PTT Erzincan Şube (Merkez, Erzincan)

Adres: İnönü Mahallesi Ordu Caddesi Numara: 31 Merkez – Erzincan
Telefon: 0 446 214 87 43

PTT Erzincan şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Erzincan şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

6 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Emin Ayaydın - Ayaydın Gross Market 16 Şubat 2021

  Ben Erzincan’da 40 yıldır ticaret yapan ve ayda 100 lerce kargo ve posta alan bir esnafım. Son gelen kargoyu adres yetersiz diye PTT kargo geri göndermek üzere ilken son anda bilgimiz oldu ve merkezde kendimiz aldık. Beni Erzincan’da kime sorsalar tanır.

  Hele, hele PTT dağıtıcılarının tanımaması mümkün değil. Böyle dikkatsizlik be hatalardan kaçınılması gerektiğini düşünüyorum. Bir hafta bekletip mesaj göndereceğinize telefon ile ulaşıp adresi araştırmanız gerekmez mi?

 2. Nükte Üşenmez 23 Ekim 2020

  Telefonları arıyorum ancak hiç bir şekilde kimseye ulaşamıyorum. Postam pazartesi gününden bu yana Erzincan merkezde bekliyor. Refahiye ye gidemedi hala? Sebebini öğrenmek istiyorum ama muhatap bulamıyorum.

 3. İsmail Esmek 14 Temmuz 2020

  PTT merkez Müdürlüğü’nün tüm dahili numaralarını aramama rağmen hiç birine ulaşamadım. İşyerime gelmiş bulamamışlar, Kurum mesai saatleri içerisinde sürekli açık, ben de hep kurumdayım, geldiklerinden haberim olmama imkanı yok. Derdimizi kime anlatacağız?

 4. Şevket Narin 2 Eylül 2019

  Erzincan ptt kargo numarasını devamlı olarak aramama rağmen hiçbir şekilde telefona yanıt verilmemektedir. Bu resmen insanları yanıltıcı yönde bir harekettir.

  1. Sezer Taaşkın 26 Mart 2020

   Şevket Narin benim de kartım ve hesap kartım kargocu E*** beyin aracında dolanıp duruyor. Kartım bana ulaşmadı vermiyorlar. Hesaplardan para çekilirse sorumlusu E*** bey ve ptt olacaktır.

  2. Salih Öztürk 22 Temmuz 2020

   Şevket Narin aynen Erzincan’dayım arıyorum açan yok.