PTT Kargo Esenyurt Şube (Esenyurt, İstanbul)

Adres: Fatih Mahallesi Doğan Araslı Bulvarı Numara: 111 Esenyurt – İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 450 32 55
Faks Numarası: 0 212 699 74 31

PTT Kargo Esenyurt şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Esenyurt şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Şuna Göre Sırala: , ,

Yorum Yaz

Müşteri yorumları

34 Müşteri Yorumu

 1. fahri

  bütün kargo şirketleri adresimiz buluyor nedense hep ptt kargo adresimizi bulamıyor bu nasıl bir iştir herkes aynı sorunu yaşıyor sayın yetkililer çözüm bulunnnn?

  Yanıtla
 2. hakkı tarık

  Bu ptt sikayet edeceğiz ya bir doğru dürüst is yapmıyoruz bir de o parayı alıyorsunuz ayıp ya ayıp hakiniz la alın insanların duasını alin bedduasını değil o para.

  Yanıtla
 3. nagihan

  barkod numarası var ama kargomuz elinizde nasıl alacağımızı bilmiyoruz?

  Yanıtla
 4. selçuk

  adrese gelmişler, kimse yokmuş, haber kağıdı bırakılmış burası bir okul 17.30’a kadar burada 350 kişi var. İdari katta 6 kişi var kapalı olması doğru değil haber kağıdını da kendi yanında götürdü herhal.

  Yanıtla
 5. Kemal

  Aldığınız maaşı hak etmediğinizi düşünüyorum.

  Yanıtla
 6. Sedad

  Ne getiren var ne telefonu açan var ne ilgilenen çalışıyoruz ayağına bedavadan para alıyorsunuz acaba girdiğiniz hakki nasıl ödeyeceksiniz

  Yanıtla
 7. Murat

  Eve gelinmiş evde kimse yokmuş eşim sürekli evde ufak bebeğimiz olduğu halde. Telefonu açan yok. Birde devlet kurumu bu. Çalışmıyorsunuz kardeşim işinizi düzgün yapın

  Yanıtla
 8. dünyamalı çapık

  Engelli bir vatandaşım yeni kimlik kartım dışarı çıkmadığım halde evde kimse yok diye teslim edilmedi.yazıklar olsun ptt kargo sizi kınıyorum

  Yanıtla
 9. Mercan

  O değilde bu kargocular hiç mi telefonlara bakmaz hep meşgul !!!

  Yanıtla
 10. şakir

  24 saat açık olan firmaya adres kapalı diye not düşülmüş istanbul topkapı dan avcılar ilçesine 1 haftadır teslimat yapamadınız.

  Yanıtla
 11. sabri

  Adrese gelmeden adreste yok diyorsunuz. Devlet kurumusunuz

  Yanıtla
 12. Mustafa

  Banka maaş kartım PTT kurye ile şahsıma teslim edilmiş diye bankadan sms aldım elime kart geçmedi ptt şubesini arıyorum tel.cikan yok işinizi iyi yapmıyorsunuz

  Yanıtla
 13. sedat

  kargom gecen ayın 31 de size ulaşmış 10 gündür elime ulaşmadı arıyorum açan yok olmaz böyle

  Yanıtla
 14. İsmail

  Adrese gelmeden kapıya not bırakmadan adreste yok diyorsunuz. İşinizi düzgün yapmıyorsunuz

  Yanıtla
 15. Selma

  telefonları açmıyorsunuz, kargoları adrese teslim etmiyorsunuz. Siz çalıştığınıza emin misiniz?

  Yanıtla
 16. dilan ipek

  telefonlarına bakmıyorsunuz kargoyu zamanında teslim etmiyorsunuz birde adreste yok diyorsunuz bu ne bicim işletmedir yazıklar olsun

  Yanıtla
 17. cem

  telefona bakan bir tane şubeniz yok yazık ya gerçekten yazık.

  Yanıtla
 18. Özge

  Lanet olsun sizin gibi şubeye. İşinizi yapmadığınız için duymadığım laf kalmadı alıcıdan. Beni rezil ettiniz. Sizin yüzünüzden yalancı oldum

  Yanıtla
 19. Tülay

  esenyurt subesınden gargo gönderdim kargolar karışmış bilgi yok iki haftadır uğraşıyorum gargonun akıbeti belli camıslar gıdıyorum bız sana haber verıcez aradan uc hafta gectı haber yok. Kardesım mılletı mağdur etmeyin barı gargonun masraf parasını alabilirmiyim dilekce yazdım halen bekliyorum merak ediyorum bu işin sonu nereye varacak acaba.

  Yanıtla
 20. sibel

  bir aydır adreste yok adreste yok bu nedir ya. Hergün işyerindeyim sabah 08:00 akşam 20:00 nasıl birşeydir bu arkadaş. VE sağlık merkezi burası kim olsa bulur. Direk karşınıza ben çıkıyorum yalan inanınki insan kandırmaca. Telefonlarada cevap yok ben gidip kendim alıcam.

  Yanıtla
 21. kamil ocak

  Bu kargocunun bişeyi doğro dağıttığı yok. Esenyurt ptt kargo şubesi hiçbişey halledemedi.

  Yanıtla
 22. Seyfettin Takak

  Vay arkadaş bu kargocu adres mi bilmiyor tüm gün evdeyim sırf kargo için bekliyorum kargo yok bakıyorum takibe adres yokmuş bugün dağıtıcya verilmiş bekliyorum inşallah gelir.

  Yanıtla
 23. Süleyman Uluscu

  06.06.2017 Salı günü Esenyurt/İst. şubesine gelmiş olan kolimin akıbeti: Kargo takip sitesindeki bilgilere göre Çarşamba ve Perşembe günleri “Adreste yok/Haber kâğıdı bırakıldı”. Oysa her iki gün 24 saat adreste insan vardı ve haber kağıdı da bırakılmamıştı. Kargo çalışanları telefonları kesinlikle açmıyor. Ankara Genel Müdürlüğü arayıp anlattım.İlgili kişi “Dağıtımda olduğunu, gün içerisinde geleceğini”söyledi.Mail ile de sorunu bildirmemi söyledi, bildirdim. Ve bu kez bizzat saat 17:30’a dek bahçede apartman girişinde bekledim, yine gelen olmadı..

  Yanıtla
 24. Zeynep

  07.06.2017’de teslim edileceği söylenen kargo zamanında gelmediği gibi esenyurt şube telefonlara cevap vermiyor,müşteri hizmetlerini aradığımda şahsi arabamızla gidip almamız tavsiyesinde bulunuyor.Ne telefonla arayıp bilgi veren var ne de bilgi mesajı.Kesinlikle bir daha ptt kargoyla çalışmayı düşünmüyorum.

  Yanıtla
 25. Mehmet YILDIZ

  Tüm gün evde olmama rağmen zahmet edip kapiya kadar gelen arkadaş evde yok diye not birakacagina neden zile basmayı düşünemez gerçekten çok merak ediyorum. Yine ayni adreste farklı bi tarihte kimlik gibi önemli bi resmi belgeyi nasıl olurda doğalgaz sayacının üzerine bırakmak gibi bi sorumsuzluk yapabilirler. Düşünme ve mantık mekanizmanizi gerçekten çok merak ediyorum…

  Yanıtla
 26. Zafer saban

  Kargo paketim 28.05.2017 tarihinde esenyurt ptt kargoya teslim edilmiştir.ilgi şube 29.05.2017 tarihinde gelmiş evde olmadığımdan teslim edememiştir.31.05.2017 çarşamba günü tekrar geleceğini bildiren not bırakmıştır.bende bugun kargoyu teslim almak için dışarı çıkmayıp evde beklememe rağmen evime tekrar gelmeyip,gelipte ulaşamamış gibi bana mesaj gönderip kargo paketimi nufus müdürlüğüne bırakmışlardır.nufus müdürlüğü şubelerine yakın oldugu için oraya vermek kolayına gitmiştir.görevi olduğu halde yapmayan bu ptt çalışanlarına gerekli cezai yaptırım uygulanmalıdır.

  Yanıtla
 27. Emine

  İşlem kısmına Dağıtım Adreste Yok/Kapalı-Haber Kağıdı Bırakıldı yazılmış ancak ne haber kağıdı bırakıldı ne de eve gelen oldu, telefondan arayıp haber vermekten bahsetmiyorum bile. Ayrıca adresim Avcılarda, ürünüm Esenyurt’ a gitmiş. Üstelik minibüste taşınamayacak kadar büyük koli. Arayınca cevap verilmeyen telefonlar da cabası. Kimse sizinle işlem yapmasın, ayaklarınızı havaya kaldırıp yatın diye yapıyorsanız doğru yoldasınız, tebrikler!

  Yanıtla
 28. PTTzade

  Şikayetlerinizi müşteri hizmetlerine usanmadan iletin kendilerini düzeltemiyorlar ama biraz olsun içiniz soğur.

  Yanıtla
 29. sami

  telefonlara bakan yok ne hıkmettse ne mesaj ne tel arama var kargonuz geldi diye müşeri ilişkileri sıfır

  Yanıtla
 30. memo

  Sizin gibi kargoya. …. kaç gündür evde bekletitosunuz üstelik evde yok yaziyosunuz hani kapıda kağıt ama yok bunun peşini bırakmiycam dagitimdaki kişiye kadar şikayet edicem göreceksiniz

  Yanıtla
  1. zeynep çakır

   peki gitti mi sonradan da olsa?

   Yanıtla
 31. Fatma

  Avcılar parsellerden istiklal şubesinden perşembe günü verdiğim kargo cuma sabahı esenyurt dağıtıma girmiş ama ne hikmetse dağıtıma çıkmamış .gideceği yer esenyurttu zaten burnumuzun dibine 3 gün oldu hala teslim edilmedi ..

  Yanıtla
 32. fatih yeşil

  Ptt kargodan bana kargo gönderilmiş ama yerimde yokum diye ne arama nede mesaj atma gereksinimi duyulmuş bulunulmamış müşteri memnuniyetinin önemi yok sanırım.

  Yanıtla
 33. Tekin Toaç

  Esenyurt ptt kargoya gönderim geldi. İnternetten barkot numarasıyla takip ettim. Adrese gelinmiş yok haber kağıdı bırakıldı notu düşülmüştü. Bütün gün evde kargonun gelmesini bekledim ne kapım çaldı nede haber kağıdı bırakıldı. Yanlı not düşülmesi ve bu konuyu şikayet edecek merci bulamamamız çok kötü.

  Yanıtla