PTT Kargo Şikâyet

PTT kargo şu anda ülkemizde her şehir, ilçe hatta köylerde dahi şubesi bulunan en çok kargo şubesi bulunan kargo şirketlerinden birisidir.

PTT kargo hizmetleri sırasında kargo gönderme, teslim alma ve diğer konularda PTT kargo şikâyetiniz olabilmektedir. Sizlere PTT kargo nasıl şikâyet edilir ve yetkililere şikâyetinizi nasıl internet üzerinden ulaştırırsınız onun bilgisini aktarma çalışacağız.

PTT kargo şikâyetinizi dile getirmek için PTT sitesinden İletişim sayfasına gitmelisiniz. En alt kısımda PTT iletişim sayfasını bulabileceksiniz. Sayfa gittikten sonra sıra şikâyetiniz için sırayla yapmanız gerekenler ise şunlar.

Açılan iletişim sayfasından “Şikâyetim Var” kutusunu seçiniz. Ad Soyadı, ev telefonu, sabit telefonunuz, iş telefonu, cep telefonunu ve faks numarası kısmını düzgün bir şekilde giriniz.

Haberleşme kısmına size ulaşılacak olan adresinizi, mail adresinizi giriniz.

Bu kısımları doğru girdikten sonra asıl önemli olan şikâyet kısmına geleceğiz burada bize hangi konuda şikâyetimizi dile getirmemiz sorulacak bu kısma biz PTT kargo işlemleri hakkında şikâyetimizi dile getireceğiniz için “Kargo, Kurye” kısmı işaretleyeceksiniz.

Mesaj kısmına ise asıl şikâyet yazacağımız kısımdır. Bu kısımda elimizde barkot numarası var ise yazmayı unutmadan şikâyetimizi detaylı anlaşılır bir şekilde yazarak gönder tuşuna basıp PTT kargo şikâyet etme işlemimizi bitirmiş olacağız. Alt kısımdan PTT sitesinde şikâyet sayfasına gidebilirsiniz.

PTT Kargo Şikayet Etme Sayfasına Git

Şuna Göre Sırala:

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

955 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Özlem Yıldırım 30 Haziran 2022

  Kaç gündür kargom elime ulaşmadı. Telefonlara cevap veren de yok bilgi veren de yok. Bu nasıl iş anlamadım.

  Yorum Yap
 2. Pınar Suna 27 Haziran 2022

  Evdeyim evde olmadığım için PTT kargoya bırakılmış. Bunu defalarca yaptılar. Dayım milletvekili bütün çalışanlardan şikâyetçi olacağım. İşinizi düzgün yapın.

  Yorum Yap
 3. Yılmaz Taşkın 24 Haziran 2022

  Cuma günü sabah 06:41de Serik PTT gelen kargomu ancak pazartesi öğleden sonra teslim edebiliriz diyorlar. Serik Belek mahallesinde oturuyorum. Bu kadar saçmalık olabilir mi? 3,5 gün benim kargom neden orada bekliyor.

  Yorum Yap
 4. Huriye Akbulut 23 Haziran 2022

  Ürünüm başka birisine gitmiş başka ürünü istediğim yere gönderim yapmışlar. Barkotlarken hata yapılmış hiçbir şekilde şubeye bağlanıyorum.

  Yorum Yap
 5. Emrah Çolak 20 Haziran 2022

  Çok saçma bir kargosunuz daha önce getirdiğimiz adres hatalı diye veri giriyorsunuz. İşinizi doğru yapınız.

  Yorum Yap
 6. Remziye Ay 8 Haziran 2022

  Bu sabah şubeye gelmemesine rağmen kargom hala dağıtıma çıkmadan şubeden alabileceğim söyleniyor. İşinizi doğru düzgün yapın. Evde olmayıp bulamasanız neyse şehrin merkezinde oturuyoruz. Bulamadık edemedik gibi saçma bahanelerde kullanmayın.

  Yorum Yap
  1. Zeliha Taşçı 23 Haziran 2022

   Ben sipariş vereli 1 hafta oldu kargom hala gelmedi. Bugün gelecek diye mesaj geliyor evden ayrılamıyorum. Daha sonra telefon geliyor evde yoksunuz kâğıt bıraktık diye bu nasıl iştir. Güvenip PTT kargo ile sipariş verdik.

   Yorum Yap
 7. Zehra Kılınç 30 Mayıs 2022

  Evde olduğum halde evde bulunmamanız nedeni ile kargonuz şubeye teslim edildi diye mesaj geldi.

  Şubeyi arıyorum 3 gün önce dağıtıma çıktı deniliyor ama bugün bana 09.14te dağıtım mesajı geldi şuan saat 11:17 ve 10 dakika önce teslim mesajı geliyor kargom nerde neden bana ulaştırılmıyor.

  İki küçük çocuğumla otobüslerde gitmem gereken bir şube ve benim öyle bir imkânım yok. Yazıklar olsun size güvendim.

  Yorum Yap
 8. Serap Çolak 30 Mayıs 2022

  18.05.2022 tarihinde PTT kargoyla verilen kargom ayın 30 u olmasına rağmen hala gelmedi. Tahmini teslim süresi 7 iş günü dediler. Bugün 30.05.2022 hala kargo yok bulunduğum yerdeki PTT kargoya 23.05.2022 de gelmiş ama bana hala gelmedi. Arıyorum telefonları bilerek meşgule atıyorlar. Bu nedir ya bu işi o zaman yapmayın.

  Yorum Yap
 9. Duygu Özcan 27 Mayıs 2022

  Kargom teslim oldu param hala yatmadı. Arıyorum açan yok illa şubeye mi gelelim ya müdüre şikâyet etmeden olmayacak.

  Yorum Yap
 10. Şule Kaya 23 Mayıs 2022

  PDM telefonunu neden var bir kere açılmıyor. Postaneye gittim dağıtıma çıktı dediler hala gelmedi. Kişiyi arıyorum ulaşılmıyor. Kargom geri giderse sorumluluk almıyorum. Saat 4 e geldi 5 kapanış ben sürekli postaneye git gel yapamam ki ayrıca dağıtıma çıkan kişiyi defalarca aradım ulaşılmıyor. Anlamıyorum telefonu niye taşıyorlar.

  Yorum Yap
 11. Hümeyra Temel 23 Mayıs 2022

  Kargo personeliniz bugün beni kargoyu almak için apartman girişine indirdi, nedenini sorunca da üstüme kızdı ve bağırarak konuştu.

  Yorum Yap
  1. Burak Karaca 23 Mayıs 2022

   Hümeyra Temel sayfasın üstünde PTT şikâyet etme adresi var. Sayfada da nasıl şikâyet edeceğini anlatmışlar. Oradan PTT’ye şikâyet edebilirsin.

   Yorum Yap
 12. Döne Dinç 21 Mayıs 2022

  Kargom dün dağıtıma çıktı diye mesaj gelmesine rağmen kısa bir süre sonra evde olduğum halde teslim edilemedi mesajı ile birlikte subede olduğu bilgisi veriliyor. Böyle bir calışma sistemi yok. Telefonlar cevap vermiyor.

  Yorum Yap
 13. Serdar Güneş 20 Mayıs 2022

  20 Mart 2022 saat 14:15 de masa 4 de oturan siyah saçlı mavi kazaklı kadın benim numaram olmasına rağmen bir daha numara çekmemde ısrar etti. Numaram ekranda yazıyordu ben girerken 2 saniye sonra ekrandan silindiği için bir daha numara çektirmeme zorladı. Benim işlem yapmadı. Boşuna beni bekletti. O ismini bilmediğim kadın işini doğru görmüyor.

  Yorum Yap
 14. Sibel Çağlayan 14 Mayıs 2022

  Kargom 9 Mayısta yola çıktı bugün dağıtıma çıktı. Gelecek diye bir yere gitmedim. Evde yok yazmışsınız. Bu ne şimdi getirmeden direk evde yok diyorsunuz.

  Yorum Yap
  1. Ferhat Uludağ 16 Mayıs 2022

   Sibel Çağlayan benim de kaç gündür kargoyu getirmiyorlar. Telefona cevap vermiyorlar. Çalışmak istemiyorlarsa orada niye duruyorlar.

   Yorum Yap
 15. Mariye Acar 29 Nisan 2022

  Kargom nerede tam on gün oldu aktarmada bu ne bitmeyen aktarmadır. Bir daha PTT kargoyla çalışan firmaya sipariş vermeyeceğim.

  Yorum Yap
 16. Merve Toker 26 Nisan 2022

  Şubelerde telefon çalıyor ama 4-5 saniye sonra meşgula atıyorlar.

  Yorum Yap
 17. İsmail Türk 16 Nisan 2022

  Günlerdir kargom şubede bekliyor. Belki aldığım ürün sorunlu belki ödeme süreci var bu kadar umursamamazlık olmaz hakka giriyorsunuz. Milleti oyalıyorsunuz yapmıyorsanız gidin orda devletin milletin sandalyesinde oturmayın.

  Yorum Yap
 18. Sedat Sağlam 16 Nisan 2022

  PTT kargo bu işi yapamıyor savsaklıyorlar. Herkes kendi işini yapsın eskisi gibi kargo neyine senin kurye eve çıkmaya üşeniyor gel şubeden al diyor. Yok, eve de yoktunuz yok şu bu bırakın bu işleri yazı bile bırakmıyorlar. Geldik evde bulamıyoruz. Almadım kargoyu herhalde iade ederler hepsi buradan bir ürün almıştım 50 TL tarih 04.17.2022 halen gelmedi.

  Yorum Yap
 19. Sedat Sağır 16 Nisan 2022

  Ptt kargo canı istemezse kurye evde yok bulunamadı diyor getirmiyor.Tekrar gelen yere gönderiyorlar.

  Yorum Yap
 20. Ayşe Kutluer 6 Nisan 2022

  Ben şuanda adresimdeyim kargo takibine adreste yok yazıyor. Bu nasıl iştir.

  Yorum Yap
  1. Nursel Evyapar 23 Nisan 2022

   Ayşe Kutluer benim 8 gün oldu hale kargom gelmedi. Daha önce de 12 gün gelmemişti.

   Yorum Yap
 21. Emel Geyik 30 Mart 2022

  4 gündür PTT kargom getirmiyorlar. Üstüne birde gittik evde yoktur yazıyorlar. Bu nasıl iştir anlamadım evde kargolarımı bekliyor. Daha önce getiren kargocuyu uyardığım halde aynısını yapıyor. Ben PTT gitmek zorunda değilim. Kargo ücreti ödüyorum kapıma gelsin diye üstelik kaç oldu kendim gidip alıyorum lütfen çalışanlarınızı uyarın.

  Yorum Yap
 22. Nazlı Tan Aykurt 30 Mart 2022

  Kargom dağıtıma çıkmıştır diye mesaj geldi. O gün evde kargo beklerken bir saat içinde bir mesaj daha kargonuz şubeye bırakılmıştır diye mesaj geldi. Ben evdeyken benim kargomu getirmeyip şubeye bırakmak nedir ya ben gidip şubeden alacaksam size ne gerek var.

  Yorum Yap
 23. Ferudun Yaşa 22 Mart 2022

  15. inde gönderdiğim kargom hala yerine ulaşmadı.

  Yorum Yap
  1. Abdulcebar Şimşek 25 Mart 2022

   Ferudun Yaşa benim için de PTT kargo bitmiştir. Telefonlara bile cevap vermiyorlar.

   Yorum Yap
   1. İsmet Baykal 30 Mart 2022

    Abdulcebar Şimşek bende şubeyi arıyorum telefonu açan yok. Bu nasıl bir kargo firması telefonu açsalar iki cümle yapıp kapatacağım.

    Yorum Yap
 24. Elif Yalçın 19 Mart 2022

  4 gün oldu kargom hala yok.

  Yorum Yap
 25. Gül Yemişçi 18 Mart 2022

  Bugün kargonuz dağıtıma çıkmıştır diye bir mesaj aldım. Evden çıkmadım kargom gelecek diye siteye girip baktım. Evde kimse olmadığı için kargonuz şubeye teslim edildi bilgi kâğıdıyla bilgilendirme yapıldı yazıyor ben herhangi bir bilgilendirme kağıdı almadım PTT şubesinden kimse de gelmedi böyle çalışma şekli ilk kez görüyorum. Cidden yazık.

  Yorum Yap
 26. Ahmet Uçar 8 Mart 2022

  Mustafa Uçar’ın posta kardı adresini vermediler.

  Yorum Yap
 27. Reyhan Acar 8 Mart 2022

  9 gündür kargo mu bekliyorum hâlen gelmedi PTT de dağıtım gününü bekliyormuş neden bu sorumsuzluktur. 9 gün bir kargo bekleri mi? 3 iş günü içinde teslim olması gerekmiyor mu?

  Yorum Yap
 28. Bediha Atmaca 5 Mart 2022

  Kargo dağıtıma çıkarılmadan kargoyu almamız gerekiyor diye mesaj atıyorsunuz. Bu kadar berbat bir firma görmedim. Bütün yasal haklarımı kullanıp şikâyet edeceğim.

  Yorum Yap
 29. Şenol Bezek 3 Mart 2022

  10 Şubat 2022 günü Brezilyadan gönderilen EB103366502BR Barkot numaralı kargom 17 Şubat ta Türkiye’ye geliyor. Ancak şu ana kadar elime ulaşmadı. PTT kargo takipten barkod numarası ile Kargomun yerini öğrenmek istediğinde ise; 17 Şubat tan sonrası için hiç bir bilgi yok. Kargomun şu an nerede olduğu hakkında hiçbir bilgi yok. Bulunduğum yerde PTT ye sordum cevap alamadım. Başakşehir’deki PTT Uluslararası Merkezini aradım, burası da yardımcı olmadı. Brezilyadan gelen bir kargo kendi ülkemde bulunamıyor.

  Yorum Yap
 30. Sedat Kartal 24 Şubat 2022

  Kars Sarıkamış şubesinde kargom var müsait deyilim gidemiyorum. 2 gündür arıyorum telefonlara bakılmıyor.

  Yorum Yap
 31. Ayşe Yurdakul 21 Şubat 2022

  Kargomu bir türlü ulaştırılmıyor. Klasik geldik evde bulamadık şubeye bırakılmış eve gelen bile olmadan evde nasıl bulamıyorsunuz açıkçası çok merak ediyorum. Müşteri memnuniyeti 0 hiç geliştirme bile yok gelen şikâyetler üzerine, her zaman bu sıkıntıyı yaşamak istemiyoruz. Zannetmiyorum ama yine de kendinizi bu yönde geliştirmelisiniz aksi takdirde çok müşteri kaybedersiniz.

  Yorum Yap
 32. Duygu Kirezçik 21 Şubat 2022

  Önceden kargo dağıtıma geldiğinde ve yola çıktığında mesaj geliyordu. Şu 5 kargodur ne mesaj geliyor ne de arıyorlar.

  Yorum Yap
 33. Gülsüm Yalman 18 Şubat 2022

  Çok kaba kargo çalışanları bebeğim uyuduğu için ve müsait olmadığım için kargoyu kapıya bırakır mısınız dedim, kapının ucundan kargo paketini yere bıraktı ve gitti. İki gönderim de PTT kargo da aynısı oldu.

  Yorum Yap
 34. Volkan Soysal 17 Şubat 2022

  Ayın 15 inde kargo dağıtım firmasına ulaşan ürün hala dağıtıma çıkmadı. Defalarca aradım ulaşamıyorum böyle bir şey olamaz mağduriyet yaşatmak zorunda mısınız, aradığımızda neden ulaşamıyoruz. Gönderi durumunu öğrenemiyoruz. İşinizi biraz daha sağduyu ile yapmayı deneyin.

  Yorum Yap
 35. Ahmet Diler 15 Şubat 2022

  Sipariş vereli 6 gün geçti kargomu yollayan şirket 3 iş gününde elinizde olur dedi. Ama 6 gün oldu kargo takip yapıyorum. PTT ye getiriyorlar orda malzeme iki gündür çürüyor koca PTT şirketi olarak bu kadar ağar olunmaz yazıklar olsun. 6 gün yarın da gelmezse o kargoyu almayıp geri yolacağım. PTT kargoya hakkımı helal etmiyorum.

  Yorum Yap
 36. Şevkiye Ünal 15 Şubat 2022

  1 haftadır kargo bekliyorum. Şubede olduğu dışında başka hiç bir şey bilinmiyor. Dağıtıma çıkmak için neyi bekliyorsunuz. Bu kadar saçma bir sistem olamaz.

  Yorum Yap
 37. Burcu Maden 14 Şubat 2022

  Kargom 1 haftadır aynı şubede dağıtıma çıkartılmıyor. Dun de teslim edilmiş görünüyor ama bana gelen yok. Kargom nerede belli değil. Telefonla da kesinlikle ulaşılmıyor.

  Yorum Yap
 38. Bora Tolunay 11 Şubat 2022

  Kargomu kaç gündür niye gelmedi hala diye bekliyorum. Meğer adreste bulunamadı diye şube de bekletiliyormuş. Merak edip takip etmesem şubede olduğunu bile bilmeyeceğim. PTT kargo siz işinizi yapmayacaksanız biz gelip alacaksak hizmet adını değiştirin. Herkes kendi kargosunu kendi alsın hizmeti olarak devam etsin. Başarısızsın PTT kargo bari başka yaratıcı bahaneler üret…

  Yorum Yap
 39. Ömer Çapar 11 Şubat 2022

  Telefonlara cevap veren yok, 2 gündür kargoda hareket yok bu nasıl iştir.

  Yorum Yap
 40. Zeliha Aksoy 11 Şubat 2022

  Kargom üç gündür dağıtım şubesinde görülüyor hala çıkmadı ve telefona bakılmıyor

  Yorum Yap
 41. Nur Erbaş 10 Şubat 2022

  Kargom 5 gündür şubede bekletiliyor. Kargo parasını evimize gelsin diye ödüyoruz ama mecbur gidip şubeden alacağım.

  Yorum Yap
 42. Hilal Aydoğan 10 Şubat 2022

  Ürün bir haftadır yaşadığım şehirde ve hala dağıtıma çıkmadı hiç bir şekilde telefonla ulaşamıyorum. Bir muhatap yok. Mağdur etmekten başka işiniz yok

  Yorum Yap
 43. Birol Öztürk 8 Şubat 2022

  Kargomu evde olmadığım ve kapıya pusula bırakıldı bahanesiyle teslim etmedi.

  1. Evde olmadığım söylenen he iki gün de kesinlikle evdeydim.
  2. Kapıya veya başka bir yere pusula bırakılmamıştır.
  3. Telefonum tüm zamanlar açık ve çalışır durumda ilgili hiçbir çağrı bırakılmamıştır.
  4. Site girişinde 24 saat görevli var ve ilgili hiçbir başvuru olmamıştır.

  Sonuç olarak dağıtım elemanı geçmişte de PTT kargodan birkaç sefer başıma geldiği gibi söylüyor

  Yorum Yap
 44. Emine Yılmaz 8 Şubat 2022

  Evde olmama rağmen zilim çalmadı ama nedense evde bulamadık denildi şubeleri arıyorum ulaşamıyorum. Ben kendim gidip alacaksam neden kargo ücreti ödüyoruz mağdur ediyorsunuz.

  Yorum Yap
 45. Aynur Tercan 4 Şubat 2022

  Evde olduğum halde bulunamadınız diye mesaj geliyor, Şubeye gidiyoruz üstüne üstlük adrese teslim parası alınıyor. Bu kaç defa oldu. Lütfen bir ilgilenilsin. Diğer kargo şirketleri buluyor ama PTT kargo eve bile gelmiyor.

  Yorum Yap
 46. Sibel Dursun 2 Şubat 2022

  PTT kargo şirketine sesleniyorum. Tam 1 haftadır gelip gidiyor talimat gönderiliyor. Yine aynı nedense aynı gün evde yok kâğıdı yazıyor numara veriyoruz. Adres veriyoruz ara bakalım evde miyim, değil miyim? Ben böyle sorumsuzluk görmedim sizin yaptığınız tek şey insanları mağdur etmek kalitenizi düşürmek bir daha PTT asla kullanmam.

  Yorum Yap
 47. Furkan Sözen 2 Şubat 2022

  Kardeşim sizin kadar adamı yoran bir firma görmedim yemin ederim. Ne ararız ulaşabiliriz ne gelen var ne giden var yazık günah bu kadar ama keyif iş yapmayın.

  Yorum Yap
 48. Ahmet Taç 2 Şubat 2022

  İki tane kargom vardı birini getirdiler diğeri hala yok.

  Yorum Yap
 49. Burcu Yücel 26 Ocak 2022

  Evde kargo bekliyorum adreste bulunmadığımı belirterek haber kağıdı bırakıldı yazıyor nerde peki kağıt? Kapıda ödeme ücretini niye veriyorum kendim gelip alacaksam. Her zaman aynı şeyi yapıyor bu PTT yeter artık.

  Yorum Yap
 50. Dilan Erörs 26 Ocak 2022

  Haftada bir gün dağıtıma çıkıyor diyorlar 8 gün oldu hala kargom yok. Şubeyi arıyorum cevap verende yok. Böyle işini düzgün yapmayan bir kargo daha görmedim.

  Yorum Yap
 51. Duygu Özdemir 25 Ocak 2022

  Evde kargoyu beklediğim halde kargo gelmişte evde yokmuşum. Üzerinde telefon numarası var bir ara bakalım evde miyim? Diğer kargolar buluyor evi bunlar bulamıyor ya şimdi kargom nerede bilemiyorum. Mailde merkezden bilgi alabilirsin yazıyor. 10 tane numara aradım cevap veren yok. Allah sizi bildiği gibi yapsın.

  Yorum Yap
 52. Mevlüt Türkmen 25 Ocak 2022

  PTT kargo ile 21.12.2021 tarihli KP03538950038 ile 24.01.2022 tarihli KP03592848098 kargoları adıma kayıtlı telefon numarasını kullanarak devamlı urun göndermektedir.

  Yorum Yap
 53. Eray Sökel 18 Ocak 2022

  30339479 nolu Gardrops kargo halen gelmedi. 10 gün oldu. Bu kadar zamanda nasıl gelemiyor. Acil diyoruz yok.

  Yorum Yap
 54. Canan Asan 17 Ocak 2022

  Kargom merkeze geldi bir haftadır merkezî bekliyor. Bir türlü dağıtıma çıkmadı. Arıyoruz telefona da bakan yok. Bu nasıl bir iş anlamadık.

  Yorum Yap
 55. Ali Songur 30 Aralık 2021

  Telefonlara ulaşılmıyor ne bakan var ne başka bir şey var. Hakkında şikayet kaydı oluşturmak istiyorum.

  Yorum Yap