PTT Gebze Şube (Gebze, Kocaeli)

Adres: Hacıhalil Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Numara: 9 Gebze – Kocaeli
Telefon: 0 262 641 18 40
Faks: 0 262 641 24 19

PTT Gebze şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Gebze şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

24 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Melis Bozkurt 17 Aralık 2020

  Kargomuz tam 10 gün önce Bursa Gemlik’ten kargoya verildi ne kadar sürede elinize ulaşır sorusuna yanıtları;

  Covid-19 salgını nedeniyle normalde 1 gün olan ulaşma süresinin iki gün olduğu söylendi hoş karşıladık çünkü böyle bir salgın olduğunun farkındayız.
  1. Gün dedik ki zaten dediler sorun yok.
  2. Gün gönderi takibinde dağıtım merkezine ulaştığı yazıyordu. Yoğunluk var dedik yine sustuk . 3 gün oldu 4, 5, 6 7. Sonuç olarak 10. Güne ulaştık arıyoruz ;
  Sizi ilgili birime aktarıyoruz diyorlar hat düşüyor.
  Sırf başlarından savmak için uydurmuşlar bir ilgili birim bir daha asla PTT kargo ile kargo göndermem. Eğer yıldız versem da 1 yıldız olurdu o da dağıtım merkezine ulaştığı için.

 2. Samet Karadağ 25 Kasım 2020

  Kargom gelmiyorda bir türlü acaba üründen memnun kaldınız mı diye merak ettim. 10 gündür şubenizde bekliyor denemiştirsiniz diye düşünüyorum.

  1. Faruk Toprak 26 Kasım 2020

   Allah iyiliğini versin Samet Karadağ güldürdün beni, Allah’ta seni güldürsün. Bu korona virüs salgınından dolayı, insanların dışarı çıkmadan internetten alışveriş yapmalarından dolayı işler çok yavaş ilerliyor insan sağlığı için kargon gelir sen merak etme insan sağlığı için doğrusunu yapıyorlar kargo geciksin yeter ki sağlıklı toplum olsun.

 3. Rabia Köybaşı 26 Ekim 2020

  Tam 10 günden fazladır kargom şubenizde bekliyor. Artık şu kargoyu dağıtıma çıkarın. Sizin gibi rezil bir kargo daha görmedim. Günlerdir arıyorum açan yok.

  1. Vedat Coşkun 5 Kasım 2020

   Benimde kargom 10 gündür gelmedi. Şubede bekliyor görünüyor. araştırdım ekip komple covid-19 vakası olmuş ondan dolayı bu şekildeymiş.

 4. Emin Akbulut 26 Ekim 2020

  Telefonları açan yok. Kargolarım 16 ekimde PTT kargoya verilmiş ve hala gelmedi. Nasıl bir çalışma sisteminiz var anlamadım.

 5. Ayşe Yılmaz 20 Ekim 2020

  16 Ekim’de kargom şubeye gelmiş. 4 gün oldu hala dağıtıma çıkacak. Keşke telefonları açsanız da bildirsek.

 6. Vildan Kuday 15 Ekim 2020

  Pazartesi (12 Ekim 2020) günü kargom Gebze şubeye gelmiş bekletiyorsunuz. Teslim adresi Darıca lütfen biran önce kargomu teslim edin kızıyorum artık.

 7. Naile Demirkıran 10 Ekim 2020

  Kargom ayın yedisinde Gebze dağıtım merkezine geldi görünüyor, gerisi yok! Ne bekliyor günlerdir orada? Birinin söylemesi mi gerekiyor, bunların bide dağıtıma çıkması lazım diye.

  Telefonu açsanız onu da söyleyeceğiz ama açan yok. Kargoyu gelişi güzel keyfinize göre bekletiyorsunuz, arkasından geldik evde yoktunuz diyorsunuz.

  Allaha havale ediyorum sizin gibi insanları. Benim evim giriş katta, kaç kere evde olduğum halde zile bir kez bile basmadan, getirdiği kargomu balkonumdan atıp gitti kargo görevlisi, ya o paketi oradan biri alıp gitse? Paketi atıp gitmek nedir ya, bu nasıl iş yapmak?

 8. Nazan Oruç 5 Ekim 2020

  Çarşamba günü kargom şubeye gelmiş. Allahu Tealanın bize bahşetmiş olduğu düşünme organları kullandığımız zaman perşembe günü kargom bana mantıken dağıtıma çıkması lazım dimi?

  Evet… Neden? Çünkü özel şirketlere ait diğer kargolar öyle yapıyor yıllardır. Pazar günü bile kargomu getirdiler sağ olsunlar.

  Bugün ile beraber 4 iş günü boyunca kargomda halen bir hareket, bir bereket, bir muafiyet neden bulunmamaktadır. ? Gelin pazarlık edelim. Ne o kargo deponuzda durarak işinize yarar nede ben burada ödemeyi aktarır göndericinin işini görürüm.

  Ya gelin kargomu bana getirin ya da ben ödememi iptal edip ücreti geri aldığımda o kargoyu siz geldiği yere iade ederek ekstra uğraşasınız. İnşallah bu yıl kargom ulaşır diye umut ediyorum.

 9. Melih Topaç 2 Ekim 2020

  Ben bu kadar rezil bir kargo görmedim kaç gündür gelmedi. Bu saatten sonra gelse de almam!

 10. İnci Çetin 21 Eylül 2020

  Kargolarım çok geç ulaşıyor. Satış yapıyorum geç ulaştığından müşterilerim almıyor. Elimde patlıyor yeter artık lütfen işinizi düzgün yapın bizleri zor durumda bırakıyorsunuz.

 11. Mustafa İşlemek 16 Eylül 2020

  5 gündür kargomu getirmediniz. Ben kargomu almaya geldiğimde de şuan bulamayız eviniz teslim edilir dediniz halen gelmedi. Siz resmen insanlar ile oyun oynuyorsunuz sizin hakkınızda cimer’e şikayette bulunacağım.

 12. Yasin Ekşi 9 Eylül 2020

  Kargomu 6 gündür alamıyorum.

 13. Menderes 30 Ağustos 2020

  Yazıklar olsun size nasıl bir çalışma sisteminiz varki kargo 15 gündür şubede elimize halen ulaşmadı.

 14. Merve Ögütçü 24 Ağustos 2020

  Rezillikten başka bir şey değil pendikten gebzeye 14 günde gelemedi dağıtılmadı arıyorsun açan yok rezilliğin daniskası!

 15. Yiğit 21 Ağustos 2020

  Kargom gelmedi. Arıyorum çalıyor ama açan yok. Sonra tekrar arıyorum bu defa çalmıyor. Sanki fiş çekilmiş gibi.

 16. Ali 18 Ağustos 2020

  Gebze kargo benim kargom 17 gündür getirmediler. Telefonlara bakıyorlar arasan bile devamlı meşgul çalıyor. Devletin ptt kargosu böyle geciktirirse vay halimize birde tüketici haklarına bildireceğim kargo takip KP02777665796.

 17. Murat Taşpınar 19 Mayıs 2020

  Gebze PTT kargoyu kimse kullanmasın eve geldik diyorlar ama gelmiyorlar. Pandemi de bile herkesin evinde olduğunu bile, bile bunu yapıyorlar kargoların üzerinde telefon Numaralarımız var aramıyorlar kargonuzu getirdik diyerek hepimiz evdeyiz kargomuza teslim etmiyorlar.

  Sonra yabancı sermaye gelir alır gider işinizi ağlarsınız, bu ne ya! Ne telefona bakan var ne dinleyen ne muhatap kimse şakamısınız! Kargom son bilgi 14.05 te Gebze dağıtıma gelmiş bu başka hiç bir şekilde bilgi alamadık.

 18. Hakan Ulucan 15 Mayıs 2020

  Kargo taşımada gözüküyor acaba ne zaman teslim edilecek, hayret içindeyim. Arıyorsun cevap verende yok!

 19. Meliha 6 Mayıs 2020

  Ptt yıllardır aynı şeyi yapıyorlar. Eve geldik yoksunuz diyorlar. Kaldı ki pandemide bile böyle yapıyorlar. Etik çalışma kurallarına kesinlikle uymuyorlar.

 20. Akif 25 Nisan 2020

  1 haftadır kargon hala telsim edilmedi ayıp ayıp her seferinde böyle oluyor artık etrafındaki insanlarda söyleyeceğim sizden hiçbir şey yollayıp almasınlar yediğiniz parayı hakketmiyorsunuz

 21. Büşra Kamer 3 Ocak 2020

  Size ne zaman kargom gelse kargom hiç bir şekilde bana ulaşmıyor. Günlerce duruyor şubede sürekli gidip almam gerekiyor telefonlara bakılmıyor bu nasıl bir iş süreci?

  1. Gökhan Kılıç 7 Nisan 2020

   07-04-2020 Bursa’dan kargo gönderim koli takipten takip ediyorum ayın 6-7 hala dağıtımda gözüküyor ne zaman teslim olacak.