PTT Cizre Şube (Cizre, Şırnak)

Adres: Şah Mahallesi Mem U Zin Bulvar Numara: 61 Cizre – Şırnak
Telefon: 0 486 616 11 15

PTT Cizre şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Cizre şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

14 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Fırat Kılınç 1 Mart 2023

  Nasıl bir kargo ya kargom 2 günde Ankara’dan Cizre’ye geldi ama bana halen gelmedi. Müşteri hizmetleri arıyorum. Cevap vermiyorlar.

 2. İbrahim Sönmez 15 Temmuz 2022

  5 Temmuz günü kargoya verildi kargom hala gelmedi. Cizre’de yaşıyorum ama kargom Şırnak’a gitmiş. 6 gündür hala orda bekliyor.

 3. Savaş Aksu 31 Mayıs 2022

  Cizre’nin içinden geçiyor araba Şırnak’a gidiyor kargoyu oradan tekrar geri Cizre’ye getiriyor. Kargo 3 günde İstanbul’dan buraya geldi ama 4 gündür Şırnak’tan Cizre’ye gelemiyor. Numarayı arıyorum meşgule atıyorlar.

 4. Murat Yeksan 28 Eylül 2021

  2 haftadır kargom gelmedi arıyorum ulaşamıyorum. Bir daha kesinlikle PTT ye kargo vermem.

 5. Adem Yeniceli 18 Mart 2021

  Telefonlara kesinlikle ulaşılmıyor ilgilenen yok. Tüm gün evde olmama rağmen evde yoktunuz deyip kargoyu gelin şubeden alın diyorlar. Ben böyle rezillik görmedim. Ürün alırken PTT kargo ise vazgeçiyorum almaktan.

 6. Cansu Salman 31 Ocak 2021

  Zile basıp kaçıyorlar işlerini doğru dürüst yapmıyorlar. Biz aşağı inene kadar bakıyoruz gitmişler . Birde gelip alın diyorlar.

 7. Eda Atalay 24 Kasım 2020

  Ben kapıda ödeme ücreti ödememe rağmen zahmet edip asla dağıtıma çıkmıyorlar. Nasıl rezilsiniz ya! Kesinlikle bu kargo ile çalışmam.

 8. Zafer Kuzgun 16 Kasım 2020

  Bu kadar insanı bezdiren başka bir kargo yok. Cizre şubesi bir şey isteyecekseniz siz, siz olun göndericiye ülkenin öbür ucunda olsa da gidip kendiniz alın daha kolay olur.

 9. Mehmet Tezmen 13 Kasım 2020

  Hiç bir şekilde telefonlara cevap vermiyorlar. Kargonun akıbeti ne oldu haber alamıyorsunuz. Bir şey isteyen gönderene PTT ile yollayacaksan gelip kendim alırım.

 10. Murat Yıldırım 22 Eylül 2020

  PTT kargo çok rezil bir kargo bir aydır kargom kayıp arıyoruz cevap bile vermiyorlar.

 11. Şahadet Şimşek 7 Temmuz 2020

  10 günden fazladır ürünüm boşu boşuna kargoda bekletilmekte ve mağdur edilmekteyim. Üstüne üstelik evime gelmediği halde eve gidip evde kimsene olmadığı sebebiyle geri gönderilecek notunu nu yazmışsınız. Ne hakla insanları böyle mağdur ediyorsunuz ya!

  1. Ezgi Araz 10 Temmuz 2020

   Kesinlikle yazılmış yoruma katılıyorum. Bu Cizre’de ki PTT şube neden böyle yapıyorlar anlamıyorum. Kargo takip numarasına bakıyorum PTT iş yerine geldi diyor iki gündür bekliyorum bir şey yoktur. Sonra göndericiye tekrar gönderiliyor buna artık bir son verin. ?

   1. Levent Ayan 22 Mart 2021

    Ezgi Araz kesinlikle katılıyorum müşterileri çok mağdur ediyorlar çok sorumsuzlar PTT nin adı var ama kendisi yok!

    1. Sezen Aksu 9 Temmuz 2021

     Levent Ayan valla hiç ilgilenmiyorlar.