PTT Kargo Esenyurt Merkezi Şube (Esenyurt, İstanbul)

Adres: Üçevler Mahallesi Doğan Araslı Bulvarı Numara: 111 Esenyurt – İstanbul
Telefon: 0 212 450 32 55
Faks: 0 212 699 74 31

PTT Kargo Esenyurt Merkezi şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Esenyurt Merkezi şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

46 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Issa S. M. Younes

  Bu benim barkodum 2650253722099 Bütün gün bu yazıyı bekliyordum ve gelmedi! Muhtemelen yanlış yere not bırakmıştır. Senden mesaj gönderilmedi. Lütfen onu bana doğru getir.

  Yorum Yap
 2. Süheyla Mısırlı

  Beş gündür kargom esen yurt PTT ye geldi yani yapamıyorsanız yapmayın nedenini öğrenmek istiyoruz?

  Yorum Yap
 3. Tuğba Kavak

  Sizi biz seçemiyoruz alışveriş yaptığımız site sizle anlaşmalı ama lütfen şu kargoyu getirin artık ya! Günlerdir elinizde kargo elimde olsa asla tercihim etmezdim.

  Yorum Yap
 4. Said Ak

  Kaç gündür kargoma ulaşamıyoruz. Ya siz ne berbat bir kurumsunuz böyle olmaz.

  Yorum Yap
 5. Onur Gülçin

  Kargom size teslim olmasına rağmen dağıtıma çıkarmıyorsunuz, telefonları da açmıyorsunuz. Bu ne ilgisizlik hiç bir işe yaramıyorsunuz

  Yorum Yap
 6. Yağmur Yıkılmaz

  Ya nasıl bir kargosunuz siz ya ürünlerim 3 hafta oldu hala elime ulaşmadı. Arıyorum ya hep meşgul ya da çalıyor açan yok. Elimde olsa şubenize gelip yapacağımı da biliyorum da Allaha havale ediyorum. Sizin yüzünüzden evden çıkamadım hastaneye çiçek gidemiyorum yeter artık ya!

  Yorum Yap
 7. Baki Yiğit Akıl

  15 gündür telefon kılıfımız gelmedi. PTT kargoyu seçtik diye bir suç mu işledik görevinizi yapamıyorsunuz. Kendinizi biliyorsunuz neden kargo işi alıyorsunuz.

  Yorum Yap
 8. Mahmut

  Ürün sipariş verdim Ali expressden ama teslimat da para istenildi, nakit olmadığı için ürün şubeye verildi ama hangi şube kimse bilmiyor. Müşteri hizmetleri de bulamadı ürünü. Simdi benim ürün nerde?

  Yorum Yap
 9. Yaşar Ersanoğlu

  2 gündür ürünüm şube de bekletiliyor. Dağıtıma çıkmıyor. Defalarca arıyorum belki 20 defa aradım ulaşamadım. Müşteri hizmetlerini aradım. 22 dakika bekledim onlarda açmadı. Lütfen biraz müşterilerinize değer verin.

  Yorum Yap
 10. fatih tetik

  slm benim kargo neden hala teslim etmediniz ismim fatih tetik ben gönderi 3 gün oldu

  Yorum Yap
 11. Yonca Emirdağ

  PTT aracılığı ile ikinci defa kargom iade olarak geri gönderiliyor. Esenyurtta 6 yıllık bir oteli adres olarak veriyorum. Hafta içi mesai saatleri içinde otelde bulunuyorum. PTT kuryesi kesinlikle otele uğramıyor. Kargom un akıbetini öğrenmek için aradığımdaysa arkadaşlar sizi adreste bulamamışlar gibi bir cevap alıyorum. Kargom geri gönderiliyor.

  Ulaşamadığınızda neden beni aramadınız diyorum telefonunuz kapalıymış cevabı veriyorlar. Özel kargo şirketlerinde kesinlikle bu durumu yaşamıyoruz. Kamu memuru olduğunuz için mi bu rahatlık? Yazık.

  Yorum Yap
 12. Poyraz

  Bıktım bu kargonun evde olduğum hâlde evde bulunmamanız nedeniyle kargonuzu bizzat kendiniz alacağınız diye mesaj atılmasından ne biçim insansınız siz ya diğer kargolar isini hakkıyla yapıyor helal olsun sizin gibi bir kargo şirketi görmedim.

  İlllallah ettesiniz artık ben hem kargo parası ödeyip hemde ayağınıza gelip alacam öyle mi çok beklersiniz insan gibi teslimatınızı yapın geldik diye aramıyorsunuz bile tenezzül edip yok öyle bir şey!

  Yorum Yap
 13. fahri

  bütün kargo şirketleri adresimiz buluyor nedense hep ptt kargo adresimizi bulamıyor bu nasıl bir iştir herkes aynı sorunu yaşıyor sayın yetkililer çözüm bulunnnn?

  Yorum Yap
 14. hakkı tarık

  Bu ptt sikayet edeceğiz ya bir doğru dürüst is yapmıyoruz bir de o parayı alıyorsunuz ayıp ya ayıp hakiniz la alın insanların duasını alin bedduasını değil o para.

  Yorum Yap
 15. nagihan

  barkod numarası var ama kargomuz elinizde nasıl alacağımızı bilmiyoruz?

  Yorum Yap
 16. selçuk

  adrese gelmişler, kimse yokmuş, haber kağıdı bırakılmış burası bir okul 17.30’a kadar burada 350 kişi var. İdari katta 6 kişi var kapalı olması doğru değil haber kağıdını da kendi yanında götürdü herhal.

  Yorum Yap
 17. Kemal

  Aldığınız maaşı hak etmediğinizi düşünüyorum.

  Yorum Yap
 18. Sedad

  Ne getiren var ne telefonu açan var ne ilgilenen çalışıyoruz ayağına bedavadan para alıyorsunuz acaba girdiğiniz hakki nasıl ödeyeceksiniz

  Yorum Yap
 19. Murat

  Eve gelinmiş evde kimse yokmuş eşim sürekli evde ufak bebeğimiz olduğu halde. Telefonu açan yok. Birde devlet kurumu bu. Çalışmıyorsunuz kardeşim işinizi düzgün yapın

  Yorum Yap
 20. dünyamalı çapık

  Engelli bir vatandaşım yeni kimlik kartım dışarı çıkmadığım halde evde kimse yok diye teslim edilmedi.yazıklar olsun ptt kargo sizi kınıyorum

  Yorum Yap
 21. Mercan

  O değilde bu kargocular hiç mi telefonlara bakmaz hep meşgul !!!

  Yorum Yap
 22. şakir

  24 saat açık olan firmaya adres kapalı diye not düşülmüş istanbul topkapı dan avcılar ilçesine 1 haftadır teslimat yapamadınız.

  Yorum Yap
 23. sabri

  Adrese gelmeden adreste yok diyorsunuz. Devlet kurumusunuz

  Yorum Yap
 24. Mustafa

  Banka maaş kartım PTT kurye ile şahsıma teslim edilmiş diye bankadan sms aldım elime kart geçmedi ptt şubesini arıyorum tel.cikan yok işinizi iyi yapmıyorsunuz

  Yorum Yap
 25. sedat

  kargom gecen ayın 31 de size ulaşmış 10 gündür elime ulaşmadı arıyorum açan yok olmaz böyle

  Yorum Yap
 26. İsmail

  Adrese gelmeden kapıya not bırakmadan adreste yok diyorsunuz. İşinizi düzgün yapmıyorsunuz

  Yorum Yap
 27. Selma

  telefonları açmıyorsunuz, kargoları adrese teslim etmiyorsunuz. Siz çalıştığınıza emin misiniz?

  Yorum Yap
 28. dilan ipek

  telefonlarına bakmıyorsunuz kargoyu zamanında teslim etmiyorsunuz birde adreste yok diyorsunuz bu ne bicim işletmedir yazıklar olsun

  Yorum Yap
 29. cem

  telefona bakan bir tane şubeniz yok yazık ya gerçekten yazık.

  Yorum Yap
 30. Özge

  İşinizi yapmadığınız için duymadığım laf kalmadı alıcıdan. Beni rezil ettiniz. Sizin yüzünüzden mağdur oldum

  Yorum Yap
 31. Tülay

  esenyurt subesınden gargo gönderdim kargolar karışmış bilgi yok iki haftadır uğraşıyorum gargonun akıbeti belli camıslar gıdıyorum bız sana haber verıcez aradan uc hafta gectı haber yok. Kardesım mılletı mağdur etmeyin barı gargonun masraf parasını alabilirmiyim dilekce yazdım halen bekliyorum merak ediyorum bu işin sonu nereye varacak acaba.

  Yorum Yap
 32. sibel

  bir aydır adreste yok adreste yok bu nedir ya. Hergün işyerindeyim sabah 08:00 akşam 20:00 nasıl birşeydir bu arkadaş. VE sağlık merkezi burası kim olsa bulur. Direk karşınıza ben çıkıyorum inanınki insan kandırmaca. Telefonlarada cevap yok ben gidip kendim alıcam.

  Yorum Yap
 33. kamil ocak

  Bu kargocunun bişeyi doğro dağıttığı yok. Esenyurt ptt kargo şubesi hiçbişey halledemedi.

  Yorum Yap
 34. Seyfettin Takak

  Vay arkadaş bu kargocu adres mi bilmiyor tüm gün evdeyim sırf kargo için bekliyorum kargo yok bakıyorum takibe adres yokmuş bugün dağıtıcya verilmiş bekliyorum inşallah gelir.

  Yorum Yap
 35. Süleyman Uluscu

  06.06.2017 Salı günü Esenyurt/İst. şubesine gelmiş olan kolimin akıbeti: Kargo takip sitesindeki bilgilere göre Çarşamba ve Perşembe günleri “Adreste yok/Haber kâğıdı bırakıldı”. Oysa her iki gün 24 saat adreste insan vardı ve haber kağıdı da bırakılmamıştı. Kargo çalışanları telefonları kesinlikle açmıyor. Ankara Genel Müdürlüğü arayıp anlattım.İlgili kişi “Dağıtımda olduğunu, gün içerisinde geleceğini”söyledi.Mail ile de sorunu bildirmemi söyledi, bildirdim. Ve bu kez bizzat saat 17:30’a dek bahçede apartman girişinde bekledim, yine gelen olmadı..

  Yorum Yap
 36. Zeynep

  07.06.2017’de teslim edileceği söylenen kargo zamanında gelmediği gibi esenyurt şube telefonlara cevap vermiyor,müşteri hizmetlerini aradığımda şahsi arabamızla gidip almamız tavsiyesinde bulunuyor.Ne telefonla arayıp bilgi veren var ne de bilgi mesajı.Kesinlikle bir daha ptt kargoyla çalışmayı düşünmüyorum.

  Yorum Yap
 37. Mehmet YILDIZ

  Tüm gün evde olmama rağmen zahmet edip kapiya kadar gelen arkadaş evde yok diye not birakacagina neden zile basmayı düşünemez gerçekten çok merak ediyorum. Yine ayni adreste farklı bi tarihte kimlik gibi önemli bi resmi belgeyi nasıl olurda doğalgaz sayacının üzerine bırakmak gibi bi sorumsuzluk yapabilirler. Düşünme ve mantık mekanizmanizi gerçekten çok merak ediyorum…

  Yorum Yap
 38. Zafer saban

  Kargo paketim 28.05.2017 tarihinde esenyurt ptt kargoya teslim edilmiştir.ilgi şube 29.05.2017 tarihinde gelmiş evde olmadığımdan teslim edememiştir.31.05.2017 çarşamba günü tekrar geleceğini bildiren not bırakmıştır.bende bugun kargoyu teslim almak için dışarı çıkmayıp evde beklememe rağmen evime tekrar gelmeyip,gelipte ulaşamamış gibi bana mesaj gönderip kargo paketimi nufus müdürlüğüne bırakmışlardır.nufus müdürlüğü şubelerine yakın oldugu için oraya vermek kolayına gitmiştir.görevi olduğu halde yapmayan bu ptt çalışanlarına gerekli cezai yaptırım uygulanmalıdır.

  Yorum Yap
 39. Emine

  İşlem kısmına Dağıtım Adreste Yok/Kapalı-Haber Kağıdı Bırakıldı yazılmış ancak ne haber kağıdı bırakıldı ne de eve gelen oldu, telefondan arayıp haber vermekten bahsetmiyorum bile. Ayrıca adresim Avcılarda, ürünüm Esenyurt’ a gitmiş. Üstelik minibüste taşınamayacak kadar büyük koli. Arayınca cevap verilmeyen telefonlar da cabası. Kimse sizinle işlem yapmasın, ayaklarınızı havaya kaldırıp yatın diye yapıyorsanız doğru yoldasınız, tebrikler!

  Yorum Yap
 40. PTTzade

  Şikayetlerinizi müşteri hizmetlerine usanmadan iletin kendilerini düzeltemiyorlar ama biraz olsun içiniz soğur.

  Yorum Yap
 41. sami

  telefonlara bakan yok ne hıkmettse ne mesaj ne tel arama var kargonuz geldi diye müşeri ilişkileri sıfır

  Yorum Yap
 42. memo

  Sizin gibi kargoya. …. kaç gündür evde bekletitosunuz üstelik evde yok yaziyosunuz hani kapıda kağıt ama yok bunun peşini bırakmiycam dagitimdaki kişiye kadar şikayet edicem göreceksiniz

  Yorum Yap
  1. zeynep çakır

   peki gitti mi sonradan da olsa?

   Yorum Yap
 43. Fatma

  Avcılar parsellerden istiklal şubesinden perşembe günü verdiğim kargo cuma sabahı esenyurt dağıtıma girmiş ama ne hikmetse dağıtıma çıkmamış .gideceği yer esenyurttu zaten burnumuzun dibine 3 gün oldu hala teslim edilmedi ..

  Yorum Yap
 44. fatih yeşil

  Ptt kargodan bana kargo gönderilmiş ama yerimde yokum diye ne arama nede mesaj atma gereksinimi duyulmuş bulunulmamış müşteri memnuniyetinin önemi yok sanırım.

  Yorum Yap
 45. Tekin Toaç

  Esenyurt ptt kargoya gönderim geldi. İnternetten barkot numarasıyla takip ettim. Adrese gelinmiş yok haber kağıdı bırakıldı notu düşülmüştü. Bütün gün evde kargonun gelmesini bekledim ne kapım çaldı nede haber kağıdı bırakıldı. Yanlı not düşülmesi ve bu konuyu şikayet edecek merci bulamamamız çok kötü.

  Yorum Yap