PTT Altındağ Şube (Altındağ, Ankara)

Adres: Örnek Mahallesi Alma Sokak Numara: 5/A Altındağ – Ankara
Telefon: 0 312 316 55 62
Faks: 0 312 309 01 64

PTT Altındağ şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Altındağ şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

16 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Suat Aydın

  Kargom için haber kâğıdı bırakıldı diyor ancak haber kâğıdı yok. Ben nerden alacağım bu kargoyu insan çileden çıkıyor.

  Yorum Yap
 2. Rumeysa Çoban

  Konya’dan Ankara’ya kargo gönderdim. 6 gün oldu halâ dağıtım şubesinde görünüyor. Bu nasıl bir umursamazlık? Nasıl ciddiyetsizlik? Anlayamıyorum Konya’dan Ankara’ya 6 günde kargo ulaşmaz mı? Ne biçim bir iş bu? Aldığınız para haram size. Hiçbir iş yapmıyorsunuz. Günler oldu umursamazlığın bu kadarı pes doğrusu.

  Yorum Yap
 3. Bilge Seymen

  29 Eylül 2021 de şubenize girişi yapılan kargo 1 Ekim 2021 oldu hala teslim edilmedi, bu ne kadar rahatlıktır ne kadar ilgisizliktir, kurumlar böyle batıyor yazıktır.

  Yorum Yap
 4. İlhami Ekinci

  Dün kargo geldi, ertesi gün iade etmiş. Adresi tanınmıyor yazmışlar.

  Yorum Yap
 5. Esma Gündüz

  Bir gündür kargo dağıtım merkezinde kargom bekletiliyor. Biraz ciddiyet lütfen!

  Yorum Yap
 6. Ahmet Dinçer

  PTT şubeleri telefonlara niye bakmaz acaba? Kargolarda aynı ne telefona bakıyorlar ne cevap veriyorlar.

  Alışverişlerimde PTT kargoyu görünce strese giriyorum çok düzensiz bir çalışma sistemleri var. Şikâyet etsen ne olacak ki imam bildiğini otuyor ama vatandaş bilsin oradaki çalışma sisteminin düzensiz bir yer olduğudur.

  Yorum Yap
 7. Cihad Erbay

  Acaba ne iş yaptığınızı merak ediyorum. Mangala mı gidiyorsunuz 5 gündür kargo bekliyorum halen Altındağ kargo dağıtım merkezinde yazıyor telefon numaraya da ulaşılmıyor. Sizi iyi bir şikâyet etmek lazım.

  Yorum Yap
 8. Sevgi Eren

  Kargomu kargo takipten sorgulandığımda adreste bulunmadığımız için teslim edilemediği ve haber kağıdı bırakıldığı ve kargomun Altındağ kargo dağıtım merkezinde olduğu yazıyor.

  Şu nereye bırakıldığı belli olmadığı için nasıl bir şey olduğunu bilmediğim haber kağıdınızı merak ediyorum. Adrese gelinmeden bırakıldığı için sanırım bu haber kağıdını görme şansımız hiç olmayacak.

  Israrla PTT kargo kullanmayanlardan alışveriş yapmaya çalışıyoruz ama bazen maalesef bunu yaşıyoruz. Şimdi zaman ayırabilirsek, bu pandemi döneminde dağıtım merkezine gidip dağ gibi kargo yığınlarının arasından kargomuza ulaşmaya çalışacağız.

  Yorum Yap
  1. Anıl Batuhan Ünver

   Merhabalar Sevgi Eren aynı sorunu bugün ben yaşadım. Nasıl çözüm buldunuz?

   Yorum Yap
 9. İlknur Acar

  Ben bu kadar sorumsuz bu kadar umursamaz bir kurumsal firma görmedim çalışan personel vermiş olduğumuz paketleri kargoları aracın içinden alıp kargomu düzgünce vermeme, düzgün iş yapmama cesaretini nereden buluyor.

  Gerçekten merak ediyorum bundan sonra alışveriş yaptığım sitelerin hangi kargo ile çalıştığına bakıp ona göre alışveriş yapacağım çok mecbur olmadığım sürece PTT kargo benim için bitti ve çevremde kimseye önermeyeceğim.

  Yorum Yap
 10. Ömer Şenkaya

  İşini yapmayan, işini önemsemeyen kurumsal kargodur.

  Yorum Yap
 11. İzzet Gümüştepe

  Zamanında teslimat için teşekkür etmek için yazdım tüm çalışanlara yetişti işim halloldu.

  Yorum Yap
 12. Fidan Yılmaz

  Daha önce farklı firmalardan da kargolarım geldi, ama tek sıkıntı yaşadığım PTT kargodur. Tüm gün adreste olduğum halde kargom ulaşmıyor keşke işinizi düzgün yapsanız.

  Yorum Yap
  1. Şule Kayhan

   Fidan Yılmaz aynısını bizde yaşadık.

   Yorum Yap
 13. Seymur Hasan

  Ben Aktaş Mahallesinde oturuyorum. Sürekli farklı firmalardan kargolarım geliyor. Tek sıkıntı yaşadığım PTT kargodur. Bugüne kadar PTT kargo arcılığıyla gelen hiç bir kargomun adrese teslimatı gerçekleşmedi. 3 gündür 3 kargomu bekliyorum ama yine aynı durum var.

  Bazen hiç adrese getirmeden mesaj alıyorum ki, adreste kimse bulunamadığından şubede bekliyor. Ama adreste olmama imkânı yok. Ya farklı adrese gidiyor!

  Yorum Yap
  1. Elif Kırca

   Seymur Hasan aynen berbat ötesi.

   Yorum Yap