Birde soru soracak olsan sinilir bir şekilde insana cevap veriyorlar.

 359. Kuzgun

  Su İzmir Aliağa ptt çalışanları lütfen isini düzgün yapsın telefon ediyoruz açan yok 10 gündür kargom ortada yok şikayet hattını arıyorum ilgilenenler ona göre lütfen artik bir çare bulun yeter artik günlerdir aramadığım yer kalmadı. Bir cevap yok sizin kargoculuk anlayışınız yüzünden müşterilerime rezil oluyorum ayrıca aldığım siparişlerimi iptal ediyorlar benim kayıplarımı kim karşılayacak. Bundan sonra bütün ptt kargoyla çalışacaklara yeni kargolar önereceğim.

  1. yaşar

   çalışma sanki pttnin senin parana ihtiytacı var

 360. Sevilay

  Tam bir hafta oldu kargom gelmedi bunasıl bir saçma bir sistemdir birdaha ptt kargo ile hiç bir şey göndermem.

 361. Leyla

  Çarşamba yolladığım kargo için ısrarla sordum ne zaman iletilecek diye cuma dendi ama hala yolladığım kişiye ulaşmadı kargo. Genel olarak hep mi sıkıntı olur anlamıyorum. Bu son ptt kargo ile bir şey yollayışım

 362. nesrin tokgöz

  Ben böyle bir kargo görmedim ya ne tlfnlara cevap veriyorlar nede getirip kargomu teslim ediyorlar bide üstüne adreste olmadığınız için şubeye götürdük diye mesaj atıyorlar ya

 363. fatih

  Kargo takipten kontrol ettiğimde ” İADE-Adres Yetersiz ” diye bir ibareden dolayı gönderinin teslim edilemediği yazıyor. İlk önce şunu belirtmek isterim daha bugün yine yurt dışından gelen başka bir kargom PTT kargo aracıyla tarafıma yani ev adresime teslim edildi, fakat ry62…..numaralı kargo nedense halen elime ulaşmadığı gibi; 14.12.2017 günü saat 13:12 sularında 0362 437 12 26 numaralı telefon ile arayan bayan şahsın bana kargoyu teslim için adresin yetersiz olduğunu, benim bizzat şubeye gelerek ürünü almam gerektiğini beyan etmiştir. Kendisine adresimin doğru olduğunu ve daha önceden de bu adresime PTT kargonun geldiğini yani adresimin belli olduğunu ve paketin adresime teslimini rica ettim…BU ŞİKAYETİMİ PTT ye BİLDİRDİĞİM HALDE 19.12.2017 günü OLDU AMA CEVAP VEREN YOK…

 364. Murat

  keşke kağıt yapıştırıp gitse ona bile razıyım tüm gün haftalardır evde bekliyorum birkaç kargo geldi aldım bir baya var apartmanda kapıya kadar çıkyor 1. kat ama hernedense başkaları apt. girişinde kutuya atıp gidiyor 2 kargoyu komşum getirdi yırtılmış içine bakılmış beğenmemiş sanırım kimse artık, ama ulaşmayan kargolar sanırım beğenilmişki gelmedi.. eee bu durum ne olacak satın aldığım ürünü şimdi kimler kullanıyor ?

 365. ali sincanlı

  yav ne yazayım ki hani herkes yazmış memnun olmadıklarını bende meramımı anlatayım ben ehliyet için emniyete başvurdum. Emniyet beni ehliyetimi düzenleyip ptt kargoya verdi tam adresim olmasına rağmen dağıtıcı eve gelmeye üşenmiş sincan esenler ptt şubesine bırakmış. Bende iş yerinden izin alarak bahse konu ptt şubesine vardığım saat 4.10 kapıları kapatmışlar mesainin bitini söylüyor bir tane erkek personel kapıya tıklatıp bir şeyler sormamıza dahi fırsat tanımıyor. Bu ptt genel müdürlüğüne yakışmıyor iş disiplini müşteri memnuiyeti konulu acil eğitim verilmeli bu ptt personeline yakışmayan zatlara.

 366. nesrin

  Merhaba kargom açık adres bilgisine sahip olmasına rağmen haber kağıdı bırakılarak şubeye geri gitmiş. Kendilerini arayıp durumu anlatmama rağmen ısrarla şubeden alınması gerektiği söylendi.. Teslimat adresim 08.30 / 18.00 çalışma saatleri olan bir iş yeri iken durumun böyle sonuçlanması çok saçma.

 367. Azize

  Ben bugün PTT çalışanına kargo hakkında bilgi için çok soru soruyorsun diye azarlandım

 368. Azize

  Ben bugün PTT çalışanı bayandan çok büyük bir tepki aldım yiyecek göndere biliyor muyum ve kaç günde gider ve bozulurmu sorusuna çok soru soruyorsun diye azarladı

 369. sevda

  bir kargo bu kadar olamaz kargo nedir ulaştırmaktır amaç bunlar ulaştırmamak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar

 370. rüya

  Evdeyiz kapıyı çalan yok. Apartman dış kapısına kağıt yapıştırıp gitmişler. E merkezleri uzak gidip alamıyoruz. Telefonu açan yok. Öğle arası tatilmiş ve 5 e kadar çalışıyorlarmış memur arkadaşlar

 371. kadir

  ptt kargo nun bütün şikayetlerine bakın bende bundan muzdaribim.. Kargomun gelmesini bütün gün evde bekledim telefonuma mesaj geldi evde olunmadığı için dağıtım merkezine bırakıldığına dair. Halbuki ben evde akşama kadar onu bekledim.posta kutusuna haber kağıdı bırakıp gitmişler kapımın zili bile çalınmadı ertesi gün yeniden yönlendirilmesine rağmen telefondaki kişi kaba bir üslupla kargomun eve getirilmeyeceğini dağıtım merkezinden gidip alabileceğimi söyledi.. Yaklaşık 1 ay öncede kimliğimi bu şekilde evde teslim alamamıştım 2.kez aynı şeyle karşılaşınca şikayet etmek farz olmuştur.

 372. ferdane uslu

  kargom geleceği günde gelmedi geciktirildiği gibi eve getirildiği ama zile bile basmadan haber kağıdı bırakılıp geri gitti ertesi gün yeniden yönlendirildiği halde “dağıtım merkezinde oradan gidip alacaksınız” diyerek kaba bir üslupla telefon açıldı..böyle insanların kontrolsüzlüğüne nasıl tahammül edeceğiz..

 373. Şenturk Yılmaz

  0214236829 Esenyurt pdm dahili 107 posta bolumu, senede bir kere bakıyor mu acaba telefonlara? Neden özel şirketler adreslere kargoları sorunsuz getirir de ptt iade eder devamlı? Bunun için ya müşteriyi arayın cepten, ya adrese gerçekten getirin (adreste tanınmıyor da nedir ya?) yada siz verin adres telefonunuzu bir zahmet, biz gelip alalım.

 374. gökhan

  10 gündür gelmedi kargom arıyoruz açan yok gıdıyoruz kapalı bu nasıl bir iştir şikayet ediyoruz cevap yok!

 375. Hamdi Altun

  Adreste olmamıza rağmen kargo ptt şehit kubilay şubesine bırakılmış. telefon niçin alınıyor. yazık şubede saatlerce çok bekliyoruz.

 376. mehmet örnek

  kargom gün içerisinde geliyor bana bir bilgi verilmeden geri gidiyor işlem sırasında iletişim telefonu niçin alındı o zaman

 377. Ömer ALİ

  Dün akşam 16.30 da ptt kargoya evrak verdim. İnsanlara yarın eline geçer diyorlar ama ne telefona bakıyorlar nede bir bilgi veriyorlar tam 2 gün sonra ulaşacakmış tam rezillik millet aya gidiyor biz bir kargoyu 2 günde gönderiyoruz reklama gerek yok icraat önemli ptt kargomu kesinlikle hayır!

 378. mustafa

  Ankaradan eseyurta 1 günde kargoyu (2 kitap) getiren ptt 48 saatte esenyurt pdmden avcılara getiremedi. 4286871 8 kez aradım açan yok. Mail cepten yeter ki haber ver 10 gün bekliyim. özensizlik .. Bir daha asla

 379. NesiP aybar

  28 ekimde yurt içinden verilen kargo bu gün olmuş izmire hala gelemedi soruyoruz dağıtıma çıktı deniliyor ne biçim bir dağıtım yapamıyorsanız almayın kardeşim kaderimiz bir dağıtımcıya mı bağlı yoksa babanızın hayrınamı getiriyorsunuz kaç defa aradık dağıtımda deniyor her zaman aynı muhabbet adreste bulunamadı iyade evden burnumuzu çıkartamıyoruz kargo gelecek diye paramızla esir oluyoruz utanmayiyi bilirsiniz ayıp ayıp

 380. Gülsüm

  Böyle kargo şirketi olmaz olsun getirdik ulaşamadık diye yanlış bilgi veriyorlar. İki gündür evde bekliyorum.

  1. Ufuk

   Aynısı bize de oldu. Böyle bir sorumsuzluk görmedim.

 381. Gülsüm

  Bütün gün bekledim gelmedi. Çağrı merkezini aradım dağıtıma çıkmamış dediler bugünde saat 14,00 mesaj geldi evde bulamadık diyorlar kesinlikle hayır kabul etmiyorum.

 382. taytıs

  İnternetten alış veriş yaptığım firma kargoyu ptt ile göndermiş bir daha o firmadan asla alış veriş yapmam.

 383. Mehmet

  Bu ptt kargo derhal satılarak özelleştirilmeli

 384. Hayriye

  her zaman aynı hikaye geldik evde yoktunuz ben özellikle balkondan hiç ayrılmadım

 385. songül ünal

  Pazartesi korgoya ankara etlik ten kargomu verdim fakat carsamba gunu trabzona gitmesine rağmen persembe bile teslim edilmedi aradiğımda da trabzon şubesini elamanınınız izinli oldugu icin teslim edemiyoruz dediler… 5. gunde de teslim edilecegin şüpeliyim artık gidenleri çope koyabiliriz…

 386. Elif

  PTT Kargo ile gönderilmek üzere PTT Kitap’tan 06.10.2017 tarihinde kitap siparişi verdim. Kardeşimin okuması gereken kitaplar listesinde olduğu ve sınırlı bir sürede bitirip değerlendirme yazısını teslim etmesi gerektiği için acil notunu da ekledim.

  11.10.2017 tarihinde saat 9.23’te Odunpazarı Dağıtım Merkezine ulaşmış ve 11.10.2017 tarihinde saat 10.55’te dağıtıcıya verildi gözüküyordu. Ancak, Odunpazarı Dağıtım Merkezine yürüme mesafesinde olan kardeşimin okuluna aynı gün ulaşamadı her nasılsa. Kardeşim aynı gün mesai saatleri içinde söz konusu dağıtım merkezine giderek bu durumu dile getirdiğinde “Bizim elimize ulaşmadı, dağıtıcıda gözüküyor.” denilerek ve ertesi gün de ulaşmaması hâlinde kendi numaraları verilerek gönderilmiş.

  Ertesi gün, yani bugün de kargo ulaşmayınca kardeşim, okuluna yürüme mesafesinde diye belirttiğim dağıtım merkezindeki görevli ile tekrar görüşmüş ve yine aynı şey söylenmiş. PTT Kargo Takip bilgilerini tekrar kontrol ettiğimde kargo bilgilerinin değiştirilmiş olduğunu, 12.10.2017 tarihinde saat 10.21’de dağıtıcıya verildiği yönünde bir bilginin yer aldığını görüp şok yaşadım.

  Önce müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirttim. Kargonun 12.10.2017 tarihinde 10.21’de dağıtıcıya verildiği ve mesai saatleri içinde ulaşacağı söylendi. Bilgilerin değiştirildiğini söylediğimde ise çağrı merkezine şikayet edebileceğim söylendi. İlk iş olarak şikayet formu doldurdum. Sonrasında Odunpazarı Dağıtım merkezindeki yetkiliyle görüştüm. 2 gündür kargomun dağıtıcıda olduğunu söylediğimde beni kardeşim sandı ve kargonun gelmediğini söyledi. Ancak ben ablasıyım dediğimde 0222 217 82 30-41 numaralarını vererek ısrarla çaldırmamı söyledi. Zaten “Israrla ara!” ifadesinden işkillenmiştim. Denileni yaptım, ısrarla aradım, önce meşgul çalıyordu sonra çalıyordu ama cevap veren yoktu. Operatöre bağlanmak için bekleyin, diyor beklerken hattan atıyor. Cevap verenin olmaması da düşündürücü, çünkü mesai saatleri içinde aradım.

  Önceden Kitapyurdu ile alırdım kitapları. Bu defa tedarik süresi 4 gün olduğu için (ki bu süre uzun gelmişti bana (!)) PTT Kitap ve PTT Kargo daha çabuk ulaşır düşüncesiyle böyle bir tercih yaptım. Ancak devlet kurumu olmasına rağmen tüm bu anlattıklarımın yaşanması beni son derece üzdü ve biraz da düşündürdü. Birileri işlerini tam olarak yap(A)mıyor galiba… İyi ki kargo bilgilerinin değiştirilmeden önceki hâlinin fotoğrafını çekmişim, yoksa bir de ben haksız çıkarılacaktım.

  Bir daha PTT Kitap’tan kitap almam artık. Okuma tutkunlarına da tavsiyem, kolisinde yer alan “ÖZENLE TAŞIYIN, İÇİNDE BİLGİ VAR!” notuyla kitaplara ve okurlarına değer verdiklerini gösteren “Kitapyurdu” olacak…

 387. Birsen

  7 Ekimde adreste tanınmadığım üzere kargom bana gelmedi. Emniyet no:2 daire:6 yerine no:6 yazmış. İki apartman yanım. Koskoca markete değil de görünmeyen terziye sorulduğum için tanımaması da mümkün tabi. 9 Ekimde aradım bir güzel kavga edildi.2. Dağıtıma çıkmayacakmış. Müşteri temsilcisinin üslubu da zaten belli. Ben hemşireyim diye bana insülin örneği vermeye çalışıyor. Doktor da hata yapabilir müşteri temsilcisi aklında bulunsun. Doktor 1 paket serum içinde perlinganit yazdı diye tüm perlinganit hastaya yüklersen hasta ölür haberin olsun. Onu da sen ayarlıcan kararını sen vereceksin.

  Sonra dağıtıma çıkarıldı diye mesaj geldi ama sürpriz saat 16.55te bana teslim edildi görünmesine rağmen ne evime ne sokağıma Ptt gelmedi. Mesai saatleri dışı oldu tabi ulaşamadım.10 ekim bugün aradığımda da neymiş efendim emniyete teslim edilmiş. Ya öyle mi? Niye ben görünüyorum o zaman? Ayrıca bu kargonun 2 kez dağıtıma çıkıp, evde ulaşılamadıysam 7 gün PTT’de bekletilip daha sonra emniyete bırakılması gerekiyordu.

  Ayrıca aradığımda benle tartışıp kargonuz burada değil Ankara’ya iadeye düşmüştür ama emin de değilim diye konuşup pasaportumu yedi mi naptı diye düşündürmek yerine adam gibi bilgi verip cahilce cevaplar vermemesi gerekmez miydi? Neye göre işe alınıyorlar bir kriter yok galiba. Son derece mağdurum. Ankaraya iadeye düşmüştür deyip sonra kargomu dağıtıma çıkartmak nedir ya? Sonra da bana teslim edildi görünüp emniyete götürmek? Suçlusunuz. Allah görüyor ya, keser döner sap döner,gün gelir devran döner.

 388. Gönül Şener

  PTT kargo çağrı merkezine 4 adet sorunlu Esenyurt, Küçükçekmece, Yenimahalle Ankara, Mamak Ankara… Kargomu bildirmeme rağmen cevap alamıyorum. . Ne adrese teslim Alıcıya), ne de satıcı olarak tarafıma bilgilendirme yapılmamıştır. ** Lütfen geçici oyalayıcı cevaplar değil! **Kargoların akıbeti hakkında tarafıma bilgi verilmesi ve sonuçlandırılması…. İyi çalışmalar..

 389. Gönül Şener

  Merhaba., Bakırköy Yenimahalle PTT Şubesine her gün 20- 30 adet Kargo vermekteyim. Şubeye gittiğinizde 1 personel çalışmakta olup, yılların deneyimini, ciddiyeti, iş sorumluluğunu, görebiliyorsunuz. İşini severek yapan Süleyman Bey’e teşekkür eder. Başarılarının daim olmasını dilerim. İyi çalışmalar…

 390. Derya

  Devlet kuruluşu imişş önce saatlerce aranılan telefona bakacak adam çalıştırsınlar sonra zamanında teslim etmemenin cezasını görmezlikler.. Konyaaltı PTT boşa maaş alıyorsunuz

 391. murat

  Arkadaşlar buraya kadar

 392. ahmet gümüş

  şanlıurfa ptt sini arıyorum hiç kimse tlf na cevap vermiyor özellıkle kargo bölümünü yozgattan kargo verdim 6 gün oldu henüz yerine ulaşmadı bende diyorumki aldıgınız maaş düşünüyormusunuz herkim işini yapmıyor savsaklıyorsa

 393. Elif keles

  PTT kargo ben bu kadar sorumsuz bı kargo görmedim Samsun’dan Kartepe şubesine bı günde kargom geldi üç gün oldu hala teslim etmediler

 394. fahri yasin

  ptt kargo ciddiyetten uzak sorumluluk anlayışı yok olmuş gelecek olan banka kartı güzel bir şekilde cep de şu oldu bu oldu deniyor sonrası takip de barkot girdim baktım gelmiş ihbar bırakmış o bahsedilen saate kapının önünde zaten bekliyorum çağrı merkezi denmiş sorun çözemez niye para verirsiniz anlamam saat 9 da merkezi aradım dedim ki nasıl teslim için ihbar bırakıldı denir ihbar kağıdı niye yok bırakmamış olabilirler peki takipte ne hakla ihbar bırakıldı dersin ne zaman gelecek belli değil saat-11 de başlayacaklarmış akşam 18 kadar gelirmiş zaman belli değil bunun adı işgüzarlık iyi her şey elektronik olmuş işler çabuk yürüyor

 395. Gülper

  Kargonun üzerinde kırılabilir logoları olmasına rağmen nasıl taşımışlarsa artık paramparça etmişler her şeyi şikayet dilekçesi yolladım numaramı bıraktım inşallah dönecekler bakalım bekliyorum

 396. Buğra

  Bu nasıl bir kurum böyle, adresim telefonum tüm bilgilerim olmasına rağmen Erzuruma adıma gelen kargoyu Sakarya ya göndermişler… Ne bu açıklama yapan var, ne ilgilenen, ne muattap… Böyle bir rezillik olamaz… Aman uzak durun… Bunlara emanet edilen şeyden daha da hayır gelmez

 397. serdar çelik

  Selam ben serdar çelik adresim şanlı urfa birecik src belgem size teslim edildi neden böyle oldu?

 398. ozan görkem

  Süreli olan bir belgem 5 gündür Boğazlıyan / Yozgat şubesinde yatıyor, dağıtıcımız yok diyorlar. Bu benim sorunum mu? O zaman arayıp bir gönderiniz var gelip alın desinler, hayır o da yok. Sözde ülkenin en köklü kurumlarından biri,böyle bir saçmalık olabilir mi? Resmi sitelerinde bile şikayet etmeyesin diye o şikayet kısmını o kadar dar tutmuşlar ki, şikayetinin ne olduğunu sığdıramıyorsun bile.

 399. hüseyin

  ankara posta dağıtım merkezinden 9 agustos 2017 sabah 09.32 de 70000xx barkod nolu dağıtıcıya verilmiş olup dağıtım süresinde tarafınıza teslim edilecektir mesaj geldi ankara altındağ oturuyorum henuz gelmedi hangi çağdayız

 400. Cannur

  Giresun Bulancak ptt kargoya gelen paketim 3 gün orada bekletildi ve ev adresi verdiğim halde getirilmedi arayıp gelin buradan alın denildi ve ben gidip müdüre şikayet ettim tamam birazdan göndereceğiz dedi bir özür bile dilenmedi eve geldim aradılar utanmadan çıkartamam inin alın dediler ben de inmiyorum kapıya getireceksiniz dedim adam bir sinirle merdivenlere sürte sürte sürükleyerek getirip karşıma fırlattı gitti tekrar müdürü aradığımız da müdüre durumu izah ettik şikayet edeceğimizi söyledik oda istediğiniz yere şikayet edin dedi böyle birşey daha önce hiç yaşamadım ve buda bize ders oldu bir daha asla ptt ye birşey verilmeyeceği ni öğrendik.

 401. elif yaman

  Kargomun elime dün geçmesi lazımdı ama maalesef. Üst üste 2 gün aramama rağmen o telefonu açan kimse olmadı. İlk defa ptt kargo ile alışveriş yapıyorum ve hiç memnun değilim.

 402. Ümit

  06 **** *935 plakalı araç şöförü bugün 06:45 civarında Konya da kırmızı ışıkta geçmiş ve neredeyse kendisine çarpmama neden olacaktı neden kırmızı ışıkta geçiyorsun dediğimde ise agrasif bir şekilde kardeş hayırdır deyip benle tartışmış yaklaşık 5 dakika elini kornadan çekmemiş ve diğer eliylede camdan hareketler yapmış tır yaşlı olan şöför ağzına gelen haketetleri etmiş eliylede tastiklemiştir babam yaşındaki bu bunak şöförünüz bana ne dediyse iyade ediyorum lütfen bunak insanları çalıştırmayın hayatımızla dalga geçiyorlar yazıklar olsun sana kırmızı ışıkta neredeyse ölmeme neden olacaktı.

 403. yücel demirci

  kocaeli ggölcük ptt kargo şübesinde calışan bir bayan sinirli ve agresif bir bicimde kargomun gelip gelmedini ögrenmek icin sordugum soruya ters cevaplar vererek müşteri memnuyetini zedelemiştir.bir kurumun böyle insanlarla calişması o kurumun güvenilirligini ve şeffaflıgını zedelecegine inanıyorum.28 haziran ve 29 haziranda ptt kargo şübesinde görev yapan bu bayanın ikaz edilmesini rica ediyorum.saygılarımla

 404. Zeynep

  Şubeyi arıyorum telefon çalıyor ama kimse açmıyor nasıl bir kargonuz var anlamadım.

 405. Melda

  Sabah saat 9 dan beri Esenyurt taki hiçbir postane ve dağıtım merkezi ne telefon ile ulaşamıyorum kargom gelmedi gidip ben kendim alayım istiyorum ama mümkün değil kimse telefona cevap vermiyor!

 406. Ilgın

  Kargo kapıma geliyor … Ücreti vermek için müsaade istiyor.. Döndüğümde kapıda not şu aderesten paketinizi alabilirsiniz kendisi yok.. Ptt kargo çalışanları bir disipline ihtiyacı var.. o kişi hakkında şikayetçi olup işten atılması için elimden geleni yapacam…

 407. Fatma Rezzan Çetin

  İki gündür evde kargo dağıtıcısı bekliyorum. Ne zaman PTT kargo ile gönderim olsa bu problemi yaşıyorum. Neden çözüm bulunmuyor,çalışanlar ikaz edilmiyor.Şikayetçiyim.

 408. murat şirin

  Bu ne rezillik kargonuz dağıtıma çıkmıştır diye mesaj atıyorlar o gün eve mahkum ediyorlar ne gelen var ne giden akşam olunca tekrar bi mesaj adresde bulunamamıştır diye bu nasıl bi kargo şirketi

 409. Ümmühan

  Bağcılar merkez şube o kadar yani telefonu yüzüme kapattı pes yazık size aldığınız maaş helal mi sizce?

 410. bedriye

  benimde 10 gundür kargom hala erzurumda yollamadılar arıyorum acmıyorlar yada mesgule atıyorlar

 411. kadir

  Telefon yazıyoz kargom adrese verilmemiş ne arıyolar nede telefonu acıyolar paramızla rezil olduk bisikletle götürsem şimdiye verdiydim la ayıp bukadar olmaz!

 412. Cris

  Annem 15 gün önce PTT kargo yoladı ama hala gelmedi

 413. Çagatay

  Salla başını al maaşını. Vergim ile maaş alan bütün ptt kargo çalışanlarına hakkımı helal etmiyorum!

 414. birol k.

  8 gün oldu hala kargomu getirmediler. 5 gündür 2 km uzaklıktaki dağıtım merkezinde bekletiyorlar.sadece internet üzerinden kargoyu takip edebiliyorum.tlf ile arıyorum tlf ile aradım.cevap vermiyorlar.aynı gün başka bir kargo şirketiyle yola çıkan diğer kargo 24 saat dolmadan elime geçti.bu kadar vurdumduymazlık, savsaklık pes yani…

 415. Kubra

  1 hafta önce kargo yolladım Boluya dagiticiya verilmiş olarak gözüküyor ve hala gitmedi kargom telefonla o kadar aramama ragmen kimse cevap vermedi yazık gerçekten

 416. nalan yiğit

  Ben bir haftadır bekliyorum halen kargom gelmedi bide üstüne evde olduğum halde adreste yok haber kağıdı bırakıldı diyo takip no ile baktığımda ama ortada haber kağıdı falan yok ayıp ya valla bi çözüm bulunsun buna 1 hafta oldu 1 hafta

 417. mustafa

  kargomun akibeti hakkında bilgi almak üzere defalarca pttnin Ankara dağıtım Keçiören Merkez Bademlik Aktepe vs.telefon numaralarını aramama rağmen telefonlara cevap verilmiyor. Kargomun durumunu nasıl öğrenebilirim yardımcı olabilir misiniz?

 418. SELMA GENCER

  19/06/2017 de konyadan kabul gören kargoyu halen antalyada dağıtıcıda gözüküyor alamadım telefonlara da cevap vermiyorlar sağolsunlar acil bugün teslimat istiyorum

 419. yakut

  samsun carsamba murat as*** isimli çalışan çok lavabali üslüpsüz tavırlarla çalışmakta her birime şikayet ediyor olacağım

 420. S. Özbalta

  Aynen aşağı ya kağıdı bırakıp Zile bile basmadan gitti aldığınız maaşlar sizce durumu ne küçük bebeğim var şimdi şubeye gitmek zorundayım bide üstüne azar işittim.

 421. Mustafa

  Kargoyu getiren kuriye arayıp aşagıya inip kargomu teslim almamı söylüyor yada sepet alıp sepet salmamı söylüyor bunun üzerine bende kendisinden şikayetçi oldum şimdide getirip apartman kapısına bildiri kağıdını asıp gidiyor zile bile basmıyor bir defasında komşum karşılaşmış evde olduğumu söylemiş o beni şikayet etmiş gitsin şubeden alsın demiş hepsinin kamera kayıtları ve ses kayıtları mevcut elimden geleni yapıcam gelen kargoları gidip almıyorum gönderen firmalarada bu şikayetleri bildiriyorum böyle berbat bir çalışma sistemi olamaz ben kapıda ödemeli alıyorsam getirmek zorunda

 422. Nigar kesmer

  2 ay oldu kart gelmedi nasıl is bu biri diyo kart basimda yanlışlık olmuş biri diyo sistem yok

 423. MERVE NUR

  arıyorum fakat dağıtım yapan kimseye ulaşamıyorum. kargom farklı adrese teslim edilirse sorumlusu kim.

 424. SİNAN

  1 hafta oldu gelmedi bekle bekle dur

 425. yüksel bilgin

  sayın yetkililer kargo dağıtımı yapan görevlileriniz iki defadır kargomu evim yerine ptt şubenize bırakıyorlar mazeret hep aynı adreste kimseyi bulamadık sabahtan akşama kadar eşim evde özellikle tembih ediyorum ayrılma diye oda ayrılmıyor ve ben işimi gücümü bırakıp ptt ye gidip almak zorunda kalıyorum ilgilenmenizi rica ediyorum

 426. şafak doğdu

  Olmaz olsun böyle kargo sirketi 1 günde elinize ulaşir diyorlar kargo takipten bkiyoruz 2 gun olmus izmirden konyaya geleli 4. Gun hala kargo konya mevlana ptt subesinde neyi bekliyor anlamiyorumki herkezin isi gücü var bide araya cumartesi pazari koy konya merkezde oturan birine 5 günde kargoyu ulastir arabaynan 4 saatte alirim izmirden sabah basliyorum telefon acmaya telefonu acan yok 2 den sonra telefonu açık burakiyorlarki calsın calsin arayamasınlar nasıl hizmet bu bir dahami asla

 427. Havva578

  Şu mübarek günde beddua ediyorum 20 gündür mudur ediliyorum zile bile basmadan haber kağıdı bırakıp gidiyorsunuz ben küçük çocukla nasıl gelebilirim en yakın şube diye ta en uzak şubeye birakilmis sizin göndereceginiz kargoya tukureyim alinda bi tarafiniza mont edin emi o kargoyuda almiycam evde olduğum.halde evde yoktunuz diyorsunuz kargo iletişim numarasina cevap.vermiyorsunuz alın sizin olsunnn o kolide almiyorum

 428. Pelin DİKENLİ

  Bunlar boşuna para alıyorlar kaç gündür bekliyorum kargomu şubede bekletiyorlar.

 429. Bozkurt

  Böyle PTT kargonun olmaz olsun kargom beş günde geldi

 430. faruk

  sayın yetkililer burdurda antalyaya 1 günde teslim olması gereken kargo şu anda saat 4.00
  kaonya altı kargoyu aradım bugün teslim edemeyiz diyorlar gelip alıyım diyorum ayrım yapmadım veremeyiz diyorlar. telefonu kapattık tekrar birseydaha sorayım dedim telefonu mesgule düşürüyorlar.

 431. mehmet

  Pazartesi şanliurfa dan diyarbakir bi kargo gonderdim helen gitmemis …! Adam izmirden gonderiyo 2 günde biz 3 saatlik yolda 5 gün oldu ve helende bekliyoruz

 432. zeki

  Ankara elmadag ptt den calisan emrah ve ptt muduru metin beyden sikayetciyim siyasi parti torpillisiyiz diye gelen musterilere hakaret edemezler denetim yok ringonun yerine donmus tam

 433. aslı

  BU nasıl bır devlet kurumudur ya ınsanı bu kadar ciddiye almayan bir kurum ya da firmq görmedim ben . bin kere aradım telefonlar açilmıyor. şubeye gidiyosun yüzüne bile bakmıyorlar. GErçekten bunları ıfade edecek kelıme soz bulamıyorum . faciasın ptt faciasın samsun universite şubesi

  1. Sima

   katiliyorum iki saattir ariyorum acmiyolar tesadufen acan olursa da sanki onlarin isi musterilere yardimci olmak degilmis de lutfediyolarmis gibi davraniyolar baska bi numara verip suratiniza kapatiyolar verdikleri numara da surekli mesgul calisiyo sozde ptt olcak. Saygisizlar

 434. mesut

  Bir daha kesinlikle ptt kargodan gram birsey yollamam

 435. fatma yüzer tokat

  ptt kargo yetkililerine adres teslimi alınan kargo telefonla aranıp gelin kargonuz var diyemi teslim oluyor açıklarmısınız sizin yoğunluğunuz varsa adres teslimi almayınız veya kuryelerinize zahmet olacak adrese gitmelerini söyleyin lütfen ama sizler haklısınız bizler sizleri tercih etimiz için degilmi

 436. halis hanlıgil

  Benim kargom daha önce yurtiçi kargoyla geliyordu. Sabah mesaj geliyordu gün içinde geleceğine dair. Artik ptt kargoyla geliyor sabah mesaj geliyor o gün aksama kadar evde bekliyorum kargom gelmiyor. Dün sabah mesaj geldi aksama kadar bekledim kargo gelmedi. bugun sabah gene mesaj geldi gene bekledim kargo gelmedi, bir de mesaj atmışlar geldik evde bulamadık kağıt bıraktık diye halbuki ben evdeydim. Şimdi de mesaj atıp özür dilemiş.

 437. Ramazan

  Evde olduğum halde teslimatım yapılmadı evde yok gibi gösterildi

 438. hatice

  3 haftadan beri bekledim kargom gelsin bir gün teslim edilmedi yazısıyla evde oldum halde ertesi gün ptt de bugunde yurt dısında gerı gönderilmiş şikayet ve dilekçe yazdım halde hiç bir şey sey olmadı. Bu zararı kim karsılıcak cok merak edıyorum.

 439. İlhan aydemir

  Kargo teslimi yapılmıyor kapıya atılıp gidiliyor şikayetçiyim bu konuda kuryeleri uyarsalar daha iyi olur kuryelerde taşören herhalde

 440. kazım yurdagül

  15 dakika mesafeye 2 gündür gelmedi yarın 3 üncü gün olacak işi bilen adam yok

 441. halid

  ptt kargo sistem yok sistem yok 2017 yılında teknoloji bir cağdayız sistem yüzünden bir türlü kargo gönderimi yapamıyoruz yetkililer bi ilgilenmiyor mu bu kargolarla bu nasıl iş.

 442. esra

  Kitap secten alışveriş yaptım ve kargo olarak PTT kargoyu seçtim. 14 subatta Siparişiniz kargoya verildi mesajı gelmesine rağmen siparişini takip sayfasında 2 gün göremedim dolayısıyla 2 günüm evde kargo beklemekle geçti PTT yıl arayıp şikayetini bildirdim 2. Günün akşamı takip sayfama kargonun nerede olduğunu ile ilgili bilgiler ulaştı. 3. gün kargonun bekledim ve adreste bulunmadiginiz için şubeye bırakıldı diye bir mesaj geldi mesaj atılırken evdeydim hiçbir şekilde bir kargo gelmedi. 1 ay önce de ptt kargoyla alışveriş yaptım aynı şekilde mesaj geldi ve şubeye gittiğimde kargom orda da yoktu. Bugün 17 Şubat 15 Şubat’ta gelmesi gereken kargom 20 Şubat’ta elime geçecek tabi şubede bulabilirsem PTT kargoyla yaşadığım bu üçüncü sorun bu.

  1. Mehtap

   Aynı sorunu aynı şekilde Ben de yaşadım, bir de adreste bulunamadı diye not düşülüyor, o adreste günboyu kargoyu beklediğiniz halde ve ertesi gün arayıp yeniden durumu anlatıp muhattap bulduğunda, dağıtımdaki arkadaş aranıp rica edilerek o gün 6 gibi gelmesi sağlanıyor.

   1. hakan koruncuk

    Benimde ptt ye uzaklığım sadece 500 metre 3 gündür dağıtıma çıkacak bir daha ptt kargomu… Bunlar devlet işçisi olduğu için 8 de işe başlar çay saati der 10da dağıtıma çıkarlar. 12 ile 1.30 yemek paydosu 4 de paydos ondan sonra aylık 4000 bin lira maaş alırlar beğenmezler özelleşse sabah 8 de dağıtırlar oturamazlar.

 443. KADIR ARAT

  13 02 2017 tarihinde sivastan bir kargo yollandı bugün ayın 17 sı ve kargom hala elime ulaşmış değil aradığımız numara cevap vermiyor yok efendim kargonuz kuryede yok efendim kargonuz kargomuzun akıbeti belli değil ayrıca gelecek olan kargonun elime ulaşmadığı hergün için ben zarar ediyor cebimden para çıkıyor. Şikayetçiyim şikayetimize muhatap yok kimse ilgilenmiyor ve ptt kargoya yakışmıyor kendinize bir çeki düzen verirseniz çok iyi olur.

 444. hakan pars

  ayın 10unda bir kargom var bugün ayın 14 daha hala elime ulaşmadı çok yavaş sistem ve ben ygs sınavına gireceğim zaman benim için önemli ama kitap sparişim var ve hala bekliyorum…!!!

 445. Fatma

  bu 2 oldu antakya odabaşı mahallesine kim bakıyorsa hiç memnun değiliz!

 446. Ercan Özdemir

  Ercan Özdemir, Danimarka da yaşıyorum Türkiye den gönderilen kargomun ulasmadı ptt kargo dan şikayetçiyim kaç defa sorduk kargomu teslim ettiklerini iddia ediyorlar.

 447. huriye

  ankara odtü teknokentte dagıtım yapan kuryelerinizden şikayetciyim konuşma şekliyle uslubu ve işe olan saygısızlıgıyla ptt adını kötüye kullanıyo yaptıgı terbiyesizlikler bir degil iki degil artık inanın şoktayımtelefon numarasından ulaştım fakat ordan yardımcı olamadılar

 448. Ibrahim

  3 ocak 2017 günü istanbul arnavutkoy subesinden sevk hollanda ya sevk edilen 6 kiloluk paketim den halen haber alamıyorum.

 449. melek

  ptt kargo ile yıllardır çalışırım sadece bir şikayetim var oda ürünü daha sakin taşımaları gerekmekte taşımada sıkıntı var.

 450. bahattin

  Ptt yılardır yaparım işimi tam zamanında teslimat teşekkürler tüm çalışanlara temizlikçisiden şefine kadar.

  1. mecnun

   ben daha bukadar sorumsuz bir firma görmedim türkiyeden fıransaya yedek parca istedim bir ay oldu ama nerde oldugu belirsiz

 451. tuba

  6 gün oldu kargom hala ortada yok adrese teslim diye adres yazdım hala ptt subede bekliyor once dagıtıma çıktı diyorsunuz sonra subede bekliyor. Devlete dayamişsiniz sırtınızı işinizi yapın.

 452. hakan

  Kargolar gününde şubeye ulaşıyor ama dağıtımda biraz bekliyorsunuz dağıtımın biraz daha hızlı olması gerekli.

 453. ali özdemir

  kapıya kadar gelip kağıt bırakıp gitmişler böyle olmaz

 454. tuğba

  Böyle bir iş olmaz! dağıtıma çıktı diyor. Birkaç saat sonra şubede bekliyor diyor.

 455. emirkan kotan

  14.12.16 saat 1.45 sefaköy kemal paşa şubesinden avona 382 lira para yatırdım yanlız faturama 179 TL olarak gösterilmiş

 456. Tuğba

  5 günde bir kargo nasıl gelmez merak ediyorum telefona bakmıyorsunuz netten kargo takip bilgileri boş.

 457. Asuman KATIRCI

  Antalya’dan Kıbrıs’a gidecek kargo neden İstanbul’a gidiyor zaman kaybına neden oluyor doğrudan Mersin’e gitse hem ptt için masraf az olur hemde 2 günde gidecek kargo uzun sürede gitmez bu talebimin yapılmasını istiyorum.

 458. Orhan GÜLER

  Oğlumun adına kargo gelmiş evde yoktuk. Bırakılan haber kağıdı ile PTT ye gittim.. Kimliğimi ibraz ettim. Memur bana kargoyu vermedi.Yassak dedi. Kendisinin dışında kimseye veremiyoruz. Ben babasıyım dedim. Bana haber kağıdı üzerindeki başka kimseye teslim edilemez cümlesini gösterdiler. Aynı paragrafta kanuni temsilcisine ödenir diyor, onu hiç kaale almadılar.

  Kargoyu göndereni arayın, oğlunun yerine senin ismini yazsınlar o zaman veririz diye de yol gösterdiler. Memur raftaki kargoyu bana teslim etmiyor. Göndericiyi PTT ye gönderiyor.

 459. Aygün

  Ankara’dan çarşamba sabah gönderdiğim kargo pazartesi öğeln Muş’a vardı

 460. Perihan

  ankara istanbul ben bir de ulaştığını izledim 2 gün değil tam 1 günde ulaştı

 461. Hadi ÇELİK

  Kargoların ulaşım zamanı 1 veya 2 gün ancak şubede beklememeli çalışmalar biraz daha hızlandırmalı.

 462. Halime Tüzün

  İyi akşamlar daha once kaybolan kargom için şikayette bulunmuştum. Göstermiş oldugunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Kargomun akıbeti belli oldu. Tüm Ptt çalışanlarına candan selamlar ve saygılarımı sunarım.

 463. Mustafa yaşar

  Devlet kurumu olması biraz çekici kılıyor milliyetçi olanlar benim gibi devlet kurumu olmasından ötürü olabilir

  1. Savaş

   Selamün Aleyküm Mustafa Bey Bizde Ptt Kargo çalışanıyız.

   Aslına Bakarsanız İşlerin Yoğunluk Derecesi ve Bir o kadar da lüzumsuz dağıtımı olan evraklar işleri hem yavaşlatıyor. Hemde gerek yaya gerek Motorize ekip gerekse araçlı dağıtım personeli çok çaba sarfetmesine rağmen personel yetersiz olması, Ürün Segmentinin çok geniş olması yani hem ticari alanlardaki Kurumlara çalışması Hemde Kamu Kurumlarının işleri evrak dağıtımı yelpazenin genişliğini ispat eder durumdadır.

   Misal; Kamu Dağıtımına Tabii Olan ve Halk için Gereksinimi ve zarurati Olan Kamu Kurumu Evraklarından bahsetmek gerekirse (pasaport, yeni kimlik, yeni Ehliyet, araç Ruhsatları, yabancı vatandaşlara ait oturma izin belgesi, Tüketici Hakem Heyetlerine Yapılan Gönderi formları, ceza evi mektupları, Garanti, TEB, Vakıf bank, Üniversiteyi Kazanan Öğrenci Formları Gibi ve daha sayamadığım bunun gibi bir çok evraklar.

   Zaten Şahıslar Tarafından ve satış amaçlı ve kayıtlı yurt dışı gönderileri cabası Tüm şikayet ve Takdir yazan herkesede saygı duyuyorum. Herkes mantığınca haklı fakat derler ya hiçmi hırsızın suçu yok.Araba park sorunları, bozuk para sıkıntısı, üstelik arkadaşlar olarak fedakarlık yapıp, birçok müşteriyi cepten arıyor olması farklı bir açı; ve inanın saat:08:30 dan saat:19:00-20:00 ye kadar durmaksızın çalışan arkadaşlarımız var. Lütfen Siz Değerli Halkımızdan biraz daha anlayış ve tölerans bekliyoruz.

   1. Yusuf Ziya FER

    Kardeşim eminim ki bu senin yazdığını bir çok kişi biliyor ama nedense bizim milletimiz benim işim hemen olsun bana ne derdinde. İnsanları anlamak istemiyorlar. Bu yazından dolayıda inan seni takdir ettim senin gibi kurum çalışanları inşaallah ülkemizde daha çok olur.

    1. Savaş

     Selamün Aleyküm Cümleten Öncelikle Evet Herkes Aslında Çoğu Konuda Haklı !. Tabi Bilinmeyeni Ve Görünmeyen Gerçekler; Bizde Ptt Kargo da Taşeronda Çalışıyoruz. Sabah 08:30 İş Başı ve Tabii Mesai Bitiş Saati Diye Bir Çalışma Saat Sistemi Mevcut Değil Yani İşin Özü, Saat Kaçta Biterse Diyelim. Sabah Herkes Kendi Araçlarını Yüklüyor. Tabi Diğer Kargolar da Olduğu Gibi Herkes 2 Yada 3 Kişi Çıkmıyor. Tek Başına gerek Dağıtım Gerekse Toplama Kargo Alımı Yapıyoruz. Birde Üstüne Üstlük Çoğu Resmi Kurum Dağıtımı Bizde; Segmentimiz Çok Geniş, Şundan Bir Ay Öncesine Kadar (Araç Ruhsatı, Kimlik, Pasaport, Ehliyet, Cezaevi Tutuklu Mektupları, Gerek Aliexpres, Amazon, E-Bay, Hac Hurması vs) Daha Sayamadığım Bir Çoğu, şimdi Teksin Araç Park Etmeye Yeriniz Yok. Allah tan Dağıtım Yaptığım Yerin Sakinleri Anlayışlı Arıyoruz.

     Şirket Hattımız da Yok. Çoğu Günlü Ve Önemli Saydıklarımın. Birde Aracı bıraktığınız zaman park cezaları bize ait cadde de duramıyoruz. Hadi ona da eyvallah 2-3 tur atıyoruz. Postaneden sıfır parayla çıkıyoruz. Birde buradan bakın. İnanın Canla Başla Çalışıyoruz. Söylemesi Ayıptır Aylık 1000 Dakka Avantaj Tarifem Var. 55 tl çoğu zaman 110-140 tl ödüyorum. Tabi Sıkıntı Değil Mühim olan Müşteri Memnuniyeti Ama İnsan Bazen Diyor Az bir Sıcaklık Güler yüz çok şükür Bir beklentimiz Yok Evimize Alın terimizle Ekmeğimizi Hak Ederek Götürdüğümüzü Düşünüyorum. İnşallah Kimsede Hakkımız Alacağımız Vereceğimiz Kalmamıştır. Kaldıysa da Benden Yana Helal Olsun. Sanırım Biri Bahsetmiş, Evet Bozuk Sıkıntı.

     Geçen Gün Cezaevinden İade Gelen Ürünün İade Ücreti 2.50 tl çıkmış Müşteriye çıktım 3 kata, Fakat Ana Caddedeyim ve Yukarıdan inen trafiği tek şeride düşürdüm. Allah Korusun Kaza Kaçınılmaz. Kapıya çıkan Bayana izah ettim fakat bozuğunun olmadığını ve 10 tl si olduğunu belirtti. Bende ve 5 tl vardı. Dedim Tamam Ne Yapalım Dedim Denk Gelirse Alırım Dedim Ve İyi Günler Diledim. Yani nasıl derler ama herkes haklı sağlık olsun deyip geçiyoruz. Bu Arada Sayın Yusuf Ziya ER Bey e Anlayışı ve İlgisinden Dolayı Çok Teşekkür Ederim. Sayfadaki Herkese Saygılar…

     1. Caner Fidanoğlu

      Hizmet sektöründe çalıştığınızı unutmayın. Düzgün hizmet götüremiyorsanız kazandığınız para helal mi sizce. Müşteri ile olan ilişkilere malesef istikrarsız insanlarla karşılaşabilir ama onların seviyesine inmemek de sizin görevinizdir. Mutlu değilseniz işinizi değiştirin, hizmet sektöründe olmak sizi memnun etmiyorsa işinizi değiştirin. Kargoları zamanında teslim edemiyorsanız iyi hizmet veriyorsunuz demektir.

    2. savaş

     Selamün Aleyküm Bayağı Geç Oldu Farkındayım. Kusura Bakmayın. Rabbim Sizin Gibide Anlayışlı Vatan İnsanlarını Başımızdan Eksik Etmesin. Hayırlı Akşamlar