PTT Alaca Merkez Müdürlüğü (Alaca, Çorum)

Adres: Ayhan Mahallesi Çorum Caddesi Numara: 45 Alaca – Çorum
Telefon: 0 364 411 51 22
Faks: 0 364 411 33 36

PTT Alaca Merkez Müdürlüğü iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Alaca Merkez Müdürlüğünde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

4 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Cansu Aksakal 29 Ekim 2021

  Pazartesi günü PTT’ye ulaşan kargom, bugün cuma olmuş hala elime ulaşmadı. Hem mesaj atıyorlar pazartesi ürününüz dağıtıma çıktı diye hem de cuma günü olmuş hiç bir şekilde kargomu kapıma getirmediler. Tel numarasını da arıyorum açan yok. Bu ne sorumsuzluktur bu ne iş disiplinsizliğidir. Sanırım benim gelip kargoyu almamı bekliyorsunuz şayet öyle bir şey olursa kargo ücretini vermem.

 2. Halil Gülşen 31 Mayıs 2021

  Kargo takip numarasından takip ediyorum, tam 5 gündür meyve kolisini işyerinde bekletiyorlar. Adrese teslim etmiyorlar. Mersin Erdemli’den gelen meyve kolim sırf PTT Kargo görevlilerinin sorumsuzluğu yüzünden çöpe gitti.

  Mersin’den Alaca’ya üç günde gelen kargo, sırf görevlilerin adrese teslim etmemeleri yüzünden bozuldu. Sonunda çöpe dönen koliyi kendim gidip almak zorunda kaldım. Mesleki ahlak, mesleki ciddiyet, meslek bilinci konusunda yetersiz elemanları yüzünden mağdur oldum. Hakkım haram olsun.

 3. Hülya Cabir 11 Mayıs 2021

  Kargolarımız PTT kargo çok geç geliyor. Takip numarasından bakıyorum. Alacada ama eve teslim edilmedi. Kargoya vereli 5 gün oldu.

 4. Yasin öztürk 14 Eylül 2018

  Çorum alaca denizhan. mah. yasin.öztürk ptt kargo cep telefonu gelecekti kargoyu nasıl takip ederim bilen var mı?