PTT Kargo Şikâyet

PTT kargo şu anda ülkemizde her şehir, ilçe hatta köylerde dahi şubesi bulunan en çok kargo şubesi bulunan kargo şirketlerinden birisidir.

PTT kargo hizmetleri sırasında kargo gönderme, teslim alma ve diğer konularda PTT kargo şikâyetiniz olabilmektedir. Sizlere PTT kargo nasıl şikâyet edilir ve yetkililere şikâyetinizi nasıl internet üzerinden ulaştırırsınız onun bilgisini aktarma çalışacağız.

PTT kargo şikâyetinizi dile getirmek için PTT sitesinden İletişim sayfasına gitmelisiniz. En alt kısımda PTT iletişim sayfasını bulabileceksiniz. Sayfa gittikten sonra sıra şikâyetiniz için sırayla yapmanız gerekenler ise şunlar.

Açılan iletişim sayfasından “Şikâyetim Var” kutusunu seçiniz. Ad Soyadı, ev telefonu, sabit telefonunuz, iş telefonu, cep telefonunu ve faks numarası kısmını düzgün bir şekilde giriniz.

Haberleşme kısmına size ulaşılacak olan adresinizi, mail adresinizi giriniz.

Bu kısımları doğru girdikten sonra asıl önemli olan şikâyet kısmına geleceğiz burada bize hangi konuda şikâyetimizi dile getirmemiz sorulacak bu kısma biz PTT kargo işlemleri hakkında şikâyetimizi dile getireceğiniz için “Kargo, Kurye” kısmı işaretleyeceksiniz.

Mesaj kısmına ise asıl şikâyet yazacağımız kısımdır. Bu kısımda elimizde barkot numarası var ise yazmayı unutmadan şikâyetimizi detaylı anlaşılır bir şekilde yazarak gönder tuşuna basıp PTT kargo şikâyet etme işlemimizi bitirmiş olacağız. Alt kısımdan PTT sitesinde şikâyet sayfasına gidebilirsiniz.

PTT Kargo Şikayet Etme Sayfasına Git

Şuna Göre Sırala:

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

1.064 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Burcu Dönmez 27 Haziran 2023

  6 gündür kargom dağıtıma çıkmadı. Ben hayatım boyunca böyle rezillik görmedim. Ders çalışmaya başlayacağım. 10 gün önce sipariş ettiğim kitap kargom hala gelmedi.

 2. Saliha Güven 22 Haziran 2023

  2782400397888 kodlu gönderi paketim hala gelmedi aynı yerde duruyor. Ben bayramdan önce elime gelmesini istiyorum. Vereli kaç gün oldu.

 3. Nejla İlyan 5 Haziran 2023

  Hep aynı şikâyet bende şikâyetçiyim. Kargoyu yok adreste bulamadık ulaşamadık tel sürekli yanımda bir ara yok bulamadık daha kolay insanlar çalışıyor nasıl gitsin de alsın. Yazık size.

 4. Funda Gülen 1 Haziran 2023

  Size teslim edilen her kargo yüzünden işimden izin almak zorunda kalıyorum. Hep aynı mesaj geldik evde yoktunuz. Hepinizi Allah bildiği gibi yapsın.

 5. Hülya Ekin 30 Mayıs 2023

  15 gündür bekliyorum gelmedikleri halde geldik alıcı yoktu diyerek not düşüyorlar. Arkadaşlar göndereceğiniz kargolarınız olursa sakın PTT kargoyu seçmeyin ben çok pişmanım.

 6. Yaren Aktürk 12 Mayıs 2023

  Aciliyet bildirmeme rağmen pasaportum 2 gün Bornova Dağıtım Merkezinde bekledi arayıp acil olduğunu söylemek istedim farklı, farklı numaraları toplamda belki 25 kez aramışımdır ya meşgul ya açan yok. Bu kadar telefon neden var bir tanesine bakmaz mı insan ya iğrençsiniz.

 7. Nurullah Karakuş 1 Mayıs 2023

  Çok berbat bir kargo şirketi en erken 10 günde kargo geliyor.

 8. Saliha Gökçen 27 Nisan 2023

  Berbat bir şirket 2 haftadır hala bir kâğıt yola çıkmadı. Erken gitsin diye fazla para ödendi. Sizi her yere şikâyet edeceğim.

 9. Akif Serbent 20 Nisan 2023

  Önce evde yoktu yazmışlar sonra köy dağıtımında diyor evdeyim yok yazmışlar. Getirmezseniz hakkımı sonuna kadar arayacağım.

 10. Hasan Mete Duyar 20 Nisan 2023

  Şu an dağıtımda olan kargom elime ulaşmadı halen adreste bekliyorum gelmedi. Böyle bir kargo hizmeti olamaz.

 11. İrem Vilken 17 Nisan 2023

  Eve gelmediği halde otomatik mesajla geldik yoktunuz yazılmış. Ayrıca eve bırakılan kâğıt filanda yok. Saat 09 dağıtıma çıkıp, 10.32 PTT işyerinde bekliyor yazılıp, saat 12.59 evde yok mesajı atılmış. Böyle yapılacaksa neden kargo parası ödedik.

 12. Büşra Yasemin Şahin 12 Nisan 2023

  3 kere adreste yoktunuz bildirimi yapılmış. Bu nasıl bir rezillik nasıl bir rezalet bütün gün iş yerimde olmama rağmen adreste yokmuşum. Beceremiyorsanız bırakın kargo işini ürüne ulaşamıyorum. Arıyorum açan yok. Böyle bir mağduriyeti ancak böyle bir firma yaşatırdı.

 13. Buket Karakuş 7 Nisan 2023

  Kargoyu yürüyerek götürseniz daha hızlı gidersiniz diye düşünüyorum.

 14. Fusün Değirmenci 3 Nisan 2023

  1 haftadır kargo bekliyorum hâlâ İstanbul şubesinde bekletiliyor. Ne taşımaya veriliyor ne de herhangi bir işlem yapılıyor. Üstelik PTT’yeulaşılamıyor. Lütfen buna bir çözüm bulun.

 15. Songül Kaya 21 Şubat 2023

  Gelmedikleri halde iade yazmışlar sabahtan beri bekliyorum sırf kendileri gelecek iade ye düşmesin diye. Bari insanları oyalamayın. Sabah aradılar evdeyseniz getiriyoruz diye direk şubeye bırakın. Boşuna dağıtıma çıkıyoruz demeyin.

 16. Eylem Özensoy 21 Şubat 2023

  Kargom başka birine teslim edilmiş.

  1. Sevil Akçakoca 23 Şubat 2023

   Eylem Özensoy benim de öyle oldu.

 17. Mila Albayrak 4 Şubat 2023

  Kartım nerede PTT kargoya ulaşılamıyor.

 18. Serhat Özkan 31 Ocak 2023

  Ya kardeşim 20 gündür kargomu bekliyorum ne gelen var ne giden nasıl iştir. Kargo takipten bakıyorum 7 sefer evde yok kâğıdı bırakılmış yazıyor. Hangi evin kapısına yazdın kardeşim aldığınız parayı biraz hak ederek alın vicdansızlar. Salla kafadan evde yok de geç ne güzel dünya yazıklar olsun.

 19. Adem Döner 28 Ocak 2023

  Kargom neden teslim edilmiyor. Sürekli aktarıp duruyorsunuz. Bu ne iş bilmezlik ne yapmaya çalışıyorsunuz? Herkes niye işini düzgün yapmıyor.

 20. Alev Yeşil 27 Ocak 2023

  Büyük sorumsuzluk başka ülkede yoktur. Türkiye’de insana değer verilmiyor. Kargo kaç gündür İstanbul’da halen hepinize yazıklar olsun.

 21. Behice Şengül 24 Ocak 2023

  Kapıma gelmedikleri halde yoktunuz diyerek insanları zan altında bırakıyorlar. Hiçbir mağaza PTT ile anlaşmamalı telefonlara da cevap vermiyorlar.

 22. Nurcan Kumsal 23 Ocak 2023

  Bu nedir arkadaş ya bu nasıl bir saygısızlıktır. Gelmiş adresimde yokmuşum öyle bir şey yok. Ben 3 gündür adresimden ayrılmadım ve derhal o kargo benim adresime ulaşacak yeter artık. Ya hep aynı bahane bu işi adam akıllı yapamıyorsanız abi bu işi bırakın.

  1. Kübra Arıcı 27 Şubat 2023

   Nurcan Kumsal benimde aynı şekilde oldu. Evdeydim adreste yok denilmiş ve kargo geri gitmiş. Ben şimdi evdeyim neden yok diyorsunuz nasıl bir sorumsuzluktur.

 23. Halit Ergen 13 Ocak 2023

  Büyük sorumsuzluk var. Kargo şubeye gelmiş ama dağıtıma çıkmamış ve aradığımızda telefonu açan yok.

 24. Kadir Şanlı 10 Ocak 2023

  Konya Ereğli ya bu nasıl bir kargodur. İnsan 1 kere telefona bakar. Kaç gündür bir kargoya ulaşamıyoruz. Birçok kez aradım aha açtıklarını hiç görmedim.

 25. Naci Köksal 10 Ocak 2023

  Sorumsuzluk bu kadar da olamaz ya! Niye kargomuzu getirmiyorsunuz niye telefonlara cevap verilmiyor. Niye kimse görevini yapmıyor. İllaki ben mi geleceğim kargomu alacam o zaman sizin göreviniz ne geçen gün de kargom bir hafta bekletildi. Şimdi de çocuk için bez istedim bunların acil ihtiyaçlar hemen göndermelisiniz.

 26. Gökhan Uslu 3 Ocak 2023

  Bu nasıl sorumsuzluk ya böyle şube kapatılsın daha iyi olur. Kargom geçen haftadan belli gelmiş dağıtıma öylece duruyor. Neyi bekliyorlar anlamadım. Telefonlara cevap verilmiyor. Kargom gelir diye evden çıkmıyorum.

 27. Reşit Karabulut 3 Ocak 2023

  22 Aralıktan bu tarafa gelecek kargomuzu bekliyoruz. Bir türlü gelmek bilmedi. Nasıl dağıtım yapıyorsunuz, anlamadım.

 28. Beyza Acar 30 Aralık 2022

  12 gündür kargo şubede asla telefonu açmıyor ve dağıtım yapmıyorlar.

 29. Hasan Uluhan 23 Aralık 2022

  Kardeş bu kargo oraya PTT’ye gelmiş ve sen buradan evin önünden geçiyorsun bu PTT arabasıyla neden kargoyu bırakmıyorsun. Bu nasıl bir çalışmadır.

 30. Aysel Bayar 22 Aralık 2022

  Oh ne güzel çalışıyorsunuz. Maşallah kargomuzu kapıyı çalmadan bahçemizde bırakıyorsunuz birde siparişiniz teslim edildi diye mesaj atıyorsunuz. Siz bu işi yapmayın.

  Yazıklar olsun aldığınız paraya diğer kargolar biz çıkana kadar kapıyı çalıyor kapı açılmadığında arıyorlar. PTT kargoyu ve çalışanları bu işi ya adam gibi yapın ya da bu işi bırakın diğer kargolar yapsın.

 31. Erol Ulu 16 Aralık 2022

  Kargom gelmediği halde getirdik evde yoktunuz diye mesaj gönderiyorsun. Bu nasıl bir kargo şirketidir.

 32. Macide Çevlikli 15 Aralık 2022

  Nüfus müdürlüğünden yenilemiş olduğum kimliğimin tarafıma ulaşmasını beklerken telefonuma gelen mesajla şok oldum. Kimlik gibi önemli bir belge hiç tanımadığım birine teslim edilmesinden oldukça rahatsız oldum. PTT kargonun böyle bir hata yapmış olmasını kabul edemiyorum. Kargomun teslim edilen şahsın kötü niyetli olmadığını nereden bileyim. Şiddetle kınıyorum.

 33. Veysel Yalçın 15 Aralık 2022

  8 gündür Trendyoldan gelen kargomu PTT ile iadeye gönderdim ama 5 gündür kargo İstanbul Esenyurt’ta sabit duruyor. İade süresi geçecek. Dağıtıma çıkmıyor.

 34. Münire Acar 12 Aralık 2022

  Ayın 2 sinde kargoya verilen paketim hala elime ulaşmadı. Bugün ayın 12 si halen kargom gelmedi. Telefon açıyorum meşgul çalıyor. PTT kargo da çalışanlar sanırım uyuyor.

 35. Ergül Demiröz 12 Aralık 2022

  5 Aralıkta PTT ile gönderdim 7 gün oldu kargom hala teslim edilmedi. Bu kadar uzun olmamalı başka firmalar 2 ile 3 günde teslim ediyor.

 36. Emine Ay 11 Aralık 2022

  22 sinde geliş kaydı yapılan kargom 1 haftadır dağıtıma çıkarılmıyor. Şubeye gidiyorum torbadan çıkaramayız dağıtıma çıkacak deniyor. Arıyorum direkt meşgul çalıyor. Bu nasıl bir sorumsuzluktur. Yazıklar olsun.

 37. Nevin Aral 7 Aralık 2022

  Bir haftadır İstanbul içi olan kargom elime ulaşmadı. PTT kargo da hiçbir şekilde muhatap bulamıyorsunuz.

 38. Ramazan Güçlü 5 Aralık 2022

  PTT kargonun elemanları kendilerini iletilmesi için vatandaşın kargolarını kendilerinin almasını bekliyor. Sonuçta bedava yapmıyorlar. Kargoları şubede bekletince müşteri gelsin istiyorlar. Aslında kar edeceğini zannediyorsanız kusura bakmasınlar müşteri kayıp ediyorlar. Eleman yok vs gibi bahanelerle insanları oyalamayın. Yapamıyorsanız bırakında yapan insanlar ya da ihtiyacı olan insanları işi alsın.

 39. Betül Sarıkaya 29 Kasım 2022

  3 haftadır kargolarım gelmedi telefonları açmıyorlar.Böyle bir rezillik olamaz. Asla bir daha ptt kargo ile işbirliği yapmayacağım.

 40. Sercan Afakan 24 Kasım 2022

  PTT kargoda çalışan yok herhalde iki üç haftada bir kargoyu getiremiyorlar. Bu işi böyle yapmıyorsanız kapatın gitsin.

 41. Seda Bulut 23 Kasım 2022

  İki günde Muğla’dan gelen kargo 5 gündür dağıtıma çıkmıyor. Telefonu arıyorum açan yok. Bu nasıl bir kargo şirketidir.

 42. İsmail Dinçer 22 Kasım 2022

  10 gündür dağıtıma çıkmama sebebi ne olabilir.

 43. Sinan Yağız 18 Kasım 2022

  Kargocunuz çok havalı olduğu için köyümüze bile girip durmadan arka yoldan kaçıp gidiyor. Özel evrak alamadım.

 44. Aleyna Akçay 18 Kasım 2022

  Edirne’ye getirilecek olan kargom 3 gündür İstanbul Avrupa KİM şubesinde bekletiliyor ve yola çıkmıyor.

 45. İrem Kaya 17 Kasım 2022

  Kargom dağıtım merkezinde olmasına rağmen 5 gündür dağıtıma çıkmıyor.

 46. Gülsüm Ferah 16 Kasım 2022

  Kargom yurtta olamama rağmen adreste yoktu diye geri gönderilmiş. Üstüne birde takip kâğıdı bırakıldı yazılmış. Şaka gibi bana bir arama bile yapılmamış. Telefonları da açılmıyor.

 47. Hatice Duymuş 16 Kasım 2022

  Dağıtıma çıkan kargo adrese gelmiyor. İletişme geçen yok nasıl sorumsuz bir firma yazıklar olsun.

 48. Ferhat Sönmez 14 Kasım 2022

  Karşımızda muhatap yok. Ne acı böyle bir kurumun böyle olması 1 aydır dolaşan kargom telefonlara bakılmıyor.

 49. Murat Yalçın 11 Kasım 2022

  06.11.2022 tarihinde dağıtım yerine ulaşan kargom henüz gelmedi.

 50. İsmail Kavas 11 Kasım 2022

  Kargomuz alıcıya ulaşmasına rağmen hala dağıtımda gözüküyor. Nasıl iş yapıyorsunuz. Ben sizin kargocunuzun sisteme onayımı vermemesini beklemek zorunda mıyım? Dağıtımda gözüktüğü için ödeme bana daha geçmedi.

 51. Esra Beste Eren 10 Kasım 2022

  Ben e-ticaret yapıyorum ve maalesef kargonuzdan çok şikâyetçiyim. 10 gün önce verdiğimi kargoların teslimatı 22 Kasım gibi tarihler olamaz. Sizde satış sitelerinde yaptığınız anlaşmalara uymak zorundasınız. Birazdan hepsiburada.com sitesini arayıp sizden şikâyetçi olacağım.

  KP04087180723, KP04087106037, KP04087130834, KP04087102220, KP04080552633, KP04090362208, KP04087169056, KP04087187739, KP04087109656 ve KP04080499631 yazdığım takip numaralarını da bulup hemen bugün hepsini teslim ettirin. Çünkü günlerdir yollarda sürünüyor.

 52. Bilal Kızıl 8 Kasım 2022

  Kargom tanımadığım bir kişiye teslim edilmiş. Üstüne üstün şahsa teslim ettik diye mesaj atmışlar. Bu nasıl bir firma hiç bir şey anlamadım.

 53. Ayşe Türk 7 Kasım 2022

  27.10.2023 tarihinde 2752469601585 kargoya verilen paketim kargoda dolanıp duruyor ve teslim edilmiyor. İstanbul’dan Ankara’ya geldi ve şimdi tekrar İstanbul’a gitti.

 54. Funda Kantaş 4 Kasım 2022

  Paketim 3 gündür dağıtımda görünüyor. Altı ustu yarım saatlik yerden gelecek il içi aktarma da bu oluyorsa şehirlerarası düşünmek bile istemiyorum. Nasıl bir hizmet anlayışı biraz insaf 3 gündür eve hapsolmuş durumdayım.

 55. Çiğdem Söylemez 1 Kasım 2022

  Sabahtan beri bekliyorum takipte evde yok diye kâğıt bırakıldığı yazıyor. Ne kargo ne mesaj var. Kâğıtta bırakılmamış. Arıyorum kimse çıkmıyor.

 56. Semra Karadağ 1 Kasım 2022

  Gerçekten hayatımda böyle bir şey görmedim. Kargom günlerdir il içi aktarımda ama elime ulaşmıyor. Rezilsiniz insanları mağdur ediyorsunuz. Diğer kargo şirketlerine kurban olun. Bir daha asla kargo olarak sizleri seçmeyeceğim.

 57. Nilgün Süzgün 27 Ekim 2022

  1 hafta oldu kargom hala gelmedi.

 58. Berat Şerbetçi 22 Ekim 2022

  Arıyoruz açmıyorlar ve çok ilgisizler. Kargolar çok geç geliyor.

 59. Halil Acar 20 Ekim 2022

  Sürekli kargomu getirmiyor haber kâğıdı bırakıldı diyorlar. Böyle terbiyesizlik yok.

 60. Hatice Yılmaz 19 Ekim 2022

  Kargom iki gün dağıtım merkezinde bekledi dün SMS geldi teslim edileceğine dair gün boyu evde bekledim kimse gelmedi. Bugün hala bekliyorum kimse yok. İlk defa böyle bir saçmalık yaşıyorum. İlk defa PTT kargo ile iş yapıyorum o yüzden sanırım defalarca her yerde şikâyet oluşturulmuş vasat bir işlem yapılıyor. Çalışanlarıyla iletişimleri yok.

 61. Fatma Türkeş 18 Ekim 2022

  PTT kargodan şikâyetçiyim. Kargom taşımada kaç gün ama halen gelmedi. Ben onlar yüzünden isimden oluyorum. İşinizi lütfen düzgün yapın.

 62. Kaan Arabacı 18 Ekim 2022

  Evde olduğum halde bana evde değil mesajı geldi ama gelen olmadı. PTT kargo film çeviriyor. Biz götürmeyelim insanlar gelip alsın diyorlar. Bırakın eleman çıkartmayı kapanması lazım. Böyle rezil bir şirket daha görmedim.

 63. Rıza Kılıç 11 Ekim 2022

  PTT kargo şubesine yaklaşık 1 hafta önce Ankara’dan bir sipariş verdim. Bursa’ya 2 gün içerisinde gitti şu anda hala 4 gündür olmak üzere il içi aktarmada olarak gözüküyor. Ben böyle acemi bir kargo şirketi görmedim. Bu yaptıklarının da profesyonellikle hiç bir alakası yok.

 64. Abdullah Partak 4 Ekim 2022

  6 gündür kargo bulunduğum yerde ama telefon ile ulaştım. Kargonuzun sağlığı yerinde dendi. Ben gelip alayım diyorum bulunduğu yerin bilgisi yok diyor.

  1. Tuğba Günyaktı 5 Ekim 2022

   Abdullah Partak benim de 28 Eylülde verdiğim kargo 6 gün oldu halen teslim edilmedi.

 65. Damla Gürses 30 Eylül 2022

  PTT kargodan şikâyetçiyim evde olduğum halde evde olmadığım mesaj gelip kargo dağıtım şubesine gitmiş. Ne kadar saçma iş yapıyorsunuz. Ne kâğıt bırakıyorsunuz, ne bir telefon ediyorsunuz. Evde olduğum halde nasıl yok diyip gidersiniz zahmet edip zile bassaydınız. Arıyorum ulaşamıyorum sabahtan beri kaç kere aradım. Yapacağınız işe yazıklar olsun.

 66. Şevval Şeyma 28 Eylül 2022

  PTT kargodan şikâyetçiyim. Evde olduğum hâlde adreste yok gözüküyor ve haber kâğıdı bırakıldı yazıyor ama kâğıt ortada yok. Telefonlarım açılmıyor. Rezillik gerçekten.

 67. Gülsüm Karaçay 27 Eylül 2022

  PTT kargodan şikâyetçiyim hala dağıtıma çıkmadı. Onun yüzünden bir yere gidemiyorum. İşim gücüm var benim lütfen işinizi düzgün yapın.

 68. Faik Albaş 23 Eylül 2022

  Evde olduğum halde bana evde değil mesajı geldi ama ne gelen olmadı. Böyle işini bilmez bir şube görmedim. İnsanları neden mağdur ediyorsunuz.

 69. Elif Akın 23 Eylül 2022

  5 günü geçti kargom hala dağıtıma çıkmadı arıyoruz açmıyorsunuz. Oraya akşama kadar oturmaya mı gidiyorsunuz yoksa onu bile mi yapmıyorsunuz.

 70. Bayram Coşan 19 Eylül 2022

  Balıkesir Altıeylül Bahçelievler PTT kargosuna siparişim geldi ama bana ulaşmadı. Yetkili kişiye aradığımızda sizi yerinizde bulamadı dediler. Sabah akşam adresimdeyim. Başka kargolarda sıkıntım yok ama PTT kargo hep sıkıntılı oluyor.

 71. Aybike Dere 16 Eylül 2022

  Ben sizin sisteminiz kadar iğrenç rezil bir sistem görmedim. Onu da geçtim şu lanet olasıca telefonlar ne için var size ulaşabilmek için değil mi? Nasıl oluyor da sürekli meşgul çalar bir telefon ya kargom gelmiş elinizde ne mantıkla bekletirsiniz. Rezillik PTT kargo başka bir şey değil.

 72. Şahin Aydemir 14 Eylül 2022

  Rize PTT kargoya Eylül’de kargom verildi. 07 Eylülde İstanbul Başakşehir PTT kargoda taşımada gözüküyor. Bugün de 10 da geldi ve hala kargom gelmedi. Kaç gündür kargomu bekliyorum. Ben böyle bir kargo görmedim. En kısa zamanda kargomun elime ulaşmasını bekliyorum.

 73. Heather Freeman 8 Eylül 2022

  Merhaba ben İngiliz’im Türkiye’ye gümrük vergisi ödenmesi gereken bir koli gönderdim! Alıcı ödemeyi reddettiği için bunu ödemek için gereken numarayla iletişime geçtim! Kargomu teslim etmeden önce aradığım yer İngilizce anlamıyor! Tek yapmak istediğim kargo üzerindeki vergiyi ödemektir.

  Şikâyet formunu doldurmayı denedim ama bu sadece Türk vatandaşları için yapamadım. O kadar kızgınım ki, tek yapmak istediğim gümrük vergisini ödemek, Ankara’daki Rus büyükelçiliği kargomu annesiyle birlikte Türk hastanesinde yatan ortağıma teslim edebilir mi? Bence çevrimiçi olarak ücret ödeyebileceğiniz hizmetleri olmaması çok kötüdür.

 74. Sait Bekar 8 Eylül 2022

  3 gündür her sabah kargom dağıtıma çıkmıştır mesajı alıyorum ne gelen var ne giden ne de bir yere telefonla ulaşabiliyoruz. Bu nasıl gereksiz kargo şirketidir.

 75. Sevilay Güçlü 7 Eylül 2022

  Sizin kadar işini bilmeyen bir şube görmedim. Talimat verildiği halde ilk adrese götürmek nedir ya nasıl bir iş bilmezliktir. Madem yapamıyorsunuz bırakın niye insanları mağdur ediyorsunuz.

 76. Özlem Şengül 2 Eylül 2022

  Eskişehir PTT kargoya 25 Ağustosta kargom verildi. 27 ağustosta Eskişehir PTT kargoda taşımada gözüküyor. Bugün 2 Eylül ve hala kargom gelmedi. Kaç gündür kargomu bekliyorum. Ben böyle bir kargo görmedim. En kısa zamanda kargomun elime ulaşmasını bekliyorum.

 77. Recep Seçik 1 Eylül 2022

  Kargo gelmediği halde geldik evde yoktunuz diyorlar. İşini düzgün yapsınlar ayıptır ya biraz utanma olur. Kazandığınız paranın hakkını verin.

 78. Ayşe Işıl 28 Ağustos 2022

  Kaç gündür kargom bekliyor neden getiriyorsunuz. Biraz ciddiyet lütfen işinizi düzgün yapın. işim gücüm var benim ya sizinle mi uğraşacağım.

  1. Mustafa Altındiş 31 Ağustos 2022

   Ayşe Işıl benim de tarafıma gönderilen evrakım gönderi numarası olmasına rağmen 2 defa gelip bulunamadı, diye göndericiye bildirilmiş. Ne gelen ne adreste bulunamadı diye bildirim var. Eşimle aynı gün yapılan işlem de eşime geldi benimki yok. PTT kargo dökülüyorsun.

 79. Muhammet Yıldız 27 Ağustos 2022

  Evde olmama rağmen teslim edilemedi. Haber kâğıdı bırakıldı denmiş birincisi evdeydim gün boyu ikincisi haber kâğıdı bırakılmamış. Böyle iş mi olur. Hangi şubede onun da bilgisi yok. Hiç bir şubeye ulaşamıyorum bari şubeden alayım diyorum telefonu açan yok. Kargo işini yapamayacaksanız kapatın gitsin.

 80. Lütfiye Öztunç 26 Ağustos 2022

  Sadece biz sorunumuzu nasıl halledeceğiz acaba ne telefonları açıyorlar nede ulaşabiliyoruz. Size ulaşamayacaksak ne diye hizmet veriyorsunuz.

 81. Melisa Karaca 26 Ağustos 2022

  Dün kargom dağıtıma çıktığına dair kısa mesaj aldım tüm gün evdeydim ama gelmediler. Bu sabah siparişimi kontrol ettiğimde kargomun tekrar şubeye gittiğini gördüm hiçbir şekilde ne zile basıldı ne de beni aradılar. Buna rağmen adreste yoktu yazılmış.

 82. Mevlüt Aydın 22 Ağustos 2022

  Siparişim 2 gün içinde dağıtım şubesine gelmiş fakat 6–7 gündür bekletiliyor. Kargo takipte hâlâ gönderim günü bekleniyor diyor, neden bu kadar bekletiliyor anlamıyorum. İşini bu kadar düzgün yapmamak olmaz.

  Kimi zaman kargonuz 3–4 günde içinde elinizde der 10 gün geçer bir şey yok, kimi zaman gelir kapıya (“evde kimse olmadığı için” hâlbuki akşama kadar evdeyiz) not bırakır teslim edilemedi der, kimi zaman arar, arar bir türlü ulaşamazsın ki ulaşsan da sonuç alamazsın. Lütfen işinizi adabıyla yapın.

 83. Menekşe Aksu 22 Ağustos 2022

  Evde olmama rağmen ne kapı çalma ne arama olmadı ama evde yokmuşum ulaşamamışlar. Not bırakıldı diye bilgilendirme mesajı geldi kargo beklerken o not bile yok. Lütfen işinizi düzgün yapın

 84. Ayşe Boz 20 Ağustos 2022

  Dibimizdeki şehirden 10 gündür kargo gelmiyor. Bu kargo şirketini rezalet bu kadar kötü bir kargo taşımacılık görmedim

 85. Özcan Sancak 19 Ağustos 2022

  Defalarca aramama rağmen kimse telefonu açmıyor. Sadece Kapaklı şubesi değil Çerkezköy şubesi de açmıyor.

 86. Rüzgar Metin 15 Ağustos 2022

  Bugün geldik ulaşılamadı diye mesaj geliyor. Kimse ne eve nede iş yerime gelmedi. 25 Temmuzdan beri bir kargoyu getiremediniz.

 87. Asuman Yıldız 13 Ağustos 2022

  Bugün bana kargomun geleceğine dair kısa mesaj göndermelerine rağmen evde olduğum halde kargo takipte adreste bulunamadı yazmışlar. PTT kargonun hizmet kalitesi böyle bir şey demek ki yazıklar olsun.

 88. Mustafa Bayraktar 13 Ağustos 2022

  PTT kargo işini yapmıyorsun evde olmamıza rağmen evde yoktur yazılıyor kurye ne arama yapıyor ne başka bir şey yapılıyor. Kargo işini bırakın.

 89. Adalet Öner 12 Ağustos 2022

  2 gündür kargom merkeze gelmiş ve hala dağıtıma çıkmıyor amaçları ne bilmiyorum. Herhalde kargoyu beğendiler vermeyecekler.

 90. Asya Tanal 12 Ağustos 2022

  8 Ağustos’ta kargoya verilen kargom 4 gündür hala dağıtım şubesine ulaşmadı. Kargomun aciliyeti var, bu kadar sorunsuz bir firma görmedim. Mecbur kalm

 91. Meryem Eski 11 Ağustos 2022

  PTT Yenimahalle dağıtım yerine kargom geldi. 2 gündür orayı bekliyor hala neyi bekliyorsunuz. Pardon da acili yetim var. Sizin yüzünüzden mağdur olacağım sizi seçtim bilseydim sizi seçmezdim. Kargomu artik gönderin.

 92. Ceylan Akyol 10 Ağustos 2022

  Bugün kargom gelecek diye mesaj geldi evden çıkmadım hala gelmedi bir mesaj geldi evde olmadığım için şubeye bırakmışlar. Sabahtan beri bekliyorum. Evdeyim sizin yaptığınız iş mi yani olmaz olsun.

 93. Melek Soyer 9 Ağustos 2022

  PTT kargoya benim emanet teslim edilmiş maalesef kimse yok deyip gitmiş ama beni ne arayan nede kapı zili çalan olmadı. Benim telefon 24 saat açık nüfus dairesin den PTT kargoya teslim edildiğine dâhil bilgi geliyor maalesef PTT‘den bilgi ve arama yok.

  1. Betül Aydemir 11 Ağustos 2022

   Melek Soyer aynı şekilde benim de kaç gün oldu kargom gelmedi. Bu kadar da uzun sürmesi normal değil. 2 – 3 gün arası deniliyor ama ortada bir şey yok.

 94. Elif Gür 8 Ağustos 2022

  Dün PTT kargodan ürününüz dağıtıma çıkmıştır diye mesaj gelince gün boyu evden çıkmamama rağmen kargom elime ulaşmadı. Arama zahmetinde dahi bulunulmadı. Bugünde ürününüzü teslim almak için şubeye bekleniyorsunuz diye mesaj geldi. Olacak şey değil PTT kargo devamlı bu şekilde yapıyor.

 95. Gökçe Ergün 5 Ağustos 2022

  Ayın 2 sinden beri kargom bursa merkez ptt kargosunda gösteriliyor. Bugün ayın 5 hala taşımada gösteriliyor. Bu ne rahatlık insanı kaç gündür bekletiyorsunuz.

 96. Mehlika Aşkın 4 Ağustos 2022

  Kargom 4 gündür şehrimde bulunan PTT şubesinde ancak bana teslimat yapılmıyor.

 97. Adelet Toker 3 Ağustos 2022

  Bu telefona bakmayacaksanız neden numara var.

 98. Emir Dindar 3 Ağustos 2022

  İki gündür kargom dağıtımda diyor kargom gelmedi. Sırf bu yüzden bu gün işe gitmedim. Bu kadar sorumsuzluk olamaz ya yeter artık keyfi muamele yapmayın.

 99. Fikret Ersoy 1 Ağustos 2022

  Küçükköy şubesi hiç mi telefonlara bakmaz. Evde olduğumuz halde kargoyu bırakmaz aramada yok adresiniz de bulunmadığınız için şubeden alın ama evdeyiz. Hadi değiliz biz niçin numara yazıyoruz oraya bir arasaydınız.

 100. Gizem Küçükbükücü 27 Temmuz 2022

  Bayram öncesi alışveriş sitesinden aldığım ürün PTT kargoya verilmiş. 20 gündür kargom hareketsiz Trendyol kaç tane dilekçe verdi kargoların gönderilmesi için bir tane dönüş yok. İnsanları mağdur ediyorsunuz. Bu kadar yapamıyorsanız bu işi kargo olayına girmeyin

 101. Nurhan Çevik 25 Temmuz 2022

  19 Temmuzda kargoya verildi ayın 22sinde cihet hazırlanma listesine eklendi yazmış bırakmışlar. Hala ne dağıtıma çıktı ne de başka bir şey yani bu kadar bekletmenin ne anlamı var. Bu kadar sorumsuzluk olunmaz.

 102. Şükran Beşli 21 Temmuz 2022

  8 Temmuz da kargoya verildi. 21 Temmuz oldu hala kargom yok. Güya evime gelmişler eşdeğer yokmuşum haber kâğıdı bırakılmış. Personel telefonu niçin kullanıyor. Arasaydı ya evde misiniz diye ama yok neymiş efendim kafasına göre haber kâğıdı bırakıldı diye yazmış. Kargo takip de bakarken gördüm. Böyle personel çalışmasa daha iyi olur.

  1. Muhammed Hanifi 27 Temmuz 2022

   Şükran Beşli benim de neredeyse iki hafta olacak hala kargom gelmedi.

 103. Tufan İnanç 13 Temmuz 2022

  6 Temmuzdan beri kargo yolu bekliyorum. Kimseyi bu kadar mağdur etmeye hakkınız yok. Üstelik ders kitapları bekleyen bir öğrenciye yaşatmaya hiç hakkınız yok.

 104. Melisa Doğan 6 Temmuz 2022

  Kargom verdiğim adrese gelmeyip oturduğum ilçenin 2 veya 3 saatlik uzağında bir şubeye veriliyor ve iki gün süre veriliyor. Aksi takdirde gideceği belirtiliyor. Ödenmiş kargo nasıl olurda adresime gelmez. Bu nasıl bir umursamazlıktır.

  1. Seda Erkal 22 Temmuz 2022

   Melisa Doğan bende kargoyu gönderili 20 günü geçti hala ulaşmadı.

 105. Özlem Yıldırım 30 Haziran 2022

  Kaç gündür kargom elime ulaşmadı. Telefonlara cevap veren de yok bilgi veren de yok. Bu nasıl iş anlamadım.

 106. Pınar Suna 27 Haziran 2022

  Evdeyim evde olmadığım için PTT kargoya bırakılmış. Bunu defalarca yaptılar. Dayım milletvekili bütün çalışanlardan şikâyetçi olacağım. İşinizi düzgün yapın.

 107. Yılmaz Taşkın 24 Haziran 2022

  Cuma günü sabah 06:41de Serik PTT gelen kargomu ancak pazartesi öğleden sonra teslim edebiliriz diyorlar. Serik Belek mahallesinde oturuyorum. Bu kadar saçmalık olabilir mi? 3,5 gün benim kargom neden orada bekliyor.

 108. Huriye Akbulut 23 Haziran 2022

  Ürünüm başka birisine gitmiş başka ürünü istediğim yere gönderim yapmışlar. Barkotlarken hata yapılmış hiçbir şekilde şubeye bağlanıyorum.

 109. Emrah Çolak 20 Haziran 2022

  Çok saçma bir kargosunuz daha önce getirdiğimiz adres hatalı diye veri giriyorsunuz. İşinizi doğru yapınız.

 110. Remziye Ay 8 Haziran 2022

  Bu sabah şubeye gelmemesine rağmen kargom hala dağıtıma çıkmadan şubeden alabileceğim söyleniyor. İşinizi doğru düzgün yapın. Evde olmayıp bulamasanız neyse şehrin merkezinde oturuyoruz. Bulamadık edemedik gibi saçma bahanelerde kullanmayın.

  1. Zeliha Taşçı 23 Haziran 2022

   Ben sipariş vereli 1 hafta oldu kargom hala gelmedi. Bugün gelecek diye mesaj geliyor evden ayrılamıyorum. Daha sonra telefon geliyor evde yoksunuz kâğıt bıraktık diye bu nasıl iştir. Güvenip PTT kargo ile sipariş verdik.

 111. Zehra Kılınç 30 Mayıs 2022

  Evde olduğum halde evde bulunmamanız nedeni ile kargonuz şubeye teslim edildi diye mesaj geldi.

  Şubeyi arıyorum 3 gün önce dağıtıma çıktı deniliyor ama bugün bana 09.14te dağıtım mesajı geldi şuan saat 11:17 ve 10 dakika önce teslim mesajı geliyor kargom nerde neden bana ulaştırılmıyor.

  İki küçük çocuğumla otobüslerde gitmem gereken bir şube ve benim öyle bir imkânım yok. Yazıklar olsun size güvendim.

 112. Serap Çolak 30 Mayıs 2022

  18.05.2022 tarihinde PTT kargoyla verilen kargom ayın 30 u olmasına rağmen hala gelmedi. Tahmini teslim süresi 7 iş günü dediler. Bugün 30.05.2022 hala kargo yok bulunduğum yerdeki PTT kargoya 23.05.2022 de gelmiş ama bana hala gelmedi. Arıyorum telefonları bilerek meşgule atıyorlar. Bu nedir ya bu işi o zaman yapmayın.

 113. Duygu Özcan 27 Mayıs 2022

  Kargom teslim oldu param hala yatmadı. Arıyorum açan yok illa şubeye mi gelelim ya müdüre şikâyet etmeden olmayacak.

 114. Şule Kaya 23 Mayıs 2022

  PDM telefonunu neden var bir kere açılmıyor. Postaneye gittim dağıtıma çıktı dediler hala gelmedi. Kişiyi arıyorum ulaşılmıyor. Kargom geri giderse sorumluluk almıyorum. Saat 4 e geldi 5 kapanış ben sürekli postaneye git gel yapamam ki ayrıca dağıtıma çıkan kişiyi defalarca aradım ulaşılmıyor. Anlamıyorum telefonu niye taşıyorlar.

 115. Hümeyra Temel 23 Mayıs 2022

  Kargo personeliniz bugün beni kargoyu almak için apartman girişine indirdi, nedenini sorunca da üstüme kızdı ve bağırarak konuştu.

  1. Burak Karaca 23 Mayıs 2022

   Hümeyra Temel sayfasın üstünde PTT şikâyet etme adresi var. Sayfada da nasıl şikâyet edeceğini anlatmışlar. Oradan PTT’ye şikâyet edebilirsin.

 116. Döne Dinç 21 Mayıs 2022

  Kargom dün dağıtıma çıktı diye mesaj gelmesine rağmen kısa bir süre sonra evde olduğum halde teslim edilemedi mesajı ile birlikte subede olduğu bilgisi veriliyor. Böyle bir calışma sistemi yok. Telefonlar cevap vermiyor.

 117. Serdar Güneş 20 Mayıs 2022

  20 Mart 2022 saat 14:15 de masa 4 de oturan siyah saçlı mavi kazaklı kadın benim numaram olmasına rağmen bir daha numara çekmemde ısrar etti. Numaram ekranda yazıyordu ben girerken 2 saniye sonra ekrandan silindiği için bir daha numara çektirmeme zorladı. Benim işlem yapmadı. Boşuna beni bekletti. O ismini bilmediğim kadın işini doğru görmüyor.

 118. Sibel Çağlayan 14 Mayıs 2022

  Kargom 9 Mayısta yola çıktı bugün dağıtıma çıktı. Gelecek diye bir yere gitmedim. Evde yok yazmışsınız. Bu ne şimdi getirmeden direk evde yok diyorsunuz.

  1. Ferhat Uludağ 16 Mayıs 2022

   Sibel Çağlayan benim de kaç gündür kargoyu getirmiyorlar. Telefona cevap vermiyorlar. Çalışmak istemiyorlarsa orada niye duruyorlar.

 119. Mariye Acar 29 Nisan 2022

  Kargom nerede tam on gün oldu aktarmada bu ne bitmeyen aktarmadır. Bir daha PTT kargoyla çalışan firmaya sipariş vermeyeceğim.

 120. Merve Toker 26 Nisan 2022

  Şubelerde telefon çalıyor ama 4-5 saniye sonra meşgula atıyorlar.

 121. İsmail Türk 16 Nisan 2022

  Günlerdir kargom şubede bekliyor. Belki aldığım ürün sorunlu belki ödeme süreci var bu kadar umursamamazlık olmaz hakka giriyorsunuz. Milleti oyalıyorsunuz yapmıyorsanız gidin orda devletin milletin sandalyesinde oturmayın.

 122. Sedat Sağlam 16 Nisan 2022

  PTT kargo bu işi yapamıyor savsaklıyorlar. Herkes kendi işini yapsın eskisi gibi kargo neyine senin kurye eve çıkmaya üşeniyor gel şubeden al diyor. Yok, eve de yoktunuz yok şu bu bırakın bu işleri yazı bile bırakmıyorlar. Geldik evde bulamıyoruz. Almadım kargoyu herhalde iade ederler hepsi buradan bir ürün almıştım 50 TL tarih 04.17.2022 halen gelmedi.

 123. Sedat Sağır 16 Nisan 2022

  Ptt kargo canı istemezse kurye evde yok bulunamadı diyor getirmiyor.Tekrar gelen yere gönderiyorlar.

 124. Ayşe Kutluer 6 Nisan 2022

  Ben şuanda adresimdeyim kargo takibine adreste yok yazıyor. Bu nasıl iştir.

  1. Nursel Evyapar 23 Nisan 2022

   Ayşe Kutluer benim 8 gün oldu hale kargom gelmedi. Daha önce de 12 gün gelmemişti.

 125. Emel Geyik 30 Mart 2022

  4 gündür PTT kargom getirmiyorlar. Üstüne birde gittik evde yoktur yazıyorlar. Bu nasıl iştir anlamadım evde kargolarımı bekliyor. Daha önce getiren kargocuyu uyardığım halde aynısını yapıyor. Ben PTT gitmek zorunda değilim. Kargo ücreti ödüyorum kapıma gelsin diye üstelik kaç oldu kendim gidip alıyorum lütfen çalışanlarınızı uyarın.

 126. Nazlı Tan Aykurt 30 Mart 2022

  Kargom dağıtıma çıkmıştır diye mesaj geldi. O gün evde kargo beklerken bir saat içinde bir mesaj daha kargonuz şubeye bırakılmıştır diye mesaj geldi. Ben evdeyken benim kargomu getirmeyip şubeye bırakmak nedir ya ben gidip şubeden alacaksam size ne gerek var.

 127. Ferudun Yaşa 22 Mart 2022

  15. inde gönderdiğim kargom hala yerine ulaşmadı.

  1. Abdulcebar Şimşek 25 Mart 2022

   Ferudun Yaşa benim için de PTT kargo bitmiştir. Telefonlara bile cevap vermiyorlar.

   1. İsmet Baykal 30 Mart 2022

    Abdulcebar Şimşek bende şubeyi arıyorum telefonu açan yok. Bu nasıl bir kargo firması telefonu açsalar iki cümle yapıp kapatacağım.

 128. Elif Yalçın 19 Mart 2022

  4 gün oldu kargom hala yok.

 129. Gül Yemişçi 18 Mart 2022

  Bugün kargonuz dağıtıma çıkmıştır diye bir mesaj aldım. Evden çıkmadım kargom gelecek diye siteye girip baktım. Evde kimse olmadığı için kargonuz şubeye teslim edildi bilgi kâğıdıyla bilgilendirme yapıldı yazıyor ben herhangi bir bilgilendirme kağıdı almadım PTT şubesinden kimse de gelmedi böyle çalışma şekli ilk kez görüyorum. Cidden yazık.

 130. Ahmet Uçar 8 Mart 2022

  Mustafa Uçar’ın posta kardı adresini vermediler.

 131. Reyhan Acar 8 Mart 2022

  9 gündür kargo mu bekliyorum hâlen gelmedi PTT de dağıtım gününü bekliyormuş neden bu sorumsuzluktur. 9 gün bir kargo bekleri mi? 3 iş günü içinde teslim olması gerekmiyor mu?

 132. Bediha Atmaca 5 Mart 2022

  Kargo dağıtıma çıkarılmadan kargoyu almamız gerekiyor diye mesaj atıyorsunuz. Bu kadar berbat bir firma görmedim. Bütün yasal haklarımı kullanıp şikâyet edeceğim.

 133. Şenol Bezek 3 Mart 2022

  10 Şubat 2022 günü Brezilyadan gönderilen EB103366502BR Barkot numaralı kargom 17 Şubat ta Türkiye’ye geliyor. Ancak şu ana kadar elime ulaşmadı. PTT kargo takipten barkod numarası ile Kargomun yerini öğrenmek istediğinde ise; 17 Şubat tan sonrası için hiç bir bilgi yok. Kargomun şu an nerede olduğu hakkında hiçbir bilgi yok. Bulunduğum yerde PTT ye sordum cevap alamadım. Başakşehir’deki PTT Uluslararası Merkezini aradım, burası da yardımcı olmadı. Brezilyadan gelen bir kargo kendi ülkemde bulunamıyor.

 134. Sedat Kartal 24 Şubat 2022

  Kars Sarıkamış şubesinde kargom var müsait deyilim gidemiyorum. 2 gündür arıyorum telefonlara bakılmıyor.

 135. Ayşe Yurdakul 21 Şubat 2022

  Kargomu bir türlü ulaştırılmıyor. Klasik geldik evde bulamadık şubeye bırakılmış eve gelen bile olmadan evde nasıl bulamıyorsunuz açıkçası çok merak ediyorum. Müşteri memnuniyeti 0 hiç geliştirme bile yok gelen şikâyetler üzerine, her zaman bu sıkıntıyı yaşamak istemiyoruz. Zannetmiyorum ama yine de kendinizi bu yönde geliştirmelisiniz aksi takdirde çok müşteri kaybedersiniz.

 136. Duygu Kirezçik 21 Şubat 2022

  Önceden kargo dağıtıma geldiğinde ve yola çıktığında mesaj geliyordu. Şu 5 kargodur ne mesaj geliyor ne de arıyorlar.

 137. Gülsüm Yalman 18 Şubat 2022

  Çok kaba kargo çalışanları bebeğim uyuduğu için ve müsait olmadığım için kargoyu kapıya bırakır mısınız dedim, kapının ucundan kargo paketini yere bıraktı ve gitti. İki gönderim de PTT kargo da aynısı oldu.

 138. Volkan Soysal 17 Şubat 2022

  Ayın 15 inde kargo dağıtım firmasına ulaşan ürün hala dağıtıma çıkmadı. Defalarca aradım ulaşamıyorum böyle bir şey olamaz mağduriyet yaşatmak zorunda mısınız, aradığımızda neden ulaşamıyoruz. Gönderi durumunu öğrenemiyoruz. İşinizi biraz daha sağduyu ile yapmayı deneyin.

 139. Ahmet Diler 15 Şubat 2022

  Sipariş vereli 6 gün geçti kargomu yollayan şirket 3 iş gününde elinizde olur dedi. Ama 6 gün oldu kargo takip yapıyorum. PTT ye getiriyorlar orda malzeme iki gündür çürüyor koca PTT şirketi olarak bu kadar ağar olunmaz yazıklar olsun. 6 gün yarın da gelmezse o kargoyu almayıp geri yolacağım. PTT kargoya hakkımı helal etmiyorum.

 140. Şevkiye Ünal 15 Şubat 2022

  1 haftadır kargo bekliyorum. Şubede olduğu dışında başka hiç bir şey bilinmiyor. Dağıtıma çıkmak için neyi bekliyorsunuz. Bu kadar saçma bir sistem olamaz.

 141. Burcu Maden 14 Şubat 2022

  Kargom 1 haftadır aynı şubede dağıtıma çıkartılmıyor. Dun de teslim edilmiş görünüyor ama bana gelen yok. Kargom nerede belli değil. Telefonla da kesinlikle ulaşılmıyor.

 142. Bora Tolunay 11 Şubat 2022

  Kargomu kaç gündür niye gelmedi hala diye bekliyorum. Meğer adreste bulunamadı diye şube de bekletiliyormuş. Merak edip takip etmesem şubede olduğunu bile bilmeyeceğim. PTT kargo siz işinizi yapmayacaksanız biz gelip alacaksak hizmet adını değiştirin. Herkes kendi kargosunu kendi alsın hizmeti olarak devam etsin. Başarısızsın PTT kargo bari başka yaratıcı bahaneler üret…

 143. Ömer Çapar 11 Şubat 2022

  Telefonlara cevap veren yok, 2 gündür kargoda hareket yok bu nasıl iştir.

 144. Zeliha Aksoy 11 Şubat 2022

  Kargom üç gündür dağıtım şubesinde görülüyor hala çıkmadı ve telefona bakılmıyor

 145. Nur Erbaş 10 Şubat 2022

  Kargom 5 gündür şubede bekletiliyor. Kargo parasını evimize gelsin diye ödüyoruz ama mecbur gidip şubeden alacağım.

 146. Hilal Aydoğan 10 Şubat 2022

  Ürün bir haftadır yaşadığım şehirde ve hala dağıtıma çıkmadı hiç bir şekilde telefonla ulaşamıyorum. Bir muhatap yok. Mağdur etmekten başka işiniz yok

 147. Birol Öztürk 8 Şubat 2022

  Kargomu evde olmadığım ve kapıya pusula bırakıldı bahanesiyle teslim etmedi.

  1. Evde olmadığım söylenen he iki gün de kesinlikle evdeydim.
  2. Kapıya veya başka bir yere pusula bırakılmamıştır.
  3. Telefonum tüm zamanlar açık ve çalışır durumda ilgili hiçbir çağrı bırakılmamıştır.
  4. Site girişinde 24 saat görevli var ve ilgili hiçbir başvuru olmamıştır.

  Sonuç olarak dağıtım elemanı geçmişte de PTT kargodan birkaç sefer başıma geldiği gibi söylüyor

 148. Emine Yılmaz 8 Şubat 2022

  Evde olmama rağmen zilim çalmadı ama nedense evde bulamadık denildi şubeleri arıyorum ulaşamıyorum. Ben kendim gidip alacaksam neden kargo ücreti ödüyoruz mağdur ediyorsunuz.

 149. Aynur Tercan 4 Şubat 2022

  Evde olduğum halde bulunamadınız diye mesaj geliyor, Şubeye gidiyoruz üstüne üstlük adrese teslim parası alınıyor. Bu kaç defa oldu. Lütfen bir ilgilenilsin. Diğer kargo şirketleri buluyor ama PTT kargo eve bile gelmiyor.

 150. Sibel Dursun 2 Şubat 2022

  PTT kargo şirketine sesleniyorum. Tam 1 haftadır gelip gidiyor talimat gönderiliyor. Yine aynı nedense aynı gün evde yok kâğıdı yazıyor numara veriyoruz. Adres veriyoruz ara bakalım evde miyim, değil miyim? Ben böyle sorumsuzluk görmedim sizin yaptığınız tek şey insanları mağdur etmek kalitenizi düşürmek bir daha PTT asla kullanmam.

 151. Furkan Sözen 2 Şubat 2022

  Kardeşim sizin kadar adamı yoran bir firma görmedim yemin ederim. Ne ararız ulaşabiliriz ne gelen var ne giden var yazık günah bu kadar ama keyif iş yapmayın.

 152. Ahmet Taç 2 Şubat 2022

  İki tane kargom vardı birini getirdiler diğeri hala yok.

 153. Burcu Yücel 26 Ocak 2022

  Evde kargo bekliyorum adreste bulunmadığımı belirterek haber kağıdı bırakıldı yazıyor nerde peki kağıt? Kapıda ödeme ücretini niye veriyorum kendim gelip alacaksam. Her zaman aynı şeyi yapıyor bu PTT yeter artık.

 154. Dilan Erörs 26 Ocak 2022

  Haftada bir gün dağıtıma çıkıyor diyorlar 8 gün oldu hala kargom yok. Şubeyi arıyorum cevap verende yok. Böyle işini düzgün yapmayan bir kargo daha görmedim.

 155. Duygu Özdemir 25 Ocak 2022

  Evde kargoyu beklediğim halde kargo gelmişte evde yokmuşum. Üzerinde telefon numarası var bir ara bakalım evde miyim? Diğer kargolar buluyor evi bunlar bulamıyor ya şimdi kargom nerede bilemiyorum. Mailde merkezden bilgi alabilirsin yazıyor. 10 tane numara aradım cevap veren yok. Allah sizi bildiği gibi yapsın.

 156. Mevlüt Türkmen 25 Ocak 2022

  PTT kargo ile 21.12.2021 tarihli KP03538950038 ile 24.01.2022 tarihli KP03592848098 kargoları adıma kayıtlı telefon numarasını kullanarak devamlı urun göndermektedir.

 157. Eray Sökel 18 Ocak 2022

  30339479 nolu Gardrops kargo halen gelmedi. 10 gün oldu. Bu kadar zamanda nasıl gelemiyor. Acil diyoruz yok.