PTT Kargo Şikâyet

PTT kargo şu anda ülkemizde her şehir, ilçe hatta köylerde dahi şubesi bulunan en çok kargo şubesi bulunan kargo şirketlerinden birisidir.

PTT kargo hizmetleri sırasında kargo gönderme, teslim alma ve diğer konularda PTT kargo şikâyetiniz olabilmektedir. Sizlere PTT kargo nasıl şikâyet edilir ve yetkililere şikâyetinizi nasıl internet üzerinden ulaştırırsınız onun bilgisini aktarma çalışacağız.

PTT kargo şikâyetinizi dile getirmek için PTT sitesinden İletişim sayfasına gitmelisiniz. En alt kısımda PTT iletişim sayfasını bulabileceksiniz. Sayfa gittikten sonra sıra şikâyetiniz için sırayla yapmanız gerekenler ise şunlar.

Açılan iletişim sayfasından “Şikâyetim Var” kutusunu seçiniz. Ad Soyadı, ev telefonu, sabit telefonunuz, iş telefonu, cep telefonunu ve faks numarası kısmını düzgün bir şekilde giriniz.

Haberleşme kısmına size ulaşılacak olan adresinizi, mail adresinizi giriniz.

Bu kısımları doğru girdikten sonra asıl önemli olan şikâyet kısmına geleceğiz burada bize hangi konuda şikâyetimizi dile getirmemiz sorulacak bu kısma biz PTT kargo işlemleri hakkında şikâyetimizi dile getireceğiniz için “Kargo, Kurye” kısmı işaretleyeceksiniz.

Mesaj kısmına ise asıl şikâyet yazacağımız kısımdır. Bu kısımda elimizde barkot numarası var ise yazmayı unutmadan şikâyetimizi detaylı anlaşılır bir şekilde yazarak gönder tuşuna basıp PTT kargo şikâyet etme işlemimizi bitirmiş olacağız. Alt kısımdan PTT sitesinde şikâyet sayfasına gidebilirsiniz.

PTT Kargo Şikayet Etme Sayfasına Git

Yorum Yaz

Müşteri yorumları

162 Müşteri Yorumu

 1. Feyyaz

  10.11.2018 tarihinde menşei Çin olan aliexpres sitesinden ürün siparişi verdim. Bugün 12.12.2018 tarihi olmuş hâlâ kargom gelmedi. Ürünü aldığım mağaza yetkililerine ilettim.

  Siparişiniz ülkenizde dedi. Takipsiz kargo. Ama 10 gündür kargomun TÜRKİYE’de olduğunu biliyoruz. Bunun dışında 8 9 ürünüm daha var. Esenler istanbulda oturuyorum. Ve ptt şubelerini aramamıza rağmen sorunumuzu çözemedik. Takipsiz olduğu için göremiyoruz diyorlar. Kuryeniz getirmedi. Ve bazı arkadaşlarım kuryenizin aldığını söylüyorlar. Aynı olaylar başlarına gelmiş. PTT Bu sizin sorununuz.

  Yanıtla
 2. sinan

  Bilerek ve istiyerek getirmiyorlar rahatlar, memur zihniyeti var çünkü hizmet yok. böyle bir kurumun bu hali çok vahim şikayetlere bakıyorum zaten yok adres bulunamadı .

  Yok kişi evinde yoktu hadi ispatlasın nasıl adres yok google map diye bişi yok mu aradığını gösteren kayıt nerde telefon belirtiliyor sonuçta. Her türlü belli ki sallıyorlar yüzlerce şikayet gördüm ilgilenen yetkili de yok muş maalesef yazıklar olsun.

  Yanıtla
 3. MURAT

  Ptt yi bitirmişler hizmet kalitesi sıfır anakara dan 1 günde istanbula gelen kargom 3 gündür elime ulaşmadı. 1 gün dağıtım merkezinde bekletildi 2 gündür dağıtıcıda görünüyor. Sanırım dağıtıcı koliyle duygusal bağ kurdu bir türlü teslim etmiyor. Karşı tarafta muhatap bulamıyorsun, diğer kargo firmaları maksimum 2 günde teslimat yaptığı bir dönemde kamuya ait kurumun durumu içler acısı gerçekten yazıklar olsun.

  Yanıtla
  1. sinan

   :) o duygusal bağ kısmı çok hoşuma gitti . bütün kargolar duygusal olsun işini yapmayanlara

   Yanıtla
 4. rakıf

  Ankara Keçiören ikamet ediyorum 2 gündür dağıtımda gözüküyor hala gelmedi

  Yanıtla
  1. sinan

   sonra da iade yapıyorlar

   Yanıtla
 5. Eda malatya

  Malatya ikamet ediyorum geçen hafta ürün sipariş verdim neyse cuma günü oldu ertesigün 10 Kasım belki tatildir diye düşündüm fakat tüm kargolar çalıyor benim ürünüm dağıtıcıya verildi görünüyor kargo ve dağıtıcı gelmedi birde kağıt bırakıldı yazıyor ne de kağıt var işini gücünüz yalan gelen kargo evde misiniz ürününüzü getirdim diye arar benim bildiğim hep böyle yapıyorlar gidip şubeden almak gibi bir zorunluluğumuz yok acaba o kargo ücretini niye ödüyoruz

  Yanıtla
 6. fahri

  25.10.2018de kahramanmarasa kargo gönderdim 27.10.2018 saat 8 buçukta maraş şubesindeydi öğlene kargo ellerinde ulaşır diye düşündüm sonra tatil girdi 29 ekim derken salı günü kesin gider diye düşündüm internet ile sürekli takip ediyorum dağıtıcıya verildimi diye hiç yazmadı sürekli şubede bekliyor yazıyor onikisubat tekerek şubesini aradım kargo salı günü çıkmış fakat evde yoklarmış onun yerine doğalgaz numarasını almışlar ama ben söylemiştim kargo gelecek diye evdelerdi neyse doğalgaz numarasını karşılaştırdık numaralar birbirini tutmuyor.

  Neyse dedim o zaman dağıtıcıya tekrar verin bugün ulaşsın dedim saat daha 11di beyefendi bugün olmaz anca yarın veririz dedi yada şubeden alabilirler dedi peki tamam ben söyliyim başka birisi alsın dedim kargo numarasını falan attım sorun çıkması diye adamda tamam gelsinler veririz dedi.

  Telefonda kargoyu almaya gidiyorlar neymiş kendisi alacakmış kargoyu vermeyeceklermiş kendi hataları yanlış yere gidiyorlar telefon numarasını biz oraya boşuna yazıyoruz zaten gitmeden yanlış beyan bulunuyorlar biz güvenip size emanet ediyoruz ama sizin umrunuzda bile değil kargo kaybolsa bunun hesabini kim verecek acaba?

  Yanıtla
 7. dilara yavaş

  1 haftadır kargomu bekliyorum hala elime ulaşmadı gelmedikleri halde geldi gibi gösterip yerlerinde yoktular notu düşmüşler kargo takip yerinde kargoyu iş yerime istedim ve saat 20.00 kadar açık böyle birsey mümkün degil!

  Yanıtla
  1. sinan

   aynı şekil

   Yanıtla
 8. Fatime başer

  Geçen hafta salı günü malatyaya gelen kargom bugün salı hala tüm uğraşılarıma rağmen elime geçmedi.tlf ya meşgul yada bağlıyoruz deyip kapanıyor. Kesinlikle ptt kargo ile hic birseyiniz gondermeyin.

  Yanıtla
 9. Selim o

  Ptt kargo hayal kırıklığı takip nolu kargomu evde bekliyorum gelmediği halde evde yok kapalı diye geri iade ediliyor siz bence barkot noyu dağıtıcı kişilere takin eve yatmayamı gidiyor başka işemi gidiyor Not evde yıksak kanıt olsun kapıya geldik evde yok notu birakilsin

  Yanıtla
 10. Rabia ö. k

  Gölcük ptt kargosundan gelen yeni doğan bebek için gelen eve getirmeyip gitcem yer çok var diye laflar soyluyor bu şahısları seçerken mülakata sokun böylelerini lütfen karşımıza göndermeyin.

  Yanıtla
 11. Hatice

  Verdiğim kargoyu hiç paketlemeden gönderip içinde ne var ne yok kötü olmuş bu kadar sorumsuz olunmaz insaf vicdan biraz

  Yanıtla
 12. Beyhan Hürhür

  Karşıyaka Zübeyde hnm ptt şubesine gittik kargo gönderimi yapacaktık pazartesi gelin kargo gönderimleri saat 14 e kadar dediler. Kargo gönderimi saat 14 e kadar olabilir ama kargo alımının saat 17 e kadar olduğunu internet sayfasından gördük elimizde kolimizle döndük kargo işlemini yapar pazartesi gönderimini yapardı bize tekrar koliyi taşıtmazdı ayrıca böyle bir durum var ise ptt girişlerine bilgilendirme asılabilir. Memur iş yapmamak için bu durum oldu herhalde

  Yanıtla
 13. Boris

  Ben bir hafta bekleniyorum paketimi. of of RY262953135CN 02.09.2018 Alanya!! Ne zaman teslimat?

  Yanıtla
 14. Gökhan BORA

  Kargo ulaştırma konusunda pek bir şey söyleyemem ama basaksehir merkez Ptt de çalışan Özgür beye “soyadı Özgü” çok teşekkür ederim güler yüz ve yardımcı olma konusunda hiçbir memurun bu kadar iyi olduğunu görmedim

  Yanıtla
 15. Gider olduk

  Evvela yapacağım eleştirinin ptt kargo hizmet kalitesi namına herhangi bir faydası olacağını sanmıyorum ama yinede içimde kalmasın.

  Aliexpresten birçok defa alışveriş yaptım ve yapıyorum. Türkiye ye gelişi ptt üzerinden. Şuana kadar yapmış olduğum alışverişler 20 yi bulmuştur. Bunlardan 3 veya 4 tanesinde evde olmadığımdan teslimat yapılamadı. Bunda sıkıntı yok. Fakat evde olduğumuz zamanda dahi adamlar bir kapı çalıp teslim etme zahmetinde bulunmuyor. Kapının önüne kargoyu bırakıp gidiyor. Bazen ise adam kapı ahizesinden kapınızın önüne kargonuzu bıraktım diyor. Yine bu iyi ihtimal.

  Daha öncekilerde dış kapıya bırakan mı desen alt komşunun evinin camına bırakn mı desen… binadan herhangi bir kimseye de demiyorlar ki bıraktım diye.bu nasıl bir iştir. Benim paramla aldığım malı sen dışarı atıyorsun. İnsanlar parayı kolay kazanmıyor. Sizde bu isten ekmek yiyor çoluk çocuğunuzun nafakasını evel Allah ın izniyle temin ediyorsunuz. Aldığınız paranın hakkını verin. Ha derseniz ben kadroluyum bana bir şey olmaz işimi düzgün yapsam da yapmasam da paramı alıyorum ona diyecek bir şeyim yok zaten bunun bence bir önemi de yok mühim olan Allah katında sen aldığın maaşı hak ediyor musun ona bak.

  En nihayetinde bu bir kul hakkıdır. Ve kul hakkı da müslümanım diyen birinin, ALLAH ın affetmediği günahlardan biri olduğunu bilmesi gereken bir haktır. Bu arada ben k.maraş merkez onikişubat ilçesinde yaşıyorum.

  Yanıtla
 16. Hacer Evciman

  7 Ağustos günü sizin şubenizden bir kaç zarf postaladım, zarfların içinde düğün davetiyeleri vardı, gitmesi gereken yerler içerisinde Almanya, Fransa, Kıbrıs, Türkiye içi Sakarya ve Bursa bulunuyor. Sekiz gün geçmesine rağmen hiçbiri gitmemiş, hadi yurtdışı uzun sürüyor anlıyorum ama yurtiçi sekiz gün sürmemeli ve daha ne kadar süreceği de belli değil!

  Bu nasıl oluyor? Siz benden takip no isteyeceksiniz eminim ama hepsini mektup olarak yolladım takip numaram yok, büyük bir zarf Almanya ya yolladım onu taahhütlü yolladım on da sıkıntı yok şimdilik. Ben şimdi ne yapacağım? Davetiyelerim ulaşmazsa ne olacak?

  Yanıtla
 17. Musa Ensar

  Ptt kargo apartman dayre teslimat yapma zorunluluğu yokmuş. Diğer kargo şirketleri bu hizmeti sunarken ptt kargo çalışanları acaba kadroyamı geçti servis dağıtım elamanı davranış şekli çok çirkin Böyle hizmet verip böyle davranışları tasub etmiyorum böyle hizmeti istemiyorum

  Yanıtla
 18. Birhat

  Benim kargom 2 aydır ulaşılamadı ve çağrı merkezini arıyoruz diyorlar ki teslim edilmiş ama teslim eden kişi hayali olarak görünüyor.. ve ben nasıl şikayet edecem bilgisi olan var mi nereye başvurayım..

  Yanıtla
  1. ulvi akar

   İki aya kargo kalır mı o muhtemelen gönderen kişiye dönmüştür. Ptt yanlış hatırlamıyorsam ulaşamadığı kişilere 15 gün şubede bekletir ve alınmaz ise geri gönderen kişiye postalar.

   Siz ilk olarak gönderen kişiye bir sorun daha sonra da hangi ptt şubesi yakınsa ya da hangi şubeye gönderdilerse oraya gidin bakın normal şartlarda 3 günde bir uçtan bir uca kargo gönderdiklerini biliyorum sizin kargonuzda bir sorun var aratırsanız çözersiniz.

   Yanıtla
 19. semih önen

  bursa altıparmak şubesi kadar berbat bir şube görmedim arkadaş zorla çalışan memurlar koymuşlar sanki oraya sıra bekliyoruz bize geliyor haydaaa mesai bitmiş yuh yani bu kadar olur beklediğiniz yanınıza kar kalıyor üstelik çok terbiyesiz ve seviyesiz personelleri yazık kuruma bence işe ihtiyacı olan bir sürü insan var onları almalısınız kurumunuza zarar veren insanları barındırmamalısınız PTT ismine yakışır çalışkan personel çalıştırmalı bence…

  Yanıtla
 20. mustafa kırlangıç

  diğer kargolarda adreste kimse olmayınca telefon ediliyor..ama ptt geliyor kimse yok hadi eyvallah deyip gidiyor..birde kağıt bırakıyorlar üzerinde barkot yazmıyorlar,bu barkot numarası olmayınca takibi yapamıyorsunuz,ankara mamak şahintepe ptt şubesine insan gitmek istemez..tam bir devlet dairesi gibi,insana değer yok,soru sorsan cevap vermiyorlar.internette bir tane numaraları var,arıyorsun açan yok,iletişim kurulacak numara yok,nereye şikayet edeceksin ki kurumların hepsi böyle…

  Yanıtla
 21. LÜTFİYE

  kargomun cuma günü elimde olması gerekiyordu gelmedi bugünde gelmedi ptt kargo

  Yanıtla
 22. Kübra Çetin

  25.05.2018 tarihinde ev adresime gelen çalıştığım için adres değişikliği yaptığım kargo 20.05.2018 olmasına rağmen hala gelmedi bugün de gelmeyecekmiş. 25.05.2018 de adres değişikliği için sabah 8.30’dan öğlen 12.30’a kadar Topkapı Dağıtım Merkezini belirli aralıklarla kaç defa kaç farklı numara aradım bilmiyorum bir Allah’ın kulu açıp bilgi vermedi!

  Karaköy PTT şubeye gidiyorum ters cevaplar veriliyor yemeğe çıkacaklar diye yüzüme bakılmadı. Çağrı merkezini aradım sonradan aklıma geldi avonu arayıp adres güncelleyebilirsiniz dediler aradım güncelledim o kargo o gün şubeye bırakılmış hafta sonu dağıtıma çıkar mı şube kapalı diye soruyorum çıkar kargo aksam 5’e kadar calisi yo denildi. Pazartesi arıyorum yine 2 3 saat uğraştım sonunda ulaştım buğun dağıtıma çıkar mı dedim internette Topkapı Dağıtım Merkezinde görünüyor bayan açtı.

  Kara köyde dedi numarasını verin dedim Bahçelievler Dağıtım Merkezini arayın bilgi verirler dedi. Aradım bizde yok dedi benim kargom nerede diyorum şuan yolda Hadımköy’e gidecek tekrar dağıtıma çıkacak Hadımköy merkezde yanlış giriş yapılmış normalde 28.05.2018’de teslim edilmesi gerekiyordu yarın dağıtıma çıkar dedi.

  Tek benim siparişim değil kaç kişiye mahçup oldum şikayetim dikkate alınmaz bakılmaz biliyorum ama yine de okuyun bakin nasıl çalışıyorsunuz nasıl birbirinizden kopuksunuz ayrı ayrı bilgiler veriyorsunuz düzeniniz yok koskoca PTT . TEKRAR DİYORUM SORUN KARGOMUN GELMEMESI GEÇ GELMESİ DEĞİL YANLIŞ BİLGİLER BAKILMAYAN TELEFONLAR ..

  Yanıtla
  1. nalan

   çağlayan ptt kargoyla günlerdir uğraşıyoruz telefon ya meşgul ya da beklemeye alıyolar yarım saat beklediğimi biliyorum bilgi için muhatap yok çok haklısınız kimi kime şikayet edelim şaşırdık

   Yanıtla
 23. Mustafa

  PTT kargo çok pahalı, bir zarf sürat kargo ile 8 tl ye gelirken aynı zarf PTT ile 12 tl. El insaf

  Yanıtla
 24. sanem

  ya siz nasıl çalışıyorsunuz anlamıyorum ki bir gün olsun kargomu kapıda alamadım getirmiyorsunuz ve gün boyu evde olduğum takdirde sözde gelmişsiniz haber kağıdı bırakmışsınız benim ne kapım çalınıyor ne aranıyorum nede haber kağıdı bırakılıyor bunlar hep uydurmanız isinizi diğer kargolar gibi düzgün yapın bir kerede yahuuuuu

  Yanıtla
  1. Fatih

   Aynen kardeşim araçla geziyorlar sözde ewde yoktur bahane

   Yanıtla
  2. fatih

   Orada müşteri hizmetlerinin numarasını arayın birçok yorumda gelmediği yazılı ama PTT bir kurum bir de cihet ile gönderileri kayıt altına alıyorlar yani gelmeden geldim demek çok zor. Birçok kişide sizi tenzih ederim kağıdı görmüyor ama gelmediler diye yazıyor PTT gelmemesi gibi bir durum bence çok zor.

   Yanıtla
 25. Timur durmaz

  Eve geliyorlar kapıyı çalmadan kağıt bırakıp gidiyorlar yada hiç gelmiyorlar kargo geri dönüyor!!! Böyle bir sorumsuzluk olamaz!!!

  Yanıtla
 26. nesibe

  kargom üç gündür pursaklar şubesinde bekliyor ve hala teslim edilmedi.

  Yanıtla
 27. Yağmur

  Bugün eve kargo gelmiş.Evdede sadece kardeşim vardı…kargocu,kardeşime tc mi sormuş ve çocukta bilmiyor diye bir sürü azarlamış siz kimsiniz ya karşısında çocuk değil ben olsam aynı muameleyi yapabilecek miydi acaba Bunu yapan ne biçim insan ya biri de yukarı kutsal görev falan yazmış böyle mi oluyor kutsallığı?!

  Yanıtla
 28. Yunus Emre Arslan

  merhaba bir kargo 10 gün aranırmı ya kargomuz gelmiş bana ulaşmadı yanı bununla ilgilenirseniz sevinirim.. Teşekkürler..

  Yanıtla
 29. Kadir felek

  Ben yanıldım siz yanılmayın aman ha vermeyin kargoya suçlu siz olursunuz ürün 24 01 2018 tarihinde İstanbul Ümraniyeden verildi Yozgat’ta gelecekti bir haftada istanbul ankara van Erzurum ve nihayet yozgat ama ürün van da HASAR GÖRMÜŞ ve suçlu benim işim nasıl ve bana ne dediler ürünü teslim almak istermisiniz hele müşteri hizmetleri anlatamam yaşamanız gerek

  Yanıtla
 30. Bir (Her) PTT Çalışanındandır

  Bizde çalışanlar olarak sürekli yerli yersiz haksız şikayetlerden muzdaripiz her türlü hava şartlarına rağmen yapmış olduğumuz bu kutsal görevi (bazı) anlayışsız sürekli kendini haklı bulan çalışana saygı göstermeyen vatandaşlar yüzünden artık bizde mağdur oluyoruz ama konuya geleyim en iyisi hepinize bilgi vermek adına yazıyorum aynı zamanda ben şahsım adına yeri gelir kendi imkanlarımız telefonlarımız ile vatandaşa ulaşırız evde yoktur haber kağıdı bırakırız ama ne hikmetse hepsi de evde olduğunu söyler o haber kağıdını yazmak3 ila 4dakikadir.

  Teslim etsem kardayım ama bilmeyen anlamaz tabi ki… 1 sokak posta dağıtımı ortalama 4 dakikadır yani haber kağıdı yerine teslim etmek avantajlıdır… İşi de bir kenara bırakıyorum şuan sonuçta bu isi yapsamda bende bir insanim ayrıca müşteriyim benimde yeri geliyor gönderim geliyor evde olamıyorum. İadesi olur şöyle ki 1 hafta içerisinde şubeden alınmazsa.. ve nitelikli avon gönderiler adresinize 2 kez getirilir tekrar yazıyorum.

  2 kez ayrıca bilginiz olsun evde bulunun diye de size mesaj yollanır PTT tarafından 1 kez merkeze girişi dağıtıma çıkısı ve de kapılarınızda bulunan kofra ve bina numaraları vardır dış kapınızda çıkın göreceksiniz iade olan gönderinizi gidin almaya evrakın üzerinde o numara yazar neden mi postacı adrese gittiğine dair (ispattır) ayrıca terminal adında bir cihaz ile dağıma çıkılır (navigasyon) işlevi de görür eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı (adrese gelinmedi gibi) şu an da dahil olmak üzere bu kurumda kimse çalışamazdı …. Madem işi biliyorsunuz bunları takip edin lütfen öyle eleştirin…

  Yanıtla
  1. Emre Dikili - Manisa

   Kardeş doğru söylüyon. Kargocunun yerine kendimi koyuyorum da bir sürü kargo hangisinin peşinde koşacan kargocuda evde bulamazsa tabi kağıt bırakıyor şubeye gelmesini istiyor. Düşündüğün zaman bu şekilde yapılmazsa bir sürü kargo birikir ve işler iyice karışır.

   Millet de haklı ama ben para veriyorum adresime istiyorum diye şikayet etmede bakıyorum da kargo ücretlerine adam götürür gibi para alıyorlar. İdare etmek lazım demek ki kargocuyu da müşteriyi de.

   Ha bir de şu var bazı kargo çalışanlarıd a çok agresif arkadaş emir verir gibi bilgi veriyorlar. Tatlı dilli olsalar daha iyi olur ne demiş atalar tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır. Velhasıl iki tarafta idare etmeli hemen şikayet ile çözüm bulmamalı.

   Yanıtla
  2. Ptt çalışanına

   Kardeşim 1 kez getirilmiş ve kapımın önü atılmış yaptıkları size az bile uydurma bilgilerle millete belli bir süre idare edersiniz biride çıkıp dava etmiyor ki bunları herkes haksız sen haklısın aferin sana

   Yanıtla
 31. sibel güdükçam

  312-3974720-30 numaranız 20 dakika bekledim ve tlf suratıma kapatıldı ilginiz için tşk ederim cok ilgilisiniz bu nasıl müşteri anlayışı anlayamadım batıkent mesa kargodan mesaj geldi mesai saatleri içinde bırakılcak deyince ne anlarsınız evde beklersiniz beklediğim halde mesaj kagıdı bırakılmış yoksunuz diye 2 gün gene evdeyim gene aynı mesaj gene evdeyim şubeden alın diye mesaj avon merkezdende adres değişikliği talebinde bulundum değiştiremeyiz oh ne ala müşteri temsılciliği kaldırın cvp filan vermeyin yazıklar olsun

  Yanıtla
 32. Sultan

  PTT Kargo ile asla çalışmayın evde olduğum halde mesaj geldi evde olmadığınız için Kargo en yakın şubeye bırakılmıştır diye. Şube 15 dk mesafede internetten takip ediyorum dağıtımda diyor şubeye gittim paket hiç dağıtıma alınmamış veznedeki görevli akşam bırakıldı dedi hiç dağıtıma çıkmamış bile şikayet için telefonla arıyorum telefonu açan yok.Kargo ücreti ödeyin birde gidip kendiniz alın.Güven ve itibar sıfır.

  Yanıtla
 33. Ali çalışer

  Saçmamalıktan ibaret bir durumu yazıyorum, insanlar mağdur oluyor kargolarda insanlar için çok önemli değerli gönderiler olabiliyor.

  Adanadan ptt kargo ile tarafıma balikesire kargo gönderildi ve gönderen kişiye giden mesaj adres yanlış yada eksik kargonuz geriye geliyor diye ptt ye gittim. Biz ilgilenmiyoruz dağıtım taşeron firmaya verildi dendi tel no aldım aradım teyit ettik adres doğru ve üzerinde tel numaram yazıyor aranmadım ve gelinmedi adesede tmm yanlışlık olmuş gönderiyoruz denildi ve beklemeye başladım.

  2 saat sonra gelen mesajı kopyala yapıştır yapıyorum size KP02039344** barkot numaralı gönderiniz BALIKESIR DTM-BALIKESIR DTM PTT Şubesine ulaşmıştır. Bizzat müracaatınız halinde teslimi sağlanacaktır. Bu ne saçmalıktır ya ve dağıtım şubesinde şehirin dışına kurmuşlar bunun ücreti ödendi adrese kadar getirmek zorunlulukları var şikayet ediyorum lütfen insanlar mağdur olmasın.

  Yanıtla
 34. ikram AYDIN

  29 12 2017 tarihinde İstanbul Haznedar dan zarf olarak Artvin Kemalpaşa ya gönderdim,zarf yani kargom kayıp

  Yanıtla
 35. m.gökhan

  Hepsi buradadan alışveriş yaptım. 03.01.2018 de siparişimi aldılar. 08.01.2018 teslimat tarihi verdiler. Bugün ayın 9 u oldu. PTT kargo şubesini aradım. Bana 3 gün içinden geleceğini söylediler. Toplamda 10 güne yakın bir zamanda alacakmışım. tabi alabilirsem… şikayet için nereye başvurabiliriz biri yardımcı olabilirmi?

  Yanıtla
 36. Sahra

  İstanbul kadıköy şubesi isinizi düzgün yapın 2 gün içinde teslim edilir denilen paket hala gelmedi bu nasıl is ya.

  Yanıtla
 37. Sahra

  Bu nasıl bir saçmalık ya parasını alırken alıyorsunuz ama isinizi yapmıyorsunuz. Kardeşim güvenli teslimat diye slogan yapmayın. Kandıran teslimat diye slogan yapın. 2 gün içinde teslim edilir denilen paket ortada yok. Birde soru soracak olsan sinilir bir şekilde insana cevap veriyorlar.

  Yanıtla
 38. Kuzgun

  Su İzmir Aliağa ptt çalışanları lütfen isini düzgün yapsın telefon ediyoruz açan yok 10 gündür kargom ortada yok şikayet hattını arıyorum ilgilenenler ona göre lütfen artik bir çare bulun yeter artik günlerdir aramadığım yer kalmadı. Bir cevap yok sizin kargoculuk anlayışınız yüzünden müşterilerime rezil oluyorum ayrıca aldığım siparişlerimi iptal ediyorlar benim kayıplarımı kim karşılayacak. Bundan sonra bütün ptt kargoyla çalışacaklara yeni kargolar önereceğim.

  Yanıtla
  1. yaşar

   çalışma sanki pttnin senin parana ihtiytacı var

   Yanıtla
 39. Sevilay

  Tam bir hafta oldu kargom gelmedi bunasıl bir saçma bir sistemdir birdaha ptt kargo ile hiç bir şey göndermem.

  Yanıtla
 40. Leyla

  Çarşamba yolladığım kargo için ısrarla sordum ne zaman iletilecek diye cuma dendi ama hala yolladığım kişiye ulaşmadı kargo. Genel olarak hep mi sıkıntı olur anlamıyorum. Bu son ptt kargo ile bir şey yollayışım

  Yanıtla
 41. nesrin tokgöz

  Ben böyle bir kargo görmedim ya ne tlfnlara cevap veriyorlar nede getirip kargomu teslim ediyorlar bide üstüne adreste olmadığınız için şubeye götürdük diye mesaj atıyorlar ya

  Yanıtla
 42. fatih

  Kargo takipten kontrol ettiğimde ” İADE-Adres Yetersiz ” diye bir ibareden dolayı gönderinin teslim edilemediği yazıyor. İlk önce şunu belirtmek isterim daha bugün yine yurt dışından gelen başka bir kargom PTT kargo aracıyla tarafıma yani ev adresime teslim edildi, fakat ry62…..numaralı kargo nedense halen elime ulaşmadığı gibi; 14.12.2017 günü saat 13:12 sularında 0362 437 12 26 numaralı telefon ile arayan bayan şahsın bana kargoyu teslim için adresin yetersiz olduğunu, benim bizzat şubeye gelerek ürünü almam gerektiğini beyan etmiştir. Kendisine adresimin doğru olduğunu ve daha önceden de bu adresime PTT kargonun geldiğini yani adresimin belli olduğunu ve paketin adresime teslimini rica ettim…BU ŞİKAYETİMİ PTT ye BİLDİRDİĞİM HALDE 19.12.2017 günü OLDU AMA CEVAP VEREN YOK…

  Yanıtla
 43. Murat

  keşke kağıt yapıştırıp gitse ona bile razıyım tüm gün haftalardır evde bekliyorum birkaç kargo geldi aldım bir baya var apartmanda kapıya kadar çıkyor 1. kat ama hernedense başkaları apt. girişinde kutuya atıp gidiyor 2 kargoyu komşum getirdi yırtılmış içine bakılmış beğenmemiş sanırım kimse artık, ama ulaşmayan kargolar sanırım beğenilmişki gelmedi.. eee bu durum ne olacak satın aldığım ürünü şimdi kimler kullanıyor ?

  Yanıtla
 44. ali sincanlı

  yav ne yazayım ki hani herkes yazmış memnun olmadıklarını bende meramımı anlatayım ben ehliyet için emniyete başvurdum. Emniyet beni ehliyetimi düzenleyip ptt kargoya verdi tam adresim olmasına rağmen dağıtıcı eve gelmeye üşenmiş sincan esenler ptt şubesine bırakmış. Bende iş yerinden izin alarak bahse konu ptt şubesine vardığım saat 4.10 kapıları kapatmışlar mesainin bitini söylüyor bir tane erkek personel kapıya tıklatıp bir şeyler sormamıza dahi fırsat tanımıyor. Bu ptt genel müdürlüğüne yakışmıyor iş disiplini müşteri memnuiyeti konulu acil eğitim verilmeli bu ptt personeline yakışmayan zatlara.

  Yanıtla
 45. nesrin

  Merhaba kargom açık adres bilgisine sahip olmasına rağmen haber kağıdı bırakılarak şubeye geri gitmiş. Kendilerini arayıp durumu anlatmama rağmen ısrarla şubeden alınması gerektiği söylendi.. Teslimat adresim 08.30 / 18.00 çalışma saatleri olan bir iş yeri iken durumun böyle sonuçlanması çok saçma.

  Yanıtla
 46. Azize

  Ben bugün PTT çalışanına kargo hakkında bilgi için çok soru soruyorsun diye azarlandım

  Yanıtla
 47. Azize

  Ben bugün PTT çalışanı bayandan çok büyük bir tepki aldım yiyecek göndere biliyor muyum ve kaç günde gider ve bozulurmu sorusuna çok soru soruyorsun diye azarladı

  Yanıtla
 48. sevda

  bir kargo bu kadar olamaz kargo nedir ulaştırmaktır amaç bunlar ulaştırmamak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar

  Yanıtla
 49. rüya

  Evdeyiz kapıyı çalan yok. Apartman dış kapısına kağıt yapıştırıp gitmişler. E merkezleri uzak gidip alamıyoruz. Telefonu açan yok. Öğle arası tatilmiş ve 5 e kadar çalışıyorlarmış memur arkadaşlar

  Yanıtla
 50. kadir

  ptt kargo nun bütün şikayetlerine bakın bende bundan muzdaribim.. Kargomun gelmesini bütün gün evde bekledim telefonuma mesaj geldi evde olunmadığı için dağıtım merkezine bırakıldığına dair. Halbuki ben evde akşama kadar onu bekledim.posta kutusuna haber kağıdı bırakıp gitmişler kapımın zili bile çalınmadı ertesi gün yeniden yönlendirilmesine rağmen telefondaki kişi kaba bir üslupla kargomun eve getirilmeyeceğini dağıtım merkezinden gidip alabileceğimi söyledi.. Yaklaşık 1 ay öncede kimliğimi bu şekilde evde teslim alamamıştım 2.kez aynı şeyle karşılaşınca şikayet etmek farz olmuştur.

  Yanıtla
 51. ferdane uslu

  kargom geleceği günde gelmedi geciktirildiği gibi eve getirildiği ama zile bile basmadan haber kağıdı bırakılıp geri gitti ertesi gün yeniden yönlendirildiği halde “dağıtım merkezinde oradan gidip alacaksınız” diyerek kaba bir üslupla telefon açıldı..böyle insanların kontrolsüzlüğüne nasıl tahammül edeceğiz..

  Yanıtla
 52. Şenturk Yılmaz

  0214236829 Esenyurt pdm dahili 107 posta bolumu, senede bir kere bakıyor mu acaba telefonlara? Neden özel şirketler adreslere kargoları sorunsuz getirir de ptt iade eder devamlı? Bunun için ya müşteriyi arayın cepten, ya adrese gerçekten getirin (adreste tanınmıyor da nedir ya?) yada siz verin adres telefonunuzu bir zahmet, biz gelip alalım.

  Yanıtla
 53. gökhan

  10 gündür gelmedi kargom arıyoruz açan yok gıdıyoruz kapalı bu nasıl bir iştir şikayet ediyoruz cevap yok!

  Yanıtla
 54. Hamdi Altun

  Adreste olmamıza rağmen kargo ptt şehit kubilay şubesine bırakılmış. telefon niçin alınıyor. yazık şubede saatlerce çok bekliyoruz.

  Yanıtla
 55. mehmet örnek

  kargom gün içerisinde geliyor bana bir bilgi verilmeden geri gidiyor işlem sırasında iletişim telefonu niçin alındı o zaman

  Yanıtla
 56. Ömer ALİ

  Dün akşam 16.30 da ptt kargoya evrak verdim. İnsanlara yarın eline geçer diyorlar ama ne telefona bakıyorlar nede bir bilgi veriyorlar tam 2 gün sonra ulaşacakmış tam rezillik millet aya gidiyor biz bir kargoyu 2 günde gönderiyoruz reklama gerek yok icraat önemli ptt kargomu kesinlikle hayır!

  Yanıtla
 57. mustafa

  Ankaradan eseyurta 1 günde kargoyu (2 kitap) getiren ptt 48 saatte esenyurt pdmden avcılara getiremedi. 4286871 8 kez aradım açan yok. Mail cepten yeter ki haber ver 10 gün bekliyim. özensizlik .. Bir daha asla

  Yanıtla
 58. NesiP aybar

  28 ekimde yurt içinden verilen kargo bu gün olmuş izmire hala gelemedi soruyoruz dağıtıma çıktı deniliyor ne biçim bir dağıtım yapamıyorsanız almayın kardeşim kaderimiz bir dağıtımcıya mı bağlı yoksa babanızın hayrınamı getiriyorsunuz kaç defa aradık dağıtımda deniyor her zaman aynı muhabbet adreste bulunamadı iyade evden burnumuzu çıkartamıyoruz kargo gelecek diye paramızla esir oluyoruz utanmayiyi bilirsiniz ayıp ayıp

  Yanıtla
 59. Gülsüm

  Böyle kargo şirketi olmaz olsun getirdik ulaşamadık diye yanlış bilgi veriyorlar. İki gündür evde bekliyorum.

  Yanıtla
  1. Ufuk

   Aynısı bize de oldu. Böyle bir sorumsuzluk görmedim.

   Yanıtla
 60. Gülsüm

  Bütün gün bekledim gelmedi. Çağrı merkezini aradım dağıtıma çıkmamış dediler bugünde saat 14,00 mesaj geldi evde bulamadık diyorlar kesinlikle hayır kabul etmiyorum.

  Yanıtla
 61. taytıs

  İnternetten alış veriş yaptığım firma kargoyu ptt ile göndermiş bir daha o firmadan asla alış veriş yapmam.

  Yanıtla
 62. Mehmet

  Bu ptt kargo derhal satılarak özelleştirilmeli

  Yanıtla
 63. Hayriye

  her zaman aynı hikaye geldik evde yoktunuz ben özellikle balkondan hiç ayrılmadım

  Yanıtla
 64. songül ünal

  Pazartesi korgoya ankara etlik ten kargomu verdim fakat carsamba gunu trabzona gitmesine rağmen persembe bile teslim edilmedi aradiğımda da trabzon şubesini elamanınınız izinli oldugu icin teslim edemiyoruz dediler… 5. gunde de teslim edilecegin şüpeliyim artık gidenleri çope koyabiliriz…

  Yanıtla
 65. Elif

  PTT Kargo ile gönderilmek üzere PTT Kitap’tan 06.10.2017 tarihinde kitap siparişi verdim. Kardeşimin okuması gereken kitaplar listesinde olduğu ve sınırlı bir sürede bitirip değerlendirme yazısını teslim etmesi gerektiği için acil notunu da ekledim.

  11.10.2017 tarihinde saat 9.23’te Odunpazarı Dağıtım Merkezine ulaşmış ve 11.10.2017 tarihinde saat 10.55’te dağıtıcıya verildi gözüküyordu. Ancak, Odunpazarı Dağıtım Merkezine yürüme mesafesinde olan kardeşimin okuluna aynı gün ulaşamadı her nasılsa. Kardeşim aynı gün mesai saatleri içinde söz konusu dağıtım merkezine giderek bu durumu dile getirdiğinde “Bizim elimize ulaşmadı, dağıtıcıda gözüküyor.” denilerek ve ertesi gün de ulaşmaması hâlinde kendi numaraları verilerek gönderilmiş.

  Ertesi gün, yani bugün de kargo ulaşmayınca kardeşim, okuluna yürüme mesafesinde diye belirttiğim dağıtım merkezindeki görevli ile tekrar görüşmüş ve yine aynı şey söylenmiş. PTT Kargo Takip bilgilerini tekrar kontrol ettiğimde kargo bilgilerinin değiştirilmiş olduğunu, 12.10.2017 tarihinde saat 10.21’de dağıtıcıya verildiği yönünde bir bilginin yer aldığını görüp şok yaşadım.

  Önce müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirttim. Kargonun 12.10.2017 tarihinde 10.21’de dağıtıcıya verildiği ve mesai saatleri içinde ulaşacağı söylendi. Bilgilerin değiştirildiğini söylediğimde ise çağrı merkezine şikayet edebileceğim söylendi. İlk iş olarak şikayet formu doldurdum. Sonrasında Odunpazarı Dağıtım merkezindeki yetkiliyle görüştüm. 2 gündür kargomun dağıtıcıda olduğunu söylediğimde beni kardeşim sandı ve kargonun gelmediğini söyledi. Ancak ben ablasıyım dediğimde 0222 217 82 30-41 numaralarını vererek ısrarla çaldırmamı söyledi. Zaten “Israrla ara!” ifadesinden işkillenmiştim. Denileni yaptım, ısrarla aradım, önce meşgul çalıyordu sonra çalıyordu ama cevap veren yoktu. Operatöre bağlanmak için bekleyin, diyor beklerken hattan atıyor. Cevap verenin olmaması da düşündürücü, çünkü mesai saatleri içinde aradım.

  Önceden Kitapyurdu ile alırdım kitapları. Bu defa tedarik süresi 4 gün olduğu için (ki bu süre uzun gelmişti bana (!)) PTT Kitap ve PTT Kargo daha çabuk ulaşır düşüncesiyle böyle bir tercih yaptım. Ancak devlet kurumu olmasına rağmen tüm bu anlattıklarımın yaşanması beni son derece üzdü ve biraz da düşündürdü. Birileri işlerini tam olarak yap(A)mıyor galiba… İyi ki kargo bilgilerinin değiştirilmeden önceki hâlinin fotoğrafını çekmişim, yoksa bir de yalancı çıkarılacaktım.

  Bir daha PTT Kitap’tan kitap almam artık. Okuma tutkunlarına da tavsiyem, kolisinde yer alan “ÖZENLE TAŞIYIN, İÇİNDE BİLGİ VAR!” notuyla kitaplara ve okurlarına değer verdiklerini gösteren “Kitapyurdu” olacak…

  Yanıtla
 66. Birsen

  7 Ekimde adreste tanınmadığım üzere kargom bana gelmedi. Emniyet no:2 daire:6 yerine no:6 yazmış. İki apartman yanım. Koskoca markete değil de görünmeyen terziye sorulduğum için tanımaması da mümkün tabi. 9 Ekimde aradım bir güzel kavga edildi.2. Dağıtıma çıkmayacakmış. Müşteri temsilcisinin üslubu da zaten belli. Ben hemşireyim diye bana insülin örneği vermeye çalışıyor. Doktor da hata yapabilir müşteri temsilcisi aklında bulunsun. Doktor 1 paket serum içinde perlinganit yazdı diye tüm perlinganit hastaya yüklersen hasta ölür haberin olsun. Onu da sen ayarlıcan kararını sen vereceksin.

  Sonra dağıtıma çıkarıldı diye mesaj geldi ama sürpriz saat 16.55te bana teslim edildi görünmesine rağmen ne evime ne sokağıma Ptt gelmedi. Mesai saatleri dışı oldu tabi ulaşamadım.10 ekim bugün aradığımda da neymiş efendim emniyete teslim edilmiş. Ya öyle mi? Niye ben görünüyorum o zaman? Ayrıca bu kargonun 2 kez dağıtıma çıkıp, evde ulaşılamadıysam 7 gün PTT’de bekletilip daha sonra emniyete bırakılması gerekiyordu.

  Ayrıca aradığımda benle tartışıp kargonuz burada değil Ankara’ya iadeye düşmüştür ama emin de değilim diye konuşup pasaportumu yedi mi naptı diye düşündürmek yerine adam gibi bilgi verip cahilce cevaplar vermemesi gerekmez miydi? Neye göre işe alınıyorlar bir kriter yok galiba. Son derece mağdurum. Ankaraya iadeye düşmüştür deyip sonra kargomu dağıtıma çıkartmak nedir ya? Sonra da bana teslim edildi görünüp emniyete götürmek? Suçlusunuz. Allah görüyor ya, keser döner sap döner,gün gelir devran döner.

  Yanıtla
 67. Gönül Şener

  PTT kargo çağrı merkezine 4 adet sorunlu Esenyurt, Küçükçekmece, Yenimahalle Ankara, Mamak Ankara… Kargomu bildirmeme rağmen cevap alamıyorum. . Ne adrese teslim Alıcıya), ne de satıcı olarak tarafıma bilgilendirme yapılmamıştır. ** Lütfen geçici oyalayıcı cevaplar değil! **Kargoların akıbeti hakkında tarafıma bilgi verilmesi ve sonuçlandırılması…. İyi çalışmalar..

  Yanıtla
 68. Gönül Şener

  Merhaba., Bakırköy Yenimahalle PTT Şubesine her gün 20- 30 adet Kargo vermekteyim. Şubeye gittiğinizde 1 personel çalışmakta olup, yılların deneyimini, ciddiyeti, iş sorumluluğunu, görebiliyorsunuz. İşini severek yapan Süleyman Bey’e teşekkür eder. Başarılarının daim olmasını dilerim. İyi çalışmalar…

  Yanıtla
 69. Derya

  Devlet kuruluşu imişş önce saatlerce aranılan telefona bakacak adam çalıştırsınlar sonra zamanında teslim etmemenin cezasını görmezlikler.. Konyaaltı PTT boşa maaş alıyorsunuz

  Yanıtla
 70. murat

  Arkadaşlar buraya kadar

  Yanıtla
 71. ahmet gümüş

  şanlıurfa ptt sini arıyorum hiç kimse tlf na cevap vermiyor özellıkle kargo bölümünü yozgattan kargo verdim 6 gün oldu henüz yerine ulaşmadı bende diyorumki aldıgınız maaş düşünüyormusunuz herkim işini yapmıyor savsaklıyorsa

  Yanıtla
 72. Elif keles

  PTT kargo ben bu kadar sorumsuz bı kargo görmedim Samsun’dan Kartepe şubesine bı günde kargom geldi üç gün oldu hala teslim etmediler

  Yanıtla
 73. fahri yasin

  ptt kargo ciddiyetten uzak sorumluluk anlayışı yok olmuş gelecek olan banka kartı güzel bir şekilde cep de şu oldu bu oldu deniyor sonrası takip de barkot girdim baktım gelmiş ihbar bırakmış o bahsedilen saate kapının önünde zaten bekliyorum çağrı merkezi denmiş sorun çözemez niye para verirsiniz anlamam saat 9 da merkezi aradım dedim ki nasıl teslim için ihbar bırakıldı denir ihbar kağıdı niye yok bırakmamış olabilirler peki takipte ne hakla ihbar bırakıldı dersin ne zaman gelecek belli değil saat-11 de başlayacaklarmış akşam 18 kadar gelirmiş zaman belli değil bunun adı işgüzarlık iyi her şey elektronik olmuş işler çabuk yürüyor

  Yanıtla
 74. Gülper

  Kargonun üzerinde kırılabilir logoları olmasına rağmen nasıl taşımışlarsa artık paramparça etmişler her şeyi şikayet dilekçesi yolladım numaramı bıraktım inşallah dönecekler bakalım bekliyorum

  Yanıtla
 75. Buğra

  Bu nasıl bir kurum böyle, adresim telefonum tüm bilgilerim olmasına rağmen Erzuruma adıma gelen kargoyu Sakarya ya göndermişler… Ne bu açıklama yapan var, ne ilgilenen, ne muattap… Böyle bir rezillik olamaz… Aman uzak durun… Bunlara emanet edilen şeyden daha da hayır gelmez

  Yanıtla
 76. serdar çelik

  Selam ben serdar çelik adresim şanlı urfa birecik src belgem size teslim edildi neden böyle oldu?

  Yanıtla
 77. ozan görkem

  Süreli olan bir belgem 5 gündür Boğazlıyan / Yozgat şubesinde yatıyor, dağıtıcımız yok diyorlar. Bu benim sorunum mu? O zaman arayıp bir gönderiniz var gelip alın desinler, hayır o da yok. Sözde ülkenin en köklü kurumlarından biri,böyle bir saçmalık olabilir mi? Resmi sitelerinde bile şikayet etmeyesin diye o şikayet kısmını o kadar dar tutmuşlar ki, şikayetinin ne olduğunu sığdıramıyorsun bile.

  Yanıtla
 78. hüseyin

  ankara posta dağıtım merkezinden 9 agustos 2017 sabah 09.32 de 70000xx barkod nolu dağıtıcıya verilmiş olup dağıtım süresinde tarafınıza teslim edilecektir mesaj geldi ankara altındağ oturuyorum henuz gelmedi hangi çağdayız

  Yanıtla
 79. Cannur

  Giresun Bulancak ptt kargoya gelen paketim 3 gün orada bekletildi ve ev adresi verdiğim halde getirilmedi arayıp gelin buradan alın denildi ve ben gidip müdüre şikayet ettim tamam birazdan göndereceğiz dedi bir özür bile dilenmedi eve geldim aradılar utanmadan çıkartamam inin alın dediler ben de inmiyorum kapıya getireceksiniz dedim adam bir sinirle merdivenlere sürte sürte sürükleyerek getirip karşıma fırlattı gitti tekrar müdürü aradığımız da müdüre durumu izah ettik şikayet edeceğimizi söyledik oda istediğiniz yere şikayet edin dedi böyle birşey daha önce hiç yaşamadım ve buda bize ders oldu bir daha asla ptt ye birşey verilmeyeceği ni öğrendik.

  Yanıtla
 80. elif yaman

  Kargomun elime dün geçmesi lazımdı ama maalesef. Üst üste 2 gün aramama rağmen o telefonu açan kimse olmadı. İlk defa ptt kargo ile alışveriş yapıyorum ve hiç memnun değilim.

  Yanıtla
 81. Ümit

  06 **** *935 plakalı araç şöförü bugün 06:45 civarında Konya da kırmızı ışıkta geçmiş ve neredeyse kendisine çarpmama neden olacaktı neden kırmızı ışıkta geçiyorsun dediğimde ise agrasif bir şekilde kardeş hayırdır deyip benle tartışmış yaklaşık 5 dakika elini kornadan çekmemiş ve diğer eliylede camdan hareketler yapmış tır yaşlı olan şöför ağzına gelen haketetleri etmiş eliylede tastiklemiştir babam yaşındaki bu bunak şöförünüz bana ne dediyse iyade ediyorum lütfen bunak insanları çalıştırmayın hayatımızla dalga geçiyorlar yazıklar olsun sana kırmızı ışıkta neredeyse ölmeme neden olacaktı.

  Yanıtla
 82. yücel demirci

  kocaeli ggölcük ptt kargo şübesinde calışan bir bayan sinirli ve agresif bir bicimde kargomun gelip gelmedini ögrenmek icin sordugum soruya ters cevaplar vererek müşteri memnuyetini zedelemiştir.bir kurumun böyle insanlarla calişması o kurumun güvenilirligini ve şeffaflıgını zedelecegine inanıyorum.28 haziran ve 29 haziranda ptt kargo şübesinde görev yapan bu bayanın ikaz edilmesini rica ediyorum.saygılarımla

  Yanıtla
 83. Zeynep

  Şubeyi arıyorum telefon çalıyor ama kimse açmıyor nasıl bir kargonuz var anlamadım.

  Yanıtla
 84. Melda

  Sabah saat 9 dan beri Esenyurt taki hiçbir postane ve dağıtım merkezi ne telefon ile ulaşamıyorum kargom gelmedi gidip ben kendim alayım istiyorum ama mümkün değil kimse telefona cevap vermiyor!

  Yanıtla
 85. Ilgın

  Kargo kapıma geliyor … Ücreti vermek için müsaade istiyor.. Döndüğümde kapıda not şu aderesten paketinizi alabilirsiniz kendisi yok.. Ptt kargo çalışanları bir disipline ihtiyacı var.. o kişi hakkında şikayetçi olup işten atılması için elimden geleni yapacam…

  Yanıtla
 86. Fatma Rezzan Çetin

  İki gündür evde kargo dağıtıcısı bekliyorum. Ne zaman PTT kargo ile gönderim olsa bu problemi yaşıyorum. Neden çözüm bulunmuyor,çalışanlar ikaz edilmiyor.Şikayetçiyim.

  Yanıtla
 87. murat şirin

  Bu ne rezillik kargonuz dağıtıma çıkmıştır diye mesaj atıyorlar o gün eve mahkum ediyorlar ne gelen var ne giden akşam olunca tekrar bi mesaj adresde bulunamamıştır diye bu nasıl bi kargo şirketi

  Yanıtla
 88. Ümmühan

  Bağcılar merkez şube o kadar yani telefonu yüzüme kapattı pes yazık size aldığınız maaş helal mi sizce?

  Yanıtla
 89. bedriye

  benimde 10 gundür kargom hala erzurumda yollamadılar arıyorum acmıyorlar yada mesgule atıyorlar

  Yanıtla
 90. kadir

  Telefon yazıyoz kargom adrese verilmemiş ne arıyolar nede telefonu acıyolar paramızla rezil olduk bisikletle götürsem şimdiye verdiydim la ayıp bukadar olmaz!

  Yanıtla
 91. Cris

  Annem 15 gün önce PTT kargo yoladı ama hala gelmedi

  Yanıtla
 92. Çagatay

  Salla başını al maaşını. Vergim ile maaş alan bütün ptt kargo çalışanlarına hakkımı helal etmiyorum!

  Yanıtla
 93. birol k.

  8 gün oldu hala kargomu getirmediler. 5 gündür 2 km uzaklıktaki dağıtım merkezinde bekletiyorlar.sadece internet üzerinden kargoyu takip edebiliyorum.tlf ile arıyorum tlf ile aradım.cevap vermiyorlar.aynı gün başka bir kargo şirketiyle yola çıkan diğer kargo 24 saat dolmadan elime geçti.bu kadar vurdumduymazlık, savsaklık pes yani…

  Yanıtla
 94. Kubra

  1 hafta önce kargo yolladım Boluya dagiticiya verilmiş olarak gözüküyor ve hala gitmedi kargom telefonla o kadar aramama ragmen kimse cevap vermedi yazık gerçekten

  Yanıtla
 95. nalan yiğit

  Ben bir haftadır bekliyorum halen kargom gelmedi bide üstüne evde olduğum halde adreste yok haber kağıdı bırakıldı diyo takip no ile baktığımda ama ortada haber kağıdı falan yok ayıp ya valla bi çözüm bulunsun buna 1 hafta oldu 1 hafta

  Yanıtla
 96. mustafa

  kargomun akibeti hakkında bilgi almak üzere defalarca pttnin Ankara dağıtım Keçiören Merkez Bademlik Aktepe vs.telefon numaralarını aramama rağmen telefonlara cevap verilmiyor. Kargomun durumunu nasıl öğrenebilirim yardımcı olabilir misiniz?

  Yanıtla
 97. SELMA GENCER

  19/06/2017 de konyadan kabul gören kargoyu halen antalyada dağıtıcıda gözüküyor alamadım telefonlara da cevap vermiyorlar sağolsunlar acil bugün teslimat istiyorum

  Yanıtla
 98. yakut

  samsun carsamba murat as*** isimli çalışan çok lavabali üslüpsüz tavırlarla çalışmakta her birime şikayet ediyor olacağım

  Yanıtla
 99. S. Özbalta

  Aynen aşağı ya kağıdı bırakıp Zile bile basmadan gitti aldığınız maaşlar sizce durumu ne küçük bebeğim var şimdi şubeye gitmek zorundayım bide üstüne azar işittim.

  Yanıtla
 100. Mustafa

  Kargoyu getiren kuriye arayıp aşagıya inip kargomu teslim almamı söylüyor yada sepet alıp sepet salmamı söylüyor bunun üzerine bende kendisinden şikayetçi oldum şimdide getirip apartman kapısına bildiri kağıdını asıp gidiyor zile bile basmıyor bir defasında komşum karşılaşmış evde olduğumu söylemiş o beni şikayet etmiş gitsin şubeden alsın demiş hepsinin kamera kayıtları ve ses kayıtları mevcut elimden geleni yapıcam gelen kargoları gidip almıyorum gönderen firmalarada bu şikayetleri bildiriyorum böyle berbat bir çalışma sistemi olamaz ben kapıda ödemeli alıyorsam getirmek zorunda

  Yanıtla
 101. Nigar kesmer

  2 ay oldu kart gelmedi nasıl is bu biri diyo kart basimda yanlışlık olmuş biri diyo sistem yok

  Yanıtla
 102. MERVE NUR

  arıyorum fakat dağıtım yapan kimseye ulaşamıyorum. kargom farklı adrese teslim edilirse sorumlusu kim.

  Yanıtla
 103. SİNAN

  1 hafta oldu gelmedi bekle bekle dur

  Yanıtla
 104. yüksel bilgin

  sayın yetkililer kargo dağıtımı yapan görevlileriniz iki defadır kargomu evim yerine ptt şubenize bırakıyorlar mazeret hep aynı adreste kimseyi bulamadık yalan sabahtan akşama kadar eşim evde özellikle tembih ediyorum ayrılma diye oda ayrılmıyor ve ben işimi gücümü bırakıp ptt ye gidip almak zorunda kalıyorum ilgilenmenizi rica ediyorum

  Yanıtla
 105. şafak doğdu

  Olmaz olsun böyle kargo sirketi 1 günde elinize ulaşir diyorlar kargo takipten bkiyoruz 2 gun olmus izmirden konyaya geleli 4. Gun hala kargo konya mevlana ptt subesinde neyi bekliyor anlamiyorumki herkezin isi gücü var bide araya cumartesi pazari koy konya merkezde oturan birine 5 günde kargoyu ulastir arabaynan 4 saatte alirim izmirden sabah basliyorum telefon acmaya telefonu acan yok 2 den sonra telefonu açık burakiyorlarki calsın calsin arayamasınlar nasıl hizmet bu bir dahami asla

  Yanıtla
 106. Havva578

  Şu mübarek günde beddua ediyorum 20 gündür mudur ediliyorum zile bile basmadan haber kağıdı bırakıp gidiyorsunuz ben küçük çocukla nasıl gelebilirim en yakın şube diye ta en uzak şubeye birakilmis sizin göndereceginiz kargoya tukureyim alinda bi tarafiniza mont edin emi o kargoyuda almiycam allah belanizi versin yalancılar evde olduğum.halde evde yoktunuz diyorsunuz kargo iletişim numarasina cevap.vermiyorsunuz alın sizin olsunnn o kolide almiyorum

  Yanıtla
 107. Pelin DİKENLİ

  Bunlar boşuna para alıyorlar kaç gündür bekliyorum kargomu şubede bekletiyorlar.

  Yanıtla
 108. Bozkurt

  Böyle PTT kargonun olmaz olsun kargom beş günde geldi

  Yanıtla
 109. faruk

  sayın yetkililer burdurda antalyaya 1 günde teslim olması gereken kargo şu anda saat 4.00
  kaonya altı kargoyu aradım bugün teslim edemeyiz diyorlar gelip alıyım diyorum ayrım yapmadım veremeyiz diyorlar. telefonu kapattık tekrar birseydaha sorayım dedim telefonu mesgule düşürüyorlar.

  Yanıtla
 110. mehmet

  Pazartesi şanliurfa dan diyarbakir bi kargo gonderdim helen gitmemis …! Adam izmirden gonderiyo 2 günde biz 3 saatlik yolda 5 gün oldu ve helende bekliyoruz

  Yanıtla
 111. zeki

  Ankara elmadag ptt den calisan emrah ve ptt muduru metin beyden sikayetciyim siyasi parti torpillisiyiz diye gelen musterilere hakaret edemezler denetim yok ringonun yerine donmus tam

  Yanıtla
 112. aslı

  BU nasıl bır devlet kurumudur ya ınsanı bu kadar ciddiye almayan bir kurum ya da firmq görmedim ben . bin kere aradım telefonlar açilmıyor. şubeye gidiyosun yüzüne bile bakmıyorlar. GErçekten bunları ıfade edecek kelıme soz bulamıyorum . faciasın ptt faciasın samsun universite şubesi

  Yanıtla
  1. Sima

   katiliyorum iki saattir ariyorum acmiyolar tesadufen acan olursa da sanki onlarin isi musterilere yardimci olmak degilmis de lutfediyolarmis gibi davraniyolar baska bi numara verip suratiniza kapatiyolar verdikleri numara da surekli mesgul calisiyo sozde ptt olcak. Saygisizlar

   Yanıtla
 113. mesut

  Bir daha kesinlikle ptt kargodan gram birsey yollamam

  Yanıtla
 114. fatma yüzer tokat

  ptt kargo yetkililerine adres teslimi alınan kargo telefonla aranıp gelin kargonuz var diyemi teslim oluyor açıklarmısınız sizin yoğunluğunuz varsa adres teslimi almayınız veya kuryelerinize zahmet olacak adrese gitmelerini söyleyin lütfen ama sizler haklısınız bizler sizleri tercih etimiz için degilmi

  Yanıtla
 115. halis hanlıgil

  Benim kargom daha önce yurtiçi kargoyla geliyordu. Sabah mesaj geliyordu gün içinde geleceğine dair. Artik ptt kargoyla geliyor sabah mesaj geliyor o gün aksama kadar evde bekliyorum kargom gelmiyor. Dün sabah mesaj geldi aksama kadar bekledim kargo gelmedi. bugun sabah gene mesaj geldi gene bekledim kargo gelmedi, bir de mesaj atmışlar geldik evde bulamadık kağıt bıraktık diye halbuki ben evdeydim. Şimdi de mesaj atıp özür dilemiş.

  Yanıtla
 116. Ramazan

  Evde olduğum halde teslimatım yapılmadı evde yok gibi gösterildi

  Yanıtla
 117. hatice

  3 haftadan beri bekledim kargom gelsin bir gün teslim edilmedi yazısıyla evde oldum halde ertesi gün ptt de bugunde yurt dısında gerı gönderilmiş şikayet ve dilekçe yazdım halde hiç bir şey sey olmadı. Bu zararı kim karsılıcak cok merak edıyorum.

  Yanıtla
 118. İlhan aydemir

  Kargo teslimi yapılmıyor kapıya atılıp gidiliyor şikayetçiyim bu konuda kuryeleri uyarsalar daha iyi olur kuryelerde taşören herhalde

  Yanıtla
 119. kazım yurdagül

  15 dakika mesafeye 2 gündür gelmedi yarın 3 üncü gün olacak işi bilen adam yok

  Yanıtla
 120. halid

  ptt kargo sistem yok sistem yok 2017 yılında teknoloji bir cağdayız sistem yüzünden bir türlü kargo gönderimi yapamıyoruz yetkililer bi ilgilenmiyor mu bu kargolarla bu nasıl iş.

  Yanıtla
 121. esra

  Kitap secten alışveriş yaptım ve kargo olarak PTT kargoyu seçtim. 14 subatta Siparişiniz kargoya verildi mesajı gelmesine rağmen siparişini takip sayfasında 2 gün göremedim dolayısıyla 2 günüm evde kargo beklemekle geçti PTT yıl arayıp şikayetini bildirdim 2. Günün akşamı takip sayfama kargonun nerede olduğunu ile ilgili bilgiler ulaştı. 3. gün kargonun bekledim ve adreste bulunmadiginiz için şubeye bırakıldı diye bir mesaj geldi mesaj atılırken evdeydim hiçbir şekilde bir kargo gelmedi. 1 ay önce de ptt kargoyla alışveriş yaptım aynı şekilde mesaj geldi ve şubeye gittiğimde kargom orda da yoktu. Bugün 17 Şubat 15 Şubat’ta gelmesi gereken kargom 20 Şubat’ta elime geçecek tabi şubede bulabilirsem PTT kargoyla yaşadığım bu üçüncü sorun bu.

  Yanıtla
  1. Mehtap

   Aynı sorunu aynı şekilde Ben de yaşadım, bir de adreste bulunamadı diye not düşülüyor, o adreste günboyu kargoyu beklediğiniz halde ve ertesi gün arayıp yeniden durumu anlatıp muhattap bulduğunda, dağıtımdaki arkadaş aranıp rica edilerek o gün 6 gibi gelmesi sağlanıyor.

   Yanıtla
   1. hakan koruncuk

    Benimde ptt ye uzaklığım sadece 500 metre 3 gündür dağıtıma çıkacak bir daha ptt kargomu… Bunlar devlet işçisi olduğu için 8 de işe başlar çay saati der 10da dağıtıma çıkarlar. 12 ile 1.30 yemek paydosu 4 de paydos ondan sonra aylık 4000 bin lira maaş alırlar beğenmezler özelleşse sabah 8 de dağıtırlar oturamazlar.

    Yanıtla
 122. KADIR ARAT

  13 02 2017 tarihinde sivastan bir kargo yollandı bugün ayın 17 sı ve kargom hala elime ulaşmış değil aradığımız numara cevap vermiyor yok efendim kargonuz kuryede yok efendim kargonuz kargomuzun akıbeti belli değil ayrıca gelecek olan kargonun elime ulaşmadığı hergün için ben zarar ediyor cebimden para çıkıyor. Şikayetçiyim şikayetimize muhatap yok kimse ilgilenmiyor ve ptt kargoya yakışmıyor kendinize bir çeki düzen verirseniz çok iyi olur.

  Yanıtla
 123. hakan pars

  ayın 10unda bir kargom var bugün ayın 14 daha hala elime ulaşmadı çok yavaş sistem ve ben ygs sınavına gireceğim zaman benim için önemli ama kitap sparişim var ve hala bekliyorum…!!!

  Yanıtla
 124. Fatma

  bu 2 oldu antakya odabaşı mahallesine kim bakıyorsa hiç memnun değiliz!

  Yanıtla
 125. Ercan Özdemir

  Ercan Özdemir, Danimarka da yaşıyorum Türkiye den gönderilen kargomun ulasmadı ptt kargo dan şikayetçiyim kaç defa sorduk kargomu teslim ettiklerini iddia ediyorlar.

  Yanıtla
 126. huriye

  ankara odtü teknokentte dagıtım yapan kuryelerinizden şikayetciyim konuşma şekliyle uslubu ve işe olan saygısızlıgıyla ptt adını kötüye kullanıyo yaptıgı terbiyesizlikler bir degil iki degil artık inanın şoktayımtelefon numarasından ulaştım fakat ordan yardımcı olamadılar

  Yanıtla
 127. Ibrahim

  3 ocak 2017 günü istanbul arnavutkoy subesinden sevk hollanda ya sevk edilen 6 kiloluk paketim den halen haber alamıyorum.

  Yanıtla
 128. melek

  ptt kargo ile yıllardır çalışırım sadece bir şikayetim var oda ürünü daha sakin taşımaları gerekmekte taşımada sıkıntı var.

  Yanıtla
 129. bahattin

  Ptt yılardır yaparım işimi tam zamanında teslimat teşekkürler tüm çalışanlara temizlikçisiden şefine kadar.

  Yanıtla
  1. mecnun

   ben daha bukadar sorumsuz bir firma görmedim türkiyeden fıransaya yedek parca istedim bir ay oldu ama nerde oldugu belirsiz

   Yanıtla
 130. tuba

  6 gün oldu kargom hala ortada yok adrese teslim diye adres yazdım hala ptt subede bekliyor once dagıtıma çıktı diyorsunuz sonra subede bekliyor. Devlete dayamişsiniz sırtınızı işinizi yapın.

  Yanıtla
 131. hakan

  Kargolar gününde şubeye ulaşıyor ama dağıtımda biraz bekliyorsunuz dağıtımın biraz daha hızlı olması gerekli.

  Yanıtla
 132. ali özdemir

  kapıya kadar gelip kağıt bırakıp gitmişler böyle olmaz

  Yanıtla
 133. tuğba

  Böyle bir iş olmaz! dağıtıma çıktı diyor. Birkaç saat sonra şubede bekliyor diyor.

  Yanıtla
 134. emirkan kotan

  14.12.16 saat 1.45 sefaköy kemal paşa şubesinden avona 382 lira para yatırdım yanlız faturama 179 TL olarak gösterilmiş

  Yanıtla
 135. Tuğba

  5 günde bir kargo nasıl gelmez merak ediyorum telefona bakmıyorsunuz netten kargo takip bilgileri boş.

  Yanıtla
 136. Asuman KATIRCI

  Antalya’dan Kıbrıs’a gidecek kargo neden İstanbul’a gidiyor zaman kaybına neden oluyor doğrudan Mersin’e gitse hem ptt için masraf az olur hemde 2 günde gidecek kargo uzun sürede gitmez bu talebimin yapılmasını istiyorum.

  Yanıtla
 137. Orhan GÜLER

  Oğlumun adına kargo gelmiş evde yoktuk. Bırakılan haber kağıdı ile PTT ye gittim.. Kimliğimi ibraz ettim. Memur bana kargoyu vermedi.Yassak dedi. Kendisinin dışında kimseye veremiyoruz. Ben babasıyım dedim. Bana haber kağıdı üzerindeki başka kimseye teslim edilemez cümlesini gösterdiler. Aynı paragrafta kanuni temsilcisine ödenir diyor, onu hiç kaale almadılar.

  Kargoyu göndereni arayın, oğlunun yerine senin ismini yazsınlar o zaman veririz diye de yol gösterdiler. Memur raftaki kargoyu bana teslim etmiyor. Göndericiyi PTT ye gönderiyor.

  Yanıtla
 138. Aygün

  Ankara’dan çarşamba sabah gönderdiğim kargo pazartesi öğeln Muş’a vardı

  Yanıtla
 139. Perihan

  ankara istanbul ben bir de ulaştığını izledim 2 gün değil tam 1 günde ulaştı

  Yanıtla
 140. Hadi ÇELİK

  Kargoların ulaşım zamanı 1 veya 2 gün ancak şubede beklememeli çalışmalar biraz daha hızlandırmalı.

  Yanıtla
 141. Halime Tüzün

  İyi akşamlar daha once kaybolan kargom için şikayette bulunmuştum. Göstermiş oldugunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Kargomun akıbeti belli oldu. Tüm Ptt çalışanlarına candan selamlar ve saygılarımı sunarım.

  Yanıtla
 142. Mustafa yaşar

  Devlet kurumu olması biraz çekici kılıyor milliyetçi olanlar benim gibi devlet kurumu olmasından ötürü olabilir

  Yanıtla
  1. Savaş

   Selamün Aleyküm Mustafa Bey Bizde Ptt Kargo çalışanıyız.

   Aslına Bakarsanız İşlerin Yoğunluk Derecesi ve Bir o kadar da lüzumsuz dağıtımı olan evraklar işleri hem yavaşlatıyor. Hemde gerek yaya gerek Motorize ekip gerekse araçlı dağıtım personeli çok çaba sarfetmesine rağmen personel yetersiz olması, Ürün Segmentinin çok geniş olması yani hem ticari alanlardaki Kurumlara çalışması Hemde Kamu Kurumlarının işleri evrak dağıtımı yelpazenin genişliğini ispat eder durumdadır.

   Misal; Kamu Dağıtımına Tabii Olan ve Halk için Gereksinimi ve zarurati Olan Kamu Kurumu Evraklarından bahsetmek gerekirse (pasaport, yeni kimlik, yeni Ehliyet, araç Ruhsatları, yabancı vatandaşlara ait oturma izin belgesi, Tüketici Hakem Heyetlerine Yapılan Gönderi formları, ceza evi mektupları, Garanti, TEB, Vakıf bank, Üniversiteyi Kazanan Öğrenci Formları Gibi ve daha sayamadığım bunun gibi bir çok evraklar.

   Zaten Şahıslar Tarafından ve satış amaçlı ve kayıtlı yurt dışı gönderileri cabası Tüm şikayet ve Takdir yazan herkesede saygı duyuyorum. Herkes mantığınca haklı fakat derler ya hiçmi hırsızın suçu yok.Araba park sorunları, bozuk para sıkıntısı, üstelik arkadaşlar olarak fedakarlık yapıp, birçok müşteriyi cepten arıyor olması farklı bir açı; ve inanın saat:08:30 dan saat:19:00-20:00 ye kadar durmaksızın çalışan arkadaşlarımız var. Lütfen Siz Değerli Halkımızdan biraz daha anlayış ve tölerans bekliyoruz.

   Yanıtla
   1. Yusuf Ziya FER

    Kardeşim eminim ki bu senin yazdığını bir çok kişi biliyor ama nedense bizim milletimiz benim işim hemen olsun bana ne derdinde. İnsanları anlamak istemiyorlar. Bu yazından dolayıda inan seni takdir ettim senin gibi kurum çalışanları inşaallah ülkemizde daha çok olur.

    Yanıtla
    1. Savaş

     Selamün Aleyküm Cümleten Öncelikle Evet Herkes Aslında Çoğu Konuda Haklı !. Tabi Bilinmeyeni Ve Görünmeyen Gerçekler; Bizde Ptt Kargo da Taşeronda Çalışıyoruz. Sabah 08:30 İş Başı ve Tabii Mesai Bitiş Saati Diye Bir Çalışma Saat Sistemi Mevcut Değil Yani İşin Özü, Saat Kaçta Biterse Diyelim. Sabah Herkes Kendi Araçlarını Yüklüyor. Tabi Diğer Kargolar da Olduğu Gibi Herkes 2 Yada 3 Kişi Çıkmıyor. Tek Başına gerek Dağıtım Gerekse Toplama Kargo Alımı Yapıyoruz. Birde Üstüne Üstlük Çoğu Resmi Kurum Dağıtımı Bizde; Segmentimiz Çok Geniş, Şundan Bir Ay Öncesine Kadar (Araç Ruhsatı, Kimlik, Pasaport, Ehliyet, Cezaevi Tutuklu Mektupları, Gerek Aliexpres, Amazon, E-Bay, Hac Hurması vs) Daha Sayamadığım Bir Çoğu, şimdi Teksin Araç Park Etmeye Yeriniz Yok. Allah tan Dağıtım Yaptığım Yerin Sakinleri Anlayışlı Arıyoruz.

     Şirket Hattımız da Yok. Çoğu Günlü Ve Önemli Saydıklarımın. Birde Aracı bıraktığınız zaman park cezaları bize ait cadde de duramıyoruz. Hadi ona da eyvallah 2-3 tur atıyoruz. Postaneden sıfır parayla çıkıyoruz. Birde buradan bakın. İnanın Canla Başla Çalışıyoruz. Söylemesi Ayıptır Aylık 1000 Dakka Avantaj Tarifem Var. 55 tl çoğu zaman 110-140 tl ödüyorum. Tabi Sıkıntı Değil Mühim olan Müşteri Memnuniyeti Ama İnsan Bazen Diyor Az bir Sıcaklık Güler yüz çok şükür Bir beklentimiz Yok Evimize Alın terimizle Ekmeğimizi Hak Ederek Götürdüğümüzü Düşünüyorum. İnşallah Kimsede Hakkımız Alacağımız Vereceğimiz Kalmamıştır. Kaldıysa da Benden Yana Helal Olsun. Sanırım Biri Bahsetmiş, Evet Bozuk Sıkıntı.

     Geçen Gün Cezaevinden İade Gelen Ürünün İade Ücreti 2.50 tl çıkmış Müşteriye çıktım 3 kata, Fakat Ana Caddedeyim ve Yukarıdan inen trafiği tek şeride düşürdüm. Allah Korusun Kaza Kaçınılmaz. Kapıya çıkan Bayana izah ettim fakat bozuğunun olmadığını ve 10 tl si olduğunu belirtti. Bende ve 5 tl vardı. Dedim Tamam Ne Yapalım Dedim Denk Gelirse Alırım Dedim Ve İyi Günler Diledim. Yani nasıl derler ama herkes haklı sağlık olsun deyip geçiyoruz. Bu Arada Sayın Yusuf Ziya ER Bey e Anlayışı ve İlgisinden Dolayı Çok Teşekkür Ederim. Sayfadaki Herkese Saygılar…

     Yanıtla
     1. Caner Fidanoğlu

      Hizmet sektöründe çalıştığınızı unutmayın. Düzgün hizmet götüremiyorsanız kazandığınız para helal mi sizce. Müşteri ile olan ilişkilere malesef istikrarsız insanlarla karşılaşabilir ama onların seviyesine inmemek de sizin görevinizdir. Mutlu değilseniz işinizi değiştirin, hizmet sektöründe olmak sizi memnun etmiyorsa işinizi değiştirin. Kargoları zamanında teslim edemiyorsanız iyi hizmet veriyorsunuz demektir.

      Yanıtla
    2. savaş

     Selamün Aleyküm Bayağı Geç Oldu Farkındayım. Kusura Bakmayın. Rabbim Sizin Gibide Anlayışlı Vatan İnsanlarını Başımızdan Eksik Etmesin. Hayırlı Akşamlar

     Yanıtla