PTT Arinna Kargo Şube Şefliği (Merkez, Çorum)

Adres: Çepni Mahallesi Taşhan Caddesi Numara: 63 Merkez – Çorum
Telefon: 0 364 225 66 23
Faks: 0 364 225 66 24

PTT Arinna Kargo Şube Şefliği iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Arinna Kargo Şube Şefliğinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

26 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Onur Uzun 15 Mart 2023

  Kardeşim insan da az bir şey iş bilinci olur. Neymiş adres yetersizliğiymiş ne adres yetersizliği yok böyle bir şey. Bir telefon açar evinize geldik yoksunuz yakınsanız gelip alabilirsiniz. Nerede adamlar eve getirmeye tenezzül etmiyor. Gittim şubeye aldım 2 adet ürün sipariş vermiştim ikisinde de adres yetersiz diyor.

  15.3.2023 tarihinde gittim. 1. kargomu aldım 1.sinde adres yetersiz diyorsa ikincisinde de yetersizdir. Gelmeye tenezzül etmiyorlar. 2. kargomu teslim edecek kurye telefonunu istiyorum vermiyorlar.

 2. Duygu Öztekin 25 Kasım 2022

  Telefonu sürekli meşgule atmayı biliyorsunuz ama işinizde meşgul olmayı hiç bilmiyorsunuz. 2 gündür ulaşmaya çalışıyorum size hala ulaşamıyorum. Kargoyu geri yolladığınız zamanda gönderdiğiniz kargonun 2 kat parasını geri istemeyi biliyorsunuz.

 3. Müjgan Köksal 23 Ekim 2021

  Tüm gün evdeyim evde yokmuşum kâğıt bırakmışlar. Kime bıraktılar acaba yoksam arayın sizin kadar önemsemeyen kargo şubesi görmedim kargo parasını almayı biliyorsunuz, eve bırakmayı bilmiyorsunuz.

 4. Samet Kaynarca 9 Ekim 2021

  5 gündür uğraşıyorum. Kargo dağıtıma çıktı site mesaj geliyor akşama kadar evde beklediğim halde evde yoktunuz kâğıt bıraktık diyorlar. Telefonu 2 gündür arıyorum açmıyorlar bile müşteri hizmetlerinde 5 tane kayıt açtırdım hiç bir işe yaramıyor. Berbat bir hizmet aldınız para helal değil hakkımı damlasına kadar helal etmiyorum.

 5. Adnan Kararlı 15 Ağustos 2021

  Kargom kaç gündür gelmedi. Devletin kurumunu ne hale getirdiniz. Utanın aldığınız maaşı hak etmiyorsunuz.

 6. Hatice Yücel 16 Temmuz 2021

  Özellikle bu Arinna şubesinden şikâyetçiyim. 3 kez aynısı oldu, kargonun geleceği gün akşama kadar dağıtıma çıkarıldı deyip akşam olduğunda adres hatalı diye gösteriyor. Fakat ben bu kuryelerin adresime bile gelmediğini biliyorum. Adres nasıl yanlış olabilir ya bu lütfen düzeltinsin her yere sizi şikayet edeceğim.

 7. Elif Sönmez 12 Haziran 2021

  3 gündür daha kargo bekliyorum. Arıyorum kurye yarın çıkacak diğer gün arıyorum yarın çıkacak. İnternetten bakıyorum kapalı gösteriyor telefonda soruyorum açık şube diyorlar.

 8. Sema Nur Alkaç 19 Nisan 2021

  Kargonuzu temassız alabilirsiniz diye kod geliyor saat 15.10 da sonra aynı gün içinde saat 15.07 sisteme yazılan notta evde yoktu notu yazılıyor. Bütün gün evde olmama rağmen evde yok notu yazılıyor kargo takip sistemine.

  Üstelik adresime de ne bir evde yok kâğıdı ne de başka bir şey bırakılmadı. Şu yukarıda yazdığım saatlerden de anlaşılacağı gibi kargom dağıtıma çıkmadan evde yok ibaresi kullanılıyor. PTT gibi önemli bir kurumun bu sorumsuz insanlar yüzünden bu şekilde sorumsuz bir kurum gibi lanse edilmesi çok ama çok saçma.

  Sorumsuz insanların yüzünden hem biz mağdur oluyoruz hem de kurumların ismi karalanıyor. Daha öncesinde bir kaç kez daha PTT kargo kullandım. Bu Arinna şubesi kadar sorumsuz hiçbir şubeyle karşılaşmadım.

  E-devlet üzerinden de şikâyet oluşturdum. Bizzat PTT genel merkezini de aradım. Sözde Arinna şubesine talebim iletildi. Kargomu gidip ben alacaksam ne diye bizi uğraştırıp adres alıyorlar. Başka kargo firmasına 3 kuruş fazla verip evime kadar getirtirdim. Bu yorumu yazıyorum sonrasında gidip kendim alacağım. Yalan yanlış bilgileri sisteme girip bizleri ayaklarına kadar gitmemize mecbur kılmaları daha sayfalar dolusu iltifatı(!) hak ediyor.

 9. Sevda Akbaba 23 Kasım 2020

  23.11.2020 sabah Kargomun teslim edileceğine dair mesaj geldi. Aksam 17:30 da Arinna şubesine ulaşmıştır, müracaatınız halinde teslim edilecektir mesajı geldi. kapıyı çalan olmadı kapıda evde bulamadıklarına dair not da yok ki telefonla da aranmadım eve teslim edilmeyecekse şubeden alacaksak ne diye ev adresimizi veriyoruz. Arama yok evde bulamadık notu yok.

  1. Sevgi Mert 28 Aralık 2020

   Sevda Akbaba aynı şekilde benimde oldu kargonuzu teslim aldınız yerinden ama değil mi?

 10. İsmail Temiz 20 Kasım 2020

  19 Kasım 2020 tarihinde saat 10.41 mesaj geliyor kargo dağıtıma çıktı diye 13.04 teslimat kodu geliyor ama şu at oldu (20 Kasım 2020 saat 18.33) kargom hala yok. Çorum Arinna şubesini telefonu arıyorum telefonumu açan yok.

  Acaba kargomu daha kaç gün daha bekleyeceğim onu da bilmiyorum. Kargo dağıtım anlayışınız bunu bu şekilde ise bu saatten sonra PTT kargoyu nasıl tercih edeceğim onu da bilmiyorum. Aynı olay sizlerin başınıza gelse ne tepki gösterirsiniz.

 11. Burcu Varan 11 Kasım 2020

  Evde olduğum halde teslim edildi diye mesaj geliyor. Elime ulaşan bir kargo yok arıyorum açmıyorlar.

 12. Gül Karaaslanlı 22 Ekim 2020

  Evden hiç çıkmadım evde yoktunuz diye mesaj geldi. Getirmiyorsanız bari doğru söyleyin.

 13. Elif Solak 22 Eylül 2020

  Bugün kargo bekledim eve. Evde yoksunuz diye şubeden alın diye mesaj atmışlar. Dağıtmaya bile çıkmadıkları şey için hep aynı şeyi yapıyorsunuz. İşinizi düzgün yapın.

 14. Salim 21 Temmuz 2020

  Yeni adrese taşınmış internet adres güncellemesi yapılmamış. Birde eve geldik evde yoktunuz kargonuzu gelip şubeden alınız denmez mi? Eve gelindiyse uyarı pusulası nerede?

 15. sena 1 Temmuz 2020

  bu ne ya telefona bakan yok kargoyu evde bekliyoruz evde yok deyip kağıt bile bırakamadan gidiyorsunuz

 16. Nil 11 Haziran 2020

  Evden çıkmazken adresinizde pttnin adını kirletmektir kapatın dükkanı gidin çalışmadığınız işi niye yapamıyorsunuz

 17. Sevim 10 Haziran 2020

  Bir kargom var 3 hafta oldu 20 dakikalık yol telefona bile bakmıyoruz. Yapamıyorsanız kapatın şubeyi.

  1. Murat 26 Ağustos 2020

   Sabahtan beri kargo bekliyorum evde yok kağıt bırakıldı kağıtta yok!

 18. ali 27 Nisan 2020

  PTT arinna şubesini arıyoruz telefonu açan yok Nasıl ciddiyetsizlik muhatap kim? Kargom orda kaldı cevap veren yok

 19. Şeyma 6 Nisan 2020

  Arıyorum telf bakan bile yok. Karsında muhatap olacak kişi yok nasıl bir şube ise

 20. burcu 14 Şubat 2020

  Ne kadar ciddiyetsiz işini adaletsiz yapan bir kurumsunuz arıyorum telefona bakan yok kargoların dağıtımını yapmıyorsunuz gelip alın diyorsunuz tele bakan yok

 21. ömer 7 Aralık 2019

  ciddiyet siz bir kargo şb arıyorum telefona cevap veren yok asla tercih edilmez

 22. Sertan 2 Eylül 2019

  Haber verilmeden kapıya kağıt bırakılıp gidiliyor şubeye gidiyok bulamadık diyorlar arıyoruz açmıyorlar bi ilgilenen yokum bu işle

 23. ulvi 4 Temmuz 2019

  Telefon numarası var arıyorum hicbiryer açmıyor hiçbiryere ulaşamıyorum

 24. Kamuran cindiloglu 4 Haziran 2018

  benim kargom nerde kaldı nereden öğrenecem?