PTT Kargo Şikâyet

PTT kargo şu anda ülkemizde her şehir, ilçe hatta köylerde dahi şubesi bulunan en çok kargo şubesi bulunan kargo şirketlerinden birisidir.

PTT kargo hizmetleri sırasında kargo gönderme, teslim alma ve diğer konularda PTT kargo şikâyetiniz olabilmektedir. Sizlere PTT kargo nasıl şikâyet edilir ve yetkililere şikâyetinizi nasıl internet üzerinden ulaştırırsınız onun bilgisini aktarma çalışacağız.

PTT kargo şikâyetinizi dile getirmek için PTT sitesinden İletişim sayfasına gitmelisiniz. En alt kısımda PTT iletişim sayfasını bulabileceksiniz. Sayfa gittikten sonra sıra şikâyetiniz için sırayla yapmanız gerekenler ise şunlar.

Açılan iletişim sayfasından “Şikâyetim Var” kutusunu seçiniz. Ad Soyadı, ev telefonu, sabit telefonunuz, iş telefonu, cep telefonunu ve faks numarası kısmını düzgün bir şekilde giriniz.

Haberleşme kısmına size ulaşılacak olan adresinizi, mail adresinizi giriniz.

Bu kısımları doğru girdikten sonra asıl önemli olan şikâyet kısmına geleceğiz burada bize hangi konuda şikâyetimizi dile getirmemiz sorulacak bu kısma biz PTT kargo işlemleri hakkında şikâyetimizi dile getireceğiniz için “Kargo, Kurye” kısmı işaretleyeceksiniz.

Mesaj kısmına ise asıl şikâyet yazacağımız kısımdır. Bu kısımda elimizde barkot numarası var ise yazmayı unutmadan şikâyetimizi detaylı anlaşılır bir şekilde yazarak gönder tuşuna basıp PTT kargo şikâyet etme işlemimizi bitirmiş olacağız. Alt kısımdan PTT sitesinde şikâyet sayfasına gidebilirsiniz.

PTT Kargo Şikayet Etme Sayfasına Git

Şuna Göre Sırala:

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

898 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Canan Asan

  Kargom merkeze geldi bir haftadır merkezî bekliyor. Bir türlü dağıtıma çıkmadı. Arıyoruz telefona da bakan yok. Bu nasıl bir iş anlamadık.

  Yorum Yap
 2. Mustafa Kılıç

  Niğde PTT kargoda 278********72 takip nolu kargom 01.01.2021 tarihinde şubeye ulaştı daha halen teslim edemediler.

  Yorum Yap
 3. Büşra Köprülü

  Telefonlar hep meşgul açmaya tenezzül etmiyorlar. Kargom kaç günden beri Kayseri dağıtım merkezinde ama bir türlü dağıtıma çıkamadı. Müşteri ile ilgilenme sıfır hiç memnun kalmadım.

  Yorum Yap
 4. Ali Songur

  Telefonlara ulaşılmıyor ne bakan var ne başka bir şey var. Hakkında şikayet kaydı oluşturmak istiyorum.

  Yorum Yap
 5. Selcan Akova

  Kardeşim bu ne sorumsuzluktur. 8 gündür kargomu bekliyorum artık yarın çalıştığınız yere gelip kendim alacağım. Sizden de şikâyetçi olacağım bu nedir ya elemanlarınız keyif mi yapıyor ne yapıyor. 8 gün taşımada mı olurmuş.

  Yorum Yap
 6. Süreyya Diler

  PTT kargo eve gelmediği halde gelip not bırakmışız diyorlar ve ben evdeyim ne gelen var ne giden not falanda yoktur.

  Yorum Yap
 7. Fatma Akarçay

  Bağlar Diyarbakır PTT şubesi eve gelmeden kargo almaya gelin diyorlar.

  Yorum Yap
 8. Ramazan Karaman

  Direksiyon sınavını geçtim ayın 7’sinde Çıksorut şubesine gelen kargom ayın 14′ ü olmasına rağmen hâlâ dağıtıma çıkmadı. Arıyorum açan yok. Çağrı merkezini arıyorum ilgilenen yok. Bir daha PTT kargo ile gelen hiçbir ürüne bakmayacağım. ?

  Yorum Yap
 9. Feyzullah Ar

  Nusaybin PTT kargosunu sürekli arıyorum. Telefonu açan hiç kimse yok.

  Yorum Yap
 10. Ümit Şenel

  5 gündür İskenderun PTT kargoda bir türlü pasaportumu getirmiyorlar. Ne rezalet arıyorum sürekli kimse açmıyor.

  Yorum Yap
 11. Nergiz Demirci

  Ayın 4 ünde adreste bulunamadınız yazısı çıkıyor. Bu ne rezillik PTT ye gittim bizde değil diyor evde olduğum halde kurye gelmediği halde evde yok ne demektir. Binanı kamera kayıtlarıyla sizleri şikâyet edeceğim. 10 gündür evden çıkmıyorum ne için para alıyorsunuz.

  Yorum Yap
 12. Gülşen Kaplan

  Tam 6 gündür kargom şubede dağıtıma çıkmayı bekliyor. Böyle rezalet olamaz kendilerine de ulaşmak imkânsız.

  Yorum Yap
 13. Ülkü Fidan

  Ümraniye Atakent PTT kargo şubeleri 24 Kasımda başvurmuş olduğum ogs 2 aralıkta çalıştığım kliniğe geliyor ve adreste yok diye geri gitmiş. Bu imkânsız kliniğimiz gece 11 e kadar açık kendi kafalarına göre adrese gelmeden yok denip kim bilir ne işi var. İşlerini hakkıyla ve düzenli yapsınlar.

  Yorum Yap
 14. Tuncay Uslu

  Bugün tüm gün evde olmama rağmen pasaportumu teslim alamadım. Takipten baktığımda geldik ulaşamadık yazı bıraktık gibisinden gitmişler. Sözde bende yedim. Bunların adam gibi işini yapması için kimi kime şikâyet edeceğiz. Bunların yüzüne isimden olacağım.

  Yorum Yap
 15. Kemal Yurt

  Kargomun teslimi sırasında bana yardımcı olan Karaman Merkez şubesinde çalışan Oğuzhan Bey’e buradan çok teşekkür ederim. PTT kargo artık benim için en başta tercih edeceğim kurumlardan birisi olacaktır.

  Yorum Yap
 16. Engin Fidan

  PTT kargo diğerlerine göre hem daha uygun hemde daha ucuz köy dağıtımı sadece geç kalıyor. Aktarma olsa da erken bir teslimat sağlıyorlar.

  Yorum Yap
 17. Zeynep Altay

  Evde olmamıza rağmen kimse gelmedi ve adreste yoktu bilgisi girilmiş sabahtan beri bekliyorum dışarıya da çıkamadım. Tam bir rezalet üstelik telefonlara da bakmıyorlar.

  Yorum Yap
 18. Kübra Muti

  Kargom günlerdir PTT kargo kuryesinin elinde bekliyor. Kargo paketim neden bir türlü elime ulaştırılmıyor. Bugün öğlene kadar da ulaştırılmazsa Cimer’e yazacağım.

  Yorum Yap
 19. Fatih Özkaya

  Tokat merkezde PTT kargoya ulaşamıyoruz. Telefonlar açılmıyor, kargomuz alınmıyor bu nasıl çalışma şeklidir.

  Yorum Yap
 20. Yudum Süheyl

  Telefonlar açılmıyor. Ürün sipariş verileli 7 iş günü oldu ayıptır.

  Yorum Yap
 21. Bahri Aktaş

  Telefonlara cevap verilmiyor. Telefonu açıp ses vermiyorlar. Bu nasıl bi terbiyesizliktir!

  Yorum Yap
 22. Sude Aktepe

  20 gündür teslim edilecek ses seda yoktur. Getirecekleri üründe bir tane boya bu kadarı da olmaz.

  Yorum Yap
 23. Erenay Karaca

  Kargom bütün gün iş yerinde olmama rağmen adresime teslim edilmeyip adresinizde bulunmamanız nedeniyle şubeye başvurun diye mesaj geldi. Bu nasıl bir saçmalık her defasında aynı şeyi yaşıyoruz.

  Yorum Yap
 24. Emre Tuğcu

  Telefonlara neden bakılmıyor ne işe yarıyor bu telefonlar.

  Yorum Yap
 25. Muhammed Polat

  Antep Nizip PTT Kargoyu dağıtmıyor. Üstüne bir de geldik evde yoktu diye sisteme giriyor.

  Yorum Yap
 26. Ali Samancı

  Karataş Posta Kargo Dağıtım Müdürlüğü sabahtan beri telefonlara cevap vermiyor.

  Yorum Yap
 27. Rabia Ersöz

  Ya bu nasıl bir sektör bu nasıl bir hizmettir. Kaç günde gider bir kargo Türkiye’nin bir yerinden bir yerine Ankara’dan Tekirdağ’a iki günde gidiyor ama kaç gündür Süleymanpaşa’da kalıyor. Süleymanpaşa DTM’nde çalışanlara yazıyorum bunu, hakkıyla verin aldığınız parayı çok yazık ya. Telefonlara neden bakılmıyor? Güvenilir bir hizmet istiyoruz!

  Yorum Yap
 28. Ayşe Demir

  Evde bulunmaması nedeniyle şubeye bırakıyorlar. Gün boyu evdeyim akşama kadar araçta gezmeyle para kazanıyorsunuz.

  Yorum Yap
 29. Mehtap Kızılboğa

  Evdeyim ya evde nasıl yok dersiniz. Oturduğunuz yerden para kazanıyorsunuz. Sizin gibi firmalara hakkımı helal etmiyorum.

  Yorum Yap
 30. Fuat Avcı

  Gönderdiğim kargo eve götürülmedi ve aranmadığı halde geri iade edilip mağdur edildim . Kesinlikle PTT kargoyu zorda olsam da bir daha kullanmayacağım. Külliyen zarardan başka bir şey değil.

  Yorum Yap
 31. Esra Güneş

  Evde olunduğu halde evde yoktur kâğıdı bırakılmadığı halde nasıl evde yok teslim edemiyorsun. PTT kargo kamera sistemi var ispatlaya bilirim.

  Yorum Yap
 32. Ahmet Tanrıkulu

  Kargo Ankara’dan verildi Mersin’e geldi açık dükkân ve 10 tane çalışan var adreste kimse yok diyip geri geldiği yere gitti. Numara var arama gereği bile duymuyorlar. Ve ifade ücreti geri göndermeye kal tekrar ücret. Gereken hakkımı kullanıp her yerdeler şikâyetçi olacağım.

  Yorum Yap
 33. Hayri Yazıcı

  2 haftadan belli kargom daha gelmedi. 5 günden belli Antep’de diğer firmalar asla böyle değiller. 5 iş günde geliyor 3 gün sürüyor buna 2 hafta oldu insanları mağdur ediyorsunuz.

  Yorum Yap
 34. Ekrem Tosun

  Gönderi alınalı 1 hafta oldu hala ne yola çıktı nede kargoya verildi. 3 tane numara arıyorum açan da olmuyor ne saçmalıktır.

  Yorum Yap
 35. Rahime Gülen

  Bu yaşadığım kaçıncı olay. Kargo ne eve geliyor nede şubeden alabiliyoruz, arıyorum asla telefon açılmıyor. Bu nasıl sorumsuzluk anlamıyorum.

  Yorum Yap
 36. Murat Çolak

  Elime ulaştırması gereken evrak kapıya kâğıt asıp giden tel ne işe yarıyor. Birde 2 defa gelmiş ne gelmesi PTT zaten telefona bakmıyor ancak insanları nasıl zora sokarım diye düşünüyor.

  Yorum Yap
 37. Fatma gümüş

  Üç günde giden kargom bir buçuk haftadır şubede bekliyor. İçindekiler hep bozuldu ve birde oradan düzgün taşımıyorlar. Hiç saygı yok.

  Yorum Yap
 38. Gülten Kahriman

  5 gündür kargom şubede ne getiriyorlar nede elden ala biliyorum. Bu nasıl bir rezalettir her gittiğimde dağıtımda diyorlar.

  Yorum Yap
 39. Gülizar Atıcı

  28.09.2021 dünden beri 20 defa aradım. Karantinadayım ve kargo bekliyorum telefonu açmıyorlar. Madem telefonları açmayacaksınız o telefon ne işi yarar.

  Yorum Yap
 40. Adnan Demir

  Adamlar dünyanın bir ucuna bir günde kargo gönderiyorlar bizim İzmir’den Bodrum’a bir hafta oldu hala kargo yok. Arıyorum kimse cevap vermiyor. Bu ne sorumsuzluktur.

  Yorum Yap
 41. Tahsin Görgülü

  B** Ö* adındaki dağıtıcınız bina önüne geldi. Zili çalacak diye kapıya gittim ve ortadan kayboldu. Koskocaman koliyi şubeden almam gerekiyormuş. Yazıklar olsun. Koskoca PTT kötü bir kargo şirketi haline geldi.

  Yorum Yap
 42. Gökhan Taylan

  Kargom gelmiş eve tebligat bırakmadıkları halde, geldik evde bulamadık tebligat bırakıldı diye mesaj atılmış ama ne tebligat var nede başka bir şey. Bu bir değil iki değil her seferinde böyle mi yapacaksınız insanları zor durumda bırakıyorsunuz.

  Yorum Yap
 43. Emel Kızıl

  Her defasında adres bulunamadı diyorsunuz. Kötü bir hizmetiniz var. Sizin yüzünüzden artık sipariş vermek istemiyorum.

  Yorum Yap
 44. Abdullah Karaman

  Teslimat yapacağınız adres iş yeri sabah 7 akşam 19 çalışıyor, geldik adreste yoktunuz diye mesaj atıyorsunuz.

  Yorum Yap
 45. Ekaterina Serova

  Ben kargo (03.09.21) PTT ile kargo gönderdim. 07.09 Trabzon ‘a geldi- zimmet edildi – yazılı 6 gün kargo posta da duruyor. Kaç gün oldu bakın halen kargom gelmedi.

  Yorum Yap
 46. Melisa Kesgin

  Dün kargom dağıtıma çıktı diye mesaj aldım bekledim gelen yok arayan yok. Ertesi gün sabah bana mesaj geliyor şubede bekliyor diye kaç gündür kargo bekliyorum. Saçma sapan işler düzeltin lütfen şu işinizi düzgün yapın insanları mağdur bırakamazsınız.

  Yorum Yap
 47. Kübra Kırvarlı

  1 Eylül’de 2021 de siparişim dağıtıma çıkacak hale gelip çıkmıyor. Dağıtımda olması lazım telefonları da açılmıyor. Kargomu kaç gündür alamıyorum.

  Yorum Yap
 48. Tugba Bayraktar

  Arayan veya haber bırakan olmadı ama sayfaya adreste yok haber bırakıldı demişler. O nasıl oluyor ya beni arayan olmadı, kimsede haber vermedi. Saçma sapan işler yapıyorlar.

  Yorum Yap
 49. Aysel Gül

  Berbat ötesi hizmet sıfır kargo dağıtıma çıkıyor yazıyor ama adrese gelmeden geri gidiyor. 3 kez aynı şeyi yaptılar. Kargomu her defasında geri gönderdiler. Günlerdir kargo beklemekten dışarı çıkıp işlerimi halledemiyorum. PTT kargoyu arıyorum açmıyorlar açsalar da konuşmadan geri kapatıyorlar. Hizmet anlayışınız bunu yazıklar olsun.

  Yorum Yap
 50. Yeliz Gök

  Perşembe gününden beri paketim dağıtılmayı bekliyor. Kuşadası pastanesinde gelineyim yer davullar sahil bu kadarı pes! Telefona bile çıkmıyorlar.

  Yorum Yap
  1. Zahide Bakan

   Yeliz Gök benimde Ankara’dan gelen kargom bir haftadan beri bekliyor. Aradım çok yoğunlarmış neyin yoğunluğu anlamdım. Sadece pes diyorum.

   Yorum Yap
 51. Deniz Makas

  Ya daha nasıl adres vereyim bilmiyorum. Doğru verdiğim halde gelmeden yanlış adres diyorlar. Ya numarada var ara kardeşim.

  Yorum Yap
 52. Şeyma Tuna

  İki aydır kartımı bekliyorum. Gün içerisinde teslim edilmek üzere yola çıkmıştır diyor ama bütün gün bekliyorum gelen giden yok. 20 defa arıyorum çalıyor açan yok. PTT kargo kadar işini savsaklayan bir kargo görmedim ben hala da PTT ile çalışan şirketler var.

  Yorum Yap
 53. Ramazan Taç

  Kaç gündür kargom gelmedi. KP03356407547 ve KP3356407547 nolu adresime gönderilen kargolar tarafımdan kabul edilmeyecektir.

  Yorum Yap
 54. Doğan Bostancı

  19.07.2021 tarihinde gönderici tarafından PTT kargoya verilen kartım 31.07 2021 tarihi oldu halen gelmedi. Kırıkkale merkez Sanayi Mahallesi bu kadar zaman içerisinde kargo gelmez mi?

  Yorum Yap
 55. Orhan Sert

  PTT neden telefonlara bakılmıyor. Kargom nerede bakmasanız nereden bileceğiz.

  Yorum Yap
 56. Kübra Çalışkan

  PTT kargo çalışanları tarafından defalarca aramamıza rağmen telefonlara bakılmıyor. Bu ne duyarsızlıktır.

  Yorum Yap
 57. Fatma Tolunay

  PTT kargodan hiç memnun değilim ürünüm 16’sında Kayseri’ye gelmesine rağmen hala dağıtıma çıkmadı. Artık alışverişler değil kargoya bakıyorum PTT ise hemen iptal ediyorum. Nasıl bir kargoya gerçekten artık bıktım.

  Yorum Yap
  1. Tuğrul Aydoğan

   Fatma Tolunay Ben de aynıyım önce kargo sonra sipariş.

   Yorum Yap
 58. Fatma İnce

  19.7.2021 tarihinde kargom gelmiş gözüküyor olmasına rağmen teslim edilmedi. Benim için önemli olan bayramdan önce almam.

  Yorum Yap
 59. Sevim Kurt

  Ben Trendyol’dan alışveriş yaptım. 10 Temmuz kargoya 12 Temmuz verildi fakat bir haftadır kargo gelmedi. Aldığım çiçeklerim yollarda kesin çürümüştür. Karşımda muhatap bile bulamıyorum kargonun olduğu şubeyi arıyorum kimse cevap vermiyor. Böyle sorumsuzluk ben daha görmedim.

  Yorum Yap
 60. Zeynep Akkaş

  Bu nasıl iştir ya evde olduğum halde evde yok diye kapıya barkot yapıştırmışlar. Zile basmak çok zor herhalde kul hakkı bu hakkımı helal etmiyorum.

  Yorum Yap
 61. Seyhan Aslantürk

  3 gündür arıyorum ama hiçbir şekilde telefonlara bakılmıyor iş nedeniyle sürekli arazideyim Türk Telekom personeliyim kargomun geri gönderilip gönderildiğini bilmiyorum. Bu kadar sorumsuzluk olmaz. Kimsenin kimseyi mağdur etme hakkı yoktur.

  Yorum Yap
 62. Adnan Görgülü

  Sizdeki bu rahatlık kimsede yok ya! Kaç gündür kargo gelmiyor. Telefonları açmıyorsunuz. İşinizi yapın kargosu gelenleri millete teslim edin ya da bu işi hiç yapmayın telefonlara bakmıyorsunuz. Diğer özel kargolarda niye böyle sorun yaşamıyorum.

  Memursanız memursunuz işinizi yapmak zorundasınız. Bu böyle devam ederse Cimer’e yazıp artık PTT’nin kargosu kaldırılsın diye imza toplayıp oy birliği ile göndereceğim. Sizdeki hava kimsede yok işinize gelirse diyorsunuz güya!

  Yorum Yap
 63. Yıldırım Demiray

  Bu nasıl iştir arkadaş kargo geliyor dağıtıma çıkıyor 3 günden beri teslim edilmedi ne biçim kargo firmasısınız ne yavaşsınız kargom hala gelmedi. Kuryeler kimse çok yavaşlar.

  Yorum Yap
 64. Murat Bayraktar

  Kargom geleli bir hafta oldu hala elime ulaşmadı. Ne iştir anlamadım.

  Yorum Yap
 65. Karde Tarım

  7 gündür kargo teslim edilmeyi bekliyor. Tamam diğer firmalardan 3-5 TL daha ucuzsunuz fakat bunun bedeli günlerce bekletmek olmamalı. Mecburiyetten size teslim ettik kargoyu. Zaten tonla para ödüyoruz sıradan paketlere. 18 bin nüfuslu ilçeye 1 haftadır kargo gitmemesi, dağıtım gününü bekliyor denmesi ne demektir. Taş devrinde mi yaşıyorsunuz. Yürüyerek gidilse 1 haftada kargo teslim edilirdi. Gerçekten e-ticaret yapmaya pişman ettiriyorsunuz.

  Yorum Yap
 66. Molle Aria Otomotiv

  Son bir yıldır firmamıza vergi dairesi ve kamu kurumlarından gelen hiçbir tebligat teslim edilmiyor.

  Yorum Yap
 67. Ayşegül Kılıç

  Bir kamu kurumunda çalışıyorum. Malesef resmi üniforma ile PTT kargo ile gönderiliyor. Hepsinde adrese teslim etmeyen bir kurum 24 saat eşim evde olmasına rağmen adreste bulunamadı diye sisteme kaydetmişler. Çok üzgünüm muhatap bulamıyorum.

  Yorum Yap
 68. Meltem Acar

  5 dk. lavaboya girdim aramışlar yukarı çıkmak yok. Sonra gidip şubeden alayım dedim dağıtıma çıktı diyor. 2 gündür dağıtımda ama bana gelmiyor. 3 gün uğraştım.

  Yorum Yap
 69. Esra Ünsel

  Evde olduğumuz halde alıcı evde değildi diye sisteme geçiyorlar.

  Yorum Yap
  1. Sezgin Demir

   Esra Ünsel aynısı bana da oldu üstelik aradık demişler. Arama falan yoktur.

   Yorum Yap
 70. Selahattin Karahan

  PTT kargoya ne olduysa dağıtımlarda aşırı derecede gecikmeler var bilhassa İstanbul Avrupa yakasında oluyor. Sabahın erken saatlerinde dağıtım merkezine ulaşan kargo şehir içinde alıcıya iki günde teslim edilemiyor. Dolayısıyla alıcı mağdur oluyor.

  Yorum Yap
 71. Yasar Kapan

  Kargo personeliniz M* A* benim ev adresimde sadece kat not yazılı değil diye kargomun iade edeceğini söylüyor.

  Yorum Yap
 72. Zeynep Erkucur

  PTT kargo Karabağlar PDM merkezinden şikâyetçiyim. Çünkü kargom 1 Haziranda çıktı hala elime ulaşmadı. Bu ikinci kez oluyor bundan önceki çiçekti kırılmış toprağı dağılmış kurudu şimdiki yine çiçek hala elime ulaşmadı. 9. gün oldu halen gelmedi.

  Yorum Yap
 73. Ayhan Gül

  Kargo takipte diğer adrese sevk yazılmış. Adresimde yanlışlık yok. Ne anlama geliyor, diğer adres ne anlamadım.

  Yorum Yap
 74. Derya Kırlı

  PTT benim açık olan adresimi bulamıyor. Bu kaç oldu kaç kere güncelledim nedense adres hatalı diyor. Açık olan adres nasıl olurda hatalı olarak girilir.

  Yorum Yap
 75. Gamze Uzun

  Kargom elime ulaşmadan adreste yok diye girmişsiniz sisteme halbuki beni arayan veya adresime gelen olmadı. Bu nasıl bir ilgisizliktir!

  Yorum Yap
 76. Elif Kapan

  Kargolar çok geç ve ilgisiz lütfen artik değiştirin şu sisteminizi işimizi görmüyor.

  Yorum Yap
  1. Adem Çöl / PTT Çalışana

   Elif Kapan hayırlı geceler efendim. Kargo şirketi yoğun olduğu için gecikme oluyor. Kusura bakmayın lütfen.

   Yorum Yap
 77. Mehmet Güngör

  PTT kargo şubelerinin o telefon numaraları hiç açılmıyor, kimse ilgilenip telefonları açmıyorlar. Madem ilgilenilmeyecekse niye oraya yazılıyor.

  Yorum Yap
 78. Meltem Gülden

  24 ünde sipariş verdiğim ürünü kayseri şubesi 25 inde teslim almış. Bugün ayın 31 i hâlâ teslim edilmedi. Çok yavaş bir kargo, bu kadar da olamaz yani ayni şehir içinde teslim alınıp, alıcıya ulaşmaması ilginç bir durum.

  Yorum Yap
 79. Gizem Demiröz

  1 hafta önce teslim edilmesi gereken kargom hala gelmedi karantinadayım evden çıkamıyorum. Kargo takipte evde bulunamadı denmiş. Şubeyi arıyorum ama zahmet edip telefona bakan yoktur.

  Yorum Yap
 80. Engin Gültaş

  Tekirdağ PTT kargoda sanırım kimse yok. Çünkü verilen telefon numarası arandığında kimse cevap vermiyor. İnşallah başlarına kötü bir şey gelmemiştir.

  Yorum Yap
 81. Baha Gülen

  PTT kargo gerçekten ancak bu kadar olur dedirtiyorsunuz. İşyeri adresime gelecek kargo için kapalı not bırakıldı yazmışsınız. Tüm gün açık hatta gece vardiyası var nasıl oluyor da kapalı denebiliyor. Bıraktığı not yok arıyorum ulaşamıyorum ve ne olacak bilmiyorum. Yerine gitmemiz gerekiyor herhalde kargo hizmetini ne güzel iş müşteriye yaptırıyorlar.

  Yorum Yap
 82. Gonca Karacan

  PTT kargodan hiç memnun değilim. Hiç eve getirmiyorlar, aramıyorlar, kapı bile çalmıyorlar sadece yazı bırakıp gidiyorlar.

  Yorum Yap
 83. Hicran Baştan

  Ya var ya o kadar sinirliyim ki! Ayın 17’sinde kargoya verilen ürünüm 22’sinde Kayseri’ye gelmiş. Bugün ayın 24 ü ve dağıtıma çıkarılmadı. Ben böyle bir rezillik görmedim ya. Bir daha PTT kargo ile gelen hiç bir ürünü almayacağım.

  Yorum Yap
 84. Aylin Kuzu

  Siparişim kaç gündür gelmiş şubede ama bir türlü dağıtıma çıkartmıyorlar. Tam bir rezalet bir daha PTT kargoyla hiç bir şey sipariş vermeyeceğim.

  Yorum Yap
 85. Ergin Duymuş

  PTT kargoyu bence kapatsınlar hala eski devlet memuru zihniyeti gibi hizmet veriyor günümüz teknolojisi o kadar hızlandı ama koskoca PTT aynı hızda ilerliye mi yor neden mi? kargom kabul edildi İstanbul (Anadolu) Kartal 10.05.2021 14:55:55 tarafıma bir kargo veriliyor.

  Verilen kargo taşımada Muğla bodrum yarımada DTM / Bodrum Yarımada 11.05.2021 19:52:52 1 gün gibi kısa zamanda Bodrum dağıtıma ulaşıyor. Ayın 11 inden beri hala dağıtıma çıkacak telefonla dağıtım merkezini arıyoruz. Telefonu açmıyorlar dağıtımı yapmıyorlar nasıl hizmettir. Bu anlayamadım bundan sonra PTT kargo ile sipariş asla vermem. Bugün ayın 20 si oldu.

  Yorum Yap
 86. Arzu Topcu

  Kargo berbat ulaşılamıyor. Dağıtıma geç çıkıyor. Kaç gündür bekliyorum daha çıkmadı yola sıfır veriyorum.

  Yorum Yap
 87. Ercan Dereci

  Mersin Silifke şubesine bir aydır ulaşamıyorum.

  Yorum Yap
 88. Sevda Tanrıverdi

  Kargom 5 gündür gelmiş dağıtım günü var diyor. İlçeye pardon da parasını verin kargonun neyi günü asla bir daha PTT den bir şey istemem getirtmem.

  Yorum Yap
 89. Ömer Demirkol

  4 gündür kargo bekliyorum ilgilenmiyolar.

  Yorum Yap
 90. Elif Güleç

  Kahramanmaraş’tan verdiğim sipariş 1 günde hataya geldi. Ama 3 gün oldu ayrıca yarın bayram hala dağıtımı bekliyor. İşinizi yapacaksanız biraz düzgün yapın. Burada birçok insanı mağdur etmişsiniz.

  Yorum Yap
 91. Alina Theodora Dönmez

  Antalya Aksu PTT kargodan şikayetçiyim 2751661619879 barkod numaralı gönderiniz adresinizde bulunamadığı nedeniyle LARA POSTA/KARGO DAG. MUD.-LARA POSTA/KARGO DAG. MUD. PTT Şubesine bırakılmıştır. Bizzat müracaatınız halinde teslimi sağlanacaktır diyor. Ama ben evdeydim. Aradım defalarca açmaya bile tenezzül etmiyorlar, rezilim.

  07/05/2021 – 23:45:07 – Kabul Edildi. ANADOLU YAKASI KİM/ANADOLU YAKASI KİM TUZLA İSTANBUL (AND).
  08/05/2021 – 19:15:04 – PTT İşyerine Geldi. ANADOLU YAKASI KİM/ANADOLU YAKASI KİM TUZLA İSTANBUL (AND).
  08/05/2021 – 19:16:38 – PTT İşyerinden Çıktı. AFYONKARAHİSAR POSTA/KARGO İŞL.VE DAĞ. MÜD. Merkezine Sevk İşlemi Gerçekleşti. ANADOLU YAKASI KİM/ANADOLU YAKASI KİM TUZLA İSTANBUL (AND).
  11/05/2021 – 13:04:20 – Dağıtım Adreste Yok / Kapalı-Haber Kağıdı Bırakıldı ANTALYA PİM/KİM MÜD. / ANTALYA POSTA / KARGO İŞLEME MÜD. KONYAALTI ANTALYA.
  11/05/2021 – 13:04:45 – Adreste Tanınmıyor ANTALYA PİM / KİM MÜD./ANTALYA POSTA / KARGO İŞLEME MÜD. KONYAALTI ANTALYA.
  11/05/2021 – 13:04:55 – Dağıtıcıya Verildi – Cihet No:070393023 ANTALYA PİM / KİM MÜD./ANTALYA POSTA/KARGO İŞLEME MÜD. KONYAALTI ANTALYA.
  11/05/2021 – 14:19:53 – PTT İşyerinde Bekliyor. LARA POSTA/KARGO DAĞ.MÜD. / LARA POSTA/KARGO DAĞ.MÜD. KONYAALTI ANTALYA.

  Yorum Yap
 92. Murat Aksoy

  Arkadaş niye PTT kargoyu getirmiyor. Adreste yoktunuz diyor. Her zamanki geldiği yer ayıp ya!

  Yorum Yap
 93. Osman Kıryayla

  Bugün bana kargo getiren şahıs aksi ve ters konuşarak tartıştık adres yanlış yazılmış ne benim hatam var nede onun ama bir türlü anlatamadım. Bir daha olursa dava açacağım.

  Yorum Yap
 94. Bedriye Şahin

  Yalansız inadına 200 defa aradım. Kimi hat meşgul diyor çoğu da çalıyor açan yok bakmayacaksınız madem neden insanların zamanını alıyorsunuz. Görevini iyi yapmayanlara hakkımı helal etmiyorum.

  Yorum Yap
 95. Nur Özkol

  Mayısın 4 ünde istettiğim kargo 10’u oldu hala gelmedi. Bana da 7 sinde gelir diyorlardı. Arıyorum çok yoğun çok kalabalık artık yarına diyorlar. Rezalet gerçekten işinize sahip çıkın bu ne sorumsuzluktur.

  Yorum Yap
 96. Mustafa Yücel

  18 gün oldu kargom gelmedi eve gelmiş geri gitmiş kimse yok diye kâğıt da bırakmamışlar bırakıldı diye internetten gördüm. 10 iş günü dendi. Nerede çok mağdur ediyorsunuz insanları maalesef bu ülkenin çoğu bölümü böyle görevini hakkıyla yerine getiren yok. Zaman geçirelim ne olursa olsun pandemiden dolayı dışarı çıkılmıyor. Hep evde insan var boş değil. Nasıl bulamadınız acaba. adrese geldiniz mi Allah bilir.

  Yorum Yap
 97. Serkan Güleç

  PTT kargo Kayseri P.İ.D.M kargo beklemektedir. Bir türlü sevk olmuyor.

  Yorum Yap
 98. Ayşe Gökdoğan

  İstanbul Sirkeci Cağaloğlu şubesinde KP0324014122 nolu kargom 30 04 2021 tarihinden beri bekliyor. Telefona bakan yok bugün 8. gündür duruyor. Niye dağıtıma çıkmıyorsunuz. Muhatap bulamıyorum. İrtibat kuramıyorum.

  Yorum Yap
 99. Ayşe Karacan

  Dün kargom gelmiş evde yokmuşum kapıya not bırakılmış. Kapıda ne not var ne bir şey yasaklar var evdeyim nasıl evde yok yazabiliyorsunuz. Kafanıza göre davranmayın artık. Telefon diye bir şey var numaram var orda insan bir arar. Dağıtım şubesini telefonlara bakmıyor. Bu kadar sorumsuzluk olamaz.

  Yorum Yap
  1. Hatice Kaynak

   Ayşe Karacan aynısını bana yapılar. Bunların âdeti herhalde böyle yapıyorlar.

   Yorum Yap
 100. Fatma Yeşilkaya

  Evde olduğum halde evde yok deniliyor. Kargom hala gelmedi. Onun yani sıra telefonlara bile cevap verilmiyor. İşlerini doğru düzgün yapmıyorlar aldıkları para bile hak etmiyorlar.

  Yorum Yap
 101. Sevil Çimen

  Böyle işletme devlet kurumu ya da iş anlayışı olamaz. Bu kadar işini düzgün yapmayan bir yer yok. Aldığınız maaşları hak etmiyorsunuz.

  Yorum Yap
 102. Baki Oğlakcıoğlu

  Sabahtan beri kargo bekliyorum ve internetten takip ediyorum 15.31’de kargomun teslim edilemedi bilgisi ekranıma düşüyor. Bu ikinci kez oluyor. Oysa gün içinde farklı kargo firmalarından da 3-4 ürün teslim alıyorum. Lütfen PTT Kargo dağıtım işini düzgün yapsın.

  Yorum Yap
 103. İsmail Kılınç

  Yurtdışından gelen paketimi, “yasaklı ürün” diyerek el koyup, “geri göndereceğiz” deyip göndermediler. Bu nasıl bir çalışma zihniyetidir. Arayarak ulaşmak kesinlikle mümkün değil.

  Yorum Yap
 104. Mevre İnce

  Kargo takipte cuma günü dağıtıma çıkarıldığını gördüğüm için hiç dışarı çıkmadan adresimde bekledim. Akşama kadar kapı çalmayınca tekrar kargo takibe baktım. Saat 14.51’de gelindiği kapalı olduğum ve ihbar kâğıdı bırakıldığı yazıyor. Kapıcıya sordum hiç kimse gelmedi diyor, kapıda kayıt yok ve ben bütün gün zil sesi bekledim. Bu kadar da olmaz ki.

  Yorum Yap
 105. Maya Taşdöğen

  Torbalı Yazıbaşı şubesi evde olduğumuz halde yok deniliyor. Şubeye almaya gidiyoruz dağıtımda deniyor yine getirilmiyor. Bir daha şubeye gidip alıyoruz ramazan günü bizi rezil ediyorlar.

  Yorum Yap
  1. Sevim Önder

   Maya Taşdöğen aynısı bize oldu. Yasaklar olmasına rağmen evden çıkmıyoruz geldik evde yoktunuz diyorlar.

   Yorum Yap
 106. Meltem Bölük

  Maltepe PTT kargo gönderme bölümünde, Rize Devlet Hastanesi’ne gönderilmek üzere önemli evraklarımı hazırladım. Adresi alacaklının telefon numarasına kadar yazdım. Bilgisayara aktaran beyefendi memur eksik yazmış. Telefon numarası bile yok. Tabi kargom yerine ulaşamadı. Şu an akıbeti belli değil. Kime beddua edeyim. Dikkatli memurlara ihtiyacımız var. Ağzı sohbette, gözü bilgisayarda olursa böyle olur.

  Yorum Yap
 107. Seycan Kaçar

  Kargoyu arıyorum açan yok. Kargom 14 Nisan’da gelmiş dağıtımı bekliyor ve bugün ayın 21 kul hakkına girmekten başka bir şey değil.

  Yorum Yap
 108. Kübra Ertekin

  Az önce kargonuzu getirdiniz. Eşyalarımız kırılmış kırılacak eşya yazmamıza rağmen halek kırılmış halde geldi.

  Yorum Yap
 109. Emine Erdoğan

  Bugün sabah 10 :15 telefona mesaj geldi. Kargonuz dağıtıma cıktı diye. Ben kargoyu beklerken tekrar mesaj geldi 10:39 evde olduğum halde evde bulunmadığınız için şubeye bırakıldı diye. Ama maalesef ben evde olduğum halde nasıl evde yok diyebiliyorlar anlamadım. 2752931662632 barkot numarası birde telefonu açmıyorlar.

  16/04/2021 – 11:46:02 Kabul Edildi. İSTANBUL KİM / İSTANBUL KİM ARNAVUTKÖY İSTANBUL (AVR).
  17/04/2021 – 10:02:34 PTT İşyerinden Çıktı. KIRAÇ KARGO DAĞITIM MÜD. Merkezine Sevk İşlemi Gerçekleşti. İSTANBUL KİM/İSTANBUL KİM ARNAVUTKÖY İSTANBUL (AVR).
  20/04/2021 – 09:19:16 Dağıtıcıya Verildi. Cihet No:346400009 KIRAÇ KARGO DAĞITIM MÜD. / ESENYURT İSTANBUL (AVR).
  20/04/2021 – 10:39:12 PTT İşyerinde Bekliyor. BEYKENT / BEYKENT BEYLİKDÜZÜ İSTANBUL (AVR).

  Yorum Yap
 110. Tuğba Uyanık

  02.04.2021 tarihinde kartım banka tarafında PTT kargoya verilmiştir. 09.04.2021 tarihinde dağıtma çıktığı bilgisi verildi.10.04.2021 tarihinde yapılan ziyarette teslim edilememiştir. Bilgisi mesaj ile geldi. Gönderini arayıp durumu bildirdiğimde adresi teyit ederek tekrar gönderilmesini onayladım.

  13.04.2021 tarihinde yine dağıtıma çıkmıştır bilgisi verilecek 14.04.2021 tarihinde aynı mesaj gelmiştir. Vermiş olduğum adres işyeri adresi olup istediğimiz tüm kargolar bu adrese gelmektedir. PTT kargo gibi güvenilir bir kargo tarafından bu şekilde bir olay ile karşılaşmak beni şarttı.

  Yorum Yap
 111. Eda Elmas

  05.04.2021 tarihinde evde olmama rağmen evde yoktunuz denilip mesaj atmıştır. Tüm gün evde olmama rağmen ne gelen oldu ne de arayan oldu dış kapıya baktım acaba kağıt asılmış mı diye yok. Şikâyet talebi oluşturdum ya hemen gelip formalite bir kağıt yapıştırırsınız değil mi işinizi hakkıyla yapmıyorsunuz.

  Yorum Yap
 112. Emin Bozkurt

  22/03/2021 – 09:46:22 – Kabul Edildi. İVEDİK ORG.SAN.SIT. / OSTİM ŞUBE ŞEF. YENİMAHALLE ANKARA.
  22/03/2021 – 09:46:27 – PTT İşyerinden Çıktı. ANKARA KARGO İŞL.MER Merkezine Sevk İşlemi Gerçekleşti. İVEDİK ORG.SAN.SIT./OSTİM ŞUBE ŞEF. YENİMAHALLE ANKARA.
  23/03/2021 – 12:11:27 – PTT İşyerine Geldi DİVRİĞİ / DİVRİĞİ DİVRİĞİ SİVAS.
  23/03/2021 – 12:13:13 – Köy Dağıtımına Tabi Bekliyor. DİVRİĞİ / DİVRİĞİ DİVRİĞİ SİVAS.

  Yarım saattir uğraşıyorum şikayet formu dolduruyorum ama bir türlü gönderemiyorum. KP03188997827 kargo numaram 3 gün hala ulaşmamış Allahtan Iğdır’a göndermedim. 1 ayda anca giderdi galiba… İlginize çok teşekkür ediyorum.

  Yorum Yap
 113. Ela Şenel

  Berbat bit sistem dün akşam bana teslim edilmiş diye mesaj alıyorum ama ortada kargo falan yok. Aldığınız maaşı kesinlikle hak etmiyorsunuz.

  Yorum Yap
  1. İrem Önsöz

   Ela Şenel sonuç ne? Kargonuza ulaşabildiniz mi?

   Yorum Yap
 114. Nedim Yağmur

  Telefonu açmıyorsunuz kargomun nerede olduğunu bile öğrenemiyorum. Şubedeyse gelip alacağım oradaysa bilgi alamıyorum.

  Yorum Yap
 115. Tülay Şevkin

  Kargom bir haftadır şubede olduğu halde köy dağılımına tabi bekliyor. PTT kargoyu aradığım halde açmıyorlar. Orda çalışanlara boşuna para veriyorlar. Yazıklar olsun!

  Yorum Yap
 116. Süleyman Erkin

  Kartım PTT kargoya verileli 10 günü geçti. Ne adresime geldiler nede postanede verdiler, utanmadan şubeye adres değişikliği iste oradan alırsın dediler. Bu nasıl devlet kurumudur. Yazıklar olsun o koltukta oturanlara.

  Yorum Yap
 117. İhsan Bayazıt

  Kargo şubede bulunduğu hâlde dağıtım saati içerisinde teslim edilmiyor.

  Yorum Yap
 118. Gül Kara

  PTT kargo Sinop merkez şubesi telefon neden açılmıyor anlamıyorum ya! Köylere dağıtım haftada 1 gün ama biz aylarca bekliyoruz her seferinde şu kargo şubeleri Allah rızası için artık şu köylerde yaşayan ardında insan olduklarının farkına varın ya lütfen.

  Yorum Yap
 119. Necdet Kayhan

  17.02.2021 de Çanakkale Eceabat’tan Kayseri ye 3 kargo gönderdim kargonun biri teslim edildi ikisi Melikgazi PTT kargoda bekletiliyor.

  Aynı adrese gönderilen üç kargo nedenini anlayamadım Kayseri’de bu işler biraz baştan savma yapılıyor telefonla da hiç ulaşılamıyor. Sürekli meşgul çalıyor ya telefonları açın bilgi verin ya da kargomuzu eksiksiz ulaştırın.

  Yorum Yap
 120. Mesut Türkeş

  Marmaris Armutalan Mahallesi PTT kargosu işlem soruna var diyerek diğer yandan başka işlemleri yapıyor. 25 kişi bunun içinde yaşlı insanlarında saatlerce bekletmeleri büyük saygısızlık hele bu pandemi döneminde utanç vericidir.

  Yorum Yap
 121. Ulaş Ufuk Yılmaz

  Sabahtan beli bütün PTT firmalarını arıyorum bir tanesi telefonu açmıyor. Böyle bir rezillik hiç bir yerde yok böyle bir işletme böyle bir sistem yok.

  Yorum Yap
 122. Halil Koç

  Adrese teslim parası al. Şubeden güç bela kendin al. PTT kargo farkı.

  Yorum Yap
 123. Yavuz Çelik

  2 gündür kargom merkezde görünüyor ama ne dağıtan var ne cevap veren var. Ne olacak böyle nasıl alacağım kargomu ptt’de kuyruk bitmiyor. Bu nasıl iştir.

  Yorum Yap
 124. Hakan Safa

  Yurt dışından kargom ayın 8 nde ptt postaneye geldi bugün ayın 16 kargom bana teslim edilmedi. Telefonlara bakmıyorlar.

  Yorum Yap
 125. Leyla Polat

  Ayın 19 dan belli kargom şubeye ulaştı ve hala dağıtıma çıkmadı arıyoruz açmıyorlar. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

  Yorum Yap
  1. Hasan Lacivert

   Leyla Polat banada Ankara’dan bana resmi evrak gelmiş. 6 gün bekledim dedim. Gelecekler sorun yok bekleyelim dedim. Sonra bana bir mesaj geldi şubeye gel al dediler. Ben bu PTT kargodan hiç memnun değilim.

   Yorum Yap
 126. Ahmet Ay

  Elazığ’dan 06.01.2021 de Elvankent Ayyıldız Mahallesi gönderdiğim kargodan iki haftadır ses yoktur.

  Yorum Yap
 127. Merve Uzar

  Bir ay önce kargo yanlış verildi kardeşim teslim alan ürünler yanlış benim ürünler nerde diyorum hala kimseden ses yok o gün ki kargocuyu bulmak istiyorum bana dönüş yapın yardımcı olun yeter.

  Yorum Yap
 128. Özcan Dinçer

  27 Aralık 2020 tarihinde kayseri Melikgazi kargo dağıtım merkezine ulaşan kargom henüz teslim edilmedi. Kargoya başvuruda bulundum. Kargo dağıtıcılarının Kovit-19 olduğunu aksaklık yaşadıklarını söylediler.

  Tüm dağıtıcılara geçmiş olsun Allah şifa versin dileklerinde bulunuyorum. Ancak, acil olan veya bozulabilecek kargolar var. Bir çözüm bulup kargoları lütfen ulaşması gerekir. İnsanların sabrını zorlamayın.

  Yorum Yap
 129. Bedriye Geçer

  3 gündür dağıtıma çıkacak olan kargoyu çıkartmadılar. Bahane olarak ta ya adreste tanınmıyor ya da evde kimsenin olmaması bu büyük yanlış kesinlikle böyle kişilerin şikâyet edilmesi gerekir. İlgili kişilerin ilgilenmesini istiyorum kargolar dağıtıma çıksın insanları böyle mağdur etmeye hakkınız yok.

  Yorum Yap
 130. Efe Gök

  2 gündür dağıtıma çıkaramadılar arıyoruz telefonları ya meşgule veriyorlar ya da açmıyorlar kesinlikle şikâyet edilmesi gerek. Siteleri bile düzgün çalışmıyor.

  Yorum Yap
 131. Nazan Acıye

  Kargolar dağıtıma çıksın. İnsanları mağdur etmekten vazgeçin artık. Karaman Ptt kargo hizmeti tam bir rezalet.

  Yorum Yap
 132. Hüseyin Yaylacı

  Yurtdışından vermiş olduğum sipariş RH153676612TR Gümrükten Geçti İzmir Menemen e geleceğine Ankara Yenimahalle gönderilmiş. Böyle bir yanlışlık nasıl olur? Kargomu İzmir’e nasıl yönlendirebiliriz anlamıyorum.

  Yorum Yap
 133. Naciye Yıldırım

  Sivrihisar’dan ayın 22 si öğleden sonra PTT kargoya verilen sucuk 24 ünde Antep’te görünüyor ama 28 oldu Antep merkezde oturuyorum kargom teslim edilmedi. Bu hizmetten şunu anlıyorum. Ben de bundan sonra sipariş istediğim mağazalardan lütfen PTT kargoyla göndermeyin kesinlikle istemiyorum diye rica da bulunacağım.

  Yorum Yap
 134. Gizem Berdan

  9 Aralıkta vermiş olduğum sipariş Gaziantep Karataş şubesine 15 Aralıkta geldi. 9 gündür şubede bekletiliyor ve dağıtıma asla çıkmıyor. 4 günde Bursa’dan gelen kitap 9 günde Gaziantep içinde dağıtıma nasıl çıkamıyor anlamış değilim. Arayınca asla ulaşamıyoruz. Keşke herkes işini doğru yapsa sorun olmaz.

  Yorum Yap
 135. Kiraz Tan

  Kargom 5 gündür Kayseri Melikgazi şubesinde duruyor neden teslim edilmiyor? Gidip kendim almayı teklif ediyorum, alamazsınız diyorlar. Ne zaman getirmeyi düşünüyorsunuz peki?

  Yorum Yap
 136. Mehmet Temel

  Kargom bir haftadır Diyarbakır PTT de bekletilen kargom neden teslim edilmiyor.

  Yorum Yap
 137. Sevilay Gökdemir

  Neden zamanında dağıtım yapmıyorsunuz inanın insanları mağdur ediyorsunuz 8 gündür kayseri Melikgazi PTT kargoda kargom bekletiliyor. Belki acil içindeki yani zamanında getirseniz ne olur? Şehir dışına çıkacağım yaptığınız insanları zor durumda bırakmaktan başka bir şey değil. Teşekkür ediyorum.

  Yorum Yap
 138. Kübra Öz

  Kargo 10 gündür Antep de ama bana teslim için getirilmedi.

  Yorum Yap
 139. Emek Nisan Şahin

  2 adet aksesuar aldım fakat adres eksikliğinden geri gidiyor şu an kargolarım ve sisteme kayıtlı adresten günlerdir kargo gelmeye devam ediyor. Belli ki sadece o iki kargom için yetersiz bir adresmiş (!) telefonla ulaşmaya çalıştım gitmeden alabilmek için ama ulaşmak mümkün değil.

  Yorum Yap
 140. Yıldız Alkan

  Benim yedek sim kartı siparişim vardı. Bir hafta oldu ama bana gelen mesaj takip numaram yanlış gelmiş takip edemiyorum. Sim kartım gelmedi bununla ilgili şikâyetimi belirtiyorum.

  Yorum Yap
 141. Deniz Bozkurt

  PTT Huzurkent Mersin şubesini kaç gündür arıyorum. Telefonu açıyorlar ve cevap vermiyorlar. İnsanları mağdur etmeyin artık.

  Yorum Yap
  1. Zülal Karadağ

   Deniz Bozkurt ne yazık ki ben de Silifke’de mağdur edildim.

   Yorum Yap
 142. Funda Sapmaz

  Kargom cuma gününden beri Tekirdağ’da ama evime teslim edilmedi. Çok geç geliyor her seferinde böyle oluyor bu durumdan rahatsız oluyorum. Biraz daha özenli çalışmanızı önemle rica ediyorum.

  Yorum Yap
  1. Tülay Sürücü

   Funda Sapmaz aynen yeter artık bu ne sorumsuzluk ya 18 gün oldu kargom hala gelmedi. Bu nasıl kargo şirketi yatıyor mu bunlar bir daha asla bu kargodan bir şey istemem. Bu ne sorumsuzluk ya 18 gün oldu kargom hala ortada yok uyuyor mu bunlar yoksa yatıyorlar mı?

   Yorum Yap
 143. Mehmet Erdem

  Yaklaşık 2 haftadır Çanakkale’den kargo bekliyorum. Kargomun kapatılıp dağıtıma çıktığı söyleniyor ama 2 haftadır elime ulaşmadı. Şu işinizi biraz daha düzgün yapın!

  Yorum Yap
  1. Sümeyye Maraba

   Mehmet Erdem bende aynı şeyler yeter artık ya 5-6 gün oldu kargo yok elimde ne sorumsuz bir işletmedir.

   Yorum Yap
 144. Ahmet Efe

  4 Aralık ta yola çıkan, 8 Aralık’ta Mersin Bahçelievler PTT şubesine gelen ürünümü hala teslim etmediler. bugun ayın 15 i oldu, el insaf. CİMER’e şikâyet edeceğim.

  Yorum Yap
 145. Gamze Sakin

  9 gündür elime ulaşmayan bir kargom var. Kitap sipariş verdik, acil elime ulaşması lazım halen gelmedi. Siz çok sıkıntılısınız.

  Yorum Yap
 146. Kamile Bakırcıoğlu

  27 Kasım’da gelen kargomu 15 Aralık olmasına rağmen hala alamadım. İşin komik yani 8 Aralık ta karşı apartmanıma kargoları teslim edildi. Buna sebep olan her kimse aldığı parayı çatır, çatır yesin afiyet olsun. Buda çıkar bir yerden. Biriniz de işini hakkıyla yapsın insanları mağdur etmesin ne var ne! ??

  Yorum Yap
 147. Aydan Yalçınkaya

  Kargom 30.11.2020 tarihinde Antalya’dan gönderilmiş. Takip ettim 2.11.2020 dağıtımda gözüktü ve 3.12.2020 tarihinden bu yana İstanbul Sancaktepe Akpınar şubede bekliyor diyor. İşinizi düzgün bir şekilde lütfen yapın yeter artık. Valla yeter. Böyle bir sorumsuzluk görmedim.

  Müşteri hizmeti diye bir numara vermişsiniz ara ki açan olacak. Her aramamızda 20 dakika kadar bekliyoruz ama açan yok. Valla gına geldi. Biri baksın artık.

  Yorum Yap
 148. Yaren Aklar

  Salı verdim kargoyu bugün pazar günü oldu halen gelmedi.

  Yorum Yap
 149. Birol Devrim

  Esenyurt kargo dağıtım şubesinde 4 gündür kargın dağıtıma çıkmadı. Aradığımda telefonlar hep meşgul nasıl bir iş bu her şeyi pandemi yoruyorsunuz siz işinizi doğru yapsanız, sıkıntı bu kadar olmaz.

  Yorum Yap
 150. Murat Akçay

  Bana Van’dan Malatyaya kargo gelmiş bir haftadır Malatyada daha dağıtmamışlar. En kısa sürede kargom gelsin.

  Yorum Yap
 151. Ümmühan Uğur

  Hatay Belen şubesindeki telefona bakmayan tüm memurlar maaşlarının helal olduğunu düşünüyor mu?

  Yorum Yap
 152. Aslı Saray

  PTT yi kargom için giriyorum ama hiç cevap verilmiyor, her zaman da böyle oluyor. En güvenilir olması gerekirken onlar bize hiç cevap vermiyor.

  Yorum Yap
 153. Necdet Erkuş

  Kesinlikle muhatap bulamadığınız boşa kürek çektiğiniz ve kargonuzun 3 günde yerine ulaşır sözünü alıp 10 günde hala nerde olduğunu bilemediğimiz bir döngünün içine sizi atan hizmet anlayışları var. Muhatap bulamadığımız bir hizmet kalitesini kınıyorum. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. 9 gündür teslim edileceği yerde bekleyen kargom daha kaç gün bekler bilmiyorum. Kimseyi bulamıyorum.

  Yorum Yap
 154. Meral Evcil

  Tekirdağ kapaklı kargom kaç gündür bekliyor alıcıya ulaşmadı. Ulaşabileceğim bi muhatapta bulamıyorum. Mağdur olduk kargomun alıcıya acilen ulaşmasını istiyorum. Kaç gündür kargom Tekirdağ kapaklı şubesinde bekliyor. Alıcıya ulaşması için neyi bekliyorlar? Aradığımda muhatapta bulamıyorum. İnsanlar bu kadar da mağdur edilmez ama yazık ya.. Allah’a emanet kargom nerede ne zaman alıcıya ulaşacak diye bekleyelim mi yani? Kim bunun sorumlusu.

  Yorum Yap
 155. Ufuk Kalkan

  Kastamonu PTT şubesini kargom gelmesine rağmen 5 gündür getirmediler, bunun üzerine almaya gittim vermediler biz zaten biç kaç güne dağıtıma çıkamaz dediler. Şikâyet edecektim, ancak şikâyetleri okudum. Durum her yerde aynı gözüküyor.

  Yorum Yap
 156. Mehmet Torol

  Kargom İzmir’den 1 gün de geldi ama Gediz şubesinde 4 gündür şubede bekliyor. Kargo 5 dakika uzaklıkta çok yoğunlarmış. 4 gündür böyle vurdumduymaz olunmaz gelin kargodan alın diyorlar. Ben neden geliyorum siz getirecek siniz bedava mı çalışıyorsunuz.

  Yorum Yap
 157. Hasan Beşparmak

  Kargo bulunduğum şehirde ama bir türlü dağıtıma çıkmadı. Bu nasıl bir iş disiplini ve rahatlıktır. Anlamıyorum telefonla arıyorum hiç bir numara cevap vermiyor.

  Yorum Yap
 158. Arda Dökel

  Çumra PTT kargo personelini oraya kim hangi torpille koydu bilmiyoruz. Bu kadar sorumsuz lakayt bir kurum olma ihtimali kesinlikle yok. Memurlarından bir haber kargonun adrese gitmediği gibi, arayıp sorduğumuzda kargonuz burada ama biz o adresi bilmiyoruz sokak isimleri değişti diyecek kadar işinin bilince değiller.

  Yorum Yap
 159. Gamze Tokuç

  Kargomuz sabah 9 da ulaşmış PTT ye hala teslim edilmemiş içinde gıda var daha önce sabah 9 da veriyordum kargomu PTT ye ertesi gün 12 olmadan kargom ulaşıyordu. İnşallah ulaşır. Bugün ulaşmazsa bir süre PTT kargodan uzak kalacağım.

  Yorum Yap
  1. Emine Zararsız

   Gamze Tokuç kargom teslim edilmediği halde teslim edildi yazıyor. Nasıl iş yapıyorlar hiç mi acaba vicdanları sızlamıyor.

   Yorum Yap
 160. Betül Çiçekliyüz

  Günlerdir kargo bulunduğum şehirde ama bir türlü dağıtıma çıkmadı. Bu nasıl bir iş disiplini ve rahatlıktır. Anlamıyorum telefonla arıyorum hiç bir şube açmıyor. Biraz iş ahlakı olsun lütfen bu kadarı da fazla artık!

  Yorum Yap
 161. Hülya Pekdoğdu

  8 gündür kargo dağıtımda gelmesini bekliyorum.

  Yorum Yap
 162. Muzaffer Boylu

  Bu iletişim numaraları niye cevap vermiyor ulaşmak mümkün değil. Birde evde olmamıza rağmen adreste bulunamadı deyip geçiyor. Tamamen asılsızdır kaç tane kargomu evde olmama rağmen şubelerden almak zorunda kaldım

  Yorum Yap
  1. Sevim Apaydın

   Muzaffer Boylu benim de kartım gönderileli çok olmuş fakat hala bir türlü gelemedi. Kimse yok deniliyor. Burası huzur evi 24 saat acık bu kadarına pes artık.

   Yorum Yap
 163. Esra Aydoğan

  Kargoyu arıyorum açmıyorlar. Bodrum yarımadası dağıtım isini düzgün yapmıyor. Kargom hala şubede bekliyor dağıtıma çıkartmadılar.

  Yorum Yap
 164. Ömer Altunişler

  Ayın 25.11.2020 sinde İzmir’den kargoya verilen ürün, bu gün 02.12.2020 ve saat şu anda 17.00 elime ulaşmadı. Başka kargodan 4 gün sonra almış olduğum ürünlerimin hepsi elimde, bu nasıl bir iştir.

  Bu gün yarım saatimi sizlere ulaşmakla geçirdim, aramadığım numara kalmadı bir kişiye dahi ulaşamadım. Bu mudur çalışmak, bu mudur çalışma prensibi. Aslında kargomun takibini yapıyorum.

  29.11.2020 tarihinde ürünün Trabzon PTT ye giriş yaptığını biliyorum. Bu gün sorgulamak için PTT kargoya gittim ürünümün hala ayın 29 unda geldiği yerde durduğunu söylüyorlar. Bu benim PTT kargoyla olan ilk sıkıntım değil ki, bu lanet kelimesini kullanıyorum burada yanlış anlaşılma olmasın.

  Daha önce iki defa aynı olay geldi başıma “gelmişler de evde bulamamışlar” yok öyle bir şey, site içerisindeyim güvenlik görevlimiz 24 saat hizmet veriyor. Teslimatı eve bile zahmet etmemek için görevliye teslim edip gidiyorlar.

  Başka bir olay acil vekâlet bekliyorum. 15 gün sonra araştırıp yerini bulup kendim gidip teslim alıyorum. Bu mu çalışma anlayışı. Şimdi vatandaş olarak ben sizlere nasıl güvenip kargo teslim edeyim. Hiç kimseye de tavsiye etmiyorum. Konuştuğum görevli pandemiden bahsediyor, bu pandemi sadece sizde mi var, 4 gün sonra istediğim kargo elime geldi, onlarda pandemi yok mu?

  Yorum Yap
 165. Fevzi Acar

  PTT kargo kadar işini düzgün yapmayan bir yer görmedim. Arıyoruz açmıyorlar açsalar da konuşmuyorlar, kargo getirmiyorlar. Bildirdiğimiz halde işlerini doğru düzgün yapmıyorlar. Kısacası inşallah bu sorunlar ve problemler düzelir.

  Yorum Yap
 166. Zeynep Yücel

  Kayseri Anayurt şubesinde kapalı olan bayan o kadar kaba ki nasıl işe alıyorlar. Kargomu soruyorum bilmiyorum diyor ve bağırıyor. Kargom 2 haftadır PTT de görünüyor. Ondan sonraki kargolarım geldi bile. Telefonlar açılmıyor gittiğimde berbat bir karşılık aldım. Sanki zorla çalıştırıyorlar gibi. Bu şikayet burada kalmaksızın gerekirse daha da yukarılara yazacağım. Vizelerim var ve o kitaba ihtiyacım var.

  Yorum Yap
 167. Yigit Arbacı

  Ptt kargo arkara kargom var gelmiyor. Tesimatı geç yapcaksınız diyorsunuz. trendyol alışveriş sitesinden şiparis verdim halen gelmedi.

  Yorum Yap
 168. Gamze Zararsız

  Evde olduğum halde evde yok kapalı bildirim kağıdı bırakıldı demek ne demek. Bırakın yapmayın isi kaç gün oldu İzmir’de kargom var ve şu an nerde hangi şubede bilmiyorum.

  Kaç yeri aradım meşgul ya da açılmıyor yoğunluk var diyorlar. Eleman alın o zaman dağıtıma milyarlarca insan var iş arayan.

  Yorum Yap
 169. Kübra Aydoğan

  Böyle bir hizmet sektörü görmedim. Bu ne duyarsızlık terbiyesizlik internet sayfalarına koyduğunuz numaraların hiçbirine ulaşılmıyor. Bu kadar sorumsuz bir hizmet sektörü görmedim. Bin pişman oldum kargom Allaha emanet bekliyor. Birde sms gelmesi için + ücret talep ediyorsunuz.

  Yorum Yap
 170. Buket Dere

  PTT kargo için gün yüzü görmemiş sözlerim var, kendimi zor tutuyorum. Bilecik şubeye 5 gün önce gelmiş görünen kargolar hala teslim edilmedi. Beyefendilerin keyiflerini bekliyoruz.

  Yorum Yap
  1. Gülbahar Tufan

   İzmir’de yeni kimlik kartı başvurusu yaptım. Adres bilgilerini vermeme ve nüfus müdürlüğünü aramama rağmen kimlik kartım 1 haftadır Van/ Başkale PTT şubesinde beklemektedir.

   Defalarca aradım konu ile ilgili bilgilendirip şu anki adresime gönderilmesi için fakat kesinlikle ulaşamadım, açılmadı telefonlar. Bu iletişim numarası neden var o zaman kardeşim açmayacaksanız? Nasıl ulaşacağız bu şubeye?

   Yorum Yap
 171. Yüksel Ezer

  25/11/2020 15:03 KP02981728645 takip numaralı kargom 30/11/2020 16:48 kargom halen daha adrese ulaşmadı. Şubeyi aradığımda telefonlar açılmıyor müşteri temsilcisine aradığımda şubeden alını diyor. Kargoyu alacak olan kişi 83 yaşında ve kargo adrese teslim gönderildi. Kargomun içindekilere bir şey olsa bunun sorumlusu kimdir. Ben bu konuyla ilgili bir muhatap bulamıyorum. Biz kime güveneceğiz?

  Yorum Yap
 172. Zeynep Akpınar

  PTT de 19’dan beri teslim edilmesi gereken kargom daha gelmedi. Ne zaman gelir sorusuna bilmiyorum diyen çalışanlarınız. Acil ise gidin kendiniz alın diyene kadar kargoyu yola çıkarsalar daha iyi olmaz mı?

  Yorum Yap
 173. Aziz Çolak

  PTT kargo adreste olduğum halde adreste bulunamadı olarak yazıyor. İş adresimi vermiş olup kapalı adreste kimsenin olmamasına imkan yoktur. İlgisiz sorumsuz bir firma şubeyi arıyorum kimse açmıyor.

  Yorum Yap
 174. Ayşegül Çoşgun

  Ptt kargo illallah ettirdiler şikayet yazsam ne olacak. Evde olduğum halde evde yok diyerek teslim edilemedi mesajı geliyor kapıya gelip evde yok kağıdı yapıştırmak kolaya geliyor. Hazır gelmişken paketi teslim edeyim demek ağır yük taşımak gibidir. Onlarda haklılar, işleri çok zor paketi kapıya kadar getirip geri firmaya götürmek öyle her kişinin harcı değildir.

  Yorum Yap
 175. Yüksel Batur

  12 Kasımda sipariş verdim. Bugün 27 Kasım hala meydanda kargo yok getirecekleri mesafe otobüsle 5 saat sürüyor. Kesinlikle kargo firmalarının içinde en işini düzgün yapmayanı ondan sonra da diğerleri geliyor. Diğer kargolar getiriyorsa biraz daha pahalı ama yine iyidir.

  Yorum Yap
 176. Büşra Korkmaz

  Nasıl bir kurumdur ilgisiz sorumsuz şubesiniz. 20 gündür bir kargoyu getiremediler çok mu zor dağıtıma çıkarmak yazıklar olsun!

  Yorum Yap
  1. Sude Göksoy

   Büşra Korkmaz 12 Kasımda sipariş verdim buğun ayın 27 si kargom hâlâ yok. PTT kadar iş ahlaki olmayan başka kargo yok. Bundan sonra sipariş verirken PTT ise 3 kuruş fazla verir başka kargoyu tercih ederim.

   Yorum Yap
 177. Yurdakul Atmaca

  Bodrum yarımada şubesinde kargom var. Ayaklarına kadar gittim vermediler. Yarın gelecek dediler hala gelmedi. telefonu açmıyorlar bir daha tövbeler olsun.

  Yorum Yap
 178. Özge Eryıldız

  Bana ait bir kargoyu hiç alakasız semtte oturan birine hem de aynı konutta oturan diye not alıp nasıl teslim edilirsiniz? Altındağ şubenizi defalarca aradım kimse açmıyor, ben Oran’da oturuyorum. Neden bizi uğraşmak zorunda bırakılıyoruz? Onca para verdiğim şeyi başkasına veriyorsunuz, kimseye ulaşamıyoruz, bu işi ya düzgün yapın ya da bırakın.

  Yorum Yap
 179. Gül Çekiç

  PTT kargo kesinlikle kargoları getirmiyor. PTT kargo arabasıyla öğle yemeğine gidiyorlar hemen mesaj gönderiyorlar evde bulamadık diye. Bu Conid-19 pandemi de kim evden çıkıyor diğer kargo şirketlerinin hepsi bizi evde bulurken PTT kargo bizi evde bulamıyor ben hiç teslimata bile çıkarmadıklarını düşünüyorum.

  Yorum Yap
 180. Sait Yılmaztürk - Bursa

  Alışveriş sitelerinden mal alırken öncelikle hangi kargo ile gönderim yapıldığına bakıyorum PTT kargo ise hemen iptal ediyorum. Fiyatı diğerlerinden çok ucuz olsa bile.

  Yorum Yap
 181. Seda Okur

  Aydınlıkevler, Şehit Mustafa Baş Cad. Altındağ / Ankara adresinde çalışan beyaz saçlı gözlüklü kişi gönderdiğim evrakta Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yazmak yerine eskişehir üniversitesi yazmış ve evrak Eskişehir Anadolu Üniversitesine gitmiştir. Hem geç teslim edilmiş hem yanlış adrese gitmiştir. Kişini yaptığı hata tez sürecimin aksamasına sebep olmuştur!

  Yorum Yap
 182. Mert Erday

  Askerim terhis olacağım 3 gündür kargom bayraklı dağıtım merkezinde dışarı çıkmadığımdan dolayı şubeye gidemiyorum. Arıyorum telefonları da açmıyorlar. Gerçekten bir daha asla kullanmayacağım.

  Yorum Yap
 183. Yaren Uzunay

  2-3 gündür arıyorum açmıyorlar. Kargom gelmiş ve getirmiyorlar nasıl bir iş bu ya!

  Yorum Yap
 184. Kader Kekeç

  İstanbul’dan Trabzon’a uçarak geliyor. Ama Seher içinde yatışa galiba geçiyor. Kargo gelmek bilmiyor. Bizi bu kadar bekletmeye hakkınız yok. ? İyi ki kapıda ödeme diyoruz. Sürekli ben gidip almak durumunda kalıyorum. Lütfen biraz hassasiyetli olunuz.

  Yorum Yap
 185. Didar Kuru

  5 gündür şubedeki kargomu teslim etmiyorsunuz.

  Yorum Yap
 186. Serhat Alkan

  Kars’tan İstanbul Bağcılara bir kargo gönderdim. Kargo Bahçelievler’e oradan da İzmire gitmiş. Ben bu işten hiç birşey anlamadım. Okuma yazmalarımı yok yoksa bizimi bilerek mi yapıyorlar.

  Yorum Yap
 187. Döne Tezcan

  PTT şubelerinde çalışan arkadaşlar dilsiz veya sağır mı acaba? Bu telefonlar neden cevap verilmiyor. Cevap veremeyeceklerse neden irtibat no yazılıyor ve bir numara veriliyor.

  Bunlar orada ne için varlar neden maaş alırlar anlamış değilim. Ben yetkili tüm yerlere yazmaktan usandım. Onlar hala aynı şekilde devam ediyorlar.

  Yorum Yap
 188. Orhan Miyanyedi

  Trendyol alışveriş sitesinden aldığım ürün dağıtıcıya verilmiş. Adresi işyerimin adresi yazdım akşama kadar işyerindeyim dağıtıcı müşteri adreste bulunamadı yazmış ne saçmalıktır. Nerden bu kargomu ben bulacağım.

  Yorum Yap
 189. Aziz Bayraktar

  Arkadaşlar geçen sene Malatya şubesi 12 gün şubede bekletti. 13. gün dağıtıma çıkardılar. O gün bu gündür kargom şubeye gelir gelmez kendim gidip alırım. Onların keyiflerini beklersek zor gelir ve sıra gelmez. Bide o kadar memuru niçin alıyorlar hayret ediyorum.

  1 gün olsun o şubede ki memur telefona bakmaz ama parasını oturduğu yerden yer ne ala memleket meğer bütün illerde varmış bu sorun bende bir tek Malatya da zannederdim.

  Yorum Yap
 190. Beyza Canpolat

  Sultangazi PTT kargo galiba dağıtıma çıkmıyor. Kargo Ankara’dan 1 günde geliyor ama nasıl oluyor da 3 gündür şubeden eve teslim edilmiyor anlamış değilim. Telefonları açan da yok.

  Yorum Yap
  1. Gözde Bayazıt

   Sultangazi PTT’yi Allah bildiği gibi yapsın. 10 gündür kargom gelmedi. Çalıştığım için gidemiyorum iki telefonları var ikisi de çalıyor açıp hiç konuşmadan kapatıyorlar. Direk PTT genel merkez de aynı şekilde, goygoy işleri var.

   Yorum Yap
 191. Coşkun Kılınç

  Ptt’den ehliyetimi bekliyorum evdeydik. kisiye ulaşamadık diye kapıya bildiri yapıştırıp gitmişler. Ne zile basmak var ne aramak nerden biliyim geldiğini. Simdi işin yoksa peşlerinden koştur.

  Yorum Yap
 192. Dilek Coşandal

  Kartal PTT kargo telefonla hiçbir şekilde ulaşılmıyor. Nasıl oluyorsa yemek saatleri telefon çalıyor yerinde olmadıkları için. Mesai saatleri sürekli hat meşgul görünüyor anlaşılan mesai saatleri ahizeyi kaldırıp meşgul görüntüsü vermek. Bu nasıl bir çalışma ahlakı lütfen bu duruma bir çözüm bulun. Bir kere de kartal PTT ulaşılır olsun çalsın bu telefon.

  Yorum Yap
 193. Hayri Çağatay

  12/11/2020 tarihinde PTT kargoya verilen kargom şu ana kadar elime geçmedi.

  Yorum Yap
 194. Aysel Düşünceli

  PTT kargo bazı yerde yavaş ve kargomu bekletiliyor. Bakıyorum bazı yerlerde bekletmeden hızlıca getiriyorlar.

  Yorum Yap
 195. Huri Sarıkaya

  Ptt kargo kadar yavaş bir firma görmedim. 9 gündür bir paketimi teslim edemediler. Şubeye getirdiler orada bekletiliyorlar içinde bozuk malzemelerim var üstelik bir daha hayatta kargo talebinde bulunmam.

  Yorum Yap
 196. Nesrin Baytok

  Merhaba ayın 11 i Çiçek sepetinden askere hediye fincan ve kırmızı çerçeve almıştım. Ayın 12 si kargoya verildi. Teslimatın yapılacağı yer Tekirdağ Çorlu fakat Çorlu da DTM de olmasına rağmen üç gündür teslimat yapılmıyor. Neden dağıtım yapılmıyor. Arkadaşım kendisi gitti kargoyu da bulamıyorlar. Çiçek sepetini aradım onlarda orda olduğunu söylüyorlar.

  Yorum Yap
 197. Salih Binici

  16/11/2020 tarihinde Kıraç (Esenyurt) İstanbul şubesine ulaşmış kargom halen dağıtıma çıkmamıştır ve şubeye telefon ile ulaşılamıyor.

  Yorum Yap
 198. Zeki Kaynarca

  Siparişimde görüldüğü üzere 13.11.2020 tarihinde Afyon iline gelen kargomu dağıtıma çıkarmadıkları gibi telefonla ulaşmak imkânsız. Defalarca aramama rağmen ulaşamayıp 18.11.2020 tarihinde kendim gidip teslim aldım.

  Buna rağmen utanmadan dağıtıma çıkarıldı deyip teslim edildi denmesi rağmen teslim edilmedir. Devletimizin yapmış olduğu özelleştirme politikasının ne kadar yerinde ve doğru bir karar olduğunu anlamış bulunmaktayım. İnşallah darısı başınıza olsun.

  Yorum Yap
 199. Elif Erbay

  Ben böyle rezillik görmedim. 8 gündür verdiğim siparişim gelmedi üstüne 3, 4 tane numara aradım ne açan var ne başka bir şey. Bir daha bu firmayı ve bu firmayla çalışan hiç bir siteden alışveriş yapmayacağım.

  Yorum Yap
  1. Tuğce Ümmühan

   Elif Hanım inanın bende 8 gün oldu hala bekliyorum. Yazık ya!

   Yorum Yap
 200. Zehra Kara

  Uşak Sarayaltı şubesi kargomuz teslim etmeyeceğini eşimin gelmesini istedi. Eşim hastası kronik covid19 yakalanma riski var dedim. Sarayaltı ilçesinde görevli memur bayana söyledim.

  Bana kargoyu vermeyeceklerini gerekirse kargomu geri göndereceğini söyledi. Eşime kargomu alması için risk olmasına rağmen götürdüm. Hala kargoyu teslim etmiyor. Ben kargomuzu teslim ederseniz hemen çıkarız dedim hala söyleniyor. Ben şimdiye kadar böyle saygısızlık görmedim.

  Yorum Yap
 201. Nurettin Aktürk

  Üç telefonu da aradım, hak getire, açan yok. Çalışmıyoruz diye bildirin olay bitsin. Çalışıyormuş gibi yapmanın kime yararı var. Alışveriş firmalarının suçu, kargo ptt ye verilir mi. Bir daha ptt ile birlikte bu alışveriş firmasını da kullanmayacağım.

  Yorum Yap
 202. Ümmü Gülsüm Okuyucuoğlu

  29 Ekim 2020 de verdiğim kargo halen daha gelmedi. Bugün 17 Kasım 2020 kargo halen daha yok. Bari telefonlara cevap verin.

  Yorum Yap
 203. Nermin Bayraktar

  Ne telefonlara cevap veriyorlar ne kargoyu getiriyorlar. Ben böyle rezillik görmedim şikayet etmediğim yer kalmadı.

  Yorum Yap
 204. Hayati Kuşkulu

  3 Kasım tarihinde vermiş olduğum siparişim 11 Kasım’da kartal PTT de görünüyor. Bugün 14 Kasım kargom hâlâ elime ulaşmadı. Pendik’te oturuyorum böyle bir şey görmedim. Daha önce gelen kargomu da asansör e bırakıp gitmişler.

  Yorum Yap
  1. Perihan Ersöz

   Telefonu açmadıkları gibi birde açıp kapatıyorlar. İstanbul’dan bir günde Kütahya’ya giden kargom hala beklemededir.

   Yorum Yap
 205. Hikmet Vural

  Çayırova PTT kargo şubesi çalışanlar burunları düşse yerden alamıyorlar. Kargom gelmesine rağmen arayıp haber vermediler. Şubede karomu bekletip duruyorlar.

  Arıyorsunuz telefona cevap veren yok. Sanırsın milletvekili mübarekler adresi bilmelerine rağmen işyerimin karşına geliyorlar tarif ediyorum orası doğru adres değil verilmemiş deyip kargomu getirmiyorlar.

  Kapıda ödeme parası vermeme rağmen ben gidip alıyorum parayı da düşmüyorlar. İşiniz vatandaşa hizmet bunun için para alıyorsunuz kendinizi bir şey zannetmeyin. Birine denk gelirsiniz orayı çok ararsınız.

  Yorum Yap
 206. Emine Şimşek

  Bu ne biçim bir iş ya arıyorum doğru düzgün bir telefonlar bile açmıyorlar. Acaba yatarak mı iş yapıyorsunuz.

  Yorum Yap
 207. Arzu Yeşil

  Kütahya Gediz şubesinde kargom var ama hala dağıtıma çıkmadı. Satıcıya onay vermem gerekiyor sizin yüzünüzden veremiyorum.

  Yorum Yap
 208. Mustafa Gültekin Süverekli

  KP02938245034 numaralı kargom 10.11.2020 de size gelmiş. Benden satıcı sipariş için onay isteniyor ama ürün ortada yok.

  Yorum Yap
 209. Osman Akkoyunlu

  10.11.2020 tarihinde şubenize gelen kargom hala telim edilmedi.

  Yorum Yap
 210. Cevdet Bayazıt

  Van’dan Kocaeli’ne kargom 3 günde geliyor. Bir hafta oldu kargom Kocaeli’nde daha dağıtıma çıkmamış. Ne biçim iş anlamadım. Arıyorsun telefonlar sürekli meşgul cevap veren kimse yok. Çayırova’da çalışıyorum acil olan kargom daha elime ulaşmadı hakkımı helal etmiyorum bu kadar mağdur edilmez.

  Yorum Yap
 211. Ateş Bozkuş

  Kesinlikle eve getirilmiyor, arayınca hat meşgul çalıyor böyle iş olmaz. Bunu yapan Midyat Hükümet şubesidir.

  Yorum Yap
 212. Ramazan Meriç

  Müşteri hizmetleri numarası sürekli meşgul çalıyor. Muğla’dan İstanbul’a 2 günde gelen kargom İstanbul kıraç şubeden Beylikdüzü’ne 8 gündür gelemedi. Kıraç şube telefonları kesinlikle açılmıyor. Muhatap bulamıyoruz.

  Yorum Yap
 213. Veli Aslan

  Kargo adrese teslim edilmiyor adres bulunamadı diye PTT şubesine bırakılıyor. Bu kadar sorumsuzluk olamaz. Dağıtıcılar kontrol edilmesi gerekiyor sanırım

  Yorum Yap
 214. Hüseyin Sevil

  Birde su müşteri temsilcileri telefona baksalar gam yemeyeceğim. 10 dakika diyor 20 dakikadır bekliyorum.

  Yorum Yap
 215. Ayşegül Avcı

  PTT kargo kargomu bana değil başka birine verdi ve bunu düzeltmiyor kargo takip no KP02921099415 ve 7343329179594.

  Yorum Yap
 216. Begüm Ekşi

  Kargom 5 gündür Kıraç dağıtım merkezinde neden hala gönderilmiyor. Telefon numarasına cevap verilmiyor. Muhatap olacağımız bir kişi yok.

  Yorum Yap
 217. Müserref Uluğ

  Bursadan kargon bir günde geldi. Kıraç dağıtım merkezinden 3 gündür gönderilmedi. İşini hiç yapamayan bir kurum. Arıyorum telefon cevap veren yok. Müşteri hizmetlerini arıyorum yaptıkları bir şey yok.

  Yorum Yap
  1. Misa Kutlu

   İstanbul Tuzla piyade okulunda askerimiz var. Ptt kargo İstanbul içerisinde 5 gün oldu kargomuz ulaştırılamıyor . Nasıl bir kuruluşsunuz bu kadar sorumsuzluk olmaz. 02932805258 barkot nolu gönderimi ya teslim edin ya da geri gönderin.

   Yorum Yap
 218. Bahadır Vural

  Kaç gündür kargo bekliyorum bugün gelip kargomun kaybolduğunu ve beklemememi söylüyor. Siz dalgamı geçiyorsunuz bu ne saçma sapan çalışma şeklidir. Hiç bir şube telefonlarına da bakan yoktur. Gerekli her yere de şikayetimi oluşturacağım

  Yorum Yap
 219. Ayla Akipek

  Tekirdağ saray PTT kargoya gittiğimde hep başka memur oluyor. Her seferinde anlamıyorlar kapıda ödeme vermek için bazen almıyorlar. Çok sorun yaşıyorum işlerini düzgün yapmıyorlar.

  Yorum Yap
 220. Özüm Yeğin

  Ankaradan 1 günde Trabzon’a gelen kargom. 10 gündür Trabzon posta merkezinde ve asla dağıtıma çıkmıyor. Aciliyetinin olduğunu belirten talep formu gönderdim kaç kere. Mağduriyetimi anlatamam.

  En son taksiyle kendim gidip aldım. 100 TL. taksi parası verdim. Daha gelmezdi zaten almasaydım. Ben bir sağlıkçı olarak sürekli usanmadan çalışıyorum. Gecem gündüzüm birbirine karıştı. Bir kargoyu adrese teslim edeceksiniz bu kadar mı zor ya!

  Yorum Yap
 221. Mustafa Özyılmaz

  Evde olduğum halde evde yok diye not bırakıp çekip giden kuryeci ya da hiç gelmeyen kuryedir. Bir kart gelecek rezil ettiniz. İşinizi düzgün yapın. Kim rahat koltuğunda oturuyor parayı cebine indiriyorsa rabbim onu bir an önce ondan çıkarsın.

  Yorum Yap
 222. Muhammer Toptan

  Ayın 17 sinde kargom Birecik şubesine ulaşmış. İki haftadır bekliyorum hala elime geçmedi. Defalarca aradım telefonlara cevap verilmiyor. Neden görevinizi yerine getirmiyorsunuz. Madem telefonlara bakmayacaksanız neden bu telefonları size kurmuşlar.

  Yorum Yap
 223. Melike Ata

  Aynı anda sipariş ettiğim eşyaları diğer kargo şirketi 2 3 gün içerisinde teslim etti. 1 hafta oldu ptt kargo kargomu daha getirecek beceremiyorsanız yapmayın bu işi!

  Yorum Yap
 224. Engin Doğu

  Konyadan 12 Ekimde çıkan kargo 14 Ekimde Trabzona ulaştı ancak 18 gündür ne arayan var ne soran. Aradığımız numaralara cevap veren yok kayıp mı oldu bilgi alamıyoruz Trabzon PTT de görünüyor. Telefonlara cevap vermiyorlar bu nasıl bir çalışma sistemidir.

  Yorum Yap
 225. İlknur Sınar

  Ordu Fatsadan 26 Ekim pazartesi çıkan kargo 28 Ekim çarşamba sabahı çağlayan PTT kargoya ulaşmış olmasına rağmen halen elime geçmemiştir. Telefonlara hiçbir şekilde ulaşılmamaktadır. Bugün ayın 31 ve hiç bir bilgi verilmemiştir. Sonuna kadar sizden şikayetçiyim paramızla rezil oluyoruz pes artık.

  Yorum Yap
 226. Bahar Gültekin

  23 Ekimde kargo yolladım fakat henüz gitmedi. Yola çıktığından bile şüpheliyim. Kargo takibe bakıyorum böyle bir bilgi bulunamadı diyor. PTT arıyorum açmıyorlar. Bilgisi olan var mı?

  Yorum Yap
 227. Zikrullah Sarıaltun

  26.10.2020 Pazartesi gönderdiğim kargom hala Arnavutköyde bekliyor. Neden geldiğinde kargoyu çıkarmıyorsunuz.

  Yorum Yap
 228. Selda Altunöz

  Bir haftadır şubede görünüyor. Kargo hala teslim edilmedi eşim şubeye gitti henüz gelmedi diyorlar. 2 hafta önce sipariş verdim inşallah gelir bu senenin içinde…

  Yorum Yap
  1. Enver Sağlam

   Bu kadar duyarsızlık bu kadar ise yaramayan tek yer PTT ya! Çarşamba verilen kargo cuma yetişiyor ama teslim edilemiyor. Siz nasıl bi is yapıyorsunuz içerde hanfendi kahve içiyor dışarda bir ton sıra bekleniyor.

   Yorum Yap
 229. Selin Kozan

  Bu kadar sorumsuzluk olmaz ne telefona bakan var nede müşteri hizmetlerinden açan tam 15 dakika hatta bekledim açan olmadı. Hamile halimle kargoya gittim yürüye, yürüye PTT kapalıydı. Nasıl sorumsuz birisiniz ne kargoyu getiriyorsunuz nede PTT açık yeter artık.

  Yorum Yap
 230. Bekir Kılıç

  Bursa Osmangazi Demirtaş cumhuriyet cad 1250 sokak oturuyorum. Neden PTT kargo gelmiyor ve evde olduğumuz halde kimse yok diyor. Eve gelmek istemiyorsa bize telefon kurye açsın biz alalım. Yeter bıktım bundan ya kart gelecekti evde kimse yokmuş o gün evdeyim pazar günü Antep ten misafirler geldi eve ana baba günü evde kimse yokmuş.

  Yorum Yap
 231. Nazan Arısoy

  Ortalama 3-5 iş günü içerisinde teslim edilecek(!) olan kargom 10 gündür gelmiyor. Köyde de yaşamıyorum ki koskoca Bursa’nın göbeğinde oturuyorum. 7 gün ptt dağıtımda bekledi. Ne varsa artık 7 gün beklettiler onu da anlamıyorum. 2 gündür de dağıtımda gözüküyor gelen giden yok. Hem evimizden dışarı çıkamıyoruz gelecek diye hem de getirmiyorsunuz.

  Yorum Yap
 232. Gülay Akdemir

  Batman / Kozluk PTT’si kargolarımız haftalarca orda kalıyor aradığımızda da ulaşamıyoruz. Bozulan yemek ya da önemli evraklarınız var.

  Yorum Yap
 233. Bülent Çaşkurlu

  Bakmayacaksanız o telefonu yanınıza niye koyuyorsunuz. Vaktinde teslim etmeyecekseniz kargo hizmetini niye veriyorsunuz.

  Yorum Yap
 234. Serap Yenidoğan

  Çok ilgisizler Kâğıthane PTT genel müdürlüğü arıyorsun açmıyorlar. PTT şubeyi arıyorum açmıyorlar. Kargom gelmiş bugün 3 gün oldu yarın 4 günü hala gelmedi. Neden bu kadar duyarsızsınız.

  Yorum Yap
 235. Sefa Kavaklıoğlu

  Bu kadar ilgisizlik bu kadar sorumsuzluk olamaz ne ulaşılıyor ne kargonuzun durumunu arayıp soramıyoruz. Tam bir faciasınız Mardin PTT son oldu bu çalışmamız.

  Yorum Yap
 236. Samet Değirmen

  Bu nedir kardeşim 3 günde gelmesi gereken kargom, 1 haftadır gelmedi.

  Yorum Yap
 237. Oya Dağoğlu

  Keşke biraz olsun kibar ve nazik davransanız. Sürekli PTT kargodan bir şey gönderiyorum veya alıyorum ama hiç memnun değilim.

  Yorum Yap
 238. Mustafa Balcı

  21 Eylül de verilen kargom neredeyse 1 ay olacak hala ulaşmadı. Nasıl bir şey bu resmen bekletiyorlar belki acil bir durum var belki acil sipariş verdik. Ayıp ya!

  Yorum Yap
 239. İlay Çiçek

  12 gün oldu, bu gün pazartesi kargom halen teslimata çıkarılmış değil. Bari şu günlerde insanları şubeye kadar getirtip uğraştırmasalardı.

  Yorum Yap
 240. Rasim Kılıç

  Bütün kargo firmaları iki üç günde teslim ederken PTT kargo bir hafta oldu kargomu hala teslim edecek. Bu rehavet ayıptır ya bakalım daha kaç gün geçecek.

  Yorum Yap
  1. Ali ihsan Hacıalioğlu

   Rasim Kılıç aynen benimde öyle.

   Yorum Yap
 241. Dilek Görgü

  İki gündür kargom PTT de bekliyor neden adrese verilmiyor. Neden dağıtıma çıkmıyor.

  Yorum Yap
 242. İpek Çolak

  Bugün adıma kargo gelmiş sözde ama home ofis çalışmama rağmen evde yoktunuz diye kağıt asmışlar kapıya kapıyı çalmaya bile tenezzül etmemişsiniz. Sürekli evde iken nasıl yoktunuz diyebiliyorsunuz ayrıca ne kargosu olduğu da belli değil. Benim bir kargom yok neyi getirdiniz de gelip kargodan alacağım acaba?

  Yorum Yap
 243. Fatma Akar

  Teslim edildi yazıyor ama teslim almadım. Resmen rezalet şimdi de telefonlara bakmıyorsunuz gerçekten duyarsızsınız!

  Yorum Yap
 244. Ercan Pişici

  Hatay Kırıkhan şubesi telefonu açmıyor. Böyle bir iş olabilir mi? Aldığın maaşın hakkını vereceksisiniz kardeş olmaz böyle, insanların hakkına geçiyorsunuz.

  Yorum Yap
 245. Ebru Özdemir

  Rezaletsiniz evde olduğum halde kargonuzu ulaştırmadı diyorsunuz. Bu kaçıncı oldu telefonlarınıza ulaşamıyoruz.

  Yorum Yap
 246. Cihan Gülşen

  1 haftadır kargo bekliyoruz bu nasıl bir rezalettir

  Yorum Yap
 247. Ayhan Taşdemir

  Bu ne biçim kurum rezalet! Yapamıyorsanız bırakın gidin kardeşim. Rezaletten başka bir şey değil bir haftadır arıyorum halan daha arıyorum neye göre maaş alıyorsunuz.

  Yorum Yap
 248. Kevser Çabuk

  Telefonlara hiçbir şube bakmıyor böyle bir rezalet olamaz!

  Yorum Yap
 249. Murat Taşan

  22.09.2020 de İstanbul’dan çıkan 2 gün sonra Kayseri’ye geldi. 5 gündür hala eve gelmesini bekliyorum. Müşteri hizmetlerine bağlanmak için 49 dakika beklememe rağmen telefona cevap vermeyen hatta şube telefonlarını açmayan bir firma olabilir mi? Allah a havale ediyorum.

  Yorum Yap
  1. Şenay Topuz

   Hangi sitenden şiparişinizi verdiniz? Peki hala gelmedimi çünkü benim siparişimde gelmedi.

   Yorum Yap
 250. Atilla Sarıyıldız

  Kahramanmaraş’ta da PTT kargo adrese getirmiyor. Evde kimse yok bahanesi ile ya gelin teslim alın diyor ya da bilgi dahi vermeden geri iade ediyor. PTT yetkilileri de hiç ilgilenmediği gibi telefonlara bile bakmıyorlar.

  Yorum Yap
 251. Hüryaşar Ünal

  21/09/2020 – 10:27:25 Kabul Edildi. ŞENKAYA / ŞENKAYA PTT ERZURUM.
  22/09/2020 – 18:04:27 PTT İşyerine Geldi. ANKARA KARGO İŞL. MER / ANKARA KARGO İŞL. MER MERKEZ ANKARA.

  KP02850496279 barkot numaralı kargom tam bir hafta oldu gelmedi Ankara merkeze 22.09. 2020 de gelmiş bana ulaşmadı. Ya kargomu getirin ya da hangi şubede olduğunu söyleyin. Ben gidince verirler mi? kargo yerine teslim olarak verilmişti.

  Yorum Yap
 252. Mehmet Duru

  14 Eylül’de verilen kargom 21 Eylül’de gelmesine rağmen 3 defa dağıtıma çıktı mesajı gelip teslimat iptal oldu denilmekte. Kendim doktor olarak görev yapmaktayım bu zor dönemde evimize bile zor gidebiliyoruz. Ailemizden uzakta zor şartlar altında halkımızın sağlığı için kendi canımızı hiçe sayarak çalışmaktayız.

  Bu zor dönemde zor fırsat bulup PTT dağıtım merkezine gittim. Saat 16,20 de kapılar kapalı idi. çalışan arkadaşlara durumu izah ettim ama erken gelseydiniz dediler. Benim erken gelmem imkânsız hastanede çalışıyorum. Yardımcı olmalarını söyledim ama yüzüme bile bakmadılar. Biz halkımız için canımızı dişimize takmış iken böyle davranmaları çok acı bir durum. Kargolarımız bize gelmesi gerekirken biz almaya gitmemize rağmen azar işitip eli boş gönderiliyoruz. Saygılarımla.

  Yorum Yap
 253. Ali Ulaş

  PTT Kargo şimdiye kadar dört sipariş yaptım hiç birisini alamadım. Hepsi kargoya takılıyor ve telefonuna bile tenezzül edip kaldırmıyorlar. Lütfen isin hakkından gelen yapsın.

  Yorum Yap
 254. Ramazan Kaya

  Cuma günü Diyarbakır’ın ilçesinden Diyarbakır’a gönderdiğim kargo 5 gün oldu teslim edilmedi. 5 günde nasıl teslim edilemez bir kargo?

  10 gündür İstanbuldan gelen kargomu bekliyorum şubede gözüküyor, şubede bir şey yok.

  Yorum Yap
 255. Zennure Çiftçi

  Ayın 17’sinde İzmir’den kargo verdim. Cumartesi evden çıkmadım kargomu bekledim. Evime gelinmediği halde not bıraktıklarını yazmışlar. İki gündür aramadığım yardım istemediğim yer kalmadı.

  Dikmendeki memurların saygısızlığı da ayrı bir olaydı, verdiğim paraya mı yanayım iki gündür girdiğim strese mi? Araştırıyorum Altındağ’da dağıtımda çıkıyor. Peki, soruyorum benim valizimin Altındağ’da ne işi var? Hani eve gelip not bırakmışlardı? Oysa valizim Altındağ dağıtımda arada gezip duruyor.

  Yarın yurt dışına çıkacaktım valizimi alamadığım için çıkamadım erteledim ama hakkınızda dava açmayı ertelemeyeceğim. Benim size verdiğim adres Altındağ mı? Yoksa Dikmen mi? Ben neden gidip Altındağ’dan valizimi almalıyım.

  Eve uğramayıp, yalandan uğradığınızı söyleyip milleti kargosunun peşinde koşturuyorsunuz. Günlerdir valizimi alamıyorum dünyanın parasını aldınız ama teslim etmeyi beceremiyorsunuz. Hayatım boyunca en büyük pişmanlığım sizinle çalışmak oldu.

  Yorum Yap
 256. Fatma Tutulmaz

  21/09/2020 Tarihinde Kartal Yalı Mahallesi Bağlar Caddesinde dağıtıma çıkan kurye; kargomu kontrol etmeme izin vermedi.

  Satıcı ile kart ile ödeme konusunda anlaştığım halde olmaz nakit verilecek dedi. Peki, 5 dakika bekleyin para kartta, evden nakit denkleştireyim dediğimde. “ Ne bekleyeceğim 5 dakika abla!” Diyerek bizi azarlıyor.

  Paramızla bir de kuryeden azar işittiriyorsunuz bizlere. Bu ne kuralsızlık, bu ne üslupsuzluktur.

  Yorum Yap
 257. Kezban Bayrak

  Kargom 8 gündür gelmiyor.

  Yorum Yap
 258. Bulut Bardak

  Benim paket Ağustos un 27 sinde alindi eylülün 19 oldu da gelmedi. Arşivinde bekliyor görünüyor.

  Yorum Yap
 259. Ersin Gökalp

  Memnuniyet çok önemlidir ki bu yüzden canla başla daha seri çalışmanızı rica ediyoruz. En geç kargoyu siz PTT kargo getiriyor çok sinir oluyor tüm müşteriler bilin istedim.

  Yorum Yap
 260. Sunay Arslan

  Ürünüm göz göre, göre yurtdışında iade gidiyor. İlime kadar gelen kargo sahipsiz diye iade ediyorlar ve muhatap kimseyi bulamıyorum. Şuan Başakşehir de kargom bekliyor. Böyle hizmet verilmez!

  Yorum Yap
 261. Tuğba Üstün

  Ayın 14 de kargoya verildi. Daha bu gün şubede dağıtıma çıkarıldı ve sabahtan beri bekliyorum. İnşallah eve gelmeden evde yoktunuz şubeden alın bana olmaz!

  Yorum Yap
 262. Emin Aktaş

  Yurt dışından gelen siparişim Başakşehir PTT kargoya ulaşmış neredeyse bir ay oluyor evime getirmiyorlar. Koskoca PTT inanın çok ayıp oluyor. Firmaya para ödedim ama ürünüm gelmiyor çok yazık!

  Yorum Yap
 263. Zeynep Yeniocak

  Kargom yaklaşık 10 gün olacak hala gelmedi dağıtım şubesinde diyor ama hala gelmedi, gelmiyor. Arıyorum hiçbir şekilde açan yok bu kadar sorumsuz bir kargo görmedim.

  İnsanların hakkına girmeye ne hakkınız var sizin umurunuzda olmayabilir ama insanların ihtiyaç olarak aldığı şeyler var. Aldığınız paranın hakkını verin işinizi düzgün yapın yapamıyorsanız da bırakıp gidin ya bu nedir be!

  Yorum Yap
  1. Yusuf Serdaroğlu

   Sizin gibi ilgisiz bir kargo daha yok bu nedir ya adrese gelmeden adres yok diyor. Arıyoruz telefonlar açılmıyor.

   Yorum Yap
 264. Mehmet Keskin

  Ben kargo ile gönderim ve tam 8 gün hala varmı. Böyle rezillik görmedim tabi arayan yok sorgulayan yok! Ptt bir çiftlik yan gelen yatıyor.

  Yorum Yap
 265. Behzat Ek

  Kuryeler adrese gelmiyor gidip başka yerlerde geziyor sonra hazır bir bu şahıs adreste yoktur diyor. Ben kurumda çalışan biriyim bizim kurum 24 saat kamera ve güvenlik ile kesintisiz korunan bir yer kurye benim kargomu getirmedi ve bana bir mesaj geldi adreste bulamadığınız için diye oysa hep adresteyim ne gelen oldu ne kâğıt bırakan aksine iddiası varsa buyursun gelsin kamera kayıtlarına bakalım.

  Notu nereye bırakmış görelim her yere şikâyette bulundum ama bir tek PTT yetkilisi bana dönüş yapmadı. Tam 97 sefer PTT’nin şubelerini genel merkezini kurye şubesini aradı açan olmadı numaraları asla açan yok ayrıca birde bağlanma süreniz 10 dakikanın üstünde diyorlar bekliyorsunuz 30 dakika ama bağlanmıyor.

  Yorum Yap
 266. Ayten Kamer

  Sabahtan arıyorum açmıyorsunuz sürekli kapıya gelmediği halde geldik evde yoktu deniliyor bu ne biçim bir çalışma vebaldir. Şikâyet için müdürlüğü bile arıyorsun açmıyorlar yeter ya yeter yapmayın. İnsan insana bunu yapmaz sonra Allah neden musibet hastalık verir denilir insanoğlu geçti kendinden.

  Yorum Yap
 267. Duman Deniz

  Hiç memnun değilim telefonla ulaşmak mümkün değil. Telefonu açık bırakıyorlar asla ulaşamazsınız. Bunlar aldıkları maaşı hak etmiyorlar.

  Yorum Yap
  1. Ali Bolat

   Aynen katılıyorum size bir kargo şehir merkezinde 10 günde nasıl gelmez.

   Yorum Yap
 268. Sefer Ağbaba

  Kargo şubeye geldi gözüküyor ama kargo ortalıkta yok. Telefon ile arıyorsun kimse açmıyor. Müşteri hizmetleri değil müşteri hizmet etmemeyi tercih etmişler. İzmir torbalı şubesinden eve kargonun gelmesi ne kadar sürebilir ki?

  Yorum Yap
 269. Zeynep Aydan

  Bu müşteri hizmetleri telefonu sabahtan akşama kadar açılmaz mı ya nasıl iş bu.

  Yorum Yap
 270. Cengiz

  Çin den buraya kadar geliyor kargo ama kargo şirketinden eve kadar gelemiyor.

  Yorum Yap
 271. Yusuf

  Malatya Yeşilyurt PTT dağıtım şubesinde 4 gündür kargom eve teslim edilmedi yazıklar olsun yapacağınız işe.

  Yorum Yap
  1. Adem Arslanhan

   İşini yapmayan bir ekip akşama kadar telefona çıkmayan insanlar hadi işinizi yapsanız yoğunlar telefona bakamıyorlar deriz ama yok. Türkiye’nin öbür ucundan geliyor son şubeden çıkmıyor günlerce bekliyoruz. İşi bilmiyorsanız yapmayın arkadaş milleti zor durumda bırakmaya hakkınız yok.

   Yorum Yap
 272. Yaşariye Özhan

  Hayatımda bu kadar işini düzgün yapmayan bir kargo şube görmedim. En az 70 defa aratıp her birinde 20 şer dakika bekleyip yine ulaşamamak sadece PTT kargoya has galiba.

  Müşteri hizmetleriniz ya mesaide değiller ya sizlere birde müşteri hizmetimiz var diyorsunuz. Yazık binlerce kez yazık!

  Yorum Yap
 273. Gizem

  Telefonlarıma bakılmıyor, kargom 27 Ağustostan beri nerde bilmiyorum. Mesin Bahçelievler şubeye gelmiş güya ne arayan var ne gelen var. Ben böyle rezillik görmedim.

  Yorum Yap
 274. Serkan

  27 Ağustostan beri kargo bekliyorum ve şu an 2 eylül oldu gerçekten yazıklar olsun şubeye gidiyorum yoğunluk nedeniyle veremiyoruz diyip gönderiyorlar sorsan PTT hizmet ediyor elinize sağlık telefonla arıyorum bilgi almak için telefona bile hiçbir şube bakmıyor.

  Yorum Yap
 275. Çiçek

  Kp0….62 nolu kargom 27 Ağustostan beri PTT Acıbademe gelmiş fakat hala yollanmıyor! Üstelik içerisinde gıda ürünü olmasına rağmen yapılıyor. Kaç kişiyi aradık telefonu açmadılar. Bilerek telefon açmamayı huy edinmişler. İşinizi doğru yapın!

  Yorum Yap
 276. Nurten Çoban

  28 Ağustos dan beri şubede olan kargom teslim edilmedi.

  Yorum Yap
 277. Hayriye Arıç

  Ne kargonu getiriyor nede telefonu açıyorlar. Asla ama asla kullanmayacağım yatarak maaş alıyorlar.

  Yorum Yap
 278. Dilcekin

  25 gündür köy dağıtımında bekleyen bir zarf ve halen teslim edilmemiş. Her ay aynı şey lanet olsun yapamıyorsanız çalışmayın!

  Yorum Yap
 279. Şevket

  PTT kargo iade kargoyu günlerdir almamıştır!

  Yorum Yap
 280. fatma

  İki kere Hollandadan telefonunuzu aradım. İki kere 5 er dakika bekledikten sonra telefonu alıp masaya koyuyorlar. Madem isinizi yapmayacaksanız bari yapana bırakın. Yazıklar olsun.

  Yorum Yap
 281. Elif

  22 Ağustos da gelmiş Gaziantep merkeze evime getirmiyorlar bir de telefonlarda bakmıyorlar Allah bildiği gibi yapsın.

  Yorum Yap
 282. Kadir

  Hakkımı helal etmiyorum, Kpss kitabı sipariş verdim, 2 gün önce ilçe pttye ulaşmış fakat bana getirilmiyor, deneme sınavı çözemeden sınava gireceğim. Bir daha ptt ile işim olmaz, sizi tercih edeceklere de kesinlikle vazgeçmeleri için zorlayacağım. Garibanın yüzü güler mi, ne yapacaksınız kpss kitaplarını getirin işte işinizi düzgün yapın.

  Yorum Yap
 283. Burak Arda

  Tek cümleyle “paranızla rezil olmak istiyorsanız, ptt kargo en doğru adres!” 14 yıldır aynı adres üzerinden farklı sitelerden binlerce kez sorunsuz alışveriş yaptım. ne hikmetse ptt kargo adresimi hatalı buldu, bak sen şu işe! 14 yıldır sorun olmayan adres, ptt kargo için hatalı hale gelmiş :D üstelik danışmak için defalarca kez aramama rağmen bir kez olsun telefonlarım açılmadı. İlk ve son kez tattım ptt kargoyu.

  Yorum Yap
 284. Şenol Vardar

  Bir daha PTT kargo ile ürün transferi yapan firmalardan ürün siparişi yapmayacağım 4 gündür Seydişehir PTT kargoda gözüküyor.

  Yorum Yap
 285. Mehmet Akif

  3. gün ve verilere hatalı adres yazıp şubeye geri götürmüşler kargomu hâlbuki adresim doğru.

  Yorum Yap
 286. Yaşar

  10 dakikalık yolu gelemeyen kargo şubesi. Birde üstüne telefonları açmıyorlar!

  Yorum Yap
 287. Burhan

  Evde olduğumuz halde eve geldiğini söyleyip gelip kargonuzu alın diyen ana merkez telefonuna bile cevap vermeyen hiç bir hiç bir muhatap bulamadığımız ne olduğu belirsiz başı boş kalmış salla başını al maaşını kafasıyla düşünen yıllardır hiçbir Hikmetse denetlenmeyen örnek vermek gerekirse aynı toki gibi yazık.

  Yorum Yap
 288. Barış

  Ne yazayım bilemedim yapamayacaksanız bu işi bırakın yapmayın arkadaş şubeye gelen paket 1 haftadır niye dağıtıma çıkmaz oradaki çalışan arkadaşlar çalışmayacaksa o işi layıkıyla yapacak bir dünya insan var dışarıda devlet kurumuna kapağı atan niye yatıyor arkadaş bir daha da PTT kargo mu aman!

  Yorum Yap
 289. Aykut

  Bu nasıl çalışma arkadaş bu kargo olmazsa çok rahat edeceğiz. Adamlar haber bile vermiyor kargon gelmiş diye.

  Yorum Yap
 290. Nihal

  Kargom 4 gündür merkeze geldi ve dağıtıma çıkarmıyorlar. Nasıl bir hizmet anlayamadım. Bana kalsa asla kullanmam ama karşı taraf maalesef sadece pat kargoyla çalışıyor. Memurlar veya çalışanlar ne yapıyor. Sallabaşını al maaşını. ?

  Yorum Yap
 291. Mehmet Ali Sağlam

  İstanbul Kartal’dan bir gün sonra kargo Silivri’ye geliyor. 18 Ağustos ya bugün 24 Ağustos kargo 1000 m uzaklıktaki evime hala gelmedi. Bu nasıl bir hizmettir turp sıkayım böyle bir hizmetine.

  Yorum Yap
 292. BURAK

  4.5 saatlik yolu 6 güne getiren ilk kargo şirketi ve 2 apartman yürümeyi bilmeyen kargo şirketi.

  Yorum Yap
 293. Hülya

  PTT kargo 10 dakikalık yolu 2 günde getiremedi. Ayrıca telefonları neden açmıyorlar, üst üste aradığımızda telefonu açık bırakıyorlar. Ne iş yapıyorlar çok merak ediyorum.

  Yorum Yap
 294. Gülsüm

  Aksaray ili adına söylüyorum ne telefonları açıyorlar nede kargoyu teslim ediyorlar ne yapıyorlar anlamadım bir daha PTT kargo ile Aksaray’a kargomu asla!

  Yorum Yap
 295. Merve Bulut

  Evde olduğum halde dağıtım adres yok kapalı haber bırakıldı diyor. Telefon numaraları alıyor aramıyorlar. Ayıp yaptığınız ya. Hiç olmazsa işinizi düzgün yapın. Parasını alırken bir şey yok.

  Yorum Yap
 296. Gönül Güngör

  Ptt kargo bandırma şubesine teslim edilen ürünüm Kocaeli’ye gönderilmek üzere bandırma şube de takıldı kaldı. Kaç gün sonra yola çıkacak meçhul.

  Yorum Yap
 297. Süleyman Aracı

  Bugün teslim olması gereken kargo Keşan şubesine gitmiş beylerin keyiflerine göre çalışmalıyız. Sizi cimere şikayet edeceğim!

  Yorum Yap
 298. Esin Boztaş

  Çin’den İzmir Karşıyaka’ya gelen kargo, bana haber verilmediği şubenize gelmiş ve orada 45 gündür tutuyorsunuz, eğer bir 45 gün daha kalırsa kargo geri gidecek. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Ne bir telefon açıyorsunuz ne bilgi veriyorsunuz.

  Yorum Yap
 299. Yeliz

  Açmayacağınız telefonu niye sayfaya yazdınız yazık nasıl bilgi alacağız süs diye mi telefon numarası koydunuz anlamadım. ?

  Yorum Yap
 300. Levent

  Kardeşim bir haftadır kargomuz halen yok böyle saçmalık olur mu telefonu da süs diye koymuşunuz sanki az para alıyorsunuz simdi sizi cimere şikayet edeceğim.

  Yorum Yap
 301. Seda

  Gerçekten bu irtibat numaraları ne için var? kimseye ulaşamıyoruz bile tenezzül edip bilgi dahi verilmiyor . 1 hafta dır kargom burada takıldı kaldı. Adana dan 2 güne gelen kargo dağıtıma çıkmıyor. Ben gidip aldıktan sonra sizin orda çalışmamızın ne anlamı var acaba.

  Yorum Yap
 302. Ahmet

  Kargom 1 haftadır sizde ve onların kütüphaneye ulaşması gerekiyor, bu sene üniversite okuyabilmem için sizin kargomu yerine ulaştırmanız gerekiyor. Size de ulaşamıyoruz. Lütfen görevinizi yapın yalvarıyorum bizi günlerce rezil etmeyin. Herkes sizden sadece işinizi yapmanızı rica ediyor, lütfen.

  Yorum Yap
 303. Arif

  5 gün önce oturduğum semt şubesine gelen kargom hala elimde yok? Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Yoğunlukmuş 5 gündür neyin yoğunluğudur.

  Yorum Yap
 304. Mahmut

  Kargom nerde? Antalyadan 2-3 güne gelen kargonun turşusunu mu kuruyorlar o şubede? Telefonla ulaşılamıyor dumanla mı ulaşayım?

  Yorum Yap
 305. Pembe

  1 aydır evde beklememize rağmen banka kartımız 3 defa adres bilgisi eksik diye geri gönderiliyor bankayı arıyoruz kargocular getirmiyor diyorlar 4. defa kart gönderdiler bu seferde Kayseri Melikgazi p.i.d.m de bekletiyorlar aramadığım numara kalmadı kimseye ulaşamıyoruz. İstanbul’dan 1 günde gelen kargo 10 dakikalık yolu gelmek bilmiyor rezillik.

  Yorum Yap
 306. metin

  kargo ilimize geldiği halde dağıtılmıyor telefonlara cevap verilmiyor müşteri hizmetleri de aynı şekilde bu rezillik ne kadar daha devam edecek?

  Yorum Yap
 307. Nihan

  15 gündür yerine ulaşmayan kargo kaç gündür! Bodrum da kaç gündür dağıtım da gözüküyor bodrum dmt dağıtım telefonlara cevap vermiyor! Yazık gerçekten ptt varlık fonuna devredildi varlık fonu da hazine ve maliye bakanlığına bağlı hizmetten hiç memnun değilim.

  Yorum Yap
 308. nuran

  04.07 den gelen kargom neyi bekliyorsunuz da hala alamadım. Köy dağıtımı bile olsa 15 dakika sürer bana gelmesi hastayım ve dışarı çıkamıyorum ah ah ptt çalışanıyım demeye utanıyorum hiç bir yel açılmıyor ben çalışırken şikayetler olurdu da inanmazdım

  Yorum Yap
 309. Metin

  Kargom ilimize geleli bir hafta oldu hala evime gelmedi hiç güzel çalışılmıyor!

  Yorum Yap
 310. Faruk Kıllı

  Arkadaşlar, sizler ulaşabiliyor musunuz 2 gündür “Operatöre” bağlanamıyorum, kimseyle konuşamıyorum. Sizler ne iş yapıyorsunuz orada?

  Yorum Yap
 311. Hakan

  kargom şubede olduğu halde dağıtım yapılmıyor

  Yorum Yap
 312. TUĞRUL URAL

  PTT kargo çok ama çok kötü. Lütfen kapatın sizde rahat edin bizde.

  Yorum Yap
 313. Kübra

  Kaç hafta oldu hala alamadık. Evde olduğum halde teslim edemedik diye mesaj geldi. Berbat ötesi hizmet. And Nasir say you guys.

  Yorum Yap
 314. Ayşe

  Ptt kuryelerinden Allah korusun evde olduğumuz halde evde değil yazı bıraktık diyorlar zile basmadan aramadan aldığınız parayı haram etmeyin

  Yorum Yap
 315. Tülay

  Kargom günlerdir şubenizde hala dağıtıma çıkmadı, arıyorum kimseye ulaşamıyorum. Bu nasıl hizmet!

  Yorum Yap
 316. İsmet

  Ya ne rezil bir kurumunuz var temassız teslim kodu gönderdiniz ne gelen var ne giden bu işi bırakın bence yapmayın ayıptır aynı anda yola çıkan diğer kargo firması teslim etti 5 gün önce. Bundan sonra özellikle belirteceğim ana firmaya eğer PTT kargo ise almayacağım ürünü

  Yorum Yap
 317. Mustafa Topuz

  Hizmet Sıfır. Ara, ara açan yok berbat.

  Yorum Yap
 318. Selim

  Kargom 10 gündür Fethiye şubede bekletiliyor ve hala dağıtıma çıkmadı ben bu kadar lakayt bir işletme görmedim

  Yorum Yap
 319. Didem

  50 defa aradım açan yok. Kargo dağıtıcıda görünüyor 3 gündür kargo gelmedi. İlla kendimizmi alacaz hizmet sıfır!

  Yorum Yap
 320. Adem

  Bırakın bu isleri ya düzgün yapın ya da yapmayın! Telefon var cevap yok!

  Yorum Yap
 321. Eda

  Rize merkez şube olarak telefonlarımızı açan yok siparişi gönderen yok illa gidip oradan kendin alacaksın. Sınıfta kaldınız kusura bakmayın ?

  Yorum Yap
 322. Tuğba

  Kargom 6 gündür kargoda Hatay’dan Gaziantep gelecek olmasına rağmen hala haber yok müşteri hizmetlerini arıyoruz 30 dakikadan fazla bekledim açan olmadı bu nasıl sorumsuzluk inanmıyorum!

  Yorum Yap
 323. Seval

  Kargomun aciliyeti var ve 1 hafta oldu kargom elime ulaşılmadı bu nasıl bi hizmet ya!

  Yorum Yap
 324. Yalçın

  Evde olduğum halde evde değilsiniz diye söylüyorsun

  Yorum Yap
 325. Serkan

  PTT kargo ile Almanyaya ufak bir paket gönderdim bana 15 gün içinde orda olur dediler. maalesef 3 hafta geçti hala kargo yerine ulaşmamış. Nasıl bir hizmet bu PTT sınıfta kaldı. Bir daha mı tövbe?

  Yorum Yap
 326. Aleyna

  Ya siz nasıl bir şubesiniz arıyoruz açan yok şu telefonları boşunamı 3 4 telefon numaranız var altı gündür dağıtıma çıkmamış bir kargo var ve aciliyeti benim için çok önemli madem yapamıyorsanız bu işi bırakın gitsin

  Yorum Yap
 327. Can

  PTT Ayancık şubesinde ininal kart yok!

  Yorum Yap
 328. Rıza

  Ptt kargodan hiç memnun değilim

  Yorum Yap
 329. Bilal KARAKAYA

  Kardeşim benim anlamadığım su ya bu telefonları boşuna mı takıyorlar. Bu ne ya kimse telefona cevap vermiyor merkezi arıyorum PTT o bile cevap vermiyor ya olmaz ki böyle bir şey Esenyurt merkez PTT telefonu arıyorum cevap yok bu ne ya lütfen bunlara bir cevap verin lütfen ya boşuna mı takıldı bu telefonlar oraya Allahım Yarabbim ya!

  Yorum Yap
 330. ESRA

  Ya kargom hala bekletiliyor 2 hafta oldu en azından telefonu açıp bilgi verin

  Yorum Yap
 331. Eda

  O kadar berbat bir kargo şirketi ki kaç kere aradım o telefonlara bakan yok kargo elinizde olmanıza rağmen neden tutuluyor anlamıyorum müşterilerinizle ilgilenenin biraz

  Yorum Yap
 332. Suzi

  Ayın 13ünden beri kargom Trabzon merkez şubede neden hala bekletiliyor anlamış değilim sürekli arıyoruz telefonlara cevap verilmiyor bu nasıl bir hizmet anlayışıdır!

  Yorum Yap
 333. Mustafa Memiş

  Balıkesir Bandırma PTT Kargoda hizmet sıfır arkadaşlar 2 gündür kargonuz dağıtıma çıkarılmıştır diye mesaj gönderip bizi eve hapis ediyorlar ne gelen var ne giden!

  Yorum Yap
 334. Şenol Şahin

  Kargo 13.07.2020 saat 08.20 Trabzon PTT kargo ya teslim edilmiş bu gün 16.07.2020 ve kargodan hiçbir haber yok. Üstelik telefonlara da kesinlikle bakmıyorlar. Yazıklar olsun.

  Yorum Yap
 335. Mohammad sideq ziayie

  kp02715542134 kargo nereden nasıl öğrenebilirim?

  Yorum Yap
 336. Hazal

  1 hafta önce verdiğim sipariş 2 gün içinde Kahramanmaraş a geldi ama 5 gündür kargo getirme zahmetinde bulunmuyor bütün şubeleri aradım cevap verende yok yazıklar olsun ptt kargoya

  Yorum Yap
  1. Aslı

   Aynı şekilde benimde kargom gelmiyoR ve hiçbir şekilde iletişim kuramıyorum

   Yorum Yap
 337. Filiz

  Kargom 1 haftadır sultangazi dağıtım müdürlüğünde bekletiliyor acaba ne zaman zahmet edip getirirler ptt kargomu bir daha asla kullanmayacam sorumsuz kargo

  Yorum Yap
 338. Serap

  Aramadığım şubeniz kalmadı biri bile cevap vermedi. Telefonları süs olarak mı kullanıyorsunuz. Sabrımızı sınıyorsunuz resmen

  Yorum Yap
 339. Mehmet

  1:5 ay oldu kargom hala gelmedi ama sorumlusu siz değilsiniz kargoyu size verende

  Yorum Yap
 340. Adem

  Kargoyu bile bile bekletiyorsunuz.

  Yorum Yap
 341. Sibel

  Elinizde duran kargoyu neden yollanmıyorsunuz hayret bir şey ya göndereli 1 hafta oldu sabit yerde arıyoruz telefonlar açılmıyor bu ne sorumsuzluk

  Yorum Yap
 342. Hilal

  21 Haziranda sipariş vermeme rağmen kargo hala gelmedi 29 Hazirandan beridir ptt de bekletiyolar bu nasıl sorumsuzluk!

  Yorum Yap
 343. Neşe

  Feriköy ptt şube güvenlik görevlisi müşterilere karşı kibar değil!

  Yorum Yap
 344. Hilal

  21 Haziranda sipariş vermeme rağmen kargo hala gelmedi 29 Hazirandan beridir ptt de bekletiyolar!

  Yorum Yap
 345. Fatma

  25 haziranda siparişim kargoya verildi 04.07 de kargon şubeye teslim edilmiş dağıtımına çıkmıştır diye bekliyorum saha gelmedi hiç bir şekilde bir bilgide geleni bana adresin net bir şekilde yazılı kargocularin hergün geldiği bir adres müşteriyi aramadan yazmışlar müşteri adresine ulaşılamadı ve şuan kimse araması herhangi bir sms gelmedi ve benim ürünüm nerde bilmiyorum!

  Yorum Yap
 346. Yasin

  27 haziranda kargoya verildi ürünlerim ama hala elime ulaşmadı ne biçim bi sorumsuzluk

  Yorum Yap
 347. Güler Çelik

  Neden kimse tel cev vermiyo tel açıldı halde

  Yorum Yap
 348. mehmet

  kargo sorunlarını çözün bu ne ya

  Yorum Yap
 349. güldane

  Biz İnternet üzerinden sipariş girdik ve ödemesini de yaptık kargo takipten 1 hafta ara geçmesiyle baktık kargonun teslim edilip açıldığını yazıyordu kargoyu arıyoruz açmıyorlar bu nasıl olabilir o hatayı yapanda o kargoyu onun muş gibi alanında Allaha havale ediyoruz

  Yorum Yap
  1. Emre

   2 temmuzda kargoya verildi hala bekletiyorsunuz kargoyu gelip biz alalım isterseniz.

   Yorum Yap
 350. aysun

  n11 aracılığıyla 24.6.2020 tarihinde Ankara daki firmadan satın aldığım ürün 30.6 2020 tarihinde adreste bulunamadı kaydıyla geri götürülmüş.

  Ahmet Cengiz 4 sitesine kargo getiren diğer kargo firmaları siteye geldiklerinde ya telefon ile bilgi verirler ya da güvenlik kulübesindeki görevliden kapıyı açmasını isterler. Aslında kapıyı açmasını istemelerine bile gerek yoktur.

  Çünkü kapının otomatiği elle ulaşılabilecek yerdedir.

  Bizim siteye dağıtım yapan PTT kargo görevlisi siteye girip kargoyu ilgilisine teslim etmek yerine adreste bulunamadı ibaresi ile kargoyu geri götürmektedir. Kargo sahibi de kargosunu almak için Kuşadası merkezde olan ptt ye gitmek zorunda kalmaktadır.

  Yorum Yap
 351. Hakkı Özdağlı

  Konya Mevlana PİM’e 18.06.2020 de Ankara’dan kargo yolluyorlar. 19.06.2020’de Konya Mevlana PİM’e geliyor. Bugün ayın 30.06.2020 oldu siz halen şubeden eve getiremediniz.

  Yorum Yap
 352. UMUT UMUT

  18.06.2020 tarihinde konya mevlana pim “e gelen kargom 11 gün geçmesine rağmen halen tarafıma teslim edilmedi ..telefon açarız 150 defa telesekreter çıkar sorumlu kişiye bağlar oda telefonu açıp konuşmadan yüzümüze kapatır. Mevlana pim (bari mübarek insan mevlananın adını kullanmayın.

  Yorum Yap
 353. Tarık

  Bir gün sonra alacağım kargoyu şimdi hafta içi iş saatinde alacağımı beyan ediyorsunuz yalancisiniz sizin işiniz parayı alana kadar önemli bir evrak gelecekti sizi işe samimiyetsizliginiz yüzünden vergi dairesinden ceza yiyeceğim hakkımı helal etmiyorum

  Yorum Yap
  1. Hamide

   Pazartesi günü anadolu yakasından kargoya verilen ürünüm cuma gününe anadolu yakasına geçemiyor cuma akşam mesai bitimine yarim saat kala şubeye veriliyor.

   Kargo neymiş evde yokmuşuz evde 6 kişi olmasına rağmen kargocu yok deyip şubeye veriyor kargoyu tabi yetmiyor arıyım müşteri hizmetlerini şikayet ediyorum cumartesi açık olacak gidip alabileceğin söyleniyor şubeden yasak var tabi söyliyim açık diyor.

   Bu gün gittik kapı duvar açık gözüküyor kapalı müşteri hizmetlerini aradım tekrar kapalı açık dediniz bizim bir bilgimiz yok bizde açık gözüküyor diyor kargocu kafasına göre şubeye bırakıyor pazar günü doğum günü olan bebek kıyafetini.

   Yorum Yap
  2. osman

   katılıyorum sana kardeşim konya mevlana pim de 13 gündür kargomu getirmiyor.

   Yorum Yap
 354. Hüseyin

  Bize Ulaşın Diye Telefon numarası sadece görüntüden ibaret sanırım.30 dk oldu açmışlar bir müzik kafa ağrıtmaktan başka hiçbir işe yaramıyor. Müzik dinlemeye aramıyoruz. Telefona bakmıyorsanız niye iletişim kısmında telefon numaraları var bu Ptt Kargonun. Demirtaş Şubesini aradım 3 kere sanırım çalışan ahizeyi açık bırakıyor bu kadarda olmaz. Siz insanlara hizmet vermek için çalışıyorsunuz.

  Hizmetten eser yok. İlla şubeye kadar her seferinde gitmek zorunluluğumuz varsa telefon numaralarınızı kaldırın. Cidden kargoyu da bırakın başka şirketler yapsın. Aynı adrese iki kargo var iki kargoda aynı şubeden gelecek fakat biri adrese teslim ediliyor diğeri şubede kalıyor. İki kargoyu da bir kerede göndermeye. Böyle insanları şubeye koymasınlar.

  Yorum Yap
  1. davut

   aynen kardeşim katılıyorum sana bize ulaşın diyorlar ama ortada kimse yok kime nasıl ulaşacaz.

   Yorum Yap
 355. Cengiz MİLLİ

  N11 den aldığım ürün adana ptt kargo da tam 5 gündür bekletiliyor. Aradığımda hemen gönderiyoruz demelerinin üzerinden de 3 gün geçti hala haber yok. ptt kargo işini yapamıyorsa vazgeçsin insanları mağdur etmeye hakkı yok!

  Yorum Yap
 356. Züleyha

  Evde olduğum halde kargo geldiğinde kurye arayıp bilgi vermiyor zile basmıyor sonra da evde yok yazıp gidiyor. Müşteri hizmetleri de cevap vermiyor. Eve gelmesini bekledigim kargoyu gidip şubeden almak zorunda kalıyorum. Böyle rezalet bir şey görmedim.

  Yorum Yap
  1. Sevinç

   N11 den aldığım ürün aynı gün ankaradan kargoya veriliyor ist geliyor ama ist 2 adımlık yere 4 gündür ulaşamıyor ptt merkez dahil olmak üzere arıyorum sürekli müzik dinletiyorlar telefonlara bakmıyorlar bile böyle şey olmaz yapamıyorsanız bırakın bu işi

   Yorum Yap
 357. Beyza Nur

  16 gün oldu küçük bir ürünü hala getiremediniz. Kargo dağıtıma çıktı diye mesaj atıyorsunuz 6 gün geçti mesajın üzerinden hala gelen yok. İşinizi düzgün yapın yapmıyorsanız da bırakın diğer firmalar yapsın

  Yorum Yap
 358. Ceren

  Kargo dağıtımı adı altında yaptığınız çalışma kapılara kağıt asıp gitmekten ibaret. Ev adresi veriyoruz şubeden alıyoruz. Tüm gün evdeydim diğer Kargo firmalarından kargomu ev adresimden teslim alırken PTT zile bile basmıyor. Komiksiniz ve işinizi asla hakkıyla yapmıyorsunuz!

  Yorum Yap
 359. Arif

  Barkod numaram elimde günlerdir Kargo bekliyorum tamam yoğundur falan diyorum bugün bir baktım evde değil not bırakıldı acaba apartman giriş kapısı kapalıydı oraya mı bıraktı diye inip baktım kapı açık not fayda yok illa gidip biz alacağını o zaman çalışmayın milyonlarca insan iş arıyor PTT ilanına bakıyor aldığınız parayı hak edin lütfen jargonu eve teslim edilmezse cimer dahil her yere yazacağım

  Yorum Yap
 360. Fedayi

  Bugün sokağa çıkma yasağı var tam gün evdeyiz ve kargo teslim edilememiştir şubeden alın kargonuzu diye mesaj gönderen PTT kargo işinizi görevinizi niye yapmıyor ve vatamdaşı mağdur ediyorsunuz.

  Yorum Yap
 361. Hakan

  Böyle rezalet olmaz ya Kargo güya eve geliyor ama asla telefonla aranmıyorum sonra gidiyor kargom. Yapmayacaksanız bırakın bu işi

  Yorum Yap
 362. Feride

  RR865822988SE barkod nolu kargom Gümrüklü olduğundan dolayı bana teslim edilmedi. gönderilen ülkeye geri iade edilmesini istedim ama yaklaşık 2 aydır hiçbir haber yok.benim kargom nerede? neden durumu ile ilgili bana bilgi verilmiyor?

  Yorum Yap
 363. MİNE İLDAŞER

  KP02676294011 – KP02678205275 – trendyol 2751914695841 nolu 3 kargom 9 gündür şubede teslimata çıkmayı bekliyor. Bundan önceki kargom da 12 bekledi, ben gidip almak zorunda kaldım ve çuvaldan aradık daha da gelmeyecekti yani…Biraz fazla değil mi bu bekleme süresi? Telefonlarada sabahtan akşama bakan yok çalıp çalıp kapanıyor.

  Yorum Yap
 364. Ali Gürhan

  15 günde bir kargo gelmez mi halen bekliyorum. Ayın 15 inde beri dağıtımda diyorlar gelmedi. Çalışmıyorlar mı ne yapıyorlar.

  Yorum Yap
 365. BUKET ESİN

  kp02679788524 barkod no’lu kargom 1 haftadır çanakkale de görülüyor ama hala evime teslim edilmedi. bu kadar gecikme niye?

  Yorum Yap
 366. veli dölek

  2750935555264 nolu kargom Bahçeli evler pdm de 11.6.2020 tarihinden beri merkezde gözüküyor niye kargom gelmiyor

  Yorum Yap
 367. Gülseren kayış

  Gebzeden giresuna 8 haziran 2020 10 haziranda giresundaydı 16 haziran oldu eve gitmedi alıcı gittiğinde yok dendi sonra ısrar üzerine nasıl olduysa kargo alıcıya verildi ama eve gelmedi

  Yorum Yap
 368. sabri

  Diğer kargo şirketleri kışa zamanda getirdiği şeyleri siz 1 hafta olmuş ulaştıramıyorsunuz verdiğiniz numaralar boş kimse bakmıyor yapamıyorsanız bırakın bu işi ehli yapsın sizin gibiler ancak fatura işlemleri yapar

  Yorum Yap
  1. Konyalı Çiçekçilik

   Konya içi kargom 19.06.2020 cuma günü.09..010da teslim edildi aynı gün 18de ptt kargoya geldiği halde 2 gün dur ellime geçmedi bu nasıl is ya Konya içinde bile 2 günde değil 2 günde teslim edilmiyorsa bunlar iş yapmıyor demektir.

   Şimdide yasak nedeniyle her yer kapalı birde hafta sonuna girdik. Pazartesiye kadar beklemek zorundamıyız biz.içinse bitkisel organik çiçeklerim var.

   Yorum Yap
 369. Elif Avcı

  Ben böyle bişey görmedim ya saat 15.14 dağıtıma çıkarılmıştır diye mesaj geliyo saat 15.15 de kargonuz teslim edilemediğinden menemen ulukent şubesinden alabilirsiniz diye mesaj geliyo bu ne saçmalıktır yaa hiç memnun değilim ptt kargodan bence düzen gelmelii

  Yorum Yap
 370. ÖZGE ŞİRİN

  hep sorun yaşıyorum heppppp. insanların ekmek parasıyla oynuyor bu ptt bir sürü siparişim müşterilerime ulaşmadı. şikayetçiyim

  Yorum Yap
 371. Dilek TÜMBAŞ

  03.06.. tarihinde Selimpaşa PTT verdiğim paketim halen address teslim edilmemiş gözükmekte! Alıcı address Güzelce! Selimpaşadan araç ile 15 dk uzaklıkta. Kargo neden şehirin başka bir ucuna teslim ediliyor, anlam veremiyorum. 8 gün 15 dk mesafeli bir bölgeye kargo nasıl ulaşamaz? Kargonun Esenyurt’ta ne işi var? Madem Esenyurt’da, halen neden teslim edilmiyor? Alıcıya rezil oldum ! PTT güvenilir diye kullandım’. Şu hale bak. Kargo takip no KP02667555039!!!! Ayıp! Herkes işini yapmalı!

  Yorum Yap
  1. Evrim

   Ptt kargonun sözleşmeli müşterisiyim beni müşterilerime karşı çok zor durumda bırakıyor. Ne biçim çalışma sistemi var anlamıyorum bir kargo 2 hafta teslim alınan noktada bekletiliyor. Ptt kargo lütfen işinizi doğru dürüst yapar mısınız? İzmir içi kargo 10 günde teslim edilmez mi yahu!

   Yorum Yap
 372. İsmet

  Üç gündür bekliyorum sınavdan sonra yollarsanız artık kargoyu. Bıktım.

  Yorum Yap
 373. Vesile uzamış

  Kargom 1 hafta şubede bekledi telefonla arandım Kargo bekleyip beklemediğim beklediğim şeyin ne olduğu soruldu üstündeki kağıt kaybolmuş kime ait olduğunu bilmiyorduk size zor ulaştık gelip alın dediler hay hay gitim gebe halimle 4 kilo ağırlığında ki şeyi aldım ve Kargo ücreti ödedim.

  Yorum Yap
 374. Zehra ÖZDEN

  Kitap siparişi verdik ptt kargoyla gelicekti ama cumartesi günden beri kartal ptt de gözüküyo beş günden beri kartaldan gelemedi bu test kitabı sınavdan sonramı getircekler acaba biri ilgilensin artık sınava iki buçuk hafta kaldı sınavdan önce bitmesi lazım bu kitabın

  Yorum Yap
 375. ŞÜKRAN

  bu kartal ptt şubesi ne iş yapıyor anlamıyorum kargom 3 gündür orada dağıtıma çıkartmıyorlar.
  Telefonlara bakmıyorlar ne saçma bir işletme sistemi.

  Yorum Yap
 376. Simge

  Evde olduğum halde adreste bulunmadı denip haber kağıdı bırakıldı deniliyor ve ortada haber kağıdı falan yok her seferinde kargoya gidip mi alacağız kargomuzu yazıklar olsun hakkımı helal etmiyorum yeni doğmuş çocuğum var evde onu bırakıp gitmek zorunda kalıyorum.

  Yorum Yap
 377. Arif

  2 gündür kargom geldi ve dağıtıma çıkmıyor getirmek için neyi bekliyorsunuz arıyorum yetkili hiç kimse açmıyor

  Yorum Yap
  1. Leyla

   15 gündür kargomu bekliyorum arıyorum telefonlar meşgul konuşuyorum doğru dürüst çalışana ulaşamıyorum nasıl is bu ya nefret ettim!

   Yorum Yap
 378. Esma

  İki gündür arıyorum ya meşgul ya açmıyorsunuz. Nasıl bir sisteminiz var anlamadım 3 farklı numara aradım 3üde aynı.

  Yorum Yap
 379. Suna

  Eksik adres diye bana gelmeden beni arayıp sormadan kargomu nasıl iade edersiniz? Arıyoruz şubelerinizi hiçbir şekilde ulaşılmıyor. Bu güne kadar o kadar kargo geldi aynı adresi kullanarak bütün kargolar adresi buldu yani siz nasıl eksik diye iade edebiliyorsunuz.

  Yorum Yap
 380. Hakkı

  Kargom dün itibari ile sivas ta olmasına rağmen merkez M. Akif ersoy mah. de ikamet etmeme rağmen kargom ulaşmadı nasıl bir dağıtımınız var anlamadım ayıp ayıp acaba uzak ilçede olsam ne olur boş yere bekletiliyorum.

  Yorum Yap
 381. Veysi

  Bursa’dan Gaziantep’e küçük bir paket için 39 TL ücret ödedim, iki günde gider dediler, 6 gün olmuş halen ürün Gaziantep’te dağıtıma çıkmamış.

  Yorum Yap
 382. Saadet tahta

  Kaç gündür adres bulunamadı diyip kargomuzu getirmiyorsunuz bu güne kadar bulunan adres nasıl bulunamadı oluyor adresimiz merkezi ama sanırım hiç dağıtıma bile çıkmadan böyle bir oyun oynuyorsunuz aklıma başka bir şey gelmiyor yazıklar olsun

  Yorum Yap
 383. hatice

  kaç gündür bekliyorum kargomu hala gelmedi dağıtım yerinde bekliyor.neyi bekliyorsunuz acaba arıyorum sürekli meşgul çalıyor yada yetkili birine bağlamıyorsunuz. Ne zaman getirmeyi düşünüyorsunuz acaba?

  Yorum Yap
 384. Melis

  Ne kadar işini düzgün yapmayan kargo şirketisiniz yahu. Kargonuz dağıtıma çıkacak diyorsunuz tüm gün evdeyim kargo bekliyorum tek bir zil çalmadan bana mesaj geliyor adreste bulunamadığınız için yerine bırakıldı diye. Sizin işiniz varda bizim de işimiz gücümüz var kardeşim. Siz doğru yapın işinizi biz de doğru yapalım değil mi? İnsanları zor durumda bırakıyorsunuz kendinize gelin.

  Yorum Yap
 385. Nimet

  Ne kadar ciddiyetten uzak firmasınız. Neyi bekliyorsunuz. Bu günün şartlarında bu kadar zormu.

  Yorum Yap
 386. Rauf ELİAÇIK

  O1.06.2020 tarihli Manisadan verdigim koliler şu ana kadar teslim edilmedi, telefona cevap veren yok. Ne kadar sorumsuzluk

  Yorum Yap
 387. burcu

  PTT İşini yapmıyor telefonlarada bamıyorlar. kargom şubeye gelmiş ama eve göndermiyorlar 3 gündür

  Yorum Yap
  1. sanem

   Benimkinide getirmediler

   Yorum Yap
 388. MUHARREM

  3 gün olmuş merkeze kargom hala elime ulaşmadı nasıl bir hizmet anlayışı anlamadım. Bir türlüde irtibat kuramıyorum.

  Yorum Yap
 389. Merve

  Bir haftadır postanede sürünüyor Kargom 30 mayısta bi geldi hala orda bu kadar büyük mü bu ilçe ya anlamadım gitti çalışan tek Kargo firması da siz değilsiniz farklı firmalar zamanında getirdi nedir yani yoğunluk vardır ama bu kadar da beklemez telefon ediyorum üç gündür açılmıyor

  Yorum Yap
 390. Şule

  Kargom bulunduğum ilçeye geliyor ama eve niye getiirlmiyor kaç gün oldu getirmek için neyi bekliyorsunuz bu kadar da olmaz biraz düzgün yapın işinizi

  Yorum Yap
 391. Mücahit Akpınar

  Alışveriş yaptığım firma bana PTT kargonun gelip beni evde bulamadıklarını söylemiş. Oysa ben tüm gün evdeydim. Dışarı bile çıkmadım. Ne kapı çaldı, ne telefonla aradılar. PTT bu işi bıraksın.

  Yorum Yap
 392. Elif

  Ptt kargo aracılığıyla gönderilen ürünlerimi evde olduğum halde kimse gelmeden geldik evde yoktunu msjı ile postaneye bırakılıyor. Kii bir haftadır evdeyim çünkü küçük çocuğum var be salgın nedeni ile dışarı çıkamıyorum. Böyle olmaz gidipte alamıyorum postaneye çocuğumu bırakılacak kimse yok. Doğru düzgün işinizi yapamıyorsanız bırakın başkaları yapsın.

  Yorum Yap
 393. Adem

  Tam 1 hafta oldu hala kargom gelmedi nasıl bir çalışma bu ayıp denen bir şey var ve kargo çok acilli vereceğim kişi gitti memleketine bir daha mı yollayacağım kargoyu ayıptır ya

  Yorum Yap
 394. Selçuk

  01/06/2020 – 09:20:02 kargom eyüp posta dağıtım mer.müd./eyüp posta dağıtım mer.müd. hala beklemede ne zaman gelecek kp02656576618 – ptt işyerinde

  Yorum Yap
 395. Kader

  Kargo dağıtıma çıkacak diye mesaj atılıyor bütün gün evde bekliyorum bakkala bile gitmiyorum sonra evde yoktu diye teslim edilmedi yazılıyor olmaz bu kadarı da dağıtmayacaksanız yapmayın bu işide

  Yorum Yap
 396. Fatma

  3 gündür evimde kargo bekliyorum. Ama ne hikmetse ‘adresinizde bulunamamanız nedeniyle kargonuz şu şubeye bırakılmıştır.’ diye mesaj gönderiyorlar. Şubeyi arıyorum, telefona bakmıyorlar. Şubeye gideceksem, ki evimden çok uzakta, neden adres yazıyoruz anlamış değilim. Bunu ikinci defa yapıyorlar. Biraz ciddiye alınabilir mi lütfen.

  Yorum Yap
 397. Fuat ÇOŞAN

  Kargo eve gelmeden evde bulunamadiniz deyip geri gidiyor şubeye evdeyim kapı zil çalmadı getirmek zor geldi galiba

  Yorum Yap
 398. Kadir

  ürünün teslim tarihi 6 gün geçti toplam 8 gündür gelmedi 4 gündür taşımada yazıyor

  Yorum Yap
 399. Sinan

  Tüm gün evde olmama rağmen evde yok haber bırakıldı diye not düşülmüş. Bu kadar olmaz.

  Yorum Yap
 400. kanber karaton

  Bu gün enaz 10 defa aradım bilgi almak için tel.açılmıyor.

  Yorum Yap
 401. Esra

  Kargom 1 haftadır şubeden çıkış yapmamış arıyorum cevap yok bu kadarıda olmaz pes

  Yorum Yap
 402. Bekir Yaraş

  Zonguldak PTT şubeye 23/5/2020 tarihinde girişi olan ürünüm hala teslim edilmedi. 2/6/2020 şu anki tarihim halen ortada kargo yok.

  Yorum Yap
 403. Recep Uslu

  Kargom 22 05 2020 günü saat 9.32de Malkara PTT şubesine gelmiş olmasına rağmen bugün 02/06 /2020 saat 10. 35 hala teslim etmediler.

  Yorum Yap
  1. Selim

   Bütün gün evde olduğum halde kargonun geldiği evde olmadığımıza dair mesaj atıldı kimi kandırıyorsunuz, iş yapmamak için iyi bir bahane.

   Yorum Yap
 404. Ebrar

  Muş ptt kargo sırketı 2 gundur aramalarıma cvp vermiyor hıcbır sekılde ulaşamıyorum bekletip meskule atıyorlar direk musterı memnuniyeti sıfır

  Yorum Yap
 405. Şermin

  Adrese gelmiş evde bulamamışsınız ama ben ptt kargo arabasını gördüm ve bizim binaya girilmedi bile başka kargo da var ikisini beraber getirin lütfen bu işi yapamıyorsanız iyi yapanlara bırakın.

  Yorum Yap
 406. PINAR

  Nasıl bir kargo taşıma şirketisiniz anlamış değilim açıkçası, ne kargom hakkında sistem üzerinde bilgi alabiliyorum telefonlarınıza ulaşmak ne mümkün zaten. 2 hf geçmiş ürünüm halen elimize geçecek… Zaten herkes hakkıyla işini yapsaydı dünyanın hali ne olurdu.

  Yorum Yap
 407. İhsan bozkurt

  Müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum telefonları ulaşılamıyor bile. Ve Şanlıurfa Viranşehir de oturuyorum burada ki PTT de telefonlarını açmıyor

  Yorum Yap
 408. HİLAL

  Bayramdan önce çıkan bayramlık kıyafetler hayla daha tavanlı şubesinden teslim edilmedi istanbuldan geliyor bır günde ama bir haftadır adrese gelmedi nasıl bir çalışma şekli anlamadım

  Yorum Yap
 409. İsmet

  4 gündür kargom şubede hâlâ dağıtıma çıkmadı. Bir de telefonlara cevap vermiyorsunuz. Çok rahatsınız biraz ilgili olun.

  Yorum Yap
 410. Veysel

  2. Kez adresi bulamadilar helal olsun uzayda yaşıyoruz aynı gün aynı adrese 2 kargo gelmesine ragmen adreste bulunamamışız

  Yorum Yap
 411. SERKAN GÖK

  Çalıştığım bankanın hesap kartı ptt kargo tarafından gönderilmek üzere yola çıktı. her gün kargom nerede diye takip ettim 12 mayıs itibariyle kargo şanlıurfaya geldi. aşama aşama takip ettim ve teslim adresi iş yeri adresimdi.

  12 mayıstan 22 mayısa kadar herhangi bir hareketlilik olmadı. bugün 15:40 itibari ile kurye dağıtıma çıktı yazdı. tam 3 dakika sonra kargo teslim edilemedi adreste yoktu diye mesaj geldi. hala iş yerimde oturuyorum bu işlem bu yıl içerisinde 2 kez oldu. adamlar dağıtıma çıkmadan sistem üzerinden evde yoktu diyip oturuyorlar ve adrese teslim kargo ücreti kesiyorlar.

  1 aydır bu kartı bekliyorum her zamanki gibi yine teslim alamadım allah bildiği gibi yapsın sizi.

  Yorum Yap
 412. Hakan ŞİMŞEK

  konyanın bütün ptt şubeleri telefona bakmıyor bu ne rahatlık arkadaş sizin olduğunuz bir kargo sisteminde alışveriş yapmayacağım bir daha.

  Yorum Yap
 413. büşra

  Kargom 10 gündür taşımada asla getirilmiyor daha ne kadar beklememiz gerekiyor

  Yorum Yap
 414. Sevda

  Kargom 5 gün önce dağıtıma çıktığı söylendi ama gelmedi yinede bekledim dün bildirim geldi dağıtıma cıktı diye ama yine gelmedi güya adresime gelmişler yokmuşuz bu ne be!

  Yorum Yap
 415. Serpil YILDIRIM

  Ptt kargom gelmeden teslim aldığıma dair mesaj geldi ne yapmalıyım. Telefonla ulaşmak mümkün değil yaklaşık 50 kere aradım hep operatör meşgul sonra tekrar arayın denip kapanıyor telefon

  Yorum Yap
 416. Mustafa

  Ben sizin kadar uyuşuk bir kargo şirketi görmedim kaç gün oldu hala benim kargom gelicek Kartal’da çürüdü gitti artık

  Yorum Yap
 417. Murat

  Gebze PTT kargo evlere geldik diyorlar bu Pandemi de evde olduğumuz halde haber vermiyorlar gelmiyorlar insanları mağdur ediyorlar

  Yorum Yap
 418. Ayşe

  15 gun önce kitapcimdan iki ayri siparis verdim kargoda diyor hâlâ ne zaman getirmeyi düşünüyorsunuz bir hafta önce yine ptt kargoya verilen ürünüm oda henüz gelmedi

  Yorum Yap
 419. Gönül

  5 gün boyunca bir kargo dağıtım merkezinde bekler mi

  Yorum Yap
 420. Tuğçe

  Kargom gelmiş geri gitmiş virüs nedeniyle şubeye gidemiyorum ve tekrar getirmeleri için hiç bir numaradan ulaşamıyorum.

  Yorum Yap
 421. Mehmet

  Kargom 8 gündür yolda. İlgisiz alakasiz bir kurum olamaz. Tlf. Cevap veren yok.

  Yorum Yap
 422. nur

  kargom 12 gündür şubede ve çıkmıyor bu nasıl bi sistem müşteri hizmetlerijni arıyorum açıp kapatıyırlar

  Yorum Yap
 423. şevket

  kargom nerede sorgulama yaptığımda İmha yazıyor ne anlama geliyor

  Yorum Yap
 424. Fatih

  01.05.2020 sipariş verdim 07.05.2020 izmir bayraklıya geldi ve orda kaldı dağıtıma daha verilmedi 1 haftadır aynı yerde bekliyor daha ne kadar bekliyeceğim acaba telefonlara bile cevap verilmiyor

  Yorum Yap
 425. Canan

  Gönderi takibinden baktım kargom sabah 8’de dağıtıcıya verilmiş. Bütün gün kargo bekledim gelmedi. Kontrol ettiğimde alıcı evde yoktu, haber kağıdı bırakıldı diye palavra sıkmışlar. Telefonla da ulaşamıyorum.

  Yorum Yap
 426. Gözde

  Kargom 3 gündür şubede ne zaman dağıtıma çıkmayı planlıyorsunuz?

  Yorum Yap
  1. Dilara

   hala gelmedi mi

   Yorum Yap
  2. Özlem

   Kargom bir hafta önce dağıtıma çıktı hala gelmedi telefonlarada ulaşılmıyor

   Yorum Yap
   1. Elif Nur

    Sizin yine iyi benn 8 mayısta sipariş verdim bugün 22 mayıs ve hâlâ ulaşmadı elime şikayet ettim dün bugün dönüş yapılmadı bana birdaha asla ptt kargoya siparişimi vermem

    Yorum Yap
   2. Cansu

    PTT kargomu şubede bekletip sonra adres yanlış diosun. Yazıklar olsun. Numarada mı yok. Arasanıza. Hem adresimde doğru. Şimdide torbalamışsınız geri gönderiyorsunuz. Yazık. Bi daha sizinle iş yapmayacağım. Şikayet edeceğim.

    Yorum Yap
 427. evren

  kargomu kocaeliye geliceğine erzuruma gitti şimdi başiskelede hala gelmiyor

  Yorum Yap
 428. hazar

  bu adamlar işlerini yapmıyor bu zor günlerde ihtiyacımız olan eşyalara ulaşamıyoruz virüs var dışarı çıkma yasağı var artık dalgamı geçiyorsunuz napıyorsunuz getirmiyorsunuz kargoları şakamı bu ne ya

  Yorum Yap
 429. Uğur

  Ptt Kıraç kargo ist firmasından şikayetçiyim 3 mayıstan beri ürünü alamadım!

  Yorum Yap
 430. Murat

  6 gündür kargom yok aradığımda ulaşılamıyor ya işinizi adam gibi yapın yada yapamıyorsanız kapatın gidin.

  Yorum Yap
  1. Hülya

   Aynen, kimseye ulaşamıyoruz!

   Yorum Yap
 431. Hamza

  yazıklar olsun ara ara cevap yok yetkili yok tel aradım çalıp çalıp cevap veren yok bu kadar vurdum duymaz bir kargo şirketi olmaz yazıklar olmaz

  Yorum Yap
  1. Murat

   bunları topluca şikayet edelim arkadaşlar

   Yorum Yap
  2. Sümeyye

   Kargom 20 gündür şubede ne zaman getirmeyi düşünüyorsunuz nasıl iş yapıyorsunuz

   Yorum Yap
 432. ercan

  5 mayısta denizliden kargolanan paketim 8mayısta bursaya ulaştı ve bugün 11mayıs hala gelen giden yok ayrıca haber eden de yok aranmıyor bile bu nasıl işletme? bu nasıl müşteri hizmeti? lütfen kendinize gelin lütfen

  Yorum Yap
 433. Akif

  Hizmet vermiyorsunuz.

  Yorum Yap
 434. Hatice DEMİRHAN

  Evde olmama rağmen adreste bulamadık maili aldım az önce. Evden çıkmadığımız şu günlerde nasıl böyle söylüyor olduğunuzu anlamak imkansız. İşsiz bu kadar insan varken beceremediğiniz bu alandan çekilmeniz dileğiyle.

  Yorum Yap
 435. Burak

  Gebze kargo çalışanları bişe demiyorum alllah görüyo telefon arıyom açan yok kargom gelmiyo sistem düzelmeli

  Yorum Yap
 436. Şakir

  Telefonlara bakılmıyor. 2 saattir arıyorum. Rize ptt kargo şubesini ama açan yok. 1 2 kere mesgul caldi bilerek telefonu açık tutuklarindan eminim. Duymama ihtimalleri olamaz.

  Yorum Yap
 437. İnci

  Kargom izmir dağıtım merkezine geldiği halde neden hala orada ? Evdeyiz bekliyoruz icinde acil ihtiyaçlarımız var çıkaramadınız dağıtıma bune rezilliktir ya. Aramadığım izmir ptt şube kalmadı 1 tanesi açmıyor. Bugünde gelmesse kargom artık harbiden dicem şu isinizi düzgün yapına insanları madur etmeyin‼

  Yorum Yap
 438. Cengizhan

  1 maysısta şiparis verdigim kitap onada gözüküyor ama 7mayıs oldu daha gelmedi

  Yorum Yap
 439. Şebnem

  2 mayıs tan beri largom kartalda bekliyor lütfen artık kargomu getirin?

  Yorum Yap
 440. Orhan

  Ptt Oturdugum yerin arka sokaginda 3 gundur teslim edemiyor ptt ile birdaha calismam

  Yorum Yap
 441. Elif

  Ptt kargo çok şikayetçiyim…? 1 mayıstan beri kargom gelmedi.. kartal ptt de gözüküyor ama maltepe ye gelemedi.. yapamıyorsanız yapmayın bu işi?

  Yorum Yap
 442. şenol

  güvenliğinden veznesine kimse telefon açmıyor. kargo gelip gidiyor sürekli. ne rezil bir kuruluş

  Yorum Yap
 443. Özge

  Hiçbir şekilde arama olmadan güya kargom adresime geldi geri gitmiş bari böyle kul hakkına giriyorsunuz madem insanların telefonunu açın yönlendirin

  Yorum Yap
 444. merve

  hatay samandag’da bulunan bir hafta önce gelen kargom 3 defa dağıtıma çıkmasına rağmen tarafıma ulaştırılmadılar. üstelik teslim edilmeme sebebi de alıcının evde olmaması diye belirtilmiş .hafta sonu sokağa çıkma yasağında da aynı bahane gösterilmiş. evim dışında nerede olabilirim ki üstelik de benle hiçbir şekilde iletişime geçilmemiştir.

  Yorum Yap
 445. Ayşe

  Ptt Gebze kargo! Günlerdir kargomu neden bekletiyorsun? Turşusunu mu kuracaksın? Çocuğumun kitapları var içinde. Sizden şikâyetçiyim

  Yorum Yap
  1. Bekir

   Benim de 2 gündür kitaplarım şubede getiren olmadı gebze PTT

   Yorum Yap
   1. Melek

    2 gün çok iyi benim kitaplarımı 2 haftada getirdiler.

    Yorum Yap
 446. Demet

  Evde olduğum halde 10 dakika önce kargo gelmiş ve adreste bulunamadı diye geri gitmiş bu ne rezillik ya ben sokağa çıkamıyorum zaten nasıl alınacak bu kargo artık

  Yorum Yap
 447. hera

  bu gün baktık açık görünüyo aslında kapalı şimdi şikayet edicem

  Yorum Yap
 448. zeynep

  dün gittik işte kargoda ki yeni gelen kadın müdüre yağcılık olsun diye bizi mağdur etti bir aydı orda bekleyen ninenin romatizma çorapları istemiyoruz vazgeçtik, sizi Allaha havale ediyoruz ptt ankara kızılay kargo şubesiden şikayetçiyiz

  Yorum Yap
 449. Hasan

  Tekirdağ Çerkezköy PTT şubesinde dağıtım yapan arkadaşlar biraz üslub dersi alması gerek kendini çok beğenmiş tavırları var

  Yorum Yap
  1. Elif / OSMANGAZI BURSA

   10 gün önce maske için sipariş verdim henüz gelmedi her yeri aradım açılmadı osmangazi belediyesini aradım ptt yi arayın dediler ama telefonlarım açılmadı.Devletimizin verdiği maske nedense elimize ulaştırılmıyor.başka bir sey sipariş verilse ulaşıyor ama maske ulaştırılmadı başka yerlerden ücretlide alamıyoruz ne yapacağımızı şaşırdık artık.

   Yorum Yap
   1. Melek

    Başka şeyleri de aynen öyle yapıyorlar ben kitap sipariş verdim ve PTT kargo ile geliyordu ama 2 haftada anca elime geçti.

    Yorum Yap
 450. Eşe

  Ptt yi hiç bir şekilde önermiyorum bu kadar sorumsuzluk olmaz eve kadar gelipte haber kağıdı birakcaklarina zile basmak bu kadar zor olamaz dimi yazık yeminle çok yazık ariyosun telefonlarda bakan yok bu ne ciddiyetsizlik

  Yorum Yap
 451. Gamze

  Nasıl bu zor günlerde herkes evindeyken kimse evden ayrılmıyorken siz sözde geldiyseniz kapıya bile vurmadan evde değil diyebiliyorsunuz. İnsanların hakkına girmek bu kadar mı kolay ??

  Yorum Yap
  1. Eyce

   Aynısı bana yapılıyor ve bıktım evde yok deniyor. Oysa evdeyim

   Yorum Yap
   1. Hüseyin

    Ptt kargo evdeyim. Neden evde yok diyorsunuz. Bilgisayarım gelecekti. Ödev yapacaktım. Sizin yüzünüzden dönem uzayacak.

    Yorum Yap
 452. ayşe

  PTT yi önermiyorum zile basan yok iki oldu bu yaptıkları evde yok deyip gidiyorlar ertesi güne de alamıyorsun hemen yazık aynı şey yapanında başına gelsin yapamıyorsanız yapmayın

  Yorum Yap
  1. hera

   ayn

   Yorum Yap
 453. Bulut

  Yav kardeşim sokacağım böyle kargo getirmenize adres güncelledik bekledik akşama kadar takip ettik gelmedi ve kargo takipe bakıyoruz adresde tanınmıyor diye yazıyorlar kargo geri gidiyor 0

  Yorum Yap
 454. ZAHİDE BALCI

  başakşehir ptt dağıtım merkezinde sipariş verdikleri 1.sınıf kitabı vardır 1 haftadır getirmiyorlar öğretmenleri bu kitabı aldırmış sınıftaki diğer arkadaşları kitabı yarılamış acil ptt dağıtım merkezindeki görevlilerin 1. sınıf eğitim kitabını evlerine getirmelerini talep etmektedirler.

  Yorum Yap
 455. Özgür

  5 gündür kargosa görünüyor teslim edilmiyor arıyorum şehir içinde hiçbir numaraya ulaşılmıyor. Rezaletin böylesini görmedim beceremiyosanız yapmayın bu işi de millet mağdur olmasın

  Yorum Yap
 456. yaşar

  1 haftadır dağıtım merkezinde bekliyor niye hala gelmiyor

  Yorum Yap
 457. FETHİ ÖZPOLAT

  Müşteri hizmetleri ve destek için 444 numaradan kimseye ulaşamıyorum lütfen ama lütfen artık bi şekilde bana ulasirmisiniz

  Yorum Yap
 458. Sinem

  Evde olduğum halde kargom gelmiyor bu kaçıncı ya!

  Yorum Yap
 459. Hakan

  AFYON karaman mahallesine gidecek kargo KARAMAN şehrine gidiyor maskemiz kalmamıstı ne olacak şimdi

  Yorum Yap
 460. Pelin

  KP02564355*** Barkod numaralı gönderim neden hala teslim edilmiyor? Eceli gün dağıtıma çıkıyor, evde olduğum halde evde yok diye şubeye geri gidiyor. Dün yine dağıtıma çıkıyor bir kaç saat sonra mesaj geliyor. Kargo teslim edilemediğinden Buca PTT Kargo merkezden teslim alabilirsiniz deniyor. Dalga mı geçiyorsunuz?

  Yorum Yap
  1. özay

   katılıyorum kimse uğraşmıyor isini yapmıyor iki tur atıp şubeye geri geliyorlar sonrası siz gitmek zorunda kalıyorsunuz bu isi yapamıyorlar.

   Yorum Yap
 461. Buse Düzenli

  Sizin gibi ptt olmaz olsun işinizi yapamıyorsanız bırakın ben daha iyi yaparım sizden yazıklar olsun bir daha böyle bir kepazelik görürsem bu sefer daha büyük bir şikayette bulunurum.

  Yorum Yap
 462. halis

  Evde olmama rağmen evde bulunamadı diye yanlış beyanda bulunup kargomu şubeye götürüyorlar bu ne terbiyesizlik ortalık virüsten kırılıyor kronik hastayım nasıl gidip alacağım

  Yorum Yap
 463. nimet

  Mersin’de 27 03 2020de gelmiş görünen kargom halen elime ulaşmadı. telefonlara cevap vermiyor.Kargom geri giderse.

  Yorum Yap
 464. melis

  Nasıl yani

  Yorum Yap
 465. HALE

  PTT Acıbadem şube ya ürünleri teslim etmeyip şubede tutuyor ya da tamamen farklı kişiye teslimat yapıyor! Gratis kargom benimle ilgisi olmayan birine teslim edilmiş ve durumla ilgili ne PTT den ne de Gratis den yardım alabiliyorum. Resmen başkasına ürün almış oldum ve parayı sokağa attım!

  Yorum Yap
  1. senem

   benim de aynı durum geldi başıma ve param gitti çözüm bulabildiniz mi?

   Yorum Yap
 466. Gökhan

  İşyeri adresimi veriyorum işteyim o anda mesaj geliyor adreste bulunamadınız diye. Nasıl bir saçmalıktır. Almaya gidiyorum kargomu kapalı bir hafta sonra mesaj geliyor üç gün içinde alın diye gidiyorum yine kapalı kapalı olan bir yerden kargomu nasıl alabilirim. Müşteri hizmetlerini arıyorum açmıyor herhangi bir şubeyi arıyorum açmıyor bu PTT kargo ne iş yapıyor çok merak ediyorum!

  Yorum Yap
  1. Pelin

   evet benimde bugün 7. gün çok kötü bir şirket

   Yorum Yap
 467. Şeref acar

  4 gündür kargom gelemedi bu mağduriyetimi söyleyecek bir numara arıyorum ama yok. Şu dağıtıcı arkadaşların numarasını yazın da onlara ulaşıp derdimizi anlatalım onlara da yazık 4 gündür adresimi bulamıyorlarmış.

  Yorum Yap
 468. Meryem

  Benim bu ptt kargo dan kaçıncı mağduriyetim bugün kızımın doğum günü çarşamba günü verdiğim sipariş bi türlü bize ulaşmıyor ve onlar yüzünden doğum gününü iptal etmek zorunda kaldık gerçekten işini yapan bi kargo degil

  Yorum Yap
 469. Hatice AGIRCAN BALÇIK

  Ben ptt şubeden şikayetçiyim çekmekoy ptt şubesi işini yapmıyor 4 gündür kargom şubede getirmiyor böyle bir iş olmaz ben her seferinde ptt genelinde sorun yaşıyorum kimse vermesin. Ptt kargoya bir şey çünkü kendi. Kafalarına göre tarih belirleyip o tarihlerde getiriyor yeter ya

  Yorum Yap
 470. GÖKCE

  Acıbadem posta dagıtım 8 gündür kargomuzu teslim etmediği gibi yüzlerce kez aramamıza ragmen hat mesgul diyor. Çalışmıyorsanız bilgilendirme için sms gönderdin durduruldu diye. asla bir daha kullanmayacagım

  Yorum Yap
 471. ömer

  Kapıyı kırdılar resmen, imza vs. Vermeden kargoyu elimize verdi kibarlıktan eser yok…

  Yorum Yap
  1. Merve

   Kapıya gelip korna çalıyor korna sesi duymasam kargo gidiyor resmen gözüm kapıda bekliyorum takip kodu bile gelmiyor Diyarbakır Bağıvar dağıtım yapan kişi ye gelsin

   Yorum Yap
 472. Mehmet Sarikaya

  80 yasındayım. Kargoyu şuradan gelip alin biz getiremediğimizden diye mesaj atıyorsunuz. Kargo faaliyetiniz durduruldu mu? Yasım gereği sizin getirmenizi bekliyorum.

  Yorum Yap
 473. Özgür Kalyoncu

  Allah kimseye bu PTT kargoyla iş yapmayı nasip etmesin.

  Yorum Yap
 474. Sultan Deli

  Kargom 3 defadır adresimde olmadığım bahanesiyle gelip teslim almam gerektiği mesajı atılıyor oysa ben verdiğim adresteyim. Arıyorum ulaşamıyorum. Artık direk o şekilde mesaj attıklarını düşünüyorum

  Yorum Yap
 475. Özge İÇEL

  izmir bostanlı şubesi evde olduğumuz halde yoktur yazısı asarak boya ağır olduğu için sanırım bize ulaştırmadı nedeni nedir? tüm ülke zaten evde yoktur yazısı da çok komik kargo ücreti kesiliyor .neden görevlerini yapmıyorlar neden?

  Yorum Yap
 476. Ahmet

  Evdeyim şuan bekliyorum hop mesaj geliyor adresinizde bulamadık gelin şu PTT adresinden kargonuzu alın madem kargoculuğu yapamıyorsunuz ne diye ortalıkta geziyorsunuz bırakın da hakkını verebilenler yapsın

  Yorum Yap
  1. Mehmet

   Tüm gün evdeydim. Evde yoktunuz diye not düşüyorlar.

   Yorum Yap
 477. Fikri

  Ya ne kadar saçma bir şirketiniz var sabahtan beri evdeyim kargom bugün dağıtımda gözüküyordu ve saat 15.40 da dağıtım adreste yok diye yazılıyor ne gelen var ne giden.! ?

  Yorum Yap
 478. zeynep akkan

  Kıraç ptt kargo telefonlara cevap vermiyor ve 14 Martta kendilerine ulaşan kargom bir türlü bana gelemiyor

  Yorum Yap
 479. ADNAN YURT

  öğrenci için değerli evrak gönderdim kocaman üniversitenin adı var adres teyit edilemedi deyip evrak iade edilmiş zaman kaybı yaşıyoruz ptt kargoya güven kalmadı

  Yorum Yap
 480. Afag Öztürk

  KP025220443756 nolu barkotlu kargom kayıp mı?

  Yorum Yap
 481. Şadi

  Benim mahkeme tebligatim vardı, açık adresim olmasına rağmen neden bana ulaşmadı. Ceza alırsam sorumlusu kim

  Yorum Yap
 482. SEDA

  sultangazi posta dağıtım merkezinde 3 gündür kargom beklemekte ve telefon ile muhatap olacak 1 kişi bulamıyorum, böyle saçmalık olmaz hafta sonu getirdik derler pazartesi kapalıydı bi daha getiremeyiz, yapamıcaksanız almayın işi üzerinize yazık

  Yorum Yap
 483. Kübranur Gök

  Ya benim anlamadığım kapıda ödeme parasını kabul edip ama sonra adrese geldeyip şubeden teslim alın diye atılan mesaj peki gidip aldıktan sonra hakmı size kapıda ödeme ücretini vermek nasıl kurum bu ya

  Yorum Yap
 484. Gamze

  İşinizi düzgün yapmıyorusunuz siz ptt kargo çalışanları olarak işinize bakın lütfen. Aksi halde bu kadar insan mağdur edilmez. Kapıma gelmeyen üründen birde kargo ücreti istiyorsunuz!

  Yorum Yap
 485. Toprak

  Söyleyecek birşey yok artık ulaşamıyoruz kargomuzu teslim alamıyoruz!

  Yorum Yap
 486. bahtışen yılmaz

  Beylikdüzü posta dağıtım merkezinde çalışan Bayram ÇALIŞIR Bey’e kargoların zamanında teslim edildiğinden teşekkürlerimizi iletiriz.

  Yorum Yap
 487. serkan

  ptt kargo hepsiburadadan aldığım eşyaları adrese teslim olmasına ragmen getirmedi.telefonlara da cevap vermiyorlar.

  Yorum Yap
 488. Sırrı

  Evde bulamadık diyorsunuz, halbuki hep evdeyim, doğru düzgün neden yapmıyorsunuz işinizi.

  Yorum Yap
 489. Gülsün

  PTT kargoyu teslim ederken TC numarasına neden alıyorlar hiçbir kargo TC numarasını almıyor adres zaten doğru adres sadece PTT kargo mu alıyor TC numarasına

  Yorum Yap
  1. kemal dayi

   benim dosyam kayboldu resmi dosya acilen bulaşmasını istiyom

   Yorum Yap
 490. ahmet

  Malatya PİDM çalışmıyor. Dört gündür kargom şubede

  Yorum Yap
  1. Zehra

   Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bıktım artık

   Yorum Yap
 491. Melis

  Günlerdir kargom gelmedı adres tanımlanmadı diyor ve adres işyeri adresi gelmıs ler yokmussunuz dıyolr boyle sacmalık gormedım sabah 8 aksam 8 acık olan bıryerde nasıl yokuz rezıl bır kargo bu zmna kadr 10 larca kargo geldo bitek ptt kargo bulamamıs

  Yorum Yap
 492. Mümin

  Günlerdir beklediğim kargom gelmedi üstelik barkod takip baktığımda adreste yok haber kağıdı bırakıldı yazıyor tüm gün evdeydim ve haber kağıdı yok bu nasıl sorumsuzluk nasıl hizmet berbatsınız gerçekten iğrenç ötesi

  Yorum Yap
  1. yasemin

   aynı sıkıntıyı yaşıyorum ptt cevap vermiyor hiç bir sekilde

   Yorum Yap
 493. Birgül

  Ptt kargo berbat telefona bile bakmıyorlar kac gundur kargom gelicek

  Yorum Yap
 494. Mustafa Koçak

  Ptt kargo tam bir rezlalet orada çalışanlar ise müşteriye destek olmak yerine köstek oluyorlar kadına kargom geldi ne bir zile basan ne de telefonla arayan var diyorum oda kalkmış zilde adınızın yazması lazım kalk bir de böyle cahillere laf anlat

  Yorum Yap
 495. Rabia

  Bu PTT kargonun daha fazla insanı mağdur etmemesi için acilen kapatılması gerekiyor tekirdag kapaklı da 3gundur kargom şubede bekletiliyor her gün 15 defa arıyorum telefonlara bakmaya bile tenezzül etmiyorlar bari telefonları açsalar bulunduğum semtteki şubenize getirin oradan alıyım dicem ama nerde açan mi var ki kargoyu olmaz olsun böyle kargo firması

  Yorum Yap
  1. Ahmet

   Ptt kargo turgutlu iş yerimize gelmemelerine rağmen iş yerine gelip kimseye ulaşılmadi diyorlar bu kaçıncı aynı rezalet bu kargo ptt nin işi degil

   Yorum Yap
 496. abdurrahman uçan

  kargomuz zimmete alınmış diyorsunuz bir haftadır elinizde neden göndermiyorsunuz..

  Yorum Yap
 497. Burak

  Resmen rezalet kaç haftadır ürünüm gelmior bu saatten sonrada gelmesin mümkünse kesinlikle burası ile birdaha iş yapmıcam rezaleet

  Yorum Yap
 498. özge

  PTT Kargo mu allah onların eline düşürmesin

  Yorum Yap
 499. Mehmet / İştime engelliyim

  ptt böyle niye 1 haftadır gelmiyor onları aradık gelecek dediler hala gelmedi hep takip ettim beni yordular hiç memnun kalmadım ptt kargo kapatmak engellemek istiyorum memnun kalmazlar

  Yorum Yap
 500. Kenan

  Yeter ya ayıp bişey kactır bu şekilde yapıyorsunuz kargo şiparişi veriyorum gelmiyor gelmiş gibi yapıp gelmiyorsunuz. Bu şekilde calışma sistemimi olur ayıp bişey

  Yorum Yap
 501. Fatih demir

  Bu ne saçmalık biz zaten kargo ücretini ödüyoruz birde PTT bizden 14.95 TL alıyor 10 tlye aldığımız bir şeye 14.95 TL ödemek nedir bunu kaldırım kardeşim.

  Yorum Yap
 502. hüseyin

  bursadan bandırmaya yollanan kargomun neden dağıtım için istanbula gittiği konusunda fikri olan varmı acaba…

  Yorum Yap
  1. Hakan

   Kargolar aktarmalı gidiyor bu yol güzergâhı olarak değil de büyük şehirlere tüm kargolar gider oradan dağılır olarak biliyorum. Şubeyle bir görüşün bence.

   Yorum Yap
 503. MEHMET BULUT

  07,01,2020 tarihinde sipariş ettiğim kargo bu gün 15,01,2020 elime ulaşmadı

  Yorum Yap
 504. hatice

  kargom gelmesine ragemn urgup ptt subesi e gidiyorum gelmedi diyorlar takip numarasini gosteriyorum ters ters cevap veriyolar 2 gundur kargo almak icin gidiyorum ama alamiyorum

  Yorum Yap
 505. tekin

  28.12.2019 da Samsun’dan gelen kargom 02.01.2010 den beri (12 gündür) kargom PTT Kargo acıbademde bekliyor ne müşteri hizmetleri ne şube ne de genel müdürlüğe ulaşamıyorum nasıl iştir anlamadım

  Yorum Yap
 506. Esma

  Kargomun bana ulaşmaması ve hiç bir şekilde şubeye ulaşamamasi nedeniyle berbat bir hizmet verilmekte iki gündür kargomun peşindeyim dağıtım her nedense bir turlu ulasmiyor. Insanlarin acil bekledikleri vardık neden göz ününde bulundurulmadan hiç bir bilgi verilmiyor

  Yorum Yap
 507. Bahadır TEZCAN

  23/12/2019 – 13:33:38 Tarihinde KP02460356215 gönderi nosuyla sevk ettiğiniz siparişim 28/12/2019 – 11:16:53 itibariyle ACIBADEM KARGO DAĞITIM/ACIBADEM KARGO DAĞITIM a ulaşmış oluo 04.01.2019 itibariyle hala tarafıma teslim edilmemiştir.

  yurt dışı gönderileri 2 günde teslim edilebilirken Bağcılardan Ataşehire 15 gündür kargonun teslim edilmemiş olmasını anlayamıyorum. Yılbaşı hediyesi olacaktı bu ürün.

  Lütfen empati yaoarak kendinizi benim yerime koyun siz olsanız böyle bir durumda ne yapardınız. İlla tüketici haklarına mı başvurmalıyım.

  Yorum Yap
 508. Ali

  Çok kötü bir firma acilen işi bırakmasını tavsiye ediyorum 1 hafta oldu kargom halen gelmedi. PTT gibi küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum sakın pttden sipariş vermeyin insanları mağdur etmekten başka hiçbir işe yaramiyorsunuz acilen bu işi bırakın..

  Yorum Yap
 509. Dilek

  Bir haftadır beklediğim kargom 02/01/2020 14:30. Saatlerinde apartmanın kapısına kadar geldi ama kata çıkmadan tekrar döndü gitti bu ne saçmalıktır şubeyi arıyorum tlf cevap yok siz bu işten para kazanıyorsunuz helal olduğunu düşünüyor musunuz acaba? Bugünde aynı 14:40 gibi yine PTT kargo geldi bana geldi sandım yan bloğa gelmiş kargom getirilmedi benim iki küçük çocuğum var şubeye gidip alma durumum yok :(

  Yorum Yap
 510. Alya

  Böyle saygısız insanlar görmedim ben, Birde diyorki uğrayın alın. Sen zaten onu getirmek için benden para alıyorsun pardondaaaa

  Yorum Yap
 511. Firdes Harmankaya

  19 ve 23 Aralık 2019’da iki tane kargo gönderdim. Daha kızımın eline ulaşmamış. Arıyoruz ilk kargo ulaştı ve Sultan diye birisine teslim ettiklerini söylüyorlar. o kişi kim bilmiyoruz ikinci kargo da ortada yok keşke PTT kargoya vermeseydim pişman oldum.

  Yorum Yap
 512. ismail

  güvercin bile daha hızlı ulaştırıdı o kadar hızlısınız teşekkür ederiz

  Yorum Yap
 513. hakan

  Beş para etmez 3 gün araçta geziyor kargo

  Yorum Yap
 514. safa

  20.11.2019 bi ürün sipariş ettim ve hala elime ulaşmadı çağrı merkezini arıyorum direk hattı düşürüyo

  Yorum Yap
 515. Ali

  Nasıl bir sistem çok kötü

  Yorum Yap
 516. balıkesir

  ptt kargoya bakmamalı bence. nasıl eleman çalıştırıyolar anlamış değilim. telefonlarıda açan yok

  Yorum Yap
 517. Ümran

  Bolu şubelerinden hepsini aradım 1 tanesi telefona bakmadı. Nasıl çalışma bu? Istanbuldan boluya 1 günde geliyor. Bolu merkezden 3 kimlik yere 3 günde gelmiyor. Çalışma sisteminiz iğrenç

  Yorum Yap
  1. Saliha

   Bu ne biçim Kargo hizmeti kardeşim verilen hiçbir numara açılmıyor 23 aralıkta kargom gelmiş buğün 27 Aralık. Ne biçim saçmalık müşteri hizmetlerini arıyoruz telesekreterden başka muhatap yok

   Yorum Yap
 518. ismail

  PTT kargoyu arıyorum açmıyor nasıl hizmet bu yazık size ptt

  Yorum Yap
 519. Öznur kaplan

  Alanya ptt gargoyu arıyorum cvp yok 10 gündür gönderilmiş olan gargom halen gelmedi evden çıkamıyorum hastaneye gidemiyorum

  Yorum Yap
 520. çisem

  pttye ya ayın 10. 11. 2019 tarihinden beri ptt kargoya teslim edilen urun halen elime ulaşmadı 1 haftadır abartısız 30 defa aradım açan yok nasıl elemanlar çalıştırıyorlar Hatay Antakya odabaşı şubesi

  Yorum Yap
 521. Aysegul

  Ptt kargo akhisar şubesini arıyorum açmıyorlar 2 gündür şubeye gelen kargo dağıtıma çıkmıyor zaten oraya gelmesi 1 hafta sürdü. sanki dağıtım at arabaları ile yapılıyor bu ne hız!!! daha kaç gün beklemeliyim.

  Yorum Yap
 522. Sude

  13 gün oldu kargo bekliyorum.Bir daha bu siteden sipariş vermeyeceğim kaç gündür Sultangazi Dağıtım Merkezi’nde lütfen artik elime ulaşsın kargom

  Yorum Yap
 523. Ayşe

  Gelen kargoları neden dağıtıma çıkarmıyorsunuzda bekletiyorsunuz ayrıca telefonlar neden meşgule düşüyor müşterilerle muhatap olup aldığınız maaşı hak etmek yerine oturup keyif yapıyorsunuz herhalde tabi sizde haklısınız.

  Yorum Yap
 524. Ayse kaya

  Kargom 4 gündür gaziantep şubede görünüyor Islahiye ilçesine gönderilmiyor, Allah sizin cezanızı versin, sizi işe alanlar hiç mi araştırmaz acaba?

  Yorum Yap
 525. Büşra

  10 gün olacak nerdeyse kargo hala teslim edilmedi 3 gündür İstanbul Ataşehir dağıtım da diye görünüyor alıcım da bende mağduruz telefonlarda açılmıyor

  Yorum Yap
 526. hilal

  ya rahatsızmışsınız ne zaman zahmet edip dağıtıma çıkacaksınız bune rezillilik şubede bekletmek nedir yeter be adam gibi işinizi yapın

  Yorum Yap
 527. aylin

  2 hafta oldu kargo yok 2 gündür dağıtıcıda dağıtıcı kayıp

  Yorum Yap
 528. Candan

  18 günden beri kargom Arnavutköy ptt şubesinde ama hala elime ulaşmadı telefonları da açmıyorlar hiçbir şekilde işlem yapılmıyor

  Yorum Yap
 529. Emel Tezcan

  Ayın 1den beri kargom kıraç PTT şubesinde görünüyor arıyorum tel. açan yok işinizin ne olduğunu merak ediyorum

  Yorum Yap
 530. tülin

  Bir hata yapıp internetten ders kitabı aldım. hala ptt kargo teslim etmedi. şubede gözüküyor. ama bir türlü teslim edilmiyor. telefon sürekli meşgul.

  Yorum Yap
 531. Hilmi tanko

  Tam bir haftadır ptt kargo paketin getirmedi, ptt telefon numaraları ulaşılmıyor hizmet sıfır

  Yorum Yap
 532. Müjgan kurşunlukaya

  ptt kargoların memurları çok saygısız !!!

  Yorum Yap
 533. gülay oğultekin

  ptt kargo BKM den BUrsa nilüfer e yollanmış fakat evde yokuz hastanedeyiz kapıda ödemeli olarak kitap gönderisi var istemiyoruz dedik telefona cevap vermeyen BKM kitap merkezinden bu ödemeyi yapmıycaz ve geri iade edeceğiz lütfen PTT nilüfer telefona cevap vermiyor genelde ptt 44417888 de cevap vermiyor

  Yorum Yap
  1. Tekin Aksoy

   Bunların yaptığı kargoculuk değil. Rezillik!

   Yorum Yap
 534. Hasret

  10 gündür kargom ortada yok telefonlarda bakılmıyor bu PTT Kargo çok sıkıntılı bir kargo montum gelmedi soğukta dondum PTT Kargo yüzünden girip oldum

  Yorum Yap
 535. yılmaz

  kardeşim kargonuz geldi diye bir imeil veya mesaj atılır. bu nasıl çalışma.doğru dürüs çalışın lütfen.

  Yorum Yap
 536. ali

  telefonları açılmıyor kargolar gitmiyor. Bilgi yok PTT kargo çok mağdur etti.

  Yorum Yap
 537. Ahmet

  sakın telefona bakmayın haa yerler sizi

  Yorum Yap
 538. Ali

  6-12-2019 Kargo çıkış tarihi bugün günlerden 12_12_2019 üç gündür zimmet alındı yazıyor dağıtıma çıkartıp teslim edemedi Diyarbakır PİM

  Yorum Yap
 539. Murat

  Istanbul Tuzla’da olan kargom 1 hafta oldu sistemde bekliyor hareket yok. Bu işi yapamayacaksanız sektöre girmeyin Tuzla şubesinin çalışanlarınıda koyun kapıya.

  Yorum Yap
  1. Can

   Aynı sorunu bende yaşıyorum

   Yorum Yap
 540. mihriban

  kargon 1 haftayı geçti ankardan hala gelmedi

  Yorum Yap
 541. Kemalettin

  Kargom 5 gündür bayraklı dan Narlıdere daki adrese teslim edilemedi.bozulacak malzeme var.tlf.la kimseye ulaşamıyorum. Açmıyorlar.

  Yorum Yap
  1. emine

   Ben cimere şikayet ettim bekliyorum pasaportu sanırım kaybettiler 12 gün oldu tık yok

   Yorum Yap
 542. Umut

  Harika çalışıyorsunuz, Erzurumdan İzmire iki günde geldi İzmir içine 2 günde bir türlü dağıtım olamıyor.

  Yorum Yap
 543. rıza

  Kargom Antakya da görünüyor gittim bana iskederunda diyorlar bu nasıl kargo bin pişman

  Yorum Yap
 544. hülya oran

  15 gün oldu kargom gelmedi nasıl bir şey bu ya

  Yorum Yap
 545. KENAN

  Işiniz yolunda gitmesin 3 gündür aynı yerde bir kağıt parçası gelecek bekliyorum bir daha ptt mi ölsem çalışmam bunlarla.

  Yorum Yap
 546. serhat

  antalya konyaatı gürsu şubesi kargom 1 haftadır gelmedi şubeyi arıyorum bir süre meşgul çalıyor sonradan normale dönüyor ama açan yok nasıl bir şubedir hiç açmayın daha iyi

  Yorum Yap
 547. Nesrin

  15 gündür avon kolisi bekliyorum işinizden memnun değilsiniz galiba hizmet çok vasat

  Yorum Yap
 548. Buket

  Bir hafta oldu ne bici kargo yan gelip yatma yeri olmuş

  Yorum Yap
 549. Selin

  Hiçbir telefona bakılmıyor. Derdimizi anlatacak insan bulamıyoruz.

  Yorum Yap
  1. Dilek

   Selin hanım bnde ayni magduriyeti yaşıyorum hiç memnun değilim buradan

   Yorum Yap
 550. Berna

  İstanbul’dan zonguldağa 8 günde kargom ulaşamadı..bu nasıl iş..birde açmıyorlar teli….

  Yorum Yap
 551. Bahtiyar

  Ptt kargo çiftlik gibi ,1 günde teslim edilen kargo şirketleri duruken 6 günde manisadan gelen ufak kargom izmire ulaşmadı, muhatap yok.

  Nasıl idare ediliyor, sessiz kalmadan bunları her platformda sürekli şikayet etmek gerek,

  Yorum Yap
 552. enes burak

  be kardeşim her geldiğimde görüyorum akşama kadar kadınlar matinesi yapıyosunuz kahve içiyosunuz telefona bakmıyosunuz!

  Yorum Yap
 553. Ali Can

  Rezalet. Başka bir kelime bulamadım.

  Yorum Yap
 554. İrem

  Cuma günü verdiğim Kargo hala elime ulaşmadı salı günü oldu hala yok bakalım ordan oraya sevk ediliyor efsane cuma kaynaklıymış da bu beni bağlamaz??‍♀️

  Yorum Yap
  1. Tarık ÇONGAR

   Bu efsane cuma, mübarek cuma kampanyaları yaptılar ya onlardan dolayı aynen bende de bu durum var istanbul ve diğer kargolar resmen dolmuş kalmış iki tane kargo var bir hafta oldu yerine ulamaşmadı.

   Adamlara da bir şey diyemiyorum ki anca yetişiyorlar garipler. Biraz ılımlı olmak lazım ama ne diyeyim müşteri her zaman haklıdır. Millette para ödüyoruz hizmet istiyoruz diyor. Biraz ılımlı olmadan kimseye zarar gelmez arkadaşlar.

   Yorum Yap
 555. Mesut

  PTT ye ulaşılamıyor hiç bir telefona cevap vermiyorsunuz Bu nasıl iştir sizi CIMER e şikayet edecem

  Yorum Yap
 556. Pınar

  18 kasımda bursadan gaziantepe gönderilen kargom 22 kasımdan beri bekletiliyor. 30 kasımda dağıtımda görünüyordu, şimdi yinde cihet mihet diyor. bu ne ya 2 hafta oldu 2 hafta. çine yollasam ulaşırdı, ne biçim iş “yapamıyorsunuz” anlamıyorum.

  Yorum Yap
 557. cem

  yazıklar olsun sizinle çalışan sitelere ve insanlara. Yapamıyorsanız kapatın şubelerinizi. Hala bir ürünü çıkaramadınız ve utanmıyorsunuz da telefonlara çıkmayaraK.

  Yorum Yap
 558. Sena

  24.11. de sipariş verdim 25inde acıbadem dağıtım merkezine geldi dedi fakat evime 15 dklık mesafe olmasına rağmen bugün ayın 02.12si hala gelmedi!

  Yorum Yap
 559. Hasan

  Kargom yola çıkalı 1 hafta oldu ama tuzla istanbul şubesinde beklemede hiç hareket etmedi. Arıyorum açmıyorlar!

  Yorum Yap
 560. Nidanur GÜR

  5 gündür kargom gelecek diye bekliyorum ve çağrı merkezinizden öğreniyorum ki daha kuryeye verilmemiş, merkezde bekletiliyor. Bunun amacı nedir? Müşteriyi mağdur ediyorsunuz. Memnun değilim hizmetinizden. Biraz daha özen gösteriniz lütfen. Birde aynı şehir içerisinde göndereceğiniz yer.

  Yorum Yap
 561. Sayyara

  Çok kötü kaç gün oldu kargo bekliyorum nasıl çalışıyorlar anlamıyorum gerçekten telefonlara cevap vermiyorlar

  Yorum Yap
 562. Ersan

  Nevsehirden kırşehire 4 günde gider mi yahu bu nasıl bir iştir

  Yorum Yap
  1. Nida

   Bursadan bursaya 6 gün oldu kardeş :(

   Yorum Yap
 563. İclal

  Çok iğrenç bi kargo 4 oldu daha gelmedi böyle bir saçmalık yok

  Yorum Yap
 564. tijen

  kargom ayın 19 unda yola çıktı 20 sinde bayraklıya teslim edilmiş ve 5 gündür bayraklıda bekliyor şimdi ptt kargo sorgulamaya girdiğimde teslim tarihini 23 yapmışlar birde

  Yorum Yap
 565. Erhan

  Telefonlar açılmıyor. İletişim hiç bir şekilde sağlanmıyor merkez Ankara da dahil! Kurye güya adrese gitmiş kimse yokmuş. Hadi ben görmedim güvenlik te görmedi! Be adam kapıda ki güvenlik kamerası da mı görmez!

  Yorum Yap
 566. Sevda Duman

  İstanbul dan mersin e iki gündem gelen kargo bir haftadır dağıtıma çıkmıyor bir haftadir evden cikmiyorum gelirse diye bu ne sorumsuzluk beceremeyecekseniz çalışmayın kardeşim

  Yorum Yap
 567. neşe özdemir tufanbeyli adana

  kırılmaz kargo ücreti alıp paramparça kargo teslim ediliyor teslimat yapıyor sağlam kargoyu kırıp teslimatı öyle yapıyor

  Yorum Yap
 568. turgay

  izmir Van arası 1776 km Van dan 13/11/2019 tarihinde PTT kargoya verilen ürünün İzmir’ e geliş süresi 2 gün ( Kayseri Aktarmalı) İzmir Buca Posta dağıtım merkezi ile kargomu alacağım mesafe yaklaşık 3 km (5 dk) 15/11/2049 tarihinde Buca posta dağıtıma gelen kargonun gelme süresi 20/11/2019 günü itibariyle henüz ulaşamadı 0 232 275 7592 No’ lu telefona bakmama gün sayısı 3. (İş yerimden izin alamadığım için ürünü elden teslim alamıyorum)

  Yorum Yap
 569. Halit

  Kimlik ehliyet yenilettim kargo elemanı başkasına teslim etmiş arıyorum kimde diye bu ne gardaşım.

  Yorum Yap
 570. Nazlıcan

  O açmadığınız süs olsun diye koyduğunuz telefonu ne iş yapar orada. Demirtaşta oturuyorum adres orayı veriyorum ne alaka nilüfer beşevler şubede oluyor?

  Çalışıyorum gidip şubeden alacaktım ben simdi taa nerede nasıl gideyim. İki otobüs değiştirip. Kapatın indirin kepenkleri çalışmayın arkadaşım siz. Yazık kazandığınız paralara bu nedir yaaaa.

  Yorum Yap
 571. Selos

  İzmir dikili Ptt kargo rezillik 3 gündür kargom gelmedi telefona bakan yok

  Yorum Yap
 572. Gülcan Tin

  Kocaeli İzmit Bekirpaşa’ya Bağlı olan Yeşilova PTT şubesine AP05439185458 numaralı kargoma almaya gittim. Gülcan Tin kendime ait olan kargomu istedim nüfus cüzdanımı verdim. 08.11.2019 öğlen 15:00 civarı şubede çalışan erkek personel kargomun ücretli olduğunu ücreti ödemeden bana veremeyeceğini söyledi.

  Ben kargom ücretsiz dedim üstüne bakmak istedim nakit yazıyor. Bakın dedim bu kargo ücreti ödendi bilgim var kargomu verin. Bunun üzerine adam bana bağırdı benden daha mı iyi bileceksin gel sen çalış o zaman burada ben kargo ücretli diyorum sana vermeyeceğim ücretini öde diye üstüme yürüdü.

  Ben hala kargo ücretsiz bilgim var diye üsteledim. Gözlerini çıkarıp bana hakaretler etti. Paralı bu kargo diye bağırdı. Yanında bulunan çalışan kadından yardım istedim bakar mısın kargoma dedim. Oyunun sana yardım edemem dedi.

  Yorum Yap
 573. Mouna

  Evden hiç çıkmadım sonra neymiş efendi evde hiç kimse yoktu diyorsunuz bide telefonları açmıyorsunuz bu ne saygısızlık ayıp ya.. İşinize yapmak istemiyorsanız söyleyin millet iş bulamıyorlar siz nimet şükür etmiyorsunuz

  Yorum Yap
 574. sevda

  5 gündür kargom ulaşmadı elime, dağıtım şubesinde bekletip duruyorlar. telefonlara bakan yok zaten , bu nasıl çalışma prensibi aklım almıyor. keşke başka bir firmayı seçseydim pişman oldum.

  Yorum Yap
 575. Nurcan

  Arkadaş bir taneside telefona bakmaz miı delirecegim. Kargo geleli 4 gün oldu ben evde çakıldım kaldım bekliyorum yok yok telefonada bakan yok.

  Yorum Yap
 576. serpil

  kapıya zil çalışmıyor yazıyorum yukarı çıkmak zor geliyor kağıt bırakıp gidiyorlar. bu nasıl iş insanlık edip durumu yazıyoruz gelenler yukarı çıkmıyor vay halinize

  Yorum Yap
 577. aylin kızıltaş

  kargom ısrarla dağıtım şubesinde bekletiliyor anlamış değilim.gaziemir şube telefonlara da ulaşılamıyor. aynı gün kargoya verılen ürün bir haftadır postahanede bekletiliyor

  Yorum Yap
 578. Mustafa sağlam

  7 gündür kargomu getirmediniz sakarya erenler kozluk mah.soruyorum 4 gün sonra diyorlar bu sorumsuzluk .bu işi yapamıyorsanız bu hizmetten ayrılın.

  Yorum Yap
 579. Nedim

  neden benim kargomu getirmiyorsunuz düzgünce neden işinizi yapmıyorsunuz

  Yorum Yap
 580. Meryem

  Merhaba tonguç, hepsiburadadan senin 6. Sınıf motivasyon denemesi ve akıl notlarını sipariş verdim.çarşamba sipariş verdim haftaya cuma oldu hala gelmedi. Her zaman şunu diyorlar;

  Yarına gelecek. Ama gelmedi. Babam bugün ptt kargo yerine baskın yaptı intertnette dağıtımda diyor ama şirket şöyle diyor; Biz, pazartesi, salı,çarşamba ve perşembe tatildeydik , kargonuz buraya gelmedi, diyorlar. Beklemesine beklerimde diyerek hafta full yazılımız var,gelisürsede birşey değişmez. Hem param, hem sabrımız boşa gitti.

  Yorum Yap
  1. Derya

   8 gündür kargomu bekliyorum 2 aylık bebeğimin malzemesini ariom cvp veren yok bu nasıl saygisizlik terbiyesizlik

   Yorum Yap
 581. Busra

  Rize ptt kargo berbat bir çalışma sistemine sahip. 26 kez arıyorum telefon açılmıyor sonra tekrar aradığımda hep meşgul günlerdir şubeyle irtibata geçemiyorum. urun eve gelmiyor gelindi diyor ama evde olduğum halde nedense kapım çalınmıyor not bırakılmıyor msjla haber verilmiyor sansa şubeye uğramasam ürünümden haberim olmayacak.

  Yorum Yap
 582. Arif Tuğrul

  1910211746041 nolu sipariş imi almadım aldın diye mesaj geldi

  Yorum Yap
 583. Veysi

  Kargomu dumlupınar mahallesine istiyorum fakat emek mahallesi ne götürüyorsunuz nasıl bir iştir bu anlamadım şimdi benim evim de uzak emek mahallesi ne ben nasıl gidicem simdi oraya kadar

  Yorum Yap
 584. Hümerya SÖZEN

  PTT’de dokuz kargomunda üstüne oturdular Çin’den geliyo vergisi veriyor teslim yok bu duruma biçare kargo farelerimi aldı yoksa kargo mu?

  Yorum Yap
 585. Sercan

  Kaç gündür kargo bekliyorum hala lüleburgaz şubede bekliyor böyle olmaz böyle işler nasıl yürüyecek

  Yorum Yap
 586. Doğa

  Bu ne biçim bi hizmet anlayışı hiç mi telefona bakacak elemanınız yok! Kuryeniz zilime basmadan gitti arksından koştum yetişemedim. Arıyorum açan yok bırakın bu işi

  Yorum Yap
 587. Şule DENİZLİLİ

  Hizmet ve alaka yok. Çok geç getiriyorlar. Ürünüm hangi şubede onu bile söyleyemiyorlar. Sistemi kuramamışlar. Bence bu işi bırakın bilenler yapsın. Ürünüm elime henüz ulaşmadı ve tatmin edici bilgide alamadım. Şubeler telefon açmıyor. Neden varlar o zaman….

  Yorum Yap
 588. Uğur

  Ürünlere kötü davranıyorlar sürekli aldığım ürünler satıcı tarafından güzel paketlenmiş olsa da zarar veriyorlar müşteri memnuiyeti sıfır ilgilenmiyorlar sık sık kargoları kaybedip bizi oradan oraya koşturtup sinir bozucu bir duruma sokuyorlar bir de bu para istiyorlar

  Yorum Yap
 589. Mesut

  yurdışında tohum siparişi verdim 50 gün oldu hala gelmedi herkez şikayetçi zaten böyle bir ülkede yaşanırmı

  Yorum Yap
 590. melek ciğer

  Lanet olası telefonlara cevap vebilirseniz sorunumuz da çözülmüş olacak

  Yorum Yap
 591. Murat

  sabah erken saatte şubeye gelmiş denen kargo dağıtıma çıkmış deniyor 5 dk. mesafedeki şubeden tüm gelemiyor sorgulamak için arıyoruz ne açan var ne soracak muhatao nasıl bir kurum nasıl bir çalışma şekliyse bu.

  Yorum Yap
 592. Sadettin ÖREN

  sabahtan dağıtıcıya verilen kargom hala elime ulaşmadı, mesai saatleri içerinsinde 100 kere aramama rağmen asla telefon açılmadı bu ne iğrenç bir rahatlıktır

  Yorum Yap
 593. Muhammet

  Bolu’daki Köroğlu şubesinde ne çalışanlar var ne umursayan ne de düzgün çalışanlar. Telefon zaten süs için orada arayınca kimse açmıyor. Çalışanlar hep müşterileriyle kaba konuşuyorlar.

  Kargoyu göndermiyorlar sonra yalandan mesaj atıp geldik bulamadık derler ve bazen mesaj bile atmıyorlar. 1 hafta kargo orada bekliyor dağıtıma veren yok şubeye gidiyorum bir sürü insan sırada ve dertleri de aynı şey. Kapatın dükkanı kapatın!

  Yorum Yap
 594. Merve

  Ptt kargo çok hızlısınız kargom elinize ulaşalı 2 gün oldu hala kapıma gelemedi sipariş vereli 5 gün olmuştu

  Yorum Yap
 595. Elif

  Tüm gün evde misafirlerimizle evde oturmama rağmen evde bulunmadıgınızdan kargo bırakılmadı diye mesaj geldi yazık yazık

  Yorum Yap
 596. Hatıce

  Kayserı Ptt talas anayurt subesı hıc memnun degılım. Kargolarım elıme ulasamıyo. Geldıgı zaman aramıyo… 10 gun gectı hala kargom gelecek..

  Yorum Yap
 597. Hüsne

  Manisa ptt kargo evde olmama ragmen kargo takibe evde yok demiş 18:44 de diye bunun düzeltilmesini istiyorum birde kapıda ödeme

  Yorum Yap
 598. Mira

  Kötü ptt kargo. İnanın her gün şaşırtmaya üstünüze yok. Fethiye çiftlik şubesi 12:30 kadar çalışıyor ama kargo almıyor. Neymiş kargo 11 e kadar alınıyormuş. Böyle saçma durumu hiç bir yerde görmedim. Ne böyle bir bilgi var ne de yazısı. Kötüsünü işte kötü kötü

  Yorum Yap
 599. Ebru

  Adresi bulup kargoyu getiremiyorsunuz gelip kendim almak istiyorum adrese teslim veremeyiz diyorsunuz pes diyorum

  Yorum Yap
 600. ali

  ptt kargo gördüğüm en kalitesiz ve gecikmeli kargo 4 gündür ürünüm midyat ptt kargoda bekliyor.Bence kargoculuğu bırakın işi bilenler yapsın

  Yorum Yap
 601. cezmi yılmaz

  ankaradan gönderilen karomu 3 gündür alamadım kurumu kınıyorum

  Yorum Yap
 602. ayşegül

  kargo 5 gün oldu hala elime ulaşmadı şubeyle görüştüğümde dağıtımda aksaklık var diyor pişkin pişkin en erken yarın dağıtıma çıkar diyor daha kaç gün geçecek

  Yorum Yap
 603. Fatma

  16 eylülde aldığım urun 23 eylül oldu hala elime ulaşmadı ptt kargo da bekliyor neyi bekliyorlar ya sinir olmamak elde değil neden dağıtıma çıkarmıyorlar

  Yorum Yap
 604. Eyyüp

  16 eylülde verdiğim urun 19 olduğum halde hala depoda gözüküyor.

  Yorum Yap
 605. İncesizim

  Bende kamışlı Pozantı Adana şubesinden şikayetçiyim zaten haftada iki gün açılıyor o da memur gelmiyo acmiyo ve kargo geri dönüyor saatlerinde şubede olmuyor

  Yorum Yap
 606. M. Budak

  yurt dışından gelen iadeli taahhütlü evrak gelmesine rağmen şubede bekletiliyor gitmesek araştırmasak 2 gün sonra iade edilecek nasıl bir sorumsuzluktur. ptt kargo sıze yakışmıyor bu tür işler

  Yorum Yap
 607. Mehtap irven

  Ptr kargo keyfine gore takılıyor adrese glemdigi halde bide utanmadan msj atıp evde yomtunuz diyor koskoca ptt buna nasıl goz yumuyor herseferinde şubeye gidipmi almamiz gerekiyor

  Yorum Yap
 608. Ramazan

  Ptt kargo kaldırılsın kardeşim yazık vatandaşa o kadar şikayet var neden bir müfettiş gönderilmiyor

  Yorum Yap
  1. Murat YOLCU

   Sana göre öyle ama birçok kişiye göre öyle değil. Binlerce kişi ekmek yiyor, biz anlaşmalı müşteriyiz fiyat diğerlerine göre normal hemen ucuza gönderiyorsundur deme birçok kargo ile çalıştık ptt iyisi emin ol.

   Yorum Yap
 609. Nuran

  Ptt kargoyu kınıyorum. Hiç bir tlf na cevap verilmiyor.

  Yorum Yap
 610. İrfan

  evde olduğum halde evde yoksunuz diye kargoyu teslim etmediler her zaman bunu yapıyorlar

  Yorum Yap
 611. Serkan

  Ptt kargo Salihli şubesi çok yavaş. 2gündür kargom dağıtıma çıkmadı. Ne bekliyorsunuz? İstemiyorsanız çalışmayın kardeşim!

  Yorum Yap
 612. Hasan ULU

  Balıkesir-Gönen PTT Şubesi kişilerin telefonlarına dahi cevap vermiyor. Burası bir devlet kuruluşu olduğu için böyle davranıyorlar.

  Yorum Yap
 613. Cemil

  Bursa’dan Niğde’ye 2 günde gelen kargom 4 gündür kargo şubesinde beklemekte ve kargo torba açılışı yapıldı ibaresinden başka bir hareket görmemektedir. Niğde Merkezde oturmama rağmen neden bu kargo tarafıma ulaştırılmıyor ? İnsanları mağdur etmeye ne hakkınız var Nİğde Ptt kargo şubesi pişmanlıktır bilginize arkadaşlar mümkün mertebe uzak durun ben mağdur oldum siz olmayın.

  Yorum Yap
 614. fatih

  Ptt kargo ile gelecek eşyayı, antika pazarında satabilirsiniz.

  Yorum Yap
 615. akif

  PTT kargo ile gönderi yapan satıcılardan alışveriş yapmayacağız anlaşıldı.

  Yorum Yap
 616. gamze

  Tüm gün evde kargoyu beklememe rağmen bana evde olmadığım için kargomun geri götürüldüğüne dair bir mesaj geldi ve gidip şubeden almak zorunda kaldım. Kapıda ödeme ücreti kesilmesine rağmen böyle bir sorumsuzlukla karşılaşmak kabul edilebilir şey değil. Tabii bir de şube müdürüyle görüşmek istediğimde telefonun meşgule düşmesi… PTT Kargo gibi büyük bir şirkete böyle ucuz işler yakışmıyor.

  Yorum Yap
 617. hulusi yılmaz

  1 haftadır katlrgom ortalıkta yok eve geliyosunuz kimseyi bulamayınca geri götürüyorsunuz insaff yani ya bu ne rezillik yurtiçi kargo aras kargoda hiç böyle sorun yaşamamıştım 1 haftadır yaaa ayıppppp

  Yorum Yap
 618. Ahmet kayış

  1 buçuk gün dediler 3 gün oldu daha kargom yari yolda değil o kargo yarin bana gelmesin kargo şubenizi gelecem 15 tl için yaptığınıza bakın şikayetçi olucam sizden

  Yorum Yap
 619. hulusi dağ

  Adreste olmamıza rağmen “adreste yok” diye mesaj atıyorlar. Kargolar geç geliyor.3-4 günde İstanbuldan bir kargo gelmiyor. Rezalet

  Yorum Yap
 620. ayşegül

  hizmeti cok kötü eleman calıstırmazsanız 1 kişi ile olacak iş değil serik belek bölgesi inanın rezalet. kargolar zamanında gelmesini bırakın muhakkak 5 6 gün gecikmeli geliyor ezilmiş bir vaziyette geliyor

  Yorum Yap
 621. Ekrem

  Cuma gününden beri Kargo bekliyoruz Ya bu ne terbiyesizliktir ya ufak ilçe diye çalışmıyor mu keyfekedermi çalışılıyor bunerezillik

  Yorum Yap
 622. Şeyda kaya

  Günde elli kere arıyorum nerdeyse telefonları açmıyor kimse ürünü kapıda ödemeli aldığım halde kargodan muracaatiniz halinde teslimi sağlanıcaktır diye mesaj geliyor

  Yorum Yap
  1. Esin gözgü

   Kargomu nasil alacagim

   Yorum Yap
 623. yılmaz

  günlerce bir kargo gelmedi sanki çinden geliyor ptt kadar yavaş ve sağlıksız işleyen bir şirket daha bulamasın dünyada tek örnek 1 numara

  Yorum Yap
 624. kürşat

  açın şu telefonları açın

  Yorum Yap
 625. mustafa

  telefonlara hiç bir şekilde cevap verilmiyor

  Yorum Yap
 626. ayhan

  telefonlara hiç bir şekilde cevap verilmiyor

  Yorum Yap
 627. mehmet

  ptt kargo işi, yavaşlattı .artık kargolar geç ulaştırılır oldu.telefon açıyoruz dağıtım bölümüne ne telefona bakan var ne de cevap verende işi umursama.bu gidişle o işide kaybedecek.

  Yorum Yap
 628. Bilal YILMAZ

  aldığım hediyelik eşyayı almam için gelip gelemiceğimi sorup başka şekilde alamıcağımı söyleyip gelemicemi söylediğimde de şubeye bırakıyorum diyen bir kargo aynı olayı kredi kartımda da yaptılar ” iş yerinde cok fazla kargo varmış hangi birini elden vereceklermiş ” bahaneleride bu

  Yorum Yap
 629. Furkan Yüce

  Ankaradan 1 günde geldi özel güvenlik kartım burda 4 gündür gelmio söylememek çok seyvarda neyse ?? böyle mi iş yapıyorsunuz

  Yorum Yap
 630. Elif T.

  7 gündür kargom gelemiyor. Ofisde olduğum halde internet sayfalarına yerinde yok not bırakıldı niye bildirim girmişler. Halbuki güvenlik Ptt kargonun gelmediğini söylüyor. Gelmediğiniz halde ne hakla böyle birşey yazabiliyorsunuz? Bu işi lütfen yapacaklara devredin. Sizin yüzünüzden magdur oluyoruz.

  Karşı tarafa ptt ile göndermesini belirttiğim halde maalesef gönderdiği için bekliyorum bunların yüzünden iade sürem de geçiyor.

  Yorum Yap
 631. Cafer Yavan

  cuma günü teslimat olması gereken kargom evde yok dedi gitmişler oysaki cuma günü full evdeydim bide İnternet sayfasına yazmışlar evde kimse yok not bırakıldı diye ibare yazmışlar hadi oradan bi arama nede bir not hiç bir şey yoktu

  Yorum Yap
 632. Dilek

  Kırklareli merkezde yaşıyorum evde olduğum ve ptt kargo aracınızı gördüğüm halde zilime dahi basılmadan kapıma evde bulunamadı makbuzu bırakılıp gidildi bu ikinci kez oluyor ben ev tespiti yapılsın istemiyorum kargo dağıtılsın ürünüm gelsin istiyorum lütfen herkes işini gerektiği gibi yapsın yapmayacaksanız bırakın bu işleri doğru kişiler yapsın

  Yorum Yap
 633. Fetih

  Ptt kargo rezalet kargom 1 hafta oldu gelmedi ariyorum bakilmiyo telefonu actiklarinda da ha bugun ha yarin gelemedi bi türlü ordakiler ne is yapiyo bilmiyorum bian önce isten cikmalilar okadar issiz var onlar gelsin bunlarin yerine belki daha iyi olur sanki beleş calisiyolar magdur olduğumuz yeter artik yetkililer duyrulur

  Yorum Yap
 634. Tuğba

  PTT Ümraniye Dağıtım Müdürlüğü Kimlik Mağduriyeti – Ümraniye Posta Dağıtım Müdürlüğü kimlik kartımı elime bir türlü ulaştıramıyor. Tüm gün adreste olmama rağmen sisteme adreste bulunamadığı diye bildiri girilmiş artı bir de bildiri kağıdı bırakmışlar güya ama kağıt falan yok. Müşteri hizmetlerini arayıp herhangi bir şubeye yönlendirelim dediğimde adreste teslim edilmek zorunda diyor.Ben zaten tek yaşıyorum bütün gün evde bekledim.

  Yorum Yap
 635. Y**** E*****

  Ayın 14 gonderdim kargo hala şubede yetkiler nerde acaba işini düzgün yapmıyorlar iş bekleyenler var verin onlara zimmet almışlar kargoyu alıcı 10 gündür bekliyor KP02283675289 nolu barkot malatya müdürlüğüne şuç duyurusu

  Yorum Yap
 636. Meryem

  Gerçekten tam bir rezalet. Diğer bütün kargolar aynı adrese kargomu getirdiği halde ptt ile gönderilen hiç bir kargom elime ulaşmadı. Mübarek ramazan günü iki defa şubeye gittim. Yetkililer biran önce sorumluları bulup işten çıkarmalı.

  Yorum Yap
 637. Ayhan Temel

  Konya’da Gaziantep iline, PTT kargo ile 1 adet koli içerisinde Kargo gönderisi yaptım 5 gün oldu hala yerine ulaşmadı acaba biz Hangi çağda yaşıyoruz elin adamı Amerika’ya bir günde kargo gönderiyor yazık Bu kuruma yazık yılların Kurumu ne hale geldi

  Yorum Yap
 638. Duygu

  PTT kargodan uzak durun 5 para etmez ilgi alaka sıfır ürün geç geliyor insanı deli ederler

  Yorum Yap
 639. Muhittin çevik

  18 nisanda gebzeye kargo holladım ist güneşliden 26 nisanda defolu olarak teslim edildi telefonlara bakmıyorlar müşteri hizmetine şikayette bulundum mail de ertesi gün teslim edildi diyorlar teslim tarihi müşteride telefonlara da bakıyoruz diyorlar

  Yorum Yap
 640. Mustafa

  Benim şikayetim 4 ay önce Katar’dan eşime iPhone 7 Plus aldım ve arkadaşım aracılığıyla Türkiye’ye kargo ile gönderdim. Eşim telefonda sorun olduğu için bana tekrar telefonu gönderip, aldığım yere iade etmek istedim. PTT Kargo ile Türkiye’den çalışmakta olduğum Katar’a göndermesini istedim. Gazetelerde PTT ile Katar’ın anlaşma yaptığını gördüğüm için aklıma direk PTT Kargo geldi. Eşim PTT Kargo’ya gittiğinde içindekinin ne olduğunu yazarsanız paketin üzerine daha güvende olduğunu söylemiş. Eşim paketin üzerine iPhone yazarak 105 TL uçak ile gönderilmesi için ücretini ödemiş. Paket Katar’a 1 ay sonra geldi. Katar posta kargomu aldım ve taksiye bindiğimde hemen paketi açtım ve içinde cihazımın olmadığını gördüm.

  Hemen oradaki yetkililer ile görüştüm. Bana kamera önünde açmadığım için yardımcı olamayacağını söylediler. Ve Türkiye’deki yetkiler ile görüşmeye başladım ama şikayet dilekçesi oluşturduk dönüş yapmadılar. Eşim PTT gidip reklamasyon oluşturdu ve karşı tarafın şikayet etmediğinden dolayı yani benim şikayetçi olmadığımdan dolayı takipsizlik kararı verdiler. Her müşteri hizmetlerini aradığımda gazımı alıp olayı kapattılar. Tekrar buradan tercüman tutarak Katar posta gittik 3 ay sonra çünkü Türk yetkililer ancak bana döndüler 3 ay sonra. Türkiye’de eşim kargoyu tattırdığın da 476 gr ama Katar’a geldiğinde kargo 276 gr gözüküyor.

  Anlayacağınız telefon Türkiye yok olmuş. Buradaki yetkililer evrak vermedikleri için mail yolu ile Türkiye’ye bilgi vereceklerini belirtti ve 1 ay sonra tekrar katar posta gittiğimde 3 kez mail çektiklerini ve dönüşün sağlanmadığını belirttiler. Yine müşteri temsilcileri gazımı alıp herhangi bir dönüş yapmamaktalar. Telefonumun IMEI var ve bunu yetkililere söyledim araştırılmasını belirttim ama yok. Katar’da olmasaydım Türkiye’de adli işlemlere başlayacaktım ama iş icabı buradayım.

  Yorum Yap
 641. TC EROL

  ptt kargo ataşehir posta dağıtım şubesi bir felâket ! diğer kargoların 1 günde getirdiğini 7 günde zor getirdi ! :(

  Yorum Yap
 642. Hakkı O.

  Ptt kargo bu yapılan ayıp bor şey adreste bulunamadı diyor insan kendinden emin adres dolu olmasına rağmen yok deniyor Allah bildiği gibi yapsın

  Yorum Yap
 643. Sibel

  Ptt kargo dan urunun bir hafta oldu elime gecmedi aynı şehir olmama ragmen

  Yorum Yap
 644. Selma

  Sürrat devrinde eşşekle dağıtıma çıkmış kargo şirketi. Sözünde durmayan personel. Dağıtıma çıkmadan aradım bulamadım numarası

  Yorum Yap
 645. Hakkı

  Ya bu kadar şikayetçi olduğunuza rağmen müşteri hizmetine arayın orada şikayetinizi bildir senize

  Yorum Yap
 646. sg

  Berbat bir kurum. 5 gün oldu Ankara’dan Uşak’a hala kargo ulaşmadı. 3 ayrı numaradan gün boyunca aradım bir kez bile telefona bakan olmadı.

  Yorum Yap
 647. Figen Turan

  Perşembe günü ulucak ya dağıtım yapılıyor ama unutmuşlar bu ne sorumsuzluk böyle anlamadım İzmir Kemalpaşa ulucak

  Yorum Yap
 648. Levent mötür

  Allah bu sorgun şubesinde çalışanları bildiği gibi yapsın.

  Yorum Yap
 649. nermin

  hep aynı şey evde olduğum halde evde yoktunuz kargonuz şubeye iletildi mesajı geliyor.

  Yorum Yap
 650. kadir şimşek

  Diyarbakır posta işleme merkezine bi türlü ulaşamıyorum cevap vermiyorlar böyle esnaflık olmaz…

  Yorum Yap
 651. hulusi

  PTT böyle olmaz nedeni eve getirmiyor geldik yoktunuz die msj atıyor pezevenkler

  Yorum Yap
 652. ismet

  Hatay reyhanlıda 24 saat evdeyim adreste bulunmadı diyorsunuz hep burdayım ne biçim bi hizmet

  Yorum Yap
  1. Aysun

   Ptt çok kötu kurumsun acil posta diye ek para veriyoruz 5 günden fazla gün geçti hâlâ gelmedi posta haram olsun

   Yorum Yap
   1. Mehmet Ali

    kardaş keşke bu ptt yide satsalardı

    Yorum Yap
 653. tülay

  güyaaa evde kimse yokmuş haber kagıdı bırakmışlar!! bu nasıl olur gün evdeydim kağıt falan ortada yok !!!!!

  Yorum Yap
 654. mehmet

  zili çalmamışlar içeride yokmuşuz gibi gösterip not bırakmışlar

  Yorum Yap
 655. Adile

  işyerimde durmama rağmen 18:37 saatine dağıtım adreste yok diye not yazmışlar 10 dk sonra kontrol edeyim diye girdim manzara bu zili çalan bile olmadı sabahtan beri kargo bekliyorum duruma bak

  Yorum Yap
 656. şebnem

  Yazıklar olsun iki gün deyip bu gün 4 gün oldu hala ulaşmadı nasıl insanlar kandırırız diye Ona bakıyorsunuz yazıklar olsunnnnnn!!!!

  Yorum Yap
 657. çiğdem

  gaziantepten malatyaya kargo suresini 1 gün söyleyip 4.günde bile ulaştıramadınız ayrıca hiçbir şekilde korga dağıtım merkezine ulaşamıyoruz sürekli müşteri temsilcisi meşgul

  Yorum Yap
 658. Gözde mucuk

  Bu kadar sorumsuz bir firma olamaz 1 hafta olacak hala kargomu teslim etmediler

  Yorum Yap
  1. Semra

   3 gün dediler aylar gećti gelmedi

   Yorum Yap
 659. volkan

  bu nasil is ptt ye kargom geldi 5 gun oldu halen getirmiyorlar

  Yorum Yap
 660. Mert

  PTT kargo çanakkale çandan tezkere ve taktir belgesini getirecek Kemalpaşa ya bu getirmedikleri aradım gözükmüyor diyor daha önce İzmir’de Bayraklı’da getirecek öğrenci bı adres yok diyor işinizi düzgün yapın masa başında oturarak olmuyor

  Yorum Yap
 661. metin

  bu kadar sorumsuz bir firma nasl hala ayakta kalabiliyor aklım almıyor. siparişi veriyorum butün kargo sirketleri ertesi gun teslimat yapyor ptt 5 gunden once yapmyor. dagıtım merkezine giden paket en az 2 gun bekliyor şubede. cevap. yogunuz.. hep böyleyse demek ki calışanlarniz yetmiyor. her seferinde mağdur oluyorum. bu nasil bir iş etiğidir anlamadm sinir krizi gecirtirsiniz insana dünden beri 1000 defa aradım telefonlara da bakan yok

  Yorum Yap
 662. Zehra

  Vatan mahallesi ptt görevlileri çok kaba ve anlayışsız kaymakam sanmasınlar kendilerini alt tarafı PTT gorevlisininiz

  Yorum Yap
 663. Feyyaz

  10.11.2018 tarihinde menşei Çin olan aliexpres sitesinden ürün siparişi verdim. Bugün 12.12.2018 tarihi olmuş hâlâ kargom gelmedi. Ürünü aldığım mağaza yetkililerine ilettim.

  Siparişiniz ülkenizde dedi. Takipsiz kargo. Ama 10 gündür kargomun TÜRKİYE’de olduğunu biliyoruz. Bunun dışında 8 9 ürünüm daha var. Esenler istanbulda oturuyorum. Ve ptt şubelerini aramamıza rağmen sorunumuzu çözemedik. Takipsiz olduğu için göremiyoruz diyorlar. Kuryeniz getirmedi. Ve bazı arkadaşlarım kuryenizin aldığını söylüyorlar. Aynı olaylar başlarına gelmiş. PTT Bu sizin sorununuz.

  Yorum Yap
 664. sinan

  Bilerek ve istiyerek getirmiyorlar rahatlar, memur zihniyeti var çünkü hizmet yok. böyle bir kurumun bu hali çok vahim şikayetlere bakıyorum zaten yok adres bulunamadı .

  Yok kişi evinde yoktu hadi ispatlasın nasıl adres yok google map diye bişi yok mu aradığını gösteren kayıt nerde telefon belirtiliyor sonuçta. Her türlü belli ki sallıyorlar yüzlerce şikayet gördüm ilgilenen yetkili de yok muş maalesef yazıklar olsun.

  Yorum Yap
 665. MURAT

  Ptt yi bitirmişler hizmet kalitesi sıfır anakara dan 1 günde istanbula gelen kargom 3 gündür elime ulaşmadı. 1 gün dağıtım merkezinde bekletildi 2 gündür dağıtıcıda görünüyor. Sanırım dağıtıcı koliyle duygusal bağ kurdu bir türlü teslim etmiyor. Karşı tarafta muhatap bulamıyorsun, diğer kargo firmaları maksimum 2 günde teslimat yaptığı bir dönemde kamuya ait kurumun durumu içler acısı gerçekten yazıklar olsun.

  Yorum Yap
  1. sinan

   :) o duygusal bağ kısmı çok hoşuma gitti . bütün kargolar duygusal olsun işini yapmayanlara

   Yorum Yap
 666. rakıf

  Ankara Keçiören ikamet ediyorum 2 gündür dağıtımda gözüküyor hala gelmedi

  Yorum Yap
  1. sinan

   sonra da iade yapıyorlar

   Yorum Yap
 667. Eda malatya

  Malatya ikamet ediyorum geçen hafta ürün sipariş verdim neyse cuma günü oldu ertesigün 10 Kasım belki tatildir diye düşündüm fakat tüm kargolar çalıyor benim ürünüm dağıtıcıya verildi görünüyor kargo ve dağıtıcı gelmedi birde kağıt bırakıldı yazıyor ne de kağıt var gelen kargo evde misiniz ürününüzü getirdim diye arar benim bildiğim hep böyle yapıyorlar gidip şubeden almak gibi bir zorunluluğumuz yok acaba o kargo ücretini niye ödüyoruz

  Yorum Yap
 668. fahri

  25.10.2018de kahramanmarasa kargo gönderdim 27.10.2018 saat 8 buçukta maraş şubesindeydi öğlene kargo ellerinde ulaşır diye düşündüm sonra tatil girdi 29 ekim derken salı günü kesin gider diye düşündüm internet ile sürekli takip ediyorum dağıtıcıya verildimi diye hiç yazmadı sürekli şubede bekliyor yazıyor onikisubat tekerek şubesini aradım kargo salı günü çıkmış fakat evde yoklarmış onun yerine doğalgaz numarasını almışlar ama ben söylemiştim kargo gelecek diye evdelerdi neyse doğalgaz numarasını karşılaştırdık numaralar birbirini tutmuyor.

  Neyse dedim o zaman dağıtıcıya tekrar verin bugün ulaşsın dedim saat daha 11di beyefendi bugün olmaz anca yarın veririz dedi yada şubeden alabilirler dedi peki tamam ben söyliyim başka birisi alsın dedim kargo numarasını falan attım sorun çıkması diye adamda tamam gelsinler veririz dedi.

  Telefonda kargoyu almaya gidiyorlar neymiş kendisi alacakmış kargoyu vermeyeceklermiş kendi hataları yanlış yere gidiyorlar telefon numarasını biz oraya boşuna yazıyoruz zaten gitmeden yanlış beyan bulunuyorlar biz güvenip size emanet ediyoruz ama sizin umrunuzda bile değil kargo kaybolsa bunun hesabini kim verecek acaba?

  Yorum Yap
 669. dilara yavaş

  1 haftadır kargomu bekliyorum hala elime ulaşmadı gelmedikleri halde geldi gibi gösterip yerlerinde yoktular notu düşmüşler kargo takip yerinde kargoyu iş yerime istedim ve saat 20.00 kadar açık böyle birsey mümkün degil!

  Yorum Yap
  1. sinan

   aynı şekil

   Yorum Yap
 670. Fatime başer

  Geçen hafta salı günü malatyaya gelen kargom bugün salı hala tüm uğraşılarıma rağmen elime geçmedi.tlf ya meşgul yada bağlıyoruz deyip kapanıyor. Kesinlikle ptt kargo ile hic birseyiniz gondermeyin.

  Yorum Yap
 671. Selim o

  Ptt kargo hayal kırıklığı takip nolu kargomu evde bekliyorum gelmediği halde evde yok kapalı diye geri iade ediliyor siz bence barkot noyu dağıtıcı kişilere takin eve yatmayamı gidiyor başka işemi gidiyor Not evde yıksak kanıt olsun kapıya geldik evde yok notu birakilsin

  Yorum Yap
 672. Rabia ö. k

  Gölcük ptt kargosundan gelen yeni doğan bebek için gelen eve getirmeyip gitcem yer çok var diye laflar soyluyor bu şahısları seçerken mülakata sokun böylelerini lütfen karşımıza göndermeyin.

  Yorum Yap
 673. Hatice

  Verdiğim kargoyu hiç paketlemeden gönderip içinde ne var ne yok kötü olmuş bu kadar sorumsuz olunmaz insaf vicdan biraz

  Yorum Yap
 674. Beyhan Hürhür

  Karşıyaka Zübeyde hnm ptt şubesine gittik kargo gönderimi yapacaktık pazartesi gelin kargo gönderimleri saat 14 e kadar dediler. Kargo gönderimi saat 14 e kadar olabilir ama kargo alımının saat 17 e kadar olduğunu internet sayfasından gördük elimizde kolimizle döndük kargo işlemini yapar pazartesi gönderimini yapardı bize tekrar koliyi taşıtmazdı ayrıca böyle bir durum var ise ptt girişlerine bilgilendirme asılabilir. Memur iş yapmamak için bu durum oldu herhalde

  Yorum Yap
 675. Boris

  Ben bir hafta bekleniyorum paketimi. of of RY262953135CN 02.09.2018 Alanya!! Ne zaman teslimat?

  Yorum Yap
 676. Gökhan BORA

  Kargo ulaştırma konusunda pek bir şey söyleyemem ama basaksehir merkez Ptt de çalışan Özgür beye “soyadı Özgü” çok teşekkür ederim güler yüz ve yardımcı olma konusunda hiçbir memurun bu kadar iyi olduğunu görmedim

  Yorum Yap
 677. Gider olduk

  Evvela yapacağım eleştirinin ptt kargo hizmet kalitesi namına herhangi bir faydası olacağını sanmıyorum ama yinede içimde kalmasın.

  Aliexpresten birçok defa alışveriş yaptım ve yapıyorum. Türkiye ye gelişi ptt üzerinden. Şuana kadar yapmış olduğum alışverişler 20 yi bulmuştur. Bunlardan 3 veya 4 tanesinde evde olmadığımdan teslimat yapılamadı. Bunda sıkıntı yok. Fakat evde olduğumuz zamanda dahi adamlar bir kapı çalıp teslim etme zahmetinde bulunmuyor. Kapının önüne kargoyu bırakıp gidiyor. Bazen ise adam kapı ahizesinden kapınızın önüne kargonuzu bıraktım diyor. Yine bu iyi ihtimal.

  Daha öncekilerde dış kapıya bırakan mı desen alt komşunun evinin camına bırakn mı desen… binadan herhangi bir kimseye de demiyorlar ki bıraktım diye.bu nasıl bir iştir. Benim paramla aldığım malı sen dışarı atıyorsun. İnsanlar parayı kolay kazanmıyor. Sizde bu isten ekmek yiyor çoluk çocuğunuzun nafakasını evel Allah ın izniyle temin ediyorsunuz. Aldığınız paranın hakkını verin. Ha derseniz ben kadroluyum bana bir şey olmaz işimi düzgün yapsam da yapmasam da paramı alıyorum ona diyecek bir şeyim yok zaten bunun bence bir önemi de yok mühim olan Allah katında sen aldığın maaşı hak ediyor musun ona bak.

  En nihayetinde bu bir kul hakkıdır. Ve kul hakkı da müslümanım diyen birinin, ALLAH ın affetmediği günahlardan biri olduğunu bilmesi gereken bir haktır. Bu arada ben k.maraş merkez onikişubat ilçesinde yaşıyorum.

  Yorum Yap
 678. Hacer Evciman

  7 Ağustos günü sizin şubenizden bir kaç zarf postaladım, zarfların içinde düğün davetiyeleri vardı, gitmesi gereken yerler içerisinde Almanya, Fransa, Kıbrıs, Türkiye içi Sakarya ve Bursa bulunuyor. Sekiz gün geçmesine rağmen hiçbiri gitmemiş, hadi yurtdışı uzun sürüyor anlıyorum ama yurtiçi sekiz gün sürmemeli ve daha ne kadar süreceği de belli değil!

  Bu nasıl oluyor? Siz benden takip no isteyeceksiniz eminim ama hepsini mektup olarak yolladım takip numaram yok, büyük bir zarf Almanya ya yolladım onu taahhütlü yolladım on da sıkıntı yok şimdilik. Ben şimdi ne yapacağım? Davetiyelerim ulaşmazsa ne olacak?

  Yorum Yap
 679. Musa Ensar

  Ptt kargo apartman dayre teslimat yapma zorunluluğu yokmuş. Diğer kargo şirketleri bu hizmeti sunarken ptt kargo çalışanları acaba kadroyamı geçti servis dağıtım elamanı davranış şekli çok çirkin Böyle hizmet verip böyle davranışları tasub etmiyorum böyle hizmeti istemiyorum

  Yorum Yap
 680. Birhat

  Benim kargom 2 aydır ulaşılamadı ve çağrı merkezini arıyoruz diyorlar ki teslim edilmiş ama teslim eden kişi hayali olarak görünüyor.. ve ben nasıl şikayet edecem bilgisi olan var mi nereye başvurayım..

  Yorum Yap
  1. ulvi akar

   İki aya kargo kalır mı o muhtemelen gönderen kişiye dönmüştür. Ptt yanlış hatırlamıyorsam ulaşamadığı kişilere 15 gün şubede bekletir ve alınmaz ise geri gönderen kişiye postalar.

   Siz ilk olarak gönderen kişiye bir sorun daha sonra da hangi ptt şubesi yakınsa ya da hangi şubeye gönderdilerse oraya gidin bakın normal şartlarda 3 günde bir uçtan bir uca kargo gönderdiklerini biliyorum sizin kargonuzda bir sorun var aratırsanız çözersiniz.

   Yorum Yap
 681. semih önen

  bursa altıparmak şubesi kadar berbat bir şube görmedim arkadaş zorla çalışan memurlar koymuşlar sanki oraya sıra bekliyoruz bize geliyor haydaaa mesai bitmiş yuh yani bu kadar olur beklediğiniz yanınıza kar kalıyor üstelik çok terbiyesiz ve seviyesiz personelleri yazık kuruma bence işe ihtiyacı olan bir sürü insan var onları almalısınız kurumunuza zarar veren insanları barındırmamalısınız PTT ismine yakışır çalışkan personel çalıştırmalı bence…

  Yorum Yap
 682. mustafa kırlangıç

  diğer kargolarda adreste kimse olmayınca telefon ediliyor..ama ptt geliyor kimse yok hadi eyvallah deyip gidiyor..birde kağıt bırakıyorlar üzerinde barkot yazmıyorlar,bu barkot numarası olmayınca takibi yapamıyorsunuz,ankara mamak şahintepe ptt şubesine insan gitmek istemez..tam bir devlet dairesi gibi,insana değer yok,soru sorsan cevap vermiyorlar.internette bir tane numaraları var,arıyorsun açan yok,iletişim kurulacak numara yok,nereye şikayet edeceksin ki kurumların hepsi böyle…

  Yorum Yap
 683. LÜTFİYE

  kargomun cuma günü elimde olması gerekiyordu gelmedi bugünde gelmedi ptt kargo

  Yorum Yap
 684. Kübra Çetin

  25.05.2018 tarihinde ev adresime gelen çalıştığım için adres değişikliği yaptığım kargo 20.05.2018 olmasına rağmen hala gelmedi bugün de gelmeyecekmiş. 25.05.2018 de adres değişikliği için sabah 8.30’dan öğlen 12.30’a kadar Topkapı Dağıtım Merkezini belirli aralıklarla kaç defa kaç farklı numara aradım bilmiyorum bir Allah’ın kulu açıp bilgi vermedi!

  Karaköy PTT şubeye gidiyorum ters cevaplar veriliyor yemeğe çıkacaklar diye yüzüme bakılmadı. Çağrı merkezini aradım sonradan aklıma geldi avonu arayıp adres güncelleyebilirsiniz dediler aradım güncelledim o kargo o gün şubeye bırakılmış hafta sonu dağıtıma çıkar mı şube kapalı diye soruyorum çıkar kargo aksam 5’e kadar calisi yo denildi. Pazartesi arıyorum yine 2 3 saat uğraştım sonunda ulaştım buğun dağıtıma çıkar mı dedim internette Topkapı Dağıtım Merkezinde görünüyor bayan açtı.

  Kara köyde dedi numarasını verin dedim Bahçelievler Dağıtım Merkezini arayın bilgi verirler dedi. Aradım bizde yok dedi benim kargom nerede diyorum şuan yolda Hadımköy’e gidecek tekrar dağıtıma çıkacak Hadımköy merkezde yanlış giriş yapılmış normalde 28.05.2018’de teslim edilmesi gerekiyordu yarın dağıtıma çıkar dedi.

  Tek benim siparişim değil kaç kişiye mahçup oldum şikayetim dikkate alınmaz bakılmaz biliyorum ama yine de okuyun bakin nasıl çalışıyorsunuz nasıl birbirinizden kopuksunuz ayrı ayrı bilgiler veriyorsunuz düzeniniz yok koskoca PTT . TEKRAR DİYORUM SORUN KARGOMUN GELMEMESI GEÇ GELMESİ DEĞİL YANLIŞ BİLGİLER BAKILMAYAN TELEFONLAR ..

  Yorum Yap
  1. nalan

   çağlayan ptt kargoyla günlerdir uğraşıyoruz telefon ya meşgul ya da beklemeye alıyolar yarım saat beklediğimi biliyorum bilgi için muhatap yok çok haklısınız kimi kime şikayet edelim şaşırdık

   Yorum Yap
 685. Mustafa

  PTT kargo çok pahalı, bir zarf sürat kargo ile 8 tl ye gelirken aynı zarf PTT ile 12 tl. El insaf

  Yorum Yap
 686. sanem

  ya siz nasıl çalışıyorsunuz anlamıyorum ki bir gün olsun kargomu kapıda alamadım getirmiyorsunuz ve gün boyu evde olduğum takdirde sözde gelmişsiniz haber kağıdı bırakmışsınız benim ne kapım çalınıyor ne aranıyorum nede haber kağıdı bırakılıyor bunlar hep uydurmanız isinizi diğer kargolar gibi düzgün yapın bir kerede yahuuuuu

  Yorum Yap
  1. Fatih

   Aynen kardeşim araçla geziyorlar sözde ewde yoktur bahane

   Yorum Yap
  2. fatih

   Orada müşteri hizmetlerinin numarasını arayın birçok yorumda gelmediği yazılı ama PTT bir kurum bir de cihet ile gönderileri kayıt altına alıyorlar yani gelmeden geldim demek çok zor. Birçok kişide sizi tenzih ederim kağıdı görmüyor ama gelmediler diye yazıyor PTT gelmemesi gibi bir durum bence çok zor.

   Yorum Yap
 687. Timur durmaz

  Eve geliyorlar kapıyı çalmadan kağıt bırakıp gidiyorlar yada hiç gelmiyorlar kargo geri dönüyor!!! Böyle bir sorumsuzluk olamaz!!!

  Yorum Yap
 688. nesibe

  kargom üç gündür pursaklar şubesinde bekliyor ve hala teslim edilmedi.

  Yorum Yap
 689. Yağmur

  Bugün eve kargo gelmiş.Evdede sadece kardeşim vardı…kargocu,kardeşime tc mi sormuş ve çocukta bilmiyor diye bir sürü azarlamış siz kimsiniz ya karşısında çocuk değil ben olsam aynı muameleyi yapabilecek miydi acaba Bunu yapan ne biçim insan ya biri de yukarı kutsal görev falan yazmış böyle mi oluyor kutsallığı?!

  Yorum Yap
 690. Yunus Emre Arslan

  merhaba bir kargo 10 gün aranırmı ya kargomuz gelmiş bana ulaşmadı yanı bununla ilgilenirseniz sevinirim.. Teşekkürler..

  Yorum Yap
 691. Kadir felek

  Ben yanıldım siz yanılmayın aman ha vermeyin kargoya suçlu siz olursunuz ürün 24 01 2018 tarihinde İstanbul Ümraniyeden verildi Yozgat’ta gelecekti bir haftada istanbul ankara van Erzurum ve nihayet yozgat ama ürün van da HASAR GÖRMÜŞ ve suçlu benim işim nasıl ve bana ne dediler ürünü teslim almak istermisiniz hele müşteri hizmetleri anlatamam yaşamanız gerek

  Yorum Yap
 692. Bir (Her) PTT Çalışanındandır

  Bizde çalışanlar olarak sürekli yerli yersiz haksız şikayetlerden muzdaripiz her türlü hava şartlarına rağmen yapmış olduğumuz bu kutsal görevi (bazı) anlayışsız sürekli kendini haklı bulan çalışana saygı göstermeyen vatandaşlar yüzünden artık bizde mağdur oluyoruz ama konuya geleyim en iyisi hepinize bilgi vermek adına yazıyorum aynı zamanda ben şahsım adına yeri gelir kendi imkanlarımız telefonlarımız ile vatandaşa ulaşırız evde yoktur haber kağıdı bırakırız ama ne hikmetse hepsi de evde olduğunu söyler o haber kağıdını yazmak3 ila 4dakikadir.

  Teslim etsem kardayım ama bilmeyen anlamaz tabi ki… 1 sokak posta dağıtımı ortalama 4 dakikadır yani haber kağıdı yerine teslim etmek avantajlıdır… İşi de bir kenara bırakıyorum şuan sonuçta bu isi yapsamda bende bir insanim ayrıca müşteriyim benimde yeri geliyor gönderim geliyor evde olamıyorum. İadesi olur şöyle ki 1 hafta içerisinde şubeden alınmazsa.. ve nitelikli avon gönderiler adresinize 2 kez getirilir tekrar yazıyorum.

  2 kez ayrıca bilginiz olsun evde bulunun diye de size mesaj yollanır PTT tarafından 1 kez merkeze girişi dağıtıma çıkısı ve de kapılarınızda bulunan kofra ve bina numaraları vardır dış kapınızda çıkın göreceksiniz iade olan gönderinizi gidin almaya evrakın üzerinde o numara yazar neden mi postacı adrese gittiğine dair (ispattır) ayrıca terminal adında bir cihaz ile dağıma çıkılır (navigasyon) işlevi de görür eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı (adrese gelinmedi gibi) şu an da dahil olmak üzere bu kurumda kimse çalışamazdı …. Madem işi biliyorsunuz bunları takip edin lütfen öyle eleştirin…

  Yorum Yap
  1. Emre Dikili - Manisa

   Kardeş doğru söylüyon. Kargocunun yerine kendimi koyuyorum da bir sürü kargo hangisinin peşinde koşacan kargocuda evde bulamazsa tabi kağıt bırakıyor şubeye gelmesini istiyor. Düşündüğün zaman bu şekilde yapılmazsa bir sürü kargo birikir ve işler iyice karışır.

   Millet de haklı ama ben para veriyorum adresime istiyorum diye şikayet etmede bakıyorum da kargo ücretlerine adam götürür gibi para alıyorlar. İdare etmek lazım demek ki kargocuyu da müşteriyi de.

   Ha bir de şu var bazı kargo çalışanlarıd a çok agresif arkadaş emir verir gibi bilgi veriyorlar. Tatlı dilli olsalar daha iyi olur ne demiş atalar tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır. Velhasıl iki tarafta idare etmeli hemen şikayet ile çözüm bulmamalı.

   Yorum Yap
  2. Ptt çalışanına

   Kardeşim 1 kez getirilmiş ve kapımın önü atılmış yaptıkları size az bile uydurma bilgilerle millete belli bir süre idare edersiniz biride çıkıp dava etmiyor ki bunları herkes haksız sen haklısın aferin sana

   Yorum Yap
 693. sibel güdükçam

  312-3974720-30 numaranız 20 dakika bekledim ve tlf suratıma kapatıldı ilginiz için tşk ederim cok ilgilisiniz bu nasıl müşteri anlayışı anlayamadım batıkent mesa kargodan mesaj geldi mesai saatleri içinde bırakılcak deyince ne anlarsınız evde beklersiniz beklediğim halde mesaj kagıdı bırakılmış yoksunuz diye 2 gün gene evdeyim gene aynı mesaj gene evdeyim şubeden alın diye mesaj avon merkezdende adres değişikliği talebinde bulundum değiştiremeyiz oh ne ala müşteri temsılciliği kaldırın cvp filan vermeyin yazıklar olsun

  Yorum Yap
 694. Sultan

  PTT Kargo ile asla çalışmayın evde olduğum halde mesaj geldi evde olmadığınız için Kargo en yakın şubeye bırakılmıştır diye. Şube 15 dk mesafede internetten takip ediyorum dağıtımda diyor şubeye gittim paket hiç dağıtıma alınmamış veznedeki görevli akşam bırakıldı dedi hiç dağıtıma çıkmamış bile şikayet için telefonla arıyorum telefonu açan yok.Kargo ücreti ödeyin birde gidip kendiniz alın.Güven ve itibar sıfır.

  Yorum Yap
 695. Ali çalışer

  Saçmamalıktan ibaret bir durumu yazıyorum, insanlar mağdur oluyor kargolarda insanlar için çok önemli değerli gönderiler olabiliyor.

  Adanadan ptt kargo ile tarafıma balikesire kargo gönderildi ve gönderen kişiye giden mesaj adres yanlış yada eksik kargonuz geriye geliyor diye ptt ye gittim. Biz ilgilenmiyoruz dağıtım taşeron firmaya verildi dendi tel no aldım aradım teyit ettik adres doğru ve üzerinde tel numaram yazıyor aranmadım ve gelinmedi adesede tmm yanlışlık olmuş gönderiyoruz denildi ve beklemeye başladım.

  2 saat sonra gelen mesajı kopyala yapıştır yapıyorum size KP02039344** barkot numaralı gönderiniz BALIKESIR DTM-BALIKESIR DTM PTT Şubesine ulaşmıştır. Bizzat müracaatınız halinde teslimi sağlanacaktır. Bu ne saçmalıktır ya ve dağıtım şubesinde şehirin dışına kurmuşlar bunun ücreti ödendi adrese kadar getirmek zorunlulukları var şikayet ediyorum lütfen insanlar mağdur olmasın.

  Yorum Yap
 696. ikram AYDIN

  29 12 2017 tarihinde İstanbul Haznedar dan zarf olarak Artvin Kemalpaşa ya gönderdim,zarf yani kargom kayıp

  Yorum Yap
 697. m.gökhan

  Hepsi buradadan alışveriş yaptım. 03.01.2018 de siparişimi aldılar. 08.01.2018 teslimat tarihi verdiler. Bugün ayın 9 u oldu. PTT kargo şubesini aradım. Bana 3 gün içinden geleceğini söylediler. Toplamda 10 güne yakın bir zamanda alacakmışım. tabi alabilirsem… şikayet için nereye başvurabiliriz biri yardımcı olabilirmi?

  Yorum Yap
 698. Sahra

  İstanbul kadıköy şubesi isinizi düzgün yapın 2 gün içinde teslim edilir denilen paket hala gelmedi bu nasıl is ya.

  Yorum Yap
 699. Sahra

  Bu nasıl bir saçmalık ya parasını alırken alıyorsunuz ama isinizi yapmıyorsunuz. Kardeşim güvenli teslimat diye slogan yapmayın. Kandıran teslimat diye slogan yapın. 2 gün içinde teslim edilir denilen paket ortada yok. Birde soru soracak olsan sinilir bir şekilde insana cevap veriyorlar.

  Yorum Yap
 700. Kuzgun

  Su İzmir Aliağa ptt çalışanları lütfen isini düzgün yapsın telefon ediyoruz açan yok 10 gündür kargom ortada yok şikayet hattını arıyorum ilgilenenler ona göre lütfen artik bir çare bulun yeter artik günlerdir aramadığım yer kalmadı. Bir cevap yok sizin kargoculuk anlayışınız yüzünden müşterilerime rezil oluyorum ayrıca aldığım siparişlerimi iptal ediyorlar benim kayıplarımı kim karşılayacak. Bundan sonra bütün ptt kargoyla çalışacaklara yeni kargolar önereceğim.

  Yorum Yap
  1. yaşar

   çalışma sanki pttnin senin parana ihtiytacı var

   Yorum Yap
 701. Sevilay

  Tam bir hafta oldu kargom gelmedi bunasıl bir saçma bir sistemdir birdaha ptt kargo ile hiç bir şey göndermem.

  Yorum Yap
 702. Leyla

  Çarşamba yolladığım kargo için ısrarla sordum ne zaman iletilecek diye cuma dendi ama hala yolladığım kişiye ulaşmadı kargo. Genel olarak hep mi sıkıntı olur anlamıyorum. Bu son ptt kargo ile bir şey yollayışım

  Yorum Yap
 703. nesrin tokgöz

  Ben böyle bir kargo görmedim ya ne tlfnlara cevap veriyorlar nede getirip kargomu teslim ediyorlar bide üstüne adreste olmadığınız için şubeye götürdük diye mesaj atıyorlar ya

  Yorum Yap
 704. fatih

  Kargo takipten kontrol ettiğimde ” İADE-Adres Yetersiz ” diye bir ibareden dolayı gönderinin teslim edilemediği yazıyor. İlk önce şunu belirtmek isterim daha bugün yine yurt dışından gelen başka bir kargom PTT kargo aracıyla tarafıma yani ev adresime teslim edildi, fakat ry62…..numaralı kargo nedense halen elime ulaşmadığı gibi; 14.12.2017 günü saat 13:12 sularında 0362 437 12 26 numaralı telefon ile arayan bayan şahsın bana kargoyu teslim için adresin yetersiz olduğunu, benim bizzat şubeye gelerek ürünü almam gerektiğini beyan etmiştir. Kendisine adresimin doğru olduğunu ve daha önceden de bu adresime PTT kargonun geldiğini yani adresimin belli olduğunu ve paketin adresime teslimini rica ettim…BU ŞİKAYETİMİ PTT ye BİLDİRDİĞİM HALDE 19.12.2017 günü OLDU AMA CEVAP VEREN YOK…

  Yorum Yap
 705. Murat

  keşke kağıt yapıştırıp gitse ona bile razıyım tüm gün haftalardır evde bekliyorum birkaç kargo geldi aldım bir baya var apartmanda kapıya kadar çıkyor 1. kat ama hernedense başkaları apt. girişinde kutuya atıp gidiyor 2 kargoyu komşum getirdi yırtılmış içine bakılmış beğenmemiş sanırım kimse artık, ama ulaşmayan kargolar sanırım beğenilmişki gelmedi.. eee bu durum ne olacak satın aldığım ürünü şimdi kimler kullanıyor ?

  Yorum Yap
 706. ali sincanlı

  yav ne yazayım ki hani herkes yazmış memnun olmadıklarını bende meramımı anlatayım ben ehliyet için emniyete başvurdum. Emniyet beni ehliyetimi düzenleyip ptt kargoya verdi tam adresim olmasına rağmen dağıtıcı eve gelmeye üşenmiş sincan esenler ptt şubesine bırakmış. Bende iş yerinden izin alarak bahse konu ptt şubesine vardığım saat 4.10 kapıları kapatmışlar mesainin bitini söylüyor bir tane erkek personel kapıya tıklatıp bir şeyler sormamıza dahi fırsat tanımıyor. Bu ptt genel müdürlüğüne yakışmıyor iş disiplini müşteri memnuiyeti konulu acil eğitim verilmeli bu ptt personeline yakışmayan zatlara.

  Yorum Yap
 707. nesrin

  Merhaba kargom açık adres bilgisine sahip olmasına rağmen haber kağıdı bırakılarak şubeye geri gitmiş. Kendilerini arayıp durumu anlatmama rağmen ısrarla şubeden alınması gerektiği söylendi.. Teslimat adresim 08.30 / 18.00 çalışma saatleri olan bir iş yeri iken durumun böyle sonuçlanması çok saçma.

  Yorum Yap
 708. Azize

  Ben bugün PTT çalışanına kargo hakkında bilgi için çok soru soruyorsun diye azarlandım

  Yorum Yap
 709. Azize

  Ben bugün PTT çalışanı bayandan çok büyük bir tepki aldım yiyecek göndere biliyor muyum ve kaç günde gider ve bozulurmu sorusuna çok soru soruyorsun diye azarladı

  Yorum Yap
 710. sevda

  bir kargo bu kadar olamaz kargo nedir ulaştırmaktır amaç bunlar ulaştırmamak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar

  Yorum Yap
 711. rüya

  Evdeyiz kapıyı çalan yok. Apartman dış kapısına kağıt yapıştırıp gitmişler. E merkezleri uzak gidip alamıyoruz. Telefonu açan yok. Öğle arası tatilmiş ve 5 e kadar çalışıyorlarmış memur arkadaşlar

  Yorum Yap
 712. kadir

  ptt kargo nun bütün şikayetlerine bakın bende bundan muzdaribim.. Kargomun gelmesini bütün gün evde bekledim telefonuma mesaj geldi evde olunmadığı için dağıtım merkezine bırakıldığına dair. Halbuki ben evde akşama kadar onu bekledim.posta kutusuna haber kağıdı bırakıp gitmişler kapımın zili bile çalınmadı ertesi gün yeniden yönlendirilmesine rağmen telefondaki kişi kaba bir üslupla kargomun eve getirilmeyeceğini dağıtım merkezinden gidip alabileceğimi söyledi.. Yaklaşık 1 ay öncede kimliğimi bu şekilde evde teslim alamamıştım 2.kez aynı şeyle karşılaşınca şikayet etmek farz olmuştur.

  Yorum Yap
 713. ferdane uslu

  kargom geleceği günde gelmedi geciktirildiği gibi eve getirildiği ama zile bile basmadan haber kağıdı bırakılıp geri gitti ertesi gün yeniden yönlendirildiği halde “dağıtım merkezinde oradan gidip alacaksınız” diyerek kaba bir üslupla telefon açıldı..böyle insanların kontrolsüzlüğüne nasıl tahammül edeceğiz..

  Yorum Yap
 714. Şenturk Yılmaz

  0214236829 Esenyurt pdm dahili 107 posta bolumu, senede bir kere bakıyor mu acaba telefonlara? Neden özel şirketler adreslere kargoları sorunsuz getirir de ptt iade eder devamlı? Bunun için ya müşteriyi arayın cepten, ya adrese gerçekten getirin (adreste tanınmıyor da nedir ya?) yada siz verin adres telefonunuzu bir zahmet, biz gelip alalım.

  Yorum Yap
 715. gökhan

  10 gündür gelmedi kargom arıyoruz açan yok gıdıyoruz kapalı bu nasıl bir iştir şikayet ediyoruz cevap yok!

  Yorum Yap
 716. Hamdi Altun

  Adreste olmamıza rağmen kargo ptt şehit kubilay şubesine bırakılmış. telefon niçin alınıyor. yazık şubede saatlerce çok bekliyoruz.

  Yorum Yap
 717. mehmet örnek

  kargom gün içerisinde geliyor bana bir bilgi verilmeden geri gidiyor işlem sırasında iletişim telefonu niçin alındı o zaman

  Yorum Yap
 718. Ömer ALİ

  Dün akşam 16.30 da ptt kargoya evrak verdim. İnsanlara yarın eline geçer diyorlar ama ne telefona bakıyorlar nede bir bilgi veriyorlar tam 2 gün sonra ulaşacakmış tam rezillik millet aya gidiyor biz bir kargoyu 2 günde gönderiyoruz reklama gerek yok icraat önemli ptt kargomu kesinlikle hayır!

  Yorum Yap
 719. mustafa

  Ankaradan eseyurta 1 günde kargoyu (2 kitap) getiren ptt 48 saatte esenyurt pdmden avcılara getiremedi. 4286871 8 kez aradım açan yok. Mail cepten yeter ki haber ver 10 gün bekliyim. özensizlik .. Bir daha asla

  Yorum Yap
 720. NesiP aybar

  28 ekimde yurt içinden verilen kargo bu gün olmuş izmire hala gelemedi soruyoruz dağıtıma çıktı deniliyor ne biçim bir dağıtım yapamıyorsanız almayın kardeşim kaderimiz bir dağıtımcıya mı bağlı yoksa babanızın hayrınamı getiriyorsunuz kaç defa aradık dağıtımda deniyor her zaman aynı muhabbet adreste bulunamadı iyade evden burnumuzu çıkartamıyoruz kargo gelecek diye paramızla esir oluyoruz utanmayiyi bilirsiniz ayıp ayıp

  Yorum Yap
 721. Gülsüm

  Böyle kargo şirketi olmaz olsun getirdik ulaşamadık diye yanlış bilgi veriyorlar. İki gündür evde bekliyorum.

  Yorum Yap
  1. Ufuk

   Aynısı bize de oldu. Böyle bir sorumsuzluk görmedim.

   Yorum Yap
 722. Gülsüm

  Bütün gün bekledim gelmedi. Çağrı merkezini aradım dağıtıma çıkmamış dediler bugünde saat 14,00 mesaj geldi evde bulamadık diyorlar kesinlikle hayır kabul etmiyorum.

  Yorum Yap
 723. taytıs

  İnternetten alış veriş yaptığım firma kargoyu ptt ile göndermiş bir daha o firmadan asla alış veriş yapmam.

  Yorum Yap
 724. Mehmet

  Bu ptt kargo derhal satılarak özelleştirilmeli

  Yorum Yap
 725. Hayriye

  her zaman aynı hikaye geldik evde yoktunuz ben özellikle balkondan hiç ayrılmadım

  Yorum Yap
 726. Songül Ünal

  Pazartesi kargoya Ankara Etlik’ten kargomu verdim. Fakat Çarşamba günü Trabzon’a gitmesine rağmen perşembe bile teslim edilmedi. Aradığımda da Trabzon şubesini elemanımız izinli olduğu için teslim edemiyoruz dediler. 5. günde de teslim edileceğinden şüpheliyim artık gidenleri çöpe koyabiliriz…

  Yorum Yap
 727. Elif

  PTT Kargo ile gönderilmek üzere PTT Kitap’tan 06.10.2017 tarihinde kitap siparişi verdim. Kardeşimin okuması gereken kitaplar listesinde olduğu ve sınırlı bir sürede bitirip değerlendirme yazısını teslim etmesi gerektiği için acil notunu da ekledim.

  11.10.2017 tarihinde saat 9.23’te Odunpazarı Dağıtım Merkezine ulaşmış ve 11.10.2017 tarihinde saat 10.55’te dağıtıcıya verildi gözüküyordu. Ancak, Odunpazarı Dağıtım Merkezine yürüme mesafesinde olan kardeşimin okuluna aynı gün ulaşamadı her nasılsa. Kardeşim aynı gün mesai saatleri içinde söz konusu dağıtım merkezine giderek bu durumu dile getirdiğinde “Bizim elimize ulaşmadı, dağıtıcıda gözüküyor.” denilerek ve ertesi gün de ulaşmaması hâlinde kendi numaraları verilerek gönderilmiş.

  Ertesi gün, yani bugün de kargo ulaşmayınca kardeşim, okuluna yürüme mesafesinde diye belirttiğim dağıtım merkezindeki görevli ile tekrar görüşmüş ve yine aynı şey söylenmiş. PTT Kargo Takip bilgilerini tekrar kontrol ettiğimde kargo bilgilerinin değiştirilmiş olduğunu, 12.10.2017 tarihinde saat 10.21’de dağıtıcıya verildiği yönünde bir bilginin yer aldığını görüp şok yaşadım.

  Önce müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirttim. Kargonun 12.10.2017 tarihinde 10.21’de dağıtıcıya verildiği ve mesai saatleri içinde ulaşacağı söylendi. Bilgilerin değiştirildiğini söylediğimde ise çağrı merkezine şikayet edebileceğim söylendi. İlk iş olarak şikayet formu doldurdum. Sonrasında Odunpazarı Dağıtım merkezindeki yetkiliyle görüştüm. 2 gündür kargomun dağıtıcıda olduğunu söylediğimde beni kardeşim sandı ve kargonun gelmediğini söyledi. Ancak ben ablasıyım dediğimde 0222 217 82 30-41 numaralarını vererek ısrarla çaldırmamı söyledi. Zaten “Israrla ara!” ifadesinden işkillenmiştim. Denileni yaptım, ısrarla aradım, önce meşgul çalıyordu sonra çalıyordu ama cevap veren yoktu. Operatöre bağlanmak için bekleyin, diyor beklerken hattan atıyor. Cevap verenin olmaması da düşündürücü, çünkü mesai saatleri içinde aradım.

  Önceden Kitapyurdu ile alırdım kitapları. Bu defa tedarik süresi 4 gün olduğu için (ki bu süre uzun gelmişti bana (!)) PTT Kitap ve PTT Kargo daha çabuk ulaşır düşüncesiyle böyle bir tercih yaptım. Ancak devlet kurumu olmasına rağmen tüm bu anlattıklarımın yaşanması beni son derece üzdü ve biraz da düşündürdü. Birileri işlerini tam olarak yap(A)mıyor galiba… İyi ki kargo bilgilerinin değiştirilmeden önceki hâlinin fotoğrafını çekmişim, yoksa bir de ben haksız çıkarılacaktım.

  Bir daha PTT Kitap’tan kitap almam artık. Okuma tutkunlarına da tavsiyem, kolisinde yer alan “ÖZENLE TAŞIYIN, İÇİNDE BİLGİ VAR!” notuyla kitaplara ve okurlarına değer verdiklerini gösteren “Kitapyurdu” olacak…

  Yorum Yap
 728. Birsen

  7 Ekimde adreste tanınmadığım üzere kargom bana gelmedi. Emniyet no:2 daire:6 yerine no:6 yazmış. İki apartman yanım. Koskoca markete değil de görünmeyen terziye sorulduğum için tanımaması da mümkün tabi. 9 Ekimde aradım bir güzel kavga edildi.2. Dağıtıma çıkmayacakmış. Müşteri temsilcisinin üslubu da zaten belli. Ben hemşireyim diye bana insülin örneği vermeye çalışıyor. Doktor da hata yapabilir müşteri temsilcisi aklında bulunsun. Doktor 1 paket serum içinde perlinganit yazdı diye tüm perlinganit hastaya yüklersen hasta ölür haberin olsun. Onu da sen ayarlıcan kararını sen vereceksin.

  Sonra dağıtıma çıkarıldı diye mesaj geldi ama sürpriz saat 16.55te bana teslim edildi görünmesine rağmen ne evime ne sokağıma Ptt gelmedi. Mesai saatleri dışı oldu tabi ulaşamadım.10 ekim bugün aradığımda da neymiş efendim emniyete teslim edilmiş. Ya öyle mi? Niye ben görünüyorum o zaman? Ayrıca bu kargonun 2 kez dağıtıma çıkıp, evde ulaşılamadıysam 7 gün PTT’de bekletilip daha sonra emniyete bırakılması gerekiyordu.

  Ayrıca aradığımda benle tartışıp kargonuz burada değil Ankara’ya iadeye düşmüştür ama emin de değilim diye konuşup pasaportumu yedi mi naptı diye düşündürmek yerine adam gibi bilgi verip cahilce cevaplar vermemesi gerekmez miydi? Neye göre işe alınıyorlar bir kriter yok galiba. Son derece mağdurum. Ankaraya iadeye düşmüştür deyip sonra kargomu dağıtıma çıkartmak nedir ya? Sonra da bana teslim edildi görünüp emniyete götürmek? Suçlusunuz. Allah görüyor ya, keser döner sap döner,gün gelir devran döner.

  Yorum Yap
 729. Gönül Şener

  PTT kargo çağrı merkezine 4 adet sorunlu Esenyurt, Küçükçekmece, Yenimahalle Ankara, Mamak Ankara… Kargomu bildirmeme rağmen cevap alamıyorum. . Ne adrese teslim Alıcıya), ne de satıcı olarak tarafıma bilgilendirme yapılmamıştır. ** Lütfen geçici oyalayıcı cevaplar değil! **Kargoların akıbeti hakkında tarafıma bilgi verilmesi ve sonuçlandırılması…. İyi çalışmalar..

  Yorum Yap
 730. Gönül Şener

  Merhaba., Bakırköy Yenimahalle PTT Şubesine her gün 20- 30 adet Kargo vermekteyim. Şubeye gittiğinizde 1 personel çalışmakta olup, yılların deneyimini, ciddiyeti, iş sorumluluğunu, görebiliyorsunuz. İşini severek yapan Süleyman Bey’e teşekkür eder. Başarılarının daim olmasını dilerim. İyi çalışmalar…

  Yorum Yap
 731. Derya

  Devlet kuruluşu imişş önce saatlerce aranılan telefona bakacak adam çalıştırsınlar sonra zamanında teslim etmemenin cezasını görmezlikler.. Konyaaltı PTT boşa maaş alıyorsunuz

  Yorum Yap
 732. murat

  Arkadaşlar buraya kadar

  Yorum Yap
 733. ahmet gümüş

  şanlıurfa ptt sini arıyorum hiç kimse tlf na cevap vermiyor özellıkle kargo bölümünü yozgattan kargo verdim 6 gün oldu henüz yerine ulaşmadı bende diyorumki aldıgınız maaş düşünüyormusunuz herkim işini yapmıyor savsaklıyorsa

  Yorum Yap
 734. Elif keles

  PTT kargo ben bu kadar sorumsuz bı kargo görmedim Samsun’dan Kartepe şubesine bı günde kargom geldi üç gün oldu hala teslim etmediler

  Yorum Yap
 735. fahri yasin

  ptt kargo ciddiyetten uzak sorumluluk anlayışı yok olmuş gelecek olan banka kartı güzel bir şekilde cep de şu oldu bu oldu deniyor sonrası takip de barkot girdim baktım gelmiş ihbar bırakmış o bahsedilen saate kapının önünde zaten bekliyorum çağrı merkezi denmiş sorun çözemez niye para verirsiniz anlamam saat 9 da merkezi aradım dedim ki nasıl teslim için ihbar bırakıldı denir ihbar kağıdı niye yok bırakmamış olabilirler peki takipte ne hakla ihbar bırakıldı dersin ne zaman gelecek belli değil saat-11 de başlayacaklarmış akşam 18 kadar gelirmiş zaman belli değil bunun adı işgüzarlık iyi her şey elektronik olmuş işler çabuk yürüyor

  Yorum Yap
 736. Gülper

  Kargonun üzerinde kırılabilir logoları olmasına rağmen nasıl taşımışlarsa artık paramparça etmişler her şeyi şikayet dilekçesi yolladım numaramı bıraktım inşallah dönecekler bakalım bekliyorum

  Yorum Yap
 737. Buğra

  Bu nasıl bir kurum böyle, adresim telefonum tüm bilgilerim olmasına rağmen Erzuruma adıma gelen kargoyu Sakarya ya göndermişler… Ne bu açıklama yapan var, ne ilgilenen, ne muattap… Böyle bir rezillik olamaz… Aman uzak durun… Bunlara emanet edilen şeyden daha da hayır gelmez

  Yorum Yap
 738. serdar çelik

  Selam ben serdar çelik adresim şanlı urfa birecik src belgem size teslim edildi neden böyle oldu?

  Yorum Yap
 739. ozan görkem

  Süreli olan bir belgem 5 gündür Boğazlıyan / Yozgat şubesinde yatıyor, dağıtıcımız yok diyorlar. Bu benim sorunum mu? O zaman arayıp bir gönderiniz var gelip alın desinler, hayır o da yok. Sözde ülkenin en köklü kurumlarından biri,böyle bir saçmalık olabilir mi? Resmi sitelerinde bile şikayet etmeyesin diye o şikayet kısmını o kadar dar tutmuşlar ki, şikayetinin ne olduğunu sığdıramıyorsun bile.

  Yorum Yap
 740. hüseyin

  ankara posta dağıtım merkezinden 9 agustos 2017 sabah 09.32 de 70000xx barkod nolu dağıtıcıya verilmiş olup dağıtım süresinde tarafınıza teslim edilecektir mesaj geldi ankara altındağ oturuyorum henuz gelmedi hangi çağdayız

  Yorum Yap
 741. Cannur

  Giresun Bulancak ptt kargoya gelen paketim 3 gün orada bekletildi ve ev adresi verdiğim halde getirilmedi arayıp gelin buradan alın denildi ve ben gidip müdüre şikayet ettim tamam birazdan göndereceğiz dedi bir özür bile dilenmedi eve geldim aradılar utanmadan çıkartamam inin alın dediler ben de inmiyorum kapıya getireceksiniz dedim adam bir sinirle merdivenlere sürte sürte sürükleyerek getirip karşıma fırlattı gitti tekrar müdürü aradığımız da müdüre durumu izah ettik şikayet edeceğimizi söyledik oda istediğiniz yere şikayet edin dedi böyle birşey daha önce hiç yaşamadım ve buda bize ders oldu bir daha asla ptt ye birşey verilmeyeceği ni öğrendik.

  Yorum Yap
 742. elif yaman

  Kargomun elime dün geçmesi lazımdı ama maalesef. Üst üste 2 gün aramama rağmen o telefonu açan kimse olmadı. İlk defa ptt kargo ile alışveriş yapıyorum ve hiç memnun değilim.

  Yorum Yap
 743. Ümit

  06 **** *935 plakalı araç şöförü bugün 06:45 civarında Konya da kırmızı ışıkta geçmiş ve neredeyse kendisine çarpmama neden olacaktı neden kırmızı ışıkta geçiyorsun dediğimde ise agrasif bir şekilde kardeş hayırdır deyip benle tartışmış yaklaşık 5 dakika elini kornadan çekmemiş ve diğer eliylede camdan hareketler yapmış tır yaşlı olan şöför ağzına gelen haketetleri etmiş eliylede tastiklemiştir babam yaşındaki bu bunak şöförünüz bana ne dediyse iyade ediyorum lütfen bunak insanları çalıştırmayın hayatımızla dalga geçiyorlar yazıklar olsun sana kırmızı ışıkta neredeyse ölmeme neden olacaktı.

  Yorum Yap
 744. yücel demirci

  kocaeli ggölcük ptt kargo şübesinde calışan bir bayan sinirli ve agresif bir bicimde kargomun gelip gelmedini ögrenmek icin sordugum soruya ters cevaplar vererek müşteri memnuyetini zedelemiştir.bir kurumun böyle insanlarla calişması o kurumun güvenilirligini ve şeffaflıgını zedelecegine inanıyorum.28 haziran ve 29 haziranda ptt kargo şübesinde görev yapan bu bayanın ikaz edilmesini rica ediyorum.saygılarımla

  Yorum Yap
 745. Zeynep

  Şubeyi arıyorum telefon çalıyor ama kimse açmıyor nasıl bir kargonuz var anlamadım.

  Yorum Yap
 746. Melda

  Sabah saat 9 dan beri Esenyurt taki hiçbir postane ve dağıtım merkezi ne telefon ile ulaşamıyorum kargom gelmedi gidip ben kendim alayım istiyorum ama mümkün değil kimse telefona cevap vermiyor!

  Yorum Yap
 747. Ilgın

  Kargo kapıma geliyor … Ücreti vermek için müsaade istiyor.. Döndüğümde kapıda not şu aderesten paketinizi alabilirsiniz kendisi yok.. Ptt kargo çalışanları bir disipline ihtiyacı var.. o kişi hakkında şikayetçi olup işten atılması için elimden geleni yapacam…

  Yorum Yap
 748. Fatma Rezzan Çetin

  İki gündür evde kargo dağıtıcısı bekliyorum. Ne zaman PTT kargo ile gönderim olsa bu problemi yaşıyorum. Neden çözüm bulunmuyor,çalışanlar ikaz edilmiyor.Şikayetçiyim.

  Yorum Yap
 749. murat şirin

  Bu ne rezillik kargonuz dağıtıma çıkmıştır diye mesaj atıyorlar o gün eve mahkum ediyorlar ne gelen var ne giden akşam olunca tekrar bi mesaj adresde bulunamamıştır diye bu nasıl bi kargo şirketi

  Yorum Yap
 750. Ümmühan

  Bağcılar merkez şube o kadar yani telefonu yüzüme kapattı pes yazık size aldığınız maaş helal mi sizce?

  Yorum Yap
 751. bedriye

  benimde 10 gundür kargom hala erzurumda yollamadılar arıyorum acmıyorlar yada mesgule atıyorlar

  Yorum Yap
 752. kadir

  Telefon yazıyoz kargom adrese verilmemiş ne arıyolar nede telefonu acıyolar paramızla rezil olduk bisikletle götürsem şimdiye verdiydim la ayıp bukadar olmaz!

  Yorum Yap
 753. Cris

  Annem 15 gün önce PTT kargo yoladı ama hala gelmedi

  Yorum Yap
 754. Çagatay

  Salla başını al maaşını. Vergim ile maaş alan bütün ptt kargo çalışanlarına hakkımı helal etmiyorum!

  Yorum Yap
 755. birol k.

  8 gün oldu hala kargomu getirmediler. 5 gündür 2 km uzaklıktaki dağıtım merkezinde bekletiyorlar.sadece internet üzerinden kargoyu takip edebiliyorum.tlf ile arıyorum tlf ile aradım.cevap vermiyorlar.aynı gün başka bir kargo şirketiyle yola çıkan diğer kargo 24 saat dolmadan elime geçti.bu kadar vurdumduymazlık, savsaklık pes yani…

  Yorum Yap
 756. Kubra

  1 hafta önce kargo yolladım Boluya dagiticiya verilmiş olarak gözüküyor ve hala gitmedi kargom telefonla o kadar aramama ragmen kimse cevap vermedi yazık gerçekten

  Yorum Yap
 757. nalan yiğit

  Ben bir haftadır bekliyorum halen kargom gelmedi bide üstüne evde olduğum halde adreste yok haber kağıdı bırakıldı diyo takip no ile baktığımda ama ortada haber kağıdı falan yok ayıp ya valla bi çözüm bulunsun buna 1 hafta oldu 1 hafta

  Yorum Yap
 758. mustafa

  kargomun akibeti hakkında bilgi almak üzere defalarca pttnin Ankara dağıtım Keçiören Merkez Bademlik Aktepe vs.telefon numaralarını aramama rağmen telefonlara cevap verilmiyor. Kargomun durumunu nasıl öğrenebilirim yardımcı olabilir misiniz?

  Yorum Yap
 759. Selma Gencer

  19/06/2017 de Konya’dan kabul gören kargoyu halen Antalya’da dağıtıcıda gözüküyor anlamadım. Telefonlara da cevap vermiyorlar sağ olsunlar acil bugün teslimat istiyorum.

  Yorum Yap
 760. yakut

  samsun carsamba murat as*** isimli çalışan çok lavabali üslüpsüz tavırlarla çalışmakta her birime şikayet ediyor olacağım

  Yorum Yap
 761. S. Özbalta

  Aynen aşağı ya kağıdı bırakıp Zile bile basmadan gitti aldığınız maaşlar sizce durumu ne küçük bebeğim var şimdi şubeye gitmek zorundayım bide üstüne azar işittim.

  Yorum Yap
 762. Mustafa

  Kargoyu getiren kuriye arayıp aşagıya inip kargomu teslim almamı söylüyor yada sepet alıp sepet salmamı söylüyor bunun üzerine bende kendisinden şikayetçi oldum şimdide getirip apartman kapısına bildiri kağıdını asıp gidiyor zile bile basmıyor bir defasında komşum karşılaşmış evde olduğumu söylemiş o beni şikayet etmiş gitsin şubeden alsın demiş hepsinin kamera kayıtları ve ses kayıtları mevcut elimden geleni yapıcam gelen kargoları gidip almıyorum gönderen firmalarada bu şikayetleri bildiriyorum böyle berbat bir çalışma sistemi olamaz ben kapıda ödemeli alıyorsam getirmek zorunda

  Yorum Yap
 763. Nigar kesmer

  2 ay oldu kart gelmedi nasıl is bu biri diyo kart basimda yanlışlık olmuş biri diyo sistem yok

  Yorum Yap
 764. MERVE NUR

  arıyorum fakat dağıtım yapan kimseye ulaşamıyorum. kargom farklı adrese teslim edilirse sorumlusu kim.

  Yorum Yap
 765. SİNAN

  1 hafta oldu gelmedi bekle bekle dur

  Yorum Yap
 766. yüksel bilgin

  sayın yetkililer kargo dağıtımı yapan görevlileriniz iki defadır kargomu evim yerine ptt şubenize bırakıyorlar mazeret hep aynı adreste kimseyi bulamadık sabahtan akşama kadar eşim evde özellikle tembih ediyorum ayrılma diye oda ayrılmıyor ve ben işimi gücümü bırakıp ptt ye gidip almak zorunda kalıyorum ilgilenmenizi rica ediyorum

  Yorum Yap
 767. şafak doğdu

  Olmaz olsun böyle kargo sirketi 1 günde elinize ulaşir diyorlar kargo takipten bkiyoruz 2 gun olmus izmirden konyaya geleli 4. Gun hala kargo konya mevlana ptt subesinde neyi bekliyor anlamiyorumki herkezin isi gücü var bide araya cumartesi pazari koy konya merkezde oturan birine 5 günde kargoyu ulastir arabaynan 4 saatte alirim izmirden sabah basliyorum telefon acmaya telefonu acan yok 2 den sonra telefonu açık burakiyorlarki calsın calsin arayamasınlar nasıl hizmet bu bir dahami asla

  Yorum Yap
 768. Havva578

  Şu mübarek günde beddua ediyorum 20 gündür mudur ediliyorum zile bile basmadan haber kağıdı bırakıp gidiyorsunuz ben küçük çocukla nasıl gelebilirim en yakın şube diye ta en uzak şubeye birakilmis sizin göndereceginiz kargoya tukureyim alinda bi tarafiniza mont edin emi o kargoyuda almiycam evde olduğum.halde evde yoktunuz diyorsunuz kargo iletişim numarasina cevap.vermiyorsunuz alın sizin olsunnn o kolide almiyorum

  Yorum Yap
 769. Pelin DİKENLİ

  Bunlar boşuna para alıyorlar kaç gündür bekliyorum kargomu şubede bekletiyorlar.

  Yorum Yap
 770. Bozkurt

  Böyle PTT kargonun olmaz olsun kargom beş günde geldi

  Yorum Yap
 771. faruk

  sayın yetkililer burdurda antalyaya 1 günde teslim olması gereken kargo şu anda saat 4.00
  kaonya altı kargoyu aradım bugün teslim edemeyiz diyorlar gelip alıyım diyorum ayrım yapmadım veremeyiz diyorlar. telefonu kapattık tekrar birseydaha sorayım dedim telefonu mesgule düşürüyorlar.

  Yorum Yap
 772. mehmet

  Pazartesi şanliurfa dan diyarbakir bi kargo gonderdim helen gitmemis …! Adam izmirden gonderiyo 2 günde biz 3 saatlik yolda 5 gün oldu ve helende bekliyoruz

  Yorum Yap
 773. zeki

  Ankara elmadag ptt den calisan emrah ve ptt muduru metin beyden sikayetciyim siyasi parti torpillisiyiz diye gelen musterilere hakaret edemezler denetim yok ringonun yerine donmus tam

  Yorum Yap
 774. aslı

  BU nasıl bır devlet kurumudur ya ınsanı bu kadar ciddiye almayan bir kurum ya da firmq görmedim ben . bin kere aradım telefonlar açilmıyor. şubeye gidiyosun yüzüne bile bakmıyorlar. GErçekten bunları ıfade edecek kelıme soz bulamıyorum . faciasın ptt faciasın samsun universite şubesi

  Yorum Yap
  1. Sima

   katiliyorum iki saattir ariyorum acmiyolar tesadufen acan olursa da sanki onlarin isi musterilere yardimci olmak degilmis de lutfediyolarmis gibi davraniyolar baska bi numara verip suratiniza kapatiyolar verdikleri numara da surekli mesgul calisiyo sozde ptt olcak. Saygisizlar

   Yorum Yap
 775. mesut

  Bir daha kesinlikle ptt kargodan gram birsey yollamam

  Yorum Yap
 776. fatma yüzer tokat

  ptt kargo yetkililerine adres teslimi alınan kargo telefonla aranıp gelin kargonuz var diyemi teslim oluyor açıklarmısınız sizin yoğunluğunuz varsa adres teslimi almayınız veya kuryelerinize zahmet olacak adrese gitmelerini söyleyin lütfen ama sizler haklısınız bizler sizleri tercih etimiz için degilmi

  Yorum Yap
 777. halis hanlıgil

  Benim kargom daha önce yurtiçi kargoyla geliyordu. Sabah mesaj geliyordu gün içinde geleceğine dair. Artik ptt kargoyla geliyor sabah mesaj geliyor o gün aksama kadar evde bekliyorum kargom gelmiyor. Dün sabah mesaj geldi aksama kadar bekledim kargo gelmedi. bugun sabah gene mesaj geldi gene bekledim kargo gelmedi, bir de mesaj atmışlar geldik evde bulamadık kağıt bıraktık diye halbuki ben evdeydim. Şimdi de mesaj atıp özür dilemiş.

  Yorum Yap
 778. Ramazan

  Evde olduğum halde teslimatım yapılmadı evde yok gibi gösterildi

  Yorum Yap
 779. hatice

  3 haftadan beri bekledim kargom gelsin bir gün teslim edilmedi yazısıyla evde oldum halde ertesi gün ptt de bugunde yurt dısında gerı gönderilmiş şikayet ve dilekçe yazdım halde hiç bir şey sey olmadı. Bu zararı kim karsılıcak cok merak edıyorum.

  Yorum Yap
 780. İlhan aydemir

  Kargo teslimi yapılmıyor kapıya atılıp gidiliyor şikayetçiyim bu konuda kuryeleri uyarsalar daha iyi olur kuryelerde taşören herhalde

  Yorum Yap
 781. kazım yurdagül

  15 dakika mesafeye 2 gündür gelmedi yarın 3 üncü gün olacak işi bilen adam yok

  Yorum Yap
 782. halid

  ptt kargo sistem yok sistem yok 2017 yılında teknoloji bir cağdayız sistem yüzünden bir türlü kargo gönderimi yapamıyoruz yetkililer bi ilgilenmiyor mu bu kargolarla bu nasıl iş.

  Yorum Yap
 783. esra

  Kitap secten alışveriş yaptım ve kargo olarak PTT kargoyu seçtim. 14 subatta Siparişiniz kargoya verildi mesajı gelmesine rağmen siparişini takip sayfasında 2 gün göremedim dolayısıyla 2 günüm evde kargo beklemekle geçti PTT yıl arayıp şikayetini bildirdim 2. Günün akşamı takip sayfama kargonun nerede olduğunu ile ilgili bilgiler ulaştı. 3. gün kargonun bekledim ve adreste bulunmadiginiz için şubeye bırakıldı diye bir mesaj geldi mesaj atılırken evdeydim hiçbir şekilde bir kargo gelmedi. 1 ay önce de ptt kargoyla alışveriş yaptım aynı şekilde mesaj geldi ve şubeye gittiğimde kargom orda da yoktu. Bugün 17 Şubat 15 Şubat’ta gelmesi gereken kargom 20 Şubat’ta elime geçecek tabi şubede bulabilirsem PTT kargoyla yaşadığım bu üçüncü sorun bu.

  Yorum Yap
  1. Mehtap

   Aynı sorunu aynı şekilde Ben de yaşadım, bir de adreste bulunamadı diye not düşülüyor, o adreste günboyu kargoyu beklediğiniz halde ve ertesi gün arayıp yeniden durumu anlatıp muhattap bulduğunda, dağıtımdaki arkadaş aranıp rica edilerek o gün 6 gibi gelmesi sağlanıyor.

   Yorum Yap
   1. hakan koruncuk

    Benimde ptt ye uzaklığım sadece 500 metre 3 gündür dağıtıma çıkacak bir daha ptt kargomu… Bunlar devlet işçisi olduğu için 8 de işe başlar çay saati der 10da dağıtıma çıkarlar. 12 ile 1.30 yemek paydosu 4 de paydos ondan sonra aylık 4000 bin lira maaş alırlar beğenmezler özelleşse sabah 8 de dağıtırlar oturamazlar.

    Yorum Yap
 784. KADIR ARAT

  13 02 2017 tarihinde sivastan bir kargo yollandı bugün ayın 17 sı ve kargom hala elime ulaşmış değil aradığımız numara cevap vermiyor yok efendim kargonuz kuryede yok efendim kargonuz kargomuzun akıbeti belli değil ayrıca gelecek olan kargonun elime ulaşmadığı hergün için ben zarar ediyor cebimden para çıkıyor. Şikayetçiyim şikayetimize muhatap yok kimse ilgilenmiyor ve ptt kargoya yakışmıyor kendinize bir çeki düzen verirseniz çok iyi olur.

  Yorum Yap
 785. hakan pars

  ayın 10unda bir kargom var bugün ayın 14 daha hala elime ulaşmadı çok yavaş sistem ve ben ygs sınavına gireceğim zaman benim için önemli ama kitap sparişim var ve hala bekliyorum…!!!

  Yorum Yap
 786. Fatma

  bu 2 oldu antakya odabaşı mahallesine kim bakıyorsa hiç memnun değiliz!

  Yorum Yap
 787. Ercan Özdemir

  Ercan Özdemir, Danimarka da yaşıyorum Türkiye den gönderilen kargomun ulasmadı ptt kargo dan şikayetçiyim kaç defa sorduk kargomu teslim ettiklerini iddia ediyorlar.

  Yorum Yap
 788. huriye

  ankara odtü teknokentte dagıtım yapan kuryelerinizden şikayetciyim konuşma şekliyle uslubu ve işe olan saygısızlıgıyla ptt adını kötüye kullanıyo yaptıgı terbiyesizlikler bir degil iki degil artık inanın şoktayımtelefon numarasından ulaştım fakat ordan yardımcı olamadılar

  Yorum Yap
 789. Ibrahim

  3 ocak 2017 günü istanbul arnavutkoy subesinden sevk hollanda ya sevk edilen 6 kiloluk paketim den halen haber alamıyorum.

  Yorum Yap
 790. melek

  ptt kargo ile yıllardır çalışırım sadece bir şikayetim var oda ürünü daha sakin taşımaları gerekmekte taşımada sıkıntı var.

  Yorum Yap
 791. bahattin

  Ptt yılardır yaparım işimi tam zamanında teslimat teşekkürler tüm çalışanlara temizlikçisiden şefine kadar.

  Yorum Yap
  1. mecnun

   ben daha bukadar sorumsuz bir firma görmedim türkiyeden fıransaya yedek parca istedim bir ay oldu ama nerde oldugu belirsiz

   Yorum Yap
 792. tuba

  6 gün oldu kargom hala ortada yok adrese teslim diye adres yazdım hala ptt subede bekliyor once dagıtıma çıktı diyorsunuz sonra subede bekliyor. Devlete dayamişsiniz sırtınızı işinizi yapın.

  Yorum Yap
 793. hakan

  Kargolar gününde şubeye ulaşıyor ama dağıtımda biraz bekliyorsunuz dağıtımın biraz daha hızlı olması gerekli.

  Yorum Yap
 794. ali özdemir

  kapıya kadar gelip kağıt bırakıp gitmişler böyle olmaz

  Yorum Yap
 795. tuğba

  Böyle bir iş olmaz! dağıtıma çıktı diyor. Birkaç saat sonra şubede bekliyor diyor.

  Yorum Yap
 796. emirkan kotan

  14.12.16 saat 1.45 sefaköy kemal paşa şubesinden avona 382 lira para yatırdım yanlız faturama 179 TL olarak gösterilmiş

  Yorum Yap
 797. Tuğba

  5 günde bir kargo nasıl gelmez merak ediyorum telefona bakmıyorsunuz netten kargo takip bilgileri boş.

  Yorum Yap
 798. Asuman KATIRCI

  Antalya’dan Kıbrıs’a gidecek kargo neden İstanbul’a gidiyor zaman kaybına neden oluyor doğrudan Mersin’e gitse hem ptt için masraf az olur hemde 2 günde gidecek kargo uzun sürede gitmez bu talebimin yapılmasını istiyorum.

  Yorum Yap
 799. Orhan GÜLER

  Oğlumun adına kargo gelmiş evde yoktuk. Bırakılan haber kağıdı ile PTT ye gittim.. Kimliğimi ibraz ettim. Memur bana kargoyu vermedi.Yassak dedi. Kendisinin dışında kimseye veremiyoruz. Ben babasıyım dedim. Bana haber kağıdı üzerindeki başka kimseye teslim edilemez cümlesini gösterdiler. Aynı paragrafta kanuni temsilcisine ödenir diyor, onu hiç kaale almadılar.

  Kargoyu göndereni arayın, oğlunun yerine senin ismini yazsınlar o zaman veririz diye de yol gösterdiler. Memur raftaki kargoyu bana teslim etmiyor. Göndericiyi PTT ye gönderiyor.

  Yorum Yap
 800. Aygün

  Ankara’dan çarşamba sabah gönderdiğim kargo pazartesi öğeln Muş’a vardı

  Yorum Yap
 801. Perihan

  ankara istanbul ben bir de ulaştığını izledim 2 gün değil tam 1 günde ulaştı

  Yorum Yap
 802. Hadi ÇELİK

  Kargoların ulaşım zamanı 1 veya 2 gün ancak şubede beklememeli çalışmalar biraz daha hızlandırmalı.

  Yorum Yap
 803. Halime Tüzün

  İyi akşamlar daha once kaybolan kargom için şikayette bulunmuştum. Göstermiş oldugunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Kargomun akıbeti belli oldu. Tüm Ptt çalışanlarına candan selamlar ve saygılarımı sunarım.

  Yorum Yap
 804. Mustafa yaşar

  Devlet kurumu olması biraz çekici kılıyor milliyetçi olanlar benim gibi devlet kurumu olmasından ötürü olabilir

  Yorum Yap
  1. Savaş Aydın

   Selamün aleyküm Mustafa Bey Bizde PTT Kargo çalışanıyız.

   Aslına bakarsanız işlerin yoğunluk derecesi ve bir o kadar da lüzumsuz dağıtımı olan evraklar işleri hem yavaşlatıyor. Hem de gerek yaya gerek motorize ekip gerekse araçlı dağıtım personeli çok çaba sarf etmesine rağmen personel yetersiz olması, ürün segmentinin çok geniş olması yani hem ticari alanlardaki kurumlara çalışması Hem de kamu kurumlarının işleri evrak dağıtımı yelpazenin genişliğini ispat eder durumdadır.

   Misal; kamu dağıtımına tabii olan ve halk için gereksinimi ve zarureti olan kamu kurumu evraklarından bahsetmek gerekirse (pasaport, yeni kimlik, yeni ehliyet, araç ruhsatları, yabancı vatandaşlara ait oturma izin belgesi, tüketici hakem heyetlerine yapılan gönderi formları, ceza evi mektupları, Garanti, TEB, Vakıfbank, üniversiteyi kazanan öğrenci formları gibi ve daha sayamadığım bunun gibi birçok evraklar.

   Zaten şahıslar tarafından ve satış amaçlı ve kayıtlı yurt dışı gönderileri cabası tüm şikâyet ve takdir yazan herkese de saygı duyuyorum. Herkes mantığınca haklı fakat derler ya hiç mi hırsızın suçu yok. Araba park sorunları, bozuk para sıkıntısı, üstelik arkadaşlar olarak fedakarlık yapıp, birçok müşteriyi cepten arıyor olması farklı bir açı; ve inanın saat:08:30 dan saat:19:00-20:00 ye kadar durmaksızın çalışan arkadaşlarımız var. Lütfen siz değerli halkımızdan biraz daha anlayış ve tolerans bekliyoruz.

   Yorum Yap
   1. Yusuf Ziya FER

    Kardeşim eminim ki bu senin yazdığını bir çok kişi biliyor ama nedense bizim milletimiz benim işim hemen olsun bana ne derdinde. İnsanları anlamak istemiyorlar. Bu yazından dolayıda inan seni takdir ettim senin gibi kurum çalışanları inşaallah ülkemizde daha çok olur.

    Yorum Yap
    1. Savaş Aydın

     Selamün aleyküm cümleten öncelikle evet herkes aslında çoğu konuda haklı!.

     Tabi bilinmeyeni ve görünmeyen gerçekler; bizde PTT kargo da taşeronda çalışıyoruz. Sabah 08:30 iş başı ve tabii mesai bitiş saati diye bir çalışma saat sistemi mevcut değil yani işin özü, saat kaçta biterse diyelim. Sabah herkes kendi araçlarını yüklüyor.

     Tabi diğer kargolar da olduğu gibi herkes 2 ya da 3 kişi çıkmıyor. Tek başına gerek dağıtım gerekse toplama kargo alımı yapıyoruz. Birde üstüne üstlük çoğu resmi kurum dağıtımı bizde; segmentimiz çok geniş, şundan bir ay öncesine kadar (Araç Ruhsatı, Kimlik, Pasaport, Ehliyet, Cezaevi Tutuklu Mektupları, Gerek Aliexpres, Amazon, E-Bay, Hac Hurması vs) daha sayamadığım birçoğu, şimdi teksin araç park etmeye yeriniz yok. Allah tan dağıtım yaptığım yerin sakinleri anlayışlı arıyoruz.

     Şirket hattımız da yok. Çoğu günlü ve önemli saydıklarımın… Birde aracı bıraktığınız zaman park cezaları bize ait cadde de duramıyoruz. hadi ona da eyvallah 2-3 tur atıyoruz. Postaneden sıfır parayla çıkıyoruz. Birde buradan bakın. İnanın canla başla çalışıyoruz. Söylemesi ayıptır aylık 1000 dakika avantaj tarifem var. 55 tl çoğu zaman 110-140 tl ödüyorum.

     Sıkıntı değil mühim olan müşteri memnuniyeti ama insan bazen diyor az bir sıcaklık güler yüz çok şükür bir beklentimiz yok evimize alın terimizle ekmeğimizi hak ederek götürdüğümüzü düşünüyorum.

     İnşallah kimsede hakkımız alacağımız vereceğimiz kalmamıştır. Kaldıysa da benden yana helal olsun. Sanırım biri bahsetmiş, evet bozuk sıkıntı.

     Geçen gün cezaevinden iade gelen ürünün iade ücreti 2.50 tl çıkmış müşteriye çıktım 3 kata, fakat ana caddedeyim ve yukarıdan inen trafiği tek şeride düşürdüm. Allah korusun kaza kaçınılmaz. Kapıya çıkan bayana izah ettim fakat bozuğunun olmadığını ve 10 tl si olduğunu belirtti.

     Bende ve 5 TL vardı dedim tamam ne yapalım dedim denk gelirse alırım dedim ve iyi günler diledim. Yani nasıl derler ama herkes haklı sağlık olsun deyip geçiyoruz. Bu arada Sayın Yusuf Ziya Er Beye anlayışı ve ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim. Sayfadaki herkese saygılar…

     Yorum Yap
     1. Caner Fidanoğlu

      Hizmet sektöründe çalıştığınızı unutmayın. Düzgün hizmet götüremiyorsanız kazandığınız para helal mi sizce. Müşteri ile olan ilişkilere maalesef istikrarsız insanlarla karşılaşabilir ama onların seviyesine inmemek de sizin görevinizdir. Mutlu değilseniz işinizi değiştirin, hizmet sektöründe olmak sizi memnun etmiyorsa işinizi değiştirin. Kargoları zamanında teslim edemiyorsanız iyi hizmet veriyorsunuz demektir.

      Yorum Yap
     2. Şahin Yılmaz

      Savaş hocam yazılarını okudum da emin ol seni takdir ettim, birçok kişide okuyor seni takdir ediyor ama yazmıyordur, sen ve senin gibi düşünceliler buna emin olabilirsiniz. Bizim halkımızda ne yazık ki önemli bir sorun var o da memnuniyetini hiç kimse dile getirmez, ufak ceviz kabuğunu doldurmayan bir sorunla karşılaşsınlar hemen şikayet yazarlar.

      Bu böyle gelmiş böyle de gider. 100 kişi takdir eder dile getirmez, 1 kişi ufak sorunda şikayetini hemen yazar. Acaba ben işimi hak ediyor muyum, evime ekmeğimi helal olarak götürmeye özen gösteriyor muyum? Yazıdan belli ki sen kendine soruyor ve işini de öyle yapmaya çalışıyorsun. Önemli olan yaradanın senin kalbinle hüküm vermesi, senin gönlün rahat olmasıdır.

      Savaş kardeşim sana ve buradaki tüm okuyanlara selam ve saygılarımı sunarım.

      Yorum Yap
    2. Savaş Aydın

     Selamün aleyküm bayağı geç oldu farkındayım. Kusura bakmayın. Rabbim sizin gibide anlayışlı vatan insanlarını başımızdan eksik etmesin. Hayırlı akşamlar.

     Yorum Yap