PTT Giresun Başmüdürlük Şube (Merkez, Giresun)

Adres: Hacısiyam Mahallesi Atatürk Bulvarı Numara: 83 Merkez – Giresun
Telefon: 0 454 212 10 16
Faks: 0 454 212 31 29

PTT Giresun Başmüdürlük şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Giresun Başmüdürlük şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

9 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Meltem Sönmez 12 Temmuz 2022

  Yarın PTT kargo çalışıyor mu? Pasaportum şubede gözüküyor. Gereksiz uzun resmi tatil yüzünden pasaportum ulaşmadı. Ayın 16 sında uçuşum var. Kim ödeyecek zararı mı?

  1. Ferhat Sayan 12 Temmuz 2022

   Meltem Sönmez 13 Temmuz 2022’de tüm işyeleri açılacak. PTT şubeleri de bayram tatilinden sonra yani 13 Temmuz 2022 Çarşamba günü çalışacaklar.

 2. Gamze Karakoç 17 Temmuz 2021

  Adres bilgilerimde hiç bir sorun olmamasına rağmen hatalı adres yazıp kargomu getirmediler. Kargoya ulaşamıyorum. Giresun Giresun PTT kargodan şikayetçiyim.

 3. Emine Demir 31 Mayıs 2021

  Ulaşılamayacaksak şubelere neden numara koyuyorsunuz acaba? Ne Bulancak şubeniz ne Giresun şubesine ulaşılamıyor. İki gündür arıyorum ne biçim bir kargo sisteminiz var. Kargo geldiğinde arama bile yapılmıyor ne biçim saçmalık bu, hiç bir kargo şirketinde bu denli saçma bir durum görmedim. Bu Son kargom bir daha da PTT kargodan üstüne para verseler alış veriş yapmam, kimseye de göndermem. ?

 4. Zeki Ordu 18 Ocak 2021

  07.01.2021 Tarhli KP03076665821 numaralı Ünye’den gönderilen kargo Giresun Sahafzade Kitabevine hala ulaşmadı. Diğer illere ulaştı. Bundan önce de sadece Giresun ilinde aksamalar meydana geldi.

 5. Pakize Kasım 19 Kasım 2020

  PTT kargo yüzünden internetten satın aldığım çoğu kargom geri döndü. PTT kargo çalışanları istiyor ki biz oturalım müşteriler gelip paketlerini buradan teslim alsınlar. Benim internetten alışverişimin yüzde ellisi kapıya teslim durumu. Hepsi burada ve N11 sitelerinden bir dönem PTT Kargoyla çalıştıkları için alışveriş yapmayı bırakmıştım. Şimdi Hepsiburada’nın sayfasında – HepsiJet ile anlaşmalı firma – yazan firmaları seçmeye çalışıyorum genelde. İki tane pil bile tereddütsüz adresime teslim ediliyor. Şu ana gelirsek.

  Son İşlem Açıklaması – PTT İşyerine Geldi. Son İşlem Tarihi: 17/11/2020.
  12/11/2020 – 18:18:11 – Kabul Edildi. ANADOLU YAKASI KİM / ANADOLU YAKASI KİM TUZLA İSTANBUL(AND).
  13/11/2020 – 20:23:49 – PTT İşyerinden Çıktı. SAMSUN 75.YIL P.İ.D.M Merkezine Sevk İşlemi Gerçekleşti. ANADOLU YAKASI KİM / ANADOLU YAKASI KİM TUZLA İSTANBUL(AND).
  17/11/2020 – 02:41:59 – PTT İşyerine Geldi. GİRESUN / GİRESUN MERKEZ GİRESUN.
  Uyarı: Bu sayfada görüntülenecek sonuçlar bilgi amaçlıdır.

  Yukarıdaki ileti 19.11.2020 (bugün) olmuş takip sayfasında hala PTT işyerine geldi olarak görünüyor. Birazdan teslimata çıktı diye sisteme giriş yaparlar, 1-2 saat sonra da kişi adreste bulunamadı diye ikinci bir giriş yaparlar sisteme, kendilerince sorumluluğu üzerlerinden atarlar. Klasik PTT Kargo hikayesidir.

  Geçen zamanlarda PTT Kargo (büyük paket) ürünümü eve getirdiğinde (ilk büyük paketti) o kadar çok şaşırdım ki personeli görünce şükürler olsun yarabbi- cümleleri çıkıverdi sesli olarak. Dedim ki ey Yarabbi PTT kargoyu görünce şükredecek duruma geldik. Bahsettiğim bu kargoyu teslim alırken bir kargom daha vardı onu neden getirmediniz dediğimde, ürünü teslim eden personel abla paketin küçük müydü diye sordu. Bende evet dedim. Biz büyük paketlere bakıyoruz küçüklere kuryeler demişti.

  Düşündüğümde genel olarak hep küçük paketlerim geri gitmişti. Yani adresime gelmeden geldik bulamadık demişlerdi. Meğerse genel olarak çalışmayıp yatanlar kuryelermiş. Büyük kargo teslim edenlere haksızlık olmasın, büyük paketleri genel olarak hep teslim aldım.

  Bu haftaki paketim büyük sınıfına mı giriyor yoksa kuryelerin insafına mı kaldı bilmiyorum ama ürün bir tava. Eğer işini yapmayan yani ürünü adrese teslim etmeyen personele para cezası (ki en etkin yaptırımdır) ya da başka yaptırımlar uygulamaz ve görmezden gelirseniz bunca şikâyeti duyacak ve sonuçlarına katlanacaksınız demektir.

  1. Gülcan Karademir 9 Nisan 2021

   Pakize Kasım ben PTT kargo ile artık bir şey göndermem bu kadar net söylüyorum.

   1. Bahar Şener 30 Nisan 2021

    Gülcan Karademir benim kargo 1 buçuk ay oldu hala siparişim gelmedi.

 6. Ercan Öztürk 10 Haziran 2020

  Bugün kapımı alacaklı gibi çalan kargocuya denk geldim. Kapıda 15 saniye bekledi beklemedi zili söküp götürecekti. 10.06.2020 saat 12:00 suları gibi böyle teslimat olmaz.