PTT Kahramanmaraş Şube (Onikişubat, Kahramanmaraş)

Adres: Hayrullah Mahallesi 33015. Sokak Numara: 5 Onikişubat – Kahramanmaraş
Telefon: 0 344 223 45 55
Faks: 0 344 223 45 02

PTT Kahramanmaraş şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kahramanmaraş şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

23 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Esma Nur Ateş

  Bu nasıl bir kargo, nasıl bir çalışma sistemi var. On gün oldu bekliyorum arıyoruz açmıyorlar. Kendileri aramadan kişi evde değil diyerek gidiyorlar. Kardeşim ben ne bileceğiz senin geldiğini kapıyı çalmak yok yazıklar olsun muhatap kim kimle görücüceğiz. Bırakın da işini bilen bari yapsın.

  Yorum Yap
 2. Ekrem Adıgüzel

  Adamlar erinidirde telefona bile cevap vermek istemiyorlar. Bunları böyle edenler utansın. Hepside bir kişiye faydası olacağı işlere karışmazlar.

  Yorum Yap
 3. Melike Ünlü

  4 gün oldu koca İstanbuldan geliyorda kargom Kahramanmaraş merkezdeyim 4 gün oldu hala gelmiyor. Sabah 8 den bu saate kadar arıyorum ulaşamıyorum.

  Yorum Yap
  1. Abdullah Aydos

   Melike Ünlü size hak veriyorum. Sonuna kadar haklısınız.

   Yorum Yap
  2. Erhan Gönülşen

   Melike Ünlü ben 10 gündür bekliyorum. Kargom gelecek Maraş merkeze ulaşmasına rağmen halen gelmedi.

   Yorum Yap
 4. Ece Kutluata

  Böyle devlet kurumu olamaz. Ne telefona bakan ne de arayınca şikayet dinleyen var.

  Yorum Yap
 5. Ferit Yıldız

  08.11.2020 tarihinde PTT kargoya ulaşan kargom bugün 13.11.2020 olmasına rağmen hala teslim edilmedi. 444 1 788 arıyorum bekleme süreniz 1 dakika dediği halde 11 dakika geçmesine rağmen cevap veren yok. 12 Şubat ve Dulkadiroğlu kargoyu aramama rağmen cevap veren yok. Bu 2. PTT Kargo tarafından mağdur edilmem oldu imkanım olsa bu kargoyu kullanmam ama siparişim bu kargo ile gönderilmiş. Şikayet de işe yaramıyor. Ulaştırma Bakanlığına mı yazmamız gerekiyor bilmiyorum.

  Yorum Yap
  1. Eda Sevil

   PTT kargo neden bu kadar duyarsız ve sorumsuzsunuz? Yazıklar olsun ya bu kadar insan bekletilmez. İşinizi düzgün size yakışır şakilde lütfen yapın. İnsanları bu şekilde mağdur bırakarak kul hakkına giriyorsunuz.

   Yorum Yap
 6. Ahmet Bayraktar

  Kargom bir kere geldi yanlış adrese gitti geri göndericiye iade oldu. İkinci seferde de kapıya not yapıştırıp gittiler. Böyle saçmalık olamaz ya boş yere kargo ücreti ödüyoruz.

  Yorum Yap
 7. Şefika Yalçıner

  1 hafta önce bir sipariş verdim hala gelecek dağıtıma bile çıkmamış PTT DM’de bekletiliyor. Nedense neyi bekliyorlar dağıtım için acaba bir daha PTT kargo ile bir şey istemeyeceğim.

  Yorum Yap
  1. Ebru Göl

   Kargom merkeze gelmiş ama dağıtıma çıkmamış. Arıyorum açan yok ne biçim kurum!

   Yorum Yap
 8. türkan

  ptt çalışanları kadar rahat insanlar görmedim. arkadaş hiç mi telefonlara cevap verilmez.

  Yorum Yap
 9. Murat

  Vizeler başlamadan klavye almıştım finaller bitti daha getirecekler. Kargo zimmete alındı yazıp 7 gündür getirmiyorlar. Hiçbir şubesi telefonlarımı açmıyor. Çağrı merkezini arayıp şikayet ettim gene fayda yok.

  Yorum Yap
 10. Kadriye

  Müşterinin memnuniyeti sıfır! Adamlar devlet memuru. Tenezzül bile etmiyorlar

  Yorum Yap
 11. salih

  dünyanın en yavaş kargocuları yürüyerek mi getiriyolar napıyolar bide kargoyu takip bile edemiyorum adamlaar kargonun nerde olduğunu sisteme girmiyolar bile yapamıyorsanız başkaları yapsın keşke ürün alırken kargocumu seçebilseydim

  Yorum Yap
 12. salih

  Telefonu açmıyorlar

  Yorum Yap
 13. süleyman

  Yurtdışından findet digim paketi 2 hafta Maraş şubede beklettiler daha sonra ben bugün masrafları karşıladığım halde alıcıdan 100 Tl extra almışlar bu nasıl şey ya bir daha mı tövbe leer tövbesi zum tanıdıklarıma göndermemelerini söyleyeceğim.

  Yorum Yap
 14. remzi ilker

  Benim işsizlik maaşı ne zaman.gelecek?

  Yorum Yap
 15. Mahsun

  4 gündür telefonla arıyorum telefona bakan yok bu nasıl kurum yazıklar olsun 6 gündür şehir içi kargom gelmedi haber almak için kimseye ulaşamıyorum memletin hali bumu

  Yorum Yap
 16. çetin

  telefonlara bakmıyorlar

  Yorum Yap
 17. Ahmet kamalak

  PTT Kahramanmaraş Onikişubat şubesindeki arkadaşlar tenezzül edip dağıtıma çıkmıyor. Çıkmadığı bir yana bir telefon bile edip kargonuzu buradan alın demiyor. Yurtdışından gelen kargoyu tekrar yollamak daha kolaylarına gidiyor.

  Yorum Yap
 18. Mehmet CANTÜRK

  PTT kargo hizmetlerinden son günlere kadar çok memnundum ve sürekli PTT kargoyu tercih ediyordum. 27.08.2018 tarihinde KP0 2136476070 Barkod numarası ile Kahramanmaraşa kargo gönderdim. 29.08.2018 tarihi saat 07:00 32 itibariyle dağıtıcıya verilmesine rağmen 03.08.2018 saat 09:05 itibariyla hala hala teslim edilmedi haliyle içerisinde bulunan malzemeler çöpe gidecek. Bunun hesabının 29.08.2018 tarihinden beri kargoyu sebep ne olursa olsun elinde tutan dağıtıcıdan hesap sorulmasını istiyorum.

  Yorum Yap
  1. Çevik

   3 gün boyunca 150 defa aradım telefonu açan yok. Kargo 10 gün oldu gelmiyor. Nerede diye kimseyle muhattap olamıyorum. Yapamıyorsanız bırakın

   Yorum Yap